Advertentie n. DANKBETUIGING 5de Verslag Ijsbanen. De commissie van uitvoering tot het ver broeden en verbeteren der Ijsbanen van het Heldorsche Kanaal en de Binnenhaven, bij wijze van werkverschaffing, maakt bekend: De ontvangsten: Saldo in kas volgens het vierde verslag f 183.77 Volgens inteekenlijsten - 4. Een gift op deIJsbaan. Motto Van ons negenen" - 40. Opbrengst 3e IJsfeest op de Binnen haven -214.89 Opbrengst der banen op de Binnen haven den 9 en 10 Januari - 28.91° Uit de bussen - 9.24 f 480.816 De uitgaven: Vrijd. 9 Jan.48 dagl.afl.—f48.— Zaterd.10 47Va» //-!•47.50 Zond. 11 21 -1.—-21.— Maand.12 aan het oprui men der straten en het los maken van ijs in de Haven whet Nieuwediep" -68.50 -185.— f 295.815 De goede uitslag van het derde IJsfeest is oorzaak, dat sedert het laatste verslag de ont vangsten aanmerkelijk zijn gestegen. Namens alle timmerlieden en aannemers, D. DE VRIES. B. BOON. A. KORFF Sr. P. VISSER. P. SPRUIT. H. WIJEER. Ingezonden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Soenda", van Batavia, ver trok 8 Jan. van Colombo. Het stoomschip //Prins Alexander", van Am sterdam, vertrok 9 Jan. van Suez. Het stoomschip «Prinses Mar ié", van Ba tavia, vertrok 8 Jan. van Port-Said. Het stoomschip «Conrad", van Batavia, arriv. 11 Jan. te Marseille. Meisjes en knapen (loet mee! Programma's, affiches, strooibiljetten, prijs couranten, alles wat er van dien aard bij mij aan huis bezorgd wordt, komt in den regel in handen en onder de oogen van mijn oudste dochtertje, ongeveer 10 jaren oud. Zoo werd door haar dezer dagen ook kennis genomen van de circulaire, door het Bestuur van «Lief dadigheid naar vermogen" aan de ingezetenen dezer gemeente gericht. Nadat de jonge dame hot épistel ten einde toe had gelezen, her haalde zij het financieel gedeelte, 't welk over betaling van jaarlijksche contributie handelt. En op eens richtte zo tot mij de vraag: «Va der, kan ik ook niet begunstiger worden Als ik eens iedere weck 1 cent in een busje doe, dan kan ik aan 't einde van 't jaar toch ook 50 cents aan die Vereeniging gevenEr staat immers in dat stuk, dat er bijdragen kun nen gegeven worden van minder dan een rijksdaalder't Was volkomen ernst bij mijn dochter. Zij was vast besloten, om hare uit gaven per week met één cent te verminderen. Ik mocht de uit voering van dit raenschlievend plan natuurlijk niet tegenhouden en den volgendeu dag had ik van een der bestuursleden een nieuw formulier voor de inschrijving tot deelneming in handen. Heel netjes werd door mijn doch ter ingevuld, dat zij zich verbindt om als be gunstigster een jaarlijksche contributie van f0.50 te voldoen. En met een ernstig gezicht bekrachtigde zij deze verklaring, door haar naam voluit daaronder te plaatsen. Toen ik dit biljet, in het mijne gevouwen, op mijn schrijftafel had nedergelegd, tegen cl fit het eerstdaags zal worden afgehaald, kwam !k op de gedachte, om, hetgeen door mijn doch tertje was gedaan, in de courant mede te dee- len. Licht vindt dit voorbeeld bij vele andere jongelieden navolging. Als «Liefdadigheid naar vermogen" kracht zal ontwikkelen en werke lijk al het goede zal uitwerken, dat hare stich ters zich voorstellen, dan moet 't eene Ver eeniging zyn, die door de sympatie van allen, van jongen en ouden, wordt gesteund en ge dragen. En daarom mijne dringende uitnoo- diging, ook tot de knapen en meisjes in deze gemeentedoet meé, doet zooveel mogelyk allen meê! Helder, 12 Januari 1891. Y. 335stt Staats-Loterij. 