Fiine Gonqo-Theeën. een Me Dienstbode, MI J&chipq g.de gaan, Warland en (Spanje. [lint! DIENSTBODE, /j Tandarts BIERSTEKER, in MANDJES Advertentiën. KENNISGEVING. Laster, zuivere Laster. NOG EENS. Een nette Burgerdochter Gevraagd "Aan boord zullen er kopieën zijn van dezelfde kaarten, die hy had. De bemanning zal uit een gelijk aantal personen bestaan, enomdegely- konis te volmaken, heeft men het plan geop perd om er een Engelschman en een Ier onder op te nemen. Ook de notaris van Columbus zal aan boord zijn in zijn oud, deftig kostuum, gelijk mede al do waardigheidsbekleders, die hem vergezelden. Dit vaartuig moet zijn intrede in de wereld houden by gelegenheid van de groote revue dor oorlogsschepen van de geheele wereld in do haven van New-York. Het kleine scheepke moet daar gesalueerd worden door alle mon sters der aarde, een even indrukwekkende als eigenaardige hulde aan de onsterfelijke «Santa Maria". Nadat het hier op de tentoonstelling zijn rol heeft uitgespeeld, zal het naar Was hington worden opgezonden. Te New-York heeft door het instorten van een groot gebouw, van vijf verdiepingen, een vreeselijk onheil plaats gehad. In een oogwenk tijds stortte het geheele groote gebouw ineen. Nagenoeg allen werden onder het puin bedolven. Ongeveer zestig men- schen moeten gedopd zijn en vele anderen onder welke ook verscheidene voorbijgangers werden ernstig gewond. Er was in het benedengedeelte een restauratie en op de bovenverdiepingen waren drukkerijen en fabriekslokalen. Het ongeluk geschiedde juist onder het etensuur, terwijl velen van die werk lieden uit de bovenverdiepingen naar huis warenanders zou het aantal slachtoffers nog grooter zijn geweest. De plaats des onheils, waar ook brand was ontstaan, was ontzettend om te zien. Aanhou dend klonk er het gejammer der nog levende slachtoffers, die, tusschen steenen en balken beklemd, ziehzelven niet konden bevryden en voor wie men soms niets kon doen. Men zag er o. a. een vrouw, tusschen balken bekneld, langzaam verbranden. De politie had groote moeite om de opgewonden menigte in bedwang te houden en haar te beletten het werk te be lemmeren van de redders, die y verig in de weer waren om te helpen waar hulp mogelijk was. Waarschijnlijk is maar één man levend uit het verbrande gebouw gekomen. Hij was aan hot werk op de bovenste verdieping en hij lag, vóér hy bewust was wat er gebeurde, beneden op straat gekneusd en geschokt, maar niet ern stig gewond. Drie kinderen, die op straat tegenover het gebouw speelden, werden onder den vallenden muur bedolven, maar niet zoo diep of men kon hen nog hooren. Toen de kloeke brand weermannen na veel inspannig hen bevrydden, was alleen de oudste, een knaapje, nog in staat te spreken. „Och," zei hij, „red mijn zusje toch. Zij bloedt zooen hij wuifde met zyn hand naar zyn moeder, die uit hare woning getuige was van het schonwspel,' en die slechts met moeite door haar man weerhouden werd van een wanhopigen sprong uit het venster. Een man was bezig op straat zijn paard op te tuigen toen 't huis inviel. Het paard werd verpletterd en de man bleef ongedeerd. Eenige werklieden zaten in de schaduw der muren hun middagmaal te gebruiken. Een of twee sprongen op en ontkwamende overigen wer- don half bedolven onder het puin, maar zij zonder oenig letsel uitgehaald. werdeïf*"> o—het, ongeluk Door den brand; .y*55feaaan, werden ook een paar aangrenzende huizen van binnen vernield. Totnogtoe, zoo luiden de laatste berichten, werden 61 lijken van onder de puinhoopen te voorschijn gebracht, van wie er 13 herkend werden. De overigen waren zoo vreeselyk ver minkt, dat niemand ze herkennen kon. Visscherijberichten. Nieuwediep, 28 Augustus. Aangebracht door 35 korders 10 tot 50 tongen p. st. 60 a 70 ot., 20 tot 90 kleine tong p. st. 20 ct., 1 tot 3 m. kleine schol p. m. f 4 4,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 2 tot 6 roggen p. st. f 1,10. 