BEKENDMAKING. - Advertentie n. Dankbetuiging. Huisduiner Kerk. Zuiderkerk. Een School met den Bijbel. TRYFOSA. „WAPENTROUW". maker zal naar Amsterdam worden overgeplaatst, ter vervanging van den naar Ylissingen vertrek- keuden inspeuteur over het loodswezen enz., den kapt. t. z. titul. J. C. de Ruijter de Wildt. Du kapitein-luitenant ter zco A. J. Krabbe, commandant Hr. Ms. sloomschoeuer Dolfijn, wordt met den 27 December eervol ontheven ▼nu het bevel over dien budoui en op nun-aeti- vileit gesteld en vervangen op deuzelfdeu datum door den luitenant ter zee lo klasse J. H. Mijer. Olfiuier van gezondheid 2e klasse J. F. Aha is met den dutum van heden op non-activiteit gesteld. De machinist leerling J. Zeeuw van der Luar is met den (fcutum van heden bevorderd tot machinist 3e klasse. De luitenant ter zee 2e klasse J. J. Romein behoorende tot de rolle Hr. Ms. wachtschip al hier, wordt met den 18en December a.s. op non- activiteit gesteld, terwijl met dien datum aan boord van dien bodem wordt geplaatst luitenant ter zee 2e klasse L. F. H. Tuckerman. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Sumatra" van Amsterdam, vertrok 12 December van Suee. Het stoomschip »Koningin Emma" van Ba tavia, vertrok 12 December van Suez. Het stoomschip //Px-ins Hendx-ik", van Am sterdam, vertrok 12 December van Colomba. Het stoomschip //Conrad", van Batavia, ver trok 14 Dec. van Padang. Het stoomschip Voorwaarts", van Amster dam, pass. 15 Dec. Aden. Het stoomschip //Burgemeester den Tex" arr. 14 Dec. te Amsterdam. Marktberichten. Hoorn, 13 Dec. Aangevoerd tarwe f7.75 a 8.50, rogge f 5.25 a 6, gerst f 5 a 6, haver f 3.25 a 4, Erwten witte f 10.50 a 12, groene f 11.25 a 14, grauwe f 12.50 a 17, vale f 13 a 16, bruine boonen f 11 a 13, karweïzaad f9 a 9.25, mosterd zaad f 14 a 16,14 paarden f 50 a 150, 81 lamme ren f 14 a 20, 5 kalveren 110 a 20, 30 varkens f 8 a 18, 2 zeugen f25 a 35, 91 biggen f 4 a 7.50., 50 kippen f 0.50 a 1.80,1700 koppen boter f 0.5Ó a 0.55 per kop. Alkmaar, 13 Dec. Aangevoerd 7 paarden f50 a 120, 1 koe f 180, 22 nucht. kalveren f 8 a 20, 230 schapen f 10 a 25, 45 magere varkens f 11 a 14,176 biggen f 4 a 6, 3 bokken en geiten f 3 a 8 boter per kop, ('s middags 12 uur) f 0.75 a 0.85, eieren f 7 a 8.50 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 13 Dec. Aangebracht door 9 kor kers 26 tongen per stuk f 1. 5 tot 25 mand kleine schol per mand f 1,60 a 2, 1 tot 3 mand schar per mand f 1.30. 36 beugers met 30 tot 500 schelvisch per 100 f24 a 28, 3 tot 10 kabelj. p.st.f 1,40 a 1,60, 5 tot 25 roggen p. st. f 1,10 a 1,25. 17 beugers (Volendammers met 100 tot 300 schelvisch per 100 f 19 a 20. 15 December. 8 korders met 7 tot 15 mand kleine schol per mand f2 a 2,50, 1 tot 3 mand schar per mand f 1,25. 16 Dec. v.m. 8 u. Niets binnen. 3358'0 Staats-Loterij. 3e klassele lyst. Nos. 10917 11429 f1500. No. 9625 f 1000. No. 16684 f400. Nos. 3437 11045 16136 18932 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1216 Dec. ONDERTROUWD: n GETROUWD: ^eene- BEVALLENT. Dol, geb. Krab, z. A. A. C. Px-eller, geb. Leewens, d. S. Luijt, geb. de Kok, d. G. Hendriks, geb. Rotering, d. A. Bak, geb. de Jong, d. S. Bruin, geb. Riemers, d. G-. van der Vlies, geb. Bronsema, d. OVERLEDENB. Kohnert, 4 m. E. Jacobs, geb. Branders, 73 j. A. Kroeb, 25 j. S J. Dito, 13 m. A. M. P. Lobman, 2 w. A. S. Dorlijn, geb. Herman, 75 j. POLITIE, GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 armband (vergaldj 1 sleutel, 1 lengtemaat. Adres Bureau II1 doosje, inhoudende medaille en kruis, 1 koperen sleutel. Adres Bureau III1 halsdoek (zwart bont.) Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! We hebben uitstekend winterweer en prach tig ys. Daarvan maken dan ook velen gebruik om 't echt Hollandseh ijsvermaak te genieten. Overal ziet men de schaatsenrijders. Oud en jong zwiert langs de banen en tracht een schaats te slaan, zoo fraai hem dit mogelijk is. De prachtigste ysbaan is zonder twijfel 't Spoorbassin. Nu, daarvan wordt dan ook druk gebruik gemaakt. Iets echter trok mijne aan dacht, en wel een uitgebreid wak, aan 't be gin van 't Bassin. Dat wak is daar ontstaan door 't uitzagen van ijs, om 't in pakhuizen op te slaan. We achten zulks hoogst gevaar lijk, to meer daar er niet voor een behoorlijke afbakening tot waarschuwing gezorgd is. Zou 't niet noodig zijn, ja dringend noodzakelijk, dat er op 't weghalen van ijs een gemeente verordening werd gesteld P Waarom moet een mooie ijsbaan bedorven worden Men kan toch 't ijs evengoed, al is de moette wat groo- ter, uit de naburige vaarten en slooten weg halen. Ik achtte 't noodig langs dezen weg de aandacht der bevoegde autoriteit op dit feit to vestigen, vertrouwende dat men de billijk heid myner opmerking zal inzien, en zeg u bij voorbaat dank voor de opname. Uw bestendige lezer, X. gevoelde in 't vooruitzicht hare liefde to kunnen vordeolen, tusschcn haar echtgenoot en haar goeden vader. Do toebereidselen tot de voltrekking van 't huwelijk waren gereed, de gade van den pre dikant een zeer lieve, beminnelijke vrouw, en 'n grijze oude bediende van 't huis, zouden als getuigen optreden. (Wordt vervolgd.) Een belangstellend schaatsenx'ijder wenscht den mede-lief hebbei's op te merken, dat, om ongelukken of hevige botsingen te voorkomen, de rijders op de sclioone baan «Bassin" steeds een baan x'echts en de retour-baan links ne- xuexi. Hij wa8 11. Zondag getuige van botsin gen, wel uit dartele zorgelooslieid bedreven, maar welke ernstige gevolgen hadden. Dit woord is voorzeker een wensch, waarmede allen willen instemmen. X. Het volgende adres is aan den Raad de zer gemeente ingediend Aan den Raad der gemeente Helder, geven met gepaste gevoelens te kennen de ondergeteekenden, ingezetenen dezer gemeente dat adressanten met leedwezen uit het ver slag dor laatstgehoudene zitting van Uw Col lege hebben vernomen, dat, door de intrekking van het voorstel tot het aangaan eener ge meentelijke geldleening hun het uitzicht is be nomen op het tot stand komen eener brug over het Heldersche kanaal tegenover de Keizer straat dat adressanten de stichting eener brug op de aangeduide plek met verlangen tegemoet zien, in het belang der communicatie, voor- namelijk ook in 't belang van handelaars en neringdoenden in de verschillende deelen der gemeente dat adressanten daax'om hunne sympathie betuigen voor de leden van Uw College, die door hun protest tegen de intrekkiug van het leenings-voorst el, getoond hebben te verlan gen, dat de brug, tot wier bouw is besloten, nu ook met bekwamen spoed worde tot stand gebracht redenen, waarom adressanten zich bij deze wenden tot UEdel Achtb. met het beleefd, doch dringend verzoek, om door een te nemen nader besluit, het stichten van bedoelde brug zooveel mogelijk te bespoedigen. 