BEKENJTCAKM Advertentiën. CORNELIS MARCHAND, bereiding vun verduurzaamde levensmiddelen voor de zeemacht eu voor de inspecwe van de admi nistratie der wachtschepen. De officier van gezondheid le kl. bij de zee macht L. van Coevorden, dienende aan boord van Hr. Ms. torpedo-iustructieschip „Marnix" wordt, met 1 October a.s. op non-act. gesteld en ver vangen door den officier van gezondheid le kl. bij de zeemacht O. Engelken. De kapt. ter zee H. Qnispel heeft Zaterdag het bevel over Hr. Ma. scüroefatoomschip le kl. „Koningin Emma der Nederlanden." alhier, met het gebruikelijk ceremonieel, overgegeven aan den kapt. ter zee J. A. Venuig. De luit. ter zee le kl. H. Slot, eerste officier aan boord van Hr. Ms. lorpedo-instructieschip „Marnix", is benoemd tot adjudant van den kapt. ter zee K. A. Stakman Bossc, commandant der samen te stellen divisie voor buitenlandschen dienst, en wordt dus als zoodanig overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip le kl. „Johan Willem Friso". De luit. ter zee J. B- Snethlage, thans gede tacheerd tc Fiuiue, is aangewezen om den luit. ter zee Slot aan boord van de „Marnix" te ver vangen. De Ingenieur 2e kl. K. F. Koning wordt met den 5 Üctober a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso" om de a.s. reis met dien bodem mede te maken. Zaterdag jl. viel Hr. Ms. atsomschip „Dotlijn" alhier binnen. Ingevolge bevelen van den generaal-majoor, inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht, wordt de officier van gezondheid der 2e kl. J. E. van Persijn, op I October a.s. ge detacheerd te Willigen (Veluwe){ ota aldaar op te treden als chef van het Militair Hospitaal. De 2de luitenant A. P. vah Nahuis, van het 4de regiment vesting-artillerie, alhier in garnizoen, wordt op 1 October e. k. overgeplaatst bij het korps pontonniers te Dordrecht. Blijkens bij het departement van marine ont vangen beriaht is Hr. Ms. pantserdekkorvet „Su- matra", onder bevel vau den kapitein ter zee P. 6. Brucb, in den namiddag van den 27 dezer te Gibraltar aangekomen. Aan boord was alles wel Stoomvaartberichien. Het stoomschip „Prinses Wilhelrniiia*, naai Amsterdam, vertr. 26 Sept. van Padang. Het stoomschip „Prinses Marie", van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 26 Sept. van Aden. Het stoomschip „Noord-Brabant", van Java naar Botterdam, vertrok 27 Sept. van Port Said. Het stoomschip Ardjoeno", van Rotterdam naar Java, vertrok 28 September vau Perim. Het stoomschip Burgemeester den Tex", vau Amsterdam naar Batavia, arriveerde 27 Sept. te Southampton. Het stoomschip .Conrad", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 27 Sept. te Genua en zette denzelfden dag de reis voort. Marktberichten. Alkmaar 26 Sept. Aangevoerd 6 paarden f 70 a 250, 24 koeien en Ossen f 1-40 a 210, 26 nuclit. kalveren f8 a 15, 372 magere scha pen f 12 a 25, 95 magere varkens f 10 a 15, 234 biggen 12,50 a f5,11 bokken en gei ten 2,a 8. Boter per P. )'s middags 12 unr) i'0.60 a 0,70, eieren f4,a 4,50, per 400 stuks. Hoorn 26 Sept. Aangevoerd tarwe f 10,50 a 11, Gerst f6,a f7,Haver f4,a 4,50. Erwten witte f 2,a 10, groene dito f 13 a 15,grauwe diio f 16,a 18, vale dito 115 a 17, bruine boonen f14,a 16,karwei f 10 a 10,25, mosterdzaad f 14,50 a 16, 37 paarden f 50 a 350, 300 schapen f 15 a 24, 102 lammeren f 10 u 17, 5 kalve ren f 14 a 22, 56 varkeus 18 a20, 13zeugeD f 15 a 30, 120 biggen f2,a 5,kipeiereu f4,a 4,50 per 100, 2100 koppen boter f0,65 a 0,70 per K. Visscherijberichten. Nieuwediep, 26 8opt. Aangebracht door 122 kordera met 20 tot 80 tongen p. st. 35 a 45 cent, 30 tot 100 kleine tongen p. et. 15 cent, 10 tarbotten p. st. f 8 a 10, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 0,50 a 3, 1 tot 3 mand schar p. m. 1,50 a 2. 3 tot 10 roggen p. st. f 0,90. 