29 Aug. 1 Texelaar met 30 roggen p. st. 95 cent. 31 Aug. Niets binnen. 1 Sept. v.rn. 8 u. 30 korders met 3 tot 10 tongen p. st. 90 cent, 10 tot 30 kleine tong p. st. 20 cent, 3 tarbotten p. st. f 8 a 11, J tot 2 mand kleine schol per mand f 2.1 tot 2 m. schar, p.m. f 3.50,1 tot 3 roggen, p. b. f 1,30. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 29 Aug. tot 2 Sept. ONDERTROUWDI. Goudzwaard, timmer man bij de marine, en C. A, de Boer. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: C. W. Klaasse, geb. Luiteen.z. C. J. van Brakel, geb. de Kan, d. D. C. Kla- zinga, geb. Roodt,- d. C. Lak, geb. Muller, d. J. van Leeuwen, geb. Grimme, z. N. Taijlor, geb. Buis, z. M. C. M. Köhnke, geb. Keijzer, z. H. Lukassen, geb. Hoep, z. P. Rotgans, geb. Schouten, d. OVERLEDENJ. Roosloot, 38 j. 1 leven loos aangegeven. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Adres bureau Raadhuis 1 GOUDEN HOR LOGE aders bureau II, 1 BRIEFJE van koop met recht van weder inkoop; 1 DITO; 1 KINDERMANTEL. Ingezonden. een Ons Plantsoen. Met veel genoegen vernam ik dezer dagen dat het Bestuur van „Helder's Belang", Ver- eeniging tot verfraaiing en tot bevordering van den bloei der gemeente Helder, het plan heeft opgevat, om, nu door den Minister van Waterstaat, enz. daartoe vergunning is ver leend, weldra over te gaan tot de beplanting met boomen van één zijde van het Ankerpark alhier. Ben ik goed ingelicht, dan zal dat Be stuur, met medewerking van eenige belang stellende ingezetenen, ook er naar trachten, om van genoemden Minister toestemming te verkrijgen tot beplanting van den aan 't Rijk behoorenden Paralclweg. 't Verzoek daartoe is, zoo 'k hoor, dezer dagen verzonden. Er be staat dus alle uitzicht op verfraaiing op een paar belangrijke punten der gemeente. Doch wat baat dit, als er niet meer wórdt gedaan, om het bestaande in goeden toestand te hou den 't Plantsoen nabij het Spoorweg-station eischt noodig, dringend noodig verbetering, voorziening. Het al to dichte hout belet den groei der boomen en 't geheel toont gebrek aan zorg, aan onderhoud. Wellicht, dat onze opmerking hierin verbetering brengt. Eu dan ware liet mede zeer te wenschen, dat het pu bliek medewerkte om beschadiging van 't plant soen tegen te houden. Baldadig rydt men vaak met hand- en andere wagens tegen de pas litkomende boomen aan. Zou 't ook iets hel pen, dat we daarop hier de aandacht vestigen Stoomvaartberichten. Het stoomschip rBurgemeester den Tex", naar Amsterdam, vertr. 28 Aug. van Genua. Het stoomschip „Prius Frederik Hendrik" vertr. 28 Aug. naar Amsterdam. Het stoomschip ./Voorwaarts,naar Am sterdam, pass. 30 Aug. Cavoeiro. Het stoomschip .Prins Alexander, van Am sterdam, arriv. 30 Aug. te Southampton. Het stoomschip «Batavia", van Rotterdam, pass. 29 Aug. kaap Cavoeiro. Marktberichten. Alkmaar, 28 Aug. Aangevoerd 17 nucht. kalveren, 41 schapen, 66 lammeren, 101 mag. varkens, 245 biggen, 3 bokk. en geit., 3 kl. bokjes, 14 koeien, 2 paarden. Prijzen nuch. kalveren f8 a 16, schapen f10 a 16, lam meren f8 a 12magere varkens f 11 a 16, biggen f3,a 6,50, bokk. en geit. f3,— 6,—, kl. bokj. f 0,70 a f 1,25, koeion f200 a 240, paarden t' 90 a 150, boter 60a 70 ct. per kop, kipeieron f3.a 3,50 per 100. Vervolg der Berichten. Het Comité, dat werkzaam is in 't be lang van de verdrukte Israëlieten in Rusland, vergaderde gisterenavond in 't lokaal ,,Musis Sacrum", alhier. Eenige heeren, die het voor- loopig Comité mede hadden uitgemaakt, wer den ter aanvulling