Advertentiën. DANKBETUIGING. Leger des Heils. kunde laan de opleiding voor maohinistleerlingen te Hellevoetslnis. De ingenieur le kl. bij de Kon. Nederl. Marine, de heer K. F. Koning, de machinist le kl. J. T. Trauel en de commandeur van scheepsbouw A. de Vries, zullen belast worden met het toezicht op den bouw van het stoomschip „Borneo", be stemd voor de Indische militaire marine. Aan de werf van de firma Thomson, te Glydebank, bij Glasgow, waar het schip wordt gebouwd, zullen genoemde heeren tijdens den bouw verblijven. De lste luit. P. A. T. Zanino, van het 3de bataillon le reg. infanterie, is benoemd tot adju dant bij het 5de bataillon van dat regiment, alhier in garnizoen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Sumatra", van Amsterdam, vertrok 10 Juni van Suez. Het stoomschip Prins Alexander," van Am sterdam, pass. 11 Juni Vincent. Het stoomschip «Samarang,« van Rotter dam, arriv. 11 Juni te Batavia. Het stoomschip »Merapi«, van Rotterdam, arriv. 12 Juni te Southampton. Het stoomschip «Conrad," van Batavia, arriv. 12 Juni te Amsterdam. Het stoomschip »Salak", naar Rotterdam, pass. 12 Juni Sagres. Het stoomschip «Jason", naar Amsterdam, arriv. 13 Juni te Suez. Marktberichten. Hoorn, 11 Juni. Aangevoerd tarwe f 7 10, Gerst f4,75 a 5,50, Haver f3,50 a 4, witte erwten f 10,50 a 14, groene f 13,50 a 16, grauwe f 17 a 20, vale f 14,50 a 18, bruine boonen f8 a 11,50, karweizaad f 10,25 a 10,50, mosterdzaad f 18 a 19,50, 40 paarden f60 a 170, 24 koeien f180 a 250, 281 scha pen f16 a 20, 211 lammeren f4 a 10, 18 kalveren f 10 a 22, 24 varkens f 10 a 20, 3 zeugen f 20 a 40, 70 biggen f 5 a 9, kipeieren f3, 2625 kop boter f0,57£ a 0,60 per kop. Alkmaar, 10 Juni. Aangevoerd 10 paarden f 70 a 300, 31 koeien en ossen f 60 a 170, 38 nucht. kalveren f5 a 16, 217 magere schapen f 12 a 22. 466 lammeren f5 a 16, 217 magere schapen f 12 a 22, 466 lammeren f5 a 16, 61 magere varkens f 15 a 21, 221 biggen f7 a 10, 11 bokken en geiten f3 10, 7 kleine bokjes f0,50 a 1.50, Boter per P. 0,55 a 0,65, eieren f3 a 3.50 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 11 Juni. Aangebracht door Texe laars en vletten 820 roggen p. st. 45 a 50 cent. 165 korders met 10 tot 100 tongen p. st. 25. 35 a 55 cent, 20 tot 100 kleine tongen p. st. 15 cent, 15 tarbotten p. st. f4a7, 2 tot 10mand kleine schol p. m. f 1,25 a 1,80, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3, 3 tot 10 roggen p. st. 50 cent. 13 Juni. Van vletten 360 roggen p. st. 55 a 60 cent. 14 Juni, v.m. 8 u. Van vletten 80 roggen p. st. 60 cent. Enkhuizen, 13 Juni. Heden werd zeer wei nig ansjovis aangevoerd, hoofdzakelijk doordat veel averij aan de netten is bekomen door den zwaren storm. Slechts enkele visschers hadden 2 tot 4000, doch was de totale aanvoer 15000 stuks. Velen hadden geen netten in zee met 'toog op de te beloopen avery. De vorige week was marktprijs f4.50 per 1000. Als kermisgeschenk voor hunne visschers werd door de firma Wed. S. I. Groen vjjftig cents boven marktprys uitbetaald. Ingezonden. Pleizierreisjes. Wekelijks lezen we in de Amsterdamsche bladen dat den bewoners der hoofdstad de ge legenheid wordt aangeboden, om op zon- en feestdagen pleizierreisjes te ondernemen naar Marken en naar plaatsen aan de Zuiderzee en de Vecht, behalve nog de gewone tochtjes op den Amstel. Hier zijn wo daarvan, behalve den Zondagschen tocht naar Alkmaar en om streken, geheel