't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. TWEE ERFGENAMEN. No. 1880. Zaterdag 21 Februari 1891. Negentiende Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. Gemeenteraad van Helder. I A*bonnement per 3 maanden binnen de gemeente50 Cent. >8 franco per post75 Afzonderlijke nummers2 VERSCHIJNT DINSDAG" EN VRIJDAGMIDDAG UitgeversBERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: SPOORSTRAAT en ZUIDSTRAAT. Advertontlön van 1 tot 5 regels25 Cent Elke regel meer5 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. FEBRUARI, Sprokkelmaand 28 dagen. Opkomst der Zon 7 u. m. Onderg. 5 u. 28 m. Zondag 22 Maandag 23 Volle Maan. Dinsdag 24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrydag 27 Zaterdag 28 HELDER, 20 Februari 1891. Het departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op ééne na de oudste Vereeniging te dezer plaatse houdt, ook onder veranderde tijdsomstandigheden, door eene goede zorg voor zijne buitengewone win tervergaderingen, op eene uitmuntende wijze de eer op, eene Vereeniging te zijn, die genoegen aan nut weet te paren. De vergadering, op Vrijdag 13 dezer in Tivoli alhier gehouden, strekte opnieuw ten bewijze daarvan. De tyd is voorbij, waarin, als van ouds,lange, deftige redevoeringen, zorgvuldig in drie afdeelingen verdeeld, gehouden en steeds gevolgd werden door ééne ernstige en ééne luimige bijdrage. De Nutsvergaderingen zijn er echter niet min der interessant om, nu er, meer naar den geest des tijd, ter bevordering van een ge- wenschte afwisseling, korte letterkundige voor drachten worden gehouden, voorafgegaan en gevolgd door vocale en instrumentale muziek uitvoeringen. In elke der beide afdeelingen van het programma voor de bijeenkomst van jl. Vrijdagavond kwam ééne letterkundige voordracht voorverder werden, op zeer ver dienstelijke wijze, twee zangnummers gegeven, terwijl de overige vier nummers aan instru mentale muziek (piano, viool en violoncel) waren gewijd. Ook aan de uitvoering van deze nummers komt een woord van hulde toe, en het verdient evenzeer vermelding, dat de littéraire voordrachten met onverdeelde aan dacht werden gevolgd. De vergadering was goed bezocht en heeft by de bezoekers onge twijfeld een gunstigen indruk achtergelaten. 't Plaatselijk Nutsdcpartement heeft, gelijk uit het verslag der jongstgehouden zitting van den Gemeenteraad is gebleken, het plan opge vat, om in het westelijk deel der gemeente een Bewaarschool te stichten en daaraan te ver binden den bouw van een geschikt lokaal voor het onderwys in de Gymnastiek. In den boe zem van den Gemeenteraad heeft dit plan blijkbaar sympathie gevondenalthans, op voorstel des Voorzitters, is in beginsel beslo ten, ten dienste dier stichting, de benoodigde gronden, eigendom der gemeente, ten gebruike af te staan, 'tls te hopen, dat het plan spoe dig verwezenlijkt moge worden Nu het steeds werkzaam Nutsdepartement voortgaat op den in vroeger dagen betreden weg, om ten goede van 't volk en van 't op komend geslacht werkzaam te zijn, verdient het vermelding, dat door deze Nuts-afdeeling reëds ten jare 1837 is begonnen met het stich ten van nuttige instellingen. In dat jaar bracht zij hier de Plaatselyke Teeken school tot stand, en in 1843 de Spaarbank, die dus reeds zeer lang vóór het tot stand komen der Rijkspost spaarbank in een behoefte, ter bevordering van de volkswelvaart, heeft voorzien. De Volks leesbibliotheek werd in 1848 door 't plaatse lijk departement van 't Nut in 't leven ge roepen en de Industrieschool in den jare 1857. In 1860 en daarna werden de eerste proeven, op kleine schaal genomen met Volksvoordrach ten, die in 1871, dus nu juist 20 jaar geleden, op den tegen woord igen voet werden ingericht. Eindelyk in 1865 werd door't Nut alhier een Gymnastiekschool gesticht, waarvoor thans, zoo mogelyk, een nieuw lokaal zal worden Onze gemeente is op deze wijze, naar het ons