Advertentie n. Ingezonden. DE CIRKELCANC. Eenigo jaren geleden werd in de Tweede Kamer der Staten-Generaal door een der leden de opmerking gemaakt, dat er van al die schijn baren vooruitgang, waarop sommige menschen vaak bogen, maar weinig wezenlijks bestaat, dat we als in een kringetje ronddraaien en niets verder komen. Deze opmerking heeft nogal opzien gebaard, en in den beginne is er heel wat gesproken en geschreven over den door bedoeld lid gepredikten «cirkelgang der menschheid." Steller dezes zal 't voor en tegen der mis schien wel wat gewaagde stelling hier niet behandelen, doch wil alleen aantoonen, dat er weieens feiten worden opgemerkt, die aan den bekenden cirkelgang herinneren. Op het voormalige Stroodorp, thans de Spoor- gracht met bijbehoorende straten, stond vóór de aanplemping en verbouwing een keet of hut, waarin de godsdienst-onderwijzer, de heer Rinner, gedurende de winter-avonden herhaal delijk optrad, om, in die toenmaals wel wat stiefmoederlijk bedeelde wijk der gemeente, by de bewoners het licht van den godsdienst te ontsteken. By het opruimen dier hutten en keeten, dus bij 't verdwijnen van 't Stroodorp, werden op diezelfde plek steenen huizen ge bouwd, en werd o. a. een daarvan, ongeveer op de plaats, waar de godsdienstige samen komsten vroeger gehouden werden, tot Café a, mtant ingericht. En zie, na jaren wordt v.ok dit gebouw bestemd tot vergaderplaats voor 't Leger des Heils, en komt het, schoon op eenigszins andere wijze, weêr terug tot de bestemming, voorheen aan die plek gegeven, Dit is zeker opvallènd, en 't heeft er wel wat van of men ook hier aan den bedoelden »cirkelgang« heeft te denken. Marine en Leger. Met ingang van 1 Maart a.s. islo. de kapt. t. z. D. J. Weys, op zijn verzoek, ter zake van langdnrigen dienst op pensioen gesteld, onder toe kenning van een jaarlijksch pensioen van f2100 en eene verhooging met f1125 'sjaars, voor wer kelijk verblijf in militairen dienst, in 's Rijks overzeesche bezittingen en tnsschen de keerkrin gen 2o. bevorderd tot kap. t. z. de kapt.-lnit. t. z. H. van Broekhnyzen tot kapt.-lnit. ter zee de luit. t. z. Ie kl. J. J. de Bruyne, en tot lnit. t. z. Ie kl. de lnit. t. z. 2e kl. L* N. De Brnyne. Hr. Ms. stoomschip „Bonaire", op reis naar Nederland, zal te Nieuwediep binnenkomen. Ten dienste van de marine in Nederlandsch Indië is besloten tot den bonw van een schroef schip, dat „Zwaan" zal heeten. Bij kon. besluit zijn met ingang van 1 Maart, bevorderd tot luit. ter zee 2e kl. de adelborsten le kl. C. L. Van Buuren, J. H- Zeeman, F. H- De Koek van Leeuwen, P. H. D. Schuttevaer, M. J. Van Alphen de Veer, A. C. De Joncheere, J. H. A. Van Barneveld. P. H. Cool. H. J.Bol- dingh. J. L. Von Lesehen, J. B. M. Ten Bosch. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip le kl. „Van Galen", onder bevel van den kapt. ter zee W. A. Arriëns, den 18den dezer van de reede van Batavia naar zee vertrokken ter aan vaarding van de terugreis naar Nederland via de Simonsbaai (Kaap de Goede Hoop). Met den 3n Maart worden Hr. Ms. stoomka- nonneerbooten „Lynx" en „Dog" in dienst ge steld te Amsterdam en Hellevoetsluis en het bevel over die bodems opgedragen aan de luit. ter zee le kl. K. W. H. Goetz en J. v. d. Bosch. De mach. 2e kl. G. Brakke en J. G. de Roever, beiden bij de conservatie alhier, worden den 8n Maart gedetacheerd aan boord Hr. M. „Lynx" en „Dog" als hoofd der machinekamer, terwijl tevens op die bodems gedetacheerd worden de mach. 3e kl. J. J. Galjaart en J. de Keijzer. Hr.Ms. stoomschip „De Ruyter" heeft de rijks werf verlaten en ligt gereed in de haven alhier om proef te