Pragramma van het Udo Zomer-Concert, Advertentie n. Een Schoenmakersleerling, Marine en Leger. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. seilkorvet „Nauti lus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee H. G. Hildebrandt, Dinsdag te Christiania aangekomen. Aan boord waB alles wel. Aan de scheepsbouw- en werktuigenfabriek der £on. maatschappij „de Schelde" te Vlissingen is opgedragen het afwerken, opstellen enz. van de werktuigen en stoomketels voor het te Am sterdam in aanbouw sijnde ramschip „Reinier Claessen". De officier-nmchinist le kl. A. Jong- kees, gedetacheerd bij gemelde werf, is belast met het toezicht over deze werkzaamheden. Door den konstabel-majoor P. B. Manni, die nende aan boord van Hr. Ms. ramschip „Buffel", is met zeer gunstigen uitslag aan boord van Hr. Ms. artillerie-instructie schip „Aruba", examen afgelegd voor den graad van opper-konstabel. Door de „Hercules" is Hr. Ms. monitor „Kro kodil" van hier naar Hellevoetsluis en Hr. Ms. ramschip „Stier" van Rotterdam naar Willems oord gesleept, laatstgenoemde oorlogsbodem ko mende uit reparatie te Feijenoord. Hr. Ms. Btoomschoener „Dolfijn", die 13 Juli te Leith binnen viel, vertrok van daar weder den 18en, keerde op dien dag te Leith terug en koos Woensdag weder zee. Gisteren viel hier binnen Hr. Ms. seilkorvet „Urania", benevens Hr. Ms. stoomkanonneer- booten „Ever" en „Gier". Burgerlijke stand, gemeente Texel, van 15 21 dezer. ONDERTROUWDKors Buijs en Maria Adriaantjc Kievit. GETROUWD: Geene. GEBORENJan Hendrik, zoon van Albert Kikkert JHz. en Maria de Ruijter. Jan, z. V. N. Vermeulen en Antje Schuijl. Cornolis z. v. Bernardus Dros Pz. en Trijntje Eelman. Maria Joanna, d. v. Cornelis Veegcr Jz. en Immetje Witte. Naantje, d. v. Johannes de Graaf en Naantje Bakker. OVERLEDENArie Buis, 12 jaren, z. v. Gerrit Buis [oveil.] en Dicuwortje Griek. Dirk don Braven, 52 jaren, gehuwd met Jan netje Hoogheid. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Koningin Emma", naar Am sterdam, vertrok 21 Juli van Aden. Het stoomschip «Prins Alexander," naar Amsterdam, passeerde 20 Juli Perim. Het stoomschip «Bromo", van Rotterdam, vertrok 21 Juli van Perim. Het stoomschip «Noord-Brabant", van Rot terdam. vertrok 21 Juli van Colombo. Het stoomschip «Prinses Marie,» van Am sterdam, vertrok 22 Juli van Port-Said. Het stoomschip «Voorwaarts" vertrok 22 Juli naar Amsterdam. Het stoomschip «Merapi" vertrok 22 Juli naar Rotterdam. Het stoqmschip «Drenthe", van Rotterdam, •rriv. 22 Joli te Mhrseille. Het stoomschip »Prinses Marie", van Am sterdam, vertrok 23 Juli van Suez. Het stoomschip «Sumatra", naar Amster dam, pass. 23 Juli St. Viucent. Het stoomschip «Drenthe," van Rotterdam, vertrok 23 Juli van Marseille. Het stooirschip .Zeeland" arriv. 23 Juli te Rotterdam. Marktberichten. Behagen, 23 Juli. Aangevoerd 11 paarden f56 a 200, 17 stieren f 50 a 170, 27 geldekoeien f 100 a 280, 20 kalfkocien f 140 a 260, 12 nucht. kalveren f 10 a 20, 75 schapen f 12 a 22,50, 75 lammeren f 6 a 8, 10 magere var kens f 10 a 12, 25 biggen f2,50 a 3,50, boter per kop f 0,50 a 0,60, kipeieren f 2,75 a 3,25, eenden dito f 3,10 per 100 stuks. Parmerend, 21 Juli. Aangevoerd 245 run deren, 18 stieren, handel matig, prijshoudend 259 vette kalveren f0,70 a 0,85 