tot leden der Commissie gekozen. De heeren Vrieslander, van Eek en Mooy werden benoemd om het Dagelijksch Bestuur der Commissie uit te maken. Er werd besloten om, ongeveer in het midden van September, eene collecte langs de huizen der ingezetenen te houden, en met onverdeelde belangstelling werd kennis genomen van eene aanbieding van eene dér plaatselijke Vereeni- gingen, om eene tooneeluitvoering in 't be lang der zaak, waarvoor de Commissie werk zaam is, te geven. De verwachting werd ge koesterd, dat ook andere plaatselijke Vereeni- gingen bereid zullen worden gevonden, om dien avond tot het wélslagen eener openbare uitvoering, hetzij door muziek, zang of opvoe ring van een tooneelstuk, bij te dragen. De vergadering, getuigende van algemeene medewerking, in 't belang van het mensch- lievende doel, werd met een opwekkend woord van den Voorzitter gesloten. Gisteren werd de verjaardag van H. M. de koningin alhier met de gewone feesteU'1' heden gevierd. Van openbare culiere gebouwen wapo^w „"1" vfn ^ar. driekleur, terwijl'J?*SSe Vaderl.nd.che eeresehoten oorlogs chepen in de haven tooiprr" 1 losten en met een bontenvlaggen- -"3. L likten. Omstreeks 12 uur had de parade vat.- t garnizoen, gecommandeerd door den ma joor der infanterie L. J. Krugers, nabij 't Obser vatorium plaats,waaraan ook werd deelgenomen door de dd. art. schutterij en 't gedeeltemariniers. Des avonds werden in onderscheidene loka len feestelijke bijeenkomsten gehouden. In Ti- voli gaf Helder's Harmoniekapel een volksconert; in Musis-Sacrum werd door »Wapentrouw" een groot assaut gegevenin de Tuinzaal Polak, had men grand bal militair, heroique et civique en op de bovenzaal van Café Hoffman, buiten gewoon groot bal met verlichting. Zondag werd door de Onderofficiers-Ver- eenigingAdmiraal de Ruijter" in MusisSacrum een gezellige bijeenkomst gehouden, ter gele genheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Nadat de heer J. Schrijver, als president, den aanwezigen 't welkom had toegeroepen, werd door hem een woord gewijd aan de nieuwe banier, die door de krachtige mede werking van de hh. D. v. Peursen, alhier, en Mommenhof en Bierlee, te Amsterdam, aan de Vereeniging werd verstrekt. Nadat de omhul ling der banier was weggenomen, vertoonde zij zich in den glans der nieuwheid. Op bruin fluweelen grond schitterde in goud de naam dor vereeniging. Aan den heer v. Peursen werd 't eerelid maatschap geschonken. Na 't zingen van 't Ba nierlied volgden de verdere nummers van 't Programma. Er was afwisseling genoeg, want tooneelstukjes, gymnasttek en wapenoefeningen volgden elkander op, terwyl van tyd tot tyd feestliederen door allen werden aangeheven. Een apotheose, waarbij een in 't wit gekleed meisje de jeugdige koningin voorstelde, door Bengaalsch vuur verlicht, leverde een aange naam slot. Toen 't middernachtsuur had geslagen en de verjaardag der Koningin feitelijk was aan gebroken, hield de president een gepaste toe spraak naar aanleiding van 't feesten er werd besloten H. M. een telegram van gelukwen- sching te zenden. Helder's Harmoniekapel bracht door hare opwekkende tonen veel by tot verhooging der feestvreugde. Gisterenavond werd in Tivoli de verjaardag van H. M. de Koningin fees telijk gevierd door een uitvoering van Hel ders Harmonie-kapel. Liefelijk en opwek kend klonken de toonen der muziek door de ruimte. Na afloop werd er bal gehou den in de daartoe expresselijk gedrapeerde zaal. Op 't tooneel verhief zich een bal dakijn, waaronder 't portret der jeugdige koningin, omgeven van het Nederlandsche wapen en dat van WaldeckPyrmont, benevens de wapens van de provincie Noord-Holland en de gemeente Helder, 't Geheel getuigde van den goeden smaak van den directeur, den heer Maalsteed. 