Advertentie n. „ZONDAGSRUST." DE AMSTEL. Th. C. G. MOORMAN, Koningstraat 76, a Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht, is Hr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. „Sommelsdijk", onder bevel van den kapt.- lnit. t. z. Q. H. van Steyn, den S7sten dezer van Buenos-Ajres vertrokken, met eerste bestem ming naar de Simonabaai (Kaap de Goede Hoop). Met den 16 Juni a.s. worden geplaatst: ma- ohinist le kl. G. van Os, van non-actief op het wachtschip te Willemsoord en geplaatst bij de conservatie. Machinisten 8e kl. G. J. Smeenk, W. J. Kramer, J. F. Koster en machinist 3e kl. M. Herman, van non-aetief aan boord Hr. Ms. „Marnix". Machinistleerling le kl. J. N. J. Clej- pooj van het wachtschip te Amsterdam aan boord Hr. Ms. „Friso". Voor het vergelijkend examen voor machinist leerling 8e kl. bij de Marine hadden zich aan gegeven 88 sollicitanten, waarvan 3 niet opkwamen, 32 geneeskundig afgekeard, 53 geëxaminoerd wer den. Van dezen zijn 20 door den Minister van Marine aangesteld om te Hellevoetsluis aan de opleidingsschool voor machinisten te worden ge plaatst. Namelijk, in volgorde voor de behaalde punten A. M. Erkelens, H. A. Ruigrock, N. Weeda, J. Fris, D. C. Beugelaar, W. C. Thijssen, C. Eeltjes, J. P. A. Mohr, C. Wapenaar, W. J. Oudegeest, G. Verschuur, W. J. v. Tusschenbroek, F. D. Hart man, A. J. Dijker, F. Was, F. G. Otten, C. P. Kap- tein, H. de Noo, N. J. Veen, J. P. N. Klein. Voorts legden nog een voldoend examen af: H. Bakker, P. v. d._Broek, J. v. Eek, D. Oos- tinga, J. H. Renoker, H. C. 8ark, H. Schneider en C. F. E. Smith. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins van Oranje," van Amsterdam, vertrok 26 Mei van Suez. Het stoomschip «Ardjoeno,» van Rotterdam, vertrok 26 Mei van Marseille. Het stoomschip *Samarang,« van Rotterd., vertrok 25 Mei van Perim. Het stoomschip «Soerabaja,» van Rotterd. arriv. 26 Mei te Batavia. Het stoomschip «Batavia" vertrok 28 Mei van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip «Conrad," naar Amsterdam, passeerde 29 Mei Port-Said. Het stoomschip «Prinses Amalia,* naar Amsterdam, arriveerde 29 Mei te Genua. Het stoomschip Prins Hendrik," naar Bata via, arriveerde 29 Mei te Padang. Het stoomschip «Sumatra,* van Amsterdam, passeerde 29 Mei Gibraltar. Het stoomschip Soendac arriveerde 30 Mei te Amsterdam. Marktberichten. Hoorn, 28 Mei. Aangevoerd tarwe f7,25 a 10, Gerst f5 a 5,50, Haver f3,25 a 4,25 Erwten: witte f9,50 a 13, groene f 10,50 a 14, grauwe f 16,50 a 19, vale f 11 a 17, bruine boonen f9 a 11, karwei f 10 a 10,25, mos terdzaad f 18,50 a 19, 8 paarden f80 a 170, 26 koeien f120 a 220, 440 schapen f 14 a 26, 453 lammeren f6 a 11, 24 kalveren f3al3' 45 varkens f 12 a 20, 2 zevgen f20 a 40, 220 biggen f 6 a 2, kipeieren f 3 per 100, 1199 kop boter f 0,65 a 0,70 per kop. Alkmaar, 23 Mei. Aangevoerd 1 paard f 100, 44 koeien f40 a 180, 32 nuchtere kal veren f 5 a 14, 514 magere schapen f 14 a 22, 801 lammeren f6 a 12, 136 magere varkens f 16 a 21, 299 biggen f7 a 11, 14 bokken en geiten f3 a 10, Boter per p. f 0,60 a 0,70, eieren f 2,50 a 3,25 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 88 Mei. Aangebracht van Texelaars en|vletten 380 roggen p. st. 35 a 40 cent. 140 korders met 80 tot 180 tongen p. st. 85 a 36 cent, 80 tot 800 kleine tongen p. st. 16 cent. 15 tarbotten p. st. f 5 a 8, 3 tot 18 mand