Her?. M te Usimi ADR. BIERSTEKER, LET WEL! Advertentie n. Petris Bot ei Maria Meijer, P. BAIJS ei SCHELTÜS, (I LEGER DES HEILS. IdtT D01M1 nienwe Officieren. Gedurende ie KERMIS, ellen avond BAL. Gevraand eei Knappe DAGMEID, P.G., een tweede MEID, Ingezonden Vuurmakers. 't Is eenige dagen geleden, dat een der leden van 't Bestuur van «Liefdadigheid naar Vermogen" alhier, aan kennissen en vrienden eenige mededeeling deed, omtrent den toestand dier nuttig werkende philantropische Vereeni- ging. 't Bleek uit deze mededeeling, dat door het Bestuur in den af'geloopen winter werk is verschaft. Een groot aantal vuurmakers is daar door vervaardigd, en ofschoon wel een deel van dien voorraad afnemers heeft gevonden, is er nog heel wat van overgebleven. Nu zijn vuurmakers wel geen artikel, dat het meest in den tijd van Heldersche Kermis gebruikt wordt, doch 't seizoen, waarin naar vuurmakers druk gevraagd wordt, nadert, als we een paar maanden verder zijn, met rassche schreden, 't Bestuur van *L. n. V/' zou, dit werd door allen begrepen, gaarne zien, dat de voorraad vuurmakers nu 'reeds in geld werd omgezet, en 'tis om dit oogmerk te bereiken, dat steller dezes van hetgeen hij vernam, openbare mede deeling doet. Misschien geeft zulks aanleiding, dat HEL winkeliers zich intijds voorzien van een artikel, dat 7.y, als de r in de maand komt, weêr spoedig van de hand kunnen zetten. Zy verleenen daardoor steun aan eene der nut tigste instellingen in deze gemeente. Helder, 22 Juli 1892. X. Correspondentie. A. vraagt of het nu niet tijd wordt, dat de eigenaars van perccelen aan de Molengracht en aan de Westgracht, wier erven in de Molenstraat uitkomen, die erven op behoor lijke wjjze, volgens de bestaande Verordening afschutten. Het gemeentebestuur heeft zyn schuldigen plicht gedaan, door heel de Molen straat van een flink plaveisel te voorzien, 't Ligt nu op den weg der eigenaars, om voor eene behoorlijke afschutting te zorgen. Wie weot of het yoorbeeld, door hen te geven, niet navolging vindt by den eigenaar der beken de schutting in 't plantsoen naby het spoor wegstation Marine en Leger. Hr. Ms. Monitor» „Heiligerlee" en „Tijger" zijn van de Zuiderzee te Am»terdam teruggekeerd zoomede Hr. Ms. stoomkanonneerbooten,JWodanr" en „Thor". Met 1 Juli b.b. wordt te Amsterdam eene divisie geformeerd, waartoe de bovenstaande schepen zullen behooren evenals Hr. Ms. moni tors „Krokodil" en „Panter" en Hr. Ms. stoom- kanonneerbooten „Brak" en „Hadda", en een tiental torpedobooten, welke schepen zeer spoedig van hier en Hellevoetsluis te Amsterdam worden verwacht. Wij vernemen dat op de Landswerf te Amster dam, het in aanbouw zijnde pantserdektorenschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" zoo mogelijk nog voor den winter zal worden te water gelaten. Vrijdag 11. verliet Hr. Ms. ramsohip „Guinea' 's rijks marinewerf, meerde in de sluiB en stoomde 's avonds naar den Nieuwen Waterweg, ten einde Hr. Ms. „Panter" en „Hadda" te convoijeeren naar IJmuiden, welke bodems bestemd zijn voor Amsterdam. Zaterdag viel Hr. Ms. stoomschip „Dolfijn" te Harlingen en Hr. Ms. steomkanonneerboot Ever" hier binnen, welke bodems gisteren weder naar zee vertrokken. Hr. Ms. monitor „Krokodil" verliet gisteren deze haven en stoomde via de Zuiderzee naar Amsterdam. Bij het overgangs-examen aan de opleiding van machinisten te Hellevoetsluis zijn alle leerlingen in de onderstaande volgorde overgegaan in het tweede studiejaar M. W. Horning- C. Visser. J. C. Poley. S. N. de Boer. W. Terwoert. W. van Dormolen. K. Raae. R. Grandia. W. Dondorff. A. Hoogen- boom. K. Zuiderhoek. J. van Meurs. W. van Bijlevelt. A. Hogenkamp. A. G. J. Baars. M. K. van den Ban. C. Verhoop. J. Kilian. B. J. L. Ferreri. W. Takes. F. T. de Glopper. A. Avis. Afgekeurd werd de leerling J. van Pelt. