Advertentie n. at Hunne dankbare Kinderen. schillendo zaken met elkaar verward worden en het is volgens deze (door my) voorgestelde regeling geheel overbodig. De «hoofden" zijn ook niet van de le, 2e, 3e of 4e klasse, naar mate zij f1500, f1400, f1300 of f1200 per jaar krijgen. 2o. In beide bovengenoemde ontwerpen is zeer veel zoo onduidelijkdat verscheidene onderwijzers, die al eens hoopvol hun aan staand salaris gingen berekenen, tot twee ver schillende uitkomsten konden komen. Tableau! WALTER. Texel, Augustus '91. Bij de laatstgehouden herstemming voor den gemeenteraad is duidelijk gebleken, dat de kiezers meer op daden zien, dan dat zij zich laten verschalken door allerloi aanbevelingen, waarbij geen onkel bewijs geleverd wordt. Of er al sprake is, dat mijnheer A. een zeer goed man is en al zoo lang zitting in den raad heeft gehaden dat de heer B. zulk een uit stekend onmisbaar lid is vanwege ZEds. zui nigheid, als bewijzen ontbreken geeft zulks den kiezer geen genoegzamen grond. Een lid als de hoer A. A. Dros echter is zich zelve een aanbevoling, door ZEds. flink optreden in den gemeenteraad en het hand haven der gemeentebelangen, afgezien van be voorrechting des persoons, zooals in de laatste zitting (31 Juli) weer zoo schitterend is gebleken. De heer Dros laat zich niet verschalken door een missieve van den heer Poutsraa, noch door het gejuich van den heer C. Keizer Pz. De heer Dros heeft gelet op den wenk van den voorzitter dat er aan den Burg reeds twee onderwijzers meer zijn, dan de wet vordert. En de heer Dros weet zeer wel, dat, waar meer onderwijzers gebezigd worden, dan de wet voorschrift, het Ryk daarvoor geen sub sidie verleent, maar zulks geheel ten laste der gemeente komt. Waarschijnlijk wisten de overige raadsleden zulks nietanders zouden zij den heer Dros in diens poging wel gesteund heb ben, in plaats van maar leuk weg een zwij gende houding aan te nemen. Bedenkt het wel, ingezetenen, twee onder wijzers meer, enkel aan :den Burg, dan de wet vereischt, wat dit der gemeente kost. Voorts zien we niet in, waar een lid van den raad algemeene belangen behartigt, or sprake kan zijn van in 't gezicht slaan. Bij voorbaat betuig ik u, Mijnheer de Re dacteur, mijn dank voor de plaatsing. De inzender stelt zich verantwoordelijkdes gevorderd geeft hij UEd. de vryheid, zijnen naam zonder vorm van proces openbaar te maken. Hoogachtend UEds. dr. B. Marine en Leger. Blijkens een bij het departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoomschip „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel van den kapitein ter zee H. Quispel, den 7den dezer van Leith (Edinburg) vertrokken. De officier van gezondheid der lste kl. bij de zeemacht dr. C. T. Hurnme, geplaatst in de di rectie der marine te Willemsoord, en belast met de waarneming van den geneeskundigen dienst bij het Koninklijk Instituut voor de marine, 's rijks werf en het bataljon mariniers aldaar, wordt met den 16den September a. a. op non-activiteit ge steld en vervangen door den officier van gezond heid der Ie kl. bij de zeemacht J. A. Rademaker. Stoomvaartberichien. Het stoomschip «Koningin Emma", naar Amsterdam, passeerde 6 Augustus Gibraltar. Het stoomschip «Gelderland," v. Rotterdam, arriveerde 7 Augustus te Port-Said. Het stoomschip «Soerabaja", v. Rotterdam, vertrok 6 Augustus van Marseille. Het stoomschip «Mcrapi" naar Rotterdam, vertrok 7 Augustus van Perim. Het stoomschip «Soemda,» naar Amsterdam, passeerde 8 Augustus St. Vincent. Het stoomschip rPrins Hendrik,' van Am sterdam, pass. 7 Augustus Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Gelderland», van Rotterdam, vertrok 8 Augustus van Suez. Het stoomschip «Prinses Amalia», naar Amsterdam, vertrok 9 Augustus van Port-Said. Het stoomschip «Prinses Marie», van Am- stordam, araiv. 