't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT® S VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL. ÏS' Ei Slriii iBln Llii iEir. Negentiende Jaargang. Ho. 1952 Zaterdag SFOctober 1891. velen in beweging bracht, maar door den betrokken persoon zeker minder pleizierig is gevonden. Zekere E. te Coevorden, die wekelijks met een hondekar naar Schoo- nebeek gaat om koopmanschap jte drij- ven, ging voor variatie gewoonlijk ligt hij er in zijn volle lengte boven op eens in de kar, die den vorm heeft van een kist. Pas was liy echter van de beenen of het deksel viel in het slot. Onze jonge man, die bang voor wat tocht scheen te zijn, kreeg het nu toch wat al te warm en be gon uit alle macht om hulp te roepen. Hoe harder hij echter schreeuwde, hoe sneller de honden liepen. Eerst toen hij te Coevorden aankwam, werd hij uit zijn ne telige positie verlost, en het geval, dat vrij wat hilariteit verwekte, liep dus nogal goed af. De wonderdokter Sequah is door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot f300.boete of 10 dagen hechtenis we gens het ongeoorloofd uitoefenen der ge neeskunde. Men schrijft uit 's Hertogenbosch, dd, 27 October. Gister- en hedenavond was de stad we der in rep en roer. De inspecteurs en agenten van politie hadden de handen vol om de zingende en woelende troepen baldadigen uit elkander te drijven, waarbij niet zelden geheel on- schuldigen door de wapenstokken der agen ten gevoelig getroffen worden. Die voortdurende wanordelijkheden, voor de rustige ingezetenen inderdaad ondrage lijk, ondermijnen het gezag der politie op verontrustende wijze en werken hoogst na- deelig op het tot dusverre goedgezinde ge deelte van de burgerij en van den werk mansstand, maar vooral op de houding der jeugd. Terwijl de commissaris van politie de man wiens persoon al die oproerige too- neelen gelden te huis blijft, ziet men schier eiken avond den burgemeester, den procureur-generaal en den officier van justi tie straat-politie-dienst doen. In verband met den gepleegden moord te Meliskerke meldt men, dat de lSjarige A. K., landbouwersknecht, geboren te Rit- tem, Dinsdagavond is gevangen genomen en overgebracht naar het huis van bewa ring te Middelburg. De omstandigheden schijnen er op wijzen, dat geen liefdesbe trekking, maar diefstal de aanleiding tot de misdaad is geweest. Wanneer de verdachte werkelyk de schul dige blijkt te zijn, dan zullen de gemoe deren wel weer langzamerhand tot bedaren komen, want in den geheelen omtrek zijn de bewoners buitengewoon verontrustnie mand waagt zich na donker anders dan in gezelschap buiten. Men meldt uit Simpelveld Tengevolge der arrestatie van den ge meenteontvanger verkeert onze anders zoo stille plaats nog voortdurend in opschud ding. Gebeurtenissen van geruchtmakenden aard volgen elkander op. Thans is de zoon van Jan Dobbelstein met de noorderzon verdwenen, onder verdenking van het ma ken van valsche orderbriefjes. De bankier M., te Aken, moet dientengevolge voor een bedrag van 10.000 Mark zijn opge licht. De kapitein der maréchaussees te Maastricht stelde Vrijdag en Zaterdag 1.1. deswege alhier een onderzoek in. In zake den gedetineerden Dobbelstein (vader) zijn gedagvaard om voor den rech- ter-commissaris te verschijnen de twee wet houders en zekere herbergier Beckers. De logger »Vlaardingen XVIII" is in den nacht van Zondag op Maandag tus- schen Terheide en Loosduinen gestrand. Het schip, dat met UVs last haring op de thuisreis was, geraakte bij dik weder uit den koers, doordat de licbten van den Hoek van Holland en Scheveningen niet te zien waren. Nadat er kort te voren nog 14 vadem water gepeild was, geraakte men over de groote bank, waarachter het weer dieper werd en spoedig liep het vaartuig met snelheid op strand tusschen dam no, 20 en 21 tegenover den watertoren van