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Van af 23 Juni tot en met 25 Juni. ONDERTROUWD: P; Julianus, timmer man en V. Drijver. J. Boogaard, timmerman en A. Smit. D. van Leeuwen, loodakweekeling en A. Spits. W. G. F. Roeffel, matroos en J. Mangel. P. Goudswaardt, timmerman bij de Marine en J. Koenders. GETROUWD G. A. Krommedam en G. C. S. van Hees. J. F. de Lange en H. J. Vink. BEVALLEN J. M. v. d. DungenPeijf- fers, d. M. HeijblokSlikker, z. T. Gomes van Amesfoort, d. A. C. BakkerHeijselaar, d. R. GeusGoudswaard, d. F. C. Harms Schipper, z. G. v. d. Graaft'Visser, d. W. SchrijverMeyer, d. A. Stinsde Vries, d. T. PheifferSmit, z. M. SmitGorter, d. C. S. Broekvan Kempen, z. T. StokerSchol der, z. OVERLEDENG. Peesch, weduwe D. Smit, 45 jaren. J. Sjoukesvan Meggelen, 66 jaren. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Mariea, naar Am sterdam, arr. 24 Juni te Suez. Het stoomschip ^Burgemeester den Tex', van Amsterdam, pass. 25 Juni KaapSt. Vincent. Het stoomschip .Prinses Marie,* naar Am sterdam, vertrok 25 Juni van Port-Said. Het stoomschip //Zuidholland", naar Rotter dam, pass. 27 Juni Gibraltar. Het stoomschip «Utrecht*, van Rotterdam, arriv. 26 Juni te Southampton. Marktberichten. Hoorn, 25 Juni. Aangevoerd tarwe f8 a 10, Gerst f4,75 a 5,50, Haver f3,50 a 4, witte erwten f 10,50 a 12, groene dito fl4a 16, grauwe 18 a 20, vale f16 a 18, bruine boonen f7.75 a 10, karweizaad f10 a 10,50, mosterd f 18 a 18, ,23 paarden f 50 a 200, 37 schapen f 12 a 32, 55 lammeren f2 a 5, 7 kalveren f4 a 14, 22 varkens f10 a 18, 2 zeugen f 20 a 40, 70 biggen f 5 a 9, kip- eieren f3, per 100, 2400 kop boter £0,50 a 0,55 per kop. Alkmaar, 25 Juni. Aangevaerd 7 paarden f70 a 300, 13 koeien en ossen f130 a 270, 27 nuchtere kalveren f5 a 14, 42 magere schapen f 18 a 24, 76 lammeren f 6 a 12, 57 magere varkens f 17 a 21, 215 biggen f6 a 11, 6 bokken en geiten f4 10, 2 kleine bokjes f 0,80 a 1,50, Boter per P. f 0,526 a 0.62J, eieren f3 a 3,75 per 100. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 25 Juni. Aangebracht door Texe laars en vletten 490 roggen p. st. 65 a 70 oent. 90-tal geep per tal f 2. 35 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 35 a 45 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. st. 15 cent, 2 tar botten p. st. f 6 a 7, 1 tot 2 mand kleine sohol p. m. f 1,60 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3.50, 2 10 roggen p. st. 70 cent. 29 Juni. Van vletten 270 roggen p. st. 65 a 70 cent. 3 korders te zamen 15 mand kleine schol p. m. f 1,50, 7 mand schar p. m. f 3. 28 Juni v.m. Van vletten 50 roggen p. st. 70 cent. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adrea Hotel Bellevue 1 Zweep. Vervolg der Berichten. In de vergadering van het Dag. Best. van het Reddingefonds, dezer dagen onder pre sidium van den hr. C. D. Zur Mühlen, alhier gehouden, werd mededeeling ontvangen van het feit, dat de beide offerbussen (in den vorm van een reddingboo., geplaatst in het Zeemans huis, en die in het gebouw der in liquidatie zijnde Roei- en Zeilvereeniging ,Fortuna" te Amsterdam, met hetgeen zy inhielden ontvreemd zyn. Aan de vermelding hiervan voegen wig geen woord toe. We denken slechts aan het waarlyk menschlievend doel, waarnaar bestuur- deren van het Fonds streven, ter bereiking waarvan zy de bekende offerbussen in open bare gebouwen plaatsten en aan de bescher ming van 't publiek overlieten, 't Is te wen- schen, dat de