9 Aug. van Padang. Het stoomschip «Noord-Brabant», van Rot terdam, arriv. 10 Aug. te Batavia. Het stoomschip Ardjoeno», naar Rotterdam, pass. 8 Aug. Saigres. Het stoomschip «Samarang," van Rotterdam, arriv. 9 Augustus te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 8 Augustus. Aangevoerd 8 paar den f150 a 300, 17 koeien en ossen fl60a 240, 96 nacht, kalveren f8 a 16, 52 magere schapen f14 a 20, 89 lammeren f10 a 14, 63 magere varkens f 10 a 15, 282 biggen f3, a f 5,2 bokk. en geit. f 3 a 6, 3 kleine bokj. 75 a 125 ets, boter per pond ('s mid dags 12 uur) f0,60 a 0,70, eieren f3,50 a 4,per 100 stuks. Hoorn, 8 Aug. Aangevoerd tarwe f 10, a 11,50, gerst 5,50 a 6,25, haver f 4,25 a 5, erwten witte f 10,25 a 12, groene dito f 12,50 a 14, grauwo dito f 13,75 a 17, vale dito f 14,50 a 16, bruino boonen f 12,50 a 14, kar wei f9,50 a 9,75, mosterdzaad f 15 a 16, 22 paarden f70 a 180, 105 schapen f18 a a 22, 115 lammeren f8 a 12, 5 kalveren f 14 a 22, 51 varkens f 8 a 18, 2 zeugen f25 a 35, 140 biggen f 2,50 a 5, kipeieren f 3,a 3,25 p. 100, 2300 koppen boter f 0,50 a 0,75 per KG. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 8 Ang. Aangebracht door 25 kor- ders 10 iot 50 tongen p. st. 65 a 70 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tot 2 mand kleine schol p. si. f2 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3,50 a 4, 3 tot 6 roggen p. st. f 1,20, 3 tarbotten p. st. f 8 a 9. 10 Aug. Niets binnen. 11 Aug. V.m. 8 u. 8 korders met 5 tot 15 tongen p. st. 65 ct., 20 tot 70 kleine tongen p. st. 20 ct., 1 tot 2 mand schar p. m. f 4, 2 tot 5 roggen p. st. f 1,25. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 7 tot 11 Augustus. ONDERTROUWDP. Koopman, korporaal- torpedomaker, en W. M. Baitermann. E. Broek, vischhandelaar, en M. Wijker. GETROUWD: Geene. BEVALLEN A. Tuinder, geb. van den Akker, d. B. A. Erica, geb. Schut, d. M. A. Streicher, van Son, d. C. Wielemout, geb. van Opzee- laud, d. M. v. d. Klanuw, geb. de Groot, e. E. Heeres, geb. Karman, z. E. Ketelaar, geb. v. d. Bos, z. E. Blokker, geb. Landman, d. M. Kra mer, geb. van Pelt, d. D. Florusse, geb. Plat voet, z. C. Steeman, geb. Schoenmaker, z. A. Blankmau, geb. Dekker, d. OVERLEDEN: D. van Praag. 1 w. G. v. d. Haagen, 2 d. T. Spil, echtgenoote van P. v. d. Park, 69 j. 3 levenloos aangegeven. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 bloedkoralen Ketting met gouden Slot, 1 Knipmesje en 1 Sleutel, Adres Bureau I: 1 Armband (muntstuk jes 1 Portemonnaie waarin eenig geld. Vervolg der Berichten. De heer J. S. B. Janzen heeft voor zijne benoeming tot raadslid dezer gemeente bedankt. Een nieuwe keuze voor een lid van den raad zal plaats hebben Dinsdag 25 Augustus a. s. De heer H. Uurbanus Pz., leeraar te Doesburg, vroeger alhier, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd voor de Hoog- Duitsche taal. Er is sprake van dat eenigo ingezete nen, eevoegden tot het uitoefenen van het kiesrecht, hun beklag zullen indienen bij den gemeenteraad, ter zake van het bezigen van twee verschillende stembiljetten voor de ver kiezing van acht leden