kleine sohol p. m. f 1,60 a 8, 1 tot 8 mand schar p. m. f2, 3 tot 10 roggen p. st. 35 a 40 cent. 30 Mei. Van Texelaars en vletten 400 roggen p. st. 40 a 45 cent. 2 kordars te tarnen 45 tongen p. st. 40 cent, 100 kleine tongen p. st. 15 cent. 31 Mei v.m. 8 u. Van Texelaars en vletten 500 roggen per stuk 40 a 45 cent. Enkhuizen, 30 Mei 1898. Heden werd van 800 tot 5000, ook van enkele visschers tot 7000 a 8000 ansjovis aangevoerd. Hoewel het soort nog al groot blijft, schijnt de visscherij gunstiger te worden. Ook werd te 8tavoren gemiddeld 2000 stukB gevangen. Den vorige week werd f5 en f 54 per duizend uitbetaald. 3393t0 Staats-Loterij. Trekking van 27 Mei 1892. No 18129 f5000. Nos. 2977 11566 en 12021 elk f 1000. Nos. 2817 8753 10875 16044 16203 en 18533 elk f400. Nos. 3293 16737 en 18853 elk f200. Noé. 5411 6219 6754 7258 8097 9731 12177 16556 17082 18433 en 19340 elk f100. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II: een paar witte Sok ken No. 1220 en twee witte zakdoeken een half versleten kinderschoentjeeen sleutelring met twee kleine sleutels. Adres Bureau Ieen zak waarin kop en schotel en andere voorwerpeneen portemonnaie waarin eenig geld; een wit serveteen sigarenpijpje. Vervolg der Berichten. Heden werden de oudjes in het Diaco niehuis alhier weder verrast door verschil lende versnaperingen. Wy wenschen, dat nog vele goede gevers en geefsters op dezen weg mogen voortgaan. Uit de «Tuscar* werden opnieuw 256 balen katoen aangebracht, het loopt nu op het einde, binnen enkele dagen denkt men dat het schip geheel ledig zal zijn. De jongelingen W. C. Thyssen, A. J. Dyker en J. P. N. Klein, leerlingen van den heer D. A. G. Vastenou alhier, hebben allen voldaan aan het examen voor machinist-leeeling bij de marine en zijn als zoodanig geplaatst. Gisteren had iu 't Koegras een hovigen brand plaats. Een boereplaafs, naby de Groote Keeton, is, naar wy vernemen, geheel afgebrand. Hr. Ms. fregat »Van Speijk« werd hedenmorgen ter reede geïnspecteerd door de kapitein ter zee Uhlenbeck, stoomde daarne proef en meerde later in de haven. (Het etat-mejor van de «Van Speijkc deelden we reeds vroeger mede.) Gisteren vertrok van hier, om zijne overige levensdagen te Beverwijk door te brengen, een onzer meest geachte ingeze tenen, de heer Mr. D. P. H. Aberson, Het grootste deel zijns levens braeht hij in deze gemeenle door, en buiten de waar neming zijner ambtsbetrekking bij het Kantongerecht alhier, beijverde hij zich steeds om in het algemeen belang zyner plaatsgenooten werkzaam te zijn. In tal van besturen en commissiën voor verschil lende doeleinden nam hij zitting, en met ijver, toewijding en onkreukbare trouw nam hij zijne functiën in die corpora- tiën waar. En vergeten we niet, dat hy jarenlang als commandant aan 't hoofd stond der dd. Artillerie-Schutterij, en met veel tact de moeilijkheden, die zich daarbij vaak voordoen, wist te ontzeilen. Ofschoon de reden die daartoe hebben geleid, eerbiedigende, betreuren zijn vele vrienden het vertrek van den man, die, hoewel op gevorderden leeftijd, toch nog met onverdeelde belangstelling vervuld is jegens de gemeente, die hem zoolang onder hare burgers telde. Als directeur van een der hier bestaande visscherij-maatschappyen, zullen we den heer Aberson van tijd tot tijd, hopen we, nog wel hier aantreffen. Bij zijn vertrek van deze plaats roepen