p gans, Advertentie n. Oproeping. Zondagsrust. Oefening baart Vooruitgang. Park Tivoli. GROOTE VERLICHTING DER TUINEN met Gas, gewoon en Rengaalsch Vuur. Tandarts BIERSTEKER, in zijn portemonnaie of van andere redenen, die hem wederhouden ter verga dering te gaan. "Wilt ge den onderwijzer straften, welnu, consigneer hem dan gedurende zijne gewone diensturen alleen in de school dan blijft de zaak buiten 't oordeel van 't publiek. Hoe zoudt ge u gevoeld hebben, hoogwijze heeren, wanneer ge op tien of t waalf- jarigen leeftijd gedwongen waart naar school te gaanterwijl uwe broertjes en zusjes uwe kameraadjes en buurkinderen een vrijen, vroolijken zomerdag naar welgevallen mochten genieten? Zoudt ge dan ook met Van Alphen hebben uitgeroepen //Mijn leeren is spelen Ik ben zoo vrij er aan te twijfelen. Of kunt ge u in dien tijd niet meer terug denken Dan beklaag ik u. Ik kan me voorstellen met hoeveel opge wektheid de gestrafte onderwijzer en de gestrafte kinderen dan in het schoollokaal zullen zitten, vooral wanneer de hemel blauw is en de zon vriendelijk schijnt. Gaat uwe pedagogische kennis niet zoo ver, om te begrijpen dat er opgewektheid noodig is, zal 't Onderwijs de gewenschte vruchten dragen Ik beschouw een dag, onder die omstandig heden in de school doorgebracht,als een ver loren dag, als e"en dag die wrevel kweekt, en daarom mocht Marietje thuisblijven, hoe wel ik anders een streng vijand van school verzuim ben. In mijn verbeelding zie ik zoo'n onderwij zer voor zijn sterk gedund troepje leerlingen staan, terwijl hij 't oog slaat op de ledige lokalen, die hem aan alle zijden omringen. Zou 't te verwonderen zijn, wanneer hij ging mijmeren over de woorden uit 't scheppings verhaal z/En ziet, de aarde was woest en ledig." Of wanneer hij zich begon te vergelyken met Robinson op zijn eenzaam eiland, waarbij gezegde Robinson nog 't genot der frissche lucht mocht smaken Door een vroegeren minister zijn de onder wijzers eenmaal //heele heeren" genoemd. Dat heerachtige zit zeker in hun jas en hoed, die er toch zoolang 't eenigszins kan, behoor- lyk moeten uitzien, maar zeker niet in hun hoog tractement. Vraag 't zelf maar aan de betrokken per sonen. Vraag hun wat ze vooraf moeten lee ren; wat er in de school van hen gevorderd wordt en wat hun salaris is. Ik verzeker u, dat ze niet zullen roemen of bluffen. Wan neer nu de kosten van zulk oen vergaderings dag voor hen te hoog zyn en ze zich er liever van onthouden dan 't betalen hunner rekenin gen aan kleer- of schoenmaker uit te etellen, viod ik dat ze verstandig en goed handelen. Nu behoeft men wel niet aan den maal tijd deel te nemenmaar als ik de deur uit moet, wanneer er wordt opgedischt, blijf ik liever geheel en al weg en zoo zullen die heeren er misschien ook over denken. Mijn grootvader was gewoon te zeggen «Jongen als je ergens aan meedoet, doe 't dan roiaal, en kan je dat niet, blijf dan thuis. Je houdt alsdan je fatsoen en geeft niemand ergernis. Ik zou wel een beter middel weten om de vergaderingen bezet te krijgen. Laat de be voegde autoriteit eenvoudig presentiegelden geven met een paar rijksdaalders per man doet men al heoj_ w^t^— en^Jk durf vpyzel^g- reu, dat men goede resultaten zal zien. Zoo als mijn vriend mij verzekerde, wordt door sommige gemeentebesturen aan de in hunne woonplaats gevestigde onderwijzers voor den vergaderingsdag een toelage verstrekt. Wenschelijk is 't intusschen, dat gemeente besturen zotte dwangmaatregelen als die waar over ik me warm heb gemaakt, voortaan niet in de hand zullen werken. Achtend, Uw getrouwe lezer, X. Marine en Leger. De kapt.