voorkomt, zeer veel verplicht aan deze plaatselijke instelling, die tevens deel uitmaakt der Maatschappy, welke allerwege in den lande hare afdeelingen en vertegenwoordigers vindt. Moge er door ons plaatselijk departement nog veel worden verricht, wat strekken kan om volksgeluk en volkswelvaart te bevorderen, dit is de wensch, waarmede wij onze mede- deeling besluiten. De Westfriesehe Kanaalvereeniging, ten vorigen jare gesticht en die haar zetel heeft te Schagen, is erkend volgens de wet van 22 April 1855 (Staatsblad no. 32). Hare Statuten zijn opgenomen in de Staats courant van 14 dezer. Tot lid der Tweede Kamer voor het hoofdkiesdistrict Rotterdam, in plaats van wijlen mr. Verniers van der Loeft, is ge kozen de heer jhr. mr. A. T. C. van Kar- nebeck, (lib.) met 1763 stemmen. Men meldt uit Londen aan de „N. Rott. Courant" De politie beweert, dat zij ditmaal dan toch de hand gelegd heeft op den moordenaar van Franees Coles, die den 13en 's ochtends in de Swallow-gardens, Chamber-street, White- chapel, met afgesneden strot gevonden is. Stel lig heeft zij zekeren John Sadler, stoker op een buitenlandsch stoomschip, in verzekerde bewaring genomen, onder het booze vermoe den, dat hij de dader is, en hedennamid- dag onderging de genoemde Sadler een eerste verhoor bij den politierechter in de Thames- street. Hij is een ruige en bruine zeeman van oogen8chijnlijk 50jarigen leeftijd en mid delmatige gestalte. Vooralsnog heeft men alleen vermoedens tegen hem, trouwens van zulk een aard, dat Sadler, die tot Zondagavond alleen in 't oog .gehouden werd, toen naar de gevangenis over gebracht is. De politiie beweert, dat zij het mes, waarmee de moord gepleegd werd een lang en scherp mes van blykbaar Ame- rikaansehen aanmaak gevonden heeft, wel niet bij Sadler zelf maar bij een uitdrager, die voorgeeft het van Sadler op den ochtend na den moord gekocht te hebben. Het be weerde moordtuig is nog niet voor den poli tierechter gebracht. Deze heeft heden alleen voldoende getuigenverklaringen gehoord, om de gevangenhouding van Sadler te wettigen. De voornaamste dier getuigen was de visch- inmaker Samuel Harris, welke verklaarde, dat hij Sadler en vrouw Coles Donderdaga vond, namelijk om half twaalf, in een gemeen nachtverblijf samen gezien heeft. Sadler klaagde er over dat men hem zijn gage (over 4 pd. st.), die hij als stoker ontvangen had, ontsto len had, en hij uitte een bedreiging aan het adres van den hem onbekenden dief. Te half één ging hy uit, en spoedig daarna volgde vrouw Coles, terwijl de moord omstreeks twee uren moet gepleegd zijn. Harris verzekert, dat laatstgenoemde den «luier en den vrouwen hoed, welke men op het lyk gevonden heeft, onder den arm medenam toen zij uitging. Dit vernietigt derhalve don 'steun der theorie dat de dader een vrouw, of een als vrouw verkleede man was. Over het geheel dus zijn de vermoedens tegen Sadler tamelijk sterk, te meer omdat hij men bloedvlekken op zijn kleederen gevonden heeft. Hij verklaart die op deze manier, dat hij Donderdagnacht in een dronkenmansboel ver wikkeld raakte. Hij tleed mede aan een bak- kelei-partij, gedurende, welke hij eenige schram men zou ontvangen hbbben. Tengevolge daar van, en omdat hij geen toegang meer krijgen kon in het nachtverblijf, zou hij naar het Lori- densehe gasthuis gegaan zijn. Dit is]juist ge bleken, doch de juatitfe geeft aan dit bezoek een andere lezing. IVouwens ontkent Sadler niet, dat hij eenige dagen achtereen de „vrijer" van vrouw Coles gewèest is. Al mocht nu uitgemaakt worden, dat hij inderdaad de laatstgenoemde vermoord heeft, dan volgt daaruit nogi in geenen deele, dat „Jack the Ripper" gepakt is. Het moet in- tusschen zonderling genoemd worden, dat Sad- lers afwezigheid uit Engeland sedert 1889 overeenkomt mot de dagteekening van den laatsten, aan „Jack" toegeschreven, moord in Juli. Middelerwijl ontvangen de bladen en de politie de gewone brieven en briefkaarten van „Jack the Ripper ééne der heden ontvangen kaarten luidt als volgt „Dear Boss, Ik heb nog 5 moorden te begaan, maar niet meer in Whitechapel. Mijn volgenden pleeg ik in den Waterloo-Road. Bij den laatsten moord ben ik ternauwernood ontkomen. Nou hoor, opgepast! Steeds de Uwe, Jack. the Rh>per." Zitting van I)insd8<.' 