.BURGERPLICHT," T. MOOY. DANSCOBSÜS. Advertentie n. DANKBETUIGING. J. H. H0FFMAN. Nationale Kiesvereeniging Tandarts BIERSTEKER, Verzekerings maatschappij tot uitkeering bij overlijden (Begrafenisfonds), C. BOON, onder den ik No. 31, te Helder. in die baars echtgenoots, en keert terug op haar schreden om met haar man naar haar kamer te gaan. De regen valt bij stroomen maar zij voelen er niets van, de koelte van de waterdruppels kan de warmte binnen in de harten van dat vijftal niet opheffen. De kinderen begrijpen als bij instinct, dat er iets heel ernstigs heeft plaats gehad en de oudste, die nog een vage herinnering heeft van verleden dageu, trekt zijn moeder bij den rok en zegt „Moe is dat nu onze vader, die zoo'n verre reis heeft gedaan en eindelijk, eindelijk weer bij ons is teruggekomen P" „Ja, kind, dat is je vader(„D. v- N.") Gemeenteraad van Wieringen, Vergadering van 14 Augustus 1891. Voorzitter de Burgemeester. 1 vacature. Een aantal toehoorders. De Voorzitter opent de vergadering. De no tulen worden voorgelezen en zonder aanmer kingen vastgesteld. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden, do heeren J. Mosterten J. Kooijman en van liet gekozen lid den heer V. Heijblok, worden door eene commissie uit den Raad onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Do gemeen terekening over 1890 en de begrooting over 1892, worden aangeboden en zullen worden onderzocht door eene commissie uit den Raad. waartoe benoemd worden de heeren J. Kooy- man, J. Bais en J. Tysen. De besluiten tot het aangaan eener geld- leening voor de Haven en tot eenige af- en overschrijvingen op het afgeloopen dienstjaar, zyn door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Tengevolge van het eerstgemeldc besluit wordt eene aanvullende begrooting voor het tegenwoordig dienstjaar aangeboden, waarop de bijdrage voor de Haven in ontvang en uit gaaf is gebracht. Deze begrooting wordt met algemeeno stemmen goedgekeurd evenals een besluit betreffende eenige af- en overschrijvin gen over het loopendo dienstjaar. De algemeene politie-verordening wordt naar aanleiding eener opmerking van Gedeputeerde Staten op nieuw vastgesteld met intrekking van de bijzondere verordening op de slooten. Het verzoekschrift tot verhooging van het tractement van den Telephonist waaromtrent in eene vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, wordt opnieuw in stemming gebracht en afgestemd. Waarna de openbare vergadering wordt ge sloten. Marine en Leger. De kapitein ter zee P, C. Papst heeft te Nieu- wendiep het bevel over Hr. Ms. schroefstoom- scliip le kl. „Van Galen," (bestemd voor een reis naar Oost Indië) overgenomen van den kapt. ter zee W. A. Arriëns, die onder eervolle ont heffing van dat commando op non-activiteit is ge steld. Het machinekamer-personeel van Hr. Ms. st. „Johan Willem Friso" zal bestaan uit off- mach. 2e kl. C. Munnik, mach. 2e kl. W. C. Kamer beek en J. F. Rosedie der 3e kl. J. K. Creuq en A. J. van Leeuwen dat van de „Koningin Emma" uit: off. mach. 2e kl. L. W. Weckesser, mach. 2e kl- F. E. L. Goossens en H. Cremer, die der 3e kl. D. Nepveu en J. F. Constandse. Beide schepen zullen met de „Van Galen" 10 Oot. van Nieuwediep vertrekken. De vice-admiraal P. Ten Bosch, uit Oost lndië in Nederland ternggekeerd, is op non-activiteit gesteld- Blijkens een bij het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. „8uriname", onder bevel van den kapitein luitenant ter zee H. R. J. J. Thorbecke, op de reis naar West-Indië. deu 1 Oden dezer te 8t. Vin cent aangekomen. Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prins Hendrik", van Am sterdam, vertrok 13 Augustus van Genua. Het stoomschip Voorwaarts", naar Amster dam, passeerde 13 Augustus Perim. Het stoomschip //Soerabaja', van Rotterdam, vertrok 14 Augustus van Suez. Het stoomschip «Prinses Marie", van Am sterdam, arriveerde 14 Augustus te Batavia. Het stoomschip //Samarang", van Rotterdam, pass. 15 Augustus Pontadaguia. Het stoomschip «Prinses Sophie', naar Am sterdam, vertr. 15 Aug. van Padang. Het stoomschip /,Prins Hendrik", van Ara- terdam, pass. 15 Aug. Del Armi. Het stoomschip //Gelderland", van Rotter dam, pass. 16 Aug. Perim. Het stoomschip «Prinses Amalia" naar Am sterdam, vertr. 16 Aug. van Genua. Het stoomschip //Sumatra», van Amsterdam, arrir. 16 Augustus te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 15 Augustus. Aangevoerd 4 paar den f70 a 250, 16 koeien en ossen f120 a 210, 14 nucb. kalveren f8 a 15, 30 schapen f 12 a 18, 35 lammeren f 10 a 14, 67 magere varkens fll a 16, 196 biggen f3,a 6, 3 bokk. en geit. f3 a 5, 3 kleine bokjes 80 a 100 cents, boter per pd. 's middags 12 uur) f 0,60 a 0,70, eieren f 3,a 3,75, per 100. Hoorn 15 Aug. Aangevoerd tarwe f 10,75 a 12,gerst f 4,25 a 6,50, haver f 4,25 a 5, erwten: witte f 10,50 a 12, vale dito f8, a 14, groene dito f 13,a 15, grauwe dito f 13,50 a 15, bruine boonen f12,al5,kar wei f 9,a 9,50, mosterdzaad f 15 a 16, 17 paarden f70 a 180, 41 varkens f8 a 14, 61 biggen f 2,a 4, kipeieren f 3,25 a 3,50 per 100. 1600 koppen boter 0,52£ a0,60p. k. Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 Aug. Aangebracht door 120 kor- ders 10 tot 60 tongen p. st. 55 a 75 cent, 20 tot 100 kleine tong p. st. 20 cent, 3 tarbotten p. st. f 8 a 9, 1 tot 2 mand kleiue schol p. m. f 1,50 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. f 3, 3 tot 8 roggen p. st. f 0,85 a f 1. Vun Texelaars 40 roggen p. st. 86 cent. 17 Aug. Niets binnen. 18 Aug. v.m. 8 u 20 korders met 5 tot 30 tongen p. st. 55 a 60 cent, 20 tot 80 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3. POLITIK. Gevonden voorwerpen: Adres Bureau II, 1 PORTEMONNAIE met klein geld. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 14 tot 18 Augustus. ONDERTROUWD: D. W. Spangenberg, kon stabel, en M. C. MeeuwBen. C, W. T. van Dijk, commissionair in effecten, en J. J. M. Schilling. H. Uurbanus, onderwijzer, en G. de Ruiter. D. Rid derhof, matroos, en D. Veenstra. M. Timmer, va rensgezel, en M.Luijtze. G. Bakker, visscherman, en M. Wezelman. GETROUWD W. F. van Wijk en A. Vos. BEVALLEN: G. de Beur9, geb. Hemelrijk, d. A. T. Vissers, geb. Bielesmit, z. J. Bakker, geb. Bakker, d. J. Pronk, geb. Kossen, z. J. Forst, geb. Bijl, d. A. E. E. van Rossum, geb. Wellan, d. D. D. Sinclar v. d. Laar, geb. Hausser, d. C. J. Swart, geb. van Harten, d. OVERLEDEN: IJf Schager, 77j. H. Olivier, 2 m. A. Kok, weduwe van A. C. Blinkhoff, 77 j. C. Kwast, 11 m. Vervolg der Berichten. Tot candidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad is in de op gisteren gehouden vergadering der Kiesvereeniging „Burgerplicht" gekozen de heer T. Mooy, Zondagmiddag werd door Helders Harmoniekapel een uitvoering gegeven aan 't Westplein. Tal van wandelaars maak te van die gelegenheid gebruik om de jeug dige vereeniging te hooren en waren over de uitvoering blijkbaar voldaan. Maandagmorgen is 't Stafmuziek korps der Kon. Ned. Marine van hier per eersten trein vertrokken om zijn jaarlyk- sche kunstreis te beginnen. