Advertentie n. Marine en Leger. Bij koninklijk besluit wordt bevorderdtot lui tenant ter zee der lste klasse, de luitenant ter zee der 2de klasse H. J. P. Michelhoff, en tot luitenant ter zee der 2e klasse de adelborst der lste klasse A, C. W. baron van Haersolte van den Doorn. De officier van administratie der lste klasse H. J. Knottenbelt, dienende aaH boord van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer", wordt met den llden Augustus a.s. op non-act. gesteld en vervangen door den officier van admi nistratie der la klasse F. H. M. Rant, terwijl eerstgenoemde officier van administratie met den 16den Augustus d. a. v. wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso". Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", onder bevel van den kapt. tpr zee P. G. Bruch, is Za terdagnamiddag van *8 rijkswerf te Amsterdam vertrokken en hier aangekomen om te worden ge dokt en de aan boord zijnde torpedo-inrichtingen te beproeven. Het schip zal vervolgens naar Amsterdam terug keeren, teneinde aan de rijkswerf aldaar nog eenige voorzieningen te ondergaan en met spoed geheel gereed gemaakt te worden voor de reis naar Oost- Indië. Met lo. Augustus a.s. worden de zeemiliciens, die aan boord van Hr. Ms. „Evertsen" te Nieuwe- diep werden geoefend, verdeeld over de oorlogs schepen, die de oefenings-divisie te Hellevoetsluis uitmaken. Deze divisie is Vrijdag in de Kanaal haven teruggekeerd. Naar wij vernemen, zul den 3den October a.b. een detaohement schepelingen der marine per stoomschip „Zuidholland", van de R.L., naar Oost-Indië worden uitgezonden. Zaterdag viel Hr. Ms. gaffelschooner „Argus" te Leith binnen. Gisteren werd Hr. M,s. opleidingsschip „Evert sen" door den schout-bij-nacht, directeur en com mandant der marine geïnspecteerd. Onder het machinekamer-personeel zullen de volgende mutatiën plaats hebben: Machinist 2e kl. W. C. Kamerbeek, van non- actief op „Friso", id. J. F. Rose, van wacht schip Amsterdam op id., id. 3e kl. A. J. Cruq, van „Marnix" op id., id. A. J. v. Leeuwen, van wachts. Hellevoetsuis op id., id. 2e kl. B. C. Kui per, van „Friso" op wachts. Amsterdam, id. K. A. Sissingh, van id. op wachts. Hellevoetsluis, id. 8e kl. A. Govers, van id. op wachts. Willemsoord, id. H. 8troer, van non-actief op „Marnix", id. D. A. Sauer, van id. op id., id. M. v. Houwelinger, van id. op id-, id. A. Herweijer, van id. op wachts. Willemsoord, machinistleerling le kl. W. K. F. Meijer, van „Friso" op wachts. Willemsoord, id. G. H. Watson, van id. op id., id. G. J. Velde- man, van id. op id. De kapt. W. van Lelyveld van het 3e en de le luit. O. P. Wessels van het 2e reg. veld artillerie, beiden gedetacheerd bij het 3e reg. reg. vesting-artillerie, zijn alhier aangekomen, om de oefeningen met het kustgeBchut bij te wonen. De leeraar bij het Kon. Instituut voor de ma- rinete Willemsoord J. G. R. Vos, wordt met ingang van 1 Sept. a. s., eervol uit die betrekking ont slagen, onder toekenning van zoodanig wachtgeld, als waarop hij zal bevonden worden aanspraak te hebben. Met ingang van 1 Aug. a. s. zijn benoemd:1 bij 's rijks werf te Willemsoord, tot commandeur der ketelmakers F. C. Heylman; tot id. der huis timmerlieden W. Willemse; tot id. der werfsjou- werB F. J. Keyzer; tot machinist G. Kwast; tot eerste-bewaarder D. Viejou en P. J. Rijkers; tot bewaarder A. Thomasz en M. Meerens jr. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Raadhuis1 Medaillon (koper). Adres Bureau 11 Sleutel. Vervolg der Berichten. We raden onzen lezers en lezeressen aan eens een wandeling te doen naar den winkel van de boekhandelaren Berkhout en Co., Zuidstraat. Men kan daar nog eenige dagen aanschouwen een ten toonstelling van voorwerpen van kunst en smaak, als: een prachtig zilveren koffie- en theeservies, bestaande uit een blad, bouilloir, koffiekan, thee pot, melkkan, suikermand, lepelvaasjes, theekist en komfoor, wegende ongeveer 500 lood zilver, in palissanderhouten etui, inwendig met rood zeem bekleed, vervaardigd in de Kon. Ned. Fabriek van J. M. van Kempen en Zoon, te Voorschoten, ter waarde van circa twaalfhonderd gulden. Vijf entwintig schilderijen van Nederlandsche schilders, waaronder van David Oyens, P. Stortenbeker, J. M. Schmidt Crans, E. Koster, mevr. Bilders Van Bosse, mej. Betsy Berg, David* De la Mar, J. Akkeringa, C. A. van Waning, Jan van Rhijn- nen, P. W. Sebes, C. Moser, Jan Gidding, Jan Ten Kate, J. H. CoBter, A. H. Hazen en anderen. Twaalf paar tafelzilver in lederen étui. Een groote en 12 kleine ijslepeltjes, in lederen étui. Een soeplepel in étui. Een dozijn zilververgulde thee lepels in roodflanellen étui. Een dozijn zilveren thee lepels in blauwfianellen étui. Twee suikerstrooiers in étui. Bustes en andere voorwerpen van Ne derlandsche kunstnijverheid. Boek- en plaatwerken, enz. enz. Bovenvermelde kunstvoorwerpen dienen als prij zen of premiën voor do inteekenaren op de Ro mantische werken van J. van Leunep, geïllustreerd door Rochussen, David Bles en W. de Fnmars Testas. leder inteekenaar ontvangt als premie een exemplaar „De Kunstkroniek", uitgegeven tot aan moediging der schoone kunsten, benevens een lot, waarop hij een der genoemde voorwerpen kan winnen. Onder de prijzen behoort ook een zeven- octaafs krnissuarige pianino, welk voorwerp echter niet in den winkel i9 tentoongesteld, wegens de moeielijkheid van vervoer. We houden ons overtuigd, dat ieder bezoeker voldaan zal vertrekken, om 't even of zijn geest een idealistische- dan wel een realistische richting heeft. De uitgave geschiedt door A. W. Sythoff, te Leiden, tevens uitgever van de „Kunstkroniek", een werk, dat moet strekken om een debouché te openen voor de werken der hedendaagsche kun stenaars. Daar zulk een aanbieding sinds jaren niet is gedaan en de werken vun J. van Lennep in ons vaderland nog steeds hoog gewaardeerd worden, twijfelen we niet aan een ruime inteekening. Reeds gisterenavond zagen we voortdurend toe schouwers voor de winkelramen, die huune opge togenheid lucht gaven bij 't beschouwen van de inderdaad prachtige expositie. Jl. Zondag-namiddag is bij het baden in de gracht langs de bedekte gemeen schapslinie alhier verdronken de jongeling K. 't Is niet onwaarschijnlijk, dat hij, zich in 't water bevindende, een flauwte heeft gekregen, daar hij jaren lang daaraan lgr dende was. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 24 tot 28 Juli. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD A. H. de Bats en S. Visser. BEVALLEN M. Conijn, geb. Kooiman, d. A. 8ant, geb. Roggeveen, z. MDekker, geb. Kiste- maker, z. K. Scholder, geb. Groen, z. E. Bijl. geb. Blom, d. G. Scheurkogel, geb. Hartman, z. B. I. J. Wieringa, geb. van Vuure, d. G. Putting, geb. Goos, d. A. Bossaert, geb. Ducardus, z. OVERLEDENH. Kok, 21 j. J. J. Frensel, 62 jaar. dejjjde Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoeno», naar Rotterdam, vertrok 24 Juli naar Pcrim. Het stoomschip //Utrecht,naar Java, arri veerde 24 Jhli te Batavia. Het stoomschip //Prins Alexandernaar Am sterdam, vertrok 25 Juli van Port-Said. Het stoomschip //Prins van Oranje*, van Amsterdam, vertrok 24 Juli van Port-Said. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina*, van Amsterdam, passeerde 24 Juli Kaap Rocca. Het stoomschip «Batavia", naar Rotterdam, vertrok 26 Juli van Marseille. Het stoomschip //Koningin Emma", naar Amsterdam, arriv. 27 Juli te Suez. Het stoomschip //Soenda", naar Amsterdam, vertr. 26 Juli 'van Port-Said. Het stoomschip «Sumatra", naar Amster dam, pass. 27 Juli, ten 11 u. voorm. Dungeness. Marktberichten. Alkmaar, 25 Juli. Aangevoerd 7 paarden f 120 a 250, 20 koeien en ossen f 100 a 255, 33 nucht. kalveren f 10 a 18, 29 magere scha pen f 12 a 20, 22 lammeren f 5 a 10, 24 magere varkens f 11 a 16, 348 biggen f3, a 5,50, -1 bokk. en geit. f4 a 8, 3 kleine bokjes 80 a 125 cents, boter p. pd., ('s rnid- 12 uur) £0,57$ a 0,67^, eieren f3,50 a 4, eendeneieren f3,25 beide per 100. Hoorn, 25 Juli. Aangevoerd tarwe f 10,50 a 12gerst f5,25 a 6,50, haver f4,a 4,50, erwten witte f 10,50 a 12, groene dito f 12,50 a 14, grauwe dito f 16,25 18, vale f 14,25 a 16, bruine boonen f 10,50 a 15, kar wei f9,50 a 9,"£), mosterdzaad f 15,50 a 16, 12 paarden f60 a 200, 44 schapen L15 a 18, 48 varkens 8 a 14. 2,50 a 5, kipie? :n f3,25 a 3,50 p. 100, 1675 koppen boter fC,55a0,60 p. KG. Visscherijberichten. Nieuwediep, 25 Juli. Aangebracht door 95 korders 20 tot 60 tongcu p. st. 50 a 55 ct., 20 tot 200 kleine tongen p. st. 20 ot., 3 tarbotten p. st. f 7 a 8, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 1 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3, 3 tot 10 rog gen per stuk 60 cent. 27 Juli. Niets binnen. 28 Juli v.m. 8 u. Niets binnen. Zaterdag 11. werd, door een knaapje van 11 jaren, een kind van een jaar of 5, 6 uit het Heldersche kanaal gered. De moedige knaap, de Boer genaamd, zag van den anderen oever het gevaar, waarin het kind aan de overzijde verkeerdehij aar zelde niet om gekleed te water te sprin gen en 't kind aan dreigend doodsgevaar te ontrukken. Een heldedaad, door een 11 jarig knaapje volvoerd, mag waarlijk wel in 't openbaar worden vermeld. Deze vermel ding strekt tevens tot geruststelling, dat het geslacht der menschenredders, dat hier ter plaatse in vroeger jaren mannen telde als Martin us van den Ham en Cornelis Dito, nog geenszins is uitgestorven. Die hel den vinden in onze dagen, zelfs onder de knapen, uitstekende navolgers De Nuts-Commissie voor edelmoedige bedrijven moge ook van dit heldenfeit wel nota nemen Gisteren-namiddag te 4.14 kwamen met den spoortrein alhier aan de 4de en de 5de comp. van het 4de regiment ves ting-artillerie, eerstgenoemde uit den Haag, laatstgenoemde uit Hellevoetsluis. Beide corupagniën, bestemd om aan de practische oefeningen met het vesting-geschut alhier deel te nemen, werden gehuisvest in de kazerne van het fort Kijkduin. Aan het Bestuur van »Helder's Be lang", tot verfraaiing en tot bevordering van den bloei der gemeente Helder, is, op het daartoe gedaan verzoek, door Z. Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, tot wederopzegging, vergunning verleend tot het planten van boomen op den oostelijken berm Iran den Rijksweg Alkmaar—Nieuwediep, in het Ankerpark te Helder, onder de voorwaarden, bij de beschikking gevoegd. Op Zondag 2 Augustus a.s. des na middags te l1/2 uren, zal, ter gelegenheid der verjaring van H. M. Koningin Emma, alhier een parade gehouden worden, waar aan, behalve door de alhier garnizoen houdende troepen, zal worden deelgenomen door de dd. Artillerie-Schutterij. De algerreene begraafplaats te 'sHage was Zaterdagmiddag weder liet vereenigings- punt voor vele autoriteiten, voornamelijk mi litairen, en belangstellenden, die een laatste hulde wilden brengen aan den gepensionneer- den luitenant-generaal der Genie M. D, graaf van Limburg Stirum, oud-minister van Oorlog. In allen eenvoud werd het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats overgebracht, gevolgd door den adjudant der Koningin, kapitein baron Sirtema van Grovestins als vertegenwoordiger van HH. MM. de Koninginnen, en verder door de kameraden, vrienden en vereerders, die de met bloemen en palmen bedekten lijk baar opwaehtten. Ook waren er deputaties van hoofd- en ver dere officieren van de wapens der genie, het regiment grenadiers en jagers, het korps hu zaren cn het Indische leger. De anti-dienstvervangingsbond was door bijna al de leden van het hoofdbestuur en van het bestuur der Haagsche afdeeling vertegen- 1, terwijl de dezer dagen geconstitueerde feestcommissie voor de herdenking van den 60ston jaardag van den tiendaagschen veld tocht in de personen van hare leden, generaals Michelhoff, Gevers, Deynoot en de heeren Huijgens en Vorsterman van Oyen de laatste eer bewees aan den oud-strijder. Aan het graf nam wegens uitlandigheid van den voorzitter van den anti-dieustvervangins- bond, gen. Mac. Leod, zijn tijdelijke opvolger, de vice-admiraal Van Rees, het woord. Al begreep hij dat men in beginsel kan zijn voor of tegen persoonlijken dienstplicht, zoo mocht de spreker tegelijk aannemen, dat or geen verschil bestond over de waardeering van de handelingen van den generaal Van Stirum, vooral wat betreft de zeldzame volharding, welke de overledene getoond heeft in eene zaak welke hij Duttig achtte voor het vader land. Als oprichter en president van den Anti- dienstvervangingsbond is zijn leven en streven geweest daarvoor te strijden met schier on- overtreffelijken ijver en kracht. Genoodzaakt het presidium aan anderen over te dragen, bleef hij toch voortwerken, altijd het oog gericht naar het eerste doel, de afschaffing van de plaatsvervanging. De heer Van Rees achte zich niet geroepen over van Stirums eigenschappen als krijgsman en als mensch te spreken, maar toch mocht hij niet nalaten te zeggen dat met den gene raai verdwijnt een van die weinige figuren, die bijna niet meer in het Nederlandsche leger te vinden zijn, die hun bloed hebben mogen storten voor Koning en Vaderland. Daarbij was hij een eldelman van den echten stempel met de leus voor oogen, die altijd goed klinkt Fais ce que dois, advimne que pourra. Ten slotte betuigde Spreker zijn innig leed gevoel dat deze ijverige strijder voor het be ginsel van den Bond de bereiking van zyn doelde aanneming der legerwet, niet heeft kunnen beleven, maar te vens was hij overtuigd dat zijnstreven immer in herinnering zal blij ven bij alle leden van den bond. Namens de bloedverwanten van den over ledene verzocht een hunner aan baron van Grovestins, aan Hli. MM. de Koninginnen dank te betuigen voor hare vertegenwoordi ging, en werden allen die herwaarts geko men waren om het laatste overschot van een edel vaderlander eer te bewijzen, daarvoor be dankt. Zooals reed3 kortelijk