17 Februari 1891. Voorzitter de heer C. A. BEUKENKAMP. Tegenwoordig 15 leden; afwezig, met kennis geving van verhindering, de heeren Oudenhoven en over de Linden. De tribune is door een talrijk publiek bezet. Na de opening der vergadering, wordt voort gegaan met de behandeling der punten van de agenda van de vorige zitting en komt bet eerst aan de orde de vaststelling van een supplement kohier voor de belasting op de honden over het diensijaar 1890. Dit kohier wordt vastgesteld tot een bedrag van f117.50. Vervolgens komt in behandeling de zaak van den afslag van zeevisch. De Voorzitter versohaft den Raad een zooveel mogelijk volledig overzicht van den loop der zaak, sedert het bekende adres van den Commissaris voor den vischafslag in ver eeniging met belanghebbende kooplieden en ree ders van visschersvaartuigen, betreffende het bou wen van een afslaglokual aan de Buitenhaven nabij de werf „De Hoop". Voorlezing geschiedt van de adressen van belanghebbenden42 in ge tal, die ernstige bezwaren opperen tegen de door B. en W. samengestelde concept-verordening be- tveffende den vischafslag en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, evenzeer bezwaren daartegen bevattende en aantoonende op welke wijze de afslag elders is geregeld. Het bo venbedoelde adres van den Commissaris voor den vischafslag wordt mede voorgelezen en ook het rapport der Commissie uit den Raad, be staan hebbende uit de heeren Oudenhoven, Hor dijk en Bakker. De inhoud dezer stukken heb ben wij in der tijd in verslagen der zittingen van den Gemeenteraad of in de rnbriek „Nieuwstij dingen" medegedeeld en behoeven wij dus thans bier niet te herhalen. Door den Voorzitter wordt herinnerd aan de conclusie van 't bedoelde rap port der Raads Conimissie en doet opmerken, dat het Dag. Best. bij de samenstelling der concept verordening, aan den inhoud dier met eenparige stemmen aangenomen conclusieis getrouw gebleven, De Voorzitter toetst de verschillende bepalin gen, in de ontworpen Verordening voorkomende, aan het besluit van den Raad tot stichting van een eigen afslaglokaal. In die Verordening zijn opgenomen voorschriften omtrent toezicht en orde bij den afslag in het lokaal en ten aanzien van het verhuren van banken voor de kooplieden. Verder wordt daarin aangewezen, dat de Com missaris en de afslager bezoldigde personen zul len zijn dat de geldschieter of solliciteur 2 pCt. zal mogen heffen van den omzet en verplicht is een kwart pCt. aan de gemeente af te staan, 't geen, bij raming, een som van f 1250 in de ge meentekas zal doen vloeien. Wat betreft het ver huren van plaatsen is gerekend op 60 vischkoo- pers 't blijkt echter uit het aangeboden adres, dat er slechts 25 kooplieden in dat artikel hier aanwezig zijn. 't Was het doel van B. en W. om de zaak zoo goed mogelijk te regelen, zonder in te grijpen in de rechten van kooplieden en vissohers. Ten einde op- en aanmerkingen op de voorgedragen regeling uit te lokken, heeft het Dag. Best. de concept-verordening ter inzage gelegd. De adressen vaa belanghebbenden eu van de Kamer van Koophandel en Fabrieken wa ren daarvan 't gevolg. Een langdurige discus sie, ontspint zich over dit onderwerp. Onder scheidene sprekers, waaronder vooral de heeren Znr Muhlen en Hordijk, ontraden de aanneming van het ontwerp en dringen er op aan, het nieuw gebouwde afslaglokaal niet ia eigen exploitatie te nemen doch het te verhuren en een contract samen te stellen, waarin de verhouding tot 't Ge meentebestuur geregeld en een goede orde bij den afslag verzekerd wordt. Met 11 tegen 4 