16en Juni als zoodanig vervangen door den luit. ter zee le kl. H. O. Feith, thans op non-acti viteit. De Init. ter zee le kl. J. E. Sickens, comman dant van Hr. Ms. gaffelschoener „Argus," wordt den len Juli a.8. op non activiteit gesteld en als- zoodanig vervangen door den luit. ter zee le kl. W. A. Cambier, thans le officier aan boord van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wussenaer," te Amsterdam met deze laatste funotie wordt den len Juli tijdelijk belast de uit Oost-Indië teruggekeerde luit. ter see le kl. P. H. Brocx. De luit. ter zee le kl. O. H. Kuijck, le officier aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip 4e kl. „Bonaire", wordt op non-activiteit gesteld en ver vangen door den luit. ter zee le kl. J.M. Noor- duijn, thans le officier aan boord van Hr. Ms. monitor „Krokodil". De luit. ter zee le kl. H. Slot, dienende aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip le kl. „Jo- han Willem Friso", wordt den 16n Juni op non activiteit gesteld, terwijl de aan boord van dat stoomschip dienende luit. ter zee 2e kl. J. A. van der 8tar met dien datum wordt overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoet- sluis. De luit. ter zee 2e kl. F. K. van der Weijde wordt den löen Juni overgeplaatst van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis naar Hr. Ms. ram- schip „Quinea" te Willemsoord. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Prinses Amalia", naar Amsterdam, pass. 2 Juni Gibraltar. Het stoomschip „Sumatra* van Amsterdam, vertrok 2 Juni van Genua. Het stoomschip „Conrad", naar Amsterdam, vertrok 3 Juni van Genua. Het stoomschip „Prinses Sophie", naar Am sterdam, pass. 3 Juni Perim. Het stoomschip „Gelderland", naar Java, vertrok 3 Juni van Suez. Het stoomschip «Prinses Marie", naar Am sterdam, vertrok 4 Juni van Padang. Het stoomschip „Utrecht", arr. 4 Juni te Rotterdam. Het stoomschip «Ratavia", van Rotterdam, pass. 4 Juni Ponta de Guia. Marktberichten. Alkmaar, 4 Juni, Aangevoerd 17 paarden f 100 a 300, 53 koeien en ossen f 60 a 170, 42 nucht. kalveren f 5 a 14, 463 magere scha pen f 12 a 22, 854 lammeren f 6 a 12, 84 magere varkens f 16 a 21, 348 biggen f 5 a 9, 14 bokken sn geiten f 3 a 8, 4 kleine bok jes f 0,75 a 1,50, boter per p. f 0,55 a 0,65, eieren f 3 a 3,50 per 100. Hoorn, 4 Juni. Aangevoerd tarwe f 7,50 a 10, Gerst f4,75 a 5,75, Havar f3,50 a 4, witte erwten f 10,50 a 13, groene f 13,50 a 16, grauwe f16 a 20, vale f 12,50 a 18, bruine boonen f 8,25 a 11, karwei zaad f 18,25 a 19, 25 paarden f70 a 160, 31 koeien f130 a 250, 580 schapen f 16 a 22, 529 lammeren f6 a 10, 15 kalveren fl a 20, 28 varkens f10 a 18, 2 zeiigen f20 a 40, 110 biggen f4 a 9, kipeieren f 3 per 100, 2344 kop boter f0,62£ a 0,67£ per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 3 Juni. Aangebracht door 1 kotter 5. D. 283, schipper Scholder, met 250 tongen, 100 kleine tongen, tarbot en poon, besomming f 80. 4 Juni. Van vletten en Texelaars 780 roggen per stuk 55 cent. 100 kerders met 30 tot 150 tongen p. st. 25 a 35 cent, 20 tot 200 kleine tongen p. st. 15 cent, 6 tarbotten p. st. f 5 a 7, 3 tot 10 mand kleiua schol p. m. f 1 a 2, 1 tot 2 mand schar f 2,50 a 3, 3 tot 10 roggen p. st. 65 cent. 6 Juni. Van vletten 280 roggen p. st. 55 a 60 cent. 7 Juni, v.m. 8 u. Van Texelaars en vletten 520 roggen p- st. 60 a 65 cent. