Advertentie n. DANKBETUIGING. Huisduiner Kerk. Herst. Evang. Luth. Kerk. C. F. WESTERMAN, inzamelden voor een kerstboom, volgden weldra de leden der Dillettanten-Club voor een lief dadigheids-voorstelling, op 16 Januari 1891 te houden daarop volgden de collectanten voor een liefdadigheids-concert van de muziek-ver- eeniging «Crescendo" toen werden we weer uitgenoodigd, om voor een „spekrijderij" eene samenkomst in de zaal van den heer Holmer onder presidium van don heer Oudenhoven bij te wonenen eindelyk lazen we eene uit- noodiging in do courant, waarbij de heeren Swaving en Zur Muhlen ons verzochten, Za terdag namiddag bijeen te komen. Nu is do vraag zeker niet zoo heel ongepastKon men in deze niet wat meer streven naar samen werking? Dat eendracht macht maakt, be hoeft men ons, naneven van de oude Neder landers, die deze spreuk tot hunne leuze had den, waarlijk niet te herinnerenWellicht ware de stichting van een Vereeniging als „Liefdadigheid naar vermogen", te Amsterdam, natuurlijk op kleiner schaal, hier een zeer wenschelijke zaak. Dit idéé moge door be langstellenden ernstig overwogen worden Helder, 19 Dec. 1890. Y. (De geachte inzender zal zeker met genoe gen vernemen, dat, terwijl hetgbovenstaande jl. Vrijdag bij ons werd ontvangen, reeds den volgenden dag de eerste grondslagen werden gelegd voor eene instelling, als door hem wordt bedoeld. Redactie.) Gemeenteraad van Texel. 19 Dec. 1890. Afwezig de heeren W. Mets en Bakker. De Voorzitter doet mededeeling van eenige circulaires en besluiten. Aan de orde wordt gesteld' de behandeling van een adres van den nachtwacht Albert Jonker, aan den Hoorn. Adressant geeft daarin te kennen dat zyn salaris slechts be draagt voor iederen nacht 35 Cent en dat voor trouwen dienstHij vraagt eenige verhooging, even als zijn collega's op andere dorpen. De Voorzitter herinnert, dat genoemd tractement op zijn eigen aanbod indertijd is vastgesteld en adviseert daarom tot afwijzing. Het verzoek van Jan Kaan en Cornelis Koopman, om vergunning tot oprichting van een garnalenkokerij, werd toegestaan. Aan mej. A. Bouma, te Oosterend, wordt op haar daartoe gedaan verzoek eervol ont slag als hulp-onderwijzeres verleend, ingaande 1 Februari 1891, en besloten die betrekking voorloopig vacant te doen blijven, totdat het blijken zal, dat het getal leerlingen zulks we der noodig maakt. Alsnu komt aan de orde de benoeming van verschillende personen voor de volgende betrek kingen; als voor 't Algemeen Weeshuis, tot re gent de heeren Tys, M. Zijm en C. C. Kui per, tot regentes mej. de Boertot lid van het Armbestuur, vacature C. Blom Sr., Oude- schild, wordt benoemd de heer Cs. Blom Cz.; tot leden van het Armbestuur de aftredenden Jn. D. Witte en A. C. Keysertot commis saris van de Bank van Leening de heer P. Pz. Kikkert. Een voorstel van tijdelijke geldleening tot bekoming van kasgeld f 8000, tegen hoogstens 5% rente, wordt aangenomen. Goedgekeurd wordt suppl. kohier, honden belasting en hoofdelijk omslag. Verder wordt behandeld het adres van Dr. Stiggelbout. De voorzitter doet voorlezing en noemt het getal onderteekenaren, informeert dat de heer Stiggelbout voor de betrekking te Spaarndam heeft bedankt. De Voorzitter stelt voor, dat aan Dr. Stiggelbout, namens de raad, zoude worden kennis gegeven, dat het den raad genoegen doet, dat hij voor de betrek king te Spaarndam heeft bedankt en hij be sloten is alliier te blijven, waartoe wordt besloten. Op de gewone rondvraag geeft de heer Dros te kennen, dat in 1891 assurantiën van eenige gemeente-gebouwen afloopen. By het aangaan van prolongatie wenschte hy dat men het voor- deeligste tarief zoude onderzoeken. Men besloot zulks aan B. en W, over te laten. Daarna werd de vergadering gesloten. Marine en Leger. De kapt. J. de