we hem echter een hartelijk welgemeend vaarwel toe, en uiten we den wensch, dat hem in zijne nieuwe woonplaats niet minder achting en waar deering moge ten deel vallen, dan hem hier steeds door zijne medeburgers werd geschonken. Het schoone weder dezer dagen doet velen verlokken om een tocht naar Huisdui nen te maken. Zondag 11. bewoog zich oen groote menigte in de richting van het Zeedorp. Ditmaal was er ook een bijzondere reden toe in 't Badpaviljoen zo,u «muziek" zyn. Heldersch Harmonie-Kapel had zich daarin omstreeks 5 ure 's namiddags geïnstalleerd. Een achttal nommers werden onder directie van den heer Wernecke, Directeur, op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. In 't Paviljoen was 't overvol en ook op de omliggende hoogten hadden de massa's zich amphithéatersgewijze geplaatst. De muzikale tonen en een lekker zeekoeltje maakten de verpoozing daar aange naam. Ook «Tillenhof* was met zijn lommer- rykon tuin een gezocht verblijf ook daar »rustteno velen, terwyl de jeugd zich in den speeltuin vermaakte. Gisterenavond kwamen in 't Militair Tehuis, op uitnoodiging van den heer I. Korver, eenige belangstellenden bijeen, om te beraad slagen over een alhier ter plaatse op te richten brandwaarborgmaatschappij. De br. K. nam 't woord en deelde mede, dat deze bijeenkomst was belegd ten vervolge op twee, reeds gehouden vergaderingen. Deze waren noodzakelijk geworden door de handel wijze van den hr. Eelman, directeur-generaal der Maatschappij «Algemeen Belang", geves tigd te Texul. Deze toch had eenige deelheb bers, die geweigerd hadden 25 pCt. boven hun contributie te betalen tot 't vormen van een waarborgkas, geroieerd; zoodat enkelen nu geheel en al onverzekerd waren. Ook had 't wantrouwen gewekt, dat de statuten voor 't district Helder, reeds in 1889 beloofd, nog niet waren vastgesteld en dat de hr. Eelman weigerachtig bleef op een scbry ven van den hr. P. Schagen de gewenschte inzage en ophelderingen te geven. Deze toestand kan er toe leiden om aan een sinds jaren door velen gekoesterden wensch alhier uitsluitend voor de gemeente Helder een assurantie-maatschappy te stichten, gevolg te geven. Volgens berekening zou Texel, wanneer allen in dezelfde maatschappij verzekerd waren, een jaarlyksche premie opbrengen van f 16700 en volgons benadering zou den Helder naar dien maatstaf op f40000 kunnen geschat worden. Deze som gaat jaarlijks naar buiten, terwyl dat geld, tot waarborgkas aangewend, na en kele jaren tot een genoegzame som zou aan groeien, om by alle eventualiteiten gedekt te zyn. Nog werd de aandacht gevestigd op 't feit, dat volgens statistieke opgaven, in de laatste 15 jaren, niet meer dan f10000 door ver schillende maatschappijen wegens vergoeding van brandschade, alhier is uitbetaald. Een paar voorbeelden werden aangehaald, om te doen uitkomen, hoe sommige assura deuren chicanes aanwenden, om van hunne verplichting tot uitkeering geheel of ten deele ontslagen te worden. Door een directie, hier ter plaatse uit de deelhebbers te kiezen, zou behoorlijke contróle kunnen worden uitgeoefend en tevens beteren waarborg voor uitkeering worden verkregen. Ook werd onder de aandacht gebracht, dat volgens de wet, een Maatschappy slechts voor 'tgrootste deel, maar nimmer 't geheel be hoeft te vergoeden. Vrij duidelyk zette spreker hierna uiteen, op welke grondslagen een assurantie kan