Gemeenteraad van Texel. Gemeenteraad van Helder. Afloop t Opta Mmw Adverlentiën. DANKBETUIGING. Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. VAN DER HORST, Predikbeurten te Wieringen Zitting van Dinsdag 1 September. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den heer C. Pz. Keijser. Aan de orde werd gesteld de installatie der benoemde Raadsleden, de hh. Kooij, F. Keijser en Dros, welk geschiedde na het afleggen van don eed en na een toespraak door den Voorzitter. Vervolgens werden benoemd: lo. tot Wethouder de heer F. Keijser, met 9 steramen 2o. de heer Schaap, onderwijzer alhier, tot Hoofd der School aan den Hoorn 3o. mej. G. Tol, te Wijk aan Zee, tot On derwijzeres aan de Waal 4o. tot Onderwijzeres in nuttige hand werken (tijdelijk), te De Cocksdorp mej. Dou- zeman, te Z.-Eierland mej. Flens. Op het aanhangig gebleven adres van den heer Zwanenburg om grond aan de haven in erfpacht, wordt in zooverre gunstig beschikt, dat hy dien grond in huur bekomt, opzegbaar ten alle tijde. De heer Roeper klaagde over den slechten toestand der straat aan de Waal, waarin zoude worden voorzien. Do Voorzitter informeert do Raad, dat het schoolgebouw aan don Burg zoodag is inge richt, dat men thans door de benoeming van den heer Schaap weder genoodzaakt zoude zijn die opengevallen plaats te doen ver- vullon, hij brengt zulks ter sprake opdat de Raad kan overdenken hoedanig daarin tu voor zien on later daarover kan worden beslist. De vergadering wordt hierna gesloten. Zitting van Donderdag 3 September 1891. Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. Tegenwoordig 9 leden, afwezig de heeren Over de Linden en Van Twisk. Na de opening der zitting, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en vastgesteld. De geloofsbrieven der herkozen en gekozen le den, werden na onderzoek door eene Commissie, bestaande uit de heeren Hoogenbosch, Klik en Franken, onderzocht en op voorstel dier commissie werd tot toelating van de heeren Groen, Verfaille, Oudenhoven, Vos, Govers, Zur Mühlen en Oort- gijsen besloten. Door den Secretaris werd, bij afwezigheid van den algemeeneu rapporteur, den heer Vos, voor gelezen het rapport der commissie, benoemd om verslag uit te brengen omtrent het onderzoek, dat in de afdeelingeu heeft plaats gehad van de rekeningen der gemeente, van het Burgerlijk Arm bestuur, het Algemeen Weeshuis en de dd. Ar tillerie-Schutterij. Dit rapport bevatten opmerkin gen ten aanzien van de te geringe opbrengst der belasting op de honden, van de wenschehjkheid der verhooging van de marktgeldeu, wat betreft de plaatsing van Caroussels, van de duurte van het gebezigde papier bij de gemeente-administratie, van den te hoogeu prijs van het gas voor de waaklantaarns, en van de verzekering der gemeen te-gebouwen tegeu brandschade. Na eenige discus sie, die aanleiding gaf, dat op enkele punten nader zal worden teruggekomen, werden de rekeningen vastgesteld met de volgende eindcijfers Rekening der gemeente: Ontvangsten f195.509.73j Uitgaven - 183.011.35 Voordeelig saldo f 12.498.38$- Rekening van het Burgerlijk Armbe- De kapitein van den generalen staf W. A. So- deukainp, toegevoegd aan den commandant in de stelling van den Helder, is op 3 dezer van hier naar Arnhem vertrokken, teneinde deel te nemen aan