Advertentie n. lichaamsgebreken op pensioeB gesteld, onder toe kenning van a. een jaarlijkseh pensioen van f1800, en b. ecu verhoogiug van dat pensioen van f 900 's jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tussehen de keerkringen. Bij kon. besl. van 26 dezer, opgenomen in de „Staatscrt." van 27 Mei, is de minister van ma rine, de heer G. Kruys, kapitein ter zee, bevor derd tot schout bij nacht. De kapitein-luit. ter zee J. A. Snoek keert wegens ziekte uit Oost-Indië in Nederland terug. Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", onder bevel van den kapitein ter zee P. G. Bruck, en Hr. Ms. schroefstoomboot le kl. „Koningin Em ma der Nederlanden," onder bevel van den kapi tein ter zee H. Quispel, zullen den lsten Juni den kruistocht op de Noordzee aanvangen, waar bij waarschijnlijk Christiania zal worden aange daan. Deze schepen zullen tegen den 25en Juni te Nieuwediep terugkeeren. Hr. Ms. stoomschip „Van Galen" verhaalde Dinsdagnamiddag naar de werf alhier. De tot offi.-iuach. 2e kl. bevorderde mach. le kl. v. k. J. Vegtel werd gisteren als zoodanig beëedigd voor het front der equipage aan boord van Hr. Ms. ss. „Van Galen". Hr. Ms. stoomschip „8uriname" stoomde Woens dag weder naar het kruisgebied der diepzee- visscherij. Hr. Ms. torpedobooten „Krakatau" en „Dempo" die Woensdag van hier vertrokken naar Amster dam, kwamen gisteren weder terug. De off. v. adm. 2e kl. J. H. M. Nittel wordt met den 16n Juni a. s. als fungeerend secretaris bij de zeekrijgsraden vervangen door de off. v. adm. 2e kl. W. H. C. Ten Brummelen, komen de van non-act. Met ingang van 1 Juli a. s. zijn benoemd tot machinist-leerlingen 2de kl. bij de K. Ned. Ma rine, de volgende jongelingen G. Visser, van Amsterdam. E. T. de Glopper, van Brouwershaven, A. G. Baars, van Deventer. B. J. L. Ferreri, van Den Haag. J. C. Poley, van 's Gravemoer. W. K. E. van Bijleveld, J. van Meurs, van Grootebroek, W. Doudorll^ van Enkhuizen. A. Hogenkamp, van Deventer. K. A. T. Zinderhoek, van Nijmegen. A. Avis, van Vaas sen. C. Verhoop, van Amsterdam. M. van der Ban, van Nieuw-Helvoet. R. Grandia, van Beesd. S. N. de Boer, van Helder. J. P. van Pelt, van Amsterdam. A. J. Hoogeboom, van Gouda. W. Takes, van Amsterdam. J. Kilian, van Teteriu- gen. M. W. Horning, van Amsterdam. De muzikanten G. H. J. v. d. Bogaerde en H. G. Suidman bij de Marine-kapel alhier zijn niet den ln Juni a, s. bevorderd tot stafmuzikant titulair. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Ardjoeno", van Rotterdam, vertrok 24 Mei van Perim. liet stoomschip wMerapi", van Rotterdam, arriv. 26 Mei te Maiseille. Het stoomschip „Conrad", van Batavia, paBs. 25 Mei Gibraltar en 26 Mei Vincent. Het stoomschip //Burgemeester den Tex", van Amsterdam, vert. 26 Mei van Southampton. Het stoomschip //Voorwaarts", van Amster dam pass. 26 Mei het eiland Pantellaria. Het stoomschip //Samarang" vertrok 27 Mei naar Rotterdam. Het stoomschip //Prinses Marie", naar Am sterdam, arriv. 28 Mei te Suez. Het stoomschip «Merapi", van Rotterdam, vortr. 28 Mei van Marseille. Het stoomschip //Prinses Amalia", van Am sterdam, vertrok 27 Mei van Port-Said e n 28 Mei van Suez. Marktberichten. Sehagen, 28 Mei. Aangevoerd 3 paarden f 40 a 100, 5 stieren f40 a 180, 59 Gelde- koeien f80 a 320, 25 Kalfkoeien fl00al90, 40 vaarzen f80 a 125, 24 n. kalveren f5 a 18, 392 schapen f 12 a 24, 1640 lammeren f4 a 12, 12 bokk. en geit. f 1 a 5, 30 magere zbrkens f 12 a 14, 32 biggen f4 a 6, 20 kip pen 70 a 100 c., boter p. kop 65 a 80 c., kaas p. KG. 20 a 40 c., kipeieren p. 100 f2,50 a 2,75, eenden dito f3,10 a 3,15.' Visscherijberichten. Nieuwediep, 27 Mei. Aangebracht door vletten 340 roggen p. st. f 0,65 a 0,70. Vau Wieringen 100-tal geep per tal f 4 a 4,60. 