-luit. ter .zee J- A. Snoek, uit Oost-I. in Nederland teruggekeerd ia op non-activiteit gesteld. Bij het eindexamen aan de Milit. Academie te Breda, 4de studiejaar, zijn geslaagd voor de artil lerie hier te lande N. D. Kuiper, voor de Genie O. I. Leger, L. H. van 't Sant, beiden van hier. Hr. Ms. monitor „Cerberus", die Donderdag ter reede Hoorn ankerde, vertrok gisteren we der naar zee. Zaterdag viel Hr. Ms. stoomschip „Dolfijn" te Delfzijl binnen en keerde gisteren naar het kruisgebied terug. Hr. Ms. gaffehchooner „Argus", die Zaterdag hier binnen kwam, vertrok gisteren weder naar zee. De machinist le klasse G. P. W. van der Klugt, dienende aan boord van Hr. Ms. stoom schip „Johan Willem Friso", wordt met den 20n dezer op non-activiteit gesteld. Hr. Ms. stoomschip „Suriname", dat Maandag den 8eu dezer te Bergen binnenviel, vertrok Vrijdag weder naar zee. Te Hellevoetsluis hebben de leerlingen, ge plaatst in do hoogste klasse van 's Rijks opleidings school voor machinisten bij de Marine, het eind examen afgelegd. Naar volgorde van het behaald aantal punten werden tot machinistl. le kl. be vorderd 1. J. IJpelaar, 2. A. J, G. Timmers, 3. J. A. C. Tempelaar, 4. J. D. Peters, 5. A. W. van Doorn, 6. J. P. Vos, 7. H. Mondert, 8. F. A. Noest, 9. A. J. Steegstra, 10 M. F. 8peckens, 11. G. J. Conrad, 12. J. W. Cleypool, 13. P. Gallas, 14. C- A. de Bode, 15, A. B. Engelbrecht, 16. P. W. Bal, 17. P. J. Wemes- felder, en 18 T. J* Kommers. Aan No. 1. is als prijs een zilveren horloge en aan No. 2. een exemplaar van „Schell's stoom- werktuigkunde" toegekend. Het stoomschip «Soerabaja," naar Rotterdam, vertrok 14 Juni van Marseille. Het stoomschip «Utrecht", van Rotterdam, arriveerde 14 Juni te Southampton. Het stoomschip //Celebes" vertrok 15 Juni naar Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 13 Juni. Aangevoerd 16 paar den f 60 a 360, 8 koeien en ossen f 70 a 230, 38 nucht. kalveren f 8 a 20, 254 magere schapen f14 a 20, 462 lammeren f7 a 11, 198 ma gere varkens f 10 a 14, 162 biggen f3,a 6,[11 bokken en geiten f'4 a 8, 8 kleine bokjes 30 a 40 cents., boter per pond ('s mid dags 12 uur) f0,55 a 0,65, eieren f3,a 3,75, eendeneieren f3,25, beide per 100 stuks. Hoorn 13 Juni. Aangevoerd tarwe f9,50 a 11,Gerst f5,75 a 6,25, haver f4,25 a a 5, erwten: witte f 12 a 14, groene dito f 14 a 16, grauwe dito f 16 a 18, bruine boonen f14 a 17, karwei f9,50 a 9,75, mosterdzaad 15,50 a 16, 25 paarden f 70 a 160, 350 scha pen f 16 a 28, 61 lammeren f4 a 8, 18 kal veren f8 a 22, 44 varkens f7 a 14,120 big gen f2,50 a 5, 325 kipeieren f3,50 per 100, 3325 koppen boter 0,50 a 0,75 per KG. Visscherijberichten. Nieuwediep, 13 Juni. Aangebracht van Texe laars en vletten 1670 roggen per stuk 60 a 70 cent. 20 korders met 10 tot 90 tongen p, st. 55 a 60 cent, 20 tot 170 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tar bot, voor f 7, 1 tot 2 mand schar per mand f 3, 3 tot 10 roggen per stuk 60 cent. 15 Juni. 14000 ansjovis per 1000 f 8. Van vletten en Texelaars 830 roggen per stuk 60 a 70 cent. 16 Juni vm. 8 u. 960 roggen van Texelaars en vletten per stuk 60 a 66 cent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 12 tot 16 Juni. ONDERTROUWD: J. Boelsums en M. Zegel. W. Kurtz en C. A. Jonker. GETROUWD: J. Klok en F. de Graaf. H.J. Houtgraaf en L. Haak. BEVALLEN: A. van Baar, geb. Rijper, d. J. van der Noll, geb. Assendorp, d. E. Schönlau, geb- Hagen, d. G. Prins, geb. Edelenbosch, d. G. Sie. besma, geb. Kamphuis, d. J. van der Plas, geb. Visser, z. A. Ike, geb. Teerink, z. OVERLEDEN: M. Kraak, echtgenoot vpn G. Meijer, 46 j. M. Vos, weduwe van A. Hoekstra, eerder weduwe van W. van Leeuwen, 76 j., B. J. Meijer, 22 j. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis: 1 paar Sok ken, 1 Armband (nickel), I stuk Touw met ijzeren pen. Adres Bureau II1 Armbandje (bloedkoralen). Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Marie naar Am sterdam, passeerde 12 Juni, des avonds 7 uur, Dun gen es. Het stoomschip «Samarang", van Java, vertrok 13 Juni van Perira. Het stoomschip //Prins Frederik Hendrik", van Amsterdam, pass. 10 Juni Dover. Het stoomschip «Soerabaia", van Java, pass, 11 Juni Fortespuria. Het stoomschip «Prinses Sophie", van Am sterdam, pass. 12 Juni Kaap Rocca. Het stoomschip //Utrecht" vertrok 13 Juni van Rotterdam naar Batavia. het oog op het feestelijk karakter, dat de volgende algemeene vergadering zal hebben, werd bepaald dat de voorbereiding en regeling dier bijeenkomst zal zijn opgedragen aan 't Bestuur, versterkt met de heeren P. Uur- banus, G. E. Kloosterhuis en J. C. Reijers. De uitvoering van nog een paar zangnummers volgde en daarna werd de jaarvergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Bij den maaltijd, waaraan een aantal leden deelnamen, werd door den voorzitter, de eerste heildronk gewijd aan H. M. Koningin Wilhelmina. Vervolg der Berichten. A. s. Donderdagavond zal door de Vereeniging «Zondagsrust" een algemeene vergadering worden gehouden in de Tuin- zaal van Tivoli. Gaarne bevelen we den leden aan deze vegadering niet te verzui men. Ook niet-leden. hebben vrijen toe- gang. Naar we vernemen, zal 't Stafmuziek korps der K. Marine den 28sten dezer em- barqueeren aan boord van 't eskader, dat bestemd is de honneurs te bewijzen aan den keizer en de keizerin van Duitsehland, zoowel bij aankomst te IJmuiden als tot verder eerbetoon te Amsterdam. Gisterennacht ontstond er brand bij den koopman M. van Praag, in de Eerste Molenstraat. Een boet, waarin lompen, bee- nen en dergelijke artikelen opgeborgen waren, is geheel weggebrandook de ne- vensstaande perceelen bekwamen eenige Onderwijzersvergadering te Schagen. Onder presidium van den heer Mr. M- Buchner, schoolopziener in het arrondissement Helder, werd gisteren in de kolfbaan van den heer C. Kos Pz. te Schagen, de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden .van,*^ derwyzers en de onderwijzjr,^- ;n arrondissement. Er niet minder dan k j^ïwoordig. De vergadering werd oog ®^^0ond door de heeren Spaans en Eriks, burgemeesters der gemeenten Barsinger- horn en Petten. De burgemeester van Schagen was door afwezigheid uit de gemeente ver hinderd tegenwoordig te zyn. Nadat de ver gadering met een hartelijken welkomstgroet door den Voorzitter was geopend, werden door een zangkoor onder directie van den heer W. Kuijk, een paar zangnummers op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht. De voorlezing en goedkeuring der notulen werd gevolgd door eenige mededeolingen omtrent de Arrondisse- ments-Bibliotheek, waarna bepaald werd, dat de volgende bijeenkomst op 25 Juli 1892 in het lokaal Tivoli te Helder zal plaats hebben. Op dezen datum zal het 50 jaren geleden zijn, dat, onder de leiding van den toenmaligen schoolopziener, den heer J. J. A. Creijghton, de eerste algemeene vergadering in het noor delijk gedeelte van dit gewest in genoemd lo kaal plaats vond. Als lid des Bestuurs werd de heer J. II. Bergman, van Winkel, bij ac clamatie herkozen. Door den heer P. Stadt, van Schagerbrug, werd vervolgens de bespre king ingeleid van bet onderwerpHet onder wijs in de Spraakkunst op de lagere school. Spreker ontwikkelde daarbij deze stellingen a. Het onderwijs in de Spraakkunst op de Volksschool heeft alleen ten doel, de leerlingen taalkundig juist te leeren schryven. b. De leerstof worde tot het hoog noodige beperkt, c. Over het algemeen geven de taalboekjes voor onze scholen in dat opzicht te veel. Een belangrijke discussie volgde op de uitvoerige inleiding van dit punt van