't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. TWEE ERFGENAMEN. 1898 Zaterdag^25 April 1891. Negentiende Jaargang. KALENDEN DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. APRIL, Grasmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 4 u. 37 m. Onderg. 7 u. 19 m. Zondag 26 Maandag 27 Dinsdag 28 Woensdag 29 Israël. Paachen. Donderdag 30 id. MEI, Bloeimaand, 31 dagen. Vrijdag 1 Laatste Kwartier. Zaterdag 2 HELDER, 24 April 1891. FEESTCONCERT, gegeven door „Helders Mannenkoor" ter gelegenheid van 't 10-jarig bestaan. 1881 —1801. Dinsdagavond was de zaal van Tivoli zeer goed bezet door de leden en genoodigden van /Helders Mannenkoor". Bij gelegenheid van 't tienjarig bestaan van dit gezelschap had 't stafmuziekkorps der K. N. Marine, onder di rectie van den kapelmeester J. Koning, zyne geheel belangelooze medewerking toegezegd en verleende de heer W. Roggeveen uit Scliagen, tenorzanger, zyne gewaardeerde hulp. We beginnen met »H. M." van harte geluk te wenschen bij 't vieren van zijn tienjarig jubilé, en geven gaarne getuigenis dat de mu ziekavond bij gelegenheid van dat feest onder de zeer buitengewone verdient gerangschikt te worden. Beginnen we met de wakkere zangers. Na dat de heer D. van Zoonen, president der ver- eeniging een kort overzicht van de geschiede nis van //H. M." had gegeven, werd 't eerste nummer, //Welkomstgroet" aangeheven. Met bezorgdheid hoorden we de uitvoering daar van, daar reeds bij 't begin de intonatie niet deugde, en beklaagden den verdienstelijken componist, die iD de zaal aanwezig was. Later scheen 't alsof de kapel der Marine de zan gers had »begeisterd", want 't ging steeds be ter en beter. Met vuur en gloed werd er ge zongen, zoodat de minder prettige indruk, door den dissonant van No. 1 ontstaan, voortdurend verder en verder naar den achtergrond werd gedrongen. Hierbij een woord van hulde aan den ijverigen en bekwamen directeur, den heer L. E. Rugerswant hij is de man, aan wien men 't verkregen resultaat te danken heeft. Uitmuntond waren de pp,, terwijl de ff, wan neer men de getalsterkte 'van 't koor in aan merking neemt, voldoende kracht hadden. Ook was er een goed verband tusschen den zang en de begeleiding. De meeste lof komt den zangers toe bij de uilvoei'ing van //Ossian" «n «Land- erkennung" van Edvard Grieg, welk stuk, naar we vermeenen, voor 't eerst hier te lande werd ten gehoore gebracht. De heer Roggeveen is een tenorzanger, wiens gelijke men zeker hier in den omtrek niet gemakkelijk zal vin den. Hij heeft een beschaafde voordracht, een welluidend orgaan en kracht genoeg om b uit de borst te zingen. De heer G. F. Haak, lid der vereeniging, gaat steeds vooruitwe hoorden hem te voren meermalen, maar nooit zoo ver dienstelijk als dezen keer in zijne gewichtige solo's. Zijn fraai bariton-geluid klonk ons aan genaam in de ooren. Hetzelfde kunnen we ook getuigen van de flinke basstem van den heer F. Th. de Haas, die zoo uitnemend de solo in Ossian* voordroeg. De overeenstemming van tenor en bariton, bij de duo's in Vrede, van Richard Hol, ver dient een woord van waardeering. De ver dienstelijke pianist, de heer J. Koning, bege leidde de zangers en was hun daarbij een krachtige steun. Aangrijpend klonk 't «Vlaggelied'", van Verhulst. De begeleiding met koperen instru menten was schitterend en 't koor ontwikkelde hier een kracht, alsof 't aantal der zangers verdubbeld was. Een Vaderlandsch lied, op die wijze gezongen, doet 't Hollandsch hart goed. Na afloop had de kapel de beleefdheid het Volkslied te doen weerklinken, hetgeen door de aanwezigen staande werd aangehoord. 