per K.G. handel matig, 118 nuch. dito f8 a 20 p. st. 37 paarden, beide handel stug, 671 schapen en lammeren, vette lager in prys, magere en lammeren prijshoudend, handel stug, 413 vette varkens f 0,32 a 0,44 per pd., handel stug, 75 magere varkens f8 a 16, 213 biggen f3 a 6,beide handel matig, kleine kaas f 31,50, aangevoerd 418 stapels, boter f 1,15 a 1,25 per pd., aangevoerd 1241£ pd., kipeieren f3 a 3,75, eenden dito f 3,25 per 100 stuks. Visscherijberichten. Nieuwediep, 22 Juli. Aangebracht door Texe laars en vletten 45 roggou p. st. 65 cent. 70 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 60 a 60 ct., 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 ct., 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f2,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3, 6 tot 25 roggen p. st. 65 a 76 ct., 2 tarbotten p. st. f 6 a 7. 23 Juli. 46 korders met 20 tot 60 tongen p. st. 50 a 60 ct., 20 tot 200 kleine tong p. st. 20 ct. 4 tarbotten p. st. f7 a 8, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 2 a 4, 1 tot 2 mand schar p. m. f3, 3 tot 10 roggen p. st. 55 a 60 ct. 24 Juli v.m. 8 u. 15 korders met 10 tot 50 toDgen p. Bt. 50 a 55 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tot 2 mand schar p. m. f3, 3 tot 10 roggen p. st. 55 cent. op ZONDAG 26 JULI 1891, 's namiddags 21/i uur. 1. Marcho de Concert, Leopold Menzel. 2. Ouverture«Mireille", Ch. Gounod. 3. Scencn aus der Oper: »Der Trompeter von Sackin- gen", a. Nocturnob. Lied Jung Werner's Abschied" c. Marsch Victor Nessier. 4. Fan taisie de 1' opéra«Hamlet", Ambroise Tho mas. PAUZE. 5. Ouverture«La Fille du Regiment", G. Donizetti. 6. Fantaisie de 1'opéra-comique«La Mascotte.', Edmund Au- dran. 7. «Deutsches Land, du schöues Land", F. Hauschild. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis3 Parapluiès. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 21 tot 24 Jnli. ONDERTROUWDJ. G. W. Meijer, koop- man, en M.'8. Schenho. A. F. Croese, machi nist, en H. J. E. Evelein. GETROUWD: R. de Cock en M. Jilleba. F. J. r. Dok en W. E. Duijvetter. C. Ran en A. M. Mul. A. H. de Bats en 8. Visser. BEVALLEN: S. Vrieslander, geb. Messcher, z. A. Taal, geb. de Boer, z. T. v. Doorn, geb. Goverts, z. T. Koblens, geb. Luths, d. E. M. Verberne, geb. Ekkers, d. G. J. Boon, geb. Lin- dcloo, z. J. Zwaan, geb. Klinkert, z. J.v. Ames- foort, geb. Reijnders, d. P. Mets, geb. Dijksen, t. OVERLEDEN: M. A. Pomper, 6 m. J. v. d. Nienwengiessen, 43 j. J. Reis, 61 j. 1 levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. De gewichtige dag der verkiezingen be hoort weer tot het verlcdene. Hoopvolle ver wachtingen zijn bevredigd geworden, maar ook tal van teleurstellingen heeft de pas geopende stembus aan 't licht gebracht. De uitslag, aan een groot gedeelte onzer lezers eergisteren in hoofdzaak bekend gemaakt, was als volgt: Op WIT Stembriefje zyn uitgebr. 