worden gevestigd. De meest geschikte voor Helder was, volgens zijne zienswjjze, een «Onderlinge-Maatschappij, die in den beginne by een solide firma zou reaasureeren, welke reassurantie op den polis van ieder der deelhebbers zou vermeld staan. Dat 't kantoor, waar de Maatschappy Al gemeen Belang" hare herverzekering sloot niet genoemd werd en dat deze niet op de polissen der respectieve deelhebbers voorkwam, werd mede als een grief tegen haar aangevoerd. Over 't een en ander werd, op uitnoodiging van den hr. K. van gedachten gewisseld door de hh. B. L. Vries, P. Schagen, F. H. de Goeij, G. Lagerweij en anderen. Na 't kiezen van een voorloopige Commissie tot regeling, werd de byeenkomst door den hr. Korver, na dankzegging voor de betoonde belang stelling, gesloten. Eerlang zal een nieuwe bij eenkomst plaats hebben. Voorloopig trad een vyf tien tal personen toe, aannemende, dat 't oprichten van een assurantie maatschappij voor de plaats onzer inwoning, een gewenschte zaak is. De zaak is van te groot belang voor onze plaats genooten, om hierbij onverschillig te blijven. We vertrouwen dan ook in een volgende by eenkomst, nu meu in losse trekken op de hoogte is gesteld, van 't doel daarvan, een veel grooter aantal belangstellenden te zien opkomen en voor al van mannen, die door hunne maatschappelijke positie gewicht in de schaal kunnen loggen. De trein van Rotterdam, welke te 2 uren te Amsterdam aankomt, werd gisteren tusschen Barendrecht en Rotterdam plotseling tot staan gebracht, doordat een dame aan de noodrem had getrokken. Een heer, die in dezelfde coupé zat, was even te voren uit het portier gesprongen. De trein reed eenige honderde meters terug, waarna 2 conducteurs op onder zoek gingen. Zij vonden den reiziger aan den overkant van den weg halverwege in een sloot liggen en brachten hem bewusteloos mede. In den bagagewagen vervoerd, werd hij te Rotterdam (Beurs), verder getranspor teerd. Uit Enschedé meldt men aan het »Hbld.« van Zondag. Nauwelijks waren hedenmorgen do diensten in de verschillende kerken afgeloopen, of de brandklok deed haar alarm hooren. De brand weer wachtte oen moeielijke taak. De groote stoomspinnerij van de heeren Ter Kuile Morsman aan de Bothofstraat stond tegen ruim elf uur in lichtelaaie. Het bleek spoedig dat van de fabriek niets te redden viel, zoodat de brandweer zich er toe bepalen moest de belendende perceelen te behouden. De in de nabybeid staande spin nerij van de heeren Van Heek Co., eenige woningen en de nieuwe winkel der vereeni- ging t Eigen Hulp" vatten vlam, doch het mocht den wakkeren brandweermannon geluk ken deze perceelen te behouden, anders ware de ramp niet te overzien geweest. Dank zij onze nieuwe waterleiding, die uit stekende diensten bewees, mocht men er in slagen de in de laatste jaren nieuw bijge bouwde perceelen der firma Ter Kuile Morsman eveneens te behouden. Te drie uur was men den brand meester. Men vermoedt dat de brand ontstaan is op de drogerij. Ruim 150 personen zijn thans zonder werk. De fabriek werkte met 12,000 spindels. De schade, door de overigens behouden ge bleven weverij geleden, wordt door de taxateurs op 14 of 15 pCt. gesteld. Alles was te Rotterdam en Amsterdam op beurspolis verzekerd. Antwerpen, 30 Mei. Gisteren had de zeilwedstrijd op de Schelde plaats welke door de Yacht-Club was georganiseerd. Een twin tigtal vaartuigen