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuur man aan boord van koopvaardijschepen, zal, overeenkomstig het bij koninklijk be sluit van 17 Juni 1891 („Staatsblad" no. 106) vastgestelde reglement voor die exa mens, aanvangende den 3den September, te 9V8 uur, zitting houden te Helder, in het Raadhuis aldaar. Om tot een van die examens toegelaten te worden, zal de candidaat, onder over legging van een geboortebewijs .en met op gave van woonplaats, de aanvraag hiertoe voor 1 September schriftelijk en portvrij bij den voorzitter der commissie, den heer J. H. P. E. Kniphorst, te 's Gravenhage, moeten inzenden, waaruit dan tevens moet blijken, voor welke vaart: Groote of Kleine; voor welk diploma: Zeil of Stoom; en voor welken rang hij verlangt geëxamineerd te worden. Mocht de candidaat het examen volgens een der programma's B of in de zelfde zitting ook nog een aanvullingsexa men wenschen af te leggen, zal hij ook dit moeten vermelden. De „Staatscourant" van 18 dezer bevat nadere bijzonderheden. Ten bewijze dat Amsterdams scheep vaart geducht achteruit gaat, geeft Reania volgend vergelijkend staatje, 't Blad merkt daarbij op, dat de voorafgaande maanden van dit jaar, afgescheiden van de ijscala- miteit, nog veel ongunstiger zijn dan die van het vorige jaar. Het getal der te IJmuiden geschutte schepen was In 1890: Mei 418 schepen 1.022,238 M8.Juni 370 schepen 810,415 M8.Juli 554 schepen 875,423 M8. In 1891Mei 431 schepen 461,269 M8.; Juni 244 schepen 487,807 M8. Juli 280 schepen 467,844 M8. Zooals onze lezers zich waarschijnlijk zullen herinneren, heeft de Belgische ma joor Waelput voor eenige maanden mete orologische voorspellingen gedaan omtrent dit jaar. Volgens hem zou Juli vrij koel zyn en in de eerste helft van Augustus veel regen vallen. Dit, nu weten we, is 't geval geweest. De laatste helft van Augus tus en de eerste helft van September zou den we uitstekend prachtig weer hebben. Zondag jl. tegen den avond begon de lucht op te helderen en Maandag hadden we een onbewolkten hemel met zonneschijn, zooals we nog maar weinig in dezen zomer heb ben gehad. Met eenigen grond mag men dus verwachten, dat ook dit deel der weer- profetie zal vervuld worden, iets dat voor zeker 't natgeregende menschdom en den van hemelwater doorweekten grond ten goede zal komen. Op de Beurs te Schiedam heerschte dezer dagen een ware paniek bij de ontvangst van het telegrafisch bericht uit Amsterdam, dat koers van de rogge, tengevolge van het verbod van uitvoer door Rusland uitgevaar digd, f 30, zegge dertig gulden was gestegen. De oudste graanhandelaars herinneren zich niet zulk een enorme stijging van den koers (f47 in twee dagen,) in zoo'n korten tijd en onder gewone omstandigheden, ooit be leefd te hebben. (N. S. Ct.) Een dame te Breda ontkwam Woens dagavond door de tegenwoordigheid van geest van den stationschef aan een wissen dood. Zij wilde een tweede lijn oversteken, om familie af te halen, toen juist de trein uit Rozendaal het station binnenreed, het geen niet door haar werd opgemerkt. Ware de chef niet toegesneld en had hij met ei gen levensgevaar haar niet door een for- schen ruk naar zich toegehaald, zij zou verpletterd zijn geweest. Uit 's Gravenhage schrijft men ons In een hofje, tegenover de Warmoeziers- straat, was Zondag een feestje waarbij J. B., oud 25 jaren, tenhuize van zyn zwager C. M., over een kleinigheid men zegt de weigering van M., om jenever te drin ken onaangenaamheden kreeg. B. begaf zich daarop naar zyn woning in het Kortenbosch, ging zich daar ver- kleeden in zyn daagsche pak, en keerde daarop naar zyn zwager terug, die aan den ingang van het hofje stond. Plotse ling, zonder eenige verdere woordenwisse ling, haalde B. daarop een mes te voor schijn, bracht M. daarmede een steek toe in de