't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Ho. 194ST fes fs rv r~r*r*tJr October 1891. Negentiende Jaargang. Telefoonnummer 36. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Ce., te Helder. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. Gemeenteraad van Helder. Atoonnemerxt per 3 maanden binnen de gemeente 50 Cent. >3 franco per post75 Afzonderlijke nummers2 Burcaux: SPOOH8TRAAT en ZUIDSTRAAT, Advortentaön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend, Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. OCTOBER, Wijnmaand, 31 dagen. Opkomst der Zon 6 u. 22 m. Onderg. 5 u. 9 m. Zondag 11 Maandag 12 Israël. Verzoendag. Dinsdag 18 Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 16 Zaterdag 17 Volle Maan. Israël. Loofhuttenfeest. HELDER, 9 Oct. 1891. Dinsdagavond bield de Scherm- en Gymnastiek-V ereeniging Oefening Kweekt Kunst" een algemeene vergadering in »Ti- voli". Nadat de president, de br. C. S. Jaring, de vergadering bad geopend en de notulen met kleine wijziging goedgekeurd waren, vernam men uit het verslag van den pen ningmeester, dat de ontvangsten van het eerste halfjaar f390.95 en de uitgaven f886.79 hadden bedragen, zoodat er een batig saldo was van f 4.16, terwijl 't batig slot der schietclub f 5,39 bedroeg. De Ver- eeniging telt 7 eereleden, 25 werkende en 58 kunst 1. leden de adspiranten-afd. 61 en de voorwerkerski. 18 leden. Tot adsistent-brandmeester werd gekozen de hr. A. Krijnen. De e. k. uitvoering werd bepaald op Zaterdag 31 dezer. Er werd besloten een adres aan den Geweste lijken Bond te riehten, met verzoek bij feestelijke gelegenheden aan de medewer kende turners, toegangskaarten tot bijwo ning van feestelijkheden gratis te verstrek ken. Meerdere afdeelingen zullen dit adres steunen. Na nog enkele mededeelingen werd de vergadering gesloten. Op Dinsdag 13 dezer zal in het hoofd kiesdistrict Helder de verkiezing plaats heb ben van een lid voor de Tweede ICamer der Staten-Generaal. Als gewoonlijk, zal de ope ning der stembussen van de onderkiesdistric ten en de opneming der stommen plaats heb ben den tweeden dag nk de stemming, dus op Donderdag 15 dezer. Tegelijk met de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zal in de gemeente Helder eene herstemming plaats hebben, ter verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad. Zooals bekend is, moet er eene keuze gedaan worden tusschen de heeren P. Spruit en S. W. Stooker, die bij de ver kiezing op 29 September jl. de meeste stem men op zich vereenigden. De opening der stembussen on de opneming der stemmen voor deze verkiezing heeft den volgenden dag na de stemming, dus op Woensdagmorgen plaats. We maken de kiezers opmerkzaam, dat er ook bij de verkiezingen zoowel eene winter- als eene zomerdienstregeling bestaat. Tengevolge daarvan houden de stembureaux thans zitting niet van 's morgens 9 tot 's namiddags v ij f, maar vau 's morgens 9 tot 's namiddags vier uren. De Gymnastiek- en Exercitie-Ver- eeniging »Pro Patria" alhier zal op a.s. Zaterdagavond in Musis Sacrum de reeks harer buitengewone winter-vergaderingen openen. De heer A. Schuil, onderwijzer aan de gemeenteschool No. 1 (te Koegras) al hier, heeft dezer dagen te Amsterdam met gunstig gevolg het examen voor de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek afge- legd. De heer J. Hoek, van Oudorp bij Alk maar is aan de Utrecbtsche hoogeschool ge slaagd voor het eerste natuurkundig examen. In de op 5 dezer gehouden bestuursver gadering van de Wetfriescbe Kanaalvereeni- ging te Scbagen, is besloten, den 27 dezer een algemeene