voor den Gemeente raad. Men verlangt een geheel nieuwe vrije stemming, met vernietiging als ongeldig, van de stemmingen op 21 Juli en op 4 dezer. In de vorige week had nabij Kykduin een voorval plaats, 't welk treurige gevolgen had kuunen hebben. Bij een exercitie met het geweer bij de com- pagniën van het 4e regiment vesting-artillerie aldaar, gebruikte een der manschappen van de 8e corap., in plaats van een exercitie-pa troon, een scherpe patroon, die bij het exer- ceeren door hem werd afgescholen. De kogel vloog rakelings langs het hoofd van den ser geant-instructeur, die vóór den troep stond, en in de richting van het fort. Deze zaak moet thans in onderzoek zyn bij den auditeur-militair, omdat het de vraag geldt, of hier moedwil of onvoorzichtigheid in 'l spel is geweest. In ieder geval zal het gebeurde zeer zeker aanleiding moeten geven tot het nemen van doeltreffende maatregelen om zulke feiten te voorkomen. Niet alleen veroorzaakt zulks ge vaar voor 't leven van militairen, maar ook voor ieder die zich zelfs op vrij grooten afstand van de exerceerende troepen bevindt. Nadat jl. Zaterdag de beide compag- niën van het 4e regiment vesting-artillerie een uit Den Haag en een uit Hullevoetsluis na deelneming gedurende 14 dagen aan de practische schietoefeningen, weder naar hunne garnizoenen waren teruggekeerd, kwamen j.1. Maandag alhier met hetzelfde doel aan twee andere compagniën van genoemd regiment, een uit Willemstad onder bevel van den kapi tein A. H. Huart en een uit Den Haag onder commando van den kapt. W. J. G. Van der Vei In de laatst verloopen dagen zag men herhaaldelijk militairen van elders herwaarts komen om aan de schietoefeningen met het vesting-geschut alhier deel te nemen. Schier dagelijks dreunen hier zware schoten, gelost uit de wijde vuurmonden, die opgesteld zijn op het zeefront van het fort «Erfprins». De vraag kon nu wel eens gedaan wordenWat baten deze kostbare oefeningen En in ver band daarmede deze andere: Leert men nu juist richten met andere woordenSchiet men nu werkelyk raak Ja, kunnen we antwoorden, want dezer dagen bezichtigd» we op den zeedijk een der zwaar gebouwde vlotten, waarop de schijven, voor do bewuste practische schietoefeningen bestemd, worden geplaatst. Het ding was dezer dagen letter lijk dwars door midden geschoten, terwijl het door een der sleepbooten op een afstand van het genoemde zeefront door he t Marsdiep werd gesleept. Onze kanonniers schieten dus wel degelijk raak Onmiddellyk nadat de heer Vos in de jongstgehouden zitting van den gemeenteraad een klacht had doen hooren over de bloome- loosheid van het park op het Molenplein, al hier, werd door het Bestuur van «Helder's Belang getracht vergunning te verkrijgen" tot beplanting der onbeplante perken. De gevraag de vergunning werd door het Hoofd van het Gemeentebestuur welwillend verleend en jl. Zaterdag werd tengevolge daarvan het park van de noodige bloemen voorzien. De bloe misten Lagerweij en Puinbroek hebben zich, op aan wyzing van het Bestuur der genoemde vereeniging, met de beplanting belast. Aan de billyke klacht van den heer Vos is op deze wijze tegemoet gekomen, zei-er ten genoegen van 'cpnbliek, dat het park op het Molenplein passeert en daar van tyd tot tyY -^"kje in werpt. Do «Tuintjes", oudstijds «Tillenhof" zal, als uitspanningsplaats, te beginnen met 1 September e. k. geëxploiteerd worden, door den heer A. Fasol, die zich voorstelt, door liet aanbrengen van de noodige verbeteringen, deze plek te maken tot een der gelegenheden, waar men, zich naar buiten begevende, gaarne eenige oogenbiikken vertoeft. «Tillenhof" was in vroeger dagen een pas torie. De predikant Van Tili, die zyn dienst werk zoowel te Huisduinen als aan den Hel dor had te verrichten, vestigde zich aldaar met terwoon, opdat hij zich zoodoende gemakkelijk naar beide deelen zijner uitgebreide gemeente kon begeven. Naar hem werd deze villa Tillenhof" geheeten. 