gemeld is, stonden Vrijdag te Winschoten terecht: Joseph Mul ler, oud 29 jaren, en Grietje König, zijn huis vrouw, oud 31 jaren, beschuldigd van den va der van de laatste beklaagde, Joh. König, oud 70 jaren, te Borgertange to hebben geworgd. De beide beklaagden hebben haar vader op den leemen vloer geworpen, de keel toege drukt, een touw gehaald en dat om zijn hals gedaan, waaraan beiden hebben getrokken. Daarna hebben zy hun slachtoffer opgehan gen om den schijn te geven van zelfmoord. ie ambtenaar van het openbaar ministerie hield een welsprekende rede en betoogt, dat een gelukkig zeldzaam voorkomend feit hier behandeld wordt. Afschuwelijker misdaad kan niet voorkomen doodmartelen is'hier het ware woord. Hier is geschonden de heilige band tusschen ouders en kind zulke monsters be- hooren niet langer in de maatschappelijke omgevingzij moeten gebannen worden naar andere oorden. Verzachtende omstandigheden zijn voor de beklaagden niet aan le nemen, en spr. requireert voor ieder der beklaagden een tuchthuisstraf van 15 jaren. De ambtshalve toegevoegde verdediger, Mr. M. van Valkenburg, tracht het bewijs te le veren, dat or geen opzet tot moorden bestaan heeft en vraagt vryspraak. De beide beklaagden zyn ten zeerste aan gedaan. De ambtenaar van het O. M. houdt vol, dat de onmenschelijke daad gestraft en zwaar gestraft moet worden, en laat van zijn eisch niets vallen. Na repliek van den verdediger wordt de zitting welke door een groote menigte toehoorders werd bygewoond te 4 uren gesloten. Men schrijft ons van Terschelling dd. 15 JuliMet genoegen maken wij mel ding van het moedig gedrag van een onzer matrozen, Cornelis Bakker, zoon van den loodsschipper Bakker alhier. Hij dient op de Ned. bark «Theodora«, van Vlissingen. De bark lag te Mobile (Amerika) langs zijde van eenen Amerikaanschen schoener. Een der matrozen een Harlinger, had 1 Juli jl. het ongeluk van den voorondertop- zeilra op de reeling van dien schoener en vervolgens in zee te vallen. De ongeluk kige, misschien bewusteloos, bleef geruimen tijd onder water. Onmiddellijk na zijn val was echter de matroos C. Bakker hem van de verschansing nagesprongen en toen de drenkeling niet boven kwam, dook hij on der, had het geluk hem te grijpen en sleepte hem naar 't schip, waar beiden werden op gehaald. De drenkeling kon intusschen niet tot bewustzijn teruggebracht worden en overleed een paar dagen later in het hospitaal te Mobile. Men schrijft ons uit IJmuiden, 27 Juli 1891 L.l. Maandag kwam van Zaan dam in ballast en naar Riga bestemd, het Engelsche stoomschip „Spark", kapitein Pattison te IJmuiden. Onmiddellijk spron gen 4 Hollandsche matrozen, dienzelfden dag op eerstgenoemde plaats gemonsterd, van boord op de sluis en wilden niet meer aan boord, omdat zoo als zij vertelden, er den geheelen dag gevochten werd. Een hunner (de krabben en schrammen in zijn gezicht bewezen 't) verklaarde reeds drie maal dien morgen aan een vechtpartij te hebben deelgenomen en beschuldigde de Engelsche bootsman als opruier. De op de sluis verzamelde menigte was blijkbaar zeer weinig vriendschappelijk ge zind tegen dien bootsman, waarop laatst genoemde zich niet ontzag met hout en tabakspruimeu te werpen. Zeer spoedig ontstond er nu een bombardementde op de sluis liggende steerien dienden als werp tuig. De politie maakte een eind aan 't zaakje. Onze Hollandsche slager, die voor eenigen tijd reeds had getoond ook in 't straffen van onwilligeu