5 Bommen, schipper Kl. Glas, met 500 ton gen, kleine tongen, schol en schar, besomming f 240. Schipper L. Yuil met 110 tongen, kleine ton gen, achol en schar, besomming f 55. Schipper F. Prins met 30 tongen, kleine ton gen, schol en schar, besomming f 25. Schipper C. Hooper, met 40 tongen, kleine tongen, schol en schar, besomming f 20. 8cbipper F. Zwaan, met 45 tongen, klane tongen, schol en scbar, besomming f 25. i 28 Sept. 8 korders met 50 tot 100 tongenjp- st. 35 a 45 cent, 20 tot 100 kleine tongenfp. st. 15 cent, 1 tot 4 mand kleine schol p. vu. f 3,50, 1 tot 3 mand schar p. rn. f 2. 29 Sept. v.m. 8 u. Niets binnen, schuiien naar zee. Burgerlijke Stand, gem. HeldfJ Van 24 tot 26 Sept. ONDERTROUWDJ. J. Drevijn, korpo raal der Mariniers en J. M. Bnijsen. N. Ifindt, werkman en G. Visser. J. Baas, oesterlmnde- laar en G. Blom. P. de Boorder, werkman en H. Giltjes. GETROUWD: W. Koningstem en A. w.-wtjr. H. J. C. Steenman en Z. Kok. BEVALLEN M. E. Arema, geb. Heijse- laar, d. B. do Reus, geb. Reijnders, d. A. Pronk, geb. Pronk, z. A. v. d. Ben, geb. Dol. z. A. A. Wczelman, geb. Dienaar, d. A. Wij- ker, geb. Hopman, z. W. Jonkman, geb. Kerk hof, z. A. Lamens, geb. van Oosten, d. C. Ravensteyn, geb. Dito, z. OVERLEDENJ. Flens, 3 weken. POT ■TTTTfl. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau Ieen lioed. Adres Bureau IIeen gebroken cachet. Tc Koegras staat op dit oogenblik een boerenhofstede in brand. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Ingozondon Liefdadigheid naar Vermogen. Het is het bestuur van bovenstaande vereeniging gebleken dat vele ingezetenen het doel niet goed hebben begrepen der uitnoodiging aan allen, om prijzen te willen inzenden, voor de ten voordeele der kas, te houden verloting van voorwerpen van kunst, nut en smaak en daarom is het zoo vrij, dat doel nader te omschrijven. De loterij zal bestaan uit 2000 loten, waarvoor 1000 prijzen beschikbaar zullen zijn. Op grond nu, dat het eenig en alleen te doen is om de kas der vereeuiging te stijven en daardoor het Bestuur in staat te stellen op den ingeslagen weg te kunnen voortgaan is het alleszins wensehelijk, ja zelfs noodzakelijk, dat de Vereeniging zoo weinig mogelijk van de opbrengst der lo terij behoeft af te staan. Om daartoe te komen wendde het Dames- Comité, zoomede het Bestuur zich reeds meermalen, door middel van advertentiën tot de ingezetenen met het beleefde verzoek om door het vervaardigen van handwerken en door het inzenden van andere voorwer pen, de zaak tb willen steunen. Vele in gezetenen voldeden hier aan, maar anderen zijn er, die zeer gaarne iets willen maken of zendenmaar vreesden dat die adver tentiën betrekking hadden op groote prij zen. Ja er waren zelfs lieve kleine meisjes, die ook heel graag wat zouden willen wer ken voor de loterij, maar het niet zouden durven inzenden, in de waan verkeerende dat, als het zoo klein was, men het niet zoude aannemen. Hoe jammer voor „Liefdadigheid naar Vermogen", dat die verkeerde veronderstel lingen niet eerder bekend werden bij het Bestuur en daarom haast het zich, om allen zonder onderscheid toe te roepenAlles wat maar eenigszins op den naam van prijs aanspraak mag maken, het zij groot of klein, wordt in dank aangenomen. Niet de waarde toch vau de prijzen, moet de menschen doen heruiten om loten te koopen, maar alleen de wensch om het menschlievend doel te steunen dat „L. n. V." beoogt. Zendt dus voor 15 October a.s. prijzen en prijsjes in aan de dames van het Comité of aan de leden van het Bestuur. Stelt uwe kinderen toch in de gelegenheid gij, vaders en moeders, om iets voor de wel dadigheidsloterij te maken; laten ook zij een handje helpen om een goed doel te bereiken. Alles in welkom een inktlapje zoowel als een groot handwerk, een tee- kening even goed als een schilderij in olie verf. Maar ook gij allen, ingezetenen van den Helder, die nog geen loten kochten, koopt er toch een paarde prijs van 50 centeu kan waarlijk geen beletsel zijn, en tracht ook uwe vrienden daartoe over te halen. Vergeet, toch nooit het doel van de ver eeniging „Liefdadigheid naar Vermogen." Het Bestuur. Vervolg der Berichten. Ds. Bruning, te Grootcbroek, heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente alhier bedankt. In de Winterdienstregeling van den Spoorweg alhier is weinig verandering gekomen. De treinen vertrekken alhier 's morg. 5.50, 9.10, 'smidd. 