ingezetenen dezer gemeente op de eerstvolgende dagen krachtdadig zullen toonen, het streven der philantropische instel ling te wilen steunen. Twee leden van het Bestuur hebben op zich genomen om, ongeveer medio Juli a.s., de oft'erbussen, in Caté's, So ciëteiten en kantoren in deze gemeente geplaatst, te ledigen, om met de opbrengst er van de kas van 't Fonds te styven. Zij hopen dan op een rijken oogst, en maken er voorzeker reke ning op, dat, nu de schandelijke feiten te Amsterdam gepleegd, bekend gemaakt zyn, dit tot aansporing zal strekken, om het resul taat hier des te schitterender te doen zyn. Eindelijk ontving de vergadering nog mede deeling, dat de pogingen, om de redders vaD schipbreukelingen tegen ongevallen te verze keren, tot geen resultaat hebben kunnen leiden. Zulks zou alleen dku mogelijk zgn, als de be manningen van alle reddingstations hier te lande en bloc konden verzekerd worden. Bij een plaatselijke instelling kon hiervan na- tuurlyk geen sprake zgn. In 't verslag van de vergadering, door Bestuurderen van het Heldersche Reddings fonds gehouden, komt yoor de vermelding van het treurig feit, dat twee der te Amsterdam geplaatste offerbussen voor dat Fonds door moedwillige handen zijn weggenomen. Geluk kig dat er omtrent andere bussen betere be richten by het Bestuur der genoemde instelling inkomen. Een paar dagen geleden werd door den Penningmeester, den heer W. Bakker Wz., in ontvangst genomen de som van f 61.34, zijnde de opbrengst der bus, geplaatst ten kantore van onze vroegere plaatsgenooten, de heeren Duinker en Goedkoop, te Amsterdam. We vermelden dit laatste met veel genoegen, en voegen er den wenscb bg, dat zeer velen die in kantoren of andere lokalen de bekende offerbua geplaatst vinden, er niet tegenop mo gen zien, om een geldstukje daarin te doen glijden. Het doel behoeft voorzekergeene verdere aanpryzing. Vrijdag jl. viel een knaapje in de gracht der Marinewerf. Aanvankelijk werd dit door niemand opgemerktalleen een wielrijder had van zgn hoog standpunt het feit van verre gezien. Nog sneller vloog het wiel, tot aan het punt van 't gevaarHet was voor den jongen man, den heer A. van Woerden het wei-k van een oogenblik, om van 't wiel af en in 't water te springenhg deed een paar forsche slagen en dezo brachten hem spoedig bg den knaap, die reeds op 't punt was in de diepe gracht weg te zinken. Hg smaakte de grootsche vol doening een kind aan zgn ouders terug te mogen geven. Al spelende geraakten Vrijdag twee knapen van een vlot in de Buitenhaven te water. Juist passeerde de heer M. J. Schouten aldaar, die zich gekleed te water begaf om de beide knapen, die vermoedelyk zouden ver dronken zijn, te redden, waarin hij niet dan met moeite slaagde, daar een der knapen hem zoodanig had vast gegrepen, dat hij zich byna niet kon bewegen en allicht zelf het slacht offer zijner menschlievendheid had kunnen worden. Gelukkig sprong een adelborst te hnlp, en nu mochten beiden zoo gelukkig zijn de knapen behouden op het droge te brengen. De heer Schouten moet zich reeds meermalen verdienstelijk gemaakt hebben bg het redden van drenkelingen. Dit jaar zal de heer Stroober in Tivoli optreden met een gezelschap, dat de oude renommee van den directeur behoorlijk kan handhaven, 't Wordt moeielyk om voortdurend specialiteiten te vinden, maar ditmaal is de hr. S. gelukkig geslaagd. Als zoodanig noe men we in de eerste plaats de heer Jig, die met verschillende dieren werkt en vervolgens la troupe Isolano (i dame en 2 heeren) die de ongelooflijkste toeren op>'t ry wiel verrichten. Ook ditmaal is gezorgd voor clowns op muzi kaal terrein. Zondagavond