stoomen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Hendrik" van Bata via, passeerde 16 Februari Dungeness. Het stoomschip «Batavia" vertrok 18 Febr. van Batavia. Het stoomschip «Conrad", van Amsterdam, vertrok 18 Febr. van Southampton. Het stoomschip «Prinses Sophie», van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 19 Februari. Het stoomschip Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 19 Februari te Suez. Marktberichten. Purmerend 17 Febr. Aangevoerd 16 paarden 109 melk- en vette koeien, handel stug, lagen prijs, 85 vette kalveren f 0,80 a 0,90 per K.G., handel matig, 464 nucht. dito f4 a 16, handel vlug. 1721 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel matig. 166 vette varkens f 0,34 a 0,46 per P., matig, 216 biggen f5 a 9, handel ma tig, Kipeieren f 3,50 a 4 per 100, 565 P. bo ter fl,40 a 1,50 per P., Kleine kaas f34, Commissie f 24, aangevoerd 97 stapels. Schagen, 19 Febr. 3 paarden f70 a 125,15 geldekoeien f 160 a 290, 80 nucht. kalveren f 7 a 13. 1425 schapen f 17 a 27, 3 bokk. en geiten f 2 a 5, 40 mag. varkens f 11 a l4, 46 biggen f 7 a 9, 25 kippen 70 a 140 ct., 20 eenden 80 a 110 ct., boter p. kop 100 a 110 ct., kaas per kg. 20 a 35 ct., kipeieren p. 100 f2.75 a3.25, Eende ieren p. 100 f 4. Visscherijberichten. Nieuwediep, 18 Febr. Aangebracht 8-tal ha ring per tal f 18 a 20. 7 korders met 8 tot 20 manden kleine schol per mand f 4 a 4,50, 1 tot 4 mand schar per m. f 2 a 2,25. 19 Febr. 7-tal haring per tal f 14 a 15. 14 korders met 2 tot 16 mand kleine schol per mand f 4,25 a 4,50,1 tot 2 mand schar per mand f2,50. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot 20 Febr. ONDERTROUWDH. van Dyk, zeeman, en W. Visser. GETROUWDGeene. BEVALLENJ. M. Nieuwbuurt geb. de Vroome d. J. Laagland Winder geb. Zeeuw z. OVERLEDEND. Adriaanse geb. Bais 25 jaren. H. van der Toorn 11 md. C. Ligteringen geb. Adama 56 jaren. S. Slort 66 jaren. Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 12 17 dezer. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Albert Kikkert JHz. en Maria de Ruijter. GEBOREN Jetje, dochter van Klaas Knol en Christin» Busse. Jantje, dochter van Ger- rit Platvoet en Jantje Kuiper. Cornelis, zoon van Pïeter Moojen Cz. en Anna Kalis. Pieter, zoon van Pieter Kuiper Pz. en Marretje Bruin. OVERLEDENGuurtje Witte, 25 jaren, dochter van Pieter Wttte Dz. en Grietje van Heer waarden. Pieter Brouwer, 14 jaren, zoon van Jan Broawer en Antje Kikkert. Trijntje Visman, 9 maanden, dochter van Christiaan Visman en Dieuwertje Visser. Antje van der Wal, 43 jaar, gehuwd met Leendert Griek. Jan Wegman, 86 jaren, weduwnaar van Keunje Kuiper. Afloop der veiling op Donderdag 19 Februari 1891, in het lokaal Tivoli, ten overstaan van den Notaris HATTINGA RAVEN. Zes Woonhuizen en Erven in de Vijzel straat, kooper de heer P. Walraven, voor f 2260. En verhuurd een stuk Weiland nabij het kerkhof, groot 43 aren 90 centiaren, aan den heer D. Makelaar voor f 60 per jaar. Een stukje Weiland, ter zijde van den weg naar de begraafplaats, groot 7 aren 20 cen tiaren, aan den hr. D. Kikkert, voor f 15 p. jaar. De overige perceelen zijn opgehouden. Vervolg der Berichten. Uit het stoomschip «Elstow" zijn gisteren de laatste balen katoen gelost. Het ledige schip wacht nu op gunstige gelegen heid om van zijn gedwongen rustplaats te worden afgesleept, doch een hooge water stand is noodig om 't doel te bereiken. Een schip op de N.