Adverlentiën. DANKBETUIGING. Correspon dentie Een ingezonden artikel wenscheu wij om de strekking er van, niet op te nemen. Red. Begrafenis van Z. ffl. Willem III. Met veel plechtigheid werd gisteren !t stof felijk overschot van wijlen Z. M. Koning Willem III naar zijn laatste rustplaats gebracht. Het „Alg. Handelsblad" meldt o. a. het volgende Lang is de optocht, langer dan ooit. Nim mer waren bij eenige begrafenis van leden van het Koninklijk Huis en er zijn er in de laatste tientallen van jaren helaasvolo geweest zooveel prinsen bijeen als heden. Een sterke troepenmacht opent den trein. Van de Haagsche schutterij is de staf van het regiment aanwezig met den luit-kolonel commandant jhr. mr. Baud en den kapitein adjudant Meijwart, zoomede het 2e bataljon onder bevel van majoor Van Frank. Do infanterie is vertegenwoordigd door twee bataljons van het regiment grenadiers en jagers. Het geheel onder bevel van luit.-kol. Scheltus van IJsseldyke, en verder onder jhr. Van der Wijs en majoor De Bock, en een bataljon van de infanterie uit Leiden, de staf met kolonel Alings en het 2e bataljon onder luit-kol. Bloem. Een afdeeling der Kon. Ned. zeemacht, sterk 200 geweerdragende manschappen, schc pelingen en mariniers, onder generaal bevel van kapt.-luit. ter zee A. P. Tadema, het gedeelte schepelingen onder den luit. ter zee le kl. J. Cardinaal en het gedeelte mariniers onder den luit-kol. der mariniers J. L. Cadet, mocht niet ontbreken in den rouwstoet voor den Opperbevelhebber van land en zeemacht. Karakteristiek is de heraut van wapenen, wiens verschyning aan de tijden der ridder schap doet terugdenken en die alleen bij de begrafenis van regeerende vorsten en vorstin nen optreedt. Ditmaal is de heer baron Van Hardenbroek belast met die eerebetrekking en treedt hij voor Luxemburg op. Zijn kleeding bestaat uit fluweelen baret met zwarten veder bos. Over de zwarte onderkleeding draagt hij een wapenrok met het Luxemburgsche wapen. Het paardedek draagt de kleur van het wa pen. Een breed lint met zilveren penning hangt om zijn hals. Hem begeleidt een wa pendrager in 't zwart en met grooten rouw mantel, de hoed met krip. Een tweede heraut, Nederland voorstellende in den persoon van mr. W. B. R. van Wei deren, baron Rengers, is nagenoeg eveneens gekleed [als die van Luxemburg, behalve dat hij en zijn wapendrager de Nederlandsche kleuren vertoon en. Hij scheidt die oud-gedien den met hoogen militairen rang van een an deren groep, die de kenteekenen der konink lijke waardigheid met zich voert: den stan daard des Rijks, het ontbloote Rijks-zwaard, den Rijks-appel, den koninklijken scepter en de koninklijke kroon. De onderofficieren der marine, die als dra gers fungeerden waren: de opperkonstabel Boerma, de adj.-onderofficier BesaDgcr, de op perstuurman Röther, de opperschippers De Jong en Van Meeuwen, de eerste timmerman Vink en de majoor-torpedomaker Vogt. Omringd door de hooge Hofdignitarissen, gevolgd door een schitterenden eerestoet van gewone en buitengewone adjudanten en on derofficieren, vervolgt de lijkwagen zijn weg door de straten en duizenden bij duizenden ontblooten, waar hij voorbijtrekt, het hoofd. Een wagen, ter hoogte van drie meter, be dekt met de sierlyk gerangschikte kransen en bloemstukken, volgt de rouwkoets. Kwartier voor elven ziet men de met een koninklijke kroon gedekte lijkkist in de deur verschijnen. Op hetzelfde oogenblik klinken de bevelen voor de eerewacht en dondert het eerste kanonschot. Staande bij het beeld vau den eersten Oranje, zie ik het stoffelijk overschot van don laatsten mannelijken spruit uit zijn huis dragen naar den witbepluimden met wapenschilden en kransen versierden lijk wagen. Het duurt lang eer de zware kist in bchoorlyko orde is gesteld. Onder de duizenden ging een kreet van bewondering en van instemming op met de ontzagwekkende demonstratie der opstapeling van al