't Welk doende, de van UEdel Achtb. dienstw. dienaren, (Volgen de circa 200 handteekeningen.) Vervolg der Berichten. IJSVERMAAK. wWe krijgen geen ou^ierwetsche winters meerDezen uitroep hoorde men in de laat ste jaren vaak herhalen. Dat begon den Win tervorst te vervelen en in een toornige bui liet hij den menschen zijne macht op 't onvex-- wachtst geducht gevoelen. De Noordooster blies met kracht op, teekende speelziek bloemen op onze vensterruiten en legde een ijsvloer over stroomen en vaarten, rivieren en meren, tot zelfs over de Zuiderzee. Eu niet voor een oogenblik, maar met aan houdenden ijver en volharding. Weldra be proefden enkele waaghalzen van jongens de stex-kte van 't ijsze werden door grootere menschen gevolgd en thans ziet men elkou dag een bonte menigte op de ijsbanen elkan der met gewiekten voet voorbijsnellen. Overal vindt men prachtig ijs, niet alleen in onze nabijheid, maar door 't gansche land heen Lees de couranten, en ge zult er geheele ko lommen aan gewyd vinden. De fraaiste, prachtigste ijsbaan alhier vindt men zonder tegenspraak in 't Bassin, 't Krioelt er dan ook van schaatsenrijders, evenals aan denVerdekten Wegen 'tHeldersche Kanaal, 't Wekte onze bevreemding, dat men aan 't begin van 't Bas sin 't ijs zoo onoordeelkundig uithakte en on willekeurig dachten we//Hier moest onze IJsclub //West-Frisia" eens krachtig optreden. Ja, waarom heelt die vereeniging niet alreeds iets van zich laten hooren Een ysbaan heb ben we zoo prachtig, dat die te Amsterdam niet beter kan zijn, 't is eiken dag heerlijk weer, zoo fraai zelfs, dat ouden van dagen zich niet herinneren kannen dat 't heldere winterweer zoo constant bleef voortduren. Lust tot schaat senrijden is bier algemeen. Zou men dan ook hier niet eens een ysfeest organiseeren, daar zelfs kleine dorpen huxxne wedstxüjden alreeds gehad hebben? Wie weet hoe West- Fx-isia" ons nog verrast! Schaatsenrijders, wanneer ge over de glin sterende ijsvlakte heenglijdt en ge ziet hier en daar een man met een bezem staan, die ten genoegen van u en anderen reeds in den vroe gen morgen ijverig stond te vegen, steekt uw hand dan een paar malen extra in uw zak en reikt zoo'n armen drommel, die daar toch waarlijk niet voor zijn eigen genoegen staat, een cent toe. Vele kleintjes maken voor hem een groote. De winter zou nog veel pret tiger zijn, wanneer ze haar onaangenaamsten kant niet zoo streng liet gevoelen aan hen, die er 't minst tegen kannen, aan de armen. Daarentegen ook wektderuwe Noordooster vaak tot medelijden op en denkt men aan den armen broeder in 't bijzonder, wanneer de koude ons de tranen uit de oogen perst. Wat een stof geeft 't ys vermaak niet aan 't gesprek, dat bij de kachel wordt gevoerd, 't Jonge geslacht praat over de pasgemaakte ijstochten of is bezig er nieuwe te beramen, terwijl de ouderen van dagen zich verkneu kelen in de herinnering aan vroegere winters, toen zy ook steeds in de voorste rijen waren En al wordt daarby nu eens wat overdre ven, zelfs een beetje bij gefantaseerd, dat schaadt niet. Men weet 't, schaatsenrijders en jagers hebben tot zekere hoogte een privilege voor 't liegen. Wanneer ge 't nog niet gezien hebt, waarde lezer, wandel dan op een middag