verstoken. En toch zou het zoo welkom zyn voor velen, als zy eens een pleizier- tochtje konden maken naar Texel en Wieringen. Naar Texel zou het gaan, doch de boot, waar mede men huiswaarts moet keeren, vertrekt reeds te 1.55 uit de haven van het Oude Schild. Als men op zoo'n dag uitgaat, is het 't meest verkieslyk tegen den avond te huis te komen. Zou er nu niets aan te doen zyn, om het ondernemers van pleizierreisjes door het in leggen van een extra-reis der boot te bevor deren En ook, zou er niets aan te doen zijn, om een pleiziertocht op zon- en feestdagen naar Wieringen mogelijk te maken? Beide eilanden zijn een bezoek overwaardig, en toch zyn hier velen, die nog nooit een tochtje daar heen hebben ondernomen. Misschien komt er iets van, nu de aandacht er eenmaal op ge vestigd is. Helder, 14 Juni 1892. H. «wanneer ge dat besluit neemt, baron, dan ben ik de man met wien ge den koop kunt sluiten." «En ge betaalt terstond «Terstond.' «Bedenk eens, dat het een aanzienlyk ka pitaal is." nIk ben een rijk man, baron." De kamerdienaar was binnengetreden, de baron vroeg hem of de houtvester nog in het kasteel was. Het antwoord luidde bevestigend. «Laat hij dan wachten, totdat deze heer hier met hem gesproken heeft,beval de baron, en een handwenk gaf den kamerdienaar te kennen, dat by weder gaan kon. «Wanneer de houtvester niet verhinderd is, dan zon ik terstond met hem mede kunnen gaan, om het hout te bezichtigen, hernam Wetter. «Ik moet toch by den opperhoutvester Von Winterfeld zijn, en zou dezen gang nog gaarne van daag doen." «Doet ge met hem ook zaken vroeg de baron, die weder aan de schelkoord trok. «Tot dusver heb ik er nog geene met hem gedaan, ik kom van daag voor het eerst in deze streek en ben den opperhoutvester aan bevolen, deze heeren kunnen my in vele zaken FOL1TLK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 lederen riem met nickelen sluiting. Adres Bureau 11 gou den Oorknop met steentje. Adres Bureau Raadhuis1 lichtgrijze handschoen. Vervolg der Berichten. De onlangs bij de Ned. Herv. gem. alhier beroepen predikant D. W. Schuuring, te Assen, heeft voor dat beroep bedankt. Zaterdag 11. werden van het wrak »Tuscar« slechts 13 balen katoen aange bracht men vermoedt dat het de laatste zyn. Een nader onderzoek zal zulks nog moeten bevestigen. Het totaal der geborgen balen bedraagt ongeveer 7184 stuks. Er mag dan ook gezegd worden, dat de arbeid, op de Noorderhaaks verricht, met succès bekroond is geworden. Gisteren namiddag kwamen hier binnen Hr. Ms. corvet «Nautilus", commandant de kapt.-luit. ter zee Hildebrandt, van een oefe- ningstocht met de bootsmansleerlingen in de Noordzee, en Hr. Ms. fregat le kl. »Van Galen," commandant de kapitein ter zee Pabst, komende uit Oost-Indië. (Het etat-major van de «Van Galen", deelden we reeds vroeger mede.) We maken onze lezers attent op de Zanguitvoeringen, die op 19 en 26 dezer des avonds in de Nieuwe Kerk der Her vormde gemeente alhier zullen worden ge houden. Zulke uitvoeringen vallen in den regel zeer in den smaak van 't publiek en de verzekering, dat de leiding dier Con certen aan dén heer W. Kuijk is toever trouwd, zal er ongetwijfeld toe bijdragen om de belangstelling in deze zanguitvoe ringen te verhoogen. Men is verzekerd, iets goeds en schoons te zullen hooren. De kanonnier lste klasse C. is, wegens diefstal van sigaren uit een der winkels van den heer W. alhier, door den