de bloemkransen, onmiddellijk achter het stoffelijk overschot. Dit was iets nieuws bij vorstelijke begrafenissen in Nederland. Uit het paleis treden de generaals en ad miraals met de koninklijke waardigheidstee kenen, de adjudanten bestijgen hunne paarden, de herauten nemen hunne plaatsen in, het eerste rytuig, dat van den opper-ceremonie- mecster, die voor den lijkwagen rydt, staat reeds by het paleis, de opper-stalmeester en zijn ordonnansen wijzen de plaatsen aan, nog weinige minuten en alles is gereed. Toch niet. Nauw is de rouwwagen in beweging, terwijl de slippendragers roet de witte koorden in de hand, er naast voortschrijden, of nog andere kransen worden aangedragen uit het paleis. In de vestibule van het paleis verschenen de beide Koninginnen op het oogenblik, dat de kist uit het paleis werd gedragen. De stoet was ongeveer een half uur lang. Van het spelen der muziekkorpsen werd in de stad niets vernomen, daar het begin van den stoet ver voorbij de Wagenbrug stond. Slechts het muziekkorps der jagers, dat in de achterhoede stond, hoorde men spelen. Voor het paleis werd alleen een dof trom geroffel vernomen, toen de lykkist op den wa gen werd geplaatst. Uit Del/t. Men kan een denkbeeld krygen van de drukte, die hier als in den Haag heerschte, wanneer men inacht-neemt, dat alleen te Rotterdam ruim 15000 retourkaartjes naar beide steden zijn afgegeven. Aan de stra ten en do markt vulden zich al spoedig de vensters en de tribunes met een dicht opeen gepakte menigte. Er zyn menschen die, naar men zegt, zich reeds om 7 uur geposteerd hadden, terwijl de autoriteiten verwachtten, dat de stoet niet voor halfdrie in de kerk zoude zyn. Op sommige plaatsen in de stad was de menigte reeds om tien uur zoo dicht opeen gepakt, dat er geen doorkomen aan was. Na lang wachten verscheen de sombere rouwwagen, met zyne acht met zware zwarte klecden be dekte paarden voor de kerk. De wagen rolt langzaam over de plaats en als hij voor den ingang -stilhoudt, hebben de dragers moeite de zware kist te torschen. En steeds rollen de koetsen aan, weder door anderen gevolgd. Zij brengen de buitenlandsche vorsten en prin sen. De kerk is intusschen gevuld met een even dichte als bonte menigte. De Vorsten, die onmiddellijk achter de lijk baar waren gevolgd, plaatsten zich in kleinen kring vóór het grafmonument van den Zwij- gor, terwijl de grijze hofprediker, ds. C. E. Van Koetsveld, het woord nam. Pijnlijk vooral moest dit oogenblik den eerbiedwaar- digen man treffen, die hier zoo menigmaal terzelfde plaatse woorden van 'troost en be moediging deed hooren, doch toen nog altijd vóór zich had de hooge figuur des Konings, aan wiens nagedachtenis thans zijn rede moest zijn gewijd. Hij besloot aldus: «Zoo is dan ons Koningshuis uitgestorven. Maar God dank! niet geheel. Wat in een hoogeren zin de Profeet van David's huis zeide, is ook op 't onze van toepassing: «Een Rijske zal voortkomen uit den afgehou wen tronk en eene scheut in zijne wortelen zal vrucht dragen. Ons blijft de jeugdige Koningin, als prinses reeds de oogappel van ons volk, dat nu met dubbelen nadruk bidt: »0 God! bescherm, bewaar en leid haar aan de hand eener vrome en wijze moeder, dat eens de spruit een boom worde als vroeger; en troost en sterk beiden vooral in deze droeve dagen //Vreemde vorsten en gezanten! Ga^t henen met den dank van ons allen en zegt het te uwent, dat het kleine Nederland niet wan hoopt, altoos nog groot door zyn trouw aan Oranje, aan zijne geschiedenis en aan zyn God. En zoo rust dan nu, geliefde doode, na al de onrust van het leven. Wij treuren, maar niet als die geene hope hebben, want vorsten en volken verzinken voor en na in den nacht des doods; maar eens Christus is er ons borg voor eens daagt de morgen der op standing over de graven. Amen. Nadat hij zijn toespraak had geëindigd, werd de kist, van het lijkkleed ontdaan, in het graf nedergelaten. Een oogenblik toevens nog, totdat in het grafgewelf de lijkkist met het groote rykszegel was verzegeld in tegenwoordigheid van den minister van Justitie, den secretaris-generaal bij diens departement en twee hofdignitarissen, en toen verkondigde luide en plechtig de Ne derlandsche heraut, dat de ter-aarde-bestelling van Z. M. Koning Willem in was volbracht. Marine en Leger. De kapt. J. H. Gouda, van het 4de reg. ves ting-artillerie, alhier in garnizoen, is overgeplaatst naar Delft. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Johan Willem Friso", onder bevel van den kapitein ter zee G. Doorman, den Slen de zer van Cura^ao naar de Bermuda-eilanden ver trokken. Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Sophie" vertrok 3 Dec. naar Amsterdam. Het stoomschip „Prins van Oranje" arri veerde den 3en Dec. te Amsterdam. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina", van Amsterdam, arriv. 3 Dec. te Padang. Het stoomschip „Sumatra", van Amsterdam, arriv. 4 Dec. te Genua. Het stoomschip „Prins Hendrik", van Am sterdam, vertrok 4 Dec. van Pcrim. Marktberichten. Purmerend, 2 Dec. Aangevoerd 27 paarden, 288 melk- en vette koeien, handel matig, prijs houdend, 74 vette kalveren f 0.80 a 1 per Kg., 135 nuclit. dito f 10 a 24, beide handel vlug, 3721 vette schapen en lammeren, lager in prijs, stugge handel, 175 vette varkens f0.36 a 0.56 per pd., 304 biggen f4 a 8 per stuk, beide handel vlug, kipeieren f6 a 7 per 100, 1090 pond boter f 1.25 a 1.30 per pd., 925 ganzen f2 a 3.25, 105 zwanen f6.50 a 9, graskaas f83, middelbare f29, aangevoerd 295 stapels. Schagen, 4 Dec. 10 paarden f 35 a 75,18 gel- dekoeien f 140 a 250, 6 vaarzen f 130 a 170, 20 nucht. kalveren f 9 a 20, 340 schapen f 20 a 30, 1090 lammeren f 18 a 23, 4 bokk. en geit. f 2 a 5 21 raag. varkens f 10 a 15,41 biggen f 4 a 7, 40 kippen 40 a 125 ct., 110 eenden 45 a 70 ct, boter p. kop 75 a 85 ct., kaas p. kg. 20 a 30 ct., kipeie ren f 6,50 a 7,50 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 3 December. Aangebracht door 45 beugers 30 tot 200 schelv. per 100 f 34 a 47, 5 tot 25 kabelj. p. st. f 1,80 a 2,50, 5 tot 60 roggen p. st. f 1,25 a 1,65. 40 korders met 7 tot 20 mand kleine schol per mand f 2 a 3, 1 tot 5 mand schar per mand f 1,70 a 2, 85 tongen p. st. 75 ct., 3 tot 20 roggen p. st. f 1.25 a 1,65. 100-tal haring per tal f 5,50 a 6. 4 Dec. 25-tal haring per tal f5a5.50. 43 korders met 10 tot 20 mand kleine schol per mand f 1,75 a 2,25, 1 tot 4 mand schar per mand f 1,25. 40 beugers mot 30 tot 150 schelv. per 100 f 30 a 39, 5 tot 5 kabelj. per stuk fl,50 a 1,80, 3 tot 10 roggen p. st. f 1,10. 1 sloep, schipper M. van Delft, met 1900 schelv., waarvan 450 lev. per 100 f 21. 50-tal haring per tal f 5 a 5,25. 5 Dec. v.m. 8 u. 5 korders met 6 tot 20 mand kleine schol per mand f 1,50 a 1,70,1 tot 2 mand schar per mand f 1. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 25 Dec. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDE. Wassens en A. C. A. Bij - voet. BEVALLEN: D. Jacobs, geb. Bremer, z. T. Voogt, geb. Schoof», d. C. Houtzager, geb. Baptist, z. C. M. Rosier, geb. Rietveld, z. C. J. Lyding, geb. Bouverie, z. OVERLEDEN: J. Willemse, 69 j. C. Bak ker, geb. Boon, 68 j. POLITIE, GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 JACQUET. Vervoiv, der Berichten. Gisterenavond trad in Tivoli als spre ker op de heer K. Kater, president van het Nederlandsche Werklieden-Verbond „Patrimo nium" te Utrecht. Vooraf las Ds. de Klercq Ps. 2 en opende met een gebed. Spreker schetste 't ontstaan van Patrimonium en deed daarna uitkomen wat de vereeniging zich ten doel stelt. In 1866 ontstond de In ternationale" en vond ook in ons vaderland aanhangers. Na de commune te Parijs ge raakte die echter te niet en nu werd alhier een Nederlandsche Werklieden-Vereeniging op- gericht, die op maatschappelijk gebied veel