eens naar 't Bassin, en ge zult u de moeite niet bekla gen. Allerwege leven en vroolijkheid. De koude geholpen door de inspanning, kleurt do aange zichten der rijders en rijderessen rood en aan hunne tintelende oogen ziet ge dat ze pret hebben. Hier ziet ge een stouten rijder met breede streken statig over de ijsbaan zwieren, zoo trotscb, als ware hij de ijskoning zelf; daar tracht een ander zijne kunst te toonen door over 't ijs te vliegen hier rijdt sierlijk een jong paartje u voorbij en daar achter komt een sliert aanzetten, die u de woorden z/berg je" voor den geest brongt. Aan 't einde der baan maakt een kunstenaar, die zijn krach ten wat heeft overschat een komieke buite ling en daar ter zyde zijn een paar eerstbe- ginnenden bezig de handgrepen, pardon, de voetgrepen te leeren en doen al 't mogelijke om zich in evenwicht te houden. Zoo is er leven en afwisseling overal. Misschien gevoelt ge nog lust, al heH ge ook de schaatsen ï-ecds voorloopig defiu. ief opgeborgen, ze voor den dag to halen en zelf nog eens lustig mee te doen. De winter, hoe prettig ook voor hen, die goed gekleed zijn en smakelijk gegeten hebben, is vaak voor de armen een streng heer. Dan hebben ze dubbel behoefte aan voedsel, warme kleeding en brandstof. Met genoegen vernemen we daarom dat Helders-Dillettanten-Club een tooneelvoorstelling in Tivoli voor de al- gemeene armen wil geven, en wel op 16 Januari e. k. Bij die gelegenheid zal wor den opgevoerd 't blijspel in drie bedrij ven ,,Ik heb een stuk geschreven door Jac. C. de Vos. Wanneer men ten uwent komt met de inteekeningslijsten, dan neen wij achten geen opwekking noodig. Reeds zooveel malen is er hier ter plaatse 't bewijs geleverd hoe de weldadigheid in 't hart der burgerij troont, dat we ook ditmaal een schitterenden uitslag verwach ten. We vestigen de aandacht onzer le zers op de derde abonnements-voorstelling, hedenavond in Tivoli te geven door 't Tooneelgezelschap, onder directie van den hr. Alex. Faassen Co. 't Bekende drama van Alex. Dumas Fils, «Margaretha Gauthier" (»De fee der Camelia's"), zal alsdan wor den opgevoerd. Zie verder annonce. Door de directie A. van Lier zullen Donderdagavond in den Stadsschouwburg (Koningstraat) een paar blijspelen worden opgevoerd: »Natuur en Kunst" en »'s Naas ten Huisvrouw". In 't eerstgenoemde zal Mej. J. H. Albregt in de rol van Mar- garetha Western debuteeren. (Zie verder annonce. Allerlei bouwplannen, van particuliere ondernemers uitgegaan, hebben wij in den loop der jaren met meerdere of mindere ingenomenheid begroet, 't Nieuwste en minst aanlokkelijke is ongetwijfeld dat, hetwelk in verband gebracht wordt met den meermalen uitgedrukten wensch tot demping van een deel van 't Heldersche kanaal, ter wegneming van de onaangename geuren, die uit de genoemde gracht opstijgen, 't Kanaal zou, naar men ons mededeelt, gedempt en door een gesloten riool vervangen worden. Het terrein, daardoor te verkrijgen, zou aangewend worden voor bouw terrein, en wel zoodanig, dat de Kanaalweg, van Postbrug tot Westplein, en dat de Kerk- gracht voortaan gewone straten zouden worden, met woningen ter weerszijden, dus met on middellijke overburen. De erven der beide nieuwe huizenrijen zouden komen op de plek nu ongeveer door het kanaal ingenomen. De Postbrug zou dan kunnen vervallen. Afge broken, zou zij