„De Vrijheid Advertentie n. K? j8 Juii 1891- Openbare Vergadering „Maatschappelijk Belang", Tandarts BIERSTEKER, de luitenants ter zee 2e kl. H. O. W. Planten, J. Hartog, G. S. H. Burgerhout en W. Naudin ten Cate; tot luitenant ter zee 2e kl. de adelborsten der le kl. jhr. O. T- L. Holmberg de Beckfelt, L. A. van der Stok, H. T. Cox, F. W. J. Groene, boom, J. Hofstede en J. M. Jansen Eijken Sluijters> Bij kon. besl. van den lOen dezer, wordt de kapt. ter zee W. A. Arriëns met den 16den Augustus eervol ontheven van het door hem ge roerde bevel over Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Van Galen", en dat bevel met dien datum opgedragen aan den kapt. ter zee P. C, Pabst. (Stct.) Gisteren vertrokken van hier, binnendoor met bestemming naar Hellevoetsluis, Hr. Ms. stoom- kanonneerbooten „Heimdal", „Braga" en „Bal- der"- Gisteren viel Hr. Ms. stoomsehip „Dolfijn" te Leith binnen. Hr. Ms. gaffelachooner „Argus" vertrok giste ren weder naar zee. De kapitein J. A. Lehman, van den staf der artillerie, is overgeplaatst bij het 4e reg. vest. art. alhier, en de le luit.A. van Toornenburgh, thans aan de krijgsschool te 's Gravenhage, wordt gedetacheerd bij den commandant der Stelling Helder. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Drenthe", vertrok 11 Juli van Rotterdam. Het stoomschip //Prinses Marievan Am sterdam, pass. 11 Juli St. Vincent. Het stoomschip irPrins van Oranje// vortr. 11 Juli van Amsterdam. Het stoomschip »Sumatra," naar Amster dam, arriv. 11 Juli te Suez. Het stoomschip //Celebes", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 12 Juli te Port-Said. Het stoomschip «Prins van Oranje", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 12 Juli te Dun- Het stoomschip «Prinses Sophie", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 11 Juli te Padang. Het stoomschip «Sumatra", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Juli van Port-Said. Marktberichten. Alkmaar, 11 Juli. Aangev. 14 paarden f60 a 150, 16 koeien en ossen f 60 a 230, 37 nucht. kalve ren f8 a 20, 82 magere schapen f 12 a 20, lammeren f 6 a 10, 56 magere varkens f 10 a 14, 260 biggen f 3,a 6,6 bokken en geiten f 3,a 7,3 kleine bokjes f 0,50 a 1,25, boter per P. ('s middags 12 uur) f 0,55 a 0,65, eieren f 3,a 3,50 eendeneieren f 3,25, beide per 100 Hoorn, 11 Juli. Aangevoerd tarwe f 10,25 a 11,50, Rogge f -,Gerst f 5,75 a 6,50, Ha ver f 4,25 a 5, Erwten: witte f 10,50 a 12, groene dito f 13,a 15, grauwe dito f 14,50 a 18, vale dito f 13,50 a 17, Bruine boonen f 12,a 15, karwei f 9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15 a 16,13 paarden f70 a 350, 59 schapen f 26 a 28, 6 lammeren f 10 a 11, 9 kalveren f 10 a 12, 35 varkens f 6 a 14, 0 zeugen f a 60 biggen f 2,a 5, kipeieren f 3,50 a 3,60 per 100, 2150 koppen boter f 0,55 a 0,60 p. K. Visscherijberichten. Nieuwediep, 11 Juli. Aangebracht door Texe laars en vletten 145 roggen p. st. 65 a 70 cent. 85 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 45 a 55 cent. 20 tot 100 kleine tongen p. st. 20 cent, 2 tarbotten p. st. f 6 a 7, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 2 a 2,50,1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50 3 tot 10 roggen p. st. 70 cent. 13 Juii v.m. Yan vletten en Texelaars 140 rog- roggen p. st. 60 a 65 cent. 14 Juli v.m. 8 u. