Advertentie n. Dankbetuiging. Naar aanleiding, en ter aanvulling van 't ingezonden stukje, 21 Februari 11., wordt voor 't volgende plaatsing verzocht. Ongeveer vijl en dertig jaar geleden, werden door den ondergeteekende in een oude dans- keet, eiken week (Dinsdag) godsdienstige bij- oenkomsten gehouden. Deze bijeenkomsten, waarvan de verwach ting niet heel groot was, vielen zeer in de smaak, zoodat de oude keet de menigte dik wijls niet kon bevatten. Doch onverwachts dreigde die arbeid ge staakt te worden. Er kwam eene verorde ning, dat het zoogenaamde strooiendorp zou verdwijnen, alle keeten moesten worden op geruimd en door betere woningen worden vervangen. Ook de oude danskect trof dit lot, en daar men liet jammer vond, dat die arbeid aldaar niet zou voortgezet worden, was men zoo vriendelijk, mij te helpen om een ander en dan ook geschikter lokaal te bekomen. Eene commissie werd gevormd en door het plaatsen van rentelooze aandeelen, groot f25, wist deze een bedrag bij elkander te krygen, waarvoor een nieuw gebouw kon wórden daargesteld. Verder werd bepaald, dat, (zoo mogelijk) 's jaarlijks vier aandeelen zouden worden uitgeloot, en op voorstel van den on dergeteekende werd na eenige beraadslagin gen, in do statuten opgenomen, het gebouw, bij geheele aflossing in eigendom te doen over gaan aan de kerkvoogdij der Hervormde ge meente. Voor eenige jaren is bedoeld gebouw mede dienstbaar gemaakt voor bewaarschool, welke oprichting in eene groote behoefte voorzag en tot op heden zoo uitstekend aan het doel beantwoordt. Thans zijn alle aan deelen afgelost, en twee leden der commissie van do oprichting zijn nog in leven en ook de ondergeteekende, door wiei.s tusschenkomst het gebouw is opgericht. Nog eiken Dinsdag richten zich mijne schre den naar 't gebouw tot het geven van gods dienstonderwijs en we kunnen verzekeren, dat die plek in de gemeente ft voormalige strooien- dorp) voor mijnen werkkring alhier, niet de minst aangename en belangrijke herinnerin gen heeft opgeleverd. j. rinner. Waarde Redactie! Voortdurend houden wij ons bier op de hoogte van al hetgoen bij u op 't benedenrond plaats vindt met betrekking tot het vaderlandsche Zeewezen. In mijn tijd had men ja, geen Minister van Ma rine, die op 's Lands vloot eu scheepsvolk toe zicht hield, doch de admiraliteit wist den boel aardig bij elkaar te honden en met eere vertoonde zich de Nederlandsche vlag op alle zeeën. Ik had het geluk de vloot in scherpe gevechten, waarin de overmacht vaak was aan 's vijands zijde, glorierijke overwinningen zien te behalen, 't Vaderland te redden en Europa ontzag voor de zeven Vereenigde Provinciën in te boezemen, 't Verschil met de dagen van voorheen en thans is, ik erken het, zeer groot. Maar hierin is men er m. i, niet op vooruitgegaan, dat het be stuur van 's Lands Zeewezen in handen is ge komen van een man, die algemeen ongeschikt wordt geacht, om die gewichtige betrekking te bckleedeu en toch den üoogen zetel blijft inne men. De geschiktheid van iemand voor een koogen post in 't Landsbestuur is 't best hieruit af te leiden, dat er goede keuzen worden gedaan van personen, die de hoogere rangen moeten be- kleeden. Mijne vele zegepralen dankte ik inder tijd aan God en aan mijne matrozen, doch ik behoefde het wel niet te verzekeren niet het minst ook aan de hoofdofficieren, die onder mij Btreden. Uw Minister v. Marine schijnt daar an ders, geheel anders, over te denkenhij noemt een man, die, te oordeelen naar een onderschei- dingsteeken, dat hij draagt, een dapper