ADR. BIERSTEKER, GROOT CONCERT Propim ra let 6de Winter-Concert, Advertentie n. Nat. Oir. GA DntL-Yereeiüi. lO - 37. Musis Sacrum. Frau Emilie Wirth, CONCERTZAAL TIVOLI. op Woensdag 3 Febr. 1892, Met den Oen Februari a.e. worden geplaatst de machinist ie kl. v.k. W. d. Waardt, van non- actief op wachtschip Willemsoord en geplaatst bij de conservatie; id. J. Kisjes, van id. op id. en id.id. 2e kl. J. J. 11. Hillebrandt, van id. op id. on id.; id. 3e kl. E. F. Blasc, van id. op id. cu geplaatst bij de applicatieschool; id. Q. Keijter, van id. op id. on id.; id. J. A. Hoo. genboeseiu, vau wachtschip Willemsoord op Aruba; id. 2e kl. J. Hollaar, van cous. Willemsoord op stoombarkas wachtschip. De detacheeriug aan boord van Hr. Ms. iu- structieschip „Marnix" van den tot de rolle Hr. Ms. wachtschip behoorenden luitenant ter zee 2e klasse C. M. Van Hiju, is met heden weder ingetrokken. Met den len April wordt van hier naar Am sterdam overgeplaatst de commandeur der ernst- vuurwerkers J. Henkes, daar alsdau het projec- tielen-magaziju gereed is, terwijl met deu ln Mei d. a. v. ook derwaarts worden overgeplaatst de ernstvuurwerkers F. J. Bodurt, C. A. Linzell, J. 6. C. Linzell, J. Agema, C. Van Zweden, D. Van Dierendonck, M. Filarski en H. Jacobs, en zulleu de ontstane vacaturen worden aangevuld door heu die daar voor in aanmerking kuunen wordeu gebracht. De kapiteiu ter zee O. C. A. J. Moreau, die gisteren het bevel over Hr. Ms. torpedo-iustruc tieschip „Marnix" overgaf uau den kapt.-luit. ter zee A. G. Ellis, verliet gisteren, onder uitgeleide van een aautul hoofd- en verdere officieren, be nevens de stnfmuziek der marine, deze directie. Bij koninklijk besluit is de luit. ter zee ie kl T. H. de Matsier, te rekenen van 17 dezer, op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst omslagen De dirigeerende officier van get. Ie kl. bij de zeemacht J. B. Coomans de Kuiter, met ingang vau 1 Mei a s., wegens langdurigen dienst op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaar- iijksch pensioen van f 2100 en een verhooging van f 1575 'sjaars voor werkelijk verblijf in mi- lituiren dienst in 's Kijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen. Bij koninklijk besluit is de kapitein-luitenant ter zee P. M. W. T. Kraijenhoff van de Leur, met ingang van 1 Alanrt a. s., wegens in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 1731, en eene verhoo ging van f 760 's jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Kijks overzeesche be zittingen en koloniën en tusschen de keerkringen. StoonivaartDerichten. Het stoomschip //Burgemeester den Tex, vau Amsterdam, arriv. 31 Jan. te Southampton. Het stoomschip Zuid-Holland", naar Bot terdam vertr. 31 Jan. van Port-Said. Het stoomschip Prins Hendrik" arriv. 28 Jan. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip //Prins Alexander", van Amsterdam, pass. 31 Jan. Del Armi. Het stoornscliip «Batavia", van Botterdam, pass. 31 Jan. Sagres. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," naar Amsterdam, vertr. 30 Jan. van Padang. Marktberichten. Hoorn 30 Jan. Aangevoerd tarwe f10 a 11, Bogge 6,75 a 7,50, Gerst f5,25 a 6,75, Haver 1 3,75 a 4,25, Erwten: witte fll a 13,50, groene f 14 a 18, grauwe f 16 a 18, vale f12 a 18, bruine boonon f10 a 13,50. karwei f 10 a 10,50, mosterdzaad f" 17 a 18, 9 paarden f 80 a 160, 32 schapen F18 a 27, 60 lammeren f 10 a 16, 15 kalveren f 8 a 20, 87 varkens f8 a 14, 2 zeugen t 10 a 20, 54 biggen f 3 a 4, kipeieren f 5 a 5,50 per 100. 