de groote manoeuvres in Gelderland. De sergeant H. N. Boerrigter, van het 5e bat. Ie regiment infanterie, alhier in garnizoen, is ge slaagd in het onlangs afgelegd examen tot het bijwonen van den cursus tot opleiding voor 2e luitenant bij het wapen der infanterie en zal in het laatst dezer maand daartoe naar Leeuwur- den vertrekken. Bij koninklijk besluit van 30 Aug. jl. zijn ter zake van hun gedrag bij de krijgsverrichtingen in Atjeh, gedurende het jaar 1890: benoemd tot ridder 4 kl. der Militaire Wil lemsordede luit. ter zee le kl. J. M. P. Kluit en de luit. ter zee 2e kl. C. J. van der Hegge Spies; en bepaald is, dat bij afzonderlijke dag orders, zoo in Iudië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld de le luit. der mariniers J. C. Schraver, de kwartiermeester F. J. de Buj zer, de marinier le kl. E. Heilbron, de matroos le kl. C. Bakker, id. 2e kl. J. Koorstra. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. „Suriname", onder bevel van deu kapitein luitenant ter zee H. R. J. Thorbecke, den 2en dezer te Paramaribo aangekomen. Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prins Afexander," van Am sterdam, vertr. 1 September vau Soutliampton, Het stoomschip „Suraatra," vanlArasterdam, vertr. 2 September van Port-Said. Het stoomschip „Brorao", vertr. 2 Septem ber naar Rotterdam. Het stoomschip „Noord-Brabanf", vertr. 1 September naar Rotterdam. Het stoomschip .Samarang", van Rotterdam, vertr. 1 September van Perim. Het stoomschip Prinses Sophie,» naar Am sterdam, arriv. 2 September te Suez. Het stoomschip Voorwaarts,» naar Am sterdam, pass. 3 Sept. Dover. Het stoomschip „Batavia", van Rotterdam, arriv. 2 September te Marseille. OnCVa'hfellliM-flaSS.32 Uitgaven - 10525.91 Voordeelig ealdo f 722.41 Rekening van het Algemeen Weeshuis: Ontvangsten f 13303.35i Uitgaven - 13048.14& Voordeelig saldo f 255.21. Rekening van de dienstdoende Artil lerie Schutterij: Ontvangsten f 1444.56 Uitgaven - 1435.69 Voordeelig saldo f 8.97 Vastgesteld werden vervolgens: eene supple- toire begrooting van 1891, ten bedrage van f30207.50, voor den bouw eener brug, van rio len in het westelijk deel der gemeente, van po litie-bureaux, voor de bezoldiging van een op zichter enz. en een suppl. kohier voor den hoofd, omslag, dienst 1891, tot een bedrag van f 938, Met eenparige stemmen werd verder besloten, vddr 15 Oct- a.s. opnieuw bij de Hooge Regeering aan te vragen bestendiging van de heffing eener plaatselijke belasting op het gedis tilleerd en van een boofdelijken omslag. Een voorstel van 7 leden, om over te gaan tot ver pachting van het Hèldersche Kanaal als visoh- water, werd tot eene volgende zitting verdaagd. Met het oog op het nog steeds ontbreken van sollicitanten voor de vacante betrekking van Ge meente-Apotheker en Directeur van het Ziekenhuis, werd besloten de jaarwedde van dien ambtenaar te verboogen en te brengen op f2000. Tot eenige noodig gebleken wijzigingen in de indertijd vastgestelde politieverordening werd bij aclamatie besloten. De benoeming van nog een noodig ge bleken onderwijzer aan de Herhalingsschool werd, in afwachting van een voordracht van B. en W., tot eene volgende zitting verdaagd. Aan den eervol ontslagen Gemeente-Apotheker, den heer Soeters, werd een pensioen van f313 'sjaars