Gemeenteraad van Texel. Advertentie n. EENE NAAISTER Zitting van Vrijdag 26 Juni 1891. Present alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Do Voorzitter doet mededeeling van 1. Ingekomen stukkeu, Circulaires, enz., waaronder kennisgeving dat de jacht op water wild geopend zal zijn, voor Eijerland, 1 Au gustus, en het overige Texel op 1 Sept. a.8. 2. dat de kas bij den Gemeente-ontvanger is nagezien en in orde bevonden 3. aanbieding gemeenteverslag 1890 zal bij de leden circuleeren 4. een schrijven van den heer P. H. Schreu- der, hoofd der school te Cocksdorp, verzoe kende wegens lichaamsgebreken van die betrek king eervol ontslag on wel in te gaan 1 Oct. a.s. 5. idem van mej. De VroomEngel, on derwijzeres aan de school te Zuid-Eijerland, in te gaan 15 Juni; aan beiden werd bij acclamatie eervol ontslag verleend 6. de Voorzitter stelt aan de orde de be noemingen van onderwijzers enz. Als hoofd der school te Zuid-Eijerland wordt met al_ meene stommen benoemd W. FLENS, van Ooltgensplaat 7. tot onderwijzer te idem ADRIAAN HENDRICUS BIJLE van Alkmaar. 8. tot onderwijzeres aan den Burg REI- NOUTJE ROEPER, van Wormeerveer 9. tot onderwijzeres te Oosterend HEN- DRIKJE KOORN, van Bovencarspel 10. tot onderwijzeres te Koog P. DIJK STRA, van Leeuwarden, en 11. de Voorzitter stelt aan de orde de geldleening f' 10.000, rentende hoogstens 4^ '8 jaars, met aflossingen van minstens f 1000 'sjaars, te beginnen met 1902. De Voorzitter leest de memorie van toelichtingen, daarop betrekking hebbende. De heer Dros wil zich, wat betreft den tijd der aflossing, niet gebonden houden; hij wenscht bepaald te zien deze af te lossen naar verkie zing van den debiteur. De heer Keijser vreest dat die clausule door solide corporatiën niet zal worden aangenomen, waardoor de leening kan mislukken. De heer Koorn vraagt of definitief bepaald is, dat de som, uitgetrokken op de memorie van toelichting tot aankoop van een aanjager, daarvoor uitsluitend bepaald ishij heeft ge lezen een bericht uit Cuilenborg, vermeldende een gunstig resultaat eener zuig-pers-machine, en vestigt daarop de aandacht van den raad. De Voorzitter antwoordt den heer Koorn, dat een aanjager hetzelfde is wat te Cuilenborg is gebruikt, verdedigt vervolgons het voorstel geldleening van B. en W. en zegt o. a. dat om de geldleening op verschillende conditiën uit te achry ven, er geen tyd meer isbeta lingen daarvoor moeten 1 Augustus plaats hebben. Het voorstel Dros wordt verworpen Voor stemden de heeren Dros en Bakker, waarna het voorstel van B. env\V. wordt aan genomen tegen stemden de heeren Dros en Bakker. 12. De Voorzitter brengt ter tafel de supple toir© bogrooting, aankoop aanjager en schade vergoeding verplaatsing pakhuizen f 2000, goedgekeurd. 13. Staat van onvoorziene uitgaven, waar onder o. a. voorkomt f 464.28 aan K. 14. Ple vier (mislukte uitslag Northonpomp). 14. Er wordt verleend aan den onderwy zei- der school te Zuid-Eijerland boven zijn tracte- ment een gratificatie van f 6 's weeks en wel van af 11 Juni voor zyne meerder gedane diensten. 15. Mede wordt verleend een gratificatie van f5 per avond aan ieder gerequireerden gemeente-veldwachter, om gedurende de kermis orde te houdenmen denkt daarvoor 4 veld wachters te requireeren, vooral met het oog op het volgend kermisfeest en de gespannen toestand tusschen vreemdelingen te Oude Schild en Texelaars, hetgeen echter door den heer Brouwer wordt ontkent, die den toestand vrede lievend kleurde. Uit voorzorg echter wordt daartoe toch besloten. 