't Stafmuziekkorps en zijn kapelmeester zijn in ons blad reeds herhaalde malen besproken en de voortreffelijkheid van beide aangetoond, zoodat 't hier niet noodig is daaromtrent in 't breede uit te weiden. Gaarne vermelden we echter, dat de uitvoering der beide Ouvertures en 't slotnummer schitterend waren. Door de hh. Koning, Schouten, Rugers en Werner, werd 't klavierkwartet, van F. Séhu- bert, op artistieke wys ten gehoore gebracht. Van den pianist Koning, roemen we de techniek en de fijne nuanceering; vooral werd hier van hem da hoogste vingervaardigheid vereischt en hij had een uiterst moeielijke taak, daar de partijen van viool, alt en cello meer ondergeschikt waren. Toen de heer Koning met zijne artisten de //Sarabanda"van Handel uitvoerde, heerschte er in de zaal do diepste stilte, 't Gaf een heerlijk en ongewoon genot, die combinatie van orgeltonen en strijkmuziek, welke laatste unisono werd voorgedragen, nadat de heer Schouten met veel gevoel den aanhef had ge speeld. Den directeur Rugers was door »H. M." een groote verrassing bereid, die hem onge twijfeld veel zorg en moeite zal hebben vergoed. Toen hij optrad om no. 7 van 't programma te dirigeeren, lag er op zijne lessenaar een prachtige bloemkrans. De luide fanfaren, hierbij aangeheven, gaven 't bewijs, dat de heer R. bij zijne collega's hoog staat aangeschre ven. Den heeren Koning en Schouten werd door //H. M." hulde gebracht, door 't aanbie- van 't eerelidmaatschap der Vereeniging met insigne. Een dergelijke avond wordt met gulden let teren in de notulen eener vereeniging aange- teekend. Menige grootere plaats in ons Va- dei'laud zou ons een dergelijk kunstgenot be nijden. Door den heer W. de Vries was met veel kust een ledenlijst van #H.M." vervaardigd, terwijl de heer Korff een schilderij had ver strekt, waarop keurig een wapen, omgeven door attributen, de muziek betreffende, was geschilderd en aan de vereeniging ten geschenke gegeven. Na afloop werd er menig hartelijk woord gesproken bij 't souper, waaraan de hh. zan gers met hunne dames en genoodigden deelna men, door de hh. T. Mooy, Gerrit Jansen, den Voorzitter en anderen. De beste wen schen voor de toekomst van »H. M." werden geuit. En inderdaad, op den ingeslagen weg voortgaande, gelooren we, dat deze vereeni ging een toekomst heeft. Van harte wenschen we dat de belangstel lingen den edelen mannenzang moge toenemen en Helders burgerij' de zaak zal steunen door toetreding als werkend of kunstlievend lid. Hr. Ms. instructiekorvet Nautilus", thans kruisende in het Goereesche gat, zal 2 Mei de oefeningstocht met de bootsmans leerlingen en lichtmatrozen in de Noordzee aanvangen en kan omstreeks 21 Mei te Christiania verwacht worden. De heer F. Arnoldi, Commies bij de H. S. M. alhier, is benoemd tot onderchef bjj den inwendigen dienst aan 't Centraal station te Amsterdam. De heer Land heeft een nadere re dactie van de vroeger door hem voorge stelde amendementen betrekkelijk den diensttijd bij de actieve zeemacht en bij de zeeweer ingediend. De zakelijke inhoud blijft onveranderd, maar de heer Land heeft er nu bij ge voegd een reeks van wijzigingen in andere artikelen, welke het uitvloeisel zijn van de vroeger voorgestelde. De Rijkscommissie voor de examens, ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen, zal, aanvangende den 12 Mei, te 97a uur, zitting honden te Rotterdam, in het ge bouw der Loge aldaar. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche werkliedenverbond „Patrimonium" heeft namens de 99 onderafdeelingen in stemming betuigd met het streven der Haagsche kamer van Koophandel en Fa brieken naar tariefsherziening. Naar wij vernemen is, nadat de bij zonderheden der aanvaring zijn bekend ge worden, door de N. A. S. M. op advies van hare rechtsgeleerden te Londen, een tegenvordering ingesteld tegen de reede- rij van het stoomschip „Glamorgan", voor de schade aan het stoomschip „P. Caland" veroorzaakt. Te Groningen is Maandag overleden de welbekende organist en toondichter J. Worp. Worp werd in 1821 te Broek-in- Waterland