Waal, van den gen. staf, wordt ingedeeld bij het le reg. veld-art. en belast met het commando over de 6e batterij van dat korps te Amersfoort. Bij kon. besluit is dc officier vau administratie der 8e kl. J. A. Grootendorst, met 1 Januari a. 8. bevorderd tot officier der administratie le kl# Bij kon. besl. is de machinist der le kl. in het v&Bte korps, behoorende tot het personeel van 's Rijks stoomvaartdienst, L. A. van Poelvoorde met ingang van 1 Januari a. s., benoemd tot offi- eier-machinist der 2e kl. bij de zeemacht. Bij kon. besl. is, met ingang van 1. Jan. a. s. lo. de kapitein ter zee J. Loots, terzake van in doch niet door den' dienst ontstane lichaamsge breken, op pensioen gesteld, onder toekenning a. van een pensioen van f 2100 b. van een verhooging van dat pensioen ter somma van f 1200 's jaars, voor werkelijk verbiijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen2o. zijn bovorderd tot kapitein ter-zee de kapitein-luit.-t. s. P. C. Pabittot kapitein-luitenant ter zee, de luite nants ter zee der lste kl. A. G. Ellis, en M. C. van Doorntot luitenants-ter zee der le kl. de luit. ter zee der 8e kl. G. A. de Cocq en F. E. baron Mulert. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefatoomschip le kl. „Koningin Emma der Nederlanden, onder bevel van den kapitein ter zee fl. Quispel, den 21ste dezer aangekomen te Ensenade (haven van La Pluta). Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Koningin Emma*, van Ba tavia, arr. 19 Dec. te Genua. Het stoomschip «Prinses Amalia", van Am sterdam, arriv. 20 Dec. te Genua. Het stoomschip „Prins Hendrik* arriv. 20 Dec. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip «Prins Alexander* vertrok 20 Dec. van Amsterdam. Het stoomschip „Prinses Marie", van Ba tavia, vertr. 20 Dec. van Padang. Marktberichten. Alkmaar, 20 Dcc. Aangevoer 1 2 paarden f40 a 70, 4 koeien en ossen f130 a 190, 20 nucht. kalveren f 16 a 22, 180 schapen f 14 a 20, 24 mag. varkens f 11 a 14, 125 biggen f 3.50 a 6, 4 bokk. en geiten f 3 a 6, boter per kop 's middags 12 uur) f 0.70 0.80, eieren f8 a 9 per 100. Hoorn, 20 Dec. Aangevoerd tarwe f8 a 8.50, gerst f 5 a 6, haver f4 a 4.50, erwten: witte fll a 12, groene f 13 a 15, grauwe f 15.50 a 17, vale f 14 a 16, bruine boonen f 11.50 a 13.50, karweizaad f 9 a 9.50, mosterd zaad f 14.25 a 16, 2 paarden f50 a 70, 40 schapen f 22 a 28, 121 lammeren f 14 a 22, 2 kalveren f 6 a 18, 43 varkens f8al4,130 biggen f 4 a 7, 50 kippen f 0.50 a 1.50, 850 koppen boter f0.55 a 0.60 per kop. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Yan 1923 December. ONDERTROUWD: J. de Vries, kwartier meester en G. Leijdsma. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: A. H. Marcband, geb. Koster, d. P. J. Kroonstuiver, geb. Kraan, d. A. Sinje- wel, geb. Braaf, z. N. Helder, geb. Wannink, z. N. H. van den Hoek, geb. Scheurs, z. G. Roggeveen, geb. Reek, z. H. van Os, geb. Rieu- wers, z. OVERLEDENH. Ruijgh, geb. Dekema, 47 j. W. Leen, 68 j. S. van Zwol, 1 ra. M. G. Gauw, 17 m. H. T. Houtzager, 19 d. W. F. Boelsums, 2 m. POLITIE, GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 hondenhalsband met penning, 1 zilveren knopje van een re montoir-horloge. VERBETERING. In ons vorig nummer staat de benoe ming van den kapt.