16. Ontwerp besluit tot heffing van huur haventerrein tot opslag van goederenna eenige besprekingen wordt daaraan bijgevoegd, dat de goederen binnen 3 maal 24 uren na aanzegging der eigenaren kunnen worden ver wijderd. 17. Verzoek van de vroedvrouw mej. Boele Hesse, te Cocksdorp, om terug te komen op de afwijzende beschikking in de vergadering en om gratificatieen haar thans niet te wei geren, daar hare inkomsten niet toereikend zijn om van te levenook verzocht zij voor schot van tractement, hetwelk door den ont vanger Rab geweigerd was. B. en W. verklaren dat de raad den ont vanger Rab tot voorschot niet kan dwin gen, zynde dit een verantwoordelijke daad voor Rab zelf, en na minder gunstige be richten van adressante met betrekking der gratificatie, stellen zij voor op de gedane af wijzende beschikking niet terug te komen. De heer Keijser meent, dat die vrouw eenige toelaag toekomt. De heer Dros kan zich die minder gunstige berichten niet vorklaren, het geen hij van haar weet als vroegere dorps genoot was gunstig, in een woord een flinke vrouw. De heer Mets stelt voor die aanvraag aan te houden en tot latere vergadering te ver dagen om na verder in te winnen informatiën te besluiten, hetwelk wordt aangenomen. Behandeling reclames hoofdelijken omslag met gesloten deuren. Heropend zynde en niets meer te verhan delen zijnde, wordt de vergadering CORRESPONDENTIE. Het ingezonden artikel van den heer D. de Clercq zal wegens plaatsgebrek eerst in ons volgend nommer kunnen worden opgenomen. Red. Stoomvaartberichten. Het stoomschip ffBromo" vertrok 27 Juni van Rotterdam. Het stooschip //Prinses Wilhelmina," naar Amsterdam, pass. 26 Juni Si. Vincent. Het stoomschip //Soenda« vertrok 27 Juni naar Amsterdam. Het stoomschip .Conrad", van Amsterdam, pass. 27 Juni kaap Roca. Het stoomschip //Burgemeester den Tex", vau Amsterdam, arriv. 28 Juni te Padang. Het stoomschip .Zeeland", naar Rotterdam, vertr. 28 Juni van Perim. Het stoomschip //Conrad", van Amsterdam, pass. 28 Juni Gibraltar. Marktberichten. Alkmaar 27 Juni. Aangevoerd 20 paarden >0 a 300, 8 koeien en ossen f 120 a 240, 41 nucht. kalveren f8 a 14, 93 magere scha pen f 12 a 18, 42 lammeren 16 a 9,50, 91 magere varkens f 10 a 14, 229 biggen f 3, 5,6 bokk. en geiten f 3 a 6, 4 kleine bokjes 30 a 50 ets., boter per pd., ('s middags 12 uur) f0,52 a 0,65, eieren f3,a 3,50, eendeieren f3.25, beide per 100 stuks. Hoorn, 27 Juni. Aangevoerd tarwe f 10,25 a 11,rogge f6,75, gerst f5,75 a 6,25, ha ver f 4,25 a 5, erwten witte f 12,a 14, groene dito f 13,a 15, grauwe dito f 16,50 a 18, bruine boonen f 12,a 16, karwei f9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15 a 15,50, 24 paarden f60 a400, 265 schapen f 15 a 22, 53 lammeren f6 a 9, 14 kalveren f 6 a 20. 34 varkens f 7 a 14-, 140 biggen f 3,50 a 5, kipeieren f 3,50 a 3,75 per 100,1425 boter f 0,60 a 0.65 p. KG. Marine en Leger. Na terugkomst van Hr. Ma. stoomschip „Emma" alhier, zal die bodem zoodra mogelijk naar zee vertrekken tot het doen van een kruistocht in de Noordzee. Hr. Ma. stoomschip „Suriname" zal den ln Au gustus naar Suriname (West-Indië) vertrekken tot aflossing van Hr. Ms. S.S. „Sommelsdijk", welke bodem daarna een reis zal maken alvorens naar Ne derland terug te keeren. Visscherijberichten. Nieuwediep, 27 Juni. Aangebracht door Texe laars en vletten 755 roggen p. st. 35 a 40 cent. 110 korders met 10 tot 70 tongen p. st-50 a 56 ct., 20 tot 200 kleine tong p. st. 15 ct., 7 tarbotten p. at. f 7 a 9, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 1 a 2,50, 1 tot 3 mand schar p. m. f3.60, 3 tot 20 roggen p. st. 40 cent, 1 steur, voor f21. 