5e klasse. le lijst. No. 1703 f1000. Nos. 4108 5914 7202 10954 elk f400. Nos. 3315 10045 11704 13927 elk f 200. Nos. 2896 11243 12481 13967 14400 16390 17033 18782 elk f 100. Met onverdeelde belangstelling maakten we jl. Zondag kennis met den inhoud van 't navolgende bulletin Vereeniging; »IIelder's Belang." Door het uitvoerend-comité dezer Vereeni ging werd heden aan zijne Excellentie den Minister van Marine het navolgend telegram verzonden «In het belang van handel, scheepvaart «en visschersvloot, roept de Vereeniging ««Helder's Belang" Uwe tusschenkomst «in tot opruiming door kruitmijnee van de «ijsdammen in den mond der haven Nieu- «wediep. Spoedige hulp is noodzakelijk." Het Comité geeft bij deze mededeeling van deze handeling aan zijne plaatsgenooten, in de verwachting, dat dit algemeen sympathie zal vinden. Wordt door den Minister besloten, de belemmering van onze haven te doen oprui men, dan bestaat er uitzicht, dat, nu het Noord zeekanaal totaal onbruikbaar is, vaartuigen, die noodzakelijk moeten lossen, hier binnen- loopen en een niet onbelangryk voordeel zul len aanbrengen. Terwijl hiervan kennisgevinggeschiedt, wordt ingeval de opruiming der ijsdammen plaats heeft, do medewerking ingeroepen van allen,(die hulp en steun kunnen verleouen, om de openstel ling der haven te bevorderen. Bestuurderen van Vereenigingen, die werkverschaffing bevorde ren, zullen voorzeker bereid worden gevonden, om krachtdadig mede te werken, niet slechts om een aantal werklieden aan werk te helpen, maar bovendien om door openstelling der ha ven de bronnen van bestaan der ingezetenen mild te doen vloeien. Voer- en sjouwerlieden zullen zeker niet achterblijven om, waar hunne hulp vereischt wordt, die in dit geval vol gaarne te verleenen. Hier geldt in groote mate H e 1 d e r 's Belang. Hedei', 10 Januari 1891. Het Uitvoerend-Comité, J. DE WAAL, Voorzitter, G. BUHSE. G. E. KLOOSTERHUIS. C. D. ZURMUHLEN. T. MOOY, Secretaris." Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 913 Jan. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: BEVALLEN: M. Kooij, geb. Bouwen, d. C. M. A. Biegstraaten, geb. Driessen, d. C. Abbo, geb. Kok, z. H. Koorn, geb. Stark, z. C. C. Kroonstuiver, geb. Schook, z. A. de Bie, geb. van Os, z. S. de Haan, geb. de Jong, d. J. Bais, geb. de Boer, z. G. van der Meulen, geb. Broer- sen, z. A. Rotgans, geb. van Zetten, z. OVERLEDEN: IJ. Hoek, 5j. A. Bijl, 74 j G. van Leeuwen, geb. Kramer, 39 j. C. Koblens, 57 j. 1 levenloos aangegeven. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II2 sleutels, 1 pennemes. Bureau I: l blauw lijf van een japon. Vervolg oer Berichten. Gisterenmorgen is men begonnen om het ijs in de haven te breken. De mijnen van 5 en 10 pond buskruit, aan den ingang van de haven aangelegd, hebben een goec resultaat gehad, belangrijke openingen en scheuren openbaarden zich. De proeven zijn heden morgen niet herhaald, wel wordt krachtig gewerkt door pl. m. 50 Heldersche vletterlieden, welkex met hun sloepen het ijs breken. Inmiddels stak de sleepboot Hercules" van wal en bewerkte met krachtige machine den doortocht. Door de eb is reeds een groot gedeelte van de haven ruim, zoodat de hinderpalen voor de scheepvaart reeds grootendeels zijn opge heven. In vroegere tijden, bij de meeste strenge winters, kon de vaart in 't Nieuwe diep geschieden, door de meerdere scheep vaartbeweging van die tijden, daar het ijs in de haven zelden langer dan een ebgetij vast zatde sterke stroom dreef de schotsen uit en maakte blank water. In 't Marsdiep was Zondag en gisteren weinig of geen ijs te zie* de gelegenheid voor schepen om hier binnen te vallen, is bij losmaking van de haven allergun- stigt. De Vereeniging Helders Belang* deed een goed werk, haren titel waardig. De Minister van Marine gaf een bevesti gend antwoord op 't telegr'aphisch uitge drukt verlangen tot