1.12, 3.37 en 7.50. Markttreiuen op Donderd., Vrijd. en Zaterd. vertrekken 's morg. 7.55. Aankomst alhier 's morg. 8.56, 12.23, 'smidd. 4.14, 7.32 en 12.06 's nachts. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen drie alhier woonachtige personen, terzake van opzettelijk, "bij ge legenheid van een volksoploop aan de Oostslootstraat, zich niet onmiddellijk ver wijderd te hebben na het derde bevel, door of vanwege het bevoegd gezag gegeven. Dit feit wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste 3 maanden of geld boete. van ten hoogste f 600. Ieder zij dus gewaarschuwd Gisterenmiddag hadden de wande laars te Huisduinen gratis 't schouwspel van een par-force jacht. Een paar mili tairen, die 't zoo nauw met den dienst niet namen, amuseerden zich in een rijtuig, ieder door een vriendin vergezeld.'t Noodige, misschien wel in ruimen zin, scheen ge bruikt te zijn. Hunne superieuren, lastige menschen somtijds, die niet kunnen zien dat de zon in 't water schijnt, hadden hun een patrouille achterna gezonden. Nu begon de jacht, die eindigde met 't van gen van 't wild, dat echter vrij wat te genspartelde. Nadat de jagers zich van hun prooi hadden meester gemaakt, ont stond er als toegift een gesprek van min der vriendsehappelijken aard tusschen den voerman en de van baar cavaliers beroofde dames omtrent de rijtuighuur. Naar wij vernemen, zal bet eerste concert van Helders Mannenkoor" op Dinsdag 20 Oct a.s plaats hebben. Een met zorg samengesteld programma belooft: het kunstminnend publiek wederom een bij uitstek genotvollen avond op muzikaal gebied. Naar wij vernemen, zal de Nationale Kiesvereeniging Burgerplicht", op a.s. Zondagnamiddag een algemeene verga dering houden tot het stellen van een Candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Ka mes der Staten-Generaal. Heden heeft alhier de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad plaats. De beide stembusen zullen op morgenochtend te 9 uren in de Bouwzaal geopend en de stemmen opgenomen worden. Met genoegen vernemen wij, dat door de Adelborsten van het Koninklijk Insti tuut voor de Marine de som van f30.50 is toegezonden aan de Commissie alhier, die zich belast heeft met het verzamelen van geldelijke bijdragen ten behoeve van de verdrukte, uit Rusland verdreven, Is raëlieten. In dank is deze gift door de Commissie aanvaard. Iets gebeel nieuws wacht ons hier eerst daags op tooneelgebied. Reeds maakten we daarvan in een der vorige nummers melding, doch nu het zeker is, dat de voorstelling zal doorgaan en zeifs de datum der opvoering be kend is, aarzelen we niet, nogmaals de aau- daclit op deze eigenaardige tooncelvoorstelling te vestigen. In 'tafgeloopen voorjaar, in Mei 11. werd te Amsterdam het muziek-drama De verloren zoon" opgevoerd, en de directie der Salon des Variétés aldaar, de heeren Kreuk niet en Poolman, hebben daarmede een groot succes gehad, 't Stuk vormt eene merkwaar dige pantomime, die slechts door bijzonder ge nuanceerd spel en daarbij passende muziek tot haar recht komt. De muziek beschrijft de han deling en geeft, in overeenstemming met do gebaren der handelende doch zwijgende per sonen, iiuu gemoedstoestaud weêr. Toen in de hoofdstad de eerste opvoering plaats vond, da verde, zoo verzekert een der verslaggevers, de zaal van de stormachtigste bijvals-betuigingen. De poging van de directie om het nieuwste snufje op tooneelgebied ook te Amsterdam op te voeren, was, door den ijver en de talenten der artisten, volkomen geslaagd. Datzelfde kunstgenot wacht ons op Maan dag 5 October e.k. in de schouwburgzaal van