-luit. t. z. Krabbe tot inspecteur van het Loodswezen te Delft. Men zal begrepen hebben, dat dit moest zyn D e 1 f z ij 1. Vervolg der Berichten. (s Gisterenavond ging 't in 't koffie huis van den heer J. Reis vrij druk toe. Een tal adspiranten voor den wedstrijd van morgen stond te wachten om binnen gelaten te worden. Door de Commissie, wier bestuur bestaat uit de heeren L. W. F. Oudenhoven, P. Kunst en J. Beth- lehem, respectievelijk president, secreta ris en penningmeester, werden omstreeks 160 nummers beschikbaar gesteld. Ieder deelnemer ontvangt een bon voor levens middelen en een voor een zak cokes, te zamen ter waarde van f 2.50. Van de ongeveer 650 gulden, die zijn opgehaald, zullen er f 400 voor de hard rijderij en 't restant voor bedeeling wor den gebezigd. Vanwege de marine wordt voor 't af bakenen van de baan een zeer gewaar deerde hulp verleend. Zaterdagnacht ontdekte de politie agent J. Schraa brand in 't turfpakhuis van den beer P. Schagen, aan de Loods- gracbt. Door 't maken van alarm werd er spoedig hulp verleend en waren de adsis- tent-brandmeester J. Bethlebem en het lid van den Raad Oudenhoven spoedig op de plaats des gevaars aanwezig. Spuit 6 was weldra gereed om water te geven, dat gelukkig niet noodig bleek, daar men den brand kon bedwingen door middel van emmers water in den gloed te gieten. Met loffelijken ijver waren de burgemees ter en de commissaris van politie binnen korten tijd bij den brand tegenwoordig. Ware de brand niet tijdig ontdekt, dan had de ramp groote gevolgen kunnen heb ben. De activiteit van genoemden politie agent verdient een woord van lof. Het departement Helder der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen hield jl. Vrijdagavond in het lokaal Tivoli, zijne tweede buitengewone vergadering in dit seizoen. In aanmerking genomen het barre weer, mocht deze bijeenkomst druk bezocht beeten. Als spreker trad op de beer Rippe, van Rotterdam, van vroeger reeds zeer gunstig bekend. Zijne groote gave van voordragen bleek thans uit de voordracht van Shakespeare's „De Koopman van Ant werpen", naar de vertaling van dr. Bur- gersdijk, door den spreker in 3 afdeelin- gen gerangschikt. Zeer gelukkig slaagde de heer Rippe in het weêrgeven der on derscheidene personen van de meest uit- eenloopende karakters. Luide toejuichingen die welverdiend waren vielen den begaafden spreker ten deel. Een viertal stukjes werd nk de pauze door den heer Rippe voorgedragen, mede zeer ten genoegen der aanwezigen, die zeker allen zullen er kennen, dat de Commissie voor bet orga- niseeren dezer samenkomsten op deze wyze succes heeft van haar streven, in 't belang der leden van dit Nuts-departement. Maandagavond trad uamens de Maat schappij „Tot Nut van 't Algemeen" in Tivoli als spreker op de heer D. Sligter, van Goes, en hield een populaire voordracht over „De Staat, in betrekking tot volkswelvaart". Spreker schetste de verhouding van 't op perhoofd tot zijn familiekring in de verat- gelegen tijden en toonde verder aan, hoe by de Spartanen en andere Grieken de regeering zich beijverde om 't landbezit zoodanig te regelen, dat 't kapitaal niet te veel opeen gehoopt kon worden. Ook de Mozaïsche wetgeving zorgde daarvoor. Toen later in de republiek der Romeinen de gebroeders Gracchus pogingen aanwendden tot een meer gelijkmatige verdeeling van 't grondbezit, maar die pogingen verydeld za gen, ging de regeeringsvorm over in een keizerlijke, die 't rijk langzamerhand ten gronde bracht. De Christelyko godsdienst bracht den armen troost door een meer gelijkmatig deel der goe deren aan 't algemeen te geven, maar dit ge bruik ontaardde later ook meer en meer. Uit de geschiedenis der middeleeuwen werd aangetoond, hoe in Engeland, tijdens Eduard III, de Staat zich bemoeide met de regeling der loouen, toen de arbeiders, wier getal door de pest sterk was geminderd, buitensporige eischen deden, In 't jaar 1877 kwam er daling in den prys der levensbehoeften, door den toevoer, die Amerika aan de markt bracht. Sedert 50 jaren was de bevolking in Europa sterk toe genomen, maar de producten niet in evenre digheid daarvan, zoodat de prijs der levens middelen voortdurend steeg, zeer ten nadeele der burgerij in 't algemeen, maar tot voordeel der grondeigenaars, die door den Staat genood zaakt werden