spoedige opening van de haven. Wij vernemen dat gelijktijdig door den Directeur en Commandant der Marine alhier, bij den Minister op dit ge wichtig belang gewezen werd. Het blijft echter te betreuren, dat het flink optreden van heden niet vroeger heeft kunnen ge schieden. Hoe vele schepen toch zouden bij den gesloten toestand van elders, hier een veilig inkomen gevonden hebben. Met genoegen vermelden wy dat het Concert, gegeven door de Zangverenigin gen „Zingt den Heer", „Halleluja" en „Zang en Vriendschap",, ten voordeele der algemeene armen, de belangrijke som van f 286,741/, heeft opgebracht. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Huisduinen door den candidaat fleijnis. Het derde ijsfeest, jl. Zondag op de Binnenhaven gehouden, overtrof in alle opzichten de beide vorige. De menigte, welke zich nu op en langs de banen be woog, was groot. Op de zeer goed ver lichte ijsvlakte, door schoon winterweer begunstigd, gierde en slierde men in bonte mengeling dooreen, steeds handhavende de goede orde, welke bestond om een baan voor heengaande te nemen en een voor de terugreis. Op de eindpunten was alles gezellig bijeen en in de vele tenten kon men de opgewekte stemming merken van het publiek, dat daardoor getuigde met die ysfeesten in te stemmen. Het muziekkorps Helders Harmoniekapel", eenige tamboers en pijpers der mariniers en een draaiorgel lieten hunne vroolyke tonen langs de banen hooren. Het goede doel, er mede door de ondernemers beoogd, is welge slaagd de verkoop van entréekaarten was zeer belangrijk. Onlangs brachten wij ter kennisse van onze lezers de stichting eener lïarmonie-kapel. Een aantal dillettanten vereenigden zich, op aansporen van den heer van Peursen, en on der de leiding van den heer A. Dol, tot een muziek-vereeniging, die jl. Zondagavond, bij 't IJsfeest op de Binnenhaven, zich voor 't eerst in 't openbaar hooren liet. De uitslag was zeer bevredigend. Deze nog zoo jeugdige Vereeniging toonde, dat hai'e leden zich met ijver op de beoefening der muziek toeleggen. We willen hopen, dat de Vereeniging op den ingeslagen weg zal voortgaan, en nog menig maal zal bijdragen om feestelijkheden als deze op te luisteren. Zaterdagavond gaf de Heldersche Scherm- en Exercitie-Vereeniging »Wa- pentrouw" op vereerend verlangen haai de uitvoering in »Musis Sacrum." Na afloop der reeds veel besproken Emanci patie-degen-fantaisie der 12 jonge meisjes, werden de jeugdige schermsters door den Bescherrttkeer, den Kolonel Brand, verrast met een bouquetje, 't geen met een toe passelijke aanspraak gepaard ging. We behoeven niet te zeggen dat dit een le vendig applaus uitlokte. Het geheele programma werd goed af gewerkt in verband met de musici van de HH. Polak, die daarvoor gedurende de voorstelling gratis hebben medegewerkt. Vrijdagavond had in de Nieuwe Kerk alhier een uitvoering plaats van de zang- vereenigingen „Zingt den Heere", „Halle- lujah" en „Zang en Vriendschap". De op komst van 't publiek was bevredigend De bijeenkomst werd geleid door den heer I. Korver, die met gebed opende en later een treffende toespraak hield over 't doel van den avond. Ieder was 't voorzeker met den spreker eens, dat men zijne ta lenten op de beste wijze besteedt, wan neer men die aanwendt tot eer van God en tot leniging van den nood der arme medemenschen. 