zullen de voorstellingen aan vangen. De hr. Gilhuys wenscht de aantrekke lijkheid van zgn Grand Café Central gedu rende de kermis te verhoogen en heeft daartoe een concert-varié-gezelschap geëngageerd,onder directie van den heer H. D. Nieuwenhuyzen, bestaande uit 12 personen, waaronder de gun8tig bekende Holl. komiek Straus. Als Specialiteiten moeten bg dit gezelschap uit munten 't Trio-Cromwell en de negerzangers Dick en mies Annie. Zaterdagavond zal dit ge zelschap voor 't eerst optreden. Gisteren is door den Raad van Toezicht van het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier aanbesteed 1. de levering van de benoodigde Cokes en Nutskolen gedurende het tijdvak vau 16 Juli 1892 tot en met 15 Juli 1893. Minste in schrijver P. Bandsma. 2. Het op aan wy zing verrichten van eenige timmermans-werkzaamheden. Minste inschrij ver J. Akkerman voor f 666. 3. Het verrichten van eenige schilders- en behangers-werkzaamheden. Minste inschryvers Gebr. de Boer voor f 926. 4. Het verrichten van eenige stucadoors- werkzaamheden. Minste inschrijver wed. E. D. Harms, voor f 530.—. Naar wij vernemen, heeft de vice- admiraal C. A. Bogaert, directeur en com mandant der Marine alhier, tengevolge van voortdurende ongesteldheid, pensioen aan gevraagd. Bij de derde Nationale schietwed strijd te Hoorn op den 19, 20, 21, 22 en 23 Juni 1892, werd onder leiding van den len luit. J. H. Bakker, door den serg-maj. G. J. v. Boxcel, de fouriers D. L. van Peursen, G. H. F. Nileers, en de mariniers W. Segboer en M. Wegenaar, van het korps mariniers 2e bataljon te Willemsoord de 2e korpsprys behaald met 25 treffers en 138 punten Hiervoor ont vingen zij de dankbetuiging van den luit.- kol. van 't bataljon voor 't front der troep en eveneens een dankbetuiging van den kolonel-commandant van het korps voor de kranige wyze, waarmede zij den goeden naam van het korps hebben hooggehouden. Jl. Vrijdagavond werd in het lokaal «Ti- voli" alhier eene vergadering gehouden door het Comité Heldor der Nederland sche Ver- eeniging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog. De vergadering werd aanvankelijk geleid door den Penningmeester, den heer P. Uurbanus, die o. a. mededeelde, dat, ter vervanging vau de heeren J. B. Coomans de Ruiter en mr. D. P. H. Aberson, respectievelijk Voorzitter en Vice- voorzitter van het Comité, eene keuze van op volgers moet geschieden. Tot Voorzitter wordt daarop gekozen ee heer B. H. Thomson, diri- geerend officier van gezondheid bij de Zee macht, en tot lid van het Bestuur de heer G. E. Kloosterhuis. Uit het nu weder voltallige Bestuur wordt tot Vice-Voorzitter gekozen de heer C. D. Zur Mühlen. Tengevolge eener mededeeling van het Hoofd-Comité, dat de al- gemeene vergadering der Vereenigiog op 19 Juli a.s. te 's Gravenhage zal plaats hebben, wordt de hr. Thomson uitgenoodigd, het plaat selijk Comité op die bijeenkomst te vertegen woordigen. Op genoemden datum zal het juist 25 jaren geleden zijn, dat de Vereeniging bg Koninklijk besluit werd ingesteld, en er be staat voorzeker alle reden om de levensge schiedenis dezer philantropische instelling dank baar te herdenken. De steun, dien deze Vor- eeniging verleend heeft in denFransch-Duitschen oorlog van 1870/71, in den stryd onzer stam verwanten in Zuid-Afrika en in den veeljarigen Atjeh-oorlog, verdient bg de viering van het zilveren feest der Vereeniging te worden her dacht. 