rechterzijde, bekommerde zich niet om de gevolgen, ging weer naar zijne woning en verkleedde zich nogmaals. Het slachtoffer uitte slechts en paar kreten, waggelde en zakte een paar meters van zijne woning in elkander. Toen hij naar het ziekenhuis was overgebracht, kon de geneesheer slechts den dood constateeren, N., een braaf oppassend werkman, oud 22 jaren, laat een vronw met een kind na, terwijl een tweede binnenkort verwacht wordt. De moordenaar is ongehuwd. Het grootste schip, dat ooit de haven van Dordrecht bezocht, het Engelsche stoomsphip «Texan*, kapt. J. J. King, be laden met hout en andere goederen, is al daar van Amerika aangekomen. Het heeft een diepgang van 21 voet Engelsche maat en kwam met ongebroken lading in een getij uit zee aan de boeien voor de stad. Dinsdagavond liep de timmerman Beljaars in de gemeente Prinsenhage naast de rails van de stoomtram Breda-Prinsen- ftage, toen hy struikelde en op de lijn viel, juist op het oogenblik dat de tram daar passeerde. Hij werd overreden en deer lijk verminkt. De wed. Yan R., te Montfoort, rooide verleden jaar een aardappel, die sprekend op een zittenden hond geleek. In 't voor jaar werd deze zonderlinge aardappel ge poot, en toen men eenige dagen geleden de plant uitrooide, vond men daaraan 106 dergelijk gevormde aardappels. 106 zittende honden De gezagvoerder Mann van het En gelsche pleizierjacht «Newdrop* is giste renochtend omstreeks 6 uren, vóór den Nieuwen Waterweg overboord geslagen en verdronken. Het jacht was van Ostende naar Rotterdam bestemd. Daar genoemde schipper de eenige zeevaartkundige aan boord was, hebben de passagiers de hulp ingeroepen van de bemanning van een visch- smak en is een daarvan op het jacht over gegaan, die het te IJmuiden binnenbracht. Leer, 14 Aug. Het Noorsche bark schip «Andrea* is in de Noordzee door het stoomschip «Therese Hom* aangeva ren en binnen 5 minuten gezonken vier man der equipage werd door de Therese Horn« gered, doch zes man zyn verdronken. In de Atjeh-Kroniek d.d. 6 Juli in de «Sum. Ct.« leest men: In de wateren van Edi hebben Atjeh- sche zeeroovers een Chineesch handelsvaar tuig overvallen en leeggeplunderd, na de bemanning over de kling te hebben ge jaagd. Hoewel de geheele kust door oor logschepen bekruist werd tot tegengang van den invoer van oorlogsmaterieel, was er toch toevalligerwijze geen landsvaar tuig in de nabijheid om aan de vreedzame handelaars hulp te verleenensommigen dezer, die overboord gesprongen waren om hun heil in de vlucht te zoeken, heb ben den wal niet kunnen bereiken en den dood in de golven gevonden. Te Weenen is het echtpaar Schnei- der in hechtenis genomen, dat er in den laatsten tijd zijn werk van maakte dienst meisjes van het platteland, die in de stad kwamen dienen, van haar bagage te beroo- vqn en haar daarna om het leven te bren gen. De inhechtenisneming brengt te Wee nen de gemoederen in beweging, daar in de laatste twee jaren een aantal dienst meisjes, als spoorloos verdwenen, bij de politie werden aangegeven. De vrouw van Schneider trachtte zich in de gevangenis van het leven te berooven, doch werd daarin verhinderd. Een eurieuse anecdote wordt verteld van de wijze, waarop Rothschild den com ponist Carafa onderhield. De laatste was alles behalve rijk en zijn voornaamste in komen was gelegen in een snuifdoos. 