stem men wordt tot verhuring besloten. Vóér gemeentelijke exploitatie stemden de hh. Maal- steed, Groen, Van Neck en de Voorzitter. Op voorstel van den Voorzitter - wordt eene Com missie benoemd, om met B. en W. een contract voor die verhuring samen te stellen. Tot leden van deze commissie worden gekozen de heeren Zur Muhlen, Hordijk en Hoogeubosch. Na eenige toelichting door den Voorzitter en den Wethouder, den heer Maalsteed, wordt het pensioen van de wed. K. Kouseband bepaald op f 162.50 'sjaars, met ingang van 1 Februari 11. en met uitkeering aan haar van het haar over leden echtgenoot toekomende tractement over Ja nuari. Nadat het voorstel door den Voorzitter is toe gelicht, wordt met eenparige stemmen machtiging verleend aan B. en W., om in gevallen van ge brek aan kasgeld tijdelijk leeningen te doen, ten bedrage van hoogstens f 5000. Aan den heer P. Zaatman alhier, worden ten behoeve eener ver bouwing van zijn perceel inde Langestr., 18 vierk, M., gemeentegrond afgestaan, een terrein voorheen gediend hebbende tot toegang naar de kerk der R. K. gemeente. Voor kennisgeving worden aangenomen de mede- deelingeu, dat bij de op 23 December 11. gebou- don verificatie van de boekon en de kas des ge meente ontvangers een en ander in goede orde is bevondeD, in kas zijnde de som vau f 8039.96$; dat door HH. Gedep. Stuteu is goedgekeurd do begrooting der gemeente voor den dienst van 1891; en dat de Koninklijke goedkeuring is verleend aan de Raadsbesluiten tot heffing van plaatselijke belasting op het gedistilleerd en van een hoofde- lijken omslag in dit jaaren dat de Vereeniging „De Vergunning" alhier zich bij adres tot den Raad heeft gewend, met het verzoek, om in 't belang van den kleinhandel in sterken drank het minimum van het vergunningsrecht te verlagen, van 25 op 20 gulden 'sjaars. Voorlezing geschiedt van een missive van HH. Gedep. Staten, houdende herinnering, dat, bij het verstrijken van den termijn, waarop deza gemeente vergund is belasting op het gedf -ftilleerd te beffen, 't welk voor vijf jaren is toegestaan, een nieuwe aanvraag moet worden ingezonden tot verlenging, met opgaaf van de noodige be scheiden, waaruit blijken au, dat die inkomsten niet kunnen worden gemist. En aangezien deze belasting 's jaarlijks p. m. f 40.000 bedraagt, wordt besloten tot inzending van 't verzoek tot verlen ging met bijbehoorende stukken. Er geschiedt voorlezing van bet in ons num mer VAn 14 dezer voorkomend adres van den heer Korvcr, ter zake van het maken van een riool van af de Laun, langs de erven aan de Kerkgraoht tot aan de sloot nabij de kerk der R. K. gemeente. Dit stuk wordt met algemeen goedvinden gesteld in handen van B. en W. met de Commissie voor de Gemeentewerken. Er wordt voorgelezen een missive van den heer J. Pot, te Alkmaar, waarin wordt Hangetoond, dat de door den Raad vastgestelde overeenkomst voor een telefoon-verbinding voor hem veel te bezwarend zijn en 't verzoek wordt gedaan, om eenige bepalingen in milderen geest te wijzigen. Bij de discussie, die hierover plaats heeft, wordt door den beer Hordijk met cijfers aange toond, dat de heer Pot zeer billijk is in de door hem aangeboden voorwaarden en dat, hetgeen hij toezegt, zeer gunstig afsteekt bij de eischeu, die de Bell Telefoon-Maatschappij gewoon is te steilen. 't Gevolg is, dat B. en W. gemachtigd worden om nader met den heer Pot te onder handelen en de overeenkomst, volgens de bij de discussie geopenbaarde wenschen, te wijzigen. Bij de gewone rondvraag, spreekt de heer Vos over het gebrek, dat er bij de gemeenteaoholen bestaat aan de noodige sohoolbehoeften, zoodat het onderwijs bemoeilijkt wordt, 't Blijkt, dat dit gebrek bij B. en W. niet geheel onbekend is, ofschoon slechts één Hoofd eener school daarover heeft geklaagd, 't Schijnt, dat de Stagnatie in het vervoer te water oorzaak is geweest, dat de aan nemer niet aan zijne verplichtingen op