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 10 tot 14 Juli. ONDERTROUWD: A. H. de Bats,machinist, en S. Visser. GETROUWDH. de Boer en C. Kuiper. BEVALLEN: C. J. Bras, geb. Bakker, d. C. J. Bitter, geb. van Veen, d. E. M. Dissel, geb. de Schot, d. T. Lastdrager, geb. Breet, d. A. C. Hu- ber, geb. Le Mat, z. E. van Es, geb. de Vries, d. F. Kort, geb. Houtkoop, d. G. A. Emde, geb. Speul- ^OVERLEDEN: W. Hennik, 22 j. G. B. Stien- stra, 3 w. J. de Boer, 22 j, H. Zwaai, 11 m. H. Smid, weduwe van O. 8. Dijkstra, 88 j. POLITIE. Adres Bureau 11 Legger met Couran ten, 1 Sleutel, 1 Expeditiekruis, 1 Medaille. 1 Oorbelletje. Adres Bureau Raadhuis: 1 Sleutel. Vervolg der Berichten. Bij kon. besluit is eervol on! verleend aan dr. P. Bakker alhier, als of ficier van gezondheid 2e kl. by de dd. ar tillerie-schutterij alhier. De zeeloods C. Mets, die de „Hohen- zollern" van Wilhelmshaven naar IJmui- den bracht, is door den Keizer van Duitseh- land begiftigd met de gouden medaille der Kroonorde van Pruisen. Ook de binnenloods A. Hopman ont ving dezelfde orde. Aan mej. de wed. C. Zunderdorp Dekker alhier, is, volgens de wet van Mei 1890, een pensioen toegekeud van f164. Dezer dagen is het toelatings-examen voor het Gymnasium te Amsterdam met gunstig gevolg afgelegd door den jongeheer C. Stadermann, leerling aan de Hoogere Burgerschool te Enkhuizen, vroeger aan de Inrichting van Onderwijs van den heer Yastenou alhier. Hr. Ms. fregat «Koningin Emma«, verliet Zaterdagmorgen jl. onze haven tot het doen van een oefeningstocht in de Noordzee. Half Augustus wordt deze bodem hier terug verwacht. Vóór eenigen tijd werd door de dag bladen vermeld, dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken was bepaald, dat, ingeval bij uitbreiding van bevolking in sommige gemeenten, de nieuw te kiezen leden van gemeenteraden, evenals die, welke gekozen worden wegens periodieke aftre ding, moeten beschouwd worden als geko zen te zijn voor den tijd van zes jaren. Bij handhaving van deze bepaling kan er sprake zijn van het uitreiken van stembriefjes van verschillende kleur. Toch zijn dezer dagen aan de kiezers in deze gemeente voor de op 21 dezer te houden verkiezing van leden voor den gemeente raad afzonderlijke stembriefjes voor nieuwe leden wegens de uitbreiding der bevolking uitgereikt. Naar wij vernemen, heeft een onzer plaatsgenooten, Voorzitter een er Kiesver- eeniging, zich tengevolge hiervan gewend tot Z. Exc. den Commissaris des Konings in deze provincie, met de vraag, of het gemeentebestuur in deze juist handelt en of de verkiezing op deze wijze hier ter plaatse voortgang kan hebben. Adressant heeft als bijlage bij zijne missive gevoegd de stembriefjes, die hij dezer dagen had ontvangeu. Tot op heden wordt het antwoord van Z. Exc. nog verwacht. In de vergadering der Natinnale Kies- voreeniging «Burgerplicht" alhier, den 29 Juni 11. gehouden, zijn discussiën gevoerd, ter zake van door den heer J. H. van Balen ingef voorstellen tot wijziging der bestaande statuten. Door den heer Harms werd toen een motie voorgesteld, om do voorstellen-Van Balen niet in behandeling te nemen. Doch daar, volgens art. 8 der statuten, minstens de helft van het geheele aantal leden der Vereeniging tegen woordig moet zijn, om over voorgedragen wij zigingen als deze te beslissen, werden do ver dere behandeling en de stemming verdaagd tot eene volgende bijeenkomst. Thans ver nemen we echter, dat de heer Van Balen voor 't lidmaatschap der Kiesvereeniging heeft bedankt, zoodat de aanhangige voorstellen daardoor van zelve buiten verdere behandeling zullen blijven. Door een aantal visscherlieden van den Helder, van Texel, van Enkhuizen, van Wie- ringen en van Urk is dezer dagen een adres geteekend, bestemd om te worden gezonden aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Dit adres heeft de strekking om tot de bevoegde autoriteit in deze flen Minister van Marine opnieuw het verzoek te richten tot afdoende verbetering van het geleidelicht, dienende in het belang eener veilige vaart bij avond en bij nacht door het Kaap- en Molen gat. 