toegekend. Met ingang van 15 dezer, werd eene overeenkomst aangegaan met Diakenen der Ned. Herv. gemeente alhier, tot afstand van gemeentegrond in de Oostslootstraat, voor het bouwen van een gesticht, ten behoeve van ouden van dagen. Met de armeu-praktijk, in de wijk, vroeger aangewezen aan den heer dr. Bakker, werd op voorstel van het Dag. Best., voorloopig belast de lieer H. Bitter 8r. Tot het aangnan eener overeenkomst met den heer Winder te Koegras, in zake den afstand van grond voor het bouwen van een brandspuithuis aldaar, werd het Dag. Best. gemachtigd. In afwachting van nadere toelichting, werd de beslissing op het verzoek der f"r 'poel Commissie, in zake de plaatsing eener mentale klok, tot eene volgende zitting agd. Na bespreking van de in gebruik- ig van het afslaglokaal nau de Bnitenhaven in de toepassing van het contract met de rsche gasfabriek, werd de zitting gesloten, Marktberichten. Purraerend, 1 Scpt. Aangevoerd 364 sta pels, hoogste prijs kleine kaas f 30,50, 4 sta pels middelb. f24,50, 1035 KG. boter f 1,15 a 1,25 per KG., 431 runderen, lager in prijs, handel traag, 52 stieren, 16 paarden, 220 v. kalveren per KG. f0.55 a 0,75, handel stug, 143 nueht. kalveren per st. f 10,a 22 handel vlug, 327 vette varkens p. KG. f0.38 a 0,52, handel vlug, 102 magere dito p. st. f10,a 22,handel matig, 352 biggen per st. f 2,a 5,handel matig, 2278 schapen handel in vette vlug, magere lager in prijs, handel stug, 500 HL. peren f 2,30 a f 3, 100 HL. appelen f 2,50 a 3,kipeieren per 100 stuks, f 3,50 a 4,50, eendeieren p. 100 st. f3,25. Schagen, 3 September. Aangevoerd den f 50 a 255, 14 stieren f26,7*.. pa»r- geldekoeien f 80 a 240, 20 "Ij 10, 41 250, 15 vaarzen f 50«, Zuid&Uèien f180 a f20 a 50, lljü'e a 80, 10 hokkelingen schapen f 8 ^cht. kalveren f 8 a 20, 480 madere ^^'24, 50 lammeren f6 a 12, 20 ^^^-.arkens f8 a 12, 30 biggen f 3 a 6, valA t ff"' - - ï-vper kop f 0,50 a 0,55, kipeieren f3, 3,50, per 100 stuks. Marine en Leger. De officier van adm. 2e kl. C. Flaes wordt 16 September a.s. te Nicuwediep geplaatst a. b. Hr. Ms. art. instructieschip „Aruba", en zulks ter vervanging van den officier v. adm- le kl. M. de Jong, die op non-aotiviteit is gesteld. Visscherijberichten. Nieuwediep, 2 Sept. Aangebracht door 1 kot ter H.D. 63, schipper Ab. Glas, met 55 kleine tong, schol en schar, besomming f 35. 1 bom, schipper Kl. Glas, met 88 tongen, 250 kleine tongen, schol en schar, besomming f140. I Sept. 1 korder met 40 kleine tong, schol, schar en roggen, besomming f 30. Schuiten naar zee. 4 Sept. v.m. 8 u. 20 korders met 5 tot 25 tongen p. st. 65 a 75 cent, 20 tot 60 kleine tong p. st. 20 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per° mand f 1,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 3. ten overstaan van Notaris HATTINGA RAVEN, op Woensdag 2 September 1891. I. Een Woon- en Winkelhuis, waarin loge ment en koffiehuis met vergunning, genaamd De Nieuwe Oesterput, met Pakhuis en Erf, Molen plein 169. 2. Een Woonhuis en Erf, Dijkweg 89. Kooper de hr. N. L. ten Hacken voor f8540. 3. Een Woonhuis eu Erf, Steigersteeg 10. Kooper de hr. K. Dekker voor f790. 4, 5 en 6. Drie Woonhuizen en Erven, Oost slootstraat 39, 41 en 43. Kooper de hr. Ou denhoven qq., voor f 2992. 