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Yan af 2 Juni tot en met 4 Juni. ONDERTROUWDT. Paauw, sergeant majoor en A. Boon. B. Boschma, konstabels- maat en G. Willems. J. Gerritse, ziekenop passer en D. Baas. GETROUWD: J. van Willigen en M. C. Kraft. H. Riedeman en M. C. Donker. P. de Wyn on W. Schagen. BEVALLENA. G. de Haan—Kragt, z. A BakkerHoelandt, z. E. G. J. Mouton Noordendorp, z. M. KikkertSallem, d. C. A. KurtzJonker, z. OVERLEDEN: E. Bieker—Teerink, 64 jareD. J. H. J. Dito, 2 md. J. Vredenburg, 64 jaren. J. van der Oord, 49 jaren. J. de Vries, 41 jaren. S. Poorters, 4 md. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 Sigarenpijpje. Adres KLAAS BUURMAN, 2de Vroon straat 1 half versleten Jasje, waarbij eeu pakje tabak en een spiegeltje. Adres Bu reau No. II1 halfversleten Handschoen, 1 Huisdeursleutel, 1 Knipmes. Ingezonden. Monteer de Redacteur, wil zoo goed zijn in het algomeen belang, het volgende in uw blad op te nemen. Verschillende gezinnen in deze gemeente hebben Zondag en Maadag 30 en 31 Meijl., biefstuk gebruikt, geleverd door de slagers E. en O. alhier. De gebruikers werden allen zeer ernstig on gesteld en zullen naar het schijnt nog geruimen tijd de gevolgen er van ondervinden. Waarscbynlyk is de biefstuk afkomstig uit partijeu vleesch, die per nachttrein hier worden ingevoerd, van beesten, die buiten deze ge- meento, wegens ziekte of gebreken zyn afge maakt. Van zulk vleesch zal wellicht zonder veel schade voor de gezondheid, gegeten kunnen werden als het dóór en dóór gaar is geworden door koken, stoven of braden en het schadelijke bestanddeel door de groote vuurhitte werkeloos is geworden. Voor biefstuk, die slechts wordt geroosterd, is dit vleesch teu eenenmale ongeschikthet vergif in het ^ongare vleesch blijft werkzaam en wee degenen, die daarvan etenzij bester ven het of voor het minst ontvangt hunne ge zondheid een geduchten schok. Aan het rauwe vleesch is dc ongeschiktheid niet te bespeuren. Daarom is het van zooveel belang dat de slager geen biefstuk verkoopt dan van gezond door hem zelf geslacht vee. Waakt hij daarvoor niet en is zijn zucht naar gewin zóó groot dat hij daaraan des noods het leven van zyn klanten opoffert, dan is het hoogst gevaarlijk voort te gaan met het gebruik van door hem geleverde biefstuk en doet men voorzichtig daar van voor goed af te zien. De slager moge er dan eene andere bestemming aaa geven, en loone het kwaad zijn' meester. L. Zondagsrust. Onze plaatselijke afdeeling der Nederland- sche Vereeniging tot bevordering der Zondags rust zit niet stil. Zij tracht de zaak, die zij voorstaat, met kracht te bevorderen. Getuige nu weêr haar optreden in 't belang der melk- verkoopers. Zij zou zich echter in groote mate verdienstelijk maken en ongetwijfeld veler harten winnen, als zy pogingen aanwendde en des noods de medewerking van 't Hoofdbestuur inriep, in 't belang van de bemanning der in de havens aanwezige oorlogsbodems. Waartoe toch dient de bepaling, dat de wekelyksche inspectie van het personeel en het materieel onzer oorlogsbodems juist op Zondagmorgen moet geschieden Is er niet eene andere re geling mogelijk, zonder dat de eischen van den dienst benadeeld worden De kennisneming van dit gebruik, dat nog altyd bij de Marine bestaat, zal, hopen wij, der' bovengenoemde werkzame afdeeling ten spoorslag verstrekken, om ook in dit opzicht nuttig werkzaam te zijn, in 't belang van 't personeel der Marine, in 't belang van de rust op Zondag. O. De schutting in 't Plantsoen. Sedert maanden staat de leelijke schutting in het Plantsoen naby het spoorwegstation den wandelaar dwars in den weg, als hy zich van den Stationsweg in rechte lyn naar de Keizerstraat wil begeven. Het plaatsen van die schutting is den eigenaar van het aldaar aanwezige bouwterrein toegestaan, omdat hij plan had, daarop een gebouw te plaatsen. Al wat men