vergadering te houden te Opmeer, ter bespreking van bet ontwerp van een scheepvaartkanaal EnkhuizenStolpen, van welk ontwerp eene globale begrooting met schets aan de leden en verdere belangstel lenden zal worden toegezonden. Door den Minister van Oorlog is de zer dagen bepaald, dat de thans bij de in fanterie aanwezige kapiteins bataillons-ad- judanten van lieverlede door luitenants zul len worden vervangen. Met de promotie bij dat wapen is het evenwel reeds treu rig gesteld nu worden de vooruitzichten voor de 1ste luitenants der infanterie en de dienstvakken, die met deze promotie gelijken tred houden, ook gaandeweg duis terder. Te Yalkenswaard reed dezer dagen de landbouwer R. met zijn kar naar de heide in de richting der Belgische grens. Op den eenzamen weg haalde hij drie dron ken kerels in, die hem vroegen om mede te rijden, hetgeen hg om hun beschonken toestand weigerde. R. werd hierop van de kar geslenrd en ontving een pak slaag vervolgens werd de oude roerlooze man voor een der raderen van de kar geworpen en liet men het voertuig over zijne borst rgden, waarna de onverlaten hun weg ver volgden, den ongelukkigen R. aan zijn lot overlatende. Gelukkig is dit drietal bekend en heeft de politie de zaak in handen. De toestand van R. is niet buiten levensgevaar. De heer J. Corbey, burgemeester van Wessum, wiens gevangenneming wij ver meld hebben, wordt beschuldigd van het gebruik maken van een valsch stuk bij eene verkiezing voor den Gemeenteraad. Omtrent den moord op den koopman P. De Krater, op den Catspolierschen dyk, onder de gemeente Ter Neuzen, gepleegd, meldt de »Middelb. Ct." nog: De justitie, die Vrijdag van Middelburg naar Ter neu zen vertrok om een onderzoek in te stellen naar den vermoedelijk op P. de Krater, molenaar te Zaamslag in den Catspolder gepleegden moord, is Zondagavond alhier teruggekeerd, als gevangene medevoerende de vrouw van den verslagens. De hoofdschuldige aan den moord moet zijn zekere Cornelis Anthonie Louwerse, vroeger molenaar te Middelburg. Toen de vrouw van De K. voor het eerst bij het lijk werd gebracht, ontkende zij halsstarrig, evenals L. Toch is ook hij gearresteerd en zwaar geboeid te Middel burg binnen gebracht. Liefdesrelaties, sedert Mei tusschen de vrouw van den vermoorde en Louwerse bestaande, moeten tot den moord aanleiding gegeven hebben, terwijl Louwerse baar tot de misdaad, die in gemeen overleg gepleegd is, moet hebben aangezet. Bij het vervoer van de vrouw was Zon dag te Ter Neuzen een groote massa volk op de been. Als nadere bijzonderheden omtrent den moord meldt men nog, dat L. den verslagene bij de keel heeft vastgegrepen, dat er eene worsteling ontstond, waarbij de vrouw met hare parapluie zoodanig op het hoofd van haar man sloeg, dat het regenscherm brak. Vermoedelijk is De K. bij die worsteling gestikt. L. moet vervolgens zijn slachtoffer nog een paar slagen op het hoofd hebben toe gebracht en het verder in de sloot hebben gesleurd, waarna hij en vrouw De K. beiden vertrokken. Op hun terugtocht is L. een weinig achtergebleven, om alle gedachten aan samengaan met de vrouw weg te nemen. Het verhaal omtrent eene som gelds, die ontvreemd zou zijn, heeft men daar De K. geen geld bij zich moet gehad hebben, hoogst waarschijnlijk verzonnen, om de po litie op een dwaalspoor te brengen. Uit Wageningen meldt men Zaterdag jl. had de heer W., volontair in de sigarenfabriek van de heeren A. N. en Co., te Rhenen, het ongeluk, zich ern stig te verwonden, toen Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. Tegenwoordig zijn 16 leden. Afwezig de heeren Oudenhoven en Hordijk. De