't Bestaan van dit bui tenverblijf datumt reeds van ouden tyd, want a L."l ^jjoasfcijk Salomon van Till was hier te plaatse werk zaam van 27 Juni 1666 tot 8 Nov. 1677. Op laatstgenoemden datum nam hij afscheid van zijne gemeente te dezer plaatse, bij zijn ver trek naar Medemblik. In latere jaren is van de voormalige pastorie een uitspanningsplaats gemaakt, en is de naam «Tillenhof" van lieverlede door «Tuintjes" vervangen. Voor de stichting van het Bad paviljoen was dit koffiehuis met een boschje daarachter bijkans de eenige gelegenheid voor ingezetenen van don Hchler om zich buiten te ontspannen. In de vorige week zijn van hier, onder gewapend geleide, naar Haarlem overgebracht om voor den krijgsraad aldaar terecht te staan de korporaal B., van het 4e reg. vest. art., beschuldigd van verduistering van gelden als geëmployeerde by de Cantine van het korps te fort Kijkduin alsmede ne fuselier V. van het lste reg. Infanterie, beschuldigd van diefstal ten nadeele van een zijner kameraden. Aan de gymnastiekfeesten te Hilver sum, Zaterdag en Zondag gehouden, is ook deelgenomen door eenige leden van de Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging Oe fening kweekt Kunst" en der Gymnastiek- en Exercitie-Vereeniging „Pro Patria". De konstabel Y. v. d. B., die 3 re volverschoten op den commandant en den machinist van Hr. Ms. stoomkanonneer- boot »Dufa«, te Rotterdam loste, is door den Zeekrijgsraad te Hellevoetsluis veroor deeld tot 3 jaren gevangenisstraf, terwijl hij tevens vervallen van den dienst is ver klaard. Hij heeft tegen deze uitspraak appèl aangeteekend en zal daardoor voor het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht moe ten terecht staan. Het concept van 't rapport der zooge naamde Taptoe-commissie is Dinsdag ge drukt aan de kennisneming der leden dier commissie onderworpen. In de dien dag gehouden vergadering zijn verschillende wijzigingen vastgesteld, waardoor de open baarmaking vertraagd werd. Het aantal personen, die zich na de herhaalde oproepingen als slachtoffers heb ben aangemeld, is klein wij meenen een vijftal. Indien onze inlichtingen juist zijn, dan blijkt uit het rapport, dat alle noodige maatregelen genomen waren en ook de voorbereiding niets te wenschen liet. Eerst op het allerlaatste oogenblik zou men te kort geschoten zyn in de uitvoering van hetgeen was vastgesteld en gelast. („Hbl.") Te Haarlem werden Zondag, den laatsten Kermiszondag, alleen uit Amster dam ongeveer 10,000 personen aangevoerd. Van andere kanten was dit getal omstreeks 1000. De politie heeft handen vol werk gehad. Er werden vele arrestatiè'n gedaan en vier malen geneeskundige hulp ingeroepen voor verwondingen op verschillende kermisgas ten. De kleermader Elskamp, die Zater dag in ondertrouw was opgenomen met de dochter van schipper Berensen, vierde 's avonds de bruiloft ten huize van zijn aan staande schoonouders aan het Frankhuis, gemeente Zwollerkerspel, bij welke gele genheid hij hevigen twist kreeg met zyn Leve aanstaande schoonzuster, die zoo hoog lipp, dat zij den bruidegom met een mes t^ee diepe wonden aan het hoofd en aan den hals toebracht, waardoor veel bloed verlies ontstond. Den verwonde bracht men naar dr. Frank om verbonden te wor den. Zyn toestand was toen van dien aard, dat hij aldaar door een Roomsch-Katho- liek geestelijke werd bediend. Vervol gens werd hij per brancard naar het R.