S 't Vliegend Blaadj e. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. No. 2022. Zaterdag'2 Juli 1892. Twintigste Jaargang. KALENDER DER WEEK. Gemeenteraad van Helder. NIEUWSTIJDINGEN. Proaramina van Iet 8ste Zomer-Concert Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. BureauSpoorstraat. Telefoonn0. 86. Aan onze abonné's buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Blaadje en Zondags blad, 2e kwartaal 1892 te willen over maken per Postwissel of in postzegels, VÓÓP 5 Juli a.S.| zullende anders daarover met 5 Cts. verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 21/» Ct. beplakt te worden. Aan onze geabonneerden in Amerika wordt beleefd verzocht 't verschuldigde te willen overmaken. DE UITGEVERS. Opkomst der Zon 3 u. 45 m. Onderg. 8 23 m. JULI, Hooimaand, 31 dagen. Zondag 3 Maandag 4 Dinsdag 5 Wilhelmina Frederika* Anna Elizabeth Maria, dochter v. wjjl. Z. K H. Prins Frederik (Geh. met den Prins zu Wied) 1841. Woensdag 6 Donderdag 7 Vrydag 8 Zaterdag 9 Zitting van Dinsdag 28 Juni 1892. Voorzitter de heer C. A. BEUKENKAMP. Tegenwoordig zijn 13 ledenafwezig de heeren Oudenhoven, Hordijk, Kor ver, Klik, Bakker en over de Linden. De tribune is gedurende eenigen tyd matig bezet. Na de opening der vergadering worden de notulen der laatstgehouden gewone en die eener buitengewone zitting voorgelezen en goedge keurd. Eene opmerking van den heer Van Neck had geen gevolg. Aan de orde wordt nu gesteld de behande ling eener Concept-Verordening op den afslag van zee visch in deze gemeente. Vóór den aan vang dier behandeling wordt door den heer Zur Mühlen gewezen op het ontbreken van onderscheidene leden en op de wenschelijkheid, dat vóór de vaststelling door belanghebbenden bij den vischafslag van dit ontwerp mocht wor den kennis genomen. Hy geeft daarom in overweging de beraadslaging te verdagen. Door den Voorzitter wordt echter op onmid dellijke behandeling aangedrongen. Spreker wijst daarby °P bet advies der Commissie voor de Zeevi8scherijen, op de omstandigheid, dat in het ontwerp de bestaande toestand zooveel mogelijk is bestendigd, on op de gelegenheid om, bij gebleken behoefte, het bepaalde in deze Verordening te wijzigen. Verder wijst de Voor zitter er op, dat het ontwerp bij de leden aan huis is rondgezonden, dat het zonder aantee- kening van bezwaren is teruggekomen, en dat de Raad meer dan genoegzaam voltallig is om in deze een besluit te nemen. Het voorstel van den heer Zur Mühlen wordt niet onder steund en 't onderwerp komt daarop in behan deling. 't Wordt in zyn geheel voorgelezen, waarna de algemeene strekking wordt goedge keurd. In hoofdzaak bevat het de bepalingen, dat de uitvoering aan twee daarop bepaaldelyk benoemde personen, een marktmeester en een afslager, die tevens onbezoldigde Rijksveldwach ters zullen zyn, wordt opgedragen. Bij de aan vaarding van hunne betrekkingen zijn zy ver plicht een eed of gelofte af te leggen, 't Is hun verboden met den vischhandel in eenige be trekking te staan en ze worden bedreigd met schorsing en ontslag, ingeval zij fooien of ge schenken aannemen. De marktmeester beslist in geval van geschillen. De aanbrengers van visch zyn verplicht, aan den marktmeester de soort en de quantiteit van de visch op te geven, doch daarentegen heeft hy het recht, de wyze van afslag zeiven te regelen. De verkooper heeft aan den marktmeester 1/3 o/0 van de op brengst als marktgeld te voldoen, welk bedrag in de gemeentekas wordt gestort. Het ontwerp laat toe, dat de aangevoerde visch by eene geheele lading te gelyk wordt afgeslagen. De afslag zal kunnen geschieden op iederen werk dag 's morgens van 48, 's voorra. van 9—12, 's namidd. van 25 en 's avonds van 69 uren. Op Zaterdagavond ook van 912 en op Maandagmorgen van 24 uren. Eindelyk be vat het ontwerp nog bepalingen ten aanzien van de afmetingen van sommige visschen, van de wijze van verkoop, b.v. per mand, per groot honderd; enz. Er wordt vervolgens overgegaan tot de ar- tikelsgewijze behandeling. Art. 3, 't welk voor schrift, dat de marktmeester en de afslager door B. en W. zullen worden benoemd, wordt, op voorstel van den heer Verfaille zoodanig gewijzigd, dat de benoeming door den Raad moet geschieden. Dit besluit wordt genomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Maalsteed, v. Neck, Groen, Vos en de Voorzitter. Bij art. 7 wordt door den heer Zur