727 geldende stemm.,volstr. meerderh. was alzoo364. Gekozen werden de altredende leden, de hh. C. D. Zur Mühlen met 622, L. W. F. Oudenhoven 577, J. G. R. Vos 502, P. Groen 432, J. Verfaille 409 stemmeD. Het aftredend lid, de heer T. C. Govers, verkreeg 211 steramen en komt alzoo in herstemming met den heer S. W. Stoo- ker, welke 298 stemmen op zich vereenigde. Verder verkregen de heeren T. Mooy 173, B. L. Vries 121, J. S. B. Janzen 108, A. B. Wober 84, F. S. C. M. Wijs 64, Th. Terra 54, J. Oortgijzen 47, S. Jaring 44, Dr. P. C. F. Frowein 43, D. II. Dietz 87, P. Adriaar.se 33, Jb. Schagen 29, P. Spruit 27, Jb. Graaft' 27, C. Wondergem 26, P. Luijtzen 24, C. Plugge 17, G. F. Haak 16, J. Damman 13, J. van de Ven 13, R. Tienstra 10, P. Mcy- neke 10, M. Grnnwald 10, J. Brouwer 10, H. J. Nas 8, A. L. van Gelder 8, F. Snel 5, J. Bethlehem 5, J. C. Verheij 5, G. B. H. Filbri 4, J. van Brederode 4, F. Bolwerk 3, G. de Barbanson 3, L. Hartog 3, C. Oldenburg 3, L. Schilling 3 en 60 personen verkregen 2 en 1 stemmen. De uitslag van ROOD stembriefje was 730 geldende stemmen, volstrekte meerderheid 365. Hiervan vorkregen de heeren J. S, B. Janzen 273, J. Oortgijzen 209, A. B. Weber 175, F. 5. C. M. Wijs 151 stemmenomdat geen dezer candidaten het vereischte cyfer 365 be reikte, moet onder deze vier genoemde her stemming plaats hebben. Voorts verkregen de heeren Dr. P. C. F. Frowein 134, Jb. Graaft' 105, P. Spruit 104, Th. Terra 89, S. W. Stooker 34, M. Grunwald 22, T. Mooy 16, A- L. van Gelder 10, S. Jaring 8, J. Brou wer 7, P. Groen 6, J. Verfaille 6, T. C. Go- vers 5, J. G. R. Vos 5, T. Bolwerk 5, C. D. Zur Muhlen 4, J. Bethlehem 4, E. Plugge 4, B. L. Vrios 3, W. S. J. Beek 3, M. wltsen- burg Jr. 3, J. van de Ven 3, L. W. F. Ou denhoven 3, P. Meijneke 3 stemmen. Op een groot aantal personen werden voorts nog 2 on 1 stemmen uitgebracht. Het aantal kiezers alhier bedraagt 1625 alzoo maakten 900 geen gebruik van hun recht. Door de agitatie, in courant-artikelen en strooibiljetten verwekt, zon men meeuen dat het cijfer dor opgekomen kiezers hooger moest zijn. Opnieuw is geble ken dat het grootste getal kiezors zich niet bewust is dat hun recht ook plicht is. Een groot aantal kiezers was er ook, die wellicht door 't rumoer daartoe gedreven, voor de le maal een tocht ter stembus zoudon doendeze werden echter op een te harde proef gesteld ze moesten een keus doen tusschen een dag van pret en een drogen tocht naar Stembus no. 1 of 2. Ze kozen toch maarden pleiziertrein Het moet ernstige menschen verwondering baren dat een spoorweg-maatschappij een plei ziertrein organiseert op een in den Lande al- gemcenen verkiezingsdag. Waar 't Rijk voorgaat en de gemeenten niet achterblijven om het den Kiezers gemakkelijk te maken, mocht verwacht worden dat een groote maatschappij niet min der van dat belang doordrongen zou zijn, en waar zij onmachtig is medewerking te verlee- nen, zy althans niets in den weg moest stel len wat daarmede in strijd is. Aan de Kiezers op 's Ryks werf is een half uur tyd gegeven om van hun kiesrecht gebruik te kunnen maken. Tot het houden van practische oefe ningen zullen achtereenvolgens alhier aan komen en in het fort Kijkduin* verblijf houden, van het 4e reg. vesting-artillerie van 27 Juli tot 8 Augustus de 4e comp. uit den Haag en de 5e comp. uit Helle voetsluis, van 9 Augustus tot den 22sten de le corap. uit den Haag en de 3e comp. uit Willemstad. Van 20 tot 25 Juli wordt aan die oefe ningen deelgenomen door de 13e comp. uit Hoek van Holland, en van 27 Juli tot 4 Aug. door de 12e comp. uit IJmuiden. Texel. Voor de verkiezing van 3 leden waren ingeleverd 337 biljetten. Hiervan zijn