137 korders met 10 tot 90 tongen p. st. f 0,45 a 0,55, 10 tarbotten p. st. f0,45 a 0,55, 10 tot 160 kleine tongen p. st. 20 ct., 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 3 a 3,25, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3, 3 tot 10 roggen p. st.f0,65. 28 Mei. 105 korders met 10 tot 80 tongen p. st. f 0,45 a 0,50, 20 tot 200 kleine tongen p. st. 20 et., 6 tarbotten p. st. f 7 a 9, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f3,60, 1 tot 2 mand schar p. m. f3, 3 tot 11 roggen p. st. f 0,60. 29 Mei v.m. 8 u. Vau vletten 450 roggen p. st. f 0,50 a 0,65. 70 korders met 10 tot 60 tongen p. st. f 0,46 a 0,50, 20 tot 150 kleine tong p. st. 15 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 2,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f2,50, 3 tot 8 roggen p. st. f 0,55. Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 26 tot 29 Mei. ONDERTROUWD: H. E. Boode en J. A. van 8trnteu. A. J. Lukassen en H. Hoep. GETROUWD R. Zwaan en M. Hopman. BEVALLENA. Dienaar, geb. Lavell, d. G. Schonewille, geb. Huivers, z. C. 8chenk, geb. Prins, d. M. Rustemeijer, geb. Slijkerman, z. E. Seig- nette, geb. Koorn, d. A. Zwart, geb. Zwaan, d. J. Buijs, geb. Bal, d. J. Dreohsler, geb. Mol, d. P. Kooreman, geb. Bontes, d. OVERLEDEN S. Theewis, 2 d. E. P. de Cocq geb. van Ketwich, 27 j. D. Bandsma, 56 j. B, P. de Beer, 69 j. A. Moor, 7 j. M. C. v. EijBden, geb. Proper, 64 j. Visscherij. In de Woensdag te Scheveningen gehouden ver gadering van de Visscherij-vereeniging is op voor stel des voorzitters, die warme hulde bracht aan de nagedachtenis van wijlen den Koning, wien de vereeniging zooveel verplicht was, besloten aan de beschermvrouw H. M. de Koniugiu Regentes een telegram van hulde en dankbetuiging te zenden. Aangenomen werd een voorstel der afd. Sche- veilingen ter verkrijging van een uniformtarief i voor de Hollandsche visscherijplaatsen voor op zee gevischte netten enz. Mee zal trachten een inter nationale en reeds in dit seizoen een binnenland- sche regeling te verkrijgen. Aan het hoofdbestuur is opgedragen alle pogin gen te steunen tot verbetering en herleving van Egmonds visscherij. Aangenomen zijn nog de voorstellen der Texel- sche afdeeling omtrent een visscbershaven aan de Oostkaap, de betonning van het Eierlandsche gat, vrijdom voor de oestervisscherij op onverpachte gronden, en de wegruiming van belemmerende wrakken in het Westgat. De vergadering van 1892 zal te Amsterdam gehouden worden. Gemeenteraad van Texel. Zitting van 27 Mei 1891, 's morgens 11 uur. Present alle leden. De Voorzitter doet mededeeling van goed keuring van den Hoofd. Omslag, en dat, ten gevolge de vermindering van het zielental der gemeente, bij verkiezing van leden voor den Raad, met Juli a.s., twee leden minder zullen moeten worden gekozen. Verder brengt hij ter tafel de nieuwe verordening op het heften van schoolgelden. Wordt besloten deze bij de leden van den Raad te doen circuleeren. De Voorzitter stelt aan de orde 1. Een verzoek van het hoofd der school T. Engel, te De Cocksdorp, om eervol ontslag, in te gaan 15 Juni a.s., wegens diens benoe ming te Andijlc, hetwelk wordt verleend. 