geboren, ontving het eerste mu- ziekonderricht hier te lande, zette zijn stu diën aan het conservatorium te Leipzig voort en was o. a. leerling van Mocheles en Otto. Na zijn studiën volbracht te hebben, werd hij organist te Almeloo, la ter te Groningen, eerst aan de A-kerk en vervolgens aan d« Martini-kerk. Worp heeft zich grooten naam verworven door zijne bewerking der Evangelische gezan gen en psalmen voor orgel, door zijn kin derliederen, zijn leerboeken voor het orgel spel, zijne algemeene muziekleer enz. Kazernes De Regeering heeft aan de 2e Kamer een gespecificeerde opgaaf toegezonden van den toestand der bestaande kazernes, van de daaraan vereischte verbetering, van de bij de tegenwoordige inrichting der levende strijdkrachten te bouwen nieuwe kazernes en van de uitgaven, die volgens glo bale raming met de bedoelde verbete ringen en den bedoelden aanbouw gemoeid zullen zijn, Het eindcijfer van de te besteden kosten bedraagt f 5,250,000 (behalve die welke later nog zullen voortvloeien uit de uit voering van de ontwerp-legerorganisatie). Woensdagnacht omstreeks twee uur brak een felle brand uit in de buurt De Hoop te Schageu, in de broodbakkerij van C. de Boer. De bakkerij is met de wo ning verbrand. Er was bijna niets gered. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Uit Brouwershaven wordt gemeld De schipper J. de Korte en verdere be manning der reddingboot van de Z. H. R. M., mochten nogmaals een treffend bewijs van waardeering ondervinden wegens het in Oc- tober jl. redden der equipage van het op den Banjaard gestrande schip «Dunroben". Het gouvernement van Br. Canada name lijk heeft besloten, aan schipper J. de Korte uit te reiken een gouden medaille en aan de bemanning der reddingboot, ieder eene som van f 50. Door tusschenkomst van den heer G. A. de Kater, consulair ageut, zijn Maandag de gelden uitgereikt, terwijl de uitreiking der gouden medaille door tus schenkomst der Nederlandsche regeering zal geschieden. De Heer IJ. Strikwerda, oud-ass.- resident in Ned.-Indië, oud lid van den ge meenteraad te Helder, en thans leeraarin de Maleische taal aan de tuinbouwschool te Amsterdam, heeft het proefnummer het licht doen zien van een in de Maleische taal geschreven veertiendaagsch blad. Het is «Pewarta Boemi" (Wereldbode) genoemd en bestemd voor de Inlanders, Chineezen en Arabieren in Indië. Het brengt hun kort en bevattelijk nieuwstijdingen uit ons land en de overige rijken en zal door tus schenkomst van Inlanders en Chineezen bij losse nommers verkocht worden. Blijkens een bij dit nommer verzonden circulaire kan men zich ook hier te lande abonnee- ren, 't zij ter wile van de handelsbetrek kingen met inlandsche vorsten en hoofden, 't zij ter wille van inlandsch personeel op ondernemingen in Indië. Het adres van den Heer Strikwerda is 2e Parkstraat 135, te Amsterdam. Volgens de »Penang Gazette" heb ben ook nog op Dinsdag en Woensdag 11 Maart gevechten plaats gehad tusschen onze troepen en de Atjehers buiten de linie, en zouden wij een verder verlies geleden hebben van 4 dooden en 14 gewonden, al len onder-officieren en minderen. De At jehers leden groote verliezen, waaronder een zoon van Tengkoe di Toeroe. Een zeer hevige brand heeft te Ham burg groote schade aangericht. Hij brak Maandagavond uit in de benedenverdie ping van een groot pakhuis aan de haven eerst Dinsdagmiddag was men de vlam men geheel meester. Alleen de firma Schmidt, wier koffie- magazijnen in het verbrande gebouw wa ren, was verzekerd voor een som van l1/» millioen Markook vele goederen van andere firma'stabak, suiker, enz. gingen verloren. Er waren 20 menschen in het gebouw, die zich langs de noodtrappen aan de bui tenzijde van het pakhuis redden. Deze noodtrappen waren ook bij de brandweer mannen van veel dienst bij hun blussehings- werk. Leve de beschavingHet