Tivoli. We maken onzen lezers en vooral de beminnaars van het tooneel daarop opmerk zaam. Een tooueclstuk van dien omvang zon der woorden is hier geheel eenig en daar om bevelen wij een bezoek in 't genoemde lokaal op den bewusten avond ten zeerste aan. Ofschoon de wekelijksche schietoe feningen vau onze plaatselijke Weerbaar heids-Vereeniging, genaamd „Artillerie- Vrijkorps", dit jaar «weinig door het we der zijn begunstigd, hebben zij toch, dank zij de volharding van Bestuurderen en le den, gedurende dezen zomer geregeld in het fort „Dirks Admiraal" plaats gehad. Deze zomer-oefeningen zullen, als ten minste het weder 't plan begunstigt, op a. s. Zondag, den 4n October, met het houden vau een huishoudelijken wedstrijd eindigen. Mocht het weêr bepaald ongun stig ziju, dan zou dat concours een week uitgesteld worden. Na het houden van den wedstrijd zul len de winter-oefeningen in het lokaal „Musis Sacrum" een aanvang nemen. En zoo begint voor onze plaatselijke Scherpschutters-Vereeniging de tijd te na deren, dat zij gesticht ten jare 1867 haar 25-jarig bestaan kan vieren. Opgericht in de dagen toen de Luxem- burgsche quaestie met een Europeeschen oorlog dreigde, zal, naar we hopen, in het volgend ;jaar, te midden van vrede lievende verschijnselen, het zilveren jubi leum van deze Vereeniging kunnen ge vierd worden. De machinist der lste kl. bij de Kon. Marine G. P. W. van der Klugt heeft dezer dagen met gunstig gevolg het examen voor het vaste korps afgelegd. J.l. Zondagavond had in de zaal van den heer C. Kos Pz. te Scbagen eene bijeenkomst plaats, waarin de heer C. D. Zurmühlen, van den Helder optrad om eene voordracht te hou den. De lezing, getiteld „Een Droom", waarin de liefde tot den naaste op treffende wijze wordt geschetst, en welke lezing door den heer Z. hier ler plaatse indertyd met veel succès werd gehouden, viel ook daar bijzonder in den smaak. Een aautal exemplaren van die in druk uitgegeven lezing werd dan ook aan de aanwezigen verkocht, altijd voor 't doel waar voor deze voordracht werd gehouden. Dat doel washet vorzameleu van bijdragen, ten voordeele der verdrukten, uit Rusland verdre ven Israëlieten. Voor dat doel werkte dien avond Schagen's Harmoniekapel, onder directie van den heer L. A. Schouten, belangloos mede. Door onderscheidene omstandigheden was de opkomst vau het publiek niet zoo talryk als men dit had mogen verwachten toch zal de opbrengst, gevoegd bij die van den verkoop der lezing, niet onbelangrijk zijn en het cijfer aanmerkelijk versterkent van 't bedrag, dat door onze commissie aan de „Alliance" kan worden afgedragen. Zooals gemeld is, zijn door den ei genaar van het plaatsingkantoor voor ar tisten te Amsterdam, pogingen aangewend om de iuvrijheidsstellmg van »Zeitung" te bewerken. Daartoe werd de steun van het Oostenrijksch-Hongaarsche consulaat inge roepen. Het consulaat meende echter zijne hulp niet te moeten verleenen voor een zaak als deze, die alleen reclame ten doel heeft. De overweging, dat, waar »Zeitungr zoowel de spoorweg- als de douaneregie menten overtreden heeft het recht zijn loop moet hebben, heeft mede op deze beslissing invloed gehad. Ook liet beroep op deu procureur-gene raai bij het gerechtshof heeft niet gebaat. Zeitung" zal dientengevolge met het eerste transport vreemdelingen, wel gratis, maar ditmaal in de derde klasse, naar de gren zen worden gebracht. (»Hbl.") Het electriseh licht vindt de meest verschillende soorten van toepassing. Proe ven worden te Londen genomen met »elec- trische knoopsgaten". De controleurs op de omnibussen zullen, wanneer deze proefne mingen voldoen, door middel van eene kleine electrische batterij, die een gloeilichtje, in een knoopsgat vastgehecht, in werking stelt, instaat ?ijn om gemakkelijk de kaart jes van de passagiers na te zien. Op deze wijze zou hun dus de moeite worden be spaard om telkens bij het licht van de lampen de kaartjes te controleereu. Elk ter dood veroordeelde zal in de toekomst zijn eigen beul zijn. Te Canon City in Colorado (V- S. van N.