bespreking, waarna een verpoozing werd gehouden. Na de heropening der vergadering, werden door het Zangkoor weder een paar fraaie num mers uitgevoerd eu vervolgens werd door den heer^P. Uurbanus van den Helder, de bespre king geopend van het onderwerpDe bewe gingen in de onderwijzers-wereld. Spreker wees op den toestand der onderwijzers, die geene hoofden van scholen zijn, in vroeger tijd en nu, en vond in de veranderde om standigheden alleszins aanleiding om veler on tevredenheid te verklaren. Hij kwam daarna tot de slotsomdat verbetering van den be- staanden toestand nog lang kan uitblijven, als de zorg voor 't onderwijs gemeente-zaak blijft, als het onderwijs niet wordt eene zaak van het Rijk. Bij de bestaande en geopperde grieven vond hij evenwel veel overdryving, doch meende dat na actie reactie moet volgen. In ieder geval drong hy aan, vooral bij de jongere onderwijzers, op uitbreiding van ken nis en ontwikkeling, besluitende met het be kende woord van den heer Modderman «Her zie u zelfOp dit inleidend woord volgde eene discussie, die door den Voorzitter met een waardeerend woord aan den inleider werd besloten. De heer W. Kuijk, van den Hel der, sprak daarna over hypnotische invloeden in de school en hield de meening vol, dat onderscheidene verschynselen niet zijn te ver klaren, zonder 't geloof aan bovennatuurlijke invloeden, waarvan hij 't bestaan breedvoerig trachtte aan te toonen. Een discussie volgde, waarbij de inleider herhaaldelijk zijne overtui ging tegen anderer meening vplhield. Met Door de hulp van buren slaagde men er in den brand met emmers water te blusschen, zoodat geen brandalarm behoefde gemaakt te worden. Na afgelegd examen is o. a. benoemd tot surnumerair bij de Hollandsche Spoorweg maatschappij de jongeling F. Schilling, leerling van de school voor M. U. L. Onderwijs, direc teur de heer D. A. G. Vastenou. Zondagmiddag was een deel der ge meente nabij de Nieuwstraat in opschud ding, doordat een vrouw reeds uren zoe kende was naar haar kind. De angst, waarin die moeder verkeerde, grensde bijna aan waanzinde menigte toonde medelijden met haar. Het kind is later door een an der teruggebracht. Gisteren werd de matroos Ie klasse Meijer, van Zr. Ms. fregat «Koningin Em ma", wien een zoo treurigen dood t»ftf met militaire eer grafwaarts gebrast. Ten blijke, dat hij een goed kam(Yfaaa was en bij allen gewaardeerd -werd, bracht, een collecte, aan boord d-sr ïEmma" gehouden, een belangrijk bedrag op, waarvoor zyn kameraden 'ö'en steen op zyn graf zullen nloofonn.. f Heden is, onder gewapend geleide van hier, naar Haarlem overgebracht, om door den krijgsraad te worden terecht ge steld, de marinier G. R. Deze militair had zich zonder verlof van het korps ver wijderd, en, nabij*. Assen door de politie gearresteerd, was hij onder militair geleide naar hier gebracht. Het detachement torpedisten, dat van af 1 April 11. alhier heeft vertoefd, is jl. Zaterdag naar zijn garnizoen Brielle teruggekeerd. De lichtmatroos J. G., die den 12 dezer van Hr. Ms. schroefstoomschip „Ko ningin Emma der Nederlanden" was ge deserteerd, is te Alkmaar aangehouden en vandaar naar hier overgebracht. Terschelling, 14 Juni. Alhier is op de Noordwaarden een fleschje gevonden, waarin een briefje was gestoken, waarop met potlood was geschreven: schip in nood, vol water; kapitein Brouwer, schip //Hansa". De wijziging in het reisplan van den Duitschen Keizer brengt verschillende ver anderingen in de voorloopige plannen voor de ontvangst. Het bezoek aan de hoofdstad zal een dag korter duren, zoodat er minder tijd blijft voor bezoeken en feesten. In de tweede plaats heeft het opnemen van den Haag en Rotterdam in de reisroute gevolge, dat alle plannen, die door