1100 kop boter f 0,67£ a 0,70 per kop. Alkmaar, 30 Jan. Aangevoerd 1 paard f 120, 3 koeien en ossen 1' 140 a 180,27 nucht. kalveren f6 a 18, 169 magere schapen f6 a 16, 48 magere varkens 9 a 14, 169 biggen 1 -1 a 7,50, 3 bokken f 1,50 a 5. Boter per P. f 0,70 a 0,80, eieren f 5 a 6 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 1 Febr. Aangebracht door 1 Sche- veninger trolder no. 258, schipper Verheij, 100 tongen, 50 kleine tongen, groote schol, kleine schol en roggen, besomming f 250. 1 Scheveninger bom, Bchipper Ar. Bakker, geen vangst. 2 Febr. v.m. 8 u. Niets binnen. Enkhaizen, 1 Febr. Door goed weer begun stigd lichtten gisteren (Zondag) de visschers hunne nelten. De gezamentlijke aanvoer bedroeg 30 tal, dien a f 4,25 werden verkocht. Heden door stormweêr geen visschers naar zee. 338s,c Staats-Loterij. 5e Klasse. Trekking van 29 Januari. Nas. 223, 8625 en 10754 elk f 1000. Nos. 2618, 14884, 15178 en 19518 elk i 400. Nes. 729, 1945, 3196, 9306, 9570 en 10455 elk 200. Nos. 35, 929, 1481, 1540, 5828, 5887, 5260, 8256,8881,10481, 11747, 13212, 16678, 17368 on 19457 elk f 100. op WOENSDAG 3 FEBBÜABI 1892, '8 avonds 8 unr. 1. ,/Serbischer Wachtparade", Marsch, Th. Cursch Bühren. 2. Ouverture zu dem Lust- spiel//Nordische Senufahrt", Niels W. Gade. 8. Serenade pour Cor et Flüte, Emil Tit'1. Voor te dragen door de Solisteu F. Graefen- haiu en F. Werner. 4. «Hommage a. Carl Maria von Weber", Grande Fantaisie, C. Schulz. PAUZE. 5. Ouverture de 1' opéra comique ,/Girotlé - Girofla", Ch. Lecoeq. 6- a. Avani le Bal, b. Après le Bal, Adolph Beckzeh. 7. Fantaisie aus der Operette: «Der arme Jonathan", Carl Millöcker. 8. «Les Pa- tineurs", Valse, Emil Waldteufel. No. 1, 2, 6 en 7, Eerste uitvoering. Ingezonden. Helder, 24 Jan. '92. Geachte Redactie! Op reis naar hier geraakte ik dezer dagen in oen coupé van den spoortrein in gesprek met een medereiziger over hot reddingswezen langs de Nederlandsche kust. Ik deelde uit rayne bekendheid met de toestanden en ge beurtenissen hier ter plaatse het een en ander mede, waardoor mijn reisgenoot nog meer ver sterkt werd in zijne overtuiging, dat het red dingswezen een Bijkszaak moest zijn. 'k Ver zekerde hem, dat bestuurders van het Helder- sche Beddiugsfonds op krachtdadige wijze hebben getracht, om do hooge Begeering te bewegen, dat onderwerp ernstig ter harte te nemen, doch dat zulks geheel en al zonder gevolg is gebleven. Ik wees er op, dat de erkenning der verdiensten van hen, die vaak huil leven wagon, om bij schipbreuken inen- schenlevens te redden, zóó min is, dat men zich eigenlijk moet schamen 'lid te zyn van een College, dat op die wijze hulde brengt aan grootache heldendaden. Dezer dagen kroeg ik in handen uit de nalatenschap van Harmen Zeeman, te Egmond aan Zee overleden, het stuk metaal, dat de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen hem vereerde voor zijne krachtige medewerking, om de equipage van een gestrand schip te redden. Dat huldeblyk bestond in: een bronzen medaille. Van een andere Maatschappij had men hem een zilveren tabaksdoos ver eerd. Zijn dat nu blijken van erkenning van zulke groote dadenIk denk aan den militair, die toch in ieder geval in den oorlog iets anders doet dan menscbenlevens behouden die vereert men met een eeremetaal, dat hij ten minste nog openlyk op de borst mag dragen, wat met de medaille van 'tNut het geval niet is. En zoo iemand heeft door die onderscheiding bovendien alle kans, om bij sollicitatie zich eene goede positie te verwerven. Wanneer het reddingswozen tot Bijkszaak werd verheven, zou, beter dan dit thans kan geschieden, gezorgd kunnen worden voor hen, die zich in gevaar begeveu, om het leven hunner uatuurgenooten te redden, en voor hunne huisgezinnen, ingeval zij bij hunne pogingen tet redding omkwamen. Ik verzekerde mijn reisgezel, dat het wakkere Bestuur van het Beddingsfonds aan den Helder geen schuld er aan heeft, dat de Begcering zich de zaak niet aantrekt. Volgens het uitvoerig