krijgs raad in het IVde militaire arrondissement veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en vervallen verklaring van den militairen stand. De hoornblazer B. van de pantser- fort-compagnie alhier, is door den krijgs raad te Haarlem veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf, wegens bedreiging van zyn meerderen. De marinier 3de klasse v. d. H. werd hedenmorgen onder geleide naar Haarlem overgebracht, ten einde voor den krijgs raad aldaar terecht te staan, wegens deser tie in tijd van vrede, opgevolgd door arrestatie. Zondagmiddag werd in den tuin van 't Centrum, door de kegelclub «Hard gaat ie", een onderling concours gehouden. Personeele wedstrijdle Prijs de hr. J. H. van Twisk. 2e Prijs de hr. P. Schel- linger. 3e Prijs de hr. L. Prins. Kampwedstrijd le Prijs de hr. W. Lam- mers. 2e Prijs de hr. P. Schagen. Lange baan: Prijswinner de hr. W. Lam mere. Na afloop werd er een gezellige byeen- komst gehouden. -- In onderscheidene gemeenten des lands begrijpt men het belang voor Neder land om zich voor den vervolge aan te slniten by den Midden-Europeeschen tijd, en zendt men adressen in bij de Hooge Regeering, om de invoering daarvan te verzoeken, tegen de aanstaande winterdienst regeling der spoorwegm. Hier verneemt men daarvan niets, ofschoon zeer velen, op goede gronden, overtuigd zijn van het nut daarvan, 't Licht voorzeker op den weg van onzen gemeenteraad die daar toe meenen wij ook reeds is nitgenoodigd om in een adres aan de Regeering op de invoering der Midden-Europeesche tijdre- kening aan te dringen. Het stoomschip «Wodan" is als eer ste haringjager naar de baai van Lerwick vertrokken, ten einde daar gereed te liggen om de gevangen haring van de loggers over te nemen. Volgens een telegraphisch bericht te Vlaardingen ontvangen, is gisteren de eerste haringjager, het ss. Wodan,te Lerwick aangekomen. Er was nog geen visschery, veel haring boven water en veel haaien. Terwijl Zondagavond de banketbak ker Houtman op den hoek van Oudkerk van groot nut zyn, vandaar dat ik overal mij met hen tracht te bevrienden.c //Daarin geef ik u volkomen gelijk, doch wees tegenover dezen heer voorzichtig De baron brak af, om den binnentredenden kamerdienaar te gelasten, den houtvester te roepen. Kort daarop trad Holter binnen, zyn somber gezicht verried, dat hij zich in geen al te beste stemming bevond. //Deze heer hier is van plan om ons hout te koopen," wendde de baron zich tot hem. •Je zult hem de stammen laten zien, die reeds geveld zijn en zijn vragen beantwoor den. Wat ik zeggen wilde, heb je den opper houtvester het verlangde bewys al gebracht «Welk bewijs?" vroeg de houtvester spytig. De erkenning der rechten, die de hout vesterij op onze wegen maakt." //Heeft dat zoo'n haast?" «Is het dus nog niet geschied?" «Neen, baron." //Wanneer ik een bevel geef, dan verwacht ik, dat het terstond uitgevoerd wordt," zeide baron Werner driftig«ga daar nu aan de schrijftafel zitten en schrijf het bewijs, ik wil met den opperhoutvester in vrede leven." (Wordt vervolgd). hof en Domsteeg ie Utrecht, een kaars en een flesck vruchten-brandewijn droeg, viel hij. De spiritus ontvlamde en deed brand ontstaan, die door den ontzettenden rook zich erger deed aanzien, dan hij feitelijk was. Door verschillende spuiten werd spoedig water gegeven, zoodat men het gevaar alras gekeerd had. De stoomspuit werd aangevoerd, nog voorzien van het