uitgebracht op de heeren: F. Keijser 187 stemmen, C. W. Bakker Jr. 166, C. M. Kooy 149, A. P. Koorn 142, A. Dros Az. 95, W. Lammers 78, C. T. Zijm 76. Gekozen werd alzoo de heer F. Keijser. Herstemming tusschen de heeren C. W. Bakker Jr., C. M. Kooy, A. P. Koorn en A. Dros Az. Te Anna-Paulowna werden de aftre- dënde raadsleden, de heeren Th. J. Waller en J. H. van Foreest, weder herkozen. De uitslag der verkiezing te Wie- ringen is als volgtperiodieke aftreding opgekomen kiezers 116, uitgebracht op de heeren Jacob Mostert 102, Jan Kooij- man 56 en P. S. Kuut 40 stemmen. Al zoo gekozen de heer J. Mostert en her stemming tusschen de heeren J. Kooijman en P. S. Kuut. Voor de vacature Heijblok; opgekomen kiezers 116, uitgebracht op de heeren V. Heijblok 61. A. Heijblok 34, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Op verschillende andere personen werden 1 tot 13 stemmen uitgebracht. Ten behoeve van het fonds voor noodlijdende kerken en predikanten is bij de Synode der Ned. Herv. gemeente van nu wijlen den heer I. Borski te Amsterdam een legaat ingekomen van f 10,000 De Vereeniging tot Stichting en in standhouding eener, algemeene bewaarschool genaamd Prinses Wilhelmina bewaar school,* te Oudeschild op Texel is als rechtspersoon erkend. Woensdagavond is te 's-Gravenhage na een langdurig lijden overleden M. D. graaf van Liraburg Stirum, gepensionneerd luit.- generaal, die eertijds de citadel hielp verdedigen, in 1872 als minister van oor log optrad en in September 1873 ontslag nam na de verwerping van het hoofdbe ginsel zijner militie wet (afschaffing van de plaatsvervanging). Hij was de stichter van den anti-dienst- vervanging8bond. In wetenschappelijke kringen was de overledene ook zeer geëerd wegens zijn studiën. Hippolytushoef op Wieringen, 22 Juli 1891. Het was heden buitengewoon druk in ons stil dorpje. Het was nl. „feest" voor do kinderen der Bewaarschool, en dan zyn er doorgaans vele belangstellenden en nieuwsgie rigen. Voorafgegaan door het muziekgezelschap en begeleid door de onderwijzeres en de leden der Daraos-Commissie, begaven de zestig klei nen zich, allen voorzien van vlaggetjes en vaandeltjes, in optocht naar het plein van de Gemeente-School. Hier mochten zij zich ver maken naar hartelust. Er werd gezongen en gedanster werd ook gespeeld, nu eens vry, dan weder onder leiding van de onderwijzeres. Van tijd tot tijd hoorde men de muziek, 'twelk de feestvreugde niet weinig verhoogde. Aan versnaperingen was geen gebrek. Toen de kinderen de school binnentraden, hoorde men een algemeen gejuich. Een der lokalen was door de dames met groen, bloemen en vlaggen keurig versierd. Daartusschen waren de aardige geschenken smaakvol geétalee Ieder mocht nu iets kiezen. Nog geruiraen tyd bleven de kleinen in het versierde lokaal prettig bijeen, en „gelukkig" keerden zij daarna huis waarts. Een woord van dank mogen wij niet onthouden aan de dames, die dit kinderfeest georganiseerd hebben. Het is uitmuntend slaagd cn zal zeker lang in herinnering blijven. Drie vrouwen bezochten een hoeden- magazijn in de Vijzelstraat te Amsterdam, toen eensklaps een groote rat uit den man telzak van een harer sprong. Natuurlijk groote ontsteltenis onder het drietal en de winkeljuffrouwen, die nog vermeerderde, toen het