tijd heeft kunnen voldoen. De discussie hierover wordt ge sloten, nadat de Voorzitter heeft verzekerd, dat den aannemer een termijn en wel een zeer korten termijn zal worden gesteld. De heer Korver merkt op, dat reeds ten vori gen jare door het Dag. Best. een wijziging der grondslagen voor den Hoofd. Omslag is toegezegd, doch dat hieraan, blijkens de uitgegeven inschrij vingsbiljetten niet is voldaan. De Voorzitter en de'. Wethouder/.de heer Maalsteed, wijzen er op, dat B. en W. in afwachting verkeerden van de Rijkswet tot wijziging ?der gemeente-belustingen en dat daarom aan de verandering der grond slagen geen gevolg is gegeven. VERBETERING. In 't bericht, voorkomende in ons vorig nommer over onzen geackten plaatsgenoot, den heer E. Graat, is een drukfout geslopen, die herstelling vereischt. In regel 14 fpt 17 van dat bericht leze men, dat genoemde heer ge rechtigd is, behalve tot het dragen van het Metalen-Kruis en van de Citadel-Medaille, ook tot het dragen van 't Kruis voor Moed, Beleid en Trouw. In 't vorig nummer was verzuimd van gemeld eereteeken melding te maken. Ook komt in 't ingezonden artikel, in dat nummer geplaatst, over «Liefdadigheid naar Vermogen" een drukfout voor. Op regel 8 van dat stuk, wordt gesproken (over philantropie der instellingdit moest zijnpkilantro- pis ch e instelling. Nj»ar het Italiaansch. 11. ooo «Je bent werkelyk onbeschaamd, Maurice, dat je me nu wilt kussen, na hetgeen je me gisteren hebt aangedaan. Je belooft, dat je in mijn loge zult komen, je belooft, dat je met my en mijn kennissen zult gaan eoupee- ren zoodra de voorstelling is afgeloopen, maar jawel, wie er in myn loge komt, wie er komt te soupeeren, geen Manrice 1 Ik moest de belachelyke rol van een dame zonder ca valier spelen, juist omdat ik jou gekozen had om my te begeleiden. Oh, het is een eer en een genot om je beminde te zijn, de beminde van een armen dagbladschrijver, die mij be- leedigt door zyn achteloosheid." Zijn gelaat had een sombere, treurige uit drukking aangenomen, terwijl hij haar door dringend aanzag. «Je doet mij verwyten, terwyl ik je die bespaarde," zeide hy met bevende stem. «Ik legde mijn billijke verontwaardiging over je trouweloosheid het stilzwijgen op, omdat ik weer tot vergiffenis geneigd was, zoodra ik je zag." //Mijn trouweloosheid?" stamelde Octavia ontsteld. «Ik begrijp je niet, Maurice." "Je zult me wel begrypen, wanneer ik zeg, dat ik gisterenavond gedurende de geheele voorstelling in den schouwburg was en je in het oog hield en ook dien blonden heer, die uit 't parket zulke smachtende blikken op je wierp. Ten laatste kon ik jelui gebarenspel niet langer aanzien. Woedend liep ik naar buis, met het voornemen je nooit weer te zien. Van morgen kwam mijn oud zwak voor je weer boven en ik kwam weer hier. En nu doe je my nog verwyten. Het is wat moois Inderdaad was Maurice slechts gedurende het eerste bedrijf in den schouwburg geweest en had hij niets bemerkt, dan dat een blond heer Octavia bewonderend had aangestaard. De zangeres gevoelde zich echter zeker wel schul dig, want plotseling stilde haar toorn en toon de zij een vriendelijk gelaat. »Dua was je gisteravond jaloersch, Maurice Heb je om mij een slapeloozen nacht gehad Arme Maurice 1 Zal je dan nooit gelooven, dat ik niemand anders bemin dan jou, de an dere fop ik maar een beetje 1 De blonde jonk man, die je zooveel zorg baarde, is een Rus. Hij heet graaf Smoiloff, woont in een hotel en leeft op zeer grooten voet. Hij heeft mij een ruiker toegeworpen, toen ik eergister het lied van de schoone Helena zrng en tusschen de bloemen vond ik een ring met diamanten. Kon ik nu anders doen, dan zyn vriendelijke blikken met een genadig lachje beantwoorden Maurice had zijn doel bereikt. Hij had nu inlichting gekregen omtrent den jonkman, wiens naam en positie hem om gewichtige redenen belangstelling inboezemden. Hij ver borg echter zyn tevredenheid