29 Juni. 2 Engelschen, te zamen met 40 groote tong, kleine tong, achelv. en schol, besomming f 50, Van vletten 90 roggen p. st. 40 a 45 cent- Burgerlijke Stand, gern. Helder. Van 27 tot 30 Juni. ONDERTROUWD: P. Duinker, korporaal-tor- pedist en P. Hause. M. de Boer, ambtenaar 's rijks- belastingen, en C. Kuiper. W. C. la Roij, sergeant der artillerie, en M. Gelder. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: E. M. van Es, geb. de Vries, z. G. Neefjes, geb. Leijen, d. G. Vink, geb. Zweerus, z. N. Mannée, geb. Vader, d. L. Vriend, geb. de Graaf, d. A. C. de Wit, geb. Kamper, z. E. Mons- ma, geb. Katoen, z. J. Koster, geb. de Kok, z. M. H. Groenveld, geb. van Viersen, z. E. W. de Bruijn, geb. Leewens, z. M. Blom, |geb. Middelbeek, z. E. Jongsma, geb. Suwijn, d. M. J. Liersen, geb. Slok, N. Graaff, geb. Pronk, z. OVERLEDEN: D. S. Korper, 77 j. G. Schen kels, weduwe van J. Vennik, 72 j. J. v. Amesfoort, 21 m. A. J. M. v. d. Heuvel, 11 m. H. Wickel, 1 P. J. Voogd, 8 w. P. Leur, 1 w. 1 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Gisterenavond vergaderde de Nationale Kiesvereeniging «Burgerplicht" in Tivoli. Op de agenda stondA. Verkiezing van candi- daten voor den Gemeenteraad B. Wijziging der statuten, (voorgesteld door den heer J. H. van Balen) Nadat de heer T. Mooy als voorzitter de vergadering had geopend, werden de notulen gelezen en goedgekourd. Nadat er door sommige leden was gedis- cussieërd of men punt B. voor punt A. zou behandelen, werd er besloten de oorspronke lijke regeling te volgen. De volgende 22 candidaten werden door verschillende leden voorgesteldL. Hartog, Dr. P. C. F. Frowein, J. Brouwer, S. W. Stooker, G. T. v. Oterendorp, D. de Vries, C. Maters, L. W. F. Oudenhoven, J. C. J. Graat, B. L. Vries, P. Groen, A. B. Weber, J. Krijnen, C. Stammes, J. Oortgijsen, C. J. Verheij, PI. H. J. Nas, D. P. H. Aberson, J. Bethleliem, T. Mooy, C. D. Zurmuhlen, J. G. R. Vos, waarbij elk gelegenheid werd ge geven die candidaturen te bespreken. Bij de eerste stemming kregen de meerderheid de hh. J. G. R. Vos, C. D. Zurmuhlen, L. W. F. Oudenhoven en T. Mooy. Bij herstemming werden gekozen de hh. S. W. Stooker en B. L. Vries. Voor nieuwe leden in den gemeen teraad verwierven de meeste stemmen de hh, J. Oortgijsen en A. B. Weber. (De heeren Graat, Oterendorp, Krijnen, Stammes, Aber son, ter vergadering aanwezig, bedankten voor af voor een candidatuur.) Eer punt B. in behandeling kwam, steldedehr. W. J. Harms een motie, om dit punt niet in behandeling te nemen en gaf daarbij een uit gebreide toelichting. Dit gaf aanleiding tot een hevige woordenwisseling, waaraan de hh. A. v. Voornveld, J. H. v. Balen, Westendorp, Harms en de voorzitter deelnamen. Ten slotte verliet de heer van Balen de vergadering. Na nog eenige discussie besloot men tn een volgende bijeenkomst de zaak opnieuw in be handeling te nemen, waarop de vergadering word gesloten. Het College van Diakenen der Hervormde gemeente alhier heeft een gewichtig plan opperd, nl. tot stichting van een Oude mannen- en Vrouwenhuis, ter vervanging van het be staande en