scheen (door de vele spiegels in den helder verlichten winkel) dat er niet een, maar verscheidene ratten waren, 't Gelukte intusschen het beest in een hoek te dryven en daar te dooden. Toen de ontsteltenis voorbij was, deelde de vrouw nog mee, dat zij onderweg reeds eenige beweging in haar mantelzak had gevoeld, maar ze had gemeend, dat hare buurvrouw haar nu en dan zachtjes had aangestooten ora haar op 't een of ander in een winkeluitstalling attent te maken. Iemand heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij in den afgeloopen nacht, vermoedelijk in eten logement in de Pieter Jacobstraat te Amsterdam, is kwijtgeraakt f 425 aan bankpapier. Een onderzoek, in deze ingesteld, heeft tot niets geleid. Woensdag in den vroegen ochtend is ten nadeele van den houthandelaar S., aan de Stadhouderskade te Amsterdam een be langrijke diefstal gepleegd. In zijn woning vermiste hij een bedrag van ruim f 10.000 aan verschillend bank en muntpapier. Een 27jarige werkster is als de daderes in hechtenis genomen. Op het Janskerkhof te Utrecht, tij dens de kermis de meestgeliefde wandel plaats voor het schoone geslacht, omdat aldaar de zoogenaamde fijne kramen zijn geplaatst, werden gisteren-middag niet minder dan een tiental portemonnaies ge rold. Een onderzoek, door de politie in gesteld, heeft aan het licht gebracht, dat enkelen dezer diefstallen zouden gepleegd zyn door een viertal kinderen, twee jon gens en twee meisjes, waarvan het oudste 10 en het jongste nauwelijks 7 jaren telt De beide meisjes, die als 't ware op hee- terdaad werden gesnapt en naar het politie bureau werden overgebracht, bekenden het geen haar werd tenlaste gelegd, doch voerden tot hare verontschuldiging aan, dat zij het hadden gedaan, omdat zy met den verkoop van lucifers niet genoeg konden verdienen en bevreesd waren dat zij met te weinig geld thuis kwamen. Als dit verhaal op waarheid is gegrond zyn de kleinen zeer zeker diep te bekla gen, en zoude het wenschelijk zyn, dat zij zoo spoedig mogelijk onder een andere en betere leiding kwamen, wil er althans nog iets goeds van terecht komen. Te Mierlo (Hout) waren dezer da gen bij den landbouwer P. Kl. de beide jongste zoontjes bezig den grooten trek en karnhond los te maken, om klaver en voeder te halen. Eensklaps ontsnapt hij aan de hand des oudsten en vliegt op den jongsten, Wouter genaamd, aan. Dezen werpt hij omver, bijt hem in het aange zicht, enz. Op het geschreeuw der jon gens komen moeder en dochter aansnel len (de overige huisgenooten waren aan den steenoven), doch zij konden het woe dende beest niet van liet arme knaapje verwijderen en wentelden met hond en al over den grond. Daarna komt de buurman A. C., een oom van Wouter. Deze pakt den liond by den halsband, en door hem als het ware te wurgen, wordt liy het ra zende dier meester, dat wegloopt. Droe vig is de aanblik van 't erg gewonde en doodelijk verschrikte knaapjehy is letterlijk onkenbaar door wonden en bloed. Aan voor- en achterhoofd, aan neus, oo- gen, wangen en oor is hij deerlijk gekwetst Als de oom niet tussclienbeide gekomen was, zegt men algemeen, dan zou het knaapje een lijk zijn. Dadelijk reed men naar den geneesheer te Helmond, en al daar wordt het jongetje nu in 't Liefde gesticht verpleegd. Generaal Booth heeft