tribune is tamelijk bezet. Na de opening der zitting worden de notu len der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Door B. en W. wordt vervolgens ter tafel gebracht de begrooting van inkomsten en uit gaven voor den dienst van 1892. Tot onder zoek dezer begrooting splitst zich de Raad, volgens bet Reglement van orde, in drie af deelingen, volgenderwijze le atdeeling, Voorzitterdo heer Burgemeester, leden de heeren Korver, Bakker, van Twisk, Oudenhoven en Hordijk 2e af deeling, Voorzitter de Wethouder, de heer Maalsteed, leden de heeren Oortgijsen, l-Ioogenbosch, Zur Mühlen, Van Neck en Franken 3e afdeeling, Voorzitter de Wethouder, de lieer Groen, leden de heeren Govers, Klik, Verfaille, over de Linden en Vos. De vergaderingen der afdeelingen zullen plaats hebben op 14, 16 en 19 dezer. Tot gemeente-geneesheer voor de armen- practyk wordt met 13 stemmen gekozen de heer dr. I. F. F. Campbell, alhier. Er waren 3 briefjes in blanco. De heer dr. Broekhoff, van Hem, had zijne sollicitatie ingetrokken, j in de Wage- Door de Commissie voor een blijk van hulde 1 i 1 L.1- J 1. irnri mlllon il ï- U Afrol- Burgerlijke Stand, gem. Heider. Van 5 tot 7 October. ONDERTROUWD r, en GETROUWD: j ^eone* BEVALLENN. Kooger, geb. Baas, z. C. Goedknecht, geb. Mens, d. E. Koger, geb. Se heffer, z. T. Delver, geb. Zander, d. A. Swaerts, geb. Grin, z. OVERLEDENJ. H. Huizinga, 15 jaren. J. Kooij, 8 maanden. S- Koning, 58 jaren. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 30 Sspt. tot 6 Oct. ONDERTROUWDCornelis Helder on Trijntje Boon. GETROUWDI r GEBORENUeene' OVERLEDEN: Antjo Bakker, 61 jaren gehuwd met Jan Roeper Kz. Cornelis Koop man 93 jaren, weduwnaar van Maartje Kok. Eén levenloos aangegeven. Burgerlijke stand Wieringen, gedurende de maand SEPTEMBER 1891. GEBORENGeertje, d. v. S. Wagemaker en M. Halfweeg. Pieter, z. v. P. Kuoij en A. van de Giezen. Trijntje, d. v. J. Vermeulen en A. Keijzer. Geertje, d. v. J. Takes en A. Doves. Maartje, d. v. D. Tijsen en M. Half weeg. Neeltje, d. v. E. Rotgans en J. Half weeg. Elisabeth, d. v. C. Koorn en M. Kooy. Maartje, d. v. J. Smid en G. Bakker. ONDERTROUWD N. Keijzer eu A. GEHUWD: S. Mulder en S. Mulder. J. Koster en G. de Haan. OVERLEDENJan Keijzer, 68 jaar. Al- bert Kraan, 4 maanden. Zitting van Woensdag 7 Oct. 1891. ningsche Nude zijn hoofd te ver uit ha^ aan de nagedachtenis van wijlen dr. Vogel raampje van een waggon van den stooft P°eb bestaande^ uit dc heeren Oudenhoven, tram stak, zoodat het tegen een boom TJ J" aankwam. Maandag-ochtend te zes uur is hg aan de gevolgen overleden. ïdzerda, Van Wage en Bitter Sr., was een adres ingediend, houdende verzoek om een monumentale klok, voorzien van een passende inscripte, te mogen plaatsen in het park op het Molenplein, en met uitnoodiging, dat het onderhoud van dat gedenkteeken door de ge meente worde aanvaard. De Voorzitter maakt bezwaar tegen het onderhoud, dat de gemeente kosten zal veroorzaken. De heer over de Linden koestert geen vrees voor bescha diging en meent, dat de kosten van onderhoud heel gering zullen wezen. Op aanbeveling van den heer Korver wordt eerst uitgemaakt of het verzoek der Commissie zal worden toe gestaan, zonder nadere bepaling van plaats. By stemming verklaart geen der leden zich tegen. Door den heer Korver wordt voor gesteld de klok te plaatsen aan de Binnen haven, in de nabijheid der Nieuwe Brug, naast het gebouw van den Schroefstoombootdienst. De Voorzitter waarschuwt echter tegen de te verwachten verandering op die plek. En na dat de heeren Zur Mühlen en over de Linden de plek door de Commissie