2. Idem van de onderwijzeres A. Boon, aan de Waal, wegens haar benoeming te Am sterdam, tegen 1 Juli e.k. Dit wordt mede verleend, en besloten voor de daardoor ontstane vacatures oproeping te doen. 3. Verzoek van C. Kuijper, om een café te mogen bouwen bij hotel Den Burg waartoe vergunning verleend wordt. 4. Adres van een aantal ingezetenen van den Hoorn, met verzoek, dat de gemeenteraad zijne tusscbenkomstmoge verleeneri om van de hoogere regeering verlof te bekomen ora par ticulier gebruik te mogen maken van de be staande Telephoon aan bet Reddingstation, als zijnde daarvoor door den Minister naar het het Gemeentebestuur verwezen. B. en W. stellen voor daarvoor f 50 's jaars toe te staan en te zorgen voor localiteit, en voorts met de regeering in onderhandeling te treden over het gebruik mdken van de telephoon, waartoe wordt besloten. 5. Een verzoek van mejuffrouw K. Boeling Hease, vroedvrouw te De Cocksdorp, om even als het vorige jaar, ook nu weder een grati ficatie te mogen ontvangen. Do Raad besloot die gratificatie niet te ver- verleenen. Vóór stemden de heeren P. Boon, Alb. Dros en Cs. P. Keijser. 6. Missïeve van Gedep. Staten, met opmer king omtrent de politie-verordening, met ver zoek die verordening opnieuw in behandeling te nemen. B. en W. stellen voor die behandeling niet meer te doen maar zich daarbij neer te leggen en alleen daar nog bij te voegen, (en wel naar aanleiding der discussiën op de landbouwver- gadering alhier), dat het verboden zal zijn langs wegen of voetpaden puntijzerdraad of andere scherpe materialen te gebruiken, op straffe van boete tot een maximum v an fö. De heer Cornelis Ps. Keijser steunt dat voor stel, noemt puntijzerdraad niet alleen gevaar lijk voor voetgangers, maar zeer schadelijk voor vee, waarvoor vele bewijzen bestaan. Ook andere sprekers steunen zulks en noemen na men der eigenaren, die tot schering langs de wegen gebruik maken van dat gevaarlijk tuig. Zij bevelen aan een streng on spoedig verbod. Daartoe wordt besloten, waarna de politiever ordening wordt vastgesteld. De Raad behandelde verder reclames hoof- delijken omslag in besloten vergadering. Ge opend zijnde werd op de gewone rondvraag door den heer Dros gevraagd om inlichtingen betrekkelijk den aanjager (Brandblussing) tot den aankoop waarvan reeds in een vroegere vergadering is besloten. De Voorzitter zegt, dat zulks in den loop van dezen zomer zou geschieden na vooraf een geldleening aan de autorisatie van den raad te hebben onderworpen. De heer C. P. Keijser vestigt de aandacht op den grond, komende uit de haven, en die te bestemmen voor het maken van overtoom en verbeteren van den achterweg te Oude Schild, waardoor men tevens ruimte bekwam tot opslag. De Voorzitter meent, dat dit voorstel op heden niet geschikt is in den raad te brengen, daar men niet vrij is maar gebonden aan HH. In genieurs. De hoer Mets verlangt van den achterweg, achter het dorp Oude Schild een verbreeding en verharding in correspondentie met de ha ven en bestaanden grindwegde kosten, meende hij, zouden niet hoog zijn, terwijl de voordoo ien niet onbelangrijk waren. De Voorzitter dankt spreker voor de gege vens en zou zulks eens doen opnemen, alhoe wel ky vreest dat de kosten te hoog zullen zijn; een grindweg van af Burgerzicht recht uit zoude ie verkiezen wezen, waardoor de af standen y3 zouden verkort worden dat zulks bij den eersten aanleg is geschied was door het bezwaar, indertijd bij de genie gemaakt, die den grindweg langs de forten vorderde zoo althans luidende de notulen (Burgemeester P. Keijser Sz.) waaraan de raad