-K. liefdegesticht overgebracht. Op de binnenplaats van een huis aan de Heerenmarkt, te Amsterdam, is het boven gedeelte van een beerkuil ingezakt met het gevolg, dat de bewoner van het huis in den kuil viel. Op zyn hulpgeroep kwam terstond iemand aansnellen, maar daar de steenen aan den kant afbrokkelden, deelde ook deze persoon in het weinig verkwik kende bad. Oogenblikkelijk werd toen de hulp der politie ingeroepen, waarop 4 agen ten kwamen, die, bijgestaan door een bur ger, met een ladder en een dreg beide per sonen uit hun akelige positie bevrijdden. Volgens het verslag der rekenkamer ontving een man, die door een dollen hond gebeten was en zich onder behandeling van Pasteur wilde stellen, van regeerings- wege een toelage van f 150. Van dat sommetje werden door hem uitgegeven f 30,50 voor amusementen en dagelyksche kleine verteringen, f3, voor een nieuwen hoed (een Trois Fran^ois kost maar f 1.80) f2.25 voor tabak en sigaren en f 15,50 voor onderhoud van vrouw en kind gedu rende zijn verblijf te Parijs. De man heeft van niets ook niet van beet kwade gevolgen ondervonden. Dezelfde man, die onlangs na een huiselijk standje van zijne vrouw wegliep met de bedreiging: »Ik ga naar Amerika en je ziet mij nooit weeromen eenige uren later beschonken thuis werd gebracht, nam verleden week met dezelfde bedreiging afscheid. Werkelyk vertrok hij nu van het station dezer gemeente met den trein. Onderweg vernam hy dat het kermis was te Wieringen. Hy besloot dus daar eerst een kijkje te nemen, verteerde al zyn geld en rekende zich zeer gelukkig toen hy op een visschersschuitje vrachtvrij naar huis mocht weerkeeren. Toen hy zwygend en met zyn figuur rende "V De verlegen de echtelijke woning binnentrad, voegde zyn vrouw hem t oeNu zou ik op een anderen keer maar eens naar de Oost gaan!" Aan de Groote Keeten te Callants- oog heeft men in den nacht van Zondag op Maandag de bleek bestolen bij A. Thomas en een mand met waschgoed van het erf van Cornelis Bakker. Op heden, Maandag, was men de daders nog niet op het spoor. De barbier geschoren. Een veertien dagen geleden werd te Béziers (Héralt) een boer met een tamelijk onnoozel gezicht geschoren. Al pratende verhaalde hij Fi garo, dat men op zijn dorp zooveel last had van muizen. Laatstgenoemde vraagde of men er te veel van had. »Of we,« klonk het krachtig. Welnu, Figaro had er juist noodig en als 't boertje er hem bezorgen wou, zou hy ze met één frank het stuk betalen. Voor een paar dagen verscheen de «onnoozele* landman met een kooi vol. »Twee honderd twee en vijftig stuks,* zeide hij, dat is 252 frank.* De barbier, die zijn aardigheid lang ver geten had, zocht er zich uit te redden. »Ja maar,« vraagde hij, «zijn 't wel man netjes?* Dat wist ons boertje niet. «Neem ze dan maar weer meêwijfjes kan ik niet gebruiken.* Ze weer meenemen?* riep de boer. «Dan laat ik ze u liever voor niemandal.