als 't meest ge- wenscht hadden aanbevolen, werd met 12 tegen 3 stemmen besloten, de plaatsing op het Mo lenplein toe te staan. De heeren Korver, Verfaille en de Voorzitter verklaarden zich vóór plaatsing op de Binnenhaven en de heer Van Neck hield zich buiten stemming. Aan de orde wordt nu gesteld het voorstel van een 7tal leden, om het Heldersche kanaal als vischwater te verpachten. De Voorzitter leidt de discussie over dit voorstel in met de verzekering, dat het Dag. Best. blijft bij zijn gevoelen, dat die verpachting niet wenschelijk is. De heeren Franken, Korver en Zur Mühlen verdedigen achtereenvolgens het voor stel, behoudens te stellen voorwaarden en met in achtneming dat de fuiken uitsluitend bij nacht uitgezet worden. De heer Verfaille verzekert, aanvankelyk tegen de verpachting geweest te zyn, doch later begrepen heeft, dat men zonder schade eene ;som* van onge veer f 300 in de gemeentekas kon doen vloeien. De Voorzitter somt eenige te stellen voor waarden op, voor het geval de Raad besluiten mocht tot verpachting over te gaan. En wer kelijk wordt met 12 tegen 4 stemmen tot ver pachting besloten. Tegen stemden de heeren Maalsteed, over de Linden, Groen en de Voor zitter. De voorwaarden, in het contract op te nemen, worden nu besproken. Volgens den Voorzitter zouden die hoofdzakelijk zijn verpachting in één perceel voor 5 achtereen volgende jaren, voor niet minder dan f160 (later werd dit cijfer f 200 per jaar), en met be paling, dat de fuiken minstens 100 M. van elkander verwijderd moeten zijn. Verder zou den contractant worden voorgeschreven, ver goeding te geven voor schade, die zijn bedrijf aan los- en ligplaatsen en aan vlotten zou mogen veroorzaken. Door onderscheidene leden wordt naar aan leiding dier voorwaarden het woord gevoerd. Vooral de heer Van Neck heeft bezwaar om trent schade, die aan vaartuigen, welke het kanaal bevaren, kan worden toegebracht. Ten gevolge van deze bemerking komt de vraag te berde of het niet wenschelijk zou zijn, den pachter te verplichten borgtocht te stellen. Persoonlijke of zakelijke borgstelling wordt door den Voorzitter gevraagd. De heer Oort gijsen geeft in overweging, om slechts voor den tijd van één jaar te verpachten. De Voorzitter wijst op het gevaar, dat de gemeente voor schade, aan vaartuigen toegebracht, zou worden aangesproken en stelt tegenover dat gevaar de geringe inkomst, die zon worden verkregen. Na nog eenige discussie wordt, op voorstel des Voorzitters, besloten, in een volgende zitting op deze zaak nader terug te komen en dan een concept-contract in behan deling te nemen. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Bij de eerste stemming wordt gekozen de heer Groen met 12 stemmen. De heeren Vos, Hoogenbosch, Bakker, over de Linden en Korver verkregen respectievelijk 5, 4, 3, 2 en 2 stemmen, de heeren van Neck, Franken, Verfaille en Govers ieder 1 stem. Bij de tweede vrye stemming, die nu volgde, werden uitge bracht op den heer Vos 8, op den heer Hoo genbosch 5, op den heer Korver 2 stemmen en op den heer Bakker 1 stem. By herstem ming werd de heer Vos gekozen met 9 stem men. Op den heer Hoogenbosch werden 6 stemmen uitgebracht. Beide benoemden lieten zich die keuze welgevallen. Voorlezing geschiedt vau het proces-ver baal, opgemaakt naar aanleiding van de op 28 September 11. gehouden verificatie van de boeken en de kas der gemeente-ontvanger. Terwyl in kas bleek te zyn de som van f 27.986.22® werd geconstateerd, dat een en ander zich in orde bevond- Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt gelezen oen adres van bewoners der Langestraat, het verzoek inhou dende, dat de aansluiting hunner erven met het nieuw aangelegde riool in die straat voor rekening der gemeente moge geschieden. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat er onder de adressanten personen zijn, die aanvankelijk het plan hadden om voor eigen rekening de bedoelde aansluiting te laten ma ken, doch nu het bewuste adres mede hebben onderteekend. Hy deelt interessante bijzonder heden mede van het hoogst gebrekkig stelsel, waarop tot nog toe de afvoer van water in het westelyk deel der gemeente plaats vond, nu ophoudt en dat de eigenaars van percee - it 22) Mevrouw Von Reidersdorf kon echter niet nalaten, heimelijk de arme Jane te gaan zien. De jonge vrouw lag te bed de kamenier stond voor haar en drong te vergeefs aan, dat zij een glas limonade zou nemen. Op de teenen sloop de barones naar het bedzy werd door Jane met een weemoedig glimlachje ontvan gen. Op haar wenk verliet de kamenier het vertrek. //Ik weet alles, lieve vriendin" fluisterde zij Jane toe, Nmaar in betrekking tot dien brief moet het ons een treurige troost zyn, dat uw man zeker onwel is, anders zou hij niet daartoe gekomen zijn. z/Wat betreur ik mijn zwakheidIn plaats van hier te liggen moest ik naar mijn man snellenVan alles, wat hij mij schreef, meent zijn hart niets. Maar ik zal weer spoedig bij krachten zijn." ilk heb mijnheer Morris gezien, toon hij hier uit het huis kwam.a «Ik verzocht hem heen te gaan, maar ik vrees nu, dat ik daar verkeerd aan deed. Ik had moeten bedenken, dat hy hier kwam met een opdracht van mijn man, waarvoor ik hem toch dank versehuldigd was, doch ik be handelde hem met wantrouwen." Zy richtte zich nu op in het bed, greep de hand der barones en vroeg met bevende stem «Gelooft u, dat mijn man een minnares heeft z/Neen!' riep de barones nil, doch zy ver bleekte. "Neen, dat is niet mogelykdat is niet waar O, ik dank u voor die woorden. Ik gevoel zelf ook, dat het niet mogelijk is.' Zy werd schaamrood en xeide na een poosje: wIk zou nooit op die gedachte gekomen zijn, als myn- heer Morris niet beweerd had, dat Koert een minnares heeft.« Vol ongeduld wachtten de dames intusschen op mevrouw Von Reidersdorf. Toen deze eindelijk kwam reed het gezelschap onmiddel- af naar Wiesbaden. IX. Zij waren allen met groote beloften en ver zekeringen van onwankelbare vriendschap van haar heengegaan om den afgedwaalden Koert te zoeken en niemand was tot haar terug- Mijnheer Von Wambold, Koerts mama, mevrouw Von Reidersdorf en haar vriendinnen hadden zich vereenigd, zy hadden als 't ware een bond gesloten om haar in haar leed ter zijde te staan en te beschermen en waar zijn zij gebleven Toen zij heengingen was zij in een welda dige sluimering goraakt. Zij sliep het overige van den dag en den geheelen nacht on ont waakte vroeg in den morgen. Zy was ver kwikt en gesterkt. Daar deed de kamenier haar de onbegrype lijke mededeeling, dat niemand teruggekeerd was vau allen, die by haar geweest waren Wie kon haar dat raadsel oplossen Zij had het gedurende eenige oren beproefd en was daardoor in een doolhof van vermoedens ge raakt. Zij wist geen uitweg meer en riep luid om haar mama. Toen vatte zij het besluit op, zelf Koert te gaan zoeken. Jane sloeg eenshawl om en ging alleen naar Wiesbaden, met het voornemen deur aan deur naar haar man te vragen. Toen zij ech ter te Wiesbaden was, begreep zij, dat haar besluit niet uitvoerbaar was. Alleen met de hulp der politie kon ay hopen haar man te vinden, maar kon en mocht zij tot dion stap overgaan Zij ging in een hotel, schreef eenige regelen aan den heer Morris, om