ziet, doch 'er wordt niet gebouwd, en toch blyft de lastige en leelijke schutting als een echte sta-in-den-weg daar staan. Is daar nu niets aan te doen? Ik geloof ja. Nu het blijkt, dat die schutting daar niet aan wezig is, om tijdelijk een erf te omheinen, waar men met bouwen bezig is, geloof ik vast en zeker, dat onze burgervader heeft toe te passen een art., ik meen 232, der Alge- mcene Politie-Verordening,'twelk aldus luidt: „Met boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen, wordt gestraft ieder eigenaar of beheerder van een aan de straten of wegen liggend erf, indien by dat erf daar van niet afscheidt door gemetselde muren of houten schuttingen, ter hoogte van 2 M. ge meten boven den weg. De schuttingen moeten worden gemaakt van schuin op elkander ge streken en geschaafde deelen, die behoorlijk geverfd en alzoo onderhouden worden." Blykbaar is meergenoemde schutting, na zoo lang vruchteloos gewacht te hebben, dat binnen haren omtrek bouwmaterialen verwerkt zouden worden, een schutting als gewone, blyvende schuttingen geworden, en daarom is op haar toepasselijk het bovenaangehaalde artikel der thans in werking zijnde Politie-Verordening. We houden ons overtuigd, dat het publiek van den Helder en het Nieuwediep het zeer zou toejuichen, als hij, die zoo'n sta-in-den-weg daar neêrzette, op krachtige en afdoende wijze herinnerd werd aan de duidelyk sprekende bepaling, die hem verplicht een nette schutting om het hem toebehoorend bouwterrein in 't Plantsoen te plaatsen. Nog liever nam hij dat ding maar weg! R. Vervolg der Berichten. Van de verschillende reisgelegenhe- den van en naar deze gemeente is vóór en tijdens de beide Pinksterdagen door zeer velen gebruik gemaakt om bezoeken elders af te leggen. Kon dit voorbeen, bij mindere gelegenheid tot reizen, slechts zeldzaam geschieden, thans, nu spoorweg en stoombootdienst daarvoor als zyn inge richt, kunnen zeer velen zich de weelde gunnen, om zich op de feestdagen naar elders te verplaatsen. Het is niet ons voornemen, om van alle door de Politie «opgemerkte* over tredingen der onlangs in werking gestelde Algemeene Politie-Verordening, in deze Courant melding te maken. Wellicht werd het zondenregister ook wat heel uitgebreid. Toch meenen we, ter waarschuwing aan huismoeders, dienstboden en schoonmaak sters, te moeten mededeelen, dat dezer dagen het volgende artikel dier Verorde ning werd toegepast op een in de Dijk- straat begane overtreding„Met boete van ten hoogste f3.wordt gestraft ieder, die de straat schrobt of veegt tusschen 2 uur des namiddags en 10 uur 's avonds." Wij bevelen onze lezeressen aan, van deze mededeeling kennis te nemen, ten einde zich te vrijwaren voor de nadeelige gevolgen, die het overtreden der aange haalde bepaling zou na zich slepen. Naar wij vernemen, wordt 't plan van de melkverkoopers alhier, om op Zondag hunne «uitbrengklanten* slechts ééns per dag te bedienen, door 't publiek vry gun stig ontvangen. Een groot deel der klanten is tóch omstreeks dien tijd, tengevolge van kerkbezoek of wandeling, niet tehuis. Velen gunnen zeer gaarne den melkver koopers een grootere mate van Zondags rust, ook omdat het ongerief, dat door het éénmaal melk bezorgen ontstaat, niet zoo heel groot is. Naar wij vernemen, hebben zich voor de bestaande drie vacaturen bij het onder wijzend personeel aan de openbare scholen in deze gemeente, negen sollicitanten aan gemeld. Één dier vacaturen bestaat reeds sedert het laatst des vorigen jaars, en heeft voortgeduurd door het bedanken van een onderwijzer, die door den Raad was be noemd. Zondagmorgen werd door den kapitein