't Groot assaut, onder leiding van den heer J. H. Boelens, gisterenavond ter eere van H. M. de Koningin in „Musis Sacrum" gegeven, was druk bezochtde zaal was stampvol. Na opening der by een komst werd 't programma uitgevoerd, be staande uit een elftal nummers. De proe ven van behendigheid, in de behandeling der verschillende wapenen afgelegd, getuig den zoowel voor den ijver der leerlingen als van den tact en geschiktheid des on derwijzers. Ook de gymnastische oefeningen werden zeer bevredigend uitgevoerd, waarbij de stokoefeningen en bogenreien, beide met zang, door meisjes ten uitvoer gebracht, ongemeenen bijval verwierven. Een apothe ose, Nêerlandsch onafhankelijkheid voor stellende, sloot de bijeenkomst, die een zeer goeden indruk heeft achtergelaten. Zoo voortgaande, hebben we van „Wapen- trouw" de beste verwachtingen van de toekomst. Op een gelukwenschend telegram, dooi de Vereeniging „Ontwaakt bij Tijds" aan onze jeugdige Koningin toegezondenbehaagde het H. M. de Regentes het hieronder vol gende antwoord te zenden A. G. J. DE VRIES, President «Ontwaakt bij Tijds" te Helder. De Koningin Regentes draagt mij op, u den bijzonderen dank van de Ko ningin over te biengen. Adjudant van dienst, VEECKENS. Door de bestaande vereeniging van vuur- stokers alhier, werd gisteren het navolgende telegram aan H. M. de Koningin-Regentes verzonden »De vuurstokersvereeniging «Welvaart en Vooruitgang", gevestigd te Helder, neemt de vryheid Uwe Majesteiten, op dezen dag, hare eerbiedige hulde en gelukwenschen aan te bieden. Moge de Almachtige onze geëerbiedigde Koningin steeds onder Zijne heilige hoede nemen. Namens de Vereeniging, E. Slok, president." Slechts weinige uren daarna werd het vol gende antwoord ontvangen: De Koningin-Regentes draagt my op u den bijzonderen dank van de Koningin over te Adjudant van dienst, Veeckens." en jassen met zulk een laag dier insecten bedekt, dat zij den vijand in het bezit er van lieten. Op sommige plaatsen was het licht verduisterd door de massa vlinders, die er omheen zaten. Zeven kinderen vergiftigd. Een droevig ongeluk heeft Woensdagmiddag de bevolking van denAntwerpschen steenweg te Laeken, bij Brussel in opschudding gebracht. In het huis no. 284 wonen de eclitge- nooten Dejong op een kamer met hunne zeven minderjarige kinderen. Sedert eenige dagen bemerkte de vrouw, dat hare kinde ren veel over buikpijn klaagden en den kende dat zy wormen hadden, wilde zij een geneesmiddel bereiden. Zij ging bij een apotheker in de buurt Engelsch zout en bittersiroop halen, meng de beide geneesmiddelen en gaf elk harer kinderen een lepel er van in. Na verloop van van een half uur krompen de kleinen in een van de hevigste pijnen. De moeder was tevreden dat het raiddel zoo spoedig werkte, maar toen de kinderen eindelijk begonnen te braken, werd zij ongerust en deed den geneesheer roepen. Dr. Baudoux kwnm aanstonds ter plaatse, onderzocht de kinderen en constateerde dat zij vergiftigd waren. Hij ondervroeg de moeder die hem vertelde wat er gebeurd was, en hem het geneesmiddel vertoonde, dat zij bereid had. De doctor schreef aanstonds een tegen- vergif voor en een uur later waren de kin deren buiten gevaar, alhoewel nog ernstig ziek. Uit het onderzoek van het geneesmiddel door vrouw Dejong samengesteld, blijkt dat de apotheker haar Sevadila-poeder in plaats van Engelsch zout gegeven had en dat de vergiftiging daardoor veroorzaakt werd. Oudeschild, 31 Aug. Met groote opgewektheid is door de school jeugd van hier en andere dorpen het verjaar feest onzer jonge Koningin gevierd. In vereeniging met de scholieren van den Hoorn werd een rijtoer ondernomen over den Burg naar