't Is bekend, dat bedoeld licht (Simon Visser-licht genaamd), geplaatst is op 't duin tusschen de kustbatterij «Kaaphoofd" en den kustlichttoren van Huisduinen. De doelmatig heid van dit vuurtje" wordt door de visscher lieden niet geroemdzij ondervinden, dat dit licht bij betrokken lucht, niet voldoende zicht baar is en er dringen daarom op aan, dat er verbetering kome. Zij wenschen een geleide licht van gelijke lichtsterkte als het «vuurtje" op het West-End van Texel, dat ter aandui ding van het Schulpengat dient. Dat licht is wel ruim twee mijl op zee zichtbaar en vol doet uitmuntend. Adressauten hopen en wen schen, dat door tusschenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrieken een doelma tig geleidelicht gesticht worde en dat dit ge reed mag komen vóór den aannaderenden herfst en den barren winter, met lange en vaak donkere nachten. De Heldersche kermis van 't jaar 1891 is weder voorbij en met haast ongeloofelijken spoed zijn de lokaliteiten,in de vorige week avond aan avond zoo druk bezocht, opgeruimd. Eenige tenten zoo groot was de haast, waarmeê men te werk ging begon men reeds af te breken, toen de bezoekers er Zondagavond nog in waren. Van de tent van den heer Spriet, waarin Zondagavond een drietal voorstellingen werden gegeven, was, toen de klok van het Raadhuis, 's morgens 8 uur, de kermis uit luidde, niets meer te bespeuren. Op dat uur voer het vaartuig, waarin het Theatre Spriet was goborgen, reeds door het Heldersche naai, om zich naar elders te begeven. De kermispret is dus weêr voorbij. Begunstigd door zeer goed weder Zondag was 't weêr al zeer fraai is van de gelegenheid tot ontspanning een zeer druk gebruik gemaakt. Den laatsten dag der kermis werd door een groot aantal personen van buiten aan de ker misvreugde alhier deelgenomen. Zondagmiddag tusschen 12 en half dén kwamen er achtereen volgens twee spoortreinen hier aan, die tal van bezoekers aanvoerden. En reeds 's mor gens te 8 u. 58 m. had het er veel van of er een volkstrein naar hier was gestoomd. In vroeger tijd hadden we hier nog ec nh-kermis op den koop toe. Nu is daar geen sprake meer van. Er is op 'toogenblik haast niets meer te zien, dat aan het gevierde volks feest doet denken. We hebben alleen de her innering er aan overgehouden. Die herinne ring bepaalt zich vooral tot de schoone, de gelijke tentoonstellingen, die door de gezel schappen Van Lier en Bigot en Blaaser zjjn gegeven. Op flinke wijze hebben beide direc- tiën voor de opvoering van goede stukken zorg gedragen. Gisteren heeft alhier in 't Café Czaar Peter de uitbetaling plaats gehad van de «sjouw", verdiend bij de stranding en berging der lading van het stoomschip «Elstow". Aan 190 personen werd een niet onbelangrijke som ter hand gesteld, wat aan vele gezinnen ten goede komt. Bij de uitbetaling heerschte de meest gewensclite orde. Het onderstaande lazen wij in „The Daily Gazette" van Burlington lowa, van den 16 Juni 1891 en trok ten zeerste onze opmerkzaamheid, aangezien de daarbij bedoelde persoon een onzer vroegere p' genooten is. „Het is ons aangenaam melding te kun nen maken van een nieuwe aanwinst voor de geneeskundige faculteit in onze plaats Doctor Wni Hendrichs, sedert 7 jaar onze hier woonachtige