m „Admiraal de Ruijter", LiliiMitMMWSlÉE Advertentiën. Aan de Leden der Herv. Kerk Ds. DEETMAN, van Amsterdam. Aan de Leden der Ned. Herv. Gem. te Helder. Ingezonden. Volgeus de Wet moeten besluiten, betrekking hebbende op de ontvangsten en uitgaven van gemeenten, ge nomen worden in openbare zittingen van den gemeenteraad. Dit voorschrift herinnerde stel ler dezes zich, toen hy dezer dagen kennis nam van de aanschrijving door B. en W. de zer gemeente gericht aan een aantal eigenaars van perceelen aan de Loodsgracht alhier. In deze aanschrijving worden eenige gronden, die, naar B. en W. beweren, aan de gemeente toebehooren, te koop aangeboden, tegen den prijs van f 2 per M3. De vraag ontstaat nu zijn B. en W. wel bevoegd om zonder mach tiging van den Raad, den prijs der te verkoo- pen gronden te bepalen, aangenomen altijd, dat die gronden werkelijk nog het eigendom der gemeente zijn Steller meent, dat, om tot den verkoop over te gaan, het noodig ware geweest, dat de Raad den prijs dier gronden had bepaald, en dat zulks ware geschied in eene openbare zitting van dat College. Helder, 7 Jan. 1892. G. Marine en Leger. De machinist der 3e klasse bij de Kon. Ned. Marine J. J. Qaljart heeft met voldoenden uit slag het examen voor de 9de klasse afgelegd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Salatiga», naar Amsterdam, arriv. 2 Jan. te Marseille. Het stoomschip /Prinses Sophie", naar Am sterdam, vertr. 5 Jan. van .Port-Said, Het stoomschip Gelderland", van Rotterd, arriv. 5 Jan. te Port-Said. Hot stoomschip //Prins Hendrik", van Am sterdam, vertrok 5 Jan. van Port-Said. Het stoomschip Zuid-Holland" vertrok 6 Januari naar Rotterdam. Het stoomschip wSoerabaja", van Rotterdam, vertrok 6 Januari van Aden. Hat stoomschip Gelderland", van Rotter dam, vertrok 6 Januari van Suez. Het stoomschip //Samaraug", van Rotterdam, arriv. 7 Jan. te Marseille. doch voor welks juistheid wij niet kunnen in staan, is te interessant, dan dat wij het niet zouden mededeelen. Een stuk land van een boer op Wieringen werd door het zeewater, hoog opgestuwd als het ware door den noord westenwind, geheel en al overstroomd. Toen later het water begon te vallen, bleek het heel wat op het laud hebben achtergelaten, nl. een vijftigtal balen katoen van het op de Razende Bol", goatrande stoomschip. Voor waar een aardig fortuintje Als dit verhaal op waarheid steunt, dan herinnert het aan het van ouds bekende spreek woord wDe Heer geeft het zijnen beminden als in den slaap.» Van de voorstelling, Zondagavond in Musis Sacrum te geven door de Onder- officiersvereeniging „Admiraal de Ruyter", hebben we goede verwachtingen, daar 't tooneelstuk «Het Parelsnoer*, dat opge voerd zal worden, zich in goede handen bevindt. Janus Tulp, het bekende blijspel van Justus van Maurik, werd gisteren door het Holl. Tooneelgezelschap in de Schouwburg A. van Lier opgevoerd. Over den inhoud van 't stuk behoeven wij niet veel te zeggen reeds vele malen werd het alhier vertoond, zoodat 't overbekend mag heeten. Deze opvoering was echter een van de beste, die wij gezien hebben. De rol van Janus Tulp is voor Bigot als 't ware geknipt, terwijl de heer Van Sprink- huijzen een uitmuntende type gaf van Jon ker van Rietheuvel. Barend, als bediende van Janus, werd uitstekend weergegeven door den hr. Jurgens- Ook de ovrige rollen waren in zeer goede handen. Marktberichten. Schagen, 7 Jan. Aangevoerd 10 paarden f 25 a 90, 5 gcldekoeien f 130 a 180, 1 kalf- koe f 160, 12 nucht. kalveren f 5 a 12, 545 schapen, f 13 a 27, 25 magere varkens f 10, 20 biggen f 1.50 a 4. Boter, p. kop f 1,10 a 1.30, kipeieren f 4,50 a 5 per 100. Purmerend, 5 Jan. Aangevoerd 91 runde ren, 8 stieren, handel traag lager in prijs, 82 vette kalveren f 0,70 a 0,90~per K.G., handel vlug, 82 nucht. dito f8 a 18 per stuk, 17 paarddn, 1820 schapen en lammeren, handel vlug pryshoudend. 