de Koog. Ruim veertig rijtuigen waren daarvoor noodig. Voor het huis van den burgemeester werd halt gehouden en hief de jeugd een feestliedje aan, waarvan de heer H. Hin de muziek had vervaardigd. Vroolijk klonk het uit tal van kindermonden «Lang leve de Koningin!"IftnfevrMVóÈra' doch de W,Ö. Dreigend stond de lacht, t Tegen scheen ditmaal eens medelyden té hebben, zoodat het weer tamelijk droog bleef. Aan 't strand der zee achter de Koog en op de hooge duinen smaakte het jonge volkje spoedig 't grootste genoegen. Aan ver snaperingen van allerlei aard haperde 't niet en zoo bleef de feestelijke stemming bewaard. Was de taak van onderwijzers en geleiders niet gemakkelijk, toch werd zij met eere vol bracht en deed het programma volkomen ge lukken. Keerde de schooljeugd ook vermoeid van den ongowonen tocht terug, toch las men haar op 't gelaat, dat zy genoten had. Zondagavond had door eigen onvoor zichtigheid een treurig ongeval plaats bij den tol te Ellenkom, gemeente Reeden. De tol was gesloten, maar de tol van de stoomtram open. Nu wilde de heer Hei- deman, commies der posteryen uit Zutfen, die een rijtuig bestuurde, door dezen tol rijden, juist toen om de bocht de stoom tram naderde. Het rytuig werd gegrepen en verbrijzeld. De heer v. d. Stroom en zyn verloofde, mej. Demmink uit Bram men, die mede in het rytuig waren, ver loren het leven. De heer H. brak een beende koetsier, die achterop was geze ten, sprong nog bijtijds van het rytuig. Het paard bleef ongedeerd. Bij de te Groningen gehouden hard draverij is de le prijs van f400 ten deel gevallen aan de jonge Tabor n« van den heer J. Boele te Buiksloot. De zwaluwen en ooievaars beginnen reeds hun terugtocht naar het Zuiden daaruit leidt men af, d at op dezen koelen zomer een vroege en strenge winter zal volgen. Ook dat nog Te Saint Crépin (Fransch departe ment Aveyron) is een 70-jarig man levend begraven. De dragers, die gemeend had den eenige beweging in de kist te hooren deelden dit na de plechtigheid mede aan den geestelyke. Deze liet terstond de kist uit het graf halen en de doode bleek wer kelijk nog te leven. Hy kwam weldra ge heel tot bewustzyn en werd naar zyn huis teruggebracht. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de Pruisische luit.-generaal D. von der Groeben by het wegrijden vau den trein uit Helsingör is omgekomen. De generaal viel met zijne vrouw en dochter uit den waggon en werd in een hospitaal gebracht, waar hij na verloop van 2 uren den geest gaf; echtgenoote en dochter bleven onge deerd. Munchen is bestormd door een ge" weldig leger vlinders. Millioenen daarvan, bekend als Monnenschmetterlinge, hebben eenige dagen geleden op een avond, waar schijnlijk aangetrokken door het schitte rend electrisch licht, de stad overvallen. De muren der huizen, die electrisch ver licht waren, waren geheel met vlinders bedektzy kwamen ook in de huizen. In het Café Kaiserhoff en den Löwenbrau Keiler vonden de gasten hunne hoeden is heden gearriveerd met een lading puik beste EXGEL8CHE Oas-Coalis, 60 Ct. per mud, vrij aan huis; geklopt 65 Ct. Bestellingen worden aangenomen by B. HARJER, Kanaalweg; G. HAR JER, Spoorstraat en J. HARJER, hoek Molengracht. Puik. Puik. Puik. Bevallen van een Dochter G. SCHIFFLERS—BURGERS. Amsterdam 28 Augustus 1891. De Heer en Mevrouw van ROSSUM— WELLAN betuigen hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de geboorte hunner dochter. Kraamvi sites worden afgewacht Vrijdag 4 Septem ber. Nieuwediep, 31 Augustus 1891. De Ondergeteekenden be tuigen bij deze aan familie vrienden en bekenden hun hartelyken dank voor de blijken van be langstelling bij hun 25-jarig huwelijk ondervonden. Nieuwediep, 30 Aug, 1891. E. KOSSEN