moest toegeven. De heer Dros meende, als men besloot tot verbetering en verkorting van den grindweg van af Burgerzicht recht uit, dat zulks geene zware geldelijke offers zoude vorderen, immers is er dan minder onderhoud, gelijk staande met de renten van het kapitaal van daarstelling. De heer K. Bakker wenscht naar aanleiding gevraagd en verleend eervol ontslag van den heer Engel, hoofd der school, daarvoor een onderwijzeres te vragen, meer in 't financieel belang der gemeente. Hij verlangde daarvan geen voorstel maar gaf zulks in overweging. De Voorzitter informeert dat er groot be zwaar bestaat om voor een onderwijzeres aldaar (aannemende dat zich een voordoet) huisvesting te bekomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. uit Alkmaar hier ter plaatse. Dit bezoek, moet in verband staan met bet ongeval, dat jl. Zaterdag bier plaats vond, toen een kind in brand geraakte, aan de ge volgen waarvan de kleine sinds is overleden. De geldleening, groot f 30,000, uit geschreven door de gemeente Helder, tegen 4 pCt., is ruim volteekend. De jongeling C. Scliagen, leerling van het instituut van de heer Vastenou alhier, heeft gisteren met gunstig gevolg het litterarisch-mathematisch examen af- Vervolg der Berichten. Naar wij vernemen, bevinden zich heden eenige leden der rechterlijke macht De jongeling S. N. de Boer, eveneens leerling van den heer Vastenou, heeft een plaatsing bekomen als machinist-leerling bij de Kon. Ned. Marine Gisteren is nabij de bloemisterij »Zomerlust« bet lijk opgehaald van ,een reeds bejaarde vrouw. Men vermoedt dat zwaarmoedigheid de oorzaak van haar dood is. Een bij velen bekend en braaf Is raëliet, B. Ph. de B., beeft door ophan ging een einde aan zijn leven gemaakt. Het schijnt dat bange geldelijke zorgen aanleiding gegeven hebben tot deze wan hopige daad. Het Dagelijkseh Bestuur van het Fonds tot het verleenen van ondersteuning ter aanmoediging van redders van schip breukelingen alhier, ontving heden een schrijven van dén particulieren Secretaris van H. M. de Koningin-Regentes, waarin, namens H. M., dank wordt betuigd voor de toezending van een Overzicht van 't ontstaan en de werkzaamheid van genoemd Fonds, met de verzekering dat dit Over zicht door H. M. met belangstelling werd ontvangen. De collecte der Maatschappij van Wel dadigheid, heefb in de gemeente opgebracht, f 124,07V2. Men deelt ons mede, dat in de tweede helft der maand Juni alhier een vergadering zal plaats hebben van de Nationale Kiesver- eeniging „Burgerplicht". Deze vergadering zal, naar we vernemen, gewyd zijn aan de keuze van acht candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad en aan de behandeling van bij 't bestuur ingekomen voorstellen van een der leden tot wijziging der Statuten, zoo danig dat de vereeniging, wat meer dan tot nogtoe, in vooruitstrevende richting gestuurd wordt. In art. |7 van het huishoudelijk reglement dezer kies vereeniging wordt bepaald, dat een vergadering, die bestemd is voor de keuze van candidaten voor een der Regeerings-licha- men, minstens 14 dagen van te voren moet worden aangekondigd. We meenen dat zulks zóó bepaald is, om den leden gelegenheid te geven, inmiddels een lijst, de namen van can didaten bevattende, bij den Voorzitter der vereeniging intezenden. Een vriendelijke hand zond ons, met de mededeeling van het bovenstaande, een afdruk van Statuten en huishoudelijk Reglement toe. 