zeeof ficier en bovendien wetenschappelijk zeer bekwaan is, ongeschikt om overste te zijn en tot hoogeren rang op te klimmen. Waar het met zulk eene handelwijze met de Vloot heenmoet, 't is mij volkomen een raadsel; doch eer ik den moed geheel opgeef, wilde ik nog even een ernstig, waarschuwend woord tot het volk van Nederland richten en het toeroepen„Duid niet, dat men uwe beste zonen vertrapt, dat een hoogst ge schikt officier der vloot door een Minister on geschikt wordt verklaard. Bij alle bommen en granaten, daarover maak ik mij hier woedend, en 'k wil hopen dat men zal traohten, het geval, dat zich dezer dagen heeft voorgedaan, ongedaan te doen maken en eer herstel te eischen, waar een grievend onrecht ge pleegd, het belang des Lands in groote mate benadeeld is. Als steeds, de lnit.-admiraal in ruste, Michiel Adriaansz. de Ruyter. Elyzeesche velden, 23 Februari 1891. Correspondentie. Naar aanleiding van het in ons vorig nom- mer voorkomend bericht omtrent de plaatse- lijko afdeeling van den Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht, hebben we een schrijven ontvangen van iemand, die zich noemt: «Geen socialist en toch lid van A. K. en S." Zon der dit stukje in zijn geheel op te nemen, deelen we or uit mede, dat het gericht is te gen de uit onze mededeeling afgeleide mee ning, als zon er verwantschap bestaan tus- schen den genoemden Bond en de. Sociaal-de mocraten. We bedoelden die verwantschap echter alleen wat een der beginseleof liever wat het beginsel van algemeen Stemrecht be treft, zonder te willen zeggen, dat overigens tnsschen beider streven verwantschap bestaat. Dit weten we ook wel beter en we hebben het dus niet bedoeld. De schrijver van het bedoelde stukje verschaft ons de gelegenheid, hier de verzekering af te leggen, dat wij de eersten zyn om aan te nemen, dat, moge ook al een of ander streven tot beider doel behoo- ren, de Bond en do Sociaal-democraten vol strekt niet één kant uitgaan Redactie. Marine en Leger. De volgende machinisten en leerlingen worden geplaatst aan boord Hr. Ms. pantserdekkorvet Sumatramach. 2e kl. Goeman en Nepven id. 3e kl. A. A. van Boven en J. M. Madsen mach.-lcerlingen J. F. Charlouis, S. H. Wetter en P. Demp. Zaterdag keerde Hr. Ms. stoomschip „Dolfijn" van den kruistocht op de zeevisscherij terug in deze haven. De sterkte van bet korps mariniers was op 1 Januari 11. als volgt aan wal 42 officieren, 947 onderofficieren en minderen, te zamen 989 aan boord 13 officieren, 1287 onderofficieren en min deren, te zamen 1300. De gezamenlijke sterkte is 65 officieren, 2334 onderofficieren en minde ren, totaal 2289. Tot machinist der 3de klasse bij de Kon. Ned. Marine is bevorderd de machinist-leerling der 1ste kl. J. F. C. Coers, en tot machinist 2de kl. de machinist der 3de kl. K. A. Sissingh. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Burgemeester den Tex", van Amsterdam, pass. 20 Febr. Perim. Het stoomschip Prinses Sophia, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 21 Februari kaap Del Armi. Het stoomschip Gonrad, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 22 Februari St. Vin cent. Marktberichten. Alkmaar, 21 Febr. Aangevoerd 5 paarden f250 a 600, 9 koeien f120 a 240, 243 nuch. kalveren f5 a 16, 347 mag. schapen f16 a 22, 86 mag. varkens f14 a 17, 229 biggen f 5 a 9, 4 bokk. en geiten f 4 a 10, boter per pd. f0.65 a 0.75, kipeieren f'3 a 3.50 p. 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 21 Febr. Aangebracht 20-tal haring por tal f 18 a 22. 