hoogere lasten op te brengen, teneinde de overige klassen der bevolking te ontlasten. Na den vermeerderden toevoer uit Amerika, veroorzaakt door den aanleg van spoorwegen, daalden de hooge landpryzen. De pachtlust der boeren, die, door den nood gedrongen, geen weerstand aan delandheeren konden bieden, was oorzaak, dat velen hunne betalingen hadden moeten staken. Ook werd aangehaald, hoe hier en daar de tractementen der onderwijzers waren ge daald, maar tevens hoe de Staat een mini mam had vastgesteld, dat niet overschreden kon wordon. De enquête, in zake de arbeiders kwestie, was ook een inmenging van den Staat, die ook nog in andere opzichten den werkman tegen de macht van 't kapitaal zocht te be schermen. Door de geheele verhandeling heen, liep 't denkbeeld, dat in verschillende tijden de gou vernementen herhaaldelijk waren opgetreden om betere verhouding te brengen tusschen den arbeid en de overwinst. De aanwezigen waren 't ongetwyfeld met den voorzitter der afdeeling Helder van den Maatschappy «Tot Nut van 't Algemeen, de heer Bron, eens, dat de heer S. aanspraak had op hun dank, voor de duidelijke en juiste toe lichting van zijn onderwerp. We hadden wel gewenscht, dat 't auditorium grooter ware geweest. Met 't oog op 't belang dat de steno- graphie of snelschrijfkunst voor handelaren en ook voor anderen kan hebben, achten we 't niet ondienstig 't onderstaande ter kennis on zer lezers te brengen. Wanneer door de be oefening der stenograpliie een taal ontstaat, die in weinige teekens veel zegt, wordt on- noodig schrijven uitgewonnen en tijdbesparing geeft in sommige omstandigheden groot voor deel. Door de Nederl. Stenografen-Vereeni- ging „Willem Stolze*, goedgekeurd bij kon. besluit van den 25en Aug. 1890, No. 33, is onderstaand schrijven verzonden, aan de Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Neder land. WelEdele Heeren Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Steno grafen-Vereeniging „Willem Stolze", heeft de eer u, mijne heeren, by deze beleefd in kennis te stellen, dat vanwege voornoemde Vereeni ging het hieronder staande merk is vastgesteld als kenteeken der kantoren voor den handel in Nederland en zijne Koloniën, dat aldaar in „Stolzesche Stenographie" kan worden ge correspondeerd. Het Cliché ter bedrukking van brieven, en veloppen, circulaires, facturen enz., wordt op aanvrage aan den Directeur der Vereeniging den heer J. L. Wéry te 's-Gravenhage, gratis toegezonden. Met verschuldigde hoogachting, Namens het Hoofdbestuur voornoemd, De Secretaris, P. Boekhout. Brand te Amsterdam. Een toeschouwer van den brand schrijft nog het volgende„Zaterdagavond, tus schen zes en zeven uur, was de brand al lergeweldigst. Een der drie huizen was toen een vuurzee gelijk. Een gouden von kenregen verspreidde zich met de vlam men en dreef weg tot zelfs over de Noor- dermarkt. Het vuul* wierp een phantas- tisch rood schijnsel over de daken en de gevels aan de overzijde em op de gezich ten der menschenmassa, die in den om trek opgepakt stond en de rreeselykste hitte trotseerde. Na middernacht bood vooral het middelste van de toen brandende per- ceelen een prachtig schouwspel. De ke tels stonden gloeiend." Van de schade over het geheel is op dit oogenblik niet veel met zekerheid te zeggen. De gebouwen en de machine rieën der firma F. Alberdingk Zonen waren bij de Nederlandsche maatschappijen verzekerd voor f 120.000. Waarschijnlijk is de schade daarop ongeveer 85 pCt. De goederen waren voor f125,000 verzekerd, maar in hoeverre hierin de schade belangrijk is, kan nog niet gezegd worden. Het is toch mogelyk dat er ketels gebezigd zijn, waaruit de olie niet geheel is weggeloopen. De rijst en de tabak, die in de nabijliggende pakhuizen waren opgeslagen, hebben waar- schijnlyk