de Delftsche duinwaterleiding. Gelukkig had men een eigen boot, waarmede 4 sche pelingen in den stikdonkeren nacht na lang zoeken den wal vonden, waarna nog 7 man in 2 tochten werden gered, terwijl er 3 aan boord bleven. Daar er geen zeewind woei, hield het schip zich goed, doch te gen den morgen werd het lek en bekwam zware slagzij, zoodat ook de wachters aan wal moesten gebracht worden. De red dingsboot van Monster was te 6 uren op de plaats der stranding, doch behoefde geen dienst te doen, Alleen de hond is verdron - ken. Men vreest verlies of zware bescha diging van de vleet en den reep, die reeds half buiten boord liggen, evenals de zeilen. Wegens het stormweder der laatste da gen was de bemanning zeer uitgeput. Te Briangone, in Italië, heeft een ontzettende bergstorting groote verwoesting aangericht. Het neergestorte rotsblok, circa 600 meter lang en van 100 tot 150 me ter dik, verwoestte alles, wat het in zijn val tegenkwam, waaronder ook twee hui zen, die geheel verpletterd werden. Vier men- gchen zijn bij de ramp om 't leven gekomen. Hoe men zijn waar aan den man brengt. Groote ontsteltenis in de bank van leening te Parijs. Sedert eenigen tijd wer den er zooveel meerschuimen pijpen in ge bracht, dat men weldra overladen was en reeds groote sommen op dat rookgerief had geleend. Van waar kwamen al die pijpen? De heer Duraton, de commissaris, ontdekte weldra dat de man met de pijpen niemand anders was dan een brave pijpenmaker, die het geval als volgt uitlegde. Ik koop in het groot blokjes meerschuim, maak er pjjpen van, polijst ze en wanneer ik er een kleinen voorraad heb, breng ik ze naar den lommerd. Elke pijp kost mij omtrent fr. 1.50 en men leent er mij 3 fr. op. Ik doe dus niets strafbaars. De uitlegging was volkomen juist en de werkman is niet bemoeielijkt. Maar wat zal men met al die pijpen doen Dat herinnert de geschiedenis van den man, die 15.000 blaasbalgjes erfde en ze een voor een beleende, zoodat hij er 45,000 fr. voor kreeg. Een nationale feestdag kwam met een besluit dat al de panden van drie frank zouden worden teruggegeven. De man kreeg zyn 15,000 blaasbalgjes terug en begon ze kort daarna op nieuw te verpan den, zoodat hij in weinige jaren een schoon fortuintje had. Een der kostbaarste monumenten op het Greenwood kerkhof te New-York is de marmeren graftombe, die een zekere heer Yerkes daar kort geleden heeft laten bou wen. Daar nu onlangs in een civiel rechts- KALENDEN DER WEEK. NOVEMBER, Slachtmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 7 u. m. Onderg. 4 u. 28 m. Zondag 1 Aller Heiligen. N. Maan. Maandag 2 Dinsdag 3 Woensdag 4 Donderdag 5 Vrijdag 6 Zaterdag 7 H. Willebrordus. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 30 Oct. 1891. Woensdagavond gaf de muziekvereni ging Crescendo een concert in Tivoli, onder leiding van de hh. H. A. Egbers en J. C. Reijers. De ruime zaal was stampvol. In beide afdee- lingen, vocale zoowel als instrumentale, was vooruitgang waar te nemen, 't Zangkoor is zelfs tot een vrij goede hoogte gekomen, zoo als in 't bijzonder bleek bij de uitvoering van ffChor. a. d. Sehöpfung," van Haydn. Van 't recitatief maken we gaarne afzonderlijk melding. De instrumentale nummers liepen goed van stapel, dank zij de goede leiding en de ijverige studie der leden. In no. 1 en 2 vooral betreurden we 't dat er geen animo bij Helder's jonge lingschap bestaat om de blaasinstrumenten te versterken. De uitvoering van no. 7. Erinne- rung an Wagner, van Biehl overtrof onze ver wachting. De strijkinstrumenten, begeleid door 'torgel, maakten een effect dat ons moed geeft voor de toekomst van 't gezelschap. Marseh aus Josua", van Handel, was een goed slotnummer en werd frisch en opgewekt gezongen. Aan den directeur J. C. Reijers werd in de pauze namens de Vereeniging een prachtig met