onvoldoenee Armenhuis dier ge meente in de Langestraat op den hoek van de Heersteeg. Dit oude gebouw, niet bepaald voor de opneming van oude lieden ingericht, was voorheen de pastorie van genoemde gemeente, 't Plan voor 't nieuwe gesticht beveelt zich door doelmatige inrichting ten zeerste aan. Wanneer de Raad geen bezwaar heeft tegen den af stand van gemeentegrond in de Oostsloot- straat, is 't te verwachten, dat mot de uitvoering van het geopperde plan weldra zal begonnen worden. Daardoor zal in een bestaande be hoefte worden voorzien. Aan de uitgestrekte plek gronds in genoemde straat kan o. i. geene betere bestemming worden gegeven. Hr. Ms. schepen «Koningin Emma«, JohanWillem Friso,« 'tramschip Guinea" alsmede eenige groot model torpedobooten, allen onder bevel van den schout-bij-nacht Bogaert, vertrokken gisterenmorgen van hier naar de Noordzee om het Duitsche spaar te gemoet te gaan en naar lJmuiden te begeleiden. Het stafmuziekkorps der Marine vertrok gisterenmiddag per spoor naar Amsterdam ten einde de repetitie der groote taptoe te wonen. Het muziekkorps zal heden voor lJmuiden aan boord van de «Koningin Emma" worden gebracht om morgen op de Noordzee het Keizerspaar te begroeten. Onze stadgenoot G. C. Schellinger, leerling van het instituut van den heer Vastenou, is na voldoend afgelegd examen, benoemd tot surnumerair bij de Holland- sche Spoorwegmaatschappij. Na afloop van het vuurwerk in Am sterdam op a.s. Donderdag vertrekt een extra trein over de Zaan 's avonds 11,10 naar den Helder en de stoomboot Gebr. Zurmuhlen ten 12 ure. Op Zondag 12 Juli e. k. zal van Helder naar Alkmaar een extra-trein rijden, des avonds te 11 u. 5 m. Deze trein zal, behalve aan de gewone stations, ook stoppen te Oudesluis en te Zijdewind. Aan deze halten zullen dien dag ook stoppen een drietal treinen in de richting van Alkmaar naar Helder, en wel de treinen die in laatstgenoemde gemeente 's morgens 8 u. 58 min. en 12 u. 24 min. en 's namiddags 4 u. 14 m. zullen aankomen. De keizerlijke aviso »Yagd« van de Duitsche marine is gisteren te lJmuiden aangekomen. Het is op dit schip, dat de keizer en de keizerin den tocht van lJ muiden naar "Amsterdam zullen maken. De heer J. W. van Hoogstraten, predi kant te Edam, heeft o. a. een fraaie antieke kast ten geschenke ontvangen, naar aanleiding van zijn bedanken voor het beroep naar Helder. De heer P. J. Wichers, hoofd eener school te West-Terschelling, zal op den ln Juli 25 jaren in die functie werkzaam zjjn. Zoo van iemand getuigd mag worden dat hij de rechte man op de rechte plaats is, dan voorzeker ook van den jubilaris. Doch niet alleen ijvert hij in en voor zijne school, maar bovendien is de heer Wichers ook bestendig werkzaam buiten deze in- icliting. Onvermoeid strijdt deze heer voor de belangen van allen, wier lot verbetering behoeft, Door tal van geschriften heeft de Heer Wichers niet alleen vele wonde- plekken in zijne omgeving aangetoond, maar ook tevens verbetering aangebracht. Yoor armen en ongelukkigen was hij steeds een fier kampioen en werd daardoor voor velen een zegen. Moge 't den jubilaris ondubbelzinnig op zijn zilveren feest blij ken, dat ware verdienste gehuldigd wordt De Schager kermis, die van 21 tot 28 dezer heeft geduurd, is eergisteren met den drukken Zondag geëindigd. Schagen leent zich uitmuntend voor dit blijkbaar nog altijd zeer geliefd volksfeest. Deze gemeente heeft een tamelijk