't Moet erkend worden: een Vereeniging, die zóó uitstekend heeft gewerkt in 't belang van zieke en gewonde krijgslieden, maakt zeer zeker aanspraak op de sympathie en de medewerking van alle weidenkenden. Zondagnacht brak er brand uit in een huis in de Trechtersteeg, welke zich dreigend liet aanzien. Een gemeente- en Marinespuit waren met grooten spoed uit gerukt. Behulpzame buren waren het vuur meester geworden. De schade heeft zich tot een kamer beperkt. Op het eiland Texel zijn bij den storm van Donderdag op Vrijdag 41 scha pen, die nabij den polder Eendracht op buitenschorren graasden, door de zee weg geslagen en verdronken. Een aantal scha pen in de weiden werd door de hevige plasregens gedood of in de sloot gedreven, waar zij verdronken. Te Rotterdam ligt een adres ter teekening aan H. M. de Regentes om gratie te verkrijgen voor den veroordeel den kapt. Bakker van het ss. »Obdam«. Van andere zijde wordt echter tot een contra-adres opgewekt of wel ter verkrij ging van meerder straf. De trein, die Zondagmorgen van Haarlem te Amsterdam kwam, liep door dien de rem onklaar was, op den trein die gereed stond om naar Hilversum te ver trekken. De machine van eerstgenoemden trein werd buiten de rails geworpen en zwaar beschadigd, evenals een 3de kl. rijtuig van den anderen trein. De machinist en' stoker waren in tijds op het perron gesprongen. Na onderzoek bleek spoedig, dat slechts een achttal personen licht gewond waren en wel twee passagiers van den trein uit Haarlem, vier reizigers, die in den trein naar Hilversum hadden plaats genomen en 2 stadgenooten, die waarschijnlijk reizi gers van trein 206 uitgeleide deden en door de dichtslaande portieren gewond werden. Een particulier telegram aan het Hbld.uit Singapore gezonden deelt mede, dat den 23sten een hevige uitbarsting heeft plaats gehad op Groot Sangir-Eiland- (residentie Menado). Dit is het grootste van 50 eilanden ten Noorden van den noordoostelijken uithoek j van Celebes. De wouden zyn rijk aan houtsoorten. Koprah is het voornaamste uitvoerartikel. Vele Europeanen zyn er, zoover wy weten, niet gevestigd. Er waren echter vrij wat Chineezen en een dertig duizend inboorlingen. Uithoofde der me nigte hooge bergen heeft men er geen wegen kunnen aanleggen. Op Groot Sangir bestaan drie voetpaden. Prauwen onder houden de gemeenschap. De vulkaan is van den voet tot den krater met klapperboomen begroeid, terwijl de bevolking in den kampong aan het strand woont. Wanneer dus honderden inboorlingen door de uitbarsting gedood zyn, vreest men dat ook de klapperboomen op den berg grootendeels zijn verwoest. Naar wy vernemen is tegen een landbouwer te Nyeberkoop proces-verbaal opgemaakt wegens jvergiftiging van zijne vrouw, die den 2n Juni jl. daaraan zou zyn overleden. Te Enkhuizen viel in de Buitenhaven een meisje van een tjalk te water. De vrouw sprong over boord om haar te red den, maar was daartoe niet in staat. Toen volgden de schipper, zyn zoon en diens knecht en aan hunne vereenigde pogingen mocht het gelukken, de beide vrouwen op het droge te brengen. Te Cadzand (Zeeland) heeft Donder dagmiddag een vreeselyk ongeluk plaats gehad. Een sloep, bemand met drie per sonen, is op de hoogte van het Badhuis met man en muis vergaan. Het was een hartverscheurend schouw spel om den een na den ander met een stortzee te zien verdwijnen in de liepte. Een der ongelukkigen zag men steeds met de handen naar boven in de sloep zitten. M Den 4en Juli, Üfê hopen onze geliefde Ouders: m hunne 25-jarige Eclitvereeni- gg Ïgiug te herdenken. y Helder, 25 Juni 1892. Namens hunne dankbare Kin- gk deren, Behuwd- en Kleinkind, en verdere Familie: M P. BOT. m IÜ C. BOTMiljon. üf m d. j. bot. m j. H. bot. gg Op den 30en Juni, hopen onze geliefde Ouders hunne 25-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Wieringen, 25 Juni 