239 vette varkens f'0,34 a 0,50 per P., 18 magere dito f5 a 9, 170 biggen f2 a 5, 104 ganzen f 2,50 a 3,50, 20 zwanen f 10. Kleine kaas f 33,50. middelb. f 30, aange voerd 63 stapels Boter f 1,45 a 1,55 per K. G.' aangevoerd 780£ P. Kipeieren f4,50 a 5,50 por 100 st. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Van 46 Jan. 1892. Geene. ONDERTROUWD GETROUWD BEVALLENG. de Does, geb. v. d. Mo len, z. C. Dekker, geb. Schenk, z. M. v. d. Wal, geb. Blok, d. S. Touw, geb. v. Hooi werf, z S Pfenniger, geb. Schoenmaker, d. F. Fa- i'«r, geb. Krakau, 2 d. T. Krabben, geb. v. d. .Hvagen, d. A. M. Obdam, geb. Collier, z. S. Visser, geb. Dek, d. T. Wijker, geb. Hemel rijk, d. E. Burgers, geb. Kwant, d. OVERLEDEN E. Bouwen, weduwe van T. R. Rijkers, 63 jaren. F. H. Looman, 5 maanden. A. M. van Wyuen, 1 maand. L. Trijp, weduwe van D. Smit, 78 jaren. G. Wessel, 17 maanden. A. J. Leyding, 1 jaar. G. den Boer, echtgenoote van H. Vonk, 73 jaren. C. Wiegel, echtgenoote van J. Boerdyk, 60 jaren. Burgerlijke stand, gemeente Texel. Van 30 Dec. tot 4 Jan. ONDERTROUWD:) GETROUWD: j ^eene' GEBORENHendrikje, dochter van Hen drik Kikkert en Elisabeth Dop. Hendrik, zoon van Jacob Boogaard Hz. en Guurtje Witte. Pieter, zoon van Willem Boon en Aafje Dninker. OVERLEDEN Jan Burger, 84 jaren, eer der weduwnaar van Tryntje Schreur, laatst van Aagje Smit. j. Vervolg der Berichten. Het ware voorzeker voor de bergers der goederen van gestrande schepen veel voordeeliger geweest, wanneer zij de lading katoen uit het op de ffRazende Bol» gestrande stoomschip hadden kunnen lossen, om die in vaartuigen naar den vasten wal over te bron gen. Het ruwe weêr van do laatstverloopene dagen maakte do lossing op die plek totaal onmogelijk en weldra, toen hooge zeeën over hot schip heensloegen, geraakten de balen ka toen in grooten getale te water en kwamen zij hier en elders aandrijven of werden zij op zee opgevischt. Menigeen was zoo gelukkig er eenige te kunnen aanbrengen en de voor- deelen zijn niet onbelangryk, vooral in dezen tyd nu er niet al te veel te verdienen valt. Geen wonder, dat sommigen, bemerkende dat de balen door de zee naar elders werden voortgestuwd, den drijveuden schat gingen op zoeken, waar die zich vinden liet. Eenigen gin gen met een vlot naar de Van Ewijksluis; zij pikten daar verscheidene balen op en bor gen die in hun ranke vaartuig, dat nu echter te zwaar beladen was, om er mee de rois over zee te maken. Zij lieten zich nu schutten door de sluis, en kwamen binnendoor naar hier, om de strandgoederen ter bestemder plaatse te be- bezorgen. Met hun tocht hadden zij een niet te verwerpen voordeeltje behaald. Het volgend verhaal, dat ons werd gedaan, Naar wij vernemen zal op het 2e concert van «Helders Mannenkoor", het volgende pro gramma opgevoerd worden, onder directie van den heer J. Koning, eerelid der Verseniging: 1. //Zangers-Marsch", A. Conradi. 2. ffDe Morgen", koor met bariton-solo, G. A. Heinze. 3. a. //Stille", von Wcber; b. //Abendlied", Kuhlau. 4. «Ons Vaderland" (bas-solo), R. Hol. 5. «Grande Fautaisie" de 1'Opéra: //Faust", Ch. Gouuod. 6. //Concert-Ouverture (F-Majenr), G. Kahnt. 7. Neêrlands Taal", A. Stille. 8. //Matrozenlied" (uit Sinjeur Semeijns van H. J. Schimmel), bas-solo, A. W. A. Heijblom. 9. Hymme: //Gods lof verkonden alle sferen", (Koor met begeleiding van koper-instrumenten), De Vliegh. 