Mühlen gewezen op 't bezwaar, dat de marktmeester niet tegelyk geldschieter mag zijn. De Voorzitter merkt daarentegen op, dat de verkoopers en de handelaren volkomen vry blyven, wie zij als geldschieter zullen aanwij zen. De aanvang van den afslag wordt, volgens art. 7 van het ontwerp, aangekondigd door de bel, boven het afslaglokaal geplaatst. De heer Zur Mühlen uit den wensch, dat, ten behoeve der vele belanghebbenden, die aan 't ne stemmen op 1 na Zurmuhlen aange- Havenplein. aan de Hoofdgracht en in de Ach terstraat wonen, het luiden der bel aan genoemd plein gebruikelijk zou blyven. De voorzitter verzet zich hiertegen, omdat zulks de aanstelling van nog een beambte zou noodig maken. Op aandrang van den heer Zur Mühlen wordt door den Voorzitter verzekerd, dat, in geval blykt, dat er onregelmatigheid door ont staat, het luiden der bel aan het Havenplein zal bestendigd worden. In art. 14 wordt eene langwijlige bepaling, op voorstel van den hr. v. Neck, vereenvou digd, door de bepaling, dat de pryzen, die by den afslag zyn aangegeven, verbindend zyn. Met 12 tegen 1 stem, die van den heer Zurmuhlen, wordt art. 15 onveranderd vast gesteld. De heer Z. was er tegen, dat in de verordening zou bepaald worden, dat het ver schil tusschen de opgaven en de werkelijke hoeveelheid der aangebrachte visch 15°/0 mocht bedragen. Ook bleef, ondanks een bezwaar door den heer Zurmuhlen geopperd, de bepaling bestaan, dat het marktgeld (l/3 van do be somming) by den afslag terstond aan den marktmeester moet worden voldaan. De heer Z. vreesde, dat vele visschers het geld niet onmiddellyk zouden kunnen betalen. Het ontwerp werd, met de daarin aangebrachte wijzigingen, in zijn geheel in stemming ge bracht en met algemeen* die van den heer Zi nomen. Een door B. en W. ontvangen instructie voor den marktmeester komt daarna aan de orde. Na voorlezing van 't ontwerp wordt de algemeene strekking goedgekeurd. By dearti- kelsgewyze behandeling, wordt, op voorstel van den heer Zurmuhlen bepaald, dat door den marktmeester hier, evenals in andere plaatsen, aan de verkoopers nota's zullen wor den afgegeven, waarop vermeld staat de soort en hoeveelheid der verkochte visch, de op brengst en 't bedrag der betaalde marktgelden. De heer Z. beveelt dezen maatregel bijzonder aan, in het belang der reederyen. Bij art. 8 der instructie wordt aan de beide ambte naren by den afslag vergund, in het afslag lokaal ververschingen te verkoopen. Geene spiritualiën echter. De heer Verfaille meent, dat het niet te pas komt, de bedoelde perso nen ook nog met dien verkoop te belasten, zy 'c ook ten eigen profijte. Met algemeene stem men op 1 na, die van den heer Verfaille, wordt echter tot handhaving van 't bepaalde in art. 8 besloten. Behalve met den ver koop van ververschingen, zyn de marktmeester en de afslager ook belast met den verkoop van Duinwater (art. 9). Over dit onderwerp werdt druk van gedachten gewisseld. Teu slotte werd besloten, dat de verkoop van water aan de visschersvaartuigen zonder uitzonde ring kan geschieden. Het geheel ontwerp wordt daarop met algemeene stemmen aange nomen, zoomede de daarna voorgelezen ont- werp-constructie voor den afslager. Verder geschiedt voorlezing van een inder tijd ingezonden en nu nieuw ingezonden adres van den Commissaris voor den vischafslag, den heer R. Tienstra, met opgaaf der voor waarden waarvoor hy het gebouw voor den vischafslag wil huren. De huurprijs wonscht hij bepaald te zien op 6 pCt. van de kosten van dat gebouw, de som van f 400 echter niet te boven gaaade. De heer Zurmuhlen, die op het voorlezen van dit adres had aan gedrongen, omdat het vroeger niet was mede gedeeld, betuigt zyn leedwezen daarover en verzoekt opneming daarvan in de notulen. De voorzitter zegt die opneming toe. 't Adres heeft geen verder gevolg. Er wordt voorgelezen een adres van de heeren H. B. van Steenbergen en K. Gou- wenberg, houdende bezwaar tegen art. 84 al. C. der Algemeene Politie-Verordening, waarin wordt bepaald, dat »de bestuurder van een vrachtwagen (zoogenaamde korriewagen), in dien hij op straten of wegen rydt en de vel lingen der wielen smaller zijn dan 10 cM., de voorwielen lager zijn dan 65 cM., of indien de wagen breeder is dan 1.65 M. of langer dan 3.60 M.