kunnen dienen tot het bouwen eener heusche brug over het kanaal tegen over de Keizerstraat. Of' de uitvoering van dit plan evenwel zou strekkeu om de fraaiheid dezec gemeente te bevorderen, valt wel zeer te betwijfelen. En of de bewoners en de eigenaars van percee- len aan Kanaalweg en Kerkgracht met dit plan bijzonder ingenomen zijn is niet te ver wachten. Voor het Bestuur van rHelder's Be lang", Vereeniging tot verfraaiing dezer ge meente, is de bespreking van dit eigenaardig plannetje een niet te versmaden punt van bespreking. De Soirée der Sociëteit /,Mars", ten voordeele van 't Reddingsfonds gegeven, heeft netto f24.335 opgebracht. Blijkens achterstaande annonce, zal de bekende chocolade-brug, die op het laatst gevierde St. Nicolaasfeest de étalage van den banketbakker J. P. Sweering ver sierde, op Maandag 22 dezer van eigenaar verwisselen. De brug, die, naar men ons mededeelt, precies het model is van de wezenlijke brug, die anno 1891 over het Heldersche Kanaal zal worden gebouwd, is een waar sieraad en bovendien flink en stevig opgetrokken. Onze knapen en meis jes zullen ongetwijfeld gaarne met dit communicatie-middel willen kennis maken. Op morgen (Woensdag) avond zal in 't lokaal Tivoli alhier, een derde volksbijeen komst in dit seizoen plaats hebben. Dien avond zullen als sprekers optreden de heeren A. van Twisk en F. J. Bargerbos. Door leden van den Burgerkring //Harmonie" zal ten slotte een tooneelstukje worden opgevoerd. Den 2eu dezer werd door den kapitein, eerstaanwezend ingenieur der Genie alhier aanbesteed: het herstellen van bomvrije ge bouwen in de stelling Helder (raming f 4000). Dit werk is dezer dagen gegund aan den hr. W. de Jong, die op één na de laagste in schrijver was. De laagste inschrijver had ver zocht, dat zyn biljet buiten aanmerking mocht blijven. De heer H. Uurbanus Pz. voor eeni- gen tijd benoemd tot onderwijzer in de Engelsche taal aan de school voor in. u. 1. o. te Kampen, is gisteren benoemd aan een dergelyke inrichting te Doesburg. Op Maandag 22 dezer zal op het Garni zoensbureau alhier een her besteding plaats hebben van het wasschen van nachtleger-voor- ▼verpan voor het garnizoen. Jl. Zaterdag morgen is, onder gewapend geleide, van hier naar Haarlem overgebracht om voor den krygsraad aldaar terecht te staan, de marinier le kl. J. C. v. Z., beschuldigd van diefstal uit de menage der manschappen. Den 18 dezer zal, mede onder gewapend geleide, van hier naar Vlissingen worden overgebracht de marinier K. J. v. J., teneinde bft het Algemeen Depót van Disclipline aan een strengere krijstucht te worden onderworpen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft o.a. benoemd tot pastoor te Oud-Ade den weleerw. heer B. van Geldorp, vroeger kapelaan alhier. Naar wij met zekerheid vernemen is de IJsclub „West-Frisia" sedert lang ont bonden. Het zou daarom wenschelijk zyn dat zich nu een vereeniging vormde onder anderen naam, welke zich permanent ver klaarde om spoedig eene hardrijderij of ysfeest te organiseeren, nu het ys zich zoo uitstekend daartoe leent. Het stoomschip ,,St. Asaph", met ka toen van Savannah naar Breinen bestemd, Vrijdag jl. in de Noordergronden alhier gestrand, is Zaterdagavond met behulp van vier sleepbooten vlot gesleept en alhier binnengebracht. Het schip heeft oogen- schijnlijk geen schade, doch