grootste stuk geschut, dat totnogtoe door Krupp vervaardigd werd, is onlangs naar de ves ting Krönstadt verzonden. Het is van gietstaal en heeft, bij een lengte van ruim 12 meter, een kaliber van 35 cM. Men kan 2 schoten per minuut doen. Ie der schot kost6000 Mark. De Commissie van Russische officieren, welke het kanon te Essen beproefde, was zeer voldaan over de uitwerking. Een ijzeren plaat van ruim een halven meter dikte werd op grooten afstand doorboord. OLClöX}. ZONDAGSRUST! Dank zij het initiatief van wijlen Professor Hofsteede de Groot, is de Nederlandsohe veree niging tot bevordering van Zondagsrust met on gekend succes voor dit heerlijk doel werkzaam geweestde uitkomsten er van zijn vooral in dezen tijd ruimschoots waar te nemen, nu er niet één staatkundige groep kan genoemd worden of Zon dagsrust staat op hun program geen Nieuwsblad wordt ter hand genomen of u treft een of andere mededeeling over 't artikel „Zondagsrust", de ver schillende maatregelen va»u Besturen, de uitkom sten eener enquete de verlangens der arbeiders- vereenigingen, alles driugt naar een vrijen Zondag heen, en eischt zulks gebiedend van hen die daar toe de macht hebben 't is waar niet altoos is die begeertedie drangdie eisch eene, uit beslist edele beginselen voortgekomen, niet altoos is de onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan 't gebod Gods, de stnurkracht tot een zoo heerlijk doel, het is zoo, maar zal daarom de zaak zelve niet worden toegejuicht al komt de een langs veel andere wegen en op hed wat andere gronden dan de ander, tot hetzelfde doel P Met dankbaar heid herdenken wij die mannen, welke voor 't beginsel dezer zaak op zoo'n krachtdadige wijze hebben gestreden en al zijn zij nu geene getuigen vau 't opkomen der bloemen van het door hen gestrooide zaad, hun naam leeft bij 't nageslacht voort, dat dankbaar de ruste aanvaardt door hun ne onvermoeide pogingen verworven; maar toch, dat is niet genoeg, de strijd moet doorgezet wor den, want het moeielijkste komt nog pas aan, namenlijk dithoe zal de Rust van den Zondag worden gebruikt? Immers Rust moge zijn stil stand van beweging, toch zal niemand de Rust yan den Zondag in dien zin willen aanvaarden; bovendien geeft elk genot arbeid aan andei^n gaat men ter tempel, de personen daarbij gemoeid verrichten arbeid geeft een Militair Tehuis een welkom tehuis aan den Militair, dit geeft alweer drukken arbeid aan de conciërge enz.waar ge not wordt begeerd, wordt gesmaakt, zijn er per sonen welke hnnne rust daarvoor prijsgeven. De grenslijn is zeer moelelijk te trekken en veel takt en overleg zal blijken noodig te zijn, om te voor komen dat de heerlijke rust van den Zondag worde ontwijd door een genot van dien Rustdag, dat nog verderfelijker zou kunnen worden dan de arbeid op dien dag ooit is geweest. Helder, 20 April 1891. P. PROGRAMMA YAN HET Tiende en LAATSTE Winter-Cmcert, op Dinsdag 28 April 1891, 's avonds 8 uur. 1. «Hochzeitmarsch" aus »den Sommer- naclitstraura", F. Mendelssohn Bartholdy. 2. Ouverture zu der Oper: «Der Freischütz", C. M. von Weber. 3. Deutsche Tan ze, Franz Sehubert. 4. Czardas aus der Oper/,Der Geist des Woijwode", Louis Grassman. Pauze. 5. Ouverture über ,Silcher's Volks lied Loreley", Sehindelmeisser. 6. a. Bourrée, G. F. Handel, b. Berceuse, Miska Hauser. 7. Melodiën Congress, A. Conradi. 8. «Wo die Citronen blüehn", concert-walzer, Joh. Strauss. Marine en Leger. Bij kon. besl. van 20 April worden met ingang van den lsten Mei a. s. bevorderd: tot kapitein ter zee, de kapt.-luit. ter zee H. Schotborghtot luit. ter zee le kl., de luits. ter zee 2e kl. F. Pinke en J. J. W. H. van der Toorn en tot luit. ter zee 2e kl., de adelb. le kl. P, A. Bik en M. Schoo. Ingevolge machtiging, bij kou. besl. van den 20 dezer, wordt Hr. Ms. stoomschip 4e kl. „Bo naire" met den 22sten d. a. v. uit dienst gesteld en de kapt.