overzicht van het ontstaan en de levensgeschiedenis van dat Fonds, ten vorigen jare in 't licht gegeven, hebben bestuurderen, in vereeoiging met de Maatschappij van Nijverheid, er krachtig op aangedrongen, dat do Hooge Begeering zich de zaak zal aantrekken. Inmiddels blijft hei genoemde Fonds bestaan en doen Bestuurderen wat zij kunnen, om, tegen eene mogelijke zeeramp, over eènige fondsen te kunnen be schikken. Ben ik wel ingelicht, dan heeft de Penniugmeestcr van dat Fonds thans eene som van circa f 2000 in kas, welk bedrag belang rijk mag heeten, als men bedenkt dat groote giften maar heel zelden inkomen. Met den wensch, dat het streven van hen, die in 't belang dor redding van schipbreuke lingen zoo ijverig werkzaam zijn, eenmaal bekroond mogen worden met de overname hunner gewichtige taak door het Bijk, en met betuiging van mijn dank voor de plaatsing dezer regelen. Uw dw. dn. Y. Boeiende Schetsen, gezonde Humor, zooals die in den familiekring past, zal het Geïllustreerd Zondagsblad elke week aan zijne lezers brengen. Het Geïllustreerd Zondagsblad hoopt eene welkome gast te zyn, die met graagte elke week door zijne vrienden in de huis kamer zal worden ontvangen. Vervolg der Berichten. Het concert der stafmuziek zal, door omstandigheden, in plaats zooals gewoon lijk op Dinsdagavond, op a. s. Woens dagavond in Tivoli gehouden worden. Alhier is aanbesteed de levering van 65,000 Friesche straatklinkers, ten behoeve der gemeentewerken. Ingekomen waren 6 biljetten. De laagste inschrijving was die van den heer J. F. Philips, te Helder, voor f 10.93 per 1000 stuks. Talrijk, zeer talrijk was het bezoek, dat jl. Zondag werd gebracht aan de zang uitvoering in het kerkgebouw der Doops gezinde gemeente alhier. Een programma bijna gelijkluidend als dat van de vorige maal, werd op uitmuntende wijze uitge voerd. Alle nommers werden blijkbaar met groote aandacht gevolgd. Aan 't Zhngkoor, dat zich onder de leiding van den heer Kuijk door ijver en toewijding onderscheidt, komt in groote mate hulde toe. Het is te voorzien, dat de belangstelling in de uit voeringen van dit koor nog steeds zal toenemen. Gisterenavond werd in het lokaal Tivoli alhier een vergadering gehouden door de Nationale Kiesvereeniging Bur gerplicht alhier. Door een commissie, uit vijf leden bestaande, werden ontwer pen ter tafel gebracht tot herziening der Statuten en van het Huishoudelijk Regle ment. Na bespreking en toelichting wer den die ontwerpen goedgekeurd en vast gesteld, behoudens de goedkeuring van H. M. de Koningin-Regentes, die daarop zal worden Gisterenavond werd voor een volle zaal in den Stads-scbouwburg, Koningstraat, onder directie van de hh. van Lier, door 't Hollaudsch Tooneelgezelschap opgevoerd «Papa Gustaaf", een blijspel in 3 bedrijven, 't Lachen wilde in 't eerste bedrijf niet recht vlotten, ondanks het lach-suecesmaar in de beide volgende ging 't beter. Daartoe hebben inzonderheid bijgedra gen Mej. Cohen en do hh. Bouwmeester, Bigot, Chrispijn en van Sprinkhuijzen, door van 't stuk te maken wat ex van te maken was. «De verloren weddenschap" was een aardig en goed gekozen nastukje. 't Werd vlug afge speeld en viel zeer in den smaak van 't publiek. Aan de schippers van hier, die ka toen opvischten afkomstig van de lading der stoomboot »Tuskar«, is als bergloon f 16 per baal geboden. Aangezien voor eenige jaren voor het bergen van katoen wel eens f 25 en ook wel eens f 30 per baal werd voldaan, eischen de schippers thans f 25, welke eisch zeker niet onbillijk mag geacht worden. Hedenavond zal in het lokaal Ti voli alhier de eerste der drie jaarl. samen komsten der Werklieden-Yereeniging plaats hebben. Door trein 104, die om 8,25 van Alkmaar naar Amsterdam vertrekt, is gis