't Bleek ons uit de inzage dier stukken, dat onderscheidene bepalingen in toepassing moe ten gebracht worden bij de behandeling der beide zaken, die in bovengemelde vergadering aan de orde zullen komen. Woensdag had te Amsterdam de plech tige begroeting van HH. MM. de Koningin- Regentes en Koningin Wilhelmina in de nieuwe Kerk plaats. Des middags ten 1 uur was 't kerkgebouw, voor deze gelegenheid toepasselijk gedecoreerd, bijna gevuld met een belangrijke menigte toe schouwers. Voor 't koperen koorhek waren vergulde zetels voor beide vorstinnen geplaatst en daar tegenover had een koor van 600 zan gers post gevat. Boven die zetels hing de groote koninklijke krooD. Nadat de vorstinnen, terwijl 't orgel 't Wil helmuslied speelde, de kerk waren binnenge treden en hadden plaats genomen, hief 't koor het //Hallelujah" van Handel aan. Daarna klonk de //Welkomstgroet* van den grijzen dichter Beets, op muziek gezet door Bernard Zweers. Toen 't lied geëindigd was, bood de burgemeester Van Tienhoven den vorstinnen namens den gemeenteraad een voor deze ge legenheid vervaardigde gedenkpenning aan. Nu volgde 't indrukwekkend „Te Deum" van Verhulst. De burgemeester verzocht daar op aan HH. MM. de toestemming voor het burger weesmeisje Helena Stijger om namens de Amsterdamsche weezen eenige woorden te mogen spreken. Weëzen uit onderscheidene gestichten plaatsten zich daarop voor de es trade, waarop de vorstinnen gezeten waren bovengenoemd meisje trad naar voren en sprak met gepaste vrijmoedigheid het volgende „Mevrouw, De weezeu naderen U met vrijmoedigheid en oprechte liefde, Gij die de moeder zijt van Ne derland! Ons Kinderen, zal het door Uwe Ma jesteit wel vergund worden, in aller naam onze jeugdige Koningin wat saamgebonden veldbloemen aan te bieden, lieftijk en rein als Zij-Zelve, een voudig als onze vereering en verknochtheid. Zij overhandigde, toen zij deze woorden lief had uitgesproken, H. M. een bouquet, op de linten waarvan de woorden stonden „Der weezen eerbiedige hulde „Aan wie der weezen hope is," waarbij zij de volgende dichtregelen uitsprak Langs 't veld groeit 't nederig bloempje, nog nauw zichzelf bewust, Totdat de zon het opmerkt en 't met haar stralen kust Dun opent het de blaadjes voor leven, licht en gloed Dan geurt het, zacht en teeder, den wand'laar te gemoet. In 't hart der arme weeze, Het needrig maagdelij n, Zon 't doodsch en somber worden, zou 'tkil en eenzaam zijn, Als niet de straal der liefde haar vriend'lijk tegenhlonk, Haar koesterde en verwarmde en hoop op 't morgen schonk. Och, lieve Kouinginne, wie teedre moederhand Yormt voor het volgend leven, naar hart en naar verstand Wordt eenmaal groot en machtig, maar blijf zoo lief als nu Wees Gij goed voor de weezen en God zij goed voor U Na hare toespraak geëindigd te hebben, reikte ze H. M. een boucqet over. De aanwezigen werden geschat op 6000 per sonen, waaronder de leden der hooge colle- giën, ministers, gezanten, generaals, leden van den Amsterdamschen gemeenteraad enz. Ten slotte werd den koninginnen een praehtalbum aangeboden, waartoe onderscheidene artisten bijdragen hadden geleverd. De plechtigheid werd besloten door 't zin gen van 't slotkoor uit de cantate van de hh. Beets en Zweers. Gisteren middag werd door onze jeugdige Koningin Wilhelmina te Amsterdam de eerste steen gelegd veor 't te bouwen nieuwe Zieken huis. De beide Koninginnen waren omgeven door een menigte, wier aantal moeielyk te schatten was. Verschillende militaire mu ziekkorpsen lieten zich hooren en een aantal zangvereenigingen hieven liederen aan. Van die steenlegging was een