-Haaks, geheel ledig gelost, is nog nimmer aapschouwd; wordt het nu afgebracht, tot in de haven, dan heeft een zeldzaam feit in de strandingsgeschiedenis plaats gehad. De geheele lading katoen ligt nu op het talud van den havendijkde massa over ziende, zou men niet kunnen gelooven, dat in één schip die hoeveelheid was aange voerd. Nu dezer dagen de vaart door het Noord- Hollandseh Kanaal heropend en de dienst van de schroefstoombooten van de heeren gebr. Zur Muhlen tot vervoer van passagiers en goe deren hervat is, herinnert men zich zulk een langdurige onafgebroken stremming der vaart circa 10 weken niet. Een der brugwachters in deze gemeente, die gedurende 30 jaren in functie is, verzekerde ons dezer dagen, dat er gedurende zijn lang- durigen diensttijd nog geen winter is voorge komen, waarin hij zoolang op non-activiteit is geweest. En nog liepen er gisteren hier en daar knapen over het Heldersche kanaal De heer J. Koning, kapelmeester bij 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine, is benoemd als jury-lid bij 't dezen zomer te houden con cours, uitgeschreven door den Provincialen bond van Harmonie- en fanfare-corpsen in Noordholland. Naar we vernemen, zal de heer Richard Hol, componist, wonende te Utrecht, bij de jury de plaats van voorzitter bekleeden. "Voor een stampvolle zaal werd Woens dagavond in den Stadsschouwburg, Koning straat, door 't tooneelgezelschap onder dir. A. van Lier opgevoerd 't blijspel „De jonge garde". Ook hier had die opvoering 't meest moge lijke succes. Al kan men over 't algemeen niet met juistheid weergeven wat eigen lijk de inhoud van 't stuk is, dat doet minder ter zakemen heeft (gelachen, hartelyk ge lachen en zich uitstekend geamuseerd. De rol len waren in goede handen en 't spel was los en vrij. In 't bijzonder waren de bezoekers ingenomen met 't tweede bedrijf, waarin „De jonge garde optrad. De costumes waren nieuw en frisch en de groepeering liet niets te wen- schen over. De zang was goed en de couplet ten vielon in den smaak, vooral de chanson- netten „Waarom", „Dat weet ik niet, ik heb 't niet geleerd" en ,,'t Kalf komt tot .zijn grootje", 't laatste met 't bekende talent van mevr. Albregt voorgedragen. In „Waarom" hadden we gaarne één couplet gemist, en wel 't couplet dat betrekking had op de in stappers van de reddingsboot. We zeggen er liever niet meer van, daar we den goeden in druk, dien 't geheel heeft gemaakt, niet wil len verzwakken. De directie heeft alweder kunnen zien, dat de bezoekers wel willen komen, wanneer er stukken worden ten tooneele gebracht, die de moeite van een gang naar den schouwburg beloonen. Een woord van lof aan de uitste kende muziekbegeleiding achten we hier ten volle op zyne plaats. De uitvoering van «Helders Harmonie- kapel", met medewerking der zangvereeniging «Oefening baart Vooruitgang", zal niet op Zondag, maar op Donderdag 26 Februari in Mnsis Sacrum plaats hebben. We bevelen deze jeugdige vereeniging gaarne in de sympathie onzer plaatsgenooten aan. Wil ze blyven be staan, dan is eenige steun voor haar onmis baar. 't Zesde Winterconcert, Dinsdagavond door 't symphonie-orchest van 't Stafmuziek korps der K. N. Marine, onder directie van den kapelmeester J. Koning, in Tivoli ge geven, heeft den talrijk opgekomen bezoekers uitstekend voldaan. Neemt 't bezoek in evenredigheid toe als in de laatste tijden, dan zal de ruime zaal van Tivoli weldra te klein worden, 't Programma bestond als gewoonlijk uit een achttal nummers. Waren 't grootendeels bekenden, toch kunnen we niet nalaten de cor recte uitvoering te pryzen. »L'Arlésienne", zooals 't stuk dien avond door de kapel werd uitgevoerd, hoort men gaarne nogmaals en nogmaals. Ook deed 't ons genoegen de op voering te hooren van «Ave Maria", médita- tion sur le Urne prelude de J. S. Bach"door Gounod. Gaarne zien we den grooten meester der kerkmuziek een