-luit. ter zee H. Schotborgh eervol van het door hem over dien bodem gevoerde be vel ontheven en op non-act. gesteld; terwijl de luit. ter zee le kl. C. J. G. de Booy, le off., de luits. ter zee 2e kl. G. Witsen Blias, J. L. Hane- winckel en A. H. F. M. Latour, de off. v. gez. 2e kl. A. J. Gijsen en de off. v. admin. 2e kl. A. L. Koops, dienende op gemelden bodem, met genoemden datum worden op non-aot. gesteld. (Stct.) Ingevolge machtiging, bij kon. besl. van den 20en dezer, wordt Hr. Ms. pantserdekkorvet „Su- matra", liggende te Amsterdam, met den len Mei in dienst gesteld, en het bevel daarover opge dragen aan den kapitein ter zee P. G. Bruch. Aan boord van genoemden bodem worden met gemelden datum geplaatst de luit. ter zee der lste kl. W. Romer, als lste off,, de luits. ter zee der 2de kl. J. F. B. van Dijk, A. Gelder man, I. T. van Slooten en A J. M. Nolet; de adelborsten der lste kl. A. C. W. baron Van Haersolte van den Doorn, J. M. van Wickevoort Crommelin, J. Zur Muhlen, F. Dingemans de off. v. gez. le kl. A. W. M. van Deventer, en de off v. adm. 2e kl. N. J. J. van Rijn van Alkemade. (Stct.) Naar het Italiaanseh. 29 ooo— Mijnher de Gibray reed met Amata naar de Morgue. Zy bekeek de lichamen nauw keurig. Zij verzocht de lijken te photogra- feeren en de portretten kwistig te verspreiden en tevens drong zij er op aan, dat de lij ken zoo lang mogelijk te zien zouden blijven. z/Nu naar d® rue ErnestineHet on derzoek van bet rijtuig leverde niets op; zij reed onmiddellijk daarna naar het kerkhof. De grafkapel werd nog steeds door de politie bewaakt. Amata liet de vier waskaarsen en cenige lantaarns aansteken, zoodat de kapel helder verlicht was. Zij keek in het tabernakel en zei: //Hier heeft een langwerpig pakje of een brief gelogen. Amata liet nu alle meubelen en losse dingen tot zelfs het vloerkleed buiten brengen en bekeek alles nauwkeurig. //Zoo nauw hebben wy het niet genomen," zei de Gibray, die al haar bewegingen volgde. Eindelyk knielde zij op den vloer, krabde de aarde weg tusschen de voegen der tegels en vond zoodoende een gouden manchetknoop, die door een voetstap gedeukt was. De knoop had den vorm van een hoefijzer en was met ro- bynen bezet. «Dat is een gewichtige vondst riep zij verheugd. wDie knoop is van den moordenaar afkomstig, want de verslagene droeg geen manchetten. Mijnheer de Gibray, laat die knoop ook photografeeren en ver spreid de portretten onder de juweliers te Parijs, de knoop is nog nieuw, misschien ko men wij daardoor den moordenaar op het spoor." Amata was nu gereed met haaronderzoek. «Staat de woning op den boulevard Martin nog altijd ter beschikking van de politie vroeg zij. //Jawel, Amata. Ik zal u nog heden den sleutel van die woning laten brengen." z/Goed," zei ze. /,Van avond om negen uur verwacht ik daar Jodelet en Martel om mijne bevelen te geven. In mijn eigen woning kan ik hen natuurlijk niet ontvangen. En nu, vaarwel mijnheer, ik ben recht moede en de meid wacht mij met het middagmaal." «Tot weerziens, tot morgensprak de Gi bray en drukte gaar hartelijk de hand. «Ik zal u morgeu uw herkenningsteeken voor de politie geven." Bij haar thuiskomst vond zij Maurice op haar wachtende. Hy was bij Lartige geweest en had bevel gekregen naar het dorpje te reizen, waar Felicitas was opgevoed, om daar inlichtingen in te winnen. Hij kwam afscheid nemen, want als mevrouw Rosier toevallig iets van zijn reis vernam, wat zou zy dan wel van hem denken, als hij daarover niet met haar gesproken had Amata schrikte, toen zy hem zag. Zij moest nu een geheim te meer voor hem verborgen houden, een ge heim, waarvoor zij zich schaamde. Doch zij werkte immers pm hem, haar zoon, een goede l toekomst te bereiden Tot eiken prijs wilde ik op u Wachten, beste vriendin," zei Maurice. «Ik ga eenige