een nieuw mid del bedacht om de denkbeelden van het Heilsleger op het platteland te verspreiden. ~'j is van plan eenige vliegende colonnes in het leven te roepenheilssoldaten op rijwielen, die van dorp tot dorp zullen vliegen, zaaiende het goede woord langs hun weg. Evenmin als de reizende fanfare-korpsen, zullen de wielrijders daarvoor betaald wor den. Vijf honderd man heeft hij noodig. Den eersten dag na zijn oproeping ontving hy reeds 1400 aanbiedingen. De stad Chicago heeft in geheel Amerika een zekere vermaardheid om het groot aantal echtscheidingsprocessen, welke er voortdurend aanhangig zyn. Onlangs werd er weder een op de rol gebracht, maar afgewezen. Of dit terecht geschiedde mo gen de feiten beslissen. Door welke reden dan ook, was er se dert eenigen tyd een verkoeling ontstaan tusschen de beide echtgenooten. Zy zoch ten daarom op Amerikaanschen trant naar een reden tot echtscheiding, doch konden die in het eerst maar niet vinden. Op zekeren avond gebeurde er iets vreemds; de man komt thuis, gaat in donker een kamer binnen en ziet er een vrouwelijke gedaante hij gaat onmiddellijk naar haar toe en kust ze, in de meening dat het de zuster zijner vrouw is. 't Was echter nie mand anders dan zyn wettige wederhelft. Zij daarentegen, denkende dat dit har telijke heerschap de broeder van haar echt genoot was, kuste hem terug, en zoo ble ven zy eenigen tyd in het duister elkander liefkozen, voor zij haar man en hij zijne vrouw herkende. Er volgde een zeer scher pe woordenwisseling, waarbij het uitkwam dat hare kussen niet voor hem waren bestemd en de z ij n e niet voor haar. maar wederzijds den zwager en schoonzus ter golden. Op grond dezer zoenen, die aan het verkeerde of zoo men wil, aan het goede adres waren gekomen, dienden nu beide echtgenooten een eisch tot echt scheiding in. Het heeft hun echter niets gebaat. Het eenige wat zij bereikten, was, dat de geheele rechtbank, de advokaten, de getuigen, de deurwaarders en het publiek in homerisch gelach uitbarstten, zoodat de zitting eenigen tyd moest geschorst worden. De ramp bij Cliester. Aangaande het ongeluk bij de werken aan het Manchesterkanaal wordt gemeld, dat het ongeluk ontstond, doordien een 17jarige wissel wachter den wissel verkeerd overhaalde, vermoedelijk doordien hy uit geput was door nachtwerk. De trein telde twee locomotieven en 60 wagens met stuk ken steen geladen, en viel van een hoogte van 60 voet op een plaats, waar een tal rijke ploeg arbeiders juist zat te schaften. De plaats des onheils leverde een vree- selyk gezicht op, toen het reddingswerk werd aangevangen alle lichamen waren gruwelijk verminkt, zoodat herkenning onmogelijk was. Zes man werden nog levend onder de ruïne weggehaald en zwaar gekwetst naar het by het werk behoorende hospitaal overgebracht. De machinisten en stokers der beide locomotieven die den trein duwden, hadden het ongeluk zien aankomen en waren van hun machines gesprongen, maar bekwamen daarbij ern stige verwondingen en beenbreuken. De jeugdige wisselwachter nam, toen hy de gevolgen van zijn verzuim bemerkte, de vlucht, maar werd eenige uren later in een koffiehuis aangehouden. Zaterdag werd hij te Chester voor den politierechter gebracht, die er zijn afkeuring over te kennen gaf, dat een zoo jeugdige knaap