't Geval droeg zich aldus toe de snuif doos werd ongeveer 30 jaar geleden door baron James Rotschild aan den schepper van «La Prison d'Edimburg* vereerd als een bewijs van hoogachting. Carafa ver kocht haar vierentwintig uur later voor 1000 gnlden aan den eigen juwelier, bij wien zij gekocht was. Dit kwam ter oore van Rothschild, en toen het jaar om was, kocht hij haar weder en vereerde haar den componist opnieuw. Den volgenden dag keerde de doos weer naar den juwelier terug. Deze ruilhandel werd voortgezet tot den dood van den bankier, of liever nog langer, want tot groot genoegen van Carafa handhaafden de zoons de traditie. De speelbank te Monaco zal vermoe delijk weldra verdwijnen. Den 16en April lo92 eindigt het contract, dat de vorst van Monaco met de familie Blanc heeft gesloten, maar men beweert algemeen dat de vorst weigert het contract te hernieu wen en geen vergunning meer wil geven tot het houden van een speelbank. In 1858 deed de croupier Blanc zyn in tocht in Monaco. Vorst Houorius, die een inkomen van 15.000 frs. en 40,000 onder danen had, sloot met Blanco een overeen komst, welke hem groote sommen ople verde. Nu echter wil de kleinzoon van den vorst, Prins Albert, het contract niet vernieuwen. De vorst kan de inkomsten, welke de speelbank hem verschafte, wel missen, want hij is gehuwd met de schat rijke hertogin Richelieu geb. Heine. De familie Blanc. zoekt nu een ander vaderland voor de speelbank. Reeds heeft zij zich gewend tot den vorst van Lichten- stein, het vorstendommetje ten oosten van Zwitserland en hem, naar men zegt, een uitkeering van jaarlijks 10,000,0000 frs. aangeboden. Men gelooft echter niet, dat prins Johan van Lichtenstein, die hetzelf de aanbod reeds vroeger van de hand heeft gewezen, zal toegeven, dat te Vaduz, de hoofdplaats van zyn vorstendommetje, de speelbank wordt gevestigd. Advocatenma nieren. De anecdoten, omtrent advocaten in de bladen medegedeeld, nemen steeds toe Een advocaat in Gotha smeet eens een boer de deur uit, omdat hij zich met de zaak niet wilde inlaten. Later zond hy hem een rekening van twee mark «voor zijne moeite.* Een ander, die eens een haas van een zijner cliënten ten geschenke had gekregen, schreef eens een brief om hem te bedanken en bracht hem voor het schrijven van dien brief 4 mark in rekening. Op de Hamburgerbeurs vroeg een vreem deling eens een advokaat«Is die ducaat 10 shillings waard?* »Ja,« antwoordde de advokaat, terwijl hij het geldstuk in zijn zak stak en er 3 shillings 4 pence uithaalde. «De 6 shillings 8 pence, mijn gewone prijs voor een advies, heb ik er afgehouden. Een poging is aangewend om het prachtige kantoor van de Beers Diamant- maatschappij te Kymberley in de luchtte doen vliegen door dynamiet. Ongeveer elf uren 's nachts hoorde men een vree- selijk harde ontploffing en werd een he vige schok gevoeld in de stad. Het duurde niet lang of m en ontwaarde, dat het voor ste gedeelte van het gebouw, alsook de ramen en vensters van andere gebouwen in de nabijheid, aanmerkelijk beschadigd waren door een lading dynamiet, die tegen het gebouw was gelegd en ontstoken door middel van electriciteit met een koperen draad, behoorende aan de telephoonmaat- schappij. Er is nog niemand gearresteerd. 500 pond sterling wordt uitgeloofd voor hen, die inlichtingen kunnen geven, welke leiden kunnen tot de ontdekking van de misdadigers. Men vermoedt, dat deze daad een uiting van verontwaardiging is van werklieden, van welke zeer velen uit hun werk zijn geraakt door de amalgamatie van mijnen en maatschappijen, die in den laatsten tijd hebben plaats gevonden, op aandringen meestal van de Beers Conso lidated Minis Limited.