groen, waarin zij Vrijdag bij gelegenheid van den optocht gehuld wrs. Er is nogal schade veroorzaakt, doch alles was verze kerd. Naar men zegt is de banketbakker bewusteloos uit zijne woning gedragen. De heer Lion Blitz is den 11 en Juni jl. te Utrecht bevorderd tot tandarts. Het Vaderlandmeldt De brochure van mevr. de wed. Stuten en al het verdere geschrijf heeft uitge werkt, dat een gerechtelijk onderzoek naar de gebeurtenissen in het Haagsche Krank zinnigengesticht is ingesteld, waarvan men het resultaat nog niet kentdat het ge neeskundig en huispersoneel is vervangen en dat vele verbeteringen in 't beheer zyn ingevoerddat met de geneesheeren en directeur ook de Regenten (en dames- Regentessen, de echtgenooten van de eer sten) zijn afgetreden en mannen, die alge meen vertrouwen genieten, in hun pla de zeer moeilijke taak van 't toezicht op zich zullen nemendat eindelijk ook in de wetgevende kringen de aandacht in 't algemeen meer op de krankzinnigen verpleging is gevestigd. Bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan is door de «Vereeniging ter Be vordering van de Belangen des Boekhan dels" een internationale tentoonstelling voor Boekhandel en aanverwante vakken uitgeschreven, gedurende een 6-tal weken te houden in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam (JuliAugustus a.s.) Geheel de groote zaal van het ruime Paleis zal worden ingenomen door allerlei werktuigen en machinerieën die, door elec- trischen stroom in werking gebracht, den bezoekers een duidelijk begrip zullen ge ven, hoe de zetter, de drukker, de binder in dezen tijd zyn werk verricht, bijgestaan door allerlei vernuftig bedachte werk tuigen. Het retrospectieve gedeelte der tentoon stelling zal bewijzen dat de vaderen, met geringer hulpmiddelen maar met veel kunst zin, hun voortbrengselen toch zóó wisten te bewerken, dat zy nog nu vaak ten voorbeeld strekken. Het buitenland zal sterk vertegenwoor digd zyn. Geen zomersproeten meer Het beste middel om zomersproeten zoo goed als onzichtbaar te maken is Men wrijve de plek, voordat men naar bed gaat met eene dunne brij van onrijpe aalbessen of citroensap, vermengd met een theelepel bloem van zwaveldeze brij wascht men er den volgenden morgen met zure melk weder af. Na veertien dagen zullen de zomersproe - ten zoo goed als verdwenen zyn. In de Leeuw. Ct. c van heden komen niet minder dan 48 advertentiën en berich ten van allerlei aard voor betreffende de aanstaande komst der koninginnen. Vele openbare bureaux en particuliere kantoren zullen gedurende de dagen van HH. MM. verblijf slechts enkele nren per dag zyn geopend Het bestuur van den Nederl. Roomsch- Katholieken Volksbond heeft aan H.M. de Koningin-Regentes een adres gezonden, waarin eerbiedig aangedrongen wordt op: 1°. maatregelen om te verhinderen, dat door den werkman gestorte pensioengelden voor hem verloren gaan 2°. maatregelen tegen de «voortwoeke ring der coöperatieve winkelvereenigingen 3°. stipte handhaving der tegenwoordige Zondagswet 4°. instelling van Kamers van Arbeid; Te Genua is voor eenige dagen een droogdok ingewijd, hetwelk het grootste is, dat van dien aard in Europa bestaat. Het gevaarte is 212 meter lang, 18 meter breed en 8.50 meter hoog, zoodat het de grootste schepen kan bevatten, zon der dat deze genoodzaakt zijn hunne lading te lossen. Bij een brand te Londen, Hargrave Park-road Upper-Holloway«, zijn zeven brandweermannen