10. Unter Palmen und Blurnen", Walzer. L. Stasny. Bij het bergen van katoenbalen op jl. Maandag aan den zeedijk bij Kaaphoofd, nam de tuinman K. Dekker een kijkje en bood daarbij de behulpzame hand om een baal katoen uit zee te trekken. De man struikelde daarbij, viel in 't water en kreeg gedeeltelijk de katoenbaai tegen zijn lichaam, waardoor hij ernstig aan zijn borst gekwetst werdeen ongeluk waar door het huisgezin mede zeer getroffen wordt. Na een achtienjarige ondervinding, is de landbouwer S. Krap te Anna Paulowna, tot de conclussie gekomen, dat de ziekte in de aardappels, zoowel voor groote als kleine ver bouwers, zonder noemenswaardige onkosten, zoo niet geheel, dan toch voor een groot ge deelte kan worden voorkomen. Terwijl rondom de aardappels byna geheel mislukten, mocht hy zich steeds in een goede oogst verheugen, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft. Hy acht zich daarom verplicht zijn wijze van behandeling ook aan anderen mede te deelen, en aoodigd belangstellenden in den aardappelbouw tot een bijeenkomst in het logement //Vecrburg", te Anna Paulowna, dag en uur nader per advertentie te bepalen. Dezer dagen bedroeg te Rotterdam het aantal wegens ziekte buiten dienst zijnde politieagenten (grootendeels lijders aan influenza) 57. De ramp in de Wielingen. De Engelsche loods aan boord van de „Childwall", die Zaterdagavond bij Vlissin- gen in den grond geboord werd, vertelt het volgende „De nacht was vrij van mist maar don ker en er stond een stevige bries. Op eens zagen wij een rood licht van een stoomboot vooruit, maar daar de boot niet in ons vaar water stuurde, hielden wij onzen koers, toen plotseling het andere schip zijn roer naar stuurboord bracht, blijkbaar om ons aan de andere zijde voorbij te varen. Dadelijk daarop zag ik zijn groen licht en een oogen- blik later wij liepen zes of zeven knoo- pen en het vreemde schip met volle kracht volgde de botsing. Wij werden tusschen den grooten mast en den voormast ge troffen en beide vielen met al de tuigage neer. Zoodra het schip terugstoomde, liep de „Childwall" vol en zij zonk binnen 2 minuten. Vijftien man verdronken, 12 in het ruim en 3 op den boegspriet bleven, totdat het water hen daar bereikte. Wij klemden ons aan den bezaansmast vast en het vreemde schip trachtte booten uit te zetten om ons te redden, maar de zee was te onstuimig. Eindelijk zagen wij de lichten van een boot, die de „Ipswich" bleek te zijn en, in weerwil van de hooge zee, een boot uitzette die ons opnam." Door den in November te Naarden gepleegden effectendiefstal zagen de beide oude luidjes, welke daarvan het slachtof fer waren, zich plotseling tot armoede vervallen. Zij hebben zich die ramp zoo zeer aangetrokken, dat zij ziek werden en kort na elkander zijn overleden. Een goud- en zilverhandelaar te Am sterdam komt op een goeden dag tot dé onaangename ontdekking, dat zijn bediende voor circa f 1000 aan goederen ontvreemd heeft. De koopman is natuurlijk tamelijk ontdaan door deze ontdekking, maar ge lukkig verneemt hij, dat de dief zijn plan heeft te keunen gegeven om des middags om 1 uur met de boot naar Amerika te vertrekken. Eerst in den morgen van den zelfden dag, dat de boot vertrekken zou, komt dit den bestolene ter oore. Hy snelt aanstonds naar het politie-bureau en vraagt of eenige agenten hem naar de boot mo gen vergezellen. «Ja, mijnheer, dat is een lastige quaestie dat kan ik zoo maar niet op mijne eigene verantwoording dóen«, geeft de wachtheb bende superieur ten antwoord. «Weet u wat, komt u van avond om 7 uur nog eens terug. Toen