zware waterschade gekregen. Van de rijst is dat vrij zeker. Het dak van het pakhuis Dantzig is verwoest. Men vermoedt dat de oorzaak van het onheil was, dat een der knechts van de firma Alberdingk met een open licht langs het dekkleed van een der olieketels isge- loopen, dat toen waarschijnlijk vlam ge vat heeft en het vuur aan de olie mede deelde. Doch dit is slechts een vermoe den, zekerheid heeft men niet. Nu zyn tal van mannen aan den over kant bezig om de olie met emmers van het water te scheppen. Zij maken er een „zaakje" van. Zoo weet de vindingrijke geest van alles partij te trekken. Men verwacht dezer dagen de benoe ming van Regeeringswege van de com missie van deskundigen uit de geneeskundige faculteiten aan de verschillende Universi teiten in ons land, aan wie de taak wordt opgedragen zich in de Kerstvacantie te Berlijn op de hoogte te gaan stellen van de nieuwe geneesmethode van prof. Koch. De voordrachten voor die benoemingen zijn reeds voor drie weken aan de Regeering op haar verzoek" verzonden. (Nws.) Te Stadskanaal is een ongehuwd persoon van ruim 20 jaren doodgevroren op het bed gevonden. Hoe ver soms het beroep op de wel dadigheid gaat, bewees dezer dagen een juffrouw, J te Amsterdam, die langzamer hand haar geheelen inboedel naar „Oome Jan" had gebracht. Zij pakte de honderd en zooveel lommerdbriefjes netjes bijeen in een doos en zond het geheele partijtje aan een welbekend weldadig man daar ter stede, met verzoek, die voor haar in te lossen. De mensclienvriend, die gaarne en veel geeft, vond de bede der veeleischende juffer al te kras en zij kreeg het geheele partijtje zoo spoedig mogelyk terug. Dat is een leuke Dries Dezer dagen ontving een der medewer kers aan De Zoom een ongefrankeerden daarom met boeteport bezwaarden brief. Daarin zat een postzegel van 5 cent, en aan den voet stond het navolgende post scriptum te lezen „Ik sluit het postze gel in, want ik heb reeds meermalen opge merkt, dat, als men het, gelijk de meeste menschen doen, op het couvert plakt, de post-administratte het vuil maakt." De Engelsche en Noorsche stoom schepen »European" en »Fram" zyn, na ruim vier dagen bij de Hembrug in het ys te hebben gezeten, Zondagmorgen om 8 uur naar IJmuiden kunnen vertrekken. De stoomboot «Zaandam", der N. A. S. M., zoomede de booten »Ondine", »Auckland, »Castle", >Neptunus" en het ramtorenschip >Guinea" hebben van Zaterdagavond tot Zondagmorgen 8 uur tusschen Westzaan en de Hembrug gelegen en moesten op or der van den Rijkshavenmeester wachten tot de Prins Alexander" van den O.-I. maildienst de brug was gepasseerd. De vaargeul was zoodanig verbreed, dat Zondagmorgen de Grieksche en Hollandsche stoomschepen »Nicholas Vagliano" en »Si- rius" konden voortgaan met bestemming naar IJmuiden. Te 12 uur volgden nog »Oranje-Nassau" en van den Ned. Ind. Maildienst de Engelsche stoomschepen »Windsor", »Eijret" en het Hollandsche stoomschip >Ceres". Het kanaal is nu ge heel bevaarbaar. Het ramtorenschip »Guinea", bestemd om de vaargeul open te houden, bleef Za terdag op 40 minuten afstand van Velsen in het ijs zitten. Een tachtig manschappen van zagen en bijlen voorzien hebben het schip in vrij water gebracht. Het ligt nn in het IJ tegenover den Surinaamschen steiger, en achter de Guinea" liggen drie schepen, die niet kunnen passeeren. -Het reeds vroeger aangekondigde verzoekschrift van Britsch-Indische vrou wen aan Keizerin Victoria, om den huw baren leeftijd voor meisjes van 10 op 14 jaren te brengen, is thans naar Londen afgezonden. Het is ruim 60 voet (18 meter) lang en door 2000 vrouwen onder teekend. Te Berlijn is thans weder een der patiënten van Dr. Libbertz overleden na de inspuitingen met „Kochin". De patiënt, die door Koch en Libbertz te zamen werd behandeld, overleed na