de militaire overheid zyn gemaakt, weder op losse schroeven staan, om niet aan Den Haag een groot deel van het garnizoen en aan Rotterdam een deel der mariniers te ontnemen. Wellicht zullen nu in plaats van grenadiers en jagers, andere regimen ten infanterie herwaarts komen. Een stoker le kl. der marine, die per Hollandsche spoor van den Helder te Leiden aankwam, kwam aldaar aan het station tot de treurige ontdekking, dat hij een som van ruim f 700 miste. Te Oegstgeest wordt een 5-jarige knaap, Antonie Cornelis van den Berg, vermist. Het vermoeden bestaat, dat de knaap is weggevoerd. De justitie doet een ernstig onderzoek. Te Alkmaar stortte Woensdag met een verbazenden slag de schoorsteen in van een perceel aan den Achterdam, bewoond door den bakker J. S. Terwijl werklieden bezig waren een raam te vervangen in de achterpui, viel, misschien door de met dien arbeid gepaard gaande schudding, de aan den voet breedgebouwde schoorsteen boven den bakkersoven in het dak en sleepte dat geheel mede. De vrouw des huizes, die op dat oogenblik in de bakkerij was, kl'eeg gelukkig een gering letsel, evenals de knecht van den bakker, die met den schrik vrij- kwam. Het ongeval schijnt geweten te moeten worden aan de bouwvalligheid van dit ge deelte van het perceel'. Bern, 15 Juni. Een ontzettend spoor weg-ongeluk heeft gisteren bij Bazel plaats gehad. Een trein met een duizendtal Zondags reizigers, die zich naar het zangersfeest te Bar zei wilden begeven, is verongelukt. De door twee locomotieven getrokken trein bevond zich op de viaduct van Mönchenstein, die tusschen twee bergen over de Viere geslagen is, toen de viaduct eensklaps ineenstortte. Met donde rend geraas stortten de beide locomotieven in de rivier, het voorgedeelte van den trein met zich sleepende. De reizigers, die in'den eersten waggon had den plaats genomen, zijn verdronken, zoo zij al niet reeds door de wagens, dje boven op de eerste vielen, waren verbrijzeld. In het geheel stortten drie wagens op den bodem der rivier, twee bleven aan de verbindingsstangen hangen, rustende op de overblijfselen der eerste coupé's. De andere wagens bleven nog in de rails, doch ook daarin werden vele passagiers ge kwetst met arm- en beenbreuken. Van de machinisten en stokers bracht geen enkele er het leven af, de treinchef werd verbrijzeld gevonden, terwijl nu reeds 35 gedoode passa giers ter herkenning bij de plaats des onheils zijn nedergelegd. Het reddingswerk zal wor den voortgezetmen vreest dat het aantal dooden' over de honderd zal bedragen. Des kundigen verklaren dat het een geluk is, dat de machinisten blijkbaar niet hard over de viaduct gereden hebben met meer vaart zou den de achterste wagens over de overblijfselen der eerste heen zijn gestort en zou de ramp nog meer reizigers hebben getroffen. Het aantal licht en zwaar gekwetsten wordt als 150 opgegeven, doch is niet met zekerheid bekend. Volgens de //Koln. Zeitung" vermoedt men dat het cijfer- der verongelukten waarschijnlijk wel 120 personen bedraagt. Het blad zegt dat dit het verschrikkelijkste spoorwegongeluk is, dat nog ooit in Zwitser land is voorgevallen. In '1 Echo de Paris" deelt Raoul To- ché een gesprek mede, dat hij had met den Zomer, welken hij tot dat doel is gaan «in terviewen". „„Wat is er toch"", zei hy „,,'t is toch wezenlijk niet aardig van u. Ge laat uw komst aankondigen, we rekenen er allen op en ge komt niet"" De Zomer keek y$?kgêii voor zich. „Wilt ge ypeten waarom"? „„Natu.Uiiijk wil ik dat graag weten"" vZqVc ge er niets van zeggen in de cou lant" „„Wat denkt ge wel van mij „Nu, de reden waarom ik niet kom is „„Welnu En mét den mond dicht bij mijn oor fluisterde de Zomer mij toe „Het is mij te koud Dat is ook