dagen op reis voor zaken van mijn Holland- schen kapitein." «Waarheen z/Naar Brussel! Ik moet daar inlichtingen vragen betreffende dingen voor het boek over de zeevaartkunde. «Dat is een verre reis, Maurice. Die dagen zullen wel weken worden." «Neen, volstrekt niet. Ik blijf hoogstens vier dagen weg. Aanstaanden Zondag kóm ik by u dinaeren." «AangenomenMaar kan je vandaag niet bij mij blijven eten z/Och waarom niet Maar om vijf uur moet ik weg." «Naar een vriendinnetje schertste zij. z/Je kijkt sedert eeu paar dagen zoo ernstig, dat ik haast denken zou, dat je verliefd bent!" «Als dat eens zoo was?" vroeg hij ook schertsend. //Ben ik er nog te jong voor?" ,/Je meent het toch niet?" vroeg zij angstig. z/Je bent nog te jong. Je hebt ook nog geen positie /,Maar, beste vriendin, waar vliegen uw ge dachten heen Ik denk niet aan trouwen, ik heb wel wat anders te doen. Later, als ik een goede positie heb, ja, dan is het iets anders z/Ja, later!" mompelde zij en sloot hem in haar armen. «Ook ik werk voor je toekomst. Ik heb een proces begonnen om een erfenis, die mij toekomt. Als ik het win, ben je voor taan vrij van alle zorgen, want je weetje deelt mee in alles, wat ik bezit. Jammer dat ik zooveel moeite heb door dat proces. Vandaag ben ik van den eenen advocaat naar den andere geloopen en overal moest ik wach ten en mijn tyd verspillen." Amata bezigde en dezen leugen om haar zoon te gewennen, dat zij voortaan dikwijls niet thuis zou zijn, wat vroeger nooit het geval was. Maurice deed eenige vragen naar dat proces, doch hij bemerkte spoedig, dat zij niets wilde uitlaten, daarom zweeg hij er verder over. Spoedig daarna ging men aan tafel. Amata liet met welgevallen haar hlik op dan schoonen jongeling rusten, die haar eenvoudig maal flink eer aandeed. Zij had ter wereld niemand dan hem om lief te hebben en te verzorgen, zij was liefde van nature De arme moeder XVII. Klokslag vijf kwam Maurice bij Octavia. Hij wilde zijn gewoon bezoek niet verzuimen, te meer daar hij den manchetknoop terug wilde hebben. Doch het dienstmeisje zeide, dat Octavia juist naar Brébant was gered waar zij door Smoiloff op een diner was ge- noodigd. Maurice snelde daarop naar zijn eigen woning, die hij 's morgens vroeg verla ten had. Hij hoopte daar ook een uitnoodi- ging te vinden. En werkelijk vond hij een brief, waariu Smoiloff hem verzocht bet di ner bij te wonen dat hij by Brébant gaf zijn vrijlating feestelijk te vieren. Maurice kleedde zich haastig in gezelschaps-costuum en reed naar Brébant. Hij was bepaald nieuws gierig naar de reden, waarom men den Rus gearresteerd en weer vrijgelaten had, doch hij vernam niets dan dat een misverstand door verwisseling van naam had plaats gehad. In haar prachtigste japon en met haar ver leidelijkst lachje zat Octavia naast den Rus, die heden slechts oogen voor haar alleen had. Ocb, wat heb ik om je uitgestaan," fluisterde zij den graaf toe. //Ge hebt in mij een op rechte vriendin gevonden. Ik neem hartelijk deel in al uw leed en vreugd z/Maar ik begeer meer ik begeer liefde." i,0, zoover zijn wij nog lang niet. Ge moet mij eerst toon en, dat het u ernst is." //Welke gelegenheid is daarvoor? Op welke manier kan ik u mijn liefde toonen gedurende een diner bij Brébant. Moet ik Pascal tot een tweegevecht uitdagen, omdat hij aan Adêle de voorkeur geeft boven u Of den redacteur van den Schorpioen, die steelsche blikken op u werpt Ge kleurt, Octavia Hebt ge reeds bemerkt, dat Maurice verliefd op u is O wee, als hij mijn mededinger zou willen worden z/Maar graaf, wees toch verstandig. Laat Pascal en Maurice Vasseur maar met rust. Zeg mij liever, hoe ge mij uw liefde wilt toonen." z/Allereorst zou ik u gaarne bezoeken, Octavia." «Oh, dat is een gunst van my, en geen liefdebewijs van u." (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1