50 korders met 4 tot 25 mand kleine schol p. m. f 2,70 a 3,25, 1 tot 3 mand schar p. m. f 2,25 a 2,50. 23 Febr. 4 sloepen, schipper Jb. Zwartveld met 40 lev. kabelj. per stuk f 2,85, 400 schelv., waarvan 100 lev. per 100 f 48,50, 1 heilbot, voor f 13, 14 punten rog per punt f 10,85 30 vleeten per stuk f 2,30. jSchipper Boeren- drecht met 40 lev. kabelj. per stuk f3,15, 15 doode kabelj. per stuk f' 1,95,400 schelv., waar van 200 lev. per 100 f 42,1 heilbot, voor f 18,50, 4 lengen, voor f 13,50. Schipper J. v. d. Zwam met 60 lev. kabelj. per stuk f3,45, 15 doode kabelj. per stuk f 2,05, 2 heilbotten per stuk f 20, 150 schelv. in ijs per 100 f' 45, 7 vleeten en roggen, voor f 24,50. Schipper J. Koster, met 115 levende kabelj. per stuk 12,50, 50 doode kabelj. p. st. f 1,75, 18 lev. lengen per stuk f 3,15, 10 doode leng per stuk f 1,80, 2 heilbotten per stuk f 17, 500 schelv., waarvan 100 lev., per 100 f'38, 10 punten rog per punt f 12,30, 1 ben vleet, voort 17,50. 5 korders met 4 tot 15 mand kleine schol per mand f 3,10 a 3,25. 20-tal haring per tal f 11 a 13. 24 Febr. v.m. 8 u. 50-tal haring per tal f 15 a 19. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 20 tot 24 Febr. ONDERTROUWD: n GETROUWD: ^eene. BEVALLEN: M. Stoop, geb. Koppes, d. A. M. Böhm, geb. van der Pot, z. A. Mens, geb. Smit, z. H. Klaassen, geb. Bakker, d. OVERLEDEN: J. M. Brouwer, geb. Vink, 66 J. 1 levenloos aangegeven. POLITIE3. GEVONDEN VOORWERPEN- Adres Bureau I, 1 SLEUTEL. Vervolg der Berichten. Gisterenavond werd in 't lokaal Tivoli alhier een vergadering gehouden door het Bestuur der Vereeniging tot het organiseeren van Volksbijeenkomsten al hier. Tengevolge van bijzondere omstan digheden, werd, met eenparige stemmen, besloten, de viering van het 20-jarig be staan dier samenkomsten te doen plaats hebben bij den aanvang van het winter seizoen 1891/92, dus in October a. s. De Voiksb ij eenkomsten in dezen winter zyn met die, op 18 dezer gehouden, geëindigd. Gisteren-middag te 1 u. 12 m. ver trok van hier de heer J. de Waal, ver gezeld van zijne echtgenoote, om voortaan Amersfoort tot woonplaats voor zich en zijne familie te hebben. Een aantal vrien den en kennissen deden hem uitgeleide aan het spoorwegstation. Onder de aanwe zigen merkten we op, een deputatie uit het Bestuur der Vereeniging „Helder's Be lang", waarvan de heer de Waal Voor zitter is geweest. Gisterenavond trad in Musis Sacrum op Emil Balk, met humoristische voordrach ten uit Frits Reuter's werken. De opkomst van 't publiek was niet groot, maar de aanwezigen hebben een genoegelijken avond doorgebracht. Met veel talent droeg hij de declamatie voor Ut die Französen-tid en Ut min Strömtid. De personen, doofde bekwame pen van Reuter zoo karakteristiek geteekend, wor den, door zijne voordracht als 't ware le vend en treden voor ons oog handelend op, ieder met zijn of haar eigenaardig stemgeluid. Als toegift hoorden we 't dichtstukje De blinde leerknaap. De heer Balk had een ruime opkomst verdiend. Dezer dagen ontvingen de officieren van het garnizoen alhier ieder een fraaien photografischen afdruk van den zilveren krans, door de officieren van het Neder landsche leger nedergelegd op de lijkkist van wijlen Z. M. Koning Willem III. Op het lint, aan den krans bevestigd, leest met de inscriptie: „Hulde van het leger". De leden der Gymnastiek-Schietclub («Oefening kweekt Kunst") alhier, hielden jl. Zondag in het Vereenigingslokaal in de Weezenstraat een schietwedstrijd met flobertgeweer, waarvan de uitslag was als volgtle prijs de heer