hem te verzoeken bij haar te komen, en liet het briefje door een hotelbediende bezorgen. Hoewel Jane geen juist adres wist, vond de bediende den advocaat spoedig en deze stond binnen een half uur tijds voor Jane. Zij ontving hem in een eenvoudige kamer van het hotel en ver zocht hem te gaan zitten. ffMijnheer, ik ben naar Wiesbaden gekomen om mijn man te zoeken en ik heb u om een gesprek verzocht om van u te vernemen, waar ik hem kan vinden," begon zij. r Mijnheer Von Berghaupt is uit Wiesbaden vertrokken,o luidde het antwoord. Jane drukte de band tegen haar boezem en vroeg nauwelijks hoorbaar//en waarheen Met veel omslag ging de advocaat zitten, hij zette zijn pince-noz terecht en zeide op een toon, die zijn leedwezen moest uitdruk ken tik weet het nietmynheer Von Berghaupt heeft daaromtrent niets gezegd. Wanneer hebt ge mijn man het laatst gezien, mijnheer Morris?" tEenige oogenblikken voor zijn vertrek was hij bij mij in het hotel, waar ik woon. Uit het gesprek maak ik op, dat hij verlenging van verlof heeft gekregen en een groote reis wil doen.. Toen ik merkte dat hij over die reis niet gesproken wilde hebben, veroorloofde ik my niet hem iets rechtstreeks te vragen." «Zou u mij geen middel aan de hand kunnen doen, waardoor ik kon vernemen in welke richting hij vertrokken is?" //Dat kan ik niet en ik zou het ook niet willen, mevrouwIk geloof dat het mijn plicht is, u te verhinderen om u zelve de ver nedering aan te doen, dat go als een slavin den man volgt, die van u weglooptden man die schriftelijk verklaarde, dat hij u niet be mint. Ik geloof volgens de de inzichten van uw onvergetelijken vader te handelen, als ik u by zulk een stap mijn hulp onthoud." tMijnheer, gelooft ge dat ik mijn verplich tingen niet ken Wat zou ik mijn vader moeten antwoorden, als hij mij wilde terug houden van mijn man te volgen Al ver stoot mijn echtgenoot mij, dat ontslaat mij niet van den plicht, hem over eenigen tijd zijn kind in dc armen te leggen het kind waar aan ik nu meer toebehoor dan aan mij zeiven. Ik kan het u aanzien, mijnheer Morris, dat gij weet waarheen myn man in zijn verbliu- diug gegaan is. Weiger niet mij te zeggen waar ik hem vinden kan, want dan zou ik zelf gaan zoeken, al zou ik daarbij moeten loopen tot het bloed my uit de voeten stroomde.' Het stormde in het gemoed van den advo caat. Hij aanbad die schoone, edele vrouw, hy beminde haar tot waanzinnig wordens tos en hij las in hare oogen, dat zij hem verachtte. Hij leed alle kwellingen der ja loezie zijn hart verteerde door een gloeienden haat tegen den man, die hem dit juweel had ontroofd. Nog liever mocht Jane ten gronde gaan, haar laatste adem aan zyne voeten uit- zen, dan tot Koert Von Berghaupt terug- keeren. wDit voornemen zult go wel laten varen, mevrouw Von Berghaupt, zoodra ge weer tot kalmte zijt gekomen dat komt wel mettertijd. De ure zal spoedig slaan, dat ge anders denkt over den man, die zoo misdadig met u en- ;elrein hart speelde. Nemen wy aan, me vrouw, dat ik u inderdaad aan de deur kon brengen waarachter Koert von Berghaupt te vinden iswat zou ik u dan een oogenblik bereidenZou ik zoo iets voor God en mijn geweten kunnen verantwoordon Jane's gelaat werd donkerrood. Zij hield een poos de handen voor de oogen, alsof zij zich over Koert schaamde en zeide toen met bevende stem «Mynheer Morris, zeg my alles!" .Mijnheer Von Berghaupt heeft zijn be schermers en beschermsters om zich heen, die u zouden wegjagen. Mijn hart zou breken, :Js ik dat moest aanzien «En wie zijn het, die zoo wreed zouden zijn (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1