7. Een Woonhuis en Erf, Walvischstraat 1. Kooper de hr. A. Stam qq., voor f374. 8. Een Woonhuis en Erf, Achtergracht Zuid zijde 15. Kooper de hr. J. Winter voor f153. 9. Een WoonhuiB en Erf, Achter-binnenhaven 84. Kooper de hr. J. Hoogenbosch voor f 550. 10. Een Woonhuis en Erf, Koningdwarsstraat 38. Kooper de hr. J. C. Labout voor f 700. II. Een Woonhuis en Erf, Koningdwarsstraat 40. Kooper de hr. C. Abbenes voor f 700. 12. Een Woonhuis en Erf, Koningdwarsstraat 42. Kooper de hr. H. Bakker voor f 841. 13. Een Woonhuis en Erf, Hoogstraat 44. e hr. F. van Twisk voor f810. 14. Een Woonhuis en Erf, Hoogstraat 46. Kooper de hr. J. Kikkert voor f 810. 15. Een Woonhuis en Erf, Koniugdwarsstraat 48. Kooper de hr. J. Kikkert voor f 830. 16. Een Woonhuis en Erf, Koningdwarsstraat 50. Kooper de hr. J. Korver voor f 946. 17. 18 en 19. Drie en Woonhuisjes en Erven, Kuiperstraat 46b, 46c en 46d. Kooper de hr. W. Benaers voor f250. 20. Een Woonhuis en Erf, Binnenhaven 123a. Kooper de heer R. Lnijckx voor f 660. 21 en 22. Twee Woonhuizen en Erven, Ach tergracht Zuidzijde 24. Kooper de heer G. de Beurs voor f 825. 23. Een Woonhuis en Erf, Achtergracht zuid zijde 43. Kooper de hr. G. de Beurs voor f 990. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau III: 1 matrozenmuts 23668, 1 handschoen. Adres Bureau II1 onderofficierspet (Ma rine) Adres Bureau Raadhuis1 regenman teltje en een boezelaartje. Vervolg der Berichten. derijen gevraagd worden. Het schoolgeld bedraagt f25 per jaar. Dezer dagen zat een visscher met een pijpje in den mond, aan den oever van de Mark bij Breda te visschen. Een oo- genblik zat hij nauwelijks, of daar wipte de dobber op en neer; hij had »beet«. In dit voor ieder visscher gewichtig oogen- blik stond hij op, legde het pijpje naast zich neder en sloeg beide handen aan den hengel, zoodat hij er mee stond als een soldaat met zijn vuurwapen in de positie van >velt geweerDe dobber duikt plot seling. Met eeu ruk haalt onze visscher den hengel op en ziet onder het ophalen een aardig baarsje spartelen aan deu liaak; doch vóór nog het beesje boven den wa terspiegel komt, schiet een groote snoek er op af, die nu tot verbazing van den vis scher weldra op* het droge ligt. Door den haast om zich van den snoek meester te maken, stoot de visscher tegen zijn pijp, die van de helling van den dijk afrolt. De visscher houdt gaarne den snoek maar niet minder graag zijn pijpje. De rechterhand bemoeit zich met den een en de linker wil de pijp grijpen, maar, o jammerde man verliest zijn evenwicht en weldra liggen hengel en worm en baars en snoek en vis scher en pijp in 't water en van alles en allen werd alleen de visscher gered. IJmniden, 3 Sept. '91. Heden is aan de jengd der lagere school een feestje bereid. De goede organisatie en voortreffelijke leiding brachten er zeer zeker het hunne toe bij dat het zoo goed is geslaagd. De vroolijke en opgeruimde stemming onder de kinderen bewees dan ook wel dat ze genoten, en geen wonder, want het viel juist samen met de kermis, van welks vermakelijkheden door hen dan ook druk gebruik werd gemaakt; en aan verversehin- gen ontbrak het ben ook niet. Jammer echter, dit feestje kon niet samen vallen met den verjaardag van H. M. de Koningin. Ten huize van den heer K., koffie- huishouder te Utrecht, in staat van