oorkonde op gemaakt. Bij die plechtigheid waren tal van autoriteiteiten en corporaliën aanwezig. Aan de jeugdige Koningin werden prach tige cadeaux vereerd. Het „Handelsblad" van beden meldt Naar wij vernemen is door een onzer geacktste ingezetenen de aanzienlijke gift geschonken van f300,000 voor het nieuw te bouwen Wilhelmina-Gastkuis, waarvan heden door de jonge Koningin de steen Gisterenmiddag heeft het stoom schip „Zaandam" van de N. A. S. M. nabij de Velserbrug te Velsen een tjalk, beladen met steen, aangevaren, die onmiddellijk zonk. De opvarenden zijn gered. De tjalk ligt midden in het kanaal. Onder militair geleide is te Rotter dam aangebracht, om verder per spoor naar de gevangenis te Dordrecht te wor den geleid, een deserteur van het Ned.-In- discke leger. Deze deserteur had een avond verlof, was toen met Engelsche matrozen in aan raking gekomen en met hen naar boord gegaan. Toen hij wakker werd, was het schip reeds in zee. Bij aankomst alhier heeft hij zich terstond bij de militaire au toriteiten aangemeld. De krijgsraad te Hellevoetsluis veroordeelde hem tot twee maanden detentie. De stad Maagdenburg heeft een bui tenkansje gehad. Zij is namelijk universeel erfgenaam geworden van den onlangs over leden rentenier Schulze, wiens vermogen op 172 millioen mark wordt begroot In aansluiting aan de vroeger mede gedeelde berichten, wordt thans officieel uit den Haag gemeld, dat de Keizer en Keizerin van Duitschland voornemens zijn een der laatste dagen van Juni of den eer sten Juli een bezoek te brengen aan de Koningin-Regentes. De Koningin-Regentes heeft bepaald, dat zij den Keizer en de Keizerin te Amster dam wenscht te ontvangen. Het verblijf zal vermoedelijk twee of drie dagen duren. De Heereuveensche Justitie schijnt thans zekerheid te hebben, dat haar in structie in zake den moord te Nieuweschoot te Amsterdam moet worden voortgezet, In verband daarmede is de inspecteur van politie d. J. nit Heerenveen (vroeger jour nalist te Amsterdam) aangekomen en heeft met de Amsterdamsche politie-autoriteiten over de te nemen 'maatregelen beraad- Ten bate der Martha-stichting te Alfen aan den Rijn, is door N. N. f 5000 geschonken. Een schipper heeft aan de politie, te Amsterdam, kennis gegeven, dat hem in een café aan het Damrak, aldaar, door twee onbekende vrouwen is ontrold zijn portemonnaie, inhoudende ruim f200. De inbrekers hebben weer eens een handig zaakje opgeknapt. Aan perceel 8, Brouwerstraat te Amsterdam, hebben Za terdagnacht, omstreeks twee uur, volgens de beschrijving van een buurjuffrouw, drie mannen door verbreken van een zwaren sluitboom ('t geen met veel geraas moet geschiedt zijn, daar een aantal ruiten ver brijzeld zijn) zich toegang weten te ver schaffen tot de bergplaats van den boter en kaashandelaar, den heer Joh Bruins. Eenmaal binnen zijnde, hadden de jonge- heeren de kar, die voor de deur stond, maar vol te laden, zoo vol, dat 4 vaatjes boter eventjes werden neergezet in een naast perceel no. 8 loopende gang. In het geheel zijn ontvreemd zeven acht stevaatjes boter, prima qualiteit, en een 10-tal stukken gerookt vleesch, eenige zij den spek en een aantal zoete-melksche kazen. Met de gekwetsten in het hospitaal te Linden bij Hanover gaat 't gelukkig naar de omstandigheden vrij goed. Het levens gevaar is voor mevrouw Persina en me juffrouwen Mary Grothe, Elise Adam's en Martha Krüger minder dreigend, al is haar toestand toch noch zeer ernstig. De kleine Amalia Wolff is beterende. Eenige minder ernstig