door het onverwachts instorten van het brandende huis, onder het puin bedolven. Een werd gedood, de zes anderen bekwamen zeer ernstige wonden. Een reeks van afschuwelijke misdaden is na een met zeer veól overleg gedreven on derzoek door de politie te Londen aan het licht gebracht. De onthullingen doen denken aan de moorden van Whitechapel. Er is sprake van een stelselmatige vergiftiging van meisjes en vrouwen door een zekeren George Clifton. Vier vrouwen van lichte zeden, Alice Marsh, Emma Schrivell, Ellen Dodsworth en Mathilda Clover, allen uit het zuidoosten der stad, stier ven de laatste en eerste in October 1890, do anderen in den loop van den winter onder zeer verdachte omstandigheden. Mathilda Clover, een 25jarige vrouw, was op 18 Oct. uitge weest met een man, met wien zy den dag te voren had kennis gemaaktden avond na haar thuiskomst overleed zij onder hevige in wendige pijnen. De dood der drie andere vrouwen ging met dezelfde verschijnselen ge paard. Bij onderzoek van den maaginhoud bleek, dat zij met strychnine of met een meng sel van strychnine en morphine waren ver giftigd, dat althans aan twee harer, Emma Schrivell en Alice Marsh, in den vorm van pillen door den man, met wien zij omgingen, moet zijn toegediend. Hetzelfde vergifmengsel werd gevonden in het lijk van Ellen Dots- worth, die bezwijmd in Waterloo-road werd gevonden en, thuis gebracht, overleed. Er zyn zware verdenkingen tegen don man dien de politie gevangen nam. Hij zou, vóór do oorzaak van den dood der vrouwen bekend werd, brieven hebben geschreven, waaruit blijkt, dat hij wist dat zij vergiftigd waren op het oogenblik dat hij in hechtenis genomen werd, vond men pillen en strychnine in zijn bezit, alsmede een brief aan een apotheker, welks handschrift overeenkomt met de hand- teekening van //George Clifton," die op papie ren in de woning van 2 der vermoordon werd gevonden. Tot dusver is de gevangene echter nog door geen der getuigen herkend. Het mengsel van strychnine en morphine zou een nieuw vergif zyn. De morphine diende, zegt men, tot bemanteling van de verschijnse len der strychnine. «Toen ik naar zee ging," zeide een oude touwdraaier op de werf, «was ik handig en vlug en antwoordde op den naam van •Jack." Omdat ik zoo gewillig was, werd ik telkens door de officieren geroepen. Het was «Jack, doe dit," of «Jack, doe dat." Op een reis van Havana naar Philadelphia werd «Jack" zoo dikwijls geroepen, dat ik doodaf was. Ik besloot niet langer «Jack" te wezen. Toen ik te Philadelphia aangekomen en daar eenige dagen geweest was, ging ik naar een scheepsmakelaar, om opnieuw geplaatst te worden. Hy zei, dat hij een man noodig had voor een kapitein, die op het kantoor wachtte, en verzocht mij mijn naam te teekenen. «Ik kaD niet schrijven," zei ik. «Zeg dan maar hoe je heet," zeide hy. «Ahasuerus Vitz van Deuzendorlï." «Hoe duivel spel je dat?" «Dat weet ik niet." «Hier, kapitein," zei de scheepsmakelaar, dit is een man die my heel geschikt voorkomt behalve zijn naam." «Dat's goed", zei de kapitein, en ik kwam aan boord. En ik kan u verzekeren, dat ik het op de reis gemakkelijk heb gehad.Telkens als de stuurman mij wilde roepen, stuitte hij op mijn naam, kon er niet uikomen, en dan riep hij een ander om het werk te doen. Ik geloof dat ze wel vermoedden, dat het met dien naam niet recht pluis was, maar ze kon den mij niet vangen." Zondag, 19 Juni a.s., hopen wy te herdenken