terenmorgen nabij Heilo de ploegbaas Stroomer overreden. Van het lijk was bijna niets te vinden. De konstabel der Marine J. van den Berg, die verleden jaar door den zee-krijgs raad te Hellevoetsluis, wegens poging tot moord op den commandant van Hr. Ms. stoomkanonneerboot »Dufa«, tot 3 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld en van dat vonnis in hooger beroep is gekomen, is door het Hoog Militair Gerechtshof vrij gesproken. Texel, I Febr. De installatie van onzen nieuwen burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, welke in Januari wegens ijsgang moest worden uitgesteld, kon nu toch op den 30en van die maand plaats vinden. Te ruim tien ure kwam de burgemeester op het eiland en zag, langs den weg dien hy moest gaan, door de burgerij overal de vlag uitgestoken als een welkomstgroet. Het jeugdige mu ziekkorps alhier, bracht 's avonds een serenade aan den burgemeester, die voor- loopig zyn intrek had genomen in het hotel »de Lindeboom». De spoorbooten tusschen Enkhnizen en Stavoren zullen Dinsdag den dienst hervatten. Uit Wageningen meldt men van 31 Jan.Heden is alhier overleden Elsje van Aggelen, geb. ten Hondijk. Op 1 Juni a.s. zou zij den leeftijd van 98 jaren hebben bereikt. Zij woonde op 21 jarigen leeftijd als marketentster den slag bij Waterloo by en bewaarde nog altijd het vaatje, waaruit zij toen menigen soldaat een frisch teugje schonk. Gedurende de 3 laatste jaren werd zy verpleegd in het oud-mannen- en vrou wenhuis te Wageningen. Van 2 tot 26 Januari zijn te Breda niet minder dan 134 sterfgevallen (meestal aan de gevolgen van i: De Europeesche fuselier A. Kramer is, ter zake van het als soldaat opzettelijk kwetsen van zyn meerdere in rang, door den krijgsraad te Willem I veroordeeld tot de straf des doods met den kogel. Onlangs werd te Londen een drama af gespeeld, zooals men er zelden in romans of op het tooneel voorgesteld vindt. Drie maanden geleden werden in een ach terbuurt van Deptford, Londen, twee kamers gehuurd door een man en eene 18jarige doch ter. Niemand wist iets van het paaralleen bleek dat zyn naam Mac. Kenna was, dat hij geen werk had en dat hy gedurende den laatsten tyd geleefd had van de weinige shillings per week, die de dochter verdiende. In het begin van December kreeg het meisje de influenza. Binnen 14 dagen was zij dood en bleef Mac. Kenna alleen, met een matras als eenige bezitting en de influenza in het lyf. Hij weigerde de gewone hulp der parochie en de hongerdood stoud hem voor de deur. Doch op zekeren dag komt eene welgeklee» dame aankloppen en naar Mac. Kenna vra gen. Zoodra zü bij het bed van den zieken man kwam viel ze op de knieën en vroeg „Jack" om vergiffenis. Gedurende dien nacht en de volgende dagen was de welgekleede dame Jack's zorgvuldige oppasster en alles, wat geld kan verschaffen, werd gekocht. Het gevolg was, dat Mac Kenna herstelde, maar de vermoeide oppasster werd nu op hare beurt ziek zij kreeg alle mogelijke geneeskundige hulp maar bezweek. Het bleek, dat de welgekleede dame 's mans vrouw was. Twintig jaren geleden waren zy getrouwd, zy leefden samen zeer ongelukkig, en ten slotte liep de vrouw met een „huis vriend" weg naar Amerika. Daar hadden zij vele lotgevallen, en de man beproefde ten slotte zyn geluk in Californië. Hy kreeg met eenige anderen een concessie, die zeer rijk bleek en prachtige resultaten opleverde, zoodat elk der deelnemers een groot fortuin verwierf. De minnaar van mevrouw Mac Kenna verkocht zyn aandeel in de myn voor p. st. 65,000 en stierf kort daarop. Zij keerde toen naar En geland terug om haar man weder te vinden. Na een moeilyk onderzoek vond zij hem in Deptford en het paar werd weder verzoend. De dame heeft haar geheele vermogen aan Mac Kenna