fail lissement verklaard, vervoegde zich Maan dagmiddag een deurwaarder met het noo- dige personeel, teneinde alles voor den ge rechtelijken verkoop, welke op den 2en dezer was bepaald, in gereedheid te bren gen Op den 13 Sept. a. s. hopen onze geliefde Ouders J. R. BEUGELÏNG M. DE JONG |5 hunne 25-jarige Echt vereen iging fS te herdenken. W& f!l! (Koninginne-Dok) Amsterdam, 4 Sept. 1891. Hunne dankbare kinderen. Ondertrouwd J. J. A. F. KANNEMANS Kapitein der Artilllerie. en M. HATTINGA RA YEN. Helder 4 Sept. 1891. RECEPTIE, 20 September as. Eenige Kennisgeving. Getrouwd H. UURBANUS Pz. EN G. DE RUITER, die tevens hun hartelijken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Doesburg, Helder, 2 September 1891. De herstemming ter verkiezing van een lid voor den Raad dezer gemeente zal op a.8. Dinsdag den 8sten dezer plaats hebben. De keuze moet geschieden tusschen de heeren Stoo- 0 ker eD Wijs. Ook nu nemen twee stembureax I Jftgïi"* K die sedert eeni da. zittinv t eeno ,n de Bouweaal aan de Kerk, bedlegerig zulks Tan zija Trouw vernam, schrikte hij zoodanig, dat hij op hetzelfde oogenblik dood in zijn bed bleef zitten. De deurwaarder met zijn gevolg ver wijderde zich daarop weder, terwijl de ver- kooping acht dagen werd uitgesteld. De luchtreiziger Roderhof zou Maan dagmorgen te Hoorn met zijn balloncaptif opstijgen. Door den hevigen wind en den slechten toestand van het netwerk, brak op een hoogte van 300 meter de stok, waarmede de ballon aan een touw met den vasten grond werd gehouden en hing de ballon aan eenige touwtjes van het netwerk. De heer Roderhof overzag al spoedig het gevaar, waarin hij verkeerde, en had de tegenwoordigheid van geest, toen hij be merkte boven het water te zijn, de mand af te snijden, en viel van genoemde hoogte naar beneden. Oogenscliijnlijk en naar in gewonnen berichten moet de heer R. nog al tamelijk goed met eenige schrammen aan handen en voeten er zijn afgekomen. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door de heeren .Achina en Broers. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1 tot 4 Sept. ONDERTROUWDR. Keegstra, matroos i M. Kisteman. A. G. van Gunst, stoker bij de Marine en M. P. de Wit. J. J. A. F. Kannemans, kapitein der Artillerie en M. Hat- tinga Raven. GETROUWD: C. W. T. van Dyk en J. J. M. Schilling. H. Unrbanu9 en G. de Ruiter. J. Klaassen en G. J. Kruger. W. Holsrauller en A. M. Roobol. T. Tielemaus en T. Kooger. J. II. Vinko en D. J. Weck. P. Blok en A. Smit. D. Ridderhof en D. Veenstra. BEVALLEN: D. Lub, gob. Vos, d. A. Bakker, geb. Poth, d. A. C. Nieuwcnkuizen, geb. Ides, d. E. Souwer, geb. Ran, z. M. Zwa german, geb. Heddes, z. E. Harbrecht, geb. v. d. Haagen, z. OVERLEDEN1 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel van 26 Aug. 1 dezer. ONDETROUWD: GETROUWD: 1 ueene* GEBORENCornelia, d. v. Jan Blom Mz. en Meis Griek. Pieter, z. v. Pieter Stoepker en Pietje Brcmer. OVERLEDEN: Pieter Dijker, 61 jaren, eerder weduwnaar van Maartje Mossel, laatst van Dirkje Dyker. Grietje Schagen, 14 jaren d. v. Willem Schagen Jz. en Antje Gielopijn. Burgerlijke stand Wieringen, gedurende de maand Augustus 1891. GEBORENJan, zoon van Pieter Tijsen en Folkje Omis. Jacob, z. v. Aldert Dekker en Grietje Tijsen. Herman, z. v. Frederika