ter zee K. A. Stakman Bosse a. b Hr. Ms. «Friso* op de meest plechtige wijze en onder hartelijke toespraak aan den opperschipper W. M. Herrebout de kleine gouden medaille voor 36-jarigen eerlijken en trouwen dienst uitgereikt. Uit de «Tuskar* zyn sedert de jongste opgaaf 182 balen katoen gelost. Hr. Ms. «Uraniac is heden met de adelborsten naar de Zuiderzee vertrokken. Door Burgemeester en Wethouders is Vrijdag jl. alhier aanbesteed het maken van een hooi- en wagenschuur by de mest vaalt, minste inschrijver de heer H. Wyker. voor f 994. De heer P. Stikkel, secretaris der gemeente Texel, heeft wegens hoogen ouder dom ontslag gevraagd, dat op eervolle wijze door den raad dezer gemeente is toegestaan onder toekenning van een jaar- lyksch pensioen van f 600. Vanwege de Vereeniging «Het Neder- landsch Paardenstamboek, zal op Dinsdag 28 dezer te Kolhorn, gemeente Barsinger- horn, een keuring van merriën ter uit reiking van aanhoudings-premiën plaats hebben, voor het noordelijk gedeelte dezer provincie. Voor 't middendeel der provin cie zal de keuring te Beverwijk en voor 't zuidelijk deel te Hoofddorp (Haarlem mermeer) geschieden. Aangifte moet wor den gedaan bij den heer W. Teengs, te Wieringerwaard. Woensdagavond was te Utrecht een vergadering aangekondigd door de sociaal democratische Studentenvereeniging, waarin de heeren F. van der Goes en Triebeis, uit Amsterdam, als sprekers zouden op treden. Het scheen eenige moeite gekost te hebben, een geschikt lokaal te vinden, maar ten slotte was daartoe aangewezen een tapperij om den hoek der Kroonstraat en Nieuwe Kade, in het hartje van wyk C. de zoogenaamde Oranjebuurt. De stem ming van de bevolking in deze wyk was alles behalve vriendschappelijk tegenover de veigaderiug. Kort na de opening der bijeenkomst deed zich een geweldig geraas hooren, geschreeuw en ketelmuziek, zoodat men in het lokaal den spreker niet kon verstaan. De Oranjebuurters, gewapend met potdeksels en pannen, verzamelden zich om het kroegje en maakten zich ge reed om hun ontevredenhetd te betuigen over deze vergadering, welke zij beleedi- gend achtten voor hunne Oranjegezinde gevoelens, vooral in deze dagen, nu de geheele wijk zich voorbereidt op 't aan staande bezoek der Koninginnen. De politie zag in dat er reden tot be zorgdheid was, en ging de vergadering waarschuwen, om te vertrekken nu het nog tyd was. Onder aanvoering van vrouw Blommers, een bekende figuur in de Oran jebuurt, voor deze gelegenheid in een oranjemantel gehuld en gewapend met een vlag, kwam een groote troep, waaronder vele vrouwen, zingende langs het vergader lokaal, waarbij een paar steenen door de ruiten gingen. Intusschen was het lokaal reeds ontruimd. Onder geleide van de politie, welke met tact optrad, kwamen de bezoekers der vergadering uit de voor hen gevaarlyke plaats, waarbij sommigen uit de handen van het volk moesten worden verlost. Te Slochteren is in een dicht met dennen beplant gedeelte van het bosch, toebehoorende aan Mevr. de wed. Van der Hoop in de onmiddellijke nabijheid van het vroegere hol van den bekenden inbre ker Schróder nu een andere schuilplaats ontdekt. Deze bestaat uit een cirkelvor mige aarden verschansing van ruim 8 voet hoogte en ongeveer 10 voet middellijn of 4= 32 voet omtrek. Ter hoogte van een voet is binnen in dien wal een bed van dennennaalden gemaakt en het geheel is verder door een menigte struiken omge ven, zoodat het schijnt, alsof er een of meer personen reeds vertoefd hebben, te meer daar het juist te midden van het dichtste gedeelte van het dennenbosch is aangebracht. Hoe dit er gekomen is weet men niet, maar