-Amerika) is onlangs een vonnis voltrokken door den veroordeelde, een moordenaar, op een plank te laten staan, die hem vanzelf door een vernuftige inrichting een paar voet in de lucht wierp. Bij het neervallen trok de strop om zijn hals zich dicht. Voor vele voltrekkers van een doodvonnis, die het niet aangenaam vinden om, door op een veer te drukken, aan een menschenleven een einde te maken, is deze uitvinding een ware uitkomst. De statuten der nieuwe maatschappij tot het stichten van Israëlitische volks plantingen, een uitvloeisel van het onder steuningsplan van baron Hirsch, zijn thans openbaar gemaakt. Het kapitaal der maat schappij bedraagt£ 2,000.000 (f 24,000,000) iu 20,000 aandeeleu van £100. Zeven der acht onderteekenaars, onder welke ook de Engelsche Rotkschild, nemen ieder één aandeelBaron Hirsch de achtste, neemt de rest. Het doel der maatschappij, welke haren voornaamsten zetel in En geland heeft, is alleen van liefdadigen en godsdienstigen aard, namelijk de landver huizing van Israëlieten te he vorderen uit aUe deelen van Europa en Azië. vooral uit die landen, waar de Joden aan bijzon dere belastingen of drukkende wettelijke bepalingen zijn onderworpen. Voorts be oogt de Maatschappij het vestigen van landbouw-, handels- en andere koloniën in Noord- en Zuid-Amerika en elders. De regeering der Vereenigde Staten heeft een aantal Russische joden, die te New-York aan wal wilden stappen, de ver gunning hiertoe geweigerd. De wet betref fende de landverhuizing zegt, dat immi granten, zonder middelen van bestaan, mo gen geweigerd worden, en ten opzichte van de Russische Joden wordt deze bepaling streng gehandhaafd. De Joden zijn toen naar Canada vertrokken, maar men vreest, dat ook de regeering van dat land hen niet zal toelaten. Weinig menschen zullen zoo snel getrouwd ziju als farmer James Watson, bij Columbus, in Kansas. Watson was een man van middelbaren leeftijd, ongetrouwd maar niet afkeerig van het huwelijk. Want toen onlangs een vriend de netheid van zijn huishouden roemde en hem aanried, een vrouw te nemen, om die nette woning behoorlijk te verzorgen, ver klaarde hij dat hij wel een vrouw wilde hebben, als die vriend er een voor hem wist en voor een, geestelijke zorgde en ook als het trouwen hem niet te lang van zijn maïsveld afhield. De vriend sprak een weduwe van zijne kennis over de zaak na een dag bedenk tijd verklaarde zij zich bereid, zijn raad te volgen en Watson's vrouw te worden, en zij reden, door een geestelijke verge zeld, naar de hoeve van Watson. Deze was op zijn maïsveld aan het werk; maar zoodra hij hoorde, dat zijn vriend gekomen was met een vrouw voor hem, kwam hij naar huis. De weduwe werd aan hem voorgesteld, en nadat zij vijf minuten met hem gespro ken had, zei Watson tot den geestelijke, dat zij gereed waren om te trouwen. Het huwelijk werd onmiddellijk voltrokken. Zoodra de plechtigheid was afgeloopen, vertrouwde Watson het huis toe aan de zorg zijner vrouw, en daar de maïs noodig bewerkt moest worden, ging hij weer naar het veld. Een half uurtje nadat men hem weggeroepen had, was hij daar alweer be zig. Te Bangkallan (O. Indië) is in den morgen van 20 Augustus de doodsstraf door ophanging voltrokken aan acht ter dood veroordeelden (Kam c. s.) Kain en zijne makkers vormden een zeer gevreesde rooversbende en een waar gevoel van verlichting ontstond er onder de des- sahoofden en de bevolking, toen het de politie na maanden van vruchtelooze ver volging, eindelijk gelukte den aanvoerder met levensgevaar in handen te krijgen. Voor de opvatting van elk hunner was f100 premie uitgeloofd. Niet algemeen bekend is het waar schijnlijk dat de Duitsche Keizer een gebrek aan den iinkerarm heeft. De rechterhand is groot en bijzonder forsch gespierd, maar de linkerarm is minder en ongeveer een haudlengte