bekwaam te zijn, bood 25 gulden als de bootsman eens aan wal kwam; natuurlijk bedankte deze be leefd daarvoor. Door tusschenkomst van daartoe over gekomen huurbazen, gingen andere matro zen, daarvoor overgekomen uit Amsterdam, den volgenden dag aan boord en koos het schip zee. - Verleden week is te Zuidbroek door de oplettendheid van een machinist een groot ongeluk voorkomen. De trein van Groningen was in aantochthet sein bij de spoorbrug stond op veilig, doch de brug was afgeschoven. Toen de machinist dit zag, had hij gelukkig nog juist den tijd om den trein tot staan te brengen. Te Vrouwenparochie geraakte Zon dagmorgen een rijtuig te water, doordat het paard schrikte voor eene jonge dame, die haren parasol sloot. Slechts met moeite en niet dan nadat de ruiten waren inge slagen, kon men de personen, die in het rijtuig zaten, redden. Een der vrouwen miste haar gouden oorijzer en juweelen het eerste vond men samengedrukt weer, de laatste bleven in het water. Spoorwegramp in Frankrijk. Parijs, 27 Juli. (R.O.) Een vreeselijk ongeluk gebeurde Zondagavond in het station St. Mandé bij Vincennes, ten Zuidoosten van Parys). Toen een aanvullingstrein van Joinville le-Pont aankwam, stoomde deze op den eer sten trein, die nog in het station stond. De locomotief verhief zich hoog boven de over blijfselen van de drie laatste wagens van den eersten trein, die geheel werden verbryzeld. De vuurhaard ging open en al liet vuur ver spreidde zich over de waggons, welke terstond in brand geraakten. De meeste reizigers die omkwnmen, verbrandden. Bovendien zijn er vele gekwetst, wier beenen werden verbryzeld of die andere ernstige verwondingen bekwamen, Terstond werd hulp gebracht. De brandweer bluschte het vuur, terwijl de spoorwegbeamb ten bezig waren de gewonden uit hun benar- nen toestand te bevrijden. Het grootste ge deelte van de reizigers, welke in drie verbrij zelde wagens zaten, waren werklieden en han delsbedienden, die, van een zondagsuitstapje naar buiten, naar Parijs terugkeerden. Van de drie waggons waren twee waggons tweede en een eerste klasse. Tot drie uur in den ochtend was men bezig met ket te voorschijn brengen der lijken. Reeds zijn 49 lijken gevonden. Van de gekwetsten, wier aantal op 100 wordt geraamd, zijn er reeds 6 overleden. Geheele families zijn omgekomen en van gezinnen, bestaande uit vijf of zes personen, is niet meer dan een lid overgebleven. Men gelooft dat van de gekwetsten ook nog velen zullen overlyden. Het is nog niet uitgemaakt, wie voor dit ongeluk verantwoordelijk moet worden gesteld. Verschillende geruchten zijn in dit opzicht in omloop. Het waarschijnlijkste is de lezing,dat de eerste trein over den bepaalden tijd in bet station is gebleven. De natrein vertrok 5 minuten na den eersten trein uit Joinville-le- Pont en stoomde het station Sl. Mandé binnen toen ten onrechte het sein, dat de weg vrij was, werd gegeven. De ramp veroorzaakt na tuurlijk groote ontsteltenis. De weg werd terstond weer vrygemaakt. Zaterdag 1 Augustus hopen, zoo i de Heere wil, onze geliefde Ouders DIRK VONK Jr. en CAROLINA VISSER, i hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken, *8 Gravenhage, Juli 1891. Hun dankbare Zoon en Behuwddochter, D. VONK Dz. G. VONK geb. Harder. Bevallen van een Meisje: B. I. J. WIERINGA—VAN VUITRE, Echtgenoote van T. WIERINGA. Erfprins, 24 Juli 1891. Voorspoedig bevallen van een Jongen M. DEKKER—KISTEMAKER. Helder, 25 Juli 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling onze dierbare Echtgenoot en Vader, Joliannes Jacobus Freusel, in den ouderdom van bijna 63 jaren. Helder. 