in verband met Schröders verblijf in deze streken maakt men allerlei gissingen. In zake den gepleegden diefstal van 32 gouden, zilveren en nikkel heeren- en dameshorloges, in den nacht van 24 op 25 Mei jL, by den horlogemaker A. Ebe- ling, hebben de verdachten H. H. van de B.f uit Oploo, en J.A. Th., uit Den Bosch, zwervende en recidivisten, die ondanks halsstarrige ontkentenis beiden in voor- loopige hechtenis waren gesteld, thans aan den commissaris van politie het feit bekend en de plaats aangewezen, alwaar zij den buit hadden begraven. Op de eene plaats werden ontdekt 28 dier horloges en op de andere 4 horloges, welke laatste zij hadden getracht te gelde te maken. De verdachte J. A. Th. heeft bovendien den 21gtenMei jl. in de sociëteit te Beek bij Nijmegen drie biljartballen gestolen en in Den Bosch verkocht voor f 10, welk feit hij mede heeft beleden. Donderdag had op 's Rijkswerf te Hellevoetsluis een ernstig ongeval plaats. Toen de bankwerker v. d. B. een stuk ijzer onder den stoomhamer wilde pletten, sloeg hem de volle laag vonken door het zich op het aambeeld bevindend water in het aangezicht. Hy is onder behandeling van den geneeskundige op 's Rijkswerf gesteld. In een der herbergen op de Nieuw- markt te Amsterdam zyn 2 personen ge arresteerd, die een persoon voor f 140 hadden opgelicht met valsch kaartspelen. Men schrijft uit het Westlaud: De Meimaand ligt weder achter ons was de eerste helft koud en guur als de maand Maart, in de laatste helft heeft zij haren naam goed opgehouden en het aard rijk met de koesterende zonnestralen ver kwikt. Opmerkelijk is wel, dat er dit voorjaar zoo bitter weinig hemelwater komt, in de laatste dagen begonnen alle gewassen reeds sterk uaar regen te ver langen, behalve misschien op de laag aan het boezemwater gelegen landen. Vooral het weiland, dat hier en daar half door de zon verbrand was, smachtte naar wa ter ook de aardbeien in de bakken waren er hard om verlegeugelukkig heeft een onweersbui eenige verkwikking aangebracht hoewel er betrekkelyk nog maar zeer wei nig water is gevallen, slechts even vol doende om den bovengrond een weinig te bevochtigen. 'tls te hopen, dat er spoedig eens een ferme bui moge volgen, die, opnieuw door warm weer [gevolgd zeer zeker allergun- stigt op den groei zou werken. Hulp aan schepen in nood. Naar aanleiding van de verschillende voor vallen, die plaats hadden bij de stranding van het stoomschip der Nord Deutsche Lloyd de „Eider", hebben de eigenaars van de „Graphic" en de „Daily Graphic" onlangs een prijs uit geloofd van 1200 gulden voor het uitvinden van het beste middel, waardoor een gestrand schip in gemeenschap met de kust zou kunnen komen. De schout-by-nacht Seymour, kapitein Vyvyan en Wyatt hadden zich op verzoek van de eigenaars der genoemde bladen, als jury ter beoordeeling der plannen beschikbaar gesteld. Er werden vóór den 31en Maart, 1899 plannen ingezonden. Na die datum kwamen er nog 300, maar deze bleven buiten mededin ging. Onder die 1899 plannen, waren er slechts 100, die door buitenlanders ingezonden waren. Van deze honderd kwamen de meeste uit Duitschland en Oostenrijk. Uit Frankryk en Amerik i werden er slechts een paar gezonden. De jury heeft die 1899 plannen verdeeld in 28 rubrieken. De eerste rubriek was die der «boeien". Van deze soort waren er 262 in zendingen. Hierop volgde torpedo's, vliegers, kanonnen, vuurpijlen, onderscheidelijk met 242, 239, 167 en 165 inzendingen. Een geheele rubriek bevat dan ook 23 nummers, die door de jury als„onzinnige voorstellen" betiteld worden. De commissie beeft den prys toege kend aan de 5de