nagelaten, en deze bezit nu een kapitaal van p. st. 65,000 of f744,000. In de vorige week werd des nachts in het Kanaal door de bemanning van een En- gelschen vischkotter, op het hooren van hulp kreten, na eenig zoeken, een man opgenomen die zich op een reddingboei drijvend hield cd niets aanhad dan den flanellen hemd. Aan boord gebracht, bleek de man zóó uitgeput, dat hy niet staan en spreken kon. Op de reis naar Plymouth kwam de geredde genoeg tot zichzelven om den gezagvoerder te knnnen medcdeelen, dat hij een Bussisch zeeman was en den vorigen nacht in hel kanaal van eene stoomboot overboord sprong. Later legde hij bij den Bussischen consulairen agent de volgende verklaring af «Ongeveer tien dagen geleden deserteerde ik van het Bussisehe schips //Walganzeems", dat voor Teignmouth lag. Ik vertrok naar DevoDport en nam dienst op het Engelsche stoomschip «Gertrude," bestemd naar Swansea daar nam het schip een lading kolen in en zette daarop koers naar eene Fransche haven Op zee werd ik door het scheepsvolk en den stuurman zeer ruw behandeld. liet volk klaag de er over dat ik een Bus was, myn werk niet verstond en te veel geld verdiende. Het trof my dikwyls, hoe hot andere scheepsvolk naar mij keek, als ik, verschrikt door de bedrei gingen der lieden, beneden naar dek vluchtte. Dinsdagnacht hoorde ik verscheidene ge sprekken tusschen den stuurman en het volk, waarin gezegd werd, dat als ik op de wacht kwam, men mij in een zeemans-plunje-zak, overboord zou werpen. Even voor midder nacht ging ik naar dek, greep een reddings boei en sprong in zee." Deze verslaring geschiedde met behulp van een telk, daar de 20-jarigo Bussisehe varens gezel geen Engelsch kon spreken. Hy was de eenige vreemde matroos op de «Gertrude". De Kamer van Koophandel te Plymouth nam nota van zijne ernstige aanklacht, en naar alle waarschijnlijkheid zal de Engelsche consul te Havre, waarheen de //Gertrude" bevracht was, bevel ontvangen een onderzoek in te stellen. Het rechtsgeding tegen het echtpaar Schneider is ten einde gebracht. Na een beraadslaging, die ruim een uur duurde, verklaarde de jury den man Schneider schuldig aan al de hem ten laste gelegde misdaden. Zijn vrouw Rosalie werd als schuldig aan den moord op Eicenzia Zoffor beschouwd. Beiden zijn ter dood veroor deeld. Rosalie zal het eerst terecht ge steld worden. De «Victoria", het vlaggeschip van het Engelsche eskader in de Middelandsche zee, is Vrydag jl. bij Platea op de westkust van Griekenland gestrand. Door verschillende lek ken maakte het schip in de vier voorste afdeelingen 500 ton water. Vier andere bo dems en een sleepboot zijn met de noodige werktuigen uit Malta vertrokken om de //Vic toria" vlot te krygen. Men is reeds bezig het schip van alle kanonnen en andere zware voorwerpen te bevrijden. De electriciteit verovert het eene gebied na het andere. Zy zal ook nu als concurrent optreden van de onnoozele luci fers. Door een vernuftigen Amerikaan is n. 1. een toestel uitgevonden om op een geheel nieuwe manier sigaren aan te steken. Volgens mededeeling van het patent- en techuisch bureau van Richard Lüders, te Gorlitz, bestaat het bedoelde toestel uit een föudraaltje, dat vorm en grootte heeft van eene gewone sigaar. In het dikste gedeelte zit een spiraalvormige platinadraad, die door omwinding met asbest geisoleerd is. Door de spiraal rolt weer een kogeltje, dat een stroom door den draad leidt, zoodra het toestel rechtop wordt gehouden. De draad, welke aan 't boveneinde van het föudraaltje even aansteekt, geraakt nu aan het gloeien, zoodat men de werkelijke si gaar kan aansteken. Heden herdenken wy de 30- Jarige Eclitvereenigiug van onze geliefde Ouders JOANNES BERNARDUS RAMLER en CORNELIA SPREEUW. Helder, 2 Febr. 1892. Hunne dankbare Kinderen. Algemeene kennisgeving 7 Februari a.s. hopen wij de i 127ajarige Echtvereeniging van J. B. LASSCHUIT gf M. PRONK, te Haarlem, te herdenken. 