't Concert heeft den toe hoorders voldaan. De zangvereenigingen lieten iets goeds hooren en vooral 't laatste nummer vond algemeenen bijval. De heer De Boer gaf in de pauze een orgelconcert, waarbij we ten gehoore kregen: Priester- marsch uit Athalie Hochzeitsmarsch uit Midsommernachtstraum, beiden van Men- delssohnBartholdy en een eigen com positie. In deze drie stukken toonde de executant dat hy zijn instrument ten volle meester is. De op jl. Zaterdag gehouden, uitmun tend geslaagde, uitvoering van de Vereeni ging «Wapentrouw" onder leiding van den heer Boelcns, zal voorzeker de belangstelling eveneens wekken in de op morgen (Woensdag avond) te houden volksbijeenkomst, waarin de slotnummers door die Vereeniging zullen wor den gegeven, 't Is bepaald interessant. Op verzoek, vermelden wij nog omtx-ent deze Volksbijeenkomst, dat de heer ter Hall door familie-oinstandigheden verhinderd is als spreker op te treden. De heer Heijting heeft zich daarop bereid verklaard, behalve de spreekbeurt, waartoe hij zich verbonden had, nog een voordracht te houden. De oud-strijder van 1830/32, Gerrit Doves, is alhier gisteren na een korte on gesteldheid overleden. Hij was versierd met het „Metalen Kruis" en de „Citadel medaille", die hij bijzonder op prijs stelde en altijd droeg. Doves was een zeer krasse man, die met geestdrift kon spreken van den Tiendaagschen Veldtocht en de Cita del van Antwerpen. Ieder jaar reisde hij, zonder dat het hem buitengewone inspan ning kostte, naar N.-Brabant om de ver gaderingen van den provincialen bond van het „Metalen Kïjis", bij te wonen. Hy bereikte den ouderdom van 82 jaren en 6 maanden. De schoone wintermorgen van jl. Zondag was voor velen een gewenschte dag om een tocht per schaats ofarreslede te ondernemen. Zag men in deze gemeente een aantal fraaie arresleden, ook elders was de beweging op de bevroren wateren algemeen. Het zeldzame feit, dat het eiland Wieringen aan den vasten wal verbonden is, was oorzaak, dat een nog nooit gekende groote volksmenigte zich daar vermaakte. Op den morgen van dien dag begon de beweging aan het punt van samenkomst, de Van Ewycksluis daar kwam het landvolk uit het Noorden onzer provincie per arresleden of per schaats aan. De weg over zee toonde een bijna aaneengeschakelde massa, welke een ver gezicht gaf als een kronkelende, zich voort durend bewegende zwarte lijn, geflankeerd door de vele arresleden ;ook waren er rijtui- gen met paard. Aangekomen op Lutjesland, ging de stroom door het dorp Westerland; anderen gingen langs de Hankes, naar het hoofddorp Hypolitushoef. Daar verzamelde zich de menigte in de café's, waarin een ongekende en vroolyke drukte heersch- te en anderen vonden een gulle ont vangst bij de bewoners van het dorp, welke de belangstelling, aan hun eiland betoond, op prijs stelden het vriendelijk tehuis bij den heer C. J. van Kelckhoven, zal bij hen die daar zoo veel gastvrijheid vonden, niet vergeten worden. Verwondering baart het, dat zoo weinigen van onze gemeente zich daar bevonden. We mogen het daarom toejuichen, dat ouder het beperkt getal toeristen zich be vond de heer D. G. Vastenou en eehtge- noote met velen zijner leerlingen. De ouders der jongelingen, over welke de heer Vas tenou ook zijne vaderlijke zorg uitoefent, zullen zich aan hem verplicht rekenen dat hun zonen op later leeftijd kunnen verhalen »ik ging ook eenmaal te voet over de Zuiderzee op 11 Jan. 1891." Als een bewijs van de groote drukte die er heerschte, ontvingen wy nog een schrijven, waaruit blijkt, dat by de Hau- kes 140 arresleden aankwamen en dat 't café van den heer Jn. Blaauwboer door 764 personen bezocht werd. De oudste bewoners van het eiland herinneren zich niet, ooit zooveel bezoekers gezien te hebben. Men schat het aantal op ruim 2000. De oud-kapitein ter zee H. D. Guyot, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, zal, naar ons uit 's Gravenhage wordt medegedeeld, in eene eerstdaags te houden vergadering van het Haagsche de partement der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering van Nijverheid een voor dracht houden. Het aangekondigde onder werp dier lezing luidtHet reddingswezen langs de Nederlandsche kust. De Raad der gemeente Zijpe heeft zich bij adres gewend tot de 2e Kamer der Staten-Generaal, bezwaren opperende tegen het wetsvoorstel tot herziening van de algemeene regelen der plaatselijke be lastingen. Een bekende kwartjesvinder, verdacht eene melkinrichting te Amsterdam met valseh kaartspel f300 te hebben gewon nenis in hechtenis genomen. By doorgaande vorst was het te ver wachten dat een sledevaart van Friesland naar Noordholland zal gehouden worden. Uit Leeuwarden schrijft men, wordt tot deelneming opgewekt. Een dergelijke tocht had plaats in 1823, toen ruim 300 Frie zen met fraaie arresleden van Stavoren te Enkhuizen aankwamen en verschillende Noordhollandsch<f steden bezochten. De gunstige uitkomsten, verkregen aan boord van de groot model torpedoboo ten »Etna" en »Hekla", met een reddings boot, hebben doen besluiteu tot het alge meen invoeren van deze booten. De nu in gebruik zijnde booten »Yarrow" zullen ech ter eerst moeten worden opgebruikt. De man die te Groningen vier zijner kinderen onverzorgd had achtergelaten is, te Rotterdam door de politie aangehouden, op grond dat de arrondissements-rechtbank te Groningen rechtsingang met bevel tot gevangenneming tegen hem verleend had. Hoe vergankelijk 's menschen leven is, kan het navolgende bewijzen: Dezer dagen begaf zich de landbouwer Beks, woonachtig in het gehucht de Broekzijde, bij Moergestel, naar bed, om den volgen den morgen niet meer te ontwaken. Hoe wel den geheelen dag niet het minst on gesteld geweest zijnde, slaakte hij, nauwe lijks te bed liggende, een gil en gaf den geest. De jeugdige man was nog geen jaar gehuwd. Schapen in de koude Hoewel het al bar is, dat kraaien roof zuchtig genoeg zijn, schapen, die in on macht zijn gevallen, aan te vallen en te verslinden, tijdens de laatste koude is het te Avenhorn en omstreken voorgekomen, dat zij zelfs schapen in het hok aanvielen, de wol er af beten en ze beschadigden. Te vens heeft het zich voorgedaan, dat scha pen aan het land waren vastgevroren en zouden hebben moeten omkomen, waren zij niet tijdig genoeg geholpen. De Europeesche havens. Ten gevolge van de aanhoudendefelle koude zijn bijna alle Europeesche havens door het ys belegerd en afgesloten. Zelfs te Londen is nu de scheepvaart ook voor groote stoombooten bijna geheel onmogelijk. Bij Charing-Cross is de Theems geheel met een ijslaag bedekt. Ook Antwerpen is reeds sedert gerui- men tijd voor de scheepvaart gesloten. Een gedeelte der scheepvaart verplaatste zich tijdelijk naar Ostende, maar de meeste groote stoombooten, die voor Antwerpen bestemd zijn, moeten nu te Vlissingen an keren. De Antwerpsche handel zit nu zeer verlegen. Te Vlissingen is geen werk volk om al het goed terstond te lossen en geen waggons genoeg om het te ver voeren. De haven van Antwerpen, welke sedert 10 Dec. voor de scheepvaart is gesloten, is ook zelf vol schepen. Men telt er 100 zeeschepen en 800 rivierschepen, die wer keloos liggen. De matrozen hebben niets te doen en houden zich onledig met het teeren van hun schepen. In de dokken is overigens natuurlijk niets te doen, en naar men berekent zijn 25000 werklieden zon der arbeid. Sedert 1859 is de Schelde niet zoo dicht geweest als nu. Na dien tijd heeft men veel voor de haven gedaan, en hoopte nu tegen een herhaling der ramp bevrijd te zijn, zoodat de tegenwoordige toestand voor den Antwerpsehen handel een groote teleurstelling is. Hamburg is gedeeltelijk open, maar groote ijsvelden dryven tusschen Cuxha- ven en Hamburg, zoodat geen open water