de bestolene des avonds om 7 uur nog eens terug kwam, was de diefin volle zee. («Echo».) Het bericht, dat op vermoeden van vergiftiging dezer dagen te Amsterdam het lijk van den heer R. zou zijn opgegraven, wordt tegengesproken. De eenige grond, welke tot het praatje kan aanleiding gegeven hebben, is het vrij plotseling sterven van den bedoelden per soon, eenige weken geleden. Waardeering; in den vreemde. Meu leest iu het //Handelsblad" het volgende onder de «Gemengde buitenlandsche berichten «Aau de Hollanders danken wij de ontdek king van een deel van dit land, de vestiging eener realistische schildersschool, de fabricage van jenever, een groote les iu den vorm van een volhardende handelsonderneming en, lest best, den heer Anton Vreudenberg." z/Het 'olad, dat dit schrijft, //the Prahran Telegraph," die te Prahran nabij Melbourne verschynt, bevat iu zyn rubriek van levens schetsen van bekende mannen een artikel over den hoer Anton Vrendenberg, een Nederlan der van geboorte, die zich te Victoria heeft weten in te burgeren en bekend gemaakt. De heer Vrendenberg werd in 1836 op T§xel ge boren en door zijn vader, een predikant, voor den rechtsgeleerden stand bestemd. Zijn familie had plantages in Suriname en de jonge stu dent toonde meer neiging om in den handel te gaan. Hy doorreisde vele landen van Eu ropa en leerde byna al de talen die er ge sproken worden. Een vriend haalde hem over ook eens in Australië zijn geluk te beproeven, en zoo toog Vrendenberg daarheen, voorzien van eene goede aanbeveling van de Neder- landsche regeering, waarvan hij echter, zooals het meer met aanbevelingen gaat, die men zelf niet geeft, nooit gebruik maakte. «Als handelaar, mijn bestuurder enz. verwierf hij zich weldra een vermogen en naam. Hij werd genaturaliseerd en behoort nu tot de be kende maunen, die o. a. als lid van den Raad van toezicht op het onderwijs belangrijke diensten aan zijn nieuw vaderland heeft be wezen. Menigeen, die den heer Anton Vrendenberg hier te lande gekend heeft, zal, hopen wy, deze mededeelingen met voldoening lezen, ook al klinkt het weinig verklaarbaar, dat de ge naturaliseerde Australiër van de //goede aan bevelingen" der Nederlandsche Regeering nooit gebruik maakte. Volgens het «Dbl. v. Z.-H.« heeft de overheid van Dover een maatregel geno men, om de influenza tegen te gaan. Zy heeft n.1. aan ieder, die de ziekte onder de leden heeft, onder bedreiging van boete, verboden, zich in het publiek te vertoonen. 't Moet uitstekend helpen Met het einde van het oude jaar behoort weer een eigenaardige Engelsche instelling tot de geschiedenis en wel de »Koninginne-pyp«, zoolang een koning regeerde de «Konings-pijp* genoemd. Het is niets anders dan een groot fornuis, eenig en alleen dienstdoende om gesmok kelde of te laag in waarde aangegeven tabak te verbranden. Een dergelijk for nuis was iu Londen, in Liverpool en el ders. Alle door kommiezen benaderde tabak werd erin geworpen en verbrand en in den loop des tijds is een waarde van vele millioenen op deze wijze in rook opgegaan. In andere lauden wordt ver beurd verklaarde tabak in het openbaar verkocht, maar daar dit eenigszins in het nadeel van den handel is, gebeurde het in Engeland niet. Thans echter zijn de fornuizen voor altijd uitgedoofd, alle ver beurde tabak moet naar Londen verzon den en zal öf verkocht öf verdeeld worden onder de bewoners van 's Rijks liefdadige instellingen. Naar men meent is de »Koningspijp« nog uit den tijd van Jacobus I, die een groot vijand van tabak was. In de haven van Sunderland heeft het electrische licht een nieuw practisch gebruik