Half- weeg. Germen, z. v. Jacob Kuut en Neeltje Bont. Trijntje, d. v. Pieter Lont en Gerbrig Wigbout. Maartje, d. v. Adrianus Mariuus Hegeman en Antje Tijsen. Nan, z. v. Jacob Metselaar en Dieuwertje Wagemaker. ONDERTROUWDSimon Mulder en Sijtje Mulder. Jan Koster en Geertje de Haan. GEHUWDGeene. OVERLEDEN Pieter Scheltus 54 jaar, Echt genoot van Grietje Krommedam. Grietje Mulder, 22 jaar, ongehuwd. zitting gracht, 't andere ln de Gvm,my?fj-' Weezenstraat. De Ju,iWtlJ'"-^°^eKzaa} *n 's morgens - uureaux houden zitting van Woen^ tot 's namiddags 5 uren. Op ~ag 9 dezer, des morgens te 9 uren zullen de stembussen geopend en de stemmen opgenomen worden. Dit geschiedt in de Bouw- zaal en is voor ieder toegankelijk. Het beroep, ingesteld op HH. Gedep. Staten van Noord-Holland, omtrent het besl. van den Raad der gemeente Nieuweramstel, tot goedkeuring der geloofsbrieven van de Raadsleden, die met behulp van verschillende stembiljetten gekozen waren, heeft geen ander gevolg gehad, dan dat Gedep. Staten den door het gemeentebestuur genomen maatregel heb ben goedgekeurd. In de wijze van stemmen, zooals bij de keuze van nieuwe raadsleden te Haarlem, te Nieuweramstel en te Helder heeft plaats gehad, vinden Gedep. Staten dus hoe genaamd geen onregelmatigheid. Kiezers, in deze gemeente, die aanvankelijk plan hadden om bij den gemeenteraad tegen de wijze van stemming in verzet te komen, hebben, naar wij vernemen, er thans van af gezien, om verdere stappen te doen. De Nationale Kiesvereeniging Bur gerplicht®, alhier, benoemde gisterenavond den heer S. W. Stooker tot haren candi- daat, bij de op a.s. Dinsdag te houden her stemming. A.s. Zondag zal aan eenige leden in de oud-Roomsche gemeente het H. vormsel door den HoogEerw. Heer C. J. Rinkel, Bisschop van Haarlem, toegediend worden. Ter gelegenheid van de Landbouw tentoonstelling te Alkmaar worden door den stoombootdienst gebr. Zurmühlen goed- koope reisbiljetti Texel, 3 Het havenwerk, dat door het onstuimige weer sedert een paar weken weinig kon vorderen, is heden weer krachtig voort gezet. De Oostelijke wind met lagen waterstand komt vooral ten goede bjj het maken van den steenendam aan de Westzijde. De nieuwe haven zal op de vereischte diepte gebaggerd worden. Vermoedelijk zal het geheele werk den laatsten dezer maand ge reed komen. Heeft er, gelijk in dit jaar, een af treding van leden der Gemeenteraden plaats, dan volgt daaruit, dat op den eersten Dins dag van September Raadszittingen in alle deelen des lands gehouden worden. Hier vergadert men 's avonds, daar des voor- of des namiddags. Zeldzaam is het zeker, als de Raad reeds des morgens te 8 uren bijeenkomt. Dit geschiedde jl. te Oude-Nie- dorp. Na afloop der zitting was de Gemeen teraad tegenwoordig bij bet jubilé van een der Hoofden van scholen in die gemeente, terwijl de Burgemeester, de heer Wonder, die tegelijk ook Burgemeester vau Heer- Hugowaard is, des namiddags de zitting van den Raad in laatstgenoemde gemeente presideerde. In October zal te Groningen geopend worden eene zeevaartschool met tweejarigen cursus, bestemd tot vorming vanmeer ont wikkelde stuurlieden ter koopvaardij, zoo als die tegenwoordig door de groote ree- Heldersche Moppen. 