goede dingen tot stand bracht, maar later ont aardde en met 't modernisme, liberalisme vervolgens met "t socialisme 't er op'toelegde 't volk te ontkerstenen. Toen trad Patrimonium op en ijverde voor uitbreiding van 'tchristondom, ten einde een dam te stellen tegen 't zich meer en meer verbreidende ongeloof. Vooral werkte die vereeniging tot 't stichten van scholen met den bijbel, om de jeugd in de christelijke beginselen te doen onderwijzen. Na de pauze las spreker de artikelen van Patrimonium voor en gaf daarvan een meer uitgebreide omschrijving. Hij en zijne geest verwanten wenschcn 't oude zooveel mogelijk te behouden, ofschson erkennende dat niet al les kan blijven zooals 't vroeger is geweest. Steeds wenscht Patrimonium den bijbel tot grondslag te nemen voor alle levensbeschou wingen en toestanden en 't belang der werk lieden door gepaste middelen te behartigen. Spreker voerde 't woord niet voor anders denkenden, maar wenschte dat Nederlandsche werklieden, die met hem in gevoelen overeen stemmen, zich zouden aansluiten bij Patrimo nium en hier ter plaatse een afdeeling stichten. Met dankzegging werd de bijeenkomst door Ds. den Hengst gesloten. Na afloop traden dertig personen als leden van Patrimonium toe, zoodat alhier een af deeling is ontstaan. Volgens een advertentie in dit blad worden ook hier ter plaatse pogingen aange wend tot het stichten van den Bond voor Al gemeen kies- en stemrecht. In onderscheidene Soeieteiten, Cafe's en winkels te dezer plaatse (zie annonce hier achter) liggen van heden af voor belangstel lenden ter teekeningadressen aan den Raad der gemeente en aan de Kamer van Koop handel en Fabrieken, met verzoek om het spoedig tot stand komen eener brug over het Heldersche kanaal bij de Keizerstraat te be vorderen. Het adres aan de Kamer van K. en F. gaat uit meer bepaald van personen, die bij nijverheid en handel belang hebben. Wij bevelen onzen lezers de onderteekening dier adressen ten zeerste aan. Men verzuime deze gelegenheid niet, om sympathie te ver- leenen voor den brugbouw, waarmede gedurig weêr gewacht wordt, ofschoon de behoefte aan een gemakkelijken en vooi tdurenden overtocht door ieder gevoeld en erkend wordt. Men deelt ons mede, dat de Soirée Lit téraire et Musicale, door de Sociëteit .Mars" ten voordeele van het plaatselijke Reddings fonds te geven, zal plaats hebben op Donder dag den 11 dezer. We vestigen hierop de aan dacht onzer lezers, in 'f vertrouwen, dat ve len, die gewoon zyn in de aangename Soirées van .Mars" belangstelling te toonen, niet ach ter zullen blijven, om ook op den aangedui- den avond in Musis Sacrum tegenwoordig fe zijn. Een inzage van het programma over tuigde ons, dat het een aangename avond zal wezen, die den bezoekers veel genoegen zal verschaffen. jDe aandacht wordt gevestigd op 't Kinder feest in de tuinzaal van den hr. M. P. Polak, Kauaalweg. De ouders, familie en betrekkin gen, die tot dat feest gratis toegang hebben, kunnen hunne lievelingen door de zorgen van gemelden heer Polak heden (Zaterdag) avond een prettigen avond verschaffen. Zoo als wij in ons vorig nommer meldden, is ook door de mindere geëmployeerden en werklieden van 's Rijks werf alhier, een fraaie krans van levende bloemen gehecht aan de lijkbaar van onzen overleden Koning. Aan den bewaarder H. C. Kerklingh, den comman deur N. Cornielje en den ernstvuurwerker A. de Geus, was de treurige, maar eervolle taak opgelegd, om de krans naai 'sHage over le brengen. Het bezoek van het publiek aan de lijk baar van Z. M. den Koning was verbazend groot. De muur van wachtende nieuwsgierigen, aangevangen bij de Koningspoort, liep door het Noordeinde, langs den Prinsessewal, ja werd zelfs nog voortgezet op den Noordwal. Menigeen, die geen kans zag vóór 4 uren het paleis binnen te komen of die geen geduld wenschte te oefenen totdat hy aan de beurt kwam, kocht tegen goed geld de plaats