nam er aan deel. Op den terugtocht stiet een groot jacht de «Admiraal de Ruyter," toebehoorende aan den heer Wil lem van Maenen, tegen een boei en sloeg om. Alle opvarenden werden gered behalve de heer Hoefnagels (een advocaat) en de schipper. De echtgenoote van den heer Hoef nagels werd gered. Te Antwerpen veroorzaakte deze ramp groote ontsteltenis. De beruchte moordenaar Deeming is te Melbourne opgehangen, in tegenwoor digheid van ongeveer 100 personen, ter wijl een groote menigte buiten de gevan genis stond en den tijd doorgebracht met den ongelukkige te verwenschen. Deeming gedroeg zich rustig, ofschoon hy eenigs- zins beefde en doodsbleek was. Volgens de laatste berichten zou hij zyn schuld aan de moorden erkend hebben. Te Melbourne heeft de geheele geschie denis van dezen moordenaar gedurende de laatste weken de algemeene aandacht ge heel in beslag genomen. Eiken dag ston den er tal van menschen om de gevange nis en daaronder vooral vrouwen. Rech ters, regeeringsbeambten, vrouwen van magistraten en ontslagen boeven verdron gen elkander in het Hof tijdens het geding. In de gevangenis werden buitengewone voorzorgen genomen, om te verhinderen, dat het voedsel van Deeming vergiftigd werd. Hooge beambten en zelfs ministers gingen door de tralies kijken om den ongelukkige waar te nemen en zelfs werd het touw van den beul beproefd. Het volk scheen, evenals Deeming, elk gevoel van betamelijkheid te hebben verloren en de pers niet het minst. De Engelsche morgenbladen van Maan dag (23 Mei) bevatten alle lange artikelen van den merkwaardigen booswicht. Het verschil in tijd tusschen Melbourne en Londen liet juist toe de telegrammen in tijds te ontvangen en op te nemen. De «Postc bevat het officieele ver haal van het geval in de Wrangel-strasse te Berlijn, waar de schildwascht een man doodschoot. De soldaat Luck stond op schildwacht en werd lastig gevallen door drie mannen. Zy gingen voor hem staan om hem het op en neer loopen te beletten en toen hij hen verscheidene malen waarschnwde, trok er zelfs een zijn mes. De schildwacht deed een greep om hem in arrest te nemen, maar de man ontsnapte. Nadat Luk halt* had geroepen, deed hij het noodlottige schot. De Canadeesche gouvernements- 8tooraboot »Quadra« is op reis naar de Behringzee met man en muis vergaan in Barclay-Sound. Onder de verongelukten aan boord is prof. Mac. Coun, die door de Regeering belast was met een onderzoek omtrent zekere bijzonderheden betreffende het leven der robben. Een «royale brniloft< is onlangs te Fischhausen, in West-Pruisen, gevierd. De bruiloftsgasten, 168 in getal, hebben daar een os, drie varkens, vier kalveren, 18 kuikens, 10 ganzen en nog een aan tal eenden en duiven opgegeten. Daarbij dronk men vier vaten bier, 40 liter rum en 50 liter verschillende andere dranken. Ingezonden. Helder, 28 Mei 1892. Geachte Redactie Verschaf mij s. v. p. de gelegenheid, om met een enkel woord te spreken over het gebeurde bij het stombureau op jl. Donderdag morgen. Ik was daarby niet tegenwoordig, maar vernam eerst des avonds wat er gebeurd was. Ik geloof dat het protest weinig zal uitwerken, omdat onze Burgemeester, toen hij zitting nam als Voorzitter van 't Stembureau bij de eerste verkiezing, moeielijk kon weten, dat hot slot der geschiedenis zijne verkiezing zou wezen. Hij was, ja, Candidaat gesteld, ik meen door drie Vereenigingen