gekwetsten hebben reeds het zie kenhuis verlaten en anderen kunnen dit deze week, wat evenwel niet wil zeggen, dat zij dadelijk hunne werkzaamheden kun nen hervatten. Het stoffelijk overschot van den contróleur Dierking is I o op het Strangneder kerkhof ter aarde besteld. Er is sprake van den Circus Carré te Hamburg spoedig te openen, als de ont brekende leden van het gezelschap, waar onder gelijk men weet de eersten behooren, door anderen zijn vervangen. De heer Carré zal echter voorloopig de leiding aan an dere handen overlaten. Liverpool, 25 Mei. Het stoomschip Lestris van de Cork Steam Ship Company vertrok Zaterdag jl. des avonds ten 10 ure uit het Nelsondok te Liverpool, bestemd naar Rotterdam onder bevel van kapitein Mathews en bevond zich bij Egremont toen het in aanvaring kwam met het van Barrow komende ss. Merseykapt. Hat- ton. De Lestris liep de Mersey in de midscheeps aan boord en sneed het ss. midden door tengevolge waarvan het on middellijk zonk terwijl de »Lestris« zulke belangrijke schade door de aanvaring had geleden dat het een paar minut;en daarna in de diepte verdween. De geheele be manning van de >Lestris« is behalven den tweede stuurman, die aan land overleed, behouden. Er waren aan boord van de Mersey tien koppen waarvan drie vermist werden. De gezagvoerder der Mersey en een man der equipage werdeD gered door het uitgaande stoomschip Deitrim De sleep boot »Tiger« die in de nabijheid was en het gekraak hoorde door de aanvaring veroorzaakt, stoomde terstond derwaarts en zag de Mersey zinken. Onmiddellijk liet de »Tiger« en boot te water en hoorde men tevens aan boord der Lestris om hulp roe pen. De boot die onmiddellijk derwaarts roeide, slaagde er in om een man die in den boeg van het ss. verward zat, te red den doch weid tevens door de fokkeravan het zinkende stoomschip getroffen, waar door de boot bijna omsloeg eu een der roeiers in het water werd geworpen, doch spoedig weder in de boot werd getrokken. Zeven man van de Lestris werden door de boot van de Tiger gered. Volgens later bericht liggen in het Northern-hos- pitaal te Liverpool de hofmeesteres van de Lestris en twee man der equipage. Zij werden evenals de tweede stuurman van de Lestiis die kort na aan land te zijn gebracht overleed, door een sloep van den wal gered. De vermisten zijn de tim merman en de machinist van de Lestris en een matroos van de Mersey; slechts één man verloor het leven en van de Lestris met inbegrip van den tweeden stuurman en den vermiste, zijn drie man bij de ramp omgekomen. Morgen hopen wy te herdenken rj i de Vijftig-jarige Echtveree- Ij f nigmg van onze geliefde Ouders ®s en Groot-Ouders TEUNIS GOOS R en p TRIJNTJE BAKKER. Helder, 29 Mei 1891. Hunne dankbare Kinderen,® Behuwd- en Kleinkinderen KL. GOOS. I E. GOOS geb. MEISSER. m J. GOOS. R T. GOOS geb. BIJL. ft ZATERDAG 30 MEI hopen onze geliefde Ouders T. GOOS en T. BAKKER, hunne 50jarige Echtvereeiiifting j te hendenken. Helder, 29 Mei 1891. Uit naam hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en j Kleinkinderen. Zaterdag 30 Mei hopen onze Ouders JOHANNES TER BEEK en MARTJE WITTE, hunne 40-jarige Echtvereeniging j te herdenken. Helder, 29 Mei 1891. Uit naam van hunne dankbare i Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Op 30 Mei a.s. hopen wij te herdenken den 77sten geboortedag van onze waarde Moeder de Wed. M. DIENST geb. SCHENKELS. Helder, 29 Mei 1891. Uit naam van haar dankbare kinderen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2