groot marktplein en bovendien biedt de Gedempte gracht een uitstekende gelegen heid aan tot het opslaan van uitstallingen van allerlei aard, terwijl het aloude slotplein mede een geschikte plek blijkt te zijn, waar 't pu bliek in grooten getale heentrekt. De schouw burg van den heer Hart had, evenals de tent van den heer Spriet, op het marktplein een zeer goede plaats gevonden. Maar nevens de van uit den vreemde gekomen ondernemers van publieke vermakelijkheden, hadden de eige naars van groote lokalen al hun best gedaan, om tal van bezoekers op passende wijze te kunnen ontvangen. De ruime kolfbaan van den heer Kos, het fraaie café van !den heer W. Roggeveen, de danszalen van den heer Joh. de Beurs en van de sociëteit //Ceres", het koffiehuis «De Roos» van den heer Vaderen niet het minst de tuin van het Hotel Broers- ma (van ouds «Vredelust") waren jl. Zondag namiddag en avond de meest aangewezen plek ken, waar men zich kwam verpoozen. In ge noemden tuin speelde by verhindering der Marine-kapel de Ulricher uit Amsterdam, en begunstigd door fraai zomerweder was het daar een zeer aangenaam verblijf, in vergelij king vooral met de lokalen, waarin meer dan genoeg warmte heerschte. 'tWas in den'namiddag vermakelijk te zien. hoe de bewoners uit den omtrek naar het grijze Schagen henen togen. De treinen brach ten tal van bezoekers aan, terwijl een groot aantal rijtuigen waaronder karren van al lerlei soort volgeladen de kermisvierende marktplaats kwamen binnenrijden. Amsterdam, 26 Juni. Betreffende bet verongelukken van bet Ned. scbip »Hol- landia,wordt door den gezagvoerder kapt. Janssen, nader gemeld. In den nacbt van 26 Mei op 36° 30' ZBr. en 18° OL, werden wij door een orkaan beloopen, waardoor het gebeele voortuig verloren ging. Den volgenden dag brak de groote mast en viel met al bet tuig over boord. Aanvankelijk was bet schip nog dicht, toen men eensklaps bemerkte dat bet veel water begon te maken en wel zoo snel, dat er nauwelijks tijd overbleef om de reddingsboot overboord te krijgen. Zeven manschappen bereikten de boot, toen bet scbip plotseling in de golven ver dween. Na 2 nachten en een dag in bet grootste levensgevaar verkeerd te hebben, zonder eenige proviand of water, werd de uitge putte equipage door een Zweedscb barkschip gered en te Kaapstad aangebracht De kok en 4 man verloren bij deze ramp bet leven. Te Assen is gevankelijk binnenge bracht zekere W. H., uit Smilde, als ver dacht de revolverschoten te hebben gelost op de Gebr. Hatzmann, die van de markt te Appelscha terugkeerden. De beide Ge broeders werden daarbij licht gewond. Eenige dagen geleden maakte men melding, dat in Breda door de politie ge annonceerd werd, dat op den openbaren weg eenige effecten waren gevonden. Naar het algemeen en ook door de plaatselijke bladen vermelde gerucht zouden de effecten waarde van ruim tien duizend gulden vertegenwoordigen. Donderdag werd de zaak nog vergroot en overal verteld, dat het gestolen effecten waren, en de justitie hoopte door opsporing den dief te zullen pakken. Naar wij thans vernemen, is de justitie werkelijk met de verloren effecten op de hoogte, doch is thans gebleken, dat de ge- heele geschiedeniseen grap is De bewuste effecten bestaan uit dividend bewijzen van vroegere stukken Warschau - Bromberg van 100 roebels, die thans ge* heel waardeloos zijn De vinder had er geen verstand van en de politie-commissaris evenmin, en men