zilver gemonteerde dirigeerstok met in scriptie vereerd. Dat men goede verwachting had van 'teerste wintereoncert, te geyen door 'tSym- phonieorchest der K. N. Marine, bleek Dins dagavond in »Tivoli" door de vrij talryke op komst der belangstellenden. Onder 't achttal nummers van 't programma waren er drie, die voor 't eerst door de kapel werden ten gehoor© gebracht, lo. Intermezzo Symfonico de '1 Opéra Cavalleria Rusticana van Pietro Mascagni. Men was dus in de gelegenheid aan onzen uithoek iets te hooren dat niet alleen nieuw, maar tevens een voor treffelijke compositie is. Een woord van lof over de correcte uitvoering, 't Strijkorchest speelde met de uiterste correctie en de blaas instrumenten vervingen zeer goed 't orgel, dat eigenlek als begeleidend instrument moest die nen. De Intermezzo heeft ons begeerig ge maakt de gebeele opéra te hooren. Mede als nieuws van de kapel hoorden wij de „Puppen- fée,« van Jos. Bayer uitvoeren. Deze aardige compositie, by sommigen reeds bekend door de opvoering van de HH. Van Lier, dezen zomer, werd met veel smaak uitgevoerd en de verklaring op 't affiche strekte niet weinig om 't begrip te hulp te komen. De heer W. B. Helmann heeft door de voordracht van Fan tasie brillante van C. Arban zijne virtuositeit op zijn instrument, cornet k pistons, ten volle doen uitkomen. Aan een uitstekende techniek paart hij een vollen, zuiveren toon en een ui terst beschaafde voordracht. Op algemeen ver langen trad de hr. Helmann met een concert polka ten tweeden male op. De overige num mers mogen tot de beste van 't repertoire ge rekend worden. Na afloop van elk nummer klonk een goed gemeend applaus door de zaal, welke erken ning van verdiensten onzen bekwamen musici voorzeker een spoorslag zal zijn om op 't pad der kunst moedig voorwaarts te treden. Naar wij vernemen, zijn de betaal meesters van regeeringswege aangeschre- 28) //Om my genoegen te doen. Ik wees haar er op, dat het voor my pijnlyk zou zijn. die vrouw te Londen in mijn nabijheid te hebben. Het zou bijna niet mogelijk zyn, haar van mij verwijderd te houden, en eenmaal zal toch, hoop ik, de tijd komen, dat ik kan zeggen Goddank, die zaak van James Gray is nu afgedaan. Natuurlijk! Maar wat winnen wij er bij als Jane naar Parijs gaat Zal zij niet spoedig terugkeeren, als zij mij daar niet vindt z/Zoodra zij op reis is, gaat ge naar de ech telijke woning en vraagt naar uw vrouw. Zij zal dagen en nachten wegblijven dit levert geldige reden tot echtscheidingom het pro ces te beginnen neemt ge dadelijk een advo caat. Als Jane Gray te Parijs is, zal zij de verzoeking niet kunnen wederstaan om haar oude betrekking weer aan te knoopen en dan weinig lust meer hebben om naar Duitschland terug te keeren." n Welke betrekkingen kan zij te Parijs heb ben Voor zoover ik weet, heeft zij slechts acht dagen te Parijs doorgebracht." «Mynheer Yon Berghaupt, ik ben over tuigd de.t het voor u absolunt geen waarde meer kan hebben, nadere inlichtingen te ont vangen omtreDt de vrouw, die ge den rug hebt toegekeerd. Laat my u eenvoudig me deeion, dat Jane Gray niet acht dagen, maar ven, zoo weinig mogelijk zilveren pasmunt uit te geven, met het oog op het voorne men der regeering om in het volgende jaar nieuwe zilveren pasmunt met den beel denaar van de Koningin te doen slaan. Uit het verslag van den toestand der zeevisscherijen over 1890, dat thans het licht gezien heeft, blijkt dat het vorig jaar bijzonder gunstig is geweest. De hoofdtak dier nijverheid, de haring- visscherij, leverde nog meer op dan in het reeds bij uitstek gunstige jaar 1889. Wel brachten de loggers waarvan 2 meer in de vaart waren ruim 300 last (bijna 2 pCtQ minder aan, maar met de bom schuiten werd belangrijk meer ontvangen. Vooral met de Noordwijksche die een vangst van 950 ton per schuit hadden, 590 