3k De Familie te Helder. Ijk Bevallen van een welgeschapen dochter C. J. LIJDING-BOUVERIE. Helder, 30 Jan. 1892. Voorspoedig bevallen van een Dochter C. M. A. BIEGSTRAATEN— Helder, 2 Februari 1892. Geboren MARGARETHA, dochter van K. ZEEMAN en R. P. ZEEMAN—GUDE. Helder, 1 Februari 1892. Voorspoedig bevallen van een Dochter M. HEERES-STADSFELD. Amsterdam, 28 Januari 1892. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, onverwachts myn geliefde Echtgenoot KLAAS Kz. DRIJVER, in den ouderdom van circa 69 jaren. Helder, 28 Jan. 1892. Wed. K. K. DRIJVER- de Wijn. Den 27 Jauuari 1892 overleed, in de Prins Hendriksstichting te Egmond aan Zee, onze geliefde Vader en Grootvader, de heer C. F. RUSTEMEIJER, in den ouderdom van 75 jaren en 2 maanden, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervenden. Helder, 2 Febr. 1892. Namens Kinderen en Kleinkinderen. Heden overleed zacht en kalm, na een ziekte van enkele dagen, myn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgzame Vader D. TEN BOKKEL, in den ouderdom van circa 49 jaren. Diep betreurd door mij, NEELTJE TEN BOKKEL-Dovis. En Kinderen G. TEN BOKKEL. M. TEN BOKKEL. D. TEN BOKKEL. Zijn oude Moeder, Broeders en Zusters. Wieringen, 30 Jan. 1892. Voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van hier als elders ondervonden, hij onze 30-jarige Echtvereeniging, betui gen wy, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. Helder, 2 Febr. 1892. P. H. BOS. A. J. BOS— Aa?theüni8sen. Voor de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming tijdens de langdurige ziekte en bij het overlijden mijner innig geliefde Echtgenoote, zoo van vrienden als hekenden ondervonden, betuig ik, ook namens mijne kinderen en behuwdzoon, mijn innigen dank. Helder, 1 Febr. 1892. F. VAN THEFELEN, Oud-Hofmeester Kon. Inst. v/d. Mar. A. J. VAN KAMEN en Echtgenoote. '8 Hage, Westerbaanstraat 335. V- Po- De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat hij zijn zaak heeft overgedaan aan zijn Zoon K. METZELAAR Az., die dezelve voor zijne rekening en risico zal blijven voortzetten. Met beleefden dank voor het veeljarig genoten vertrouwen, beveel ik myn op- 1 volger tea zeerste aan. A. METZELAAR. Mij refereerende aan boven staande, beveelt ondergetee kende zich beleefd aan, de verzekering gevende, dat hy niets onbe proefd zal laten om zich het veeljarig vertrouwen, door zyn Vader genoten, waardig te maken. Helder, 1 Februari 1892. K. METZELAAR Az. OPENBARE VERGADERING op DONDERDAG, den 4 FEBRUARI, des avonds te 8 uur, in het Onthouders Volk8koffiehuis,Binnenh. HET BESTUUR. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKCRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. UITGELOOT de Nos. Belanghebbenden worden attent gemaakt op de uitkeering der verschenen rente, als ook op de uitbetaling der uitgeloote aan- deelen op a.s. MAANDAGAVOND tusschen 8uur, in de Consistoriekamer der Chr. Geref. Kerk. J. COLLET. met welwillende en geheel belanglooze medewerking van het volledig Symphonie- Orchest der K. N. Marine, Kapelmeester de Heer J. KONING, op Dinsdag 9 Februari 1892. &*T Eiitréc f0.99. AANVANG 8 UUR. Plaatsen Bfjn van af heden te bespreken. te geven door het SYMPHOHIE-ORCHEST VAU HET STAFMUZIEKKORPS OER KON. NED. MARINE, onder directie van den Kapelmeeeter J. KONINC, AANVANG 8 UUR. Voor niet-leden is de Entrée-prijs HEERENƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder - 0.25. Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. iV. Marine de kapelmbester, J. KONING.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2