plaats bij 't repertoire innemen. Bij de ouverture Zampa werkte 't koper prachtig. Aangrijpend was de indruk, door 't krachtig en beschaafd geluid teweeg gebracht. Aan 't «Souvenir" van B. J. G. Volck wijden we gaarne in 't bijzonder een waar- deerend woord, 't Was no. 6 van "t program ma, op welks ommezijde de tekst ter verdui delijking der compositie was aangebracht. De heer Volck, een zee-officier, bekleedt als dil- lettant een waardige plaats in de rij der musici. Aangenaam was de indruk bij den aanhef, toen de muziek fluisterend den wensch uitte Wijs heid kom tot mij. Bij de woorden «kracht" ontwikkelde 't orchest in een enorm volume geluid, dat langzaam wegstierf in een point d' orgue, om terug te keeren, tot 't woord «schoonheid", waar een aandoenlijk slot in majeur 't geheel bekroonde. We wenschen den heer Volck geluk met 't volledig succes, door hem behaald, want volledig was 't. 't Orchest werkte voortreffelijk. De ontzettend zware solo-cellopartij, door den heer Werner ten volle tot haar recht gebracht, zou den groot sten meester hoofdbreken hebben gekost. De solo violino, hoewel niet zoo moeielijk, werd gevoelvol vertolkt door den heer Schouten, 't Gevaarvolle slot met de hooge tonen gelukte volkomen. We moeten zeggen, de hèer Volck durft te schrijven. De polyphone samenstelling in de compositie trok ten zeerste onze aandacht. Bij een eerste opvoering echter is 't moeielijk in verdere détails te treden. We eindigen daarom onze bespreking met een hartelijken gelukwensch aan den compo nist en zyn volkomen overtuigd dat 't voor den heer Volck een gelukkige avond is geweest. Een warm applaus viel zijne compositie na afloop ten deel, waardoor hij genoodzaakt was op 't podium te verschijnen, om onder schit terenden fanfaren zijne welverdiende lauweren in te oogsten. Uit de verbinding van poezy en toon leiden we af dat de heer Volck een groot vereerder van Wagner is. Wij lezen in de Nieuwe Groninger Courant over Emil Balk, die Maandag in Musis Sacrum optreedt: „De heer Balk spreekt zeer duidelijk en werd goed verstaan, maar bovendien bleek de heer Balk de man om den eigenaardigen humor van Reuter wel te doen uitkomen „Onkel Brasig", „Mamsell Westphalen" en den waardigen vertegenwoordiger van de „gran de nation", „Droz". Er werd braaf ge lachen. Door de voordracht van den heer Balk hebben wij Reuter nog beter leeren kennen. Woensdagavond werd in Tivoli de 5e Volksbijeenkomst in dit seizoen gehouden. Voor een zeer talrijk publiek traden als spre kers op de heeren Dr. K. Hennes en H. J. ter Hall. Eerstgenoemde hield in populairen vorm een lezing over „de zintuigenmeer in 't bijzonder over „het gezichtsorgaan." Me nige nuttige wenk werd op bevattelijke en aangename wijze ten beste gegeven. De 2e spreker droeg niet onverdienstelijk achtereen volgens voor de familie Krent op reis" een luimig verhaal van eigen hand, „een lastig gevalen geeuwenvan Willem van Zuijlen. Beide sprekers werden met aandacht aange hoord, evenals de leden der Onderofficiers- Vereeniging «O. V.," die tot slot het blyspel u Oom slaaptten tooneele voerden, en zich op uitstekende wijze van hunne taak kweten. Wanneer wij hier bijvoegen, dat de verschil lende nummers ingeleid en afgewisseld wer den door goede muziekuitvoeringen door een lOtal stafmuzikanten der marine, onder lei ding van den heer Gijswijt, dan is het be grijpelijk, dat de bezoekers een genoegelijken avond in Tivoli hebben gesleten. Gisteren, den 19 Februari, werd op gebruikelijke wijze voor het front der Com pagnie de bronzen medaille voor 12jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant der artillerie J. H. Boelens, alhier. Voor eenigen tijd is hier ter plaatse een afdeeling gesticht van den Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht, 't Optreden alhier, nu onlangs, van den heer C. V. Ger ritsen van Amsterdam, heeft het aantal leden dezer afdeeling versterkt. Doch in de laatst gehouden bijeenkomsten is er een tamelyke botsing ontstaan; een gevolg van de niet on gepaste vraag van een der leden of algemeen stemrecht en algemeen kiesrecht hetzelfde be- teekenen. 