rubriek, t. w. die der vuur pijlen. Hiervan waren 165 inzendingen, en de doelmatigste was die van de heeren Noble en Thomson. De jury stelde vier voorwaarden. Het ge meenschapsmiddel moest namelijk bruikbaar wezen, eenvoudig, gemakkelijk vervoerbaar en goedkoop. Ook wilde de jury een middel hebben, dat aangewend kon worden zelfs al was er op de kust in welker nabijheid het schip strandde, van menschen hoegenaamd geen hulp te ver wachten. Van de verschillende rubrieken bepaalde zich de jury tot die der vuurpylen. Zij geeft de redenen op welke haar tot die keuze ge leid hebben. Die redenen zijn voornamelyk, dat van alle middelen de vaurpijl het meest voldoet aan de eischen, die de jury reeds voor dat de rubrieken bekend waren,gesteld had. De vuurpyl, door de heeren Thomson en Noble voorgesteld, is voorzien van een enterdreg. Deze enterdreg heeft vangers, die op hel oogenblik dat de pyl door de lucht vliegt, zich langs de pyl uitstrekken, maar bereikt deze den grond, dan schieten zij uit en klem men zich vast. Deze enterdreg kan bevestigd worden op de bekende Board of Trade-vuur- pijlen. Dit is een groot voordeel. Ten eerste omdat de pylen bekend zijn als uitstekend geschikt in 't gebruik en ten tweede, omdat zy overal verkocht worden. De uitvinding kan zoowel gebruikt worden tot het wegschieten van een enkele als van een dubbele lijn. Is men in de nabyheid van een kast waar bevriend volk het schip gade slaat, dan kan men volstaan met een enkele lijn weg te schieten. Is er eenmaal een ver binding tusschen het strand en het schip tot stand gebracht, dan heeft men immers op het schip slechts een dikker touw aan de lyn te hechten, dat dan door het volk op het strand naar de kust getrokken kan worden. De jury is ten volle overtuigd van het nut der enterdreg. Zij zou echter de volgende proe ven nog willen nemen. Ten eerste zou zij willen zien of de be kende Board- of Trade-pylen de meest geschikte pylen zyn om een enterdreg naar de kust te schieten. Ten tweede moeten er verschil lende soorten van dreggen gemaakt worden. Ten derde behoorde men na te gaan, of deze dreggen niet alleen zich goed vasthechten, maar of zy vlug en in vaste richting door de lucht vliegen. Ten vierde dient onderzocht te worden, op welke gedeelten van het schip, onder velschillende omstandigheden, het weg schieten moet plaats hebben en welk soort van lynen de voorkeur verdient. Uit Hellevoetsluis meld men De bootmansmaat v. B., die Zondagavond tusschen 7 en 8 uren zich nog even ver kwikken wilde met zwemmen, is niet aan boord van Hr. Ms. wachtschip terugge keerd. Zeer waarschijnlijk is hij, niet be kend met den loop van den oeverlijn van het Haringvliet, in de diepte weggezonken. Zijne familie heeft f 25 toegezegd aan hem die zyn lyk vindt. De Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als ma chinist aan boord van koopvaardijschepen zal, overeenkomstig het bij koninklijk be sluit vau 18 Maart 1891 (Staatsblad No. 76) vastgesteld reglement voor die examens, aanvangende den 28sten Juni a. s. te 91/# uur voormiddags, zitting houden in het Nutsgebouw te Amsterdam. De voortvluchtige kassier van het Huis Rothschild te Frankfurt, Jager, die eenigen tyd geleden te Caïro in hechtenis werd genomen, is thans te Alexandrië ingescheept naar Triëst. By de moeder van zyn neef GerlofF, die als verdacht van medeplichtigheid aan de verduistering van gelden, eveneens in hech tenis werd genomen, is door de politie een onderzoek ingesteld, dat aan het licht bracht, dat er in het privaat voor een waarde van ongeveer 500,000 Mark aan verscheurde bankbiljetten geworpen was. Ook in den