* Hij schudde de kooi in de woning van den barbier leeg en stapte heen. Die van Béziers hebben zich tranen ge lachen maar niet om den hoer. Twee kranige Kerels. Men deelt aan de «Amst. Ct. het volgende mede Onder de Oost-Indische militairen, die zich aan boord van de «Prins Alexander" bevin den, welke boot Zondag aan de Handelskade hier aankwam, bevonden zich twee ridders van de Militaire Willemsorde, kranige kerels, die, zooals hieronder blijkt, een groot gedeelte van den Atjeh-oorlog hebben medegemaakt en zeker niet als toeschouwers. De een toch Arie Kraibelt, de Melker geheeten, Rotter dammer van geboorte, kwam in 1871 in Indië als sappeur, werd in 1872 korporaal en in 1873 sergeant bij de genie. Hy nam deel aan de le expeditie tegen Atjeh 18731874, en kreeg aldaar een schot in het rechterbeen. Ook bij de 2e expeditie behoorde hy tot de kranige figuren, die den roem van ons dapper Indisch leger verhoogden. Tot belooning van zijn manmoedig gedrag toch werd hij bij kon. besluit van 6 October 1874 benoemd tot ridder van de Militaire Willemsorde 4 klasse. Zyn borst is nog versierd met de Afjeh- medaille met het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen; de gespen 18741876, van 1877—1883; van 1884—1888 en 1889. Het grootste gedeelte van zijn diensttijd bracht hij dus door op Atjeh en nam hy een werkzaam aandeel aan alle expeditie's tegen den vyand. De tweede, Edouard Joseph Leroy, te Liu- selles in Frankrijk geboren, kwam in 1877 in Indië als fuselier. Hij nam ook deel aan de le en 2e expeditie tegen Atjeh, bracht even eens het grootste gedeelte van zijn diensttijd aldaar door, maakte in 1887 de krijgsverrich tingen mede in Troemon en in hetzelfde jaar die in Toba en Si-Liendong. Hy behoorde tot de bekende nachtelijke pa trouille, die den 18en November 1890 nabij Kotta Pohama een ontmoeting met den vijand had, en gaf by die gelegenheid groote blijken van onverschrokkenheid eu moed. Hij bekwam alstoen verschillende verw dingentwee klewanghouwen en een schamp schot linkerschoudereen klewanghouw rech terschouder een klewanghouw rechterzijde een klewanghouw linkerbovenarm en linker pols met breuk van het spaakbeen. Toch wist hy van geen wijken en hield hij stand. By kon. besluit van 13 April 1891 no. 37 werd hy tot belooning van zyn heldhaftig ge drag benoemd tot ridder van de Militaire Wil lemsorde 4e kl. Ook zyn borst is versierd met de zilveren medaille van trouwen dienst, met de Atjeh- medaille en het expeditie-kruis. Zy komen terug, die braven, als levende voorbeelden van trouwe plichtsbetrachting. Mogen de lauweren, waarop zy nu zullen rusten, niet te hard zijn, en men hen aan een betrekking ,kunnen helpen, die, geschikt naar hunne krachten, hen in staat stelt zonder zorg hun verdere levensdagen te kunnen slyten. Jack the Ripper? Vrijdagochtend is in Whitechappel, het be kende gedeelte van Londen, dat Jack the Rip per tot het tooneel zyner misdaden heeft ge kozen, weer een moord gepleegd, in denzelf den geest als de vorige. Een bejaarde vrouw van 70 jaren liep in Cannon-street-road, bij het aanbreken van den dag, toen plotseling een man met een groot mes op haar lossprong. De man bracht haar een wond toe aan de keel, die zeker doode- lijk zou geweest zijn, indien de vrouw niet het mes had gezien en den man had terug- gestooten. De vrouw begon om hulp te roe pen, hetgeen den moordenaar bang maakte. Hij herhaalde don stoot, maar weer ontweek de vrouw, zoodat hij haar slechts in den arm raakte. Toen durfde de moordenaar niet lan ger blijven. Hij zette het op een loopen en verdween in een oogenblik. Toen een politie-agent de