de 25-Jarige i Echtvereeniging van P. KERKHOFF A. KOOPMAN, te Watergang.2 Helder, 14 Juni 1892. Namens Broeders en Zusters, y A.s. Vrijdag den 17 Juni, zullen jp| onze geliefde Ouders C. HOEP 1*1 en |j| C. BAKKER, DS hunne 25-iarige Echtvereeniging §f| herdenken. Helder, 14 Juni 1892. Namens hunne dankbare H Kinderen en Behuwdkinderen. Den 20sten Juni hopen onze r .e Oom en Tante JACOBUS VINK en jC VriI UtlYV JOHAYNA WESSEL, t hunne 25-jarige Echtvereeniging s te herdenken. Helder, 14 Juni 1892. Namens hun Nichten en Neven J. VELTHUIZEN. A. VELTHUIZEN—Ooethdis. J. OORTHUIS. D. OORTHUIS. H. OORTHUIS. Den 20sten Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders JACOBUS VINK CATHARINA JOHANNA WESSEl, hunne 25-jarige Echtvereeniging f te herdenken. 8 Helder, 14 Juni 1892. «f Namens hunne dankbare Kinderen, S 5 J. VINK. 0 I Jb. VINK. 5 mt Ondertrouwd G. A. KROMMEDAM en G. C. S. VAN HEES. WHe1degr?' 11 Juni 1892' Den 22en Juni 1892, hopen onze geliefde Ouders W. SIEWERS Jr. en J. SCIIKLLINGER, hunne 25-Jarige Echt vereeniging te herdenken. Anna-Paulowna, Juni 1892. Hunne dankbare kinderen W. SIEWERS Je. G. SIEWERS. J. M. SIEWERS. S. SIEWERS. Geboren JAN HENDRIK, Zoon van ARNOLDUS JACOBUS KAMP en ANTJE RIETVELT. Amsterdam, 11 Juni 1892. Voorspoedig bevallen van een schapen Dochter S. S. ELTE—BEEK. Helder, 12 Juni 1892. Algemeene kennisgeving. velge- Geboren HENDRIK, Zoon van S. 'T HART en A. S. 'T HART—VADER. Helder, 9 Juni 1892. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zyn van de H. Sacra menten der Stervenden, in den ouder dom van ruim 70 jaren, onze be minde Broeder en Oom MICHIEL DE WAARD. Oude Schild, Texel, 9 Juni 1892. Namens de Familie, P. DE WAARD. Algemeene kennisgeving. Geboren ANTHONIE. Zoon van W. A. ZWAAN en AALTJE MENS. Helder, 11 Juni 1892. Den lOden Juni overleed, na een langdurig lijden, mijn innig geliefd Dochtertje Elisabeth Catharina, in den jeugdigen leeftijd van 5 jaren. Helder, 14 Juni 1892. Wed. H. KUNST-BRUIN en Kinderen. Heden overleed na een smartelijk lijden van eenige dagen, mijn innig geliefd Zoontje JAN, in den ouderdom van 6 jaren en 5 maanden. Helder, 13 Juni 1892. A. A. KIKKERT. Algemeene kennisgeving. Mevr. F. A. BERKHUIJZEN— VERMEULEN. p. p. c. Voor de vele blyken van deelneming bij de ziekte en bet overlijden van onze ge liefde Echtgenoote en Moeder ondervonden, betuigen wij by deze onzen hartelyken dank. Helder, 14 Juni 1892. C. VERBAARSCHOT. C. SPEEKHOUD— Verbaarschot. K. SPEEKHOUD. G. VERBAARSCHOT. Myn hartelijke» dank breng ik by deze aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van myn geliefden Echtgenoot, REINDERT VAN BREDEROODE, blyken van innige deelneming hebben betoond, inzonderheid aan het Bestuur en de Leden van de Vereeniging „Helpt Elkander" en ook aan de Heeren Dragers voor de laatste eer, aan den dierbaren ontslapene bewezen. Helder, 14 Juni 1892. Wed. R. VAN BREDEROODE, geb. Lazet. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelyken dank, aan Familie, Vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de vele blyken van belangstelling, by hun Zilveren Huwe- lijksfeefst ondervonden. Helder, 14 Juni '92. J. STEINRATH en Echtgenoote. SPOORGRACHT. Donderdag 16 Juni a. s. Groote Welkomst - Bijeenkomst geleid door: Stafkapitein PALSTRA, de nieuwe leider der Amsterdam-divisie. Aanvang 's avonds 8 uur.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2