P. Slort, 2e prijs de heer A. Kwist, 8e prijs de heer J. F. Schellinger. In navolging van onze Duitsche naburen heeft een der bestuursleden van //Helders Be lang" de heer G. Buhse het ontwerp doen vervaardigen van een briefkaart, geïllus treerd met photografiëü van eenige fraaie gezichtspunten uit deze gemeente. Hij heeft daarvoor gekozen 1. het Badpaviljoen Huis duinen 2. het logementsschip der zeemiliciens ,/Evevtsen"; 3. de Kruisweg; 4. het Molen plein en 5. de Binnenhaven. Onder die photo- grafische afbeeldingen staat gedrukt«Groet uit den Helder". Een en ander is geheel op de manier van de bekende Duitsche kaarten, waarvan reizigers zich vaak bedienen, om hunne familieleden tehuis een kijkje te geven op de door hen bezochte oorden. Zijn we wèl ingelicht, dan is reeds eonigen tyd geleden in den boezem van 't Bestuur van „Helder's Belang" over het plan gesproken om zulke kaarten in den handel te brengen en ten gebruike aan te bevelen. We vestigen op dat plan gaarne de aandacht, in de ver wachting, dat van die kaarten een druk ge bruik zou gemaakt worden. Vreemdelingen, die deze gemeente bezoeken, zouden er zeker prijs op stellen, kaarten van hier te verzenden, met afbeeldingen van verschillende gezichts punten hier ter plaatse. Het eiland Texel is opnieuw door het ijs geblokkeerd tengevolge van aan houdenden Oostenwind zijn groote ijsvelden van de Friesche kust komen afdrijven en hebben zich daar vastgezet, waardoor de communicatie weder is verstoord en de brievenmalen per ijs vlet moeten worden overgebracht. Vijf of zes vaartuigen, beladen met dui zenden lgnkoeken en ander veevoeder, waar aan dringend behoefte bestaat op Texel, zijn van Zaandam en andere plaatsen tot hier genaderd, doch kunnen thans onmo gelijk haar bestemmingsplaats bereiken, Terschelling, 13 Febr. Door een Com missie alhier is aangekocht voor de afdeeling «Terschelling" van de N.- en Z.-Hollandsche Landbouw-Maatschappij, de beroemde hengst «Bataaf 2". No. 30 van het Ned. Paarden stamboek. Het doel is de veredeling van het inlandsch paardenras. Men schrijft ods van Terschelling, 17 FebruariOfschoon er nog nabij Harlingen veel drijfijs is, doet de postboot «Terschelling" haren geregelden dienst, uitgezonderd jl. Dins dag, toen zij moest blijven liggen wegens mist en ijs. De mosselstoomboot „Nortwarth" arriveerde alhier, ten einde een lading mosselen in te ne men voor Engeland. Daar deze mosselen allen op het droge gevischt worden, geeft dit aan verscheidene visschers in dezen winter een stukje brood. De «Nortwarth" wordt weder verwacht. De stoombooten «Hunze III", kapitein Bak ker en «Hunze V", kapitein Bloemker, van Amsterdam door het Noordhollandsch kanaal met bestemming naar Harlingen kwamen gis teren-avond aan deze zijde der Blauwe Slenk met elkander in aanvaring. Van de «Hunze III" werden aan de eene zijde de berkhouten stukgeloopen, terwyl de steven der «Hunze V" belangrijke schade beliep en laatstgenoemd vaartuig, ten einde zinken te voorkomen werd gelicht, en met spek moest worden dicht ge maakt om de haven van Harlingen te kannen bereiken. Nadat de «Hunze V" door een zeil de wonde behoorlijkVerbonden had, zyn beide binnenbooten, met nog een derde door de groote sluis geschut en hebben den weg naar Leeu warden vervolgens voortgezet. De Volendaminer visschuit nummer 64, heeft bij Egmond op een wrak ge- stooteri, vermoedelijk van het aldaar vroe ger gezonken stoomschip Earl of Durham, en is gezonken. De bemanning is gered. De sleepboot IJmuiden zal derwaarts ver trekken