in 1887. Bovendien was de bedongen prijs aanzienlijk hooger (in 1889 f 11, in 1890 f 121/» gemiddeld per ton.) De opbrengst der ansjovisvisscherij op de Zuiderzee was fabelachtig groot; 190,000 ankers, te zamen ruim 600 millioen vischjes, een cijfer «eenig in de geschiedenis." Een vergoeding dus voor de schrale 13 vorige jaren. In gewone jaren brengt de Zuiderzee aan de visschers ruim 1 millioen gulden op; in 1890 gaf de ansjovis alleen 2 mil lioen. Minder gunstig zijn de zalmvangst en de oesterteelt geweest. Bij Wieringen is de oesterteelt zoo goed als vernietigd. Slecht zomerweder en felle vorst werkten hoogst nadeelig. Uit Monnikendam wordt gemeld dat de eerste Zuiderzeeharing aldaar werd aan gevoerd. Te Scheveningen is hét bericht ont vangen, dat van de schuit »Drie Gebroe ders" in den jongsten storm een matroos is over boord geslagen en verdronken De man laat een weduwe met 2 kinderen achter. Door de politie en de maréchaussee te Meppel is tegen d«n aldaar gestation- neerden kapitein" van het heilsleger pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het in het openbaar bezigen van voor de eerbaarheid aanstootelijke woorden. Ondanks den langdurigen winter, die veel geld heeft gekost, verkeert de Amster- damsche IJsclub in bloeienden toestand. In den afgeloopen winter heeft zij ongeveer f7000 aan werkloon betaald, waarvoor zij gemiddeld 30 man per dag aan het werk had. De barre winter is dus toch niet voor iedereen een schadepost geweest. De IJsclub heeft op het oogenblik 1844 leden. Daar is het eerst goed Voor paardenartsen schijnt Breda een gelukkig land te zijn het was verleden jaar, dat de arts van Donsen 's morgens in de brievenbus een bankbiljet van f 60 vond, zonder vermelding van het doel. Na vergeefsche oproeping schonk hy de som aan het burgerlijk armbestuur. Eenige maanden geleden vond de arts Quadekker eveneens f 60 in de brievenbus, waarvan tot heden geen reden of herkomst is op gegeven. De heer Quadekker heeft even eens de som aan het bnrgerlyk armbestuur gegeven. Dezer dagen viel op den straatweg van Coevorden naar Schoonebeek een ge schiedenis voor, die de lachspieren van wel vijftien maanden te Parijs heeft vertoefd- Ge zult moeten toegeven, dat in zulk een lan gen tijd zeer goed interessante betrekkingen kunnen aangeknoopt worden. Koert antwoordde niet. In de verte blafte een hondzwijgend voortgaande, ontmoetten de heeren een dame, die in het hotel logeerde om de heerlijke boschlucht to genieten, en weldra stonden zij voor het hotel. Koert noodigde den advocaat op zijn kamer. Met genoegen neem ik dit aan, mijnheer, doch ik moet u vooruit zeggen, dat ik niet lang kan blijven. Ik heb den koetsier gewenkt om in te spannen. Mijnheer Morris scheen inderdaad buiten gewoon veel haast te. hebbenhij bleef geen half uur in het hotel. Met een briefje van Koert in de hand stapte hij in het rijtuig en reed rechtstreeks naar Wiesbaden terug. Daar aangekomen, beval hij den koetsier hem buiten de stad naar de villa van Koert te rijden. De vermoeide paarden draafden den straatweg naar Bibrich op en brachten den advocaat in een half nur naar de schoone villa. Mijnheer Morris stapte uit en schelde aan. De oppasser kwam opendoen. Deze man was nog niet vergeten dat zyn meesteres hem be volen bad den Engelschman slechts binnen te laten wanneer mijnheer Von Berghaupt van zyn reis teruggekeerd zou zijn. Hij had aanhoudend op den loer gelegen en vroeg nu op brutalen toon «Wat verlangt ge //Het is myn gewoonte niet aan een bediende mijn verlangen mede te deelen, antwoordde de advocaat scherp. //Laat mij binnen en dien mij aan bij mevrouw Von Berghaupt.