van een ander, die vooraan in de rij stond. Het postvatten van de Hollandsche zeelui leverde een niet alledaagsch gezicht op voor de bewoners der residentie, die elkaar in me nigte voor het paleis verdrongen om deze eere wacht van 's lands vloot te zien. Uit 's Gravenhage wordt nog gemeld: Om een denkbeeld te geven van den groo ten toevloed van volk, dat van buiten her waarts was gekomen, om don koninklyken be grafenisstoet te zien, diene, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag honderden onder den blooten hemel hebben vertoefd, die ner gens meer een onderdak konden vinden en waarvan ook de meesten zich in de straten bleven voortbewegen, uren lang nadat de stoet voorbij was getrokken. Van de groote drukte aan het Holl. station te 's-Hage werd Woensdag door zak kenrollers veel misbruik gemaakt. Verscheidene reizigers kwamen by het verlaten van het per ron tot de onaangename ontdekking, dat zij van horloge, ketting of portemonnaie waren beroofd. Ten voordeele van de „Prins Hendrik Stichting" te Egmond aan Zee, heeft de uit gever M. E. de Grauw, te Ouderkerk, aan den directeur dier stichting 100 exemplaren toegezonden van het werkje„Het vergaan van het fregat Aerd van Nes", benevens de lotgevallen der bemanning gedurende hun jam- merlyk rondzwerven gedurende 6 maanden. De exemplaren worden door den directeur op franco aauvrage toegezonden tegen den uitgaafsprijs of zooveel meer als de aanvrager voor de stich ting geven wil. Uit Beverwijk meldt men Het tekort in kas, veroorzaakt door het on juiste beheer van den vorigen gemeente-ont vanger, bedraagt in zijn geheel een som van f4419.59. De kosten der begrafenis van Z. M. Willem III worden geschat op f300.000 Koster's Scheurkalender bevatte jl. Dins dag deze puntige inscriptie „Aangeboden diensten zijn zelden aange naam. Verzuchting van den heer de Lesseps Vóór het Panama-kanaal gereed is, kan ik niet sterven Wandelende Jood, verheugd: Mag ik u dan mijn arm presenteeren, mynheer de Lesseps?" Tuberculose. Een bekwaam Engelsch geneeskundige, die naar Berlijn gekomen is om Dr. Koch's geneeswijze te bestudeeren, heeft aan de „Times" zyn ervaringen medegedeeld. Volgens dezen geneeskundige blijft de toevloed van patiënten, vooral van hen die zich onder behandeling van de hoog leeraren Von Bergmann, Leyden, Gerhardt en Ewald willen stellen, nog steeds aan houden. De zaal waar Bergmann zyne redevoeringen houdt, is steeds tot op het kleinste plekje gevuld. De geneesheer stelt de bleeke, lijdend-uitziende patiënten aan zyn hoorders voor en vermeldt al wat be treffende de geschiedenis der ziekte en de behandeling van elk geval is op te mer ken. Daarbij wordt voortdurend het woord „reactie" vernomen, doelende op de koorts die na elke inspuiling volgt, maar waar van het uitblijven vaak van niet minder belang is, daar de werking der entstof zich uitsluitend tot 't tuberculose-weefsel bepaalt. Terwijl één miligram entstof voldoende is om in een tuberculose-lyder een hooggra- dige koorts te wekken, kan 10 malen die hoeveelheid aan personen, die aan andere ziekten lijden, worden toegediend, zonder dat dit eenig gevolg heeft. Het verge makkelijkt dus de diagnose en verraadt ren heelkundige het bestaan van tubercu lose in beenderen en gewrichten. De eenige ontdekking die in belangrijk heid met die van Dr. Koch kan worden ver geleken is de pokinenting die door Jenner werd gevonden. Beide verschillen niette min in bijzonderheden. De beschermende werking van de vaccine tegen pokken was een toevallige ontdekking, waartoe geen voorafgaande onderzoekingen leidden en die door geen andere waarnemingen ge volgd werd. Daarentegen is Koch's ont dekking het bijna natuurlyk gevolg van een jarenlang nauwgezet zoeken, volgens methoden en aanwijzingen, waarover ieder bevoegd geneeskundige zijn oordeel kan vormen. Daarom acht de schrijver in de „Times" het noodig, dat aan