't Bleek uit de Statuten, dat, hoe zeer de heer Gerritsen, die twee deelen van 't programma voor eensluidend had verklaard er wel degelijk een onderscheid wordt ge maakt. Algemeen stemrecht zou moeten bedui den, dat de Vereeniging wil, dat ook door 't volk over wetten en verordeningen moet ge stemd worden. En nu er op die wijze ver wantschap blijkt te bestaan tusschen den Bond en de Sociaal-democraten, kon 't niet uifcbly- ven, of er zouden leden zyn, die afscheiding van den Bond en een zelfstandig optreden voor algemeen kiesrecht ten zeerste wenschen. 't Voorstel daartoe werd echter door de meer derheid verworpenen de afdeeling blijft zich dus hechten aan den Bond met zijne socialis tische neigingen. Naar men verneemt, kan spoedig het verslag der commissie van voorberei ding over de legerwet worden te gemoet gezien. De krijgsraad te Leeuwarden heeft den huzaar v. W. uit Deventer, beschul digd van op Nieuwjaarsavond zijn vader te Vaassen om het leven te hebben ge bracht, veroordeeld tot 5 jaren gevangenis straf. Woensdagnacht om vier uur is de postkar van Rotterdam naar Den Haag nabij Overschie door den mist in het water geraakt. De postiljon, Willem de Wolft, en het paard zijn verdronken. In de „Australian Expresse" wordt per advertentie gezoehteen afslager voor openbare verkoopingen. „Zij die volleerd buikspreker zijn en daardoor ongemerkt kunnen helpen opbieden, hebben de voor keur." Een zonderlinge weddenschap is on langs door twee heeren te Londen aange gaan om f 60,000. De een moest naar Al giers gaan en van daar een telegram naar Londen verzenden, dat daar moest aanko men vóór de ander een rijtuigrit rondom Londen heeft volbracht, welke hij beginnen zal op denzelfden dag en hetzelfde uur, waarop zijn mededinger naar Algiers ver trekt. De heer die in den omtrek van Lon den blijft, zal zooveel paarden mogen voor spannen en zoo dikwijls van paarden mogen verwisselen als hij wil. Een ernstig ongeluk is Dinsdag ge beurd op de lijn BrusselYerviers bij het station Nessonvaux. Op het oogenblik dat de gewone passagierstrein Nessonvaux zou verlaten, kwam een klein ongeval aan de machine, wel is waar van geen beteekenis, maar waardoor toch eenige minten opont houd werd veroorzaakt. Op hetzelfde oo genblik kwam de goederentrein van Wel- kenraadt aan. De stationschef liet den trein waarschuwen, maar geen van het personeel merkte het signaal op, zoodat de goederentrein tegen den stilstaanden passagierstrein aanreed. Een der machinisten zag wat er zou gebeuren, sprong van de machine en riep langs de wagens„redt je leren." Deze waarschuwing verwekte natuurlijk een groote paniek. De meeste reizigers spron gen nog voor den schok uit den trein, maar zeven dames konden zich zoo gauw niet meer redden en ontvingen door den schok allen vrij ernstige kwetsuren. Alle wagens van den passagierstrein zijn bijna geheel vernield. In een wag- gon der tweede klasse zat een pastoor, die er als door een wonder goed afkwam. De waggon werd door den schok opge licht en op de voorafgaande waggons ge schoven. Het kostte eenige moeite om den geestelijke van de hoogte naar bene den te brengen, maar overigens ontving hij geen letsel. De