kelder was een aanzienlijke voorraad bankpapier verbórgen. De moeder en de zuster van Gerloff zyn eveneens in hechtenis genomen. Omtrent het ongewone spoorwegon geluk in Hongarije zyn thans de volgende bijzonderheden bekend. Reeds vóór Jase- norac had de trein een hevig onweder met een feilen storm te verduren gehad, maar men achtte het toch niet raadzaam, in die plaats te blijven. Na het vertrek werd het hoe langer hoe erger en bovendien werd het weldra bijna geheel donker. Zoo lang men door bosschen beschut was, kon de trein het nog uithouden, hoewel machinist en stoker, uit vrees voor den woedenden orkaan, de knetterende donder slagen en de helle bliksemstralen in de duisternis, op den vloer van de locomotief ineengehurkt zaten, maar toen men op de vlakte kwam was het gedaan. De geheele trein, vijf wagens en de locomotief (een gevaarte van 70 ton) werd opgenomen en een eind verder in het water geworpen. Hoe het mogelijk is dat er nog iemand heelhuids afkwam, begrijpt men niet. Er waren 23 passagiers min of meer ernstig gekwetstmaar nadat er hulp was komen opdagen en zij verbonden waren, konden de meesten toch weer huiswaarts keeren. Menschen met een krachtigen wil brengen veel tot stand. Dikwijls begaan ze fouten. Maar die fontcn zyn eerder hun roem dan hun schande. Wie nooit iets wil, nooit iets aan vat, nooit iets onderneemt, nooit jaagt naar een doel, die begaat nooit een fout. Zyn gan- sche leven uitgezonderd dat uit óén enkele groote fout bestaat Enkhuizen, 6 Juni 1892. Ji. Vrijdag nacht werd de visscher D. Lab, komende van den ansjovis-visscherij, door een tjalk over zeild. De schipper en knecht zyn gelukkig ge red en hadden slechts het verlies van eenige duizend ansjovis te betreuren. De ansjovisvangst schijnt betor te worden. Heden was de gemiddelde aanvoer 3000 per schuit. Velen Noordzeevisschers zullen morgen weder aanvangen. Het soort is ongelyk, doch de meesten zijn groot van stnk. Heldersche Moppen. Zoo, wilt gij deze woning van mij huren Hebt gij kinderen Neen mijnheer Honden Neen Een piano? Neen Een naaimachine? Neen, maar ik heb een onde theeketel, die wel eens zingt als het water kookt. Ik hoop dat die u niet hinderen zal. o Voorzichtig. Uitgever«Heeft al eens iets van u, ge drukt en met uw naam, het licht gezien Schrijver: „O ja dat is te zeggen alleen Uitgever: „O, maar u moet niet denken dat ik uwe geboorte-advertentie bedoel o De zeldzame hond. Een dame komt bij een hondenkoopman. „Ik woon in de voorstad en zon gaarne een goeden huishond hebben," zegt zij. De koopmanJa, mevrouw." De dame „Maar natuurlyk niet zoo een, die ons door zijn geblaf in onze nachtrust stoort." De koopman„Neen, mevrouw." De dameHij moet groot en sterk en waaksch zyn." De koopman „Ja, mevrouw." De dame«Maar tegen ons moet hy zoo zacht als een lam zijn." De koopman „Ja, mevrouw." De dame„En hy moet eiken landlooper, die in de nabijheid van oas huis komt, ver jagen." De koopmanJa, mevrouw." De dame „Maar hij mag niet eiken armen man, die werk zoekt, aanvallen." De koopman „Neen, mevrouw." De dame: „Maar als er dieven inbreken, die mag hij half verscheuren." De koopman «Ja, mevrouw." Do dame„Natuurlyk mag hy geen buur man, die ons 's avonds komt bezoeken, aan vallen." De koopman„Neen, mevrouw." De dame«En hij moet de menschen, die 's nachts mijn man, die dokter is, komen halen, niet lastig vallen." De koopman „Neen, mevrouw. Ik weet nu al wat u wilt hebben." Do dame„Juist, zoo iets bedoel ik. Heb je zoo'n hond?" De koopman „Het spyt mij zeer, mevrouw, maar dat soort is uitgestorven."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2