in dit district, doch dit is niet altijd een bewys dat men er komt. Toen de Burgemeester bemerkte, dat ernst werd, trok hij zich van het Stembureau terug, 'tls waar, de lettar van art. 19 der Prov. wet, laat aan duidelijkheid niets te wenschen, doch 't is nog niet te zeggen hoe zij, die tot beslissen geroepen worden, over de zaak zullen oordeelen. Toch vindt menigeen het zeer goed, dat het protest is gedaan, beter dan dat er later over gesproken zou worden. Als 't nu door de heeren te Haarlem naar recht en billijkheid wordt uitgemaakt, dan kan iedereen tevreden zijn en valt er later niets meer over te zeggen. Mocht een nieuwe herstemming of stemming noodig worden geacht, 't is niet anders. Aan de 1900 kiezers, die telkens thuisblijven, veroorzaakt dit hoege naamd geen last. Slechts een vierde deel van het kiezerscorps in dit district geeft zich de moeite om aan de leden van 't stembureau te toonen, dat er werkelijk nog kiezers in de wereld zyn W. Correspondentie. Is er niet vraagt B. iets aan te doen, dat aan den noordelijken ingang der Lange- straat een beter aanzien wordt gegeven 't Is een plek, wuar heel wat passage is, vooral in den zomer en toch is die plek in zoo'n deerniswaardigen toestand. Van het voor malige parkje zyn nog een 4tal hoornen blyven staan, overigens is alles daar leelijk, onooge- lijk. Twee oude huisjes staan half over den weg en de schuttingen, waarop men, de straat inkomende, den blik slaat, zyn zeer oud en zeer gehavend. Als particulieren zegt B. eens met het Bestuur der Verfraaiings- Commissie in overleg traden, om de noodige verbetering aan te brengen. Hij beveelt dat ten zeerste aan. Op den 3en Juni, hopen onze geliefde Ouders: A. VAN DEN BERG en G. MOOIJ, den dag te herdenken, waarop zij vóór zestig jaar in het Huwelijk zyn getreden. Callantsoog, 30 Mei 1892. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vrijdag 3 Juni hopen onze Pf geliefde Ouders j&É> H DIRK KRUK S I2| en M CATHARINA MARTHA ROODT, |!i hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder/Amsterdam, 31 Mei 1892. Namens hunne dankbare Kin- i m deren, Behuwd- en Kleinkinderen.! Geboren AARJEN. Zoon van P. MOOLHUIJSEN M. MOOLHUIJSEN-Hoogerduin. Helder, 28 Mei 1892, Geboren JOHANNES, Zoon van K. BAKKER en C. M. BAKKERSchreuder. Helder, 27 Mei 1892. Ontijdig bevallen van een Meisje M. JANZEN—klik. Helder, 28 Mei 1892. Voorspoedig bevallen van een Zooff A. DE GROOTE— SMITS. Helder, 27 Mei 1892. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze zeer ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, Martinus Philippus Verbeet, in den ouderdom van 54 jaren. Helder, 31 Mei 1892. Wed. M.Ph. VERBEET— Bakker. M. Ph. VERBEET Jr. T. VERBEET. J. J. VERBEET. J. C. VERBEET-Seijs. De Heer en Mevrouw ABERSON Bouriciüs. p. p. c. De Heer en Mevrouw VAN VLOTEN MICHIELSEN betuigen hunnen hartelijken dank voor de belangstelling ondervonden by de geboorte van hun Zoon. Kraamvisites worden bij voorkeur af gewacht op Vrijdag 10 Juni 1892. Helder, 1 Juni 1892. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan Familie. Vrienden en bekenden voor de blyken van belangstel ling, bij de teraardebestelling van hunne dierbare Moeder CORNELIA ABBENES, Wed. van F. MOOY bewezen. Inzonder heid aan den President en Dragers van de Vereeniging «Ontwaakt by Tijdsc voor den laatsten dienst, haar bewezen. Namens de Familie, F. MOOY en Echtgenoote. B. STRIKKER en Echtgenoote. G. HUIBENS en Echtgenoote. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg, hun hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de vele blyken van belangstelling, bij hun Zilveren Hu welijksfeest ondervonden. Wieringen, 29 Mei 1892. P. KEIJZER en Echtgenoote. DANKBETUIGING. Aan allen, die ons in staat hebben ge steld, met de kinderen onzer ZONDAG SCHOOL een uitstapje naar Alkmaar te maken inzonderheid aan den Heer WEL TEVREDEN, voor het kosteloos afstaan zyner stoomboot, den Heer VAN DER WAL, voor de gulle ontvangst der kinderen en de Politie voor 't handhaven der orde, wordt hiermede onzen hartelijken dank betuigd. Namens het Corpste den Helder VISSER, Sergeant, WELTEVREDEN, Candidaat. GEUS, Sergeant. De ondergeteekenden, alle Melkverkoo- pers in deze gemeente, noodigen hunne vakgenooten dringend uit eene algemeene vergadering bij te wonen a. 8. Donder dag, 's avonds 9 uur, in het lokaal van Mej. BLOOS, om met welwillende mede werking der ingezetenen, voortaan des Zon dags slechts eenmaal de uitbrengklanten te bedienen. Namens 24 vakgenooten, H. BAKKER. De ondergeteekende be richt bij deze dat by akte den 13 Mei 1892 voor hem verleden, de statuten der naamlooze ven nootschap scheepstimmerwerf «DE LAST DRAGER", zyn gewyzigd, waarop de Ko ninklijke bewilliging is verleend by Besluit van den 26 April 1892 no. 37 en in haar geheel is opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 30 Mei 1892 no. 125. Geschiedende deze aankondiging naar aan leiding van het bepaalde by art. 38 van het Wetboek van Koophandel. HORDIJK, Notaris. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- en borgtochten of papieren onder zich hebben ten laste van den Heer J. G. D. TISMEER, gewoond hebbende te Helder en aldaar overleden 15 Mei jl., worden verzocht daarvan op gaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris HATTINGA RAVEN, vóór of op 15 Juni a.s. De ondergeteekende heeft de eer U kennis te geven, dat hy zijne Timmermans-, Smids- en Aannemers-Affaire op heden heeft over gedaan aan den Heer F L O RI S STEEMAN, koopman alhier, in wiens dienst de ondergeteekende voorloopig als uitvoerder zal werkzaam zyn. Hoogachtend, Uw dw. dr. T. C. G. MOORMAN. Helder, 1 April 1892. Naar aanleiding van boven staande mededeeling veroorlooft zich de ondergeteekende zijne Timmermans-Affaire en Smederij in uwe welwillendheid aan te bevelen, belovende eene zorgvuldige en billijke uitvoering van uwe orders. Hy verzoekt U er nota van te nemen, dat hij deze zaken zal dry ven onder de firma FL. STEEMAN, vroeger MOORMAN, en dat bij aan Th MOORMAN, procuratie heeft verleend, voor zooveel betreft het dagelyksehe beheer van den Timmermans winkel en de Smedery. Hoogachtend, Uw dw. dr. Fl. STEEMAN (vroeger Moorman). Boodschappen worden aangenomen Koningstraat 76 en 112. BRANDWAARBORG-SOCIËTEIT. Zy verzekert roerende en onroerende Goederen. De Sociëteit «DE AMSTEL« verzekert alle schade, zonder brand ver oorzaaktdoor den bliksem, ontploffing van gas, tot verlichting dienende, en door het springen van stoomketels. De Sociëteit «De Amstel« is gevestigd te Amsterdam. Hare Directeuren zyn de Heeren BEKOUW MIJNSSEN.en Agent te Helder en Omstreken by wien Polissen gesloten en inlichtingen verstrekt worden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2