plaatsgenoot. De doctor is dus voor geen ons vreemdeling. Sinds 1873 heeft hij zich geoefend in de studie der medicijnen en door noeste vlijt den graad van doctor in de medicjjnen behaald aan een der beste hoogescholen van onzen eigen Staat, en wel de Reohuk Medical College. Hij heeft zich voor goed geves tigd en zijn nette inrichting geopend over de drogisterij van den heer Henry. Wij voorspellen den doctor een goede toekomst en als het zijn bedoeling mocht zijn om een familie-doctor in den volsten zin des woords te worden, wenschen wij hem daarmede veel succès." Ook wij wenschen hem van harte geluk en hopen dat het hem en de zijnen voort durend moge welgaan. De jongeling W. Govers, leerling van het Inslituut van den heer Vastenou, alhier, is ,gd voor het gymnasium te Doelichem. De heer L. Vinken, directeur van den stoomdraaimolen, die met de kermis hier ge plaatst is geweest, heeft de som vau f20. geschonken aan Liefdadigheid naar Vermogen" alhier. De regeering van het Duitsche rijk heeft aau de bemanning van den Nederlandschen visscherschooner «Pollux", wegens haar edel moedig hulpbetoon aan de bemanning van de in nood verkeerende Duitsche brik Minna", de volgende belooningen geschonkenaan den gezagvoerder H. Groenendijk 200 mark (f 120), aan de visschers J. A. Roobel, J. Hans, W. Mo lenaar en J. Verhagen, allen, evenals de gezag voerder, woonachtig te Pernis, ieder 150 mark (f90). Texel, 13 Juli. Aan het strand nabij den Eierlandschen polder is een witgeverfd scheepsnaambord gevonden, waarop met zwarte letters staat„Buenosa". Texel, 13 Juli. De verzending van wol is in vollen gang. De prijzen van dit artikel zijn in de laatste jaren sterk ach teruitgegaan. Het wasschen der schapen om schoone wol te kunnen afleveren, heeft hier bijna niet meer plaats. Nagenoeg alle wol wordt ongewasschen of vet verzonden. De gemiddelde prijs is thans 78 ct. per KG. Hun ouden vader gesmoord Vrijdag 24 Juli e. k. moeten voor de arrondissements-rechtbank, te Winschoten terechtstaan de zich aldaar in hechtenis bevindende bekl. Joseph Muller, oud 29 jaren, en Grietje Koning, oud 31 jaren, gehuwde lieden, gewoond hebbende te Bor- gertange, gemeente Vlachtwedde, beschul digd in den avond van 31 Mei jl., wat den eerstgenoemde betreft, den vader van de tweede beklaagde bij wien de be schuldigden inwoonden, met name J. C. L. Koning gewelddadig met neus en mond op den leemen vloer in de woning te hebben gedrukt, bij die geweldpleging her haaldelijk: aangespoord door de tweede be klaagde met de woorden dat haar vader die zich onder de handen en knieën van den aanvaller vruchteloos trachtte los te worstelen moest worden doodgemaakt," waarna de tweede beklaagde uit de schuur of het achterhuis een zeel haalde, 't welk beide beklaagden om den hals van hun slachtoffer hebben gedaan en daarmede den bpna 7 5-jarigen vader hebben gesmoord. In deze verschrilckelijke moordgeschiedenis zullen elf getuigen gehoord worden, onder welke drie deskundigen. In de IJ-en Haarlemmerraeerpolders vertoont zich reeds de aardappelziekte, als een gevolg van de vele regens der laatste weken. De weduwe R. Blok, te Enkhuizen, wier echtgenoot en zoon op de Noordzee den dood in de golven vonden, ontving van H. M. de Koningin-Regentes, namens Koningin Wilhelmina, een gift van f50. Drie huzaren te Deventer, die 's nachts in een herberg aldaar een korpo raal hebben mishandeld, zijn door den krijgsraad schuldig verklaard aan het in den tijd van vrede plegen van eene daad van geweld tegen een meerdere in rang, en te dier zake, onder