gevonden. Daar dragen sedert kort de dokwerkers helmen, aan de spits waar van een electrische gloeilamp schittert. De lichtkracht van iedere lamp komt die van 16 normaalkaarsen nabij, en is vol doende voor de verlichting van den door de werklieden te verrichten arbeid. De Khedive van Egypte is gisteren avond te zeven uur aan longontsteking, een gevolg van de influenza, overleden. President der rechtbank tot een vrouw, die echtscheiding vroeg: Mevrouw, er was toch een tyd dat uw man u liefhad Zeker antwoordde zij, maar de tijden zijn veranderd. Vroeger als hij mij zag sloeg zyn hart en nu zijn hand. Het eerste nummer van het Geïllustreerd Zondagsblad ligt voor ons, zoo lezen wy in een der vele dagblad-recensiën. Waarlijk, het mag er wezen Het blad ziet er aantrekkelijk uit. Acht pagina's mediaan lormaat, bedrukt met flinke letter, en met meer dan 20 goedgeslaagde gravures in den boeienden tekstziedaar eene Illustratie, die in geen enkel beschaafd gezin ontbreken raag, en die door den wondergoed- koopen prijs van 30 et. per 13 Nummers ook onder het bereik valt van iedereen. Zooals uit den inhoud voldoende blijkt, zit bij de redactie van het Geïllustreerd Zondags blad het streven voor, niet om eenig stand punt in te nemen op godsdienstig, politiek of staathuishoudkundig gebied, doch om de voor naamste gebeurtenissen van den dag in beeld en schrift den lezer aan te bieden. Het blad wil een vriend wezen, die in de huiskamer wordt ontvangen, en wiens komst door ieder lid van het gezin met vreugde wordt begroet, omdat hij een aangenaam verteller is, van wien men weet, dat hij nooit één woord zal zeggen, wat niet door oud en jong mag! worden gehoord. Zijn vaardige teekenstift komt te hulp aan J de levendige voorstelling van hetgeen hij be- j langrijks heeft gezien of gehoord sedert zijne J jeugdde geringe eischen die hij stelt als offer op het altaar zijner vriendschap, ze zijn ge makkelijk te bevredigen Doch beeldspraak tor zijde. Het Geillustreerd Zondagsblad is eene welkome verschijning en zal door niemand de deur worden gewezen, die prijs stelt op onderhoudende lectuur, gezonden humor en onschuldige scherts in den familie- kring. Deze Illustratie zal menig ledig oogenblik aanvullen tot een moment van nut en genot. Ondertrouwd F. M. WERNER/ Solo-Fluitist by de Kon. Ned. Marine, en L. LUTERS, ook wel genaamd VALTER. Helder, 6 Jan. 1892. Geen Receptie. Bevallen van eene flinke Dochter E. BURGERS-KWANT. Helder, 5 Januari 1892. Het bij dit No. gaande Zondagsblad is het laatste, dat GRATIS zal wordon verspreid. DS UITGEVERS. ONDEROFFICIERS-VEREENIGING DER ZEEMACHT onder beschermheerschap van den Schout bij-Nacht C. H. BOGAERT, Directeur en Commandant der Marine te Willemsoord. ten voordeele van het Weduwen-Fonds der Vereeniging, op Zondag den IO©n Januari 1892, in het lokaal „MUSIS SACRUM", met welwillende medewerking van de Kleine Kapel van het Stafmuziek korps der Kon. Ned. Marineonder directie van den Heer L. A. Schouten. Heldersche Moppen. Hij vertrouwde haar niet 1 Tante Klaartje bracht een bezoek aan haar zuster, de mama van kleinen Frits. Mama werd even door de meid buiten de deur ge roepen, zoodat tante een oogenblik moest wor den alleen gelaten. Ga even eer. voetbank voor my uit de andere kamer halen, Frits, zei tante. Flits aarzelde, gijWaarom ga je niet? luidde haar vraag. Ja ziet u, tantelief, antwoordde Frits, en zijn oogen keken glinsterend naar de tafel, dan blyft u alleen in de kamer met de koekjes! PROGRAMMA Het Parelsnoero Knecht, Dienaar en Heer Drama in drie afdeelingen, van Carl von Holtkij, vrij gevolgd door