om te trachten de schuit die in 21/, vadem water ligt, te IJmuiden binnen te sleepen. Woensdag jl. had te Utrecht onder ergerlijke omstandigheden de begrafenis plaats van zekeren T., een man, die tijdens zijn leven niet gunstig bekend stond. Tal van huurlieden veroorloofden zich baldadig heden tegenover het stoffelijk overschot om den lijkwagen werd gezongen, gelachen, gestoeid en gejoeld, totdat eindelijk de po litie die midderwijl ontboden was een einde maakte aan dit verregaand schan daal. De heer D. W. Kievits, Prinsen Bolwerk 2, te Haarlem, wijst in 't Han delsblad op het in den afgeloopen winter gebleken gebrek aan spoorweg-raateriëel. Hij noemt dit een bedroevend feit, waar door aan landbouw, nijverheid en handel ernstige verliezen zijn berokkend. Hij noo- digt uit tot het raededeelen van feiten, teneinde een zoo juist mogelijk overzicht dier verliezen te geven, en daardoor mid delen te beramen, die in 't vervolg te voor komen. Beleefd noodigt hij belangstellen den uit, met hem in correspondentie te treden, 't Is te vermoeden, dat hij o. a. aan den Helder zeer vele correspondenten zal vinden Zaterdag werd door de gemeente politie te Ilpendam te Amsterdam gevan kelijk binnengebracht een kanonnier, be- hoorende tot het 4e regiment vestingar tillerie, die sedert eenige dagen van zijn korps vermist werd en zyn garnizoen Hel der op een onwettige wijze had verlaten. Te Arnhem zouden, naar aan de „N. R. Ct." bericht wordt, valsche bankbil jetten van f100 zijn uit gegeven. Zij moeten goed zijn nagemaakt en van de echte niet gemakkelijk kunnen worden on derscheiden. Onder de nagemaakte is één aangetroffen, gemerkt B. L. 1835 (get.) Mees en Quack. Aan de ommezijde staat echter in plaats van Staatsblad, Staatsblab. De politie te Leiden schijnt op het spoor te zijn van de daders der bij in sluiping in goudwinkels gepleegde dief stallen, en het blijkt dat men met perso nen van buitenaf te doen heeft, zooals dan ook dadelijk werd vermoed. Door het flink optreden van een der winkeliers, mocht het gelukken een jeugdigen knaap, te Ara sterdam te huis behoorende, in handen te krijgen, die met een makker in den win kel zijnde, een der kasten waarin de voor werpen van'waarde lagen, reeds had ge opend, juist toen de winkelier van buiten af naar binnen kwam, wordende door hem een derde knaap opgemerkt, die voor de straatdeur stond en naar binnen keek, ver moedelijk tot het gezelschap daarbinnen behoorende, en die op den uitkijk stond, óf wel gereed was, om de eventueel ont vreemde voorwerpen over te nemen en daarmede aan den loop te gaan, de ge wone tactiek van dergelijke lieden. De aangehoudene, die natuurlijk alle schuld ontkent, is een brutale snuiter, die zelfs ontkent een vonnis te hebben ondergaan, zooals de Amsterdamsche politie dat me dedeelt. Het onderzoek is in vollen gang, waar bij de politie te Leiden zich in contact gesteld heeft met die te Amsterdam. Een Duitscher heeft aangifte gedaan dat hij door een kellnerin, in een loge ment in de Warmoesstraat te Amsterdam is bestolen voor een waarde van ruim 12700 aan bankpapier. Men meldt uit Heerenveen, 21 Febr „De voogd van drie kinderen, die ver pleegd worden bij hunne grootouders te Lange-Zwaag, deed heden avond aangifte bij de justitie, dat twee dier kinderen naar zijn oordeel, onder verdachte omstandig heden overleden waren, en 't derde nog ziek lag. Zaterdag jl. waren de twee kin deren nog ter school geweest, Woensdag waren beiden overleden. De dokter was geroepen om één te schouwentoen hij kwam vond hij