1892. Hunne dankbare Kinderen. Op den 2 Juli a.s. hopen onze g geliefde Zwager en Zuster HERMAMS VERBRLGGEX JANNETJE HOEK, hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Amsterdam, 27 Juni 1892. Hun Broeder, Zwager en Zusters, J. HOEK. H. KUNST. D. KUNST—HOEK. Wed. J. YOGT—HOEK. Op den 2 Juli hopen onze ge liefde Oom en Tante Hermanas Verbruggen en Jannetje Hoek, hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Amsterdam, 27 Juni 1892. Hunne dankbare Neven en Nichten. J. K. ESCHERIG. J. VOGT. D. KUNST. J. KUNST. P. KUNST. Ondertrouwd PIETER GOUDZWAARDT, 2e Timmerman K.N.M., van Helder, JANSJE KOENDERS, van Kampen. Helder, Kampen, 24 Juni 1892. GeborenCORNELIS, Zoon van H. DE BOER en C. DE BOER—KUIPER. Muiden, 27 Juni 1892. Algemeene kennisgeving. Geboren: COENRAAD FREDERIK, Zoon van C. H. POULIE en J. POULIEGEUS. Helder, 26 Juni 1892. Bevallen van een dooden Zoon: de Wed. P. D. HARKES—RÜKERS, Den Helder, 25 Juni 1892. Geboren FEIJTJE ANNA CORNELIA, Dochter van P. BAKKER en A. C. BAKKERHeijselaab. Helder, 22 Juli 1892. De Heer en Mevrouw VAN BLEIJS- WIJK RIS betuigen hunnen hartelyken dank voor de ondervonden bewijzen van belangstelling. Kraamvisites worden afgewacht op Zaterdag 2 Juni. De Wed. P. J. STEUAART en Kinde ren, betuigen hun liartelijken dank voor de menigvuldige deelneming, ondervonden by de ziekte en het overlijden van hun Man en Vader P. J. STEIJAART. In het bijzonder hunnen dank aan Heeren Vrien den Dragers. Helder, 28 Juni 1892. De Wed. P. J. STEIJAART. Mede namens Familie. De ondergeteekende verzoekt ieder, die wat van hem te vorderen heeft, zijne reke ningen in den loop dezer week in te zenden. C. H. BOGAERT, Vice-Admiraal. Kerkvoogden der Herv. Gem. te Huis duinen hebben de eer belanghebbenden te berichten, dat het Kohier van den Kerke- lyken Omslag van af den 29en dezer ge durende veertien dagen ter inzage ligt, ten huize van den ondergeteekende. Ge durende dezelfden tijd ligt een uittreksel ter inzage by den Kerkvoogd D. SLIKKER, te Koegras. Bezwaarschriften behooren voor den 15en Juli by Kerkvoogden te worden ingediend. Huisduinen, 27 Juni 1892. Namens Kerkv. voornoemd H. KLEIN, Voorz. Woensdag 29 Juni a.s. Afscheid der Officieren. Soldaten en vrienden van het L. d. H. worden beleefd uitgenoodigd deze samen komst te bezoeken. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKGRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. Havenplein 12. R. REITSMA. Eenige Jonge Dames, niet in de gelegenheid om langs meer gebruikelijken weg in kennis te komen met het Manne- lyk geslacht, zoeken langs dezen weg kennis te maken met eenige Jolige Jon gens, om gedurende de K E R M I S eenige avonden genoegelyk uit te gaan. De noodige Reparatie is voor gezorgd. Brieven liefst met portret, te bezorgen aan het Bureau van dit blad, onder de letters A. H. K. No. 130. Gevraagd in een burgergezin, een DIENSTBODE, die goed met de wasch kan omgaan, liefst boven de 20 jaar. Adres BERKHOUT en Co. Direct gevraagd: 16 SCHILDERSKNECHTS en twee LEERLINGEN, voor g e r u I m n tijd werk. Adres Gebrs. DE BOER, Weststr., Helder. Mevrouw KOOPS, Marine-Hospitaal, vraagt, met 1 Juli, een DIENSTBODE. Zich aan te melden 's morgens tusschen 1012 uur of 's avonds tusschen 67 uur. niet boven de 18 jaar. Te bevragen by BERKHOUT Co. Mevrouw STRICK VAN LINSCHOTEN te Texel, vraagt met 1 Augustus gewend met kinderen om te gaan, goed kunnende naaien en strijken, loon f80.—. Brieven worden ingewacht met opgave waar informatiën te bekomen. om met 1 Juli in dienst te treden. AdresMevr. SCHILLING, Stationstr. 4.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2