C. J. Roobol. PAUZE. MIJN LIEVE TROMPETTER. Blijspel met Zang in één bedrijf, door Th. van der Stbmpel. Aanvang 8 uur. &0F* E.MRÉEKAARTE\voor een lieer f 0.49, voor een Dame f0.25. Kinderen beneden de 12 jaar f0.25. Kaarten te bekomen aan het lokaal «Musis Sacrum", bij de HH. DE JONG, HAAKENHOUT, A. G. J. DE VRIES, bij Mej. de Wed. P. BRUIN, Mej. de Wed. MARECHAL, bij de HH. BLOKKER, Diaconiestraat 26, Jb. STORM, Californie- straat 33 en verder bij het Bestuur. Op den 13 Jan. a s. hopen onze geliefde Ouders SIMON QUAX en JOHANNA TROMP hunne 25Jarige Echt vereeniging ts herdenken. Beider, 8 Jan. 1892. Uit naam hunner dankbare Kinderen. j mmam, Op Zondag a. s. hopen DIRK VAN HOOLWERFF en JOHANNA GREVEN, hunne l^Vs-jaiige Eclitvereeni- 3K ging te herdenken. Helder, 8 Jan. 1892. ffè Strekkende deze tot algemeene kennisgeving Ondertrouwd JOHAN CAREL HOOP en GERARDINA SAULJEE. Amsterdam, 5 Januari 1892. Uit naam van de Weduwe HOOP en Kinderen. Algemeene Kennisgeving aan Vrienden en Bekenden. Op den 3n Jan. overleed ten mijnen huize, tot onze diepe droef heid, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LAMMERT JE TRIJP, in leven weduwe van D. SMIT, in den ouderdom van 78 jaren en 8 maanden. Allen die haar gekend heb ben, zullen beseffen hoe zwaar die slag ons treft. Helder, 5 Jan. 1892. A. SMIT. J, SMIT-Bakker. Mede uit naam van Zusters, Broeders en Kleinkinderen. Strekkende tot algem. kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder en Be- hu wdmoeder, Mejuffrouw de Wed. J. J. Iioorn—Hussel man, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Wieringen, 3 Januari 1892. Uit naam der Familie, P. KOORN. A. MINNES. Op den 5en Januari overleed na een smartelijk en geduldig lijden van circa 10 jaar, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der Sterven den, mijne dierbare en geliefde Echt genoote GEERTRUIDA DEV BOER, in den ouderdom van 73 j. en 8 m. Helder, 8 Januari 1892. H. VONK en Familie. Tot myne diepe droef heid overleed heden, na een geduldig lijden van eenige weken, myne geliefde, zorgvolle Echtgenoot C. J BARENDSE, (gep. Onderofficier der Kon. Ned. Marine), in den. ouderdom van 49 jaren. Helder, 8 Januari 1892. Wed. G. J. BARENDSE, geb. M. Op 't Land. Mede namens verdere Familie. Onzen hartelijken dank voor de velen blij ken van belangstelling, ondervonden bij ons smartelijk verlies op 20 December 11. A. KLIK en familie. Voor de vele bewyzen van belangstelling, zoo van bier als elders bij ons 25- jarig Huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij, ook namens onze Kinderen, onzen hartelijken dank. Helder, 8 Januari 1892. Jb. ZON en Echtgenoote. Voor de vele bewyzen van innige deelneming, van ver schillende zijden ondervon den by 't smartelijk verlies dat mij trof door "Jb onverwachts overlijden van mijn geliefden echtgenoot, den WelEd. Heer T. BAKKER, betuig ik mijn hartelijken dank. Helder, 8 Januari 1892. WED. T. BAKKER—Verheij. te HELDER (Palmstraat). D.V. ZONDAG 10 JAN. 1892, voorm. 10 uur, de Wel.Eerw. Heer DIAKENEN van de Ned. Herv. Gem. alhier hebben de eer U te berichten, dat zy voornemens zyn in de volgende week hunne gewone jaarlijksche WINTER- COLLECTE te houden. Wanneer door hen voor hunne armen werd gevraagd, zyn hunne verwachtingen nooit beschaamd. In dat vertrouwen doen zy ook thans weder een beroep op Uwe liefdadigheid. Helder, 8 Januari '92. Diakenen voornoemd, A. KLERK Az„ Voorzitter. P. DE WAARD, Secretaris. Iemand zag zich gaarne belast met SCHRIJF-, TEEKEN- of CALQUEERWERK. Br. lett. A L, Boekh. P. SPRUIT Je,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2