zichtbaar is. Een twintigtal groote stoom booten wordt door het zware drijfys op verschillende plaatsen in de rivier gevau- gen gehouden. Bremen is nog open, maar de toestand van den Wezer tusschen Bremerhaven en Bremen, wordt gelijk de „Weezer Zeitung" het uitdrukt, eiken dag „ungemüthlicher" Kiel is reeds acht dagen gesloten. Na tuurlijk oefent deze afsluiting grooten in vloed uit op de prijzen der levensbehoeften. De burgemeester van Amsterdam brengt ter kennis van het algemeen, dat in die gemeente in de week. van Zondag 4 tot en met Zaterdag 10 Januari jl., 25 kinderen zijn aangegeven als overleden aan mazelen. Een bekend Parijsch bankier reed op kunstige wijs op den vijver van het Bois de Boulogne zijn naam in het ijs. Een viertal Parijzenaars lieten de voettee- kening uit het ijs kappen en daarboven zetten: »Goed voor 5000 frs„ betaalbaar op zicht, ten voordeele der armen". De cheque werd met een rijtuig naar het bankierskantoor gebracht, en de ban kier gaf bevel zijn voetteekening te hono- Op den ln Februari hopen onze geliefde Ouders PI ETER WILLEM LEVERING en MARIA lOIIAWA BUDDINGH, hunne 25-jarige Ec-htvereeniging te mogen herdenken. Helder, 13 Jan. 1891. Uit naam hunner dankbare Dochter en Schoonzoon, I P. LEVERING en G. ARENDS. Getrouwd A. S. MANHEIM en C. K. VAN DAM. Helder, Nieuwer-Amstel, 8 Jan. 1891. Bevallen van een dochter W. MULLER, geb. ROOS. IJmuiden 10 Januari 1891. GeborenANNAATJE Dochter van C. DE HAAN S. DE HAAN—DE JONG. Helder 10 Januari 1891. Heden overleed na een kortston dige ongesteldheid van 2 dagen, mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder GRIETJE KRAMER, in den ouderdom van 39 jaren. Helder, 12 Januari 1891. Diep betreurd door mij en en hare moeder J. C. VAN LEEUWEN. Wed. E. KRAMER— Ververda. Op den lOen Januari 1891 ontsliep zacht en kalm, mijn geliefde Echt genoot en onze Vader, C. KOBLENZ, in den ouderdom van 57 jaar en 5 maanden. Helder, 10 Januari 1891. Wed. C. KOBLENZ, geb. Jacob. C. KOBLENZ. T. LUTHS, en verdere Familie. Tot onze diepe droefheid het den Heer ons geliefd Zoontje MARTHINUS, op 1 Jan. 1891 tot zich te nemen, in den nog jeugdigen leeftijd van 14 maanden. P. KAMP. H. KAMPv. d.Bosch. Paterson, N.-Yersie, (Noord-Amerika). Op den 11 en Januari jl. overleed mijn geliefde Echtgenoot en onze be minde Vader en Behuwdvader ABRAM BIJL, in den ouderdom van 74 jaren en 4 maanden. Helder, 13 Jan. 1891. Uit naam van de Wed. A. BIJL, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen. Voor de vele blijken van belangstelling, by het overlijden van onzen beminden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer T. DALMEIJER, zoowel van hier als elders ondervonden, betuigd ondergetee- kende, namens de Familie, zyn hartelij- ken dank. Helder, 13 Jan. 1891. A. DALMEIJER Tz. aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. PELT- ZER, voor de onvermoeide zorg, aan mijn Echtgenoot gedurende zyn ziekte en bij het overlijden bewezen. Helder, 10 Jan. 1891. Namens de Wed. O. KOBLENZ, Kinderen en verdere Familie. De ondergeteekende betuigt zyn harte- 1 ij keil dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President en Heeren Dragerleden van de Vereeniging „Ontwaakt bij Tyds", voor de laatste eer, zijne Echtgenoote graf waarts bewezen. Helder, 12 Januari 1891. J. GLADPOOTJES. Voor de vele blijken van belangstelling* ondervonden bij het overlyden onzer ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. ADRIANA CATHARENA VAN DER STAAL, betuigen wy onzen hartelyken dank Helder, 13 Jan. 1891. J. G. DAMMAN- VAN DER STAAL. J. DAMMAN. P. VAN DER STAAL. A. C. VAN DER STAAL

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2