zal heden door duikers worden onderzocht. Van de la ding was niets gelost. Donderdag 18 Dec. is het 25 jaar geleden dat de opening der spoorweg op feestelijke wijze hier plaats had. Dezedagzal by het personeel der Holl. Maatschappij zeker niet onopgemerkt blijven. Ook voor de ingezetenen is het een belangrijke her inneringsdag. Nu in dezen winter meer dan ooit kunnen we gevoelen hoe verla ten we toen waren, toen nog geen ijzeren baan ons met de wereld verbond. Eigenaardig zou het zijn, dien dag op het ijs feestelijk te herdenken. De prachtige ysbaan op het Bassin door Welsh of Y- lielit in dag herschapen, zou een ongekend genot geven en de herinnering er aan blijvend vestigen. Wy geven zulks in overweging. Een nieuwe stoombootdienst zal ge pend worden zoodra het ijs daartoe geen beletsel meer is en wel van hier naar Wie- ringen, Texel tot Harlingen en terug langs de Zaanstreek. Deze dienst zal voor den handel van groot nut blijken te zyn. Het ongerief toch om van hier goederen te ex- pediëeren naar 't Noorden is bekend ge noeg om wel te wenschen dat de onder nemer, de Heer J. Pot daarin zal slagen. Jl. Zaterdagavond had in »Musis Sacrum" het reeds vroeger gemelde examen plaats voor prêvot op sabel en korten stok voor de leden der Heldersche Schermver- eeniging „Wapentrouw". Het examen onder leiding van hun di recteur, den heer J. H. Boelens, nam ten 8Y3 uur een aanvang en eindigde pas na middernacht. Het werd afgenomen door de HH. Schermmeesters Bakkers, sergt.-majoor der artillerie, Hille, sergt.-torpedomaker, sergt. Oolbekkink van 'fc Koninklijk Instituut der Marine en sergt. Pikeé van de infanterie. Op sabel en korten stok werden bevor derd: de hh. Ruijgh, Kemeling, Ekkers, v. d. Hoek, Raat, Hoogerduin, G. Tieman en H. Tieman. Op sabel: de hh. Oostenbrug en Bon tenbal en op korten stokde hh. Sarlemyn, Boon, Polak en Klein. De brevetten zullen op Zaterdagavond bij de opening der uitvoering worden uit gereikt. Warme koffie, brood en vleesch zal gedurende de strenge vorst aan het personeel der Holl. Spoorwegmaatschappij gedurende den nachtdienst worden uitgereikt. Trein no. 114 uit Helder, die te 3,38 uit Haarlem naar Amsterdam ver trekt, liep bij het binnenkomen van het station Haarlem op een stilstaanden, lee- gen Zandvoortschen trein. Niettegenstaande de machinist dadelyk de luchtdrukrem in werking stelde, was de schok hevig. De locomotief van den Zantvoortschen trein werd met een goederenwagen gedeeltelijk van de spoorstaven gelicht en erg bescha digd, terwijl de andere wagens losbraken en op eigen houtje het station uitreden. De schade van den Helderschen trein was minder groot. De passagiers hadden een ergen schok gevoeld, doch kwamen overigens met den schrik vrij. Berlyn, 15 December. Aan de //Nat. Zeiting' wordt uit Rome gemeld: Op het Va- tikaan heerscht groote bezorgdheid ten opzichte van Z. H. den Paus, wiens gezondheid onder de tegenwoordige strenge koude zeer geleden heeft. Zijn lyfarts heeft op het ergste voor bereid. Het Gemeentebestuur van den Helder, brengt ter kennis van de daarbij belang hebbende ingezetenen, dat op ZATERDAG den 27steu DECEMBER 1890, des namid dags tusschen 1 en 3 ure, aan het Raad huis der gemeente, eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden ter benoeming van een lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, in