den gema len en ijverigen, en tevens bescheiden en volkomen belangeloos werkenden ontdekker worde overgelaten het tijdstip te bepalen, waarop 't het best zal zijn den aard en de bereidingswijze van zijn middel mede te deelen. De bereiding kan alleen door ervaren handen geschieden, doch dit belet niet, dat geneeskundigen pogingen tot na volging kunnen doen, die misschien de schitterendste gevolgen zouden hebben. Misschien is het juist daarom, dat Koch de bereidingswijze geheim houdt. Onlangs verklaarde hij, dat alleen de moeite die het kostte om de entstof in groote hoeveelheden en langs eenvoudiger weg dan in het laboratorium te vervaar digen, hem terughield ze openbaar te ma ken. Trouwens de Pruisische regeering heeft reeds, waarschijnlijk op aandringen van Koch, besloten een bijzondere inrichting voor de bereiding der lymphe op te richten, die onder leiding van een ervaren bacterio loog zal staan, wat zy niet zou gedaan hebben, als de stof langs gewonen scheikundigen weg kon vervaardigd worden. Nog dient opgemerkt, dat Koch geen geneesheer is en geen patiënten houdt. Hij werkt alleen in 't belang der weten schap en der menschheid. Heden herdenkt de Wed. PEPPIJN, geb. WIJS, Ij j haar 96sten Geboortedag, ag; Helder, 6 Dec. 1890. Ten huizeDIJKWEG N". 47.|| g Heden den 6 Dec. herdenken onze geliefde Grootouders SJAN ARNOLDUS VAN SEELT KONINGSTEIN en «TRIJNTJE WILLEMS DE WIJN< hnnne 40-jarige Echtvereeniging. Helder, 6 Dec. 1890. Uit naam hunner dankbare Kleinkinderen, J. W. VAN VEENHIJIJZEN. J. H. A. VAN VEENHUIJZENi geb. IIEHEWERTH. Heden herdenken onze geliefde Ouders JAN ARNOLDUS VAN SEELT i KONINGSTEIN en TRIJNTJE WILLEMS DE WIJN j hunne 40-jarige Echtvereeniging. Amsterdam, 6 Dec. 1890. Mariniersplein No. 48. Namens Kinderen en Behuwd- kinderen te Helder, JW. KONINGSTEIN. T. KONINGSTEIN, geb. Rab. H. KONINGSTEIN. H. KONINGSTEIN geb. dbVlugt! H. WOLF. j™| K. WOLF. geb. Koningstein. M A. KONINGSTEIN. Wed. D. KONINGSTEIN, geb. de Groot. J Hs) Heden herdenken onze geliefde ÜH Grootouders gj JAN ARNOLDUS VAN SEELT KONINGSTEIN en ftr gTRIJNTJE WILLEMS DE WIJN| hunne 40-jarige Echtvereeniging. *gj Helder, 6 Dec. 1890. j| Hunne dankbare Kleinkinderen. fö Op den 9en December a. s. hopen onze geliefde Ouders: H. KOOGER en J. METZELAAR, hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 5 Dec. 1890. Namens hunnedankbare kinderen F. KOOGER. P. KOOGER. J. KOOGER. G. KOOGER. H KOOGER. J. KOOGER. Zaterdag 6 Dec. hopen onze ^geliefde Ouders i JAN BIJL en RIEKA RIEKEN hunne 1272-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Helder, 5 Dec. 1890. Namens hunne dankbare 1 Kinderen. j Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde zorgvolle Moeder CORNELIA BOON, in den ouderdom van 68 jaar. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, J. BAKKER. Heden overleed zacht en kalm, mijn geliefde Echtgenoot en der kin deren zorgvolle Vader, de heer W. HILLENIUS, in den ouderdom van 75 jaar en bijna 6 maandeu. Oude-Schild, 4 Dec. 1890. Wed. W. HILLENIUS— Nieuwenhuisen Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden onzer innig geliefde moeder Mej. de wed. K GEUS, betuigen wij onzen li artelijken dank. Uit aller naam P. GEUS. De ondergeteekenden betuigen hun inni- gen dank aan HH. Spoorbeambten en vrienden, voor de veelvuldige bewijzen van belangstelling, op 11. Maandag 1 December ondervonden. Helder, 5 December 1890. A. VRIJDAG en Echtgenoote. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan HH. leden der vereeniging «Recht door Zee", alsmede aan allen die hebben deelgenomen aaa de ter-aarde-bestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer CHARLES JEAN DE PA UW, in leven gepensionneerd Belgisch loods, versierd met het kruis van verdiensten van België. Namens de Familie, J. P. VALTER. Oevraaga een R. C. DIENSTBODE. Adres BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2