vrouw vond, ver spreidde zich in een oogenblik als een loopend vuurtje het gerucht, dat Jack the Ripper weer aan het werk was geweest. In hoever dit waar is, is nog geheel onzeker. De vrouw, die nog kon zeggen, dat een man haar had aangevallen, werd, toen zij in het ziekenhuis kwam, bewusteloos, en de geneosheeren vree zen, dat zij wel overlijden zal aan de won den, welke haar zyn toegebracht. Zij heet Catharina Wolff en woonde met haar zoon in Cannon-street-road. Zij zeide haar zoon, dat zij zich niet wef gevoelde en behoefte had aan frissche lucht. Daarom verliet zij haar huisje, maar korten tijd later werd zij vermoord ge vonden. De politie heoft een onderzoek ingesteld en ook reeds een man wegens verdenking in hechtenis genomen, m-.iar overigens is er nog niets met zekerheid gebleken. De politie acht het niet onmogelijk dat de oude vrouw zelve de hand aan haar leven heeft geslagen, want men vond een scheermes naast haar liggen. Het kan echter ook zyn, dat dit mes door den moordenaar in den steek is gelaten. Ze kerheid bestaat er overigens volstrekt niet. Heldersche Moppen. «U is toch een beste goede vrouw," zei een leerjongen tot de vrouw van zijn baas. «Zoo, waarom vroeg de vrouw, in haar nopjes over de lofspraak van den leerjongen. De leerling. «Omdat u altijd zoo erg be zorgd voor mij isu smeert mijn boterhammen zoo goed, dat ik ze overal kan aan raken, zonder mijn vingers vet te maken." Eene huisbewaarster op eene villa schreef aan eene vriendin in de stad eene uitnoodi- ging, om eenige dagen by haar te komen lo- geeren. Bij wijze van postscriptum voegde zij onder den brief er bij «Breng, voor het geval het slecht weer mocht worden, 't een of ander mede, om je wat bezig te houden." Op den bepaalden dag kwam de vriendin en had meegebracht haar beminde Zondag 16 Augustus e.k. hopen onze geliefde Ouders£1 £g PETRUS MORSS1NK ANNA EERSTENS, hunne Vijf-en-twintig-Jarige f® Eclitvereeuig'ing te herdenken. Helder, 1891. Pi Éfo Op den 23sten Augustus hopen K wij de Zilveren Bruiloft te vie- p ren van C JAN BOOD r& en TRIJNTJE GOOLEN. En dan is het op dien dag, Vijf-en-twintig jaar geleden, r Dus ik voor 't eerst mijn Gade zag. Dat ook ik vier feest op heden, L En op het feest der Zilv'ren trouw ij Moet ik bepaald wel zyn. Zij is een Nicht van mijne vrouw, n En hij een Neef van mij. Amsterdam, 11 Aug. 1891. j) JAN J. BOOD en GRIETJE MEIJER. m Heden herdenken wij de 25- jarige Echtvereeniging van IZAAK ANTHONIUS DOEZIE en JOHANNA ADRIANA JOSEPHA KLOPPERS. Helder, 11 Aug. 1891. J. D. W. Gr. B. Namens Ondertrouwd PETRUS KOOPMAN en WILHELMINA MARIA BAITERMANN. ^^elder m'I ^e^er' Augustus '91. Algemeene kennisgeving, Ondertrouwd JOHAN N. STRIJKERS en 2e Schrijver v. LENA OTTERVANGER. D™ HeUer, iLeiden' 5 Augustus 1891- Bevallen van een flinken ZOON, doch die kort na de geboorte is overleden J. BITTER— VAN DER BRANDE. Helder, 6 Augustus 1891. Bevallen van een welgeschapen Dochter A. BLANKMAN geb. DEKKER. Helder, 10 Augs. 1891. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig maar zeer geduldig lijden, na meer malen gesterkt te zijn door de HH. Sacramenten der Stervenden, onzen zeer geliefde Zoon DANIËL VAN AMESFOORT, in den jeugdigen leeftijd van bijna 18 jaren. Zwaar valt ons dit verlies, maar wij hopen in Gods wijzen wil te be rusten. Helder., 10 Aug. 1891. D. VAN AMESFOORT en Echtgenoote. Mede namens Broeders, en Zusters.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2