weinige inspuitin gen, onder zeer eigenaardige omstandig heden en Koch zelf verklaarde, dat dit het eerste geval was waarin met zekerheid kan worden aangenomen, dat de dood door de inspuitingen veroorzaakt werd. Een New-Yorker millionair, Willi- am Waldorf Astor, laat zich op den hoek van de 59e straat en de vijfde avenue een huis bouwen, dat de grootste burgerwoning van de oude en nieuwe wereld worden moet. De fundamenten liggen op een rotslaag, 40 voet onder den beganen grond, en de gevel zal tot 225 voet daarboven rijzen. Het huis krijgt 17 verdiepingen het bouw terrein is 150 voet breed en 125 voet diep. Berg- en baksteenen zullen het bouwma teriaal wezen. Binnen twee jaar moet het gereed zyn de bouwsom wordt op twee millioen dollars geraamd. Met het marmer paleis, dat de Astor's reeds in New-York bezitten, zullen zij na de voltooiing van dit nieuwe gebouw, de twee grootste huizen der stad hun eigendom mogen noemen. ADVERTEIV,TIË\ voor het volgend .\o. kunnen ingezonden worden uiterlijk tot Zaterdagmorgen 9 ure. Ondertrouwd abraham S. manheim catharina r. van dam. N^'Amstel, j 189(K Geboren VTCTOR CONSTANT, Zoon van ALEXANDER LOUIS DESPLANQUE MARIA VAN "DER KUIJL. Naarden, 19 Dec. 1890. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon G. ROGGEVEEN geb. REEK. Helder, 20 Dec. 1890. Bevallen van een flinke welgeschapen Dochter ALIDA HENDRIKA MARCHAND, geb. KOSTEN. Helder, 19 Dec. 1890. Algemeene kennisgeving. Den 17den December jl. overleed te Amsterdam, na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde Broeder Jacobus van der Ben, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 20 jaren. Namens Broeders en Zuster, F. VAN DER BEN. Nog treurende over het verlies van mijn innig geliefde Schoondochter A. LEEN geb. Berg, trof ons weder een zware slag des levens, wegens het overlijden van onzen geliefden Vader W. LEEN, in den ouderdom van 68 jaar. Hoe zwaar ons dit verlies ook valt, nogthans hopen wij troost en kracht te mogen verkrijgen van Hem, wiens doen enkel liefde en wijsheid is. Helder, 19 Dec. 1890. Namens de Wed. W. LEEN geb. Annes, Kinderen-, Behuwd- en Klein kinderen en verdere Familie. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze jongste lieveling Theresia Maria Alida, in den leeftijd van drie maanden. J. B. PISCAER. W. A. T. PISCAER, geb. Overtoom. Helder, 22 Dec. 1890. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep ge troffen door het afsterven van onze jongste lieveling NEELTJE, na een geduldig lijden van 8 weken, in den aanvalligen leeftijd van bijna 14 jaren. Wieringen, 18 Dec. 1890. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, P. KOOIJ Dz. G. KOOIJ—KEIZER. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde Zoon en Broeder WOUTER in den ouderdom van byna 29 jaar. Helder, 17 Dec 1890. J. H. MENS. A. MENS geb. Keizer. H. MENS. W. MENS. C. MENS geb. Koever. J. MENS. M. MENS geb. Buitink. C. SMIT. K. SMIT geb. Mens. C. VERMEULEN. G. VERMEULEN geb. Mens. P. LURZ. C. LURZ geb. Mens. Door familieomstandigheden eerst heden geplaatst Ondergeteekenden brengen langs dezen weg hunnen wclgemeenden dank aan fa milie, vrienden en bekenden, voor de lief derijke hulp en deelneming, aan mijne dierbare vrouw en onze lieve moeder be wezen. Helder, 23 Dec. 1890. M. v. d. HOEVEN en kinderen. By mijn vertrek naar Oost-Indië roep ik Familie en verdere bekenden een har telijk vaarwel toe. P. VAN TOL, Matroos lste klasse. Wijziging; der Predikbeurten. 25 DEC., (le Kerstdag) voorm. 10 uur de hr. HEIJNES, cand. t. d. H. D., die Zondag jl. verhinderd was. 26 DEC., (2e Kerstdag) GEEN IHEflST. D.V. DONDERDAG 25 DECEMBER, voorm. 10 uur, de fleer Proponent by de Evang. Luth. Gem. te Amsterdam.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1890 | | pagina 4