daarover, fronste het voorhoofd en vroeg «Heb je dien Russischen graaf reeds ge sproken «Neen, nog niet," antwoordde zij zacht. «Maar heden avond zal ik aan hem worden voorgesteld, bij het souper, dat de graaf d'Ar- feuilles hem ter eere geeft. Hij wenscht zoo dringend kennis met me te maken «Ik begrijp," zeide Maurice met een blik, dien hij zoo dringend mogelyk maakte, «maar ik ben ook op het souper van den graaf d'Ar- feuilles genoodigd, ik zal over je waken 1" «Kom, je moet verstandig wezen," riep Oc tavia op haar gewonen gebiedenden toon. «Je mag jaloersch zijn, goed maar je be moeit je niet met mijn zaken! Die Rus be wondert me, hij zal smoorlijk op me verliefd zijn, zoodra ik vier woorden met hem gewis seld heben de Russen trouwen, als ze verliefd zijn. O, het zou de vervulling van mijn schoonsten droom zijn, als ik gravin was, in een paleis woonde en een schaar van bedien den op mijn wenken vloog. Je mag die hoop den bodem niet inslaan, Mnurice. Je mag niet verhinderen, dat ik dien ryken Rus voor mij win, want zelf kan je mij niet onderhouden. Maar toch blijf je mijn beste vriend." «Je verlangt veel van me, Octavia, maar ik wil je toonen, dat ik je geluk hooger stel dan het mijne," antwoordde Manrice meteen blik, die de diepste smart moest uitdrukken. «Wel aan, ik zal mij in mijn lot schikken 1" «En zal je dan bij het souper door je ge drag niet verraden, dat wij tot elkaar in be trekking staan vleide zy. «Zal je doen. alsof wij slechts oppervlakkige kennissen zijn «Het zy zoo, Octavia, maar je belooft mc, dat je hart mij blijft toebehooren, niet waar »Hoe kan je dat nog vragen, Maurice Mijn huwelijk met den Rus zou toch niets zijn dan een verstands-huwelijk," en zij sloeg baar ar men om zyn bals en drukte een kus op zyn bleek voorhoofd. Plotseling liet zij hem los en keek hem wantrouwend aan. «Waarom draag je zulke gewone manchetknoopen, Mau rice vroeg zij. «Wat heb je gedaan met de knoopen, die ik je acht dagen geleden voor je verjaardag ten geschenke gaf? Heb je ze weggegeven, aan een meisje, dat in je smaak viel Een rilling ging hem door de leden en hij verbleekte. «Wat slechte gedachten," stotter de hij. «Hoe kan je zoo iets van mij denken, Octavia «Ik zal het niet meer denken, als je me zegt, wat je met die knoopen gedaan hebt." Dat kan ik zeggen en bewijzen," antwoord de Maurice, die plotseling een besluit had ge nomen. Hy haalde den overgebleven knoop uit zyn vestzak, wikkelde het papier los en gaf hem aan Octavia in handen. «Toen ik gisterenavond in boozen luim was over je gedrag, heb ik den anderen knoop waarschijnlijk in den schouwburg of op straat verloren. Ik wilde dit verlies geheim houden en stak deze knoop bij my om er weer een tweede bij te laten maken." «Dat zou hier te Parys vergeefsche moeite zijn," verklaarde de zangeres. «Die knoopen zyn in Italië gemaakt, hier is men niet zoo bedreven in de kunst om ze te kunnen na maken. Overigens heb ik je nu vandaag reeds tweemaal onrecht gedaan en dat verdient goed gemaakt te worden. Zeg eens, stelde je veel prijs op die knoopen «Ja, heel veel 1" «Omdat ik ze je geschonken had?" «Ja, natuurlijk 1" «Goed, dan zal ik van dezen knoop een dasring voor je laten maken, met een grooten diamant in het midden." «Hoe kom je op die gedachte Dat is niet meer in den smaak!" riep Maurice verschrikt bij de gedachte, dat de knoop in handen van een goudsmid zou komen. «Niet meer in den smaak riep Octavia uit. «Ei, mijn waarde, je schijnt je weinig om den laatsten smaak te bekommeren, anders zou je weten, dat het juist zeer elegant is, een dasring te dragen. Geen tegenspraak 1 Ik wil, dat je zoo'n ring draagt. Jou haan zal niet altijd koning kraaien, hoor je 1 «Dat kan ik dan immers zelf wel doen Ik wil niet, dat je om mij uitgaven hebt te doen!" sprak Maurice onrustig. «Geef ïpij den knoop terug Octavia 1" (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1