beiden dood. Als oorzaak van den dood dier kinderen moet de ge neeskundige maag- of ingewandsziekte op gegeven hebben, het derde kind moet lij dende zijn aan keelaandoening. De kin deren moeten ieder, naar men zegt, een f 200 bezitten. De grootouders staan even wel in het dorp hunner inwoning niet on gunstig bekend. Yanwege de justitie, die onverwijld een onderzoek heeft ingesteld, is een lijkschou wing gelast, waartoe zij zich heden met doctoren naar Lange-Zwaag heeft bege ven. (H. Ct.) Een bericht van Reuter's agentschap te Londen meldt dat de stoomboot „Ips- wich", varende van Antwerpen op Harwich, in aanvaring is gekomen met de stoomboot „Queen", die op weg was van Londen naar Rotterdam. De „Queen" is gezonken. De bemanning van de „Ipswich" trachtte de opvarenden te redden, doch 7 man van de equipage zijn verdronken. Een allerzonderlingst voorval had dezer dagen plaats te Limoges (Frankrijk). Een vader ging met de baker naar het stadhuis, om zijn zesde kind aan te ge ven. Op de mairie kreeg hij een woor denwisseling met de maire, die beweerde, dat het reeds zyn zevende kind was, waar- hjj al de namen achtereenvolgens uit het register voorlas. De man, zijn oogen en ooren nog niet geloovende, denkt werke lijk eens na, of hij zich soms kon vergis sen. Maar neen, dat was toch al te dol. Hij herhaalde zyn verklaring, dat het pas zijn zesde kind was tenminste van het andere wist hij niets. Gelukkig werd het misverstand opge helderd en bleek het, dat er een vreemde eend in de bijt was gekomen. Men had den naam van een ander kind, dat den zelfden familienaam droeg, onder de na men zijner eigen kinderen geplaatst. De Engelsche bladen deelen de ver klaringen mede, welke de vrouw van Sad- ler, den stoker, die, wegens beschuldiging de vrouw Francis Coles vermoord te heb ben, in hechtenis is, over haar echtgenoot heeft afgelegd. Zeer gunstig luidden deze mededeelingen niet. „Op een Donderdag" zei de vrouw t,zyn wy getrouwd, en den volgenden Zondag wist ik reeds dat ik een dwaasheid had begaan. Ons verder huwelijksleven heeft slechts gediend om deze ondervinding te bevestigen." Sadler oefende in zyn leven allerlei am bachten uit en leidde steeds een zonder ling leven. Zyn streven was, steeds te verhinderen,dat zyn vrouw een huishoudelijk leven met hem leiden zou. Het laatst, dat zyn vronw dit beproefde, verbrijzelde hij met een hamer al het huisraad. In Augustus 1888 scheidden beiden van elkaar. Het kamerlid, de heer Domela Nieu- wenhuis, trad gisteren in het landelijk Schagen, in het lokaal van den heer Kos, voor een talrijk publiek op. De redenaar verkondigde niet de by velen bekende theoriën der socialen, waardoor de maatschappij, volgens hen, moet verbeterd worden, maar gaf een opsomming der kwalen, die de samenleving tegenwoordig kenmerkt. Het verwijt, dat de Justitie is een klassen-justitie en dat de toestand de maat schappij in twee groote kampen verdeelt; aan de eene zijde een fel gevoerde strijd om het bestaanaan de andere zijde het alles tot zich trekkende groot-kapitaal, met gevolg, dat iedere tusschenstand verarmt,waren volgens hem, de groote wonde plekken, die moesten worden weggenomen. Hoofdzakelijk putte spre ker bewijzen voor zijn bewering uit den land bouw, die bron van alle welvaart. De hypo thecaire schuld, welke op het land drukt, was in 1867 400 millioen en was in 1888 reeds geklommen tot meer dan 1000 millioen. Uit het rapport der commissie van enquête in zake den landbouw, critiseerde hy op scherpe wijze, de meening der commissie, die