aanneming van ver zachtende omstandigheden, veroordeeld ieder tot een jaar gevangenisstraf. Te Schiedam, waar het thans ker mis is, schijnen zich ook dames-zakken- rolsters op te houden. Althans Zaterdag avond is daar een juffertje gesnapt, ter wijl zij bezig was de portemonnaie uit den zak van een heer te halen. Zij werd aan de politie overgeleverd, die tegen het vin gervlugge dametje proces-verbaal opmaakte, zoodat haar de Schiedamsche kermis van 1891 vermoedelijk nog geruimen tijd heu gen zal. Hoe algemeen de verontwaardiging is over het wanbeleid van den hoofdcom missaris van politie, te Amsterdam, in den avond van 1 Juli, kan blijken uit het feit, dat het voornemen bestaat, om op verschillende plaatsen in de stad adressen aan H. M. de Koningin-Regentes ter teeke- ning te leggen, waarin ernstig zal worden aangedrongen op het ontslag van genoem den hoofdcommissaris, opdat de burgerij in de toekomst gevrijwaard zal zijn van gewelddadigheden als op dien avond zijn gepleegd. (D. v. N Waarschuwing voor huisvrouwen en dienstboden Woensdagmiddag had te huize van den heer P. Nierop, in de Kalverstraat te Am sterdam, een treurig ongeval plaats, door schromelijke onvoorzichtigheid. De dienstmeid zou het fornuis aanma ken met een weinig spiritus, waarbij zij de kan zeker te dicht bij de vlam hield, zoodat de inhoud in brand vloog en de kan uit elkaar sprong, waardoor de meid met spiritus werd overgoten. Op haar hulpgeroep kwamen de huisge- nooten toegeschoten, die haar de kleede ren van het lijf rukten en de vlammen bluschten, die zich ook aan het huisraad in de keuken hadden -medegedeeld. Het meisje had hevige brandwonden be komen aan 't gelaat, den hals, de armen en de beenen, zoodat hare overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk was. Haar toestand is op het oogenblik naar omstandigheden redelijk. Door een diamantslijper, wonende te Antwerpen, is bij de politie aangifte gedaan, dat hem Dinsdag-ochtend in een koffiehuis te Amsterdam door zijne mede te Antwerpen wonenden zwagers met ge weld een portefeuille, waarin f 1000 aan diamanten, is ontstolen. Een treurig familiedrama wordt uit Ellis, Nebraska (Ver.-St.) bericht. Daar heeft een man, in een vlaag van krank zinnigheid zijn vrouw en zijne vier kinde ren (van welke het oudste 15 jaar oud was) doodgeschoten en daarna zichzelven een kogel door het hoofd gejaagd. Jfj Zondag 19 Juli hopen onze geliefde Ou ders:j CORNELIS SPIGT M ELISABETH RIJKERS, |3| hunne Vijf-en-twintig'-jarigeEclit- gs vereeuigiug te herdenken. Helder, Juli 1891. lifë Hunne dankbare kinderen, j Donderdag 16 Juli hopen wij de 1273-jarige Echtvereeniging te herdenken van onze geliefde Moeder en Stiefvader tftéR W. VAN DÜÜREN ftgg m A. C. KNIP. J>gs Uit naam van hun dank- bare Kinderen en Behuwdzoon, A. SMEETS. g H Helder, J. SMEETS. g|14 Juli 1891. K. HOEP. Den 19 Juli hopen onze geachte pjS Zwager en Zuster, me C. DE GRAAF en J. MULLER gfè hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Hj Helder, 14 Juli 1891. |R S® Uit naam van hun eenigen Broeder, !^§j C. H. MULLER en Echtgenoote. Ondertrouwd A. H. DE BATS en S. VISSER. Middelburg, 1Q j u lggl Helder, j Wegens sterfgeval geen receptie. Ondertrouwd JOHANNES SCHENKELS en MARIA BUIJKES. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren CATHARINA GERDIENA Dochter van D. KORT-HOUTKOOP. Helder, 12 Juli 1891. Bevallen van een Zoon Mevrouw M. E. HUMMEL van Hecking Colenbrander. Nieuwediep, 8 Juli 1891. Bevallen van een welgeschapen zoon de Wed. Ph. H. HUBER, geb. LE MAT. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Helder, 11 Juli 1891. Na een langdurig doch geduldig lijden, ontsliep in haren Heer en Hei land, te 's Gravenhage, mijn geliefde dochter CATHARINA KIKKERT, Echtgenoote van den heer C. Visser, in den ouderdom van 45 jaar. Helder, 12 Juli 1891. Wed. L. KIKKERT. Mede namens hare Zusters en Broeders. Heden overleed zacht en kalm onze Moeder, Mejuffrouw HILTJE SMID, Wed. O. DIJKSTRA, in den ouderdom van ruim 88 jaren. Helder, 13 Juli 1891. B. A. WITTEVEEN. W. WITTEVEEN-Dijkstra. Op verlangen der overledene wor den geen uiterlijke teekenen van rouw aangenomen. Heden overleed onze jongste lie veling HEILTJE, in den jeugdigen leeftijd van bijna een jaar. Helder, 13 Juli 1891. A. T. ZWAAL. E. ZWAAL—Pronker. Algemeene Den 9 dezer behaagde het den Heer van leven en dood, van onze zijde weg te nemen, onzege liefde, dierbare Zoon en Broeder WILLEM, in den nog jeugdigen leeftijd van 23 jaar en 3 maanden, na een kortstondig doch hevig lijden van 2 dagen. Wat wij in hem verliezen zal een ieder beseffen, die hem in zijn voor ons zoo dierbaar leven gekend hebben, doch wij hopen te berusten in Hem wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 14 Juli 1891. Uit naam zijner diepbedroefde Ouders, Broeder en Zusters J. HENNIK, Echtgenoote en Kinderen. Voor de menigvuldige blijken van be langstelling bij onze 40-jarige Echtvereeni ging ondervonden, betuigen wij, mede na mens onze kinderen, onzen hartelijken dank. B. HARJER en Echtgenoote. Voor de belangstelling bij de geboorte van onzen zoon ondervonden, betuigen wij onzen dank. C. S. DE WIT A. V. DE WITKamper. Ondergeteekende betuigt door ze haar liarte'ijken dank aan den WelEd. Heer DIETZ, Commissaris van het Loodswezen, voor de bereidvaar dige hulp, en aan de Heeren Dragers voor de laatste eer, bij de ter-aarde-bestelling aan haar geliefden Echtgenoot bewezen. Wed. JAN LASTDRAGER, geb. De Vlugt. Namens zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters. Voor de talrijke en hartelijke bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van mijn Echtgenoot, betuig ik mijn innigen dank. 's Gravenhage. 9 Juli 1891. Wed. F. W. C. LEDEBOER— Stakman Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van innige deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en 't overlijden van onze geliefde Moederin zonderheid aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. STAM, voor zijn onvermoeiden ijver. Texel, 9 Juli 1891. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, P. KRIJNEN. Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echt genoot en der kinderen lieven Vader, betuig ik, ook namens de verdere Familie, mijn innigen dank. Helder, 14 Juli 1891. Wed. J. SLIKKER, geb. Schilüerm:an. P. POOL. PP In Tivoll, op Donderdag 16 Julia.s., des avonds tc aclit uur, van de Afdeeling Helder van den Nederlandschen Boud te D e 1 f t. HET BESTUUR. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, ia WOENSDAG S te Helder, KERKCRACHT, ten huize van den hr. S. SCHRAA te consulteeren voor Opera- tiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 123 uur. 99 Kiesvereeniging Met unanieme stemmen is in de jongst- gehouden vergadering de navolgende Can- didatenlijst vastgesteld voor de verkiezing van acht leden voor den Gemeenteraad, op DINSDAG 21 DEZER: Wit Stembriefje: A. B. WEBER. G. B. U. F1LBR1. E. S. C. M. WIJS. C. E. PLEGGE. Br. P. C. F. FROWEIV. J. W. KLAPPERT. Rood Stembriefje C. D. 7,ER lliilll.EV. M. A. GIM'VWAI.I». HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2