de plaats van den Heer P. Spigt, die voor de benoeming heeft bedankt. De ly9t der kiezers is op de gewone kantooruren ter secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd. Bezwaren tegen die lyst kunnen bij het gemeentebestuur worden ingeleverd. Yan deze vergadering worden geen af zonderlijke kennisgevingen verzonden. Voorts wordt in herinnering gebracht, dat men, om kiezer te zijn le. Nederlander, meerderjarig, ingezeten der gemeente en in het volle genot der burgerlijke en burgerschapsrechten moet zyn. 2e. Terzake van een bedrijf van handel of fabriekswezen in het patentrecht moet zijn aangeslagen tot een bedrag van minstens zeven gulden. Helder, den 12 Dec. 1890. Het Gemeentebestuur voornoemd, C. A. BEUKENKAMP, Burgemeester, C. BOON, Secretaris. Donderdag 18 December a.s. hopen onze geliefde Ouders W. DE HAAS E. DIKKER, hunne 45-jarige Echt vereeniging j te herdenken. IJmuiden, 15 Dec. 1890. Hunne dankbare Kinderen. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden van 3 dagen, mijn geliefde Echtgenoote en onze Moeder, ALIDA SUSAMA HERMAN, in den ouderdom van 75 jaar. Helder, 14 Dec. 1890. Namens L. DORLIJN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving. Heden overleed zeer onverwachts? in den ouderdom van ruim 65 jaar onze geliefde moeder ALIDA DIRKJE STEVENS, Wed. van Felix Joseph Delgorge, in leven Mr. Geweermaker. Groningen, den 12 December 1890. Uit aller naam, FELIX A. DELGORGE. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze lieveling, LUDEWINA, in den leeftijd van 9 jaar en 4 maanden. A. F. v. d. BOGAARD. H. v. d. BOGAARD, de Lugt. Amsterdam, 12 December 1890. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van buiten als binnen de gemeente, ondervon den by gelegenheid van hun 1273-jarig Huwelijksfeest. De talrijke bewijzen van vriendschap en genegenheid zullen ons dien dag nog lang in aangename herin nering doen houden. Helder, 14 Dec. 1890. K. VERMEULEN en Echtgenoote. Ondergeteekenden betuigen bij dezen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van binnen als buiten deze gemeente by het overlijden van hun jongsten Zoon en Broeder onder vonden, inzonderheid aan G. REUS en Echtgenoote, voor hunne liefderijke zorgen en verpleging, gedurende zijn ziekte en overlijden bewezen, en ook aan Heeren Dragers, leden der S.- en G.-Vereeniging Oefening kweekt Kunst", voor de laatste eer den overledene bewezen. Helder, 15 Dec. 1890. Wed. G. KROEBSerlijn, en Kinderen. ZONDAG 21 DECEMBER a.s., 's morg. 10 uur, optreden van den Weleerw. Heer HEIJ1VIS, Candidaat te Amsterdam. D.V. DONDERDAG 18 DEC., 's avonds 7 uur: Ds. W. DEN HENGST. Do Unie WOENSDAG 17 DEZER, des avonds ten half acht uur, zal DV. in de Chr. Ger. Kerk als spreker optreden de WelEerw. Hr. Ds. Baart de la Faille, Predikant te Amstelveen. Allen, die f2.50 of meer hebben bijge- dragen en daarvan een gezin wenschen bedeeld te zien, gelieven briefjes in te zenden vóór Donderdag 18 December, ten huize van Mevr. HATTINGA RAVEN. Eerste Uitvoering van de HelderscheSchermvereeniging (Directeur J. H. BOELENS), op ZATERDAG 20 DECEMBER 1890, in MUSIS SACRUM. Een beperkt aantal introductiën a f0.49 voor Heer en Dame, zyn verkryg- baar by de leden en directeur. Na afloop BAL. Aanvang 8 uur precies.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 2