alleen bestaande uit groote grondbezitters, de toe stand gnnstig noemde, waar armoede regel was. Hij wekte tot vereeniging van allen op en raadde zich niet vijandig te stellen tegen de arbeiders, want het lot van allen was één de stryd tegen 't monster, 't groot-kapitaal, moest met kracht begonnen worden, niet met halve maatregelen, gelijk bij een zieke man, welke een lintworm heeft; ontneemt men van deze slechts een deel, dan blyft het kwaad voort woekeren, daarom moet men de kop van het dier verpletteren. Onze plaatsruimte laat niet toe meer van zyne rede te zeggen. De spreker werd met groote aandacht gevolgd en ofschoon politie ter plaatse was, gaf zijn optreden geen stoornis. Er was gelegenheid tot debat, waar van echter niemand gebruik maakte. NIET VERLOREN. Verloren zijt gij niet, mijn schat Ofschoon ons 't harte bloedt Bij 't allerdierbaarste gemis Zweeft gy in ons gemoed. Verloren zijt gy niet, myn kind, Gij, die deez' aard ontviel. God wenkt, gij vliedt. een stofje slechts Dringt door in onze zieL Verloren zij gij niet mijn beeld, Hoe 't afzijn ons ook smart Berustend in Gods wys bestuur, Woont gij in 't ouderhart. Chr. C. V. Oudeschild op Texel, 23 Februari 1891. Ondertrouwd F. QUAK, en T. STEILBERG. Helder, 20 Februari 1891. Ondertrouwd J. D. HENNING en W. F. NIJLAND. Helder, 20 Februari 1891. Bevallen van een levenloozen Zoon: C. J. VINKEN geb. ZoETILlEF. Helder, 23 Febr. 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een dochter P. VAN AMESFOORT, geb. DROOG. Helder, 24 Februari 1891. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon. S GONGGRIJP—Klein. Harlingen. 24 Februari. Heden overleed te Ginniken onze innig geliefde Moeder en Behuwd- moeder, Mevr. de Douairière Jonkheer B. de Jong van Beek en Donk, geë. J. A. van der Colff, in den leeftijd van ruim 74 jaren. D«n Haag, 22 Feb. 1891. A. j. A. de JoSSELIN db jong, de Jong van Beek en Donk. J. B. A. de JoSSELIN de JoNG. Myn innigen dank aan HH. Officieren van Gezondheid en dienstdoend hospitaal- personeel, voor de stoffelijke bewijzen, als mede aan allen die blyken hebben gege ven van belangstelling aan my betoond op 19 dezer. J. DUVAL Administr. Militair hospitaal. Ondergeteekende betuigt zijnen dank, voor de vele be wijzen van belangstelling, op den 22en dezer ontvangen. J. H. POLAK, Muziek- en Dansonderwijzer. DANKBETUIGING. De ondergeteekenden betuigen kannen liartelijken dank, voor de vele blyken van belangstelling, by hunne 25-jarige Echt- vereeniging ondervonden, zoowel binnen als buiten deze gemeente. Helder, 22 Febr. 1891. S. J. VAN DAM en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen hunnen liartelijken dank aan den Baas derErnst- vuurwerkers A. VAN DAM, Komman- deurs en Kameraden, voor de vele blyken van belangstelling, bij hun 25-jarige Echt- vereeniging ondervonden. Helder, 22 Feb. 1891. S. J. VAN DAM en Echtgenoote. DANKBETUIGING. Bij deze betuig ik namens Kinderen en verdere Familie myn kartel ijken dank, aan allen die my bijgestaan hebben zoo wel by 't overlijden als bij de teraarde bestelling mijner dierbare Echtgenoote, in zonderheid aan de HH. Dragers (hoofd- en sectie-bestuur der Werklieden-Vereeni ging), zoomede den heer BOUMA voor de laatste woorden, bij de groeve gesproken. Helder, 23 Februari 1891. W. F. L1GTERINGEN. ZANGKOOR „Oefening baart Vooruitgang". WOENSDAG 25 DEZER verplichte Vergadering, met het oog op aan staande Uitvoering. Getrouwe opkomst wordt dringend aanbevolen. DE DIRECTEUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2