* ^Mevrouw heeft ten strengste bevolen u niet binnen te laten zoolang mynheer niet van zyn reis terug is. En ik zal wel oppassen, mijn heer, dat uw goudstukken my niet voor de tweede maal verleiden." De Engelschman peinsde een oogenblik en zei toen zeer bedaard «Zeg aan mevrouw Von Berghaupt, dat ik vandaag naar Londen terugkeer en het betreur niet persoonlijk afscheid te kunnen nemen. Mijn adres in Londen is niet veranderd. Ook had ik gaarne vernomen of mijnheer Von Berghaupt reeds uit Parijs aan zijn vrouw heeft geschreven maarlaat ik zwijgen, dat helpt nu toch niet. Zeg vooral aan mevrouw dat ik haar een vriendelijk vaarwel toeroep." Zonder zich ontstemd te toonen, keerde de advocaat naar de koets terug en beval den koet sier naar Mainz te rijden. De dienstvaardig heid van den huurkoetsier was echter ten einde. Hij verk^arde dat de paarden rust noodig hadden en te Bibrich gevoederd moes ten worden. Mijnheer Morris deed zich gaarne voor als t en humaan man hy begreep dat de paarden rust noodig hadden en prees zelf8 den koetsier, die liever zijn dieren naar eiscb behandelde dan een extra belooniDg verdiende. z/Rijd my dan naar het stoombootkantoor tc Bibrich, dan zal ik met de boot wel naar Mainz terugkeeren, zeide hij. Met de boot voer mijnheer Morris van Bi brich naar Mainz. Daar nam hij bij de Hout poort een huurrijtuig en reed daarmede naar het huis van mevrouw Von Lauterer, een zeer rijke weduwe. De dochter van deze dame was de dweepster, die zich in het hoofd had gezet haar neef Koert te helpen redden uit de han den van zijne vrouw. Met een schijnvroom gezicht stapte Mijnheor Morris uit en liet zich bij de jonkvrouw aan dienen. Onmiddellyk werd hij bij deze dame toegelaten. z/Mejonkvrouw" begon de advocaat, «ik kom op het bepaalde uur, maar ik verzeker u dat het mij moeite heeft gekost om binnen den vastgesteldeu tyd gereed te zijn." Mag ik u verzoeken plaats te nemen, myn heer vroeg zij op een stoel wijzende. //Ik ben geheel van streek de zaak van den ar men Koert heeft mij den geheelen nacht uit den slaap gehouden. Denk eens, mevrouw Von Reidersdorf heeft my dringend verzocht, niets te doen waardoor de jonge vrouw gedupeerd kan worden. In zekeren zin wenscht zij dus dat ik Koert aan zijn lot zal overlaten. Mag ik dat doen Ik ben de allerlaatste om de bedenkingen van zulk een streng rechtvaardig oordeelende dame gering te schatten. Ik sta zelf ook op het standpunt van mevrouw Von Reidersdorf, ik zeg zelf dat wij nooit een onwaarheid mo gen zeggen, al konden wij daardoor de groot ste voordeelea behalen maar aan den ande ren kant hebben wij rekening te houden met ons hart en gemoed. De toestand is met wei nig woorden geteekend Door een kleine on- geding de heer Yerkes werd veroordeeld tot 800 dollars boete en de schuldeischers op zyne andere bezittingen geen beslag konden leggen, maakten zij zich meester van zyne graftombe, die een waarde van 120000 gulden heeft en dreigen den schul denaar met den verkoop van zyne graf tombe, indien hy de schuld niet voldoet. Te Berlijn is algemeene ontsteltenis verwekt door den op een vrouw gepleeg den moord, geheel op de manier van Jack the Ripper. Er zyn eenige verdachte per sonen gevangen genomen, maar of men den dader heeft is nog onzeker. PosteriJ ©n. Zondag 1 November 12,30 uur, laatste bus lichting aan het postkantoor, voor de corres pondentie, gericht aan de bemanning van het eskader te St. Vincent (via Lissabon) te verzen den. Frankeeren 25 cent per 15 gram. Correspondentie. 45 Ct. kunnen door den inzender van een ongeteekende en daardoor niet geplaat ste annonce, aan ons bureau Spoorstraat worden afgehaald. Afloop der Veiling van Huiten en Erven, op 'Woensdag 28 October 1891, ten overstaan van Notaris HATTINGA RAVEN, in het lokaal „Musis Sacrum". 1. Een Woonhuis en Erf, te Helder, aan de Breewa- terstraat 63, groot 1 are 10 centiaren; en 2. Een Ge bouw, waarin Timmermans-werkplaats en Erf, aldaar, naast het vorige, Breewaterstraat 65, groot 1 are 78 cen tiaren. Kooper de hr. W. Bakker Hz., voor f 2362. 