korter dan de rechter. Hij kan den linkerarm ook slechts zeer weinig van den schouder oplichten, maar doet dit dik wijls wanneer hij gebaren maakt onder het spreken. Hij draagt bij voorkeur de huza ren-uniform, daar hij dan zijne hand in den zoogenaamden attila-zak kan verbergen. De nieuwe Duitsche infanterie-sabel is op zettelijk voor hem voorzien van een zeer korten drager, zoodat zijne hand altijd op het gevest kan rusten, hetgeen zeer gemak kelijk is voor hem, maar minder voor an deren. Niet ver van Burgos zijn onlangs twee spoortreinen, de een komende van Madrid de andere van Irun, met elkander in botsing gekomen met vreeselijke ge volgen. 22 personen zijn gedood en een groot aantal gekwetsthoeveel kan nog niet met zekerheid worden opgegeven. Veertien wagens zijn vernield, De regeering heeft een onderzoek bevo len en besloten betere maatregelen tegen de spoorwegmaatschappijen te nemen. In Frankrijk heeft weder een ge heimzinnige misdaad" veel opzien verwekt. Te Vesse, bij Vichy, heeft men op een klein eilandje in de rivier Allier het half ontkleede lijk gevonden van een 30jarig man, die blijkbaar vermoord is. Een eind verder in de rivier werden bovenkleederen gevonden, vermoedelijk van den vermoorde. Omtrent den moordenaar is nog niet het geringste spoor ontdektallerlei in 't eerst gerezen vermoedens en gissingen bleken ongegrond. Niemand der bewoners van den omtrek heeft den doode herkend, en deze is» nadat men hem gephotographeerd en een nauwkeurig signalement opgenomen had, 1 Ten 3 ure 30 min. waren heden uitgebracht aan het Bureau No. 1, Kerk- gracht, 290 stemmen. Aan het Bureau No. 2, Weezenstraat, 246 stemmen. Aan onze Abonné's buiten de gemeente wordt beleefd verzocht het verschuldigde abonnementsgeld, „Vliegend Blaadje", 3e kwartaal 1891, te willen overmaken per postwissel of in postzegels, vóór 5 Oc tober 1898, zullende anders daarover met 10 ct. verhooging per post worden beschikt. DE UITGEVERS. Op den 2en October a.s. is het f 25 jaar dat onze Vader, onafgebroken de betrekking van Zie- leenoppasser vervult, in het gemeente- 1 ziekenhuis te Helder. Moge het hem vergund zijn, nog vele jaren zijne krachten te wijden aan delij- dende menschheid. Helder, 28 Sept. 1891. Uit naam van zijne eenigste 1 Dochter en Behuwdzoon, G. M. Voorspoedig bevallen van eene Dochter Mevrouw PHAFFBROERS. Nieuwediep, 28 September 1891. GeborenANTONIE, Zoon van J. SCHOL en J. SCHOL—DALMEIJER. Enkhuizen, 25 September 1891. Bevallen van een flinken Zoon C. C. KORVING-de Vries. Helder, 28 Sept. 1891. Bevallen van een Meisje: Chr. ROZEBOOM-BETZOLDT. Haarlem, 28 Sept. 1891. De ondergeteekenden betui gen hunnen oprechten dank aan HH. Directeuren der stoomtimmerfa- briek De Zwaluw", voor de vele diensten aan hun geliefde Echtgenoot en Vader bewe zen en inzonderheid mijn innigen dank aan de werklieden der voornoemde vereeni ging, die het stoffelijk overschot hebben grafwaarts gevoerd. Helder, 28 September 1891. Wed. P. DE LEEUW en Kinderen. Allen die iets te vor deren hebben van ver schuldigd zijn aan - borg tochten of papieren on der hunne berusting hebben ten laste van den heer CORNELIS IvARSHM, vroeger broodbakker thans zonder beroep te Hel der, worden verzocht daarvan vóór of op 15 October 1891 opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris HATTIN- GA RAVEN. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat de voljaars- patenten over het dienstjaar 1891/1892 aan de Secretarie der gemeente te beko men zijn van Donderdag 1 October tot en met Vrijdag 9 October 1891 van des mor gens 9 tot des namiddaga 3 ure, den in vallenden Zondag uitgezonderd. Patenten, die niet worden afgehaald, worden, overeenkomstig de Wet, tegen betaling vau 10 Cents door den Deurwaar der bezorgd. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. Een Loopjongen gevraagd, in .DE ALLEMANSGADING".

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 2