met zulk een gewichtige taak was belast geworden. De jongen, Pratt genaamd, gaf op, dat hij meende dat de trein uit ledige wagens bestond en daarna spoedig stoppen zou. De dooden zouden gisteren worden ter aarde besteldde gekwetsten maken het vry goed. Het ongeluk had omstreeks twee uur in den nacht plaats. Ter bespoediging van de voltooiing van het groote werk werd nl. nacht en dag doorgewerkt. Zaterdag 1 Augustus hopen onze geliefde Ouders Aris Thiemann en Maria Sophia Meck, hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, Juli 1891. Hunne dankb. Kinderen. Getrouwd R. DE COCK en MARIA JILLEBA Die ook tevens, namens wederzijdsche Familie hun h artelijken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden, zoowel in als van buiten de gemeente. Helder, 23 Juli 1891. Bevallen van een MEISJE: Jh. VAN AMESFOORTReijnders. Helder, 22 Juli 1891, Eenige kennisgeving. GeborenWILLEM GERRIT, Zoon van F. SANT en A. SANT-Roggeveb*. Huisduinen, gem. Helder, 23 Juli 1891. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter M. KOOIMAN, Echtgenoote van L. CONIJN. Helder, 24 Juli 1891. Geboren ANTJE, Dochter van G. HENDRIKSE e n A. BOON. Helder, 18 Juli 1891. Geboren ELIZABETH MAGDALENA, Dochter van: P. VERBERNE en E. M. VERBERNE—Ekkehs. Helder, 21 Juli 1891. Heden overleed plotseling onze ge liefde Echtgenoot en Vader, de Heer JACOBU8 REIS, in den ouderdom van 62 jaren. Helder, 22 Juli 1891. Wed. J. REIS—WIJDEMAN. I. A. REIS—TEN HACKEN. N. L. TEN HACKEN. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Op den 19en Juli overleed onze geliefde Moeder, Mej. de Wed. G. d' ANCONA, in den ouderdom van 69 jaren. Vlijmen, 19 Juli 1891. P. A. d' ANCONA. M. d' ANCONA— HOLZEN. Heden trof mij een zware slag door 't afsterven mijner geliefde Echt genoote HEINTJE BUIS, in den ou derdom van ruim 30 jaren. Wat ik en mijn vijf nog zeer jeugdige kinderen, alsmede onze Ouders, Broeders en Zusters, in haar verliezen, zal een elk kunnen beseffen, die haar in haar werkzaam leven gekend heeft. Wieringen, 19 Juli 1891. JB. ROTGANS Jnz. Heden overleed mijn geliefde Echt genoot MAARTEN Cz. BLOM, in den ouderdom van ruim 30 jaren. Oude Schild, 23 Juli 1891. G. DE WIJN. Wed. M. BLOM. De Heer en Mevrouw HUM MEL-VAN HECKING CO LENBRANDER bedanken voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hunnen zoon Johan Karei. Nieuwediep, 20 Juli 1891. Kraamvisites worden afgewacht 27 en 28 Juli, van 2 tot 4 uur. De Heer en Mevrouw BIT- TER—VAN VEEN bedanken voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hunne Dochter. Helder, 24 Juli 1891. Kraamvisites worden afgewacht op 30 Juli. De ondergeteekende betuigt haren in- nigen dank aan den HoogEdel Gestr. Heer STAKMAN BOSSE en de Officieren en verdere Manschappen, die het stoffelijk overschot van haar geliefden Echtgenoot grafwaarts brachten. Helder, 21 Juli 1891. Wed. D. DOOT. Ondergeteekende kort vóór de verkiezing van 21 dezer, zonder zyn voorkennis, Can- didaat gesteld voor 1 i d van den Raad de zer Gemeente, bericht by deze aan de Kie zers, dat hy een eventueele benoeming niet kan aannemen, aangezien hij contractant is met de Gemeente. 23 Juli 1891. J. S. B. JANZEN. kan geplaatst worden bij R. DE COQK, Langestraat No. 47.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2