* Ondertrouwd C. W. T. YAN DIJK en J. J. M. SCHILLING, helder™' 14 Augustus 1891" Ondertrouwd J. EDELENBOSCH Helder, 13 A tu8 1891i Amsterdam, J. KRAFT. Ondertrouwd J. KLAASSEN G. J. KRUGER. Helder, 18 Augustus 1891. GeborenANNA JUDITH, dochter van: I. S. SERPHOS en B. S. SERPHOS-GROEN. Enschedé, 16 Aug. 1891. Geboren BEREND ANTON, tweede Zoon uit het Huwelijk van HENDRIK RIDDERIKHOFF Bzn. en TETTJE VAN LEEUWEN. Amsterdam, 14 Augustus 1891. Bevallen van een MEISJE: G. HEMELRIJK, Echtgenoote van C. DE BEURS JOHz. Helder, 15 Aug. 1891. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter C. SWART geb. YAN HARTEN. Helder, 16 Augustus 1891. Heden overleed onze jongste lie veling CORNELIS, in den aanvalligen leeftijd van ruim 11 maanden. Helder, 17 Augustus 1891. C. KWAST. N. KWAST, RENSMAAG. De ondergeteekenden be tuigen hunnen hartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de vele blijken van belang- itelling, bij hun 25-jarig Huwelijk onder vonden. Amsterdam, 17 Aug. 1891. H. G. SCHUSZLER, en Echtgenoote. Yoor de vele blijken van belangstelling, zoowel van hier als buiten deze gemeente betoond, bij 'de langdurige ziekte, het over lijden en het ter aarde bestellen van onzen geliefden Zoon en Broeder JOHANNES NICOLAAS, betuigen wij onzen oprechten dank, vooral aan de H.H, Dragers voor de laatste eer, den overledene bewezen. A. NOBBES en Familie. Helder, 18 Augustus 1891. De ondergeteekenden betuigen hun innigen dank aan Familie, Vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, bij de ziekte en 't over lijden van onzen geliefden Zoon bewezen, en inzonderheid aan HH. dragers, die het stoffelijk overschot, dat ons zoo dierbaar was, grafwaarts brachten. Helder, 18 Augustus 1891. D. VAN AMESFOORT en Echtgenoote. Ondergeteekende zyn eervol ontslag aangebo den hebbende als Bode van het te 's Gravenhage opgericht Begrafenisfonds, onder de zin spreuk „Tot Nut van 't Algemeen", ver zoekt beleefd allen belangstellenden, infor- matiën omtrent dat fonds en tevens de re den van zijn aanvraag by hem persoon lijk te komen informeeren. Thans AGENT der Noordhollandsche Levensverzekering-Maatschappij, gevestigd te A1 k maar. Ondergeteekende, vroeger Bode van het Begrafenis- Fonds «Tot Nut van 't Al gemeen", gevestigd te 's Gravenhage, thans AGENT der Koninklijke goedgekeurde Noordhollandsche Levensverzekeringmaat schappij, gevestigd te Alkmaar, ver klaart, om allen twijfel weg te nemen, door den laster van HH. Controleurs van eerstgenoemd Fonds opgewekt, dat zyn ontslag als Bode aangevraagd door hem zelven, den 10 Aug. jl. is gegeven. J. H. HOFFMANN, No. 1. te Helder In de vergadering der Kiesvereeniging, den 17 dezer gehouden, is, met het oog op de verkiezing van een lid voor den Ge meenteraad den 25 dezer, tot Candidaat gekozen de Heer De kiezers worden dringend uitgenoodigd, aan de stemming deel te nemen en hunne stemmen op den genoemden Candidaat uit te brengen. Helder, 18 Augustus 1891. Het Bestuur, E. FRANKEN. B. L. VRIES. J. KRIJNEN. R. TIENSTRA. J. G. R. YOS. S. W. STOOKER. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAGS te Helder, KERKGRACHT, ten huize van den hr. S. SCHRAA te consulteeren voor Opera- tiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 123 uur. Opening der Danslessen op Zondag 23 Augustus a.s., op de bovenzaal van het Café „GERRIT SEN", Langestraat, den Helder. Aanvang 71/» uur. A. J. HENDRIKS E. onder de zinspreuk „Tot Nut van 't Algemeen", opgericht en gevestigd te 's Cravenhage I Septr. 1833. De directie van bovengenoemde Maat schappij maakt bij deze bekend, dat J. H. HOFFMAN, Kanaalweg 1, met ingang van 10 Angustus 1891, als bode voor de Afdeeling Helder c.a. is ontslagen. Informatiën te bekomen bij den Agent der Maatschappij, den Heer 's Gravenhage, 15 Augustus 1891,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2