« Adressanten beweren, dat het inrichten hunner voertuigen naar de voorschrif ten der verordening hun meer dan f 100 zou kosten. Zy beweren verder, dat de door hen gebezigde voertuigen zooveel nadeel niet toe brengen aan de straten en wegen, wijzen er op, dat de kermis en verhuiswagens, van buiten komende niet door deze verordening worden getroffen en achten het onbillyk, dat in deze, ingezetenen by vreemden zouden moeten achterstaan. Ten slotte vragen zy uitstel van de toepassing der aangehaalde be paling totdat vernieuwing hunner wagens blijkt noodig te zyn. De Voorzitter, die een lijst van alle in de gemeente aanwezige korriewa- gens voor zich op tafel heeft met opgaaf van hunne afmetingen en die hunner wielen, wijst ei op, dat er in deze hl te groote afwy kingen van het voorschrift zyn. Hy wil bepaalde lijk daartegen maatregelen nemen. Niet tegen kleinere verschillen. Eene levendige dis cussie volgt, waarby o. a. de heer v. Twisk voorstelt, om de bedoelde bepaling eerst over 3 jaar van kracht te verklaren. Bij de dis cussie wordt er op gewezen, dat de vracht wagen van den heer Gouwenberg hl te groote afmeting heeft, terwijl die toch met zeer wei nig kosten meer gelyk aan 't voorschrift kon gemaakt worden. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten, dat groote verschillen terstond, kleinere binnen een jaar moeten veranderd worden. Nog een adres is ingekomen, bezwaren in houdende tegen de onlangs in werking gestelde algemeene politie-verordeniug. Eenige schip pers en kooplieden opperen in dit adres hun bezwaar tegen art. 88 al. d, waarin bepaald wordt, dat «met boete van ten hoogste f 3. gestraft wordt iedere schipper of gezagvoerder van een vaartuig, die zijn vaartuig, terstond nh de lossing of lading van den jaag weg, niet verlegt naar de overzyde van het vaarwater." Adressanten doen uitkomen, dat tengevolge van deze bepaling vele vaartuigen moeten liggen buiten de bescherming van de schippers, die veelal juist aan de andere zyde wonen, en dat die vaartuigen zoodoende zyn overge laten aan de baldadigheid der straatjeugd. De heer van Twisk erkent het bezwaar van adressanten, doet opmerken, dat nergens dan hier in eene bebouwde gemeente van «jaag pad" gesproken wordt en stelt daarom voor, do aanwijzing van een jaagpad te doen ver vallen. De Voorzitter wijst op verschillende toestanden hier is het geen stadsgracht maar een kanaal, dat eene vrij groote lengte heeft, 't Voorstel-van Twisk wordt met 9 tegen 4 stemmen verworpen en daardoor op 't adres afwyzend beschikt. Vóór stemden de heeren Oortgijsen, Spruit, Govers en de voorsteller. Eindelijk komt nog aan de orde een adres van den heer J. Dienaar, vervoerder van bouw-materialen alhier, die bezwaar heeft tegen het verbod in de algemeene verordening voorkomende, van het rijden met aan éón gekoppelde wagens en karren. Adressant, die voor 't vervoer uitsluitend handkarren bezigt, verzekert nooit aanleiding tot eenige klacht te hebben gegeven en verzoekt dus dat de lastige en nadeelige bepaling worden inge trokken. De Voorzitter toont zich gezind, om op dit adres in zooverre gunstig te be schikken, dat er bepaald wordt, dat de ver gunning, om uitsluitend met handkarren die aan één gekoppeld zijn, te laten rjjden, aan B. en W. wordt overgelaten. De Voorzitter dringt hierop des te meer aan, omdat adres sant aannemer van een gemeentewerk is ge worden, rekenende op de toelating van aan één verbonden karren. De heer Franken wenscht de gemaakte bepaling te blyven hand haven, terwyl de heer Verfaille, ingeval van wyziging, zulks ook in 't belang van anderen, o. a. in 't belang van den voerman Dekker wil, die ook aannemer van de gemeente is. Hij wenscht echter het onveranderd behoud der bestaande-bepaling. Deze bepaling wor bij stemming dan ook gehandhaafd. Met 10 tegen 3 stemmen wordt op 't adres afwijzend beschikt. Voor stemden de heeren Oortgijsen, Govers en Spruit. Aan de orde worden gesteld de benoeming van twee onder wyzers en een onderwijzeres aan gemeentescholen a. Van een onderwijzer aan School no. 1, (te Koegras). Voorgedragen worden de heeren T. Stuit, te Wezepe, gemeente Olst, H. van Dijk, te Ulrum en P. Rönner, te Dokkum. Gekozen wordt de heer Stuit met 10 stemmen. De heer van Dijk verkreeg 2 stemmen, de heer Rönner 1 stem. b. Van een onderwijzer aan School 7a. (in de Vlamingstraat). Voorgedragen worden de heeren C. A. de Bruijn, alhier, P. Rönner te Dokkum en H. van Dijk te Ulrum. Geko zen wordt de heer de Bruyn