gekwetsten zyn na de eerste verpleging met een extra-trein naar Luik vervoerd. Loop der bevolking der gemeente Helder. M. V. Totaal. Bevolking op 31 December 1889 11287 10934 22221 Vermeerdering door: M. V. Totaal. Geboorten 431 418 849 Vestiging 3441 752 4193 Totaal 3872 1170 5042 Vermindering door Overlijden 202 175 377 Vertrek 2970 777 3747 Totaal 3172 952 4124 Alzoo meer 700 218 918 Bevolking op 31 December 1890 11987 11152 23139 Bevolking aan boord der schepen 1907) reeds begrepen in de militaire gebouwen 477 J in 't eindcijfer. In 1890 M. V. Totaal. Geboren 431 418 849 Levenloos aangegeven 22 21 Gehuwd: jonkmans en jongedochters 185 ii weduwen 8 gesch. vrouwen 2 weduwnaars en jongedochters 3 weduwen 3 gescheiden mannen en weduwen Overleden Gehuwden Ongehuwden In weduw. staat M. 120 V. 90 52 Den 21 Feb. a.s. wenschen j onze geliefde Ouders D. MOLENAAR en G. VISSER, te Vlieland, hunne 50-jarige j Echtvereeniging te gedenken. Helder, 20 Feb. 1891. Uit naam hunner Kinderen, j Behuwd- en Kleinkinderen. Zondag 22 Feb. a.s hopen wij 3 door Gods goedheid de 25-jarige j Echtvereeniging te herdenken van onze geliefde Ouders: Simon Johaimes van Dam i en Christina Ligtliart. Helder, 20 Feb. 1891. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Simon Johannes van Dam. Jan van Dam. Loüisa van Dam. Dirk van Dam. Hendrik van Dam. Jan Boon. Joh. C. Boon—Hoogeboom. Jacob Hoogeboom. Zijtje HoogeboomSiebsma. Zondag 22 Febr. hopen wy de 25-jarige Echtvereeniging te L herdenken van onze geachte Zwa- ger en Zuster S. JOH. VAN DAM en l CHRISTINA LIGTHART. jj Helder, 20 Febr. 1891. Uit naam van alle Zwagers ij en Zusters, J. VAN DIJK en Echtgenoote. D. KRAFT en Echtgenoote. n D. DEKKER 3 en Echtgenoote. D. MAK. i T. MAK—Koning. C. STURK. I A. STURK—Kraft.» g Zoo het God behaagt, hopen onze geliefde Ouders Maarten van der Hoeven Haartje van Pelt, den 26en dezer hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Den Helder, 20 Febr. '91. Uit naam hunner dankbare Kinderen. Op den 22 Februari a.s. hopen wy de 25-jarige Echtvereeniging te herdenken van onze geachte Buren Johannes Hendrik de Jong en Maria van de Graaf. Helder, 17 Febr. 1891. Namens de naaste buren. Ondertrouwd H. VAN DIJK en W. VISSER, van de Lemmer. Helder, 19 Febr. 1891. Bevallen van een Meisje A. MAALSTEED- VAN HULST. Helder, 19 Februari 1891. Op den 7den Februari 1891 over leed ten mijne huize, onze geachte Tante en Behuwdtante, Mevrouw W. C. J. VAN DEN PAUVERT, Weduwe van den Heer D. VAN DER PAAUWERT, in den ouderdom van 72 jaar. Helder, 18 Febr. 1891. Uit aller naam, Mevr. A. H. J. S. v. d. PAUVERT— FRIES DE VRIES. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Wegens buitenlandsche betrekkin gen eerst heden geplaatst. Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vader en Behuwdvader CERRIT MOLENAAR, in leven logementhouder alhier, in den ouderdom van 61 jaar. Vlieland, 15 Februari 1891. Uit aller naam: Wed. G. MOLENAAR- sibben. De zaak zal op dezelfde wyze worden voortgezet. Heden trof ons een zware slag door 't plotseling overlijden mijner dierbare Echtgenoote en der kinderen zorg vuldige Moeder CATHARINA ADAMA, in den ouderdom van 56 jaar. Allen die de overledene gekend hebben, kun nen beseffen wat wij in haar verlie zen doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 18 Februari 1891. Namens Kinderen, Behuwd- kinderen en verdere Familie W. F. LIGTERINGEN. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze lieve Man en Vader 8IEWERT SLORT, in den ouderdom van 66 jaar. Uit naam Wed. S. SLORT en Kinderen. Helder, 19 Febr. 1891,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2