dacht er niet aan een effectenhandelaar de waarde te doen bepalen. Wanneer de quasi verliezer met opzet gehandeld heeft, is zijn grap uitstekend gelukt. Omtrent het verdrinken van twee militairen te Maastricht wordt vandaar na der bericht. Woensdagavond vervoegde zich de mi licien Jentjes, uit Tegelen, bij den com mandant der wacht aan de militaire zwem school, den korporaal Dautzenberg, uit Vaals, met verzoek iu de zwemkom te mogen baden. Dit werd toegestaan. Kort daarna hoorde de korporaal om hulp roepen. Ter plaatse gekomen, zag hij den milicien in zinkenden toestand. Hij sprong hem na doch daar hy niet kon zwemmen, werd hij zelf door den drenkeling mee naar de diepte getrokken. Beiden werden levenloos opge haald. De deelneming is algemeen. Te Heusden werd Dinsdagavond uren, onder sterk geleide van maréchaus sees, binnengebracht een jeugdige polder werker van circa 25 jaar, zekere J. E. beschuldigd van Maandagavond onder de gemeente Heesbeen een 53-jarigen polder werker, A. Van Rijen, met een stok, een slag op de hersenen te hebben toegebracht, waaraan hij korten tijd daarna overleed. Eveneens werd aangehouden een boe- remeisje, H. K., dat in het buffet vaneen herbergkeet aldaar bediende en tot een en ander "in betrekking staat. De verslagene zou in bedoelde herberg voor eenige dagen, in beschonken toestand, zijn geld verloren en als bedryfster daar van genoemd meisje beticht hebben, waarop haar uitverkorene voor haar partij trek kende, den noodlottigen slag moet hebben toegebracht. Bacchus heeft alweder het grootste ge deelte van het misdrijf op zijn rekening. De wet tot invoering van kosteloos onderwijs is thans door het Engelsch La gerhuis met overgroóte meerderheid slechts 10 conservatieven stemden tegen bij tweede lezing aangenomen, zoodat men nu tot de behandeling der artikelen zal overgaan. Daarbij hopen de liberalen uog een aantal verbeteringen in de wet te bren gen, maar ze zullen toch voor de voordracht stemmen, ook al gelukt het hun niet hare strekking uit te breiden. Ongemeene zelfmoord. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een vrouw, die in den dierentuin van Frankfort heeft weten te sluipen, zich geheel naakt aan een touw in den kuil des ijsbeers laten glijden, die haar verscheurde. Het kostte verscheidene uren arbeid om de verminkte overblijfselen te verwijderen. In hare nage laten, keurig opgevouwen kleederen, vond men papieren, waaruit de vrouw een ruim veertigjarige dienstbode bleek te zijn, Wolff genaamd. Toen tusschen 12 en 1 uur de oppasser op zijne ronde in de nabijheid van den kuil kwam, hoorde hij geschreeuw en zag de vrouw zitten, terwijl de beer voor haar stond. Toen hij vraagde hoe zy daar gekomen was, antwoordde zij met den eisch, dat hij haar redden zou of wel met rust laten. De oppasser haalde onmiddellijk hulp en deed de politie waarschuwen, maar in middels was zij verscheurd. Men twijfelt of zij had in een een vlaag van verstands verbijstering gehandeld. Te Aken is uit de gevangenis ge vlucht J. Schmidt, uit Eschweiler, smid hij was tot 15 jaren tuchthuis veroordeeld wegens diefstallen. Vermoedelijk is hij naar ons land gevlucht. Alweer een paar luchtballon-ongeluk ken. In een der voorsteden van Petersburg was men bezig een luchtballon te vullen, toebehoorende aan den liefhebber luchtrei ziger graaf Apraxene. Reeds vier personen hadden plaats genomen in het schuitje, toen de ballon zich plotseling