waarlijk geen wonder, als de thermometer, zooals ook onlangs, 's nachts op 41° Fahr. staat. Correspondentie. De rectificatie door den heer A. P. Staalman gewenscht, zal in 't volgend nnmmer geplaatst worden. Zoo de Heere wil en zij leven, i hopen onze geliefde Ouders HENDRIK DE GRAAF en ELIZABETH JOHANNA VAN HAREN, den 23 Juni a.s., hunne Vijf- en-twintig-Jarige Echtvereeni- 1 ging te herdenken. Helder, 16 Juni 1891. Uit naam van hunne dankbare 1 Kinderen H. J. DE GRAAF, i B. DE GRAAF, i H. M. DE GRAAF. C. J. DE GRAAF. JOH. DE GRAAF. J. DE GRAAF. M. DE GRAAF. D. DE GRAAF. E. J. DE GRAAF. Ondertrouwd WILHELM KURTZ en CATHARINA ADRIANA JONKER. Den Helder, 12 Juni 1891. Den 15en Juni- overleed plotseling zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijdenonze beminde Zoon en Broeder VQLKERT, in den ouder dom van ruim 25 jaar. Een ieder, die hem van naby gekend heeft, zal beselfen hoe zwaar ons dit verlies is, doch wij zullen berusten in Hem, want zyn leven was Christus en zijn sterven alzoo gewin. Anna Paulowna. 15 Juni 1891. Uit naam van Vader, Moeder, Broeders en Zusters P. BLANKMAN SR. Algemeêne Kennisgeving. Op den 11 en Juni overleed te Rotterdam mijn geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer WOUTER JACOBUS KRUIT, Weduwnaar van Mejuflrouw ALETA PIETERNELA HüVA, in den ouderdom van 54 jaar. Zijn heengaan zal voor mij en zijne kinderen onvergetelijk zyn. Nieuwediep, 16 Juni 1891. J. KRUIT. A. C. KRUITLammeus. Op den llen Juni overleed ten mijnen huize onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WOUTER JACOBUS KRUIT, Weduwnaar van Mejuffrouw ALETTA PIETERNELLA HüVA, in den ouderdom van 54 jaar. Rotterdam, 11 Juni 1891. Uit naam van zijn geliefde Zoon en Dochter, W. P. J. WINKEL, E. WINKEL-KRUIT. Mede uit naam van Vader, Moeder, Broeders en Zusters, H. J. WINKEL, en Echtgenoote. Voor de vele bewijzen van belangstel ling en toegenegenheid, door ons op den 6 Juni 11. en reeds vroeger ondervonden, betuigen wy onzen oprechten dank. Amsterdam, 13 Juni 1891. K. DRIJVER. A. DRIJVER—DE Wijn. Getrouwd F. R. VISSER en J. F. BLOOS, die tevens hun hart elyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 16 Juni 1891. Allen die nog iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zyn aan Mejuffrouw ANTJE MAARS, gewoond hebbende te Wieringen en aldaar als weduwe van den Heer NAN MOSTERT overleden, gelieven daarvan opgaaf te doen, voor 1 Juli a.s., ten kantore van Notaris OBREEN te Wie- ringen. De ondergeteekende bericht aan zijn Familie en kennissen, dat hy op 18 dezer zyn woonplaats, Rotterdam, metterwoon gaat verlaten en zich op dien datum te Leeuwarden J. DE BUNJE, Hoofdconducteur Staats spoorwegen. Bij mijn vertrek naar Brielle, aan Vrienden en bekenden, een hartelijk vaarwel. W. P. RENSEN, Sergeant bij het Korps Torpedisten. ALGEMEENE VERGADERING der le den op DONDERDAG 18 JUNI, des avonds ten 8 ure, TUINZAAL, «TIVOLIc. HET BESTUUR. Trouwe opkomst der leden wordt drin gend verzocht. Toegang ook voor n i e t- 1 e d e.n. ZANGKOOR Verplichte Vergadering op WOENS DAG 17 JUNI des avonds 8 uur precies. Getrouwe opkomst wordt dringend aanbe volen. HET BESTUUR. te geven door de Muziek-Vereenigiiig Helder's Harmonie-Kapel, onder directie v. denHr. C.F.W. Wernbcke. Entrée 25 Cent de persoon. Bureau geopend 7 uur. Aanvang 81/g uur. NA AFLOOP BAL. Bij ongunstig weder in de Zaal. op Woensdag 17 Juni, bij Mej. de Wed. ZWAAN, Eerste aanleg, te Huisduinen. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAG'S te Helder, KERKCRACHT, ten huize van den hr. S. SCHRAA te consulteeren voor Opera- het plaatsen van Kunsttanden tiën en Gebitten Spreekuren van "12—3 uur.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2