en G. RUIJGE. Allen die iets te vor deren hebben van Me vrouw VAN 'T SANT, worden verzocht daarvan vóór 15 Sept. a. s. hunne rekeningen in te leveren ten kantore van Notaris HAT- TIN6A RAVEN. H.H. Leden worden dringend verzocht de vergadering op Donderdag a. s. by te wonen. Punten van behandeling Bestuursver kiezing. HET BESTUUR. Prins Hendrikkade 169 Amsterdam, is WOENSDAC'S te Helder, KERKGRACHT, ten huizë van den hr. S. SCHRAA te consulteerec. voor Opera- tiën en het plaatsen w&'n Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 123 uur. verpakt a f 1.40 per mandjein nette kistjes van 2 kilo inhoud a f 5. B MAALSTEED, DIJKSTRAAT. Be ondergeteekende .«waarschuwt alle nering doenden ziich niet te laten oplichten door d»J huisvrouw van VAN VLEU TEN, daar zij alle listen verzint om j oy bedriegelijke wijze een ieder uit te borgen. F. W. RE MER. Het BIJKS- DEP0T v. POST ZEGELS is ten huize van de Firma BEBKHOUT Co., Zuidstr., op diéns verzoek, OPGE HEVEN, ingaande 6 Sep tember a. s. De Directeur van het Postkantoor, POLVLIET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel, brengen ter openbare ken nis, dat de lichten op den Oost- en West- dam van de haven beoosten het Oudeschild op Texel, met ingang van 3 September 1891, respectievelijk 23 en 24 Meters zee waarts zullen worden verplaatst. Texel, 27 Augustus 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, STIKKEL. C. M. KOOY. Ondergeteekende brengt den leden van het Haagsche Begrafenisfonds nog eens ter kennis, dat door hem, 1 Augustus jl.t ontslag is aangevraagd en dat den lOden Augustus jl; is verleend, maar niet ten bewijze van weggejaagd. Iemand, die zijn ontslag vraagt, kan nooit weggejaagd worden. Daar ondergeteekende niet bij alle leden te gelijk kan zyn, om zijne Koninklijk goedgekeurde Levensverzekering-Maat-^ schappij te presenteeren, zoo verzoekt hy beleefd, die zich by hem willen laten over schrijven, zich ten zijnen huize te vervoe geninlichtingen ten allen tyde verkryg- ar. Ook ligt by hem voor de leden van het Haagsche Fonds ter inzage het antwoord van den Staats-Adviseur in de Verzeke ringsbode" No. 2, van 12 October 1889, waarin hij antwoordt dat, daar het fonds reeds langer dan 50 jaren bestond, voor elk lid nog geen f6.reserve was ge maakt, of in kas was. Ondergeteekende, trotsch op zyn Ko ninklijk goedgekeurde Tarieven, waar hy thans mede werkt, hoopt dat hem velo zullen volgen. Vergelijk de Tarieven. Aanbevelend: J. H. HOFFMAN. Ondertrouwd R. VELTHORST El* G. EDELENBOS. Amsterdam, 27 Augustus 1891. Getrouwd C. W. T. VAN DIJK en J. J. M. SCHILLING. Amsterdam,j1 geptember 1891. die, tevens namens wederzydsche familie, hun hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden. Getrouwd L. RUITENSCHILD e n F. DE GRAAF. Amsterdam Helder j 27 Aug. 1891. Bevallen van een welgeschapen Zoon N. TAYLOR geb. BUIS. Helder, 30 Augustus 1891. Voorspoedig bevallen van een Dochter Mej. D. C. KLASINGA— ROODT. Helder, 31 Augustus 1891. van goede getuigen voorzien, zoekt direct te Nieuwediep een betrekking als Kinder- of Buffetjuffrouw of iets dergelijks. Adres met franco brieven onder lett. B, by BERKHOUT Co. O-evraagd. wasch buitens huis. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Bureau dezer Courant. Met November wordt te Amster dam verlangd een flinke zindelijke DIENSTBODE loon f 90. Adres: F. Th. DE HAAS, Kanaalweg. METSELAARS gevraagd en een Pimtnermansjongen, orn in liet vak te worden opgeleid. K. ZEEMAN, Kanaalweg Mr. Timmerman. by BOELSUMS, Breewaterstraat. OevraagU die met de wasch kan omgaan zonder goede getuigen oanoodig zich aan te melden. Adres Boekh. A. J. MAAS, Dykstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2