3. Een Woonhuis en Erf, aldaar, aan de Westgracht 78, groot 1 are. Kooper de hr. J. Kraak, voor f 1295. 4. Een Woon- en Winkelhuis, in tweeën bewoond, met Erf, aldaar, aan de Laan 3 en 5a, groot 94 centi aren. Kooper de hr, W. Beenaers, voor f1247. Burgerlijke Stand, gem. Heider. van 24 tot 28 Oct. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD J. Leertouwer en G. M. K och. BEVALLEN: M. Adriaanse, geb. Zwaan, d. L. W. ten Hacken, geb. Caarls, z. M. A. Keijzer, geb. Aggenbach, z. L. Janzen, geb. Zander, d. E. Zwier, geb. Brouwer, d. M. Noordberg, geb. Zweerus, z. C. Waaijers, geb. Kwak, z. OVERLEDENM. Zegel, echtgenoote van J. Boelsums, 25 jaar. W. Langerveld, echt genoot van G. Koomen, 34 jaar. B. P. Ma- diol, echtgenoote van W. Rippens, 56 jaar. Ingezonden. Eenige kunstminnende vrienden hadden 't genoegen Woensdagavond 1.1. geïntroduceerd te zijn op 't vocaal en instrumentaal concert der vereeniging „Crescendo". De nummers van 't instrumentaal gedeelte, onder lei ding van den weled. hr. H. A. Egbers, directeur der vereeniging en tevens eerelid, getuigden van nauwgezette studie, evenals die van 't vocaal gedeelte onder directie van den hr. J. C. Reijers, onder-directenr. De twee vo cale nummers met begeleiding van eenige instrumenten trokken onze aandacht. Gaarne hebben we een woord van lof over voor de verschillende solisten. Toch was ons genot niet onverdeeld. In de pauze trof een wan klank (gelukkig niet op muzikaal gebied) onze ooren. Wij vernamen, dat niet allen leden der vereeniging wa ren, maar twee heeren (tenoren) cn drie heeren (bassen) hun' steun verleenden, daar 't vocaal gedeelte zonder die welwillende medewerking niet tot een uitvoering had kunnen komen. Wij zouden dus ons schry ven ruimschoots beloond achten, wanneer bedoelde heeren mochten he sluiten als lid toe te treden. Zij zonden dan de vereeni ging „Crescendo" niet alleen in de gelegenheid stellen, Helders kunstminnend pnbliek nog menigen genotvollen avond te verschaffen, maar teven» op 't gebied van lief dadigheid (als de winter dit weder noodzakelijk mocht maken) nuttig werkzaam zijn. Dat dit aan genoemde vereeniging is toevertrouwd, zouden de armen kunnen getuigen, die gepasseerden winter iets van haar mochten ontvangen tot leniging hunuer nood. Ontvang onzen dank M. d. R. voor de verleende plaatsrnimte, t. t. Eenige geïnviteerden. Helder, 30 Oct. 1891. waarheid kunnen wy een besten vriend red den mogen wij nu onze strenge opvatting van rechtvaardigheid een weinig geweld aan doen, of handelen wy edeler en beter als wy de waarheid huldigen en kalm den hoopvol- len jongen man zijn ondergang te gemoet la ten loopen «Zeg geen woord meer, mijnheer I Ik blyf bij mijn besluit en laat my door niets daarvan afbrengen. Is u by Koert geweest?" z/Ik heb mynheer Yon Berghaupt in het hotel in bet bosch bezocht en moet erkennen dat hij met dankbetuiging instemde met het plan, dat hem voorloopig althans voor een schandaal zal behoeden. Hij schreef onmid dellijk dit briefje waarin hij u, jonkvrouw Yon Louterer in vertrouwen mededeelt dat hij te Parijs aangekomen en zyn intrek heeft ge nomen in het "Hótel '1 Europe nabij het spoorwegstation." De jonkvrouw nam den brief en zag hem in. Hij bevatte slechts weinige regelen kort en bondig werd haar het bewuste bericht medegedeeld. Het geheele schrijven was zoo kort en bondig, dat de jongedame twyfelde aan het welslagen van haar pogingen. Mynheer i Morris was echter overtnigd, dat haar pogen zeker met succes zou bekroond worden. Hy had Koert den brief gedicteerd en daarby rekening gehoudert met de eigenaardigheden van Janea karakter. Bedaard hoorde hij daarom de bezwaren van de jonge dame aan en zeide toen (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1891 | | pagina 1