26 Juli 1891. Wed. J. J. FRENSEL en Dochter. Heden overleed na een langdurig lijden, mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder, I D A BOON, in den ouderdom van ruim 30 jaar. Helder, 16 Juli 1891. A. A. KIKKERT Szn. Algemeene kennisgeving. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst.) Getrouwd: ALBERT HERMAN DE BATS SOUWTJE VISSER, die, namens wederzijdsche familie, bedanken voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, vóór en bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Helder, 24 Juli 1891. Nog treurende over het verlies van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, GEERTJE RUITER, trof ons heden een gevoelige slag door het afster ven van onzen geliefden Broeder en Behuwdbroeder JAN LONT Jbz., in den ouderdom van 29 jaren. Wieringen, 22 Juli 1891. Uit aller naam, D. LONT Jz. (Door omstandigheden eerst beden geplaatst). Zeer smartelijk viel mij de treu rige tijding in het Kraambed, dat mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen dierbare Vader, JOSEPH PLANJE, in den ouderdom van 31 jaren, door een noodlottigen val op het ss. Su matra", aan de gevolgen in het hos pitaal te Batavia is overleden, mg nalatende drie kinderen, allen te jong om dit smartelijk verlies, dat ons getroffen heeft, te beseffen. Mijn hoop is op den Algoede, die de Helper van Weduwen en Weezen is. Helder, 28 Juli 1891. Uit naam der Wed D. PLANJE geb. Bakker. In de hoop van onzen dierbaren broeder spoedig in Nederland weder te zien, moesten wij de treurige tij ding vernemen, dat onze dierbare broeder en zwager, JOSEPH PLANJE, door een noodlottigen val aan boord van het stoomschip Sumatra", in den ouderdom van 31 jaren aan de gevolgen in het hospitaal te Batavia is overleden. Wij betreuren zijn heen gaan diep, doch berusten in den wil van Hem, wiens doen liefde en wijs heid is. Helder, 28 Juli 1891. Namens Zwager en Zuster, W. C. STÜRK, en Echtgenoote. Donderdag 23 Juli jl. kregen wij het treurig bericht, dat onze geliefde Zoon en Broeder JOSEPn PLANJE, stoker aan boord van het S.S. »Su- matra* van de S.-M. N., door een noodlottigen val, in het Hospitaal te Batavia is overleden, in den ouder dom van 31 jaren. Ieder die een ouderhart bezit, zal kunnen beseffen hoe zwaar ons deze tweede noodlottige slag treft. Helder, 28 Juli 1891. Uit naam der Ouders* Broeders en Zusters, P. BURGERS, en Echtgenoote. J. VOET, en Echtgenoote. W. C. STURK, en Echtgenoote. Den 27n dezer ontsliep zacht en kalm, onze eenige lieveling HENRY, in den jeugdigen leeftijd van negen weken. Allen die ons van nabij ken nen, zullen beseffen hoe zwaar ons die slag treft. De diepbedroefde Ouders, J. L. GORDIJN, Fourier d. Mar8. J. GORDIJN, geb. Meijer. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze jongste lieveling Stijntje Willieluiina, in den leeftijd van ruim 6 maanden. IJmuiden, 26 Juli 1891. D. MULLER. M. MULLER—ROOS. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen bij deze hun welgemeenden dank aan vrienden en bekenden, voor de vele blijken van be langstelling, bij het overigden en de ter- aarde-bestelling van hun Echtgenoot en Vader ondervonden. J. G. C. WIJDEMAN— Wed. J. REIS. I. A. TEN HACKEN—REIS. N. L. TEN HACKEN. Helder, Juli 1891,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2