'k Heb duidelijk gezien, dat de el, waarmeê jy meet, te kort is, zegt een boerin tot een koopman, die op de mai-kt ellewaren verkoopt. Doodleuk antwoordt de man Maak maar geen drukte, juffrouwte kort is hij, dat 's waar, maar daarom is bij ook eens zoo dik als de andere. O zoo, dat verandert, koopman, dan heb ik niets te reclameeren. Ben je nog niet getrouwd? Neen. Geëngageerd Neen. Plannen Neen. Wat scheelt er dan aan Ik zal het u zeggen. Papa wil niemand an ders tot schoonzoon hebben dan een verstandig man, een man van ondervinding, gezond en met goede manierenmama zegt dat het een braaf, werkzaam, beleefd en zedelijk man moet zyn, en ik wil alleen een knap, flink, talent vol en een ryk man hebben. Wij kijken naar hem uit. o Vagebond De beurs met honderd gulden, die gisteren gevonden is, heb ik verloren. Commissaris van poliiie Zoo dat is moeie- lijk te gelooven. Wat heb je voor bewijzen? VagebondDat ik een groot gat in mijn broekzak heb. o LuitenantKees, zeg mij eens eerlijk, hoe bevalt je mijn aanstaande vrouw OppasserO, heel best, luitenant. LuitenantKom, dat doet me pleizier. En waarom Oppasser heeft. Omdat ze een mooie keukenmeid Men wordt beleefd verzocht de advertentiën op den dag der uit gave uiterlijk vóór 's mor gens 10 uur in te zenden. Bevallen van een welgeschapen Dochter, A. C. NIEUWENHUIZEN geb. IDES. Helder, 1 September 1891. Bevallen van een Meisje C. C. ESSELAAR- MATTHIJSEN. Helder, 2 Sept. 1891. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het plotseling over lijden van onzen geliefden Zoon en Broeder ALBERT, in den jeug- jleeftijd van ruim 19 jaren. De Cocksdorp, 1 Sept. 1891. J. BUIS, Echtgenoote en Kinderen. (Strekkende 'tot 'aig. keDBisgevingl Heden trof mij een zware slag door het afsterven mijner geliefde jongste dochter GRIETJE, na een langdurig doch geduldig lijden, in den jeugdigen leeftijd van ruim 14 jaren. Vlieland, 1 Sept. 1891. Wed. B. SNOOY—Breet, en Kinderen. (Strekkende tot alg. kennisgeving). Hartelijke dankbetuiging voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 25-jarig Jubileum ondervonden. Vlieland, 31 Augustus 1891. B. SIEBEN. M. SIEBENBrtjin. Hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons 25-jarig huwe lijk ondervonden. Namens M. DE GROOT en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen, bij deze hunnen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, op den 31 Au gustus j.1. ondervonden. J. BETHLEHEM. G. BETHLEHEM van Leeuwen. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijken dank aan allen, die hen zoo liefderijk hebben bijgestaan gedurende de ziekte, het overlijden en het ter aarde bestellen van hunne geliefde Dochter en Zuster GRIETJE. Oudeschild, 1 Sept, 1891. W. Jb. SCHAGEN, Echtgenoote en Kinderen. Allen die iets te vor deren hebben van een der internen van onder- geteekende, worden ver zocht hunne rekening in te zenden vóór 10 Sept. JVa dien tijd is hij niet meer aansprakelijk voor de rekeningen ten name van die leerlingen, welke zijne inrichting verlaten hebben. D. A. G. VASTEN0U. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 6 SEPTEMBER, voorm. 10 uur, de WelEerw. Heer van Amsterdam. gedurende de maand SEPTEMBER. 6 Sept. Ds. Te Genipt, nam. 13 Ds. v. Kluijve, Westerl. voorm. 20 Ds. Hnhring, Hipp.hóef, nam. 27 Ds. Molière, voorm.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2