bij een hevig< windvlaag losrukte van de touwen, waar aan een paar mannen den ballon vasthielden, en in een oogenblik tijds uit het gezicht verdween. Toen de ballon een aanzienlijke hoogte had bereikt, barstte hij, met het treurig gevolg dat de vier mannen uit het schuitje werden geslingerd en allen te plet ter vielen. Iets dergelijks gebeurde in het Bois de Colombe bij Parijs. De ballon Patrie was juist opgestegen, toen een hevige windvlaag den ballon tegen een schoorsteen wierp. De zijde scheurde vaneen, waardoor de luchtreiziger Gauthier, die den ballon met een liefhebber-luchtreiziger bestuurde, ern stige wonden bekwam. Na het ongeval daalde de ballon weer, zoodat de reis moest worden opgegeven. BLOEMENi In de velden en do weiden, Op de heuv'len in het dal, Langs de beemden en de heiden Bloeien bloemen overal. In de gaarden en de hoven Prijken zij vol heerlyk schoon, En de menschenkindren loven Daarvoor op verheugden toon. Maar hoe schoon de bloem moog prijken, Kort van duur slechts is haar lot Als langs 't veld de stormen strijken, Is 't voorbij met haar genot. Plukt dan bloemen, vlecht dan kransen In de dagen uwer jeugd, Als u levenslust doet dansen Vol van zorgelooze vreugd. Alle bloemen die er pralen Schijnen door haar geur en pracht Aan de menschen te verhalen Van een liefdevolle macht. Meer dan al die schoone bloemen, Biedt er éen bestendig vreugd, Laat ons bovenal haar x-oemen 'tls de bloem der reine i POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 paar sokken van een militair, 1 vest. Ondertrouwd HENDRIK DE BOER, Rij ks-Ajnbtenaar en CORNELIA KUIPER. Helder, 26 Juni 1891. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd P. DUINKER Helder Oosterland P. HANSE. 126 Juni 1891. Bevallen van eene DOCHTER G. PLANTEIJDT—hopman. lJmuiden, 28 Juni 1891. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon N. GRAAFF—PRONK. Helder, 29 Juni 1891. GeborenLOUWERENS. Zoon van P. DE BRUIN en E. W. DE BRUIN— Lekuwens. Helder, 29 Juni 1891. Bevallen van een Dochter R. HOFMAN—WIGMAN. Rotterdam, 29 Juni 1891. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon E. KOUZEBANDLastdrager. Eenige en Algemeene kennisgeving. Heden overleed na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der sterven den, mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder, xUaria Elizabetli Johanna Buers, in den ouderdom van 33 jaren. Zij die de overledene van nabij gekend hebben, kunnen eenigszins beseffen wat ik en mijne vijf jeugdige kinde ren in haar verliezen. Alkmaar, 24 Juni 1891. A. VAN DEN BURG. Heden overleed te Hoorn onze ge liefde Vader en Behuwd-Vader Lambertus Frauciscus Vingerhoed, in den ouderdom van 54 jaar. Helder, 30 Juni 1891. Namens de Familie A. F. VINGERHOED. T. J. VINGERHOED- SNAPHAAN. Op den 25 Juni jl. trof ons een gevoelige slag door 't afsterven van mijn geliefden Echtgenoot JACOBUS MARIA BS HOEKSEL, in den ouderdom van ruim 70 jaar een smartelijk doch kortstondig lijden van weinige dagen, maakte aan zijn voor ons zoo dierbaar leven een einde. Onze troost is, te berusten in den wil van Hem, wiens doen liefde en wijsheid is. Amsterdam, 29 Juni 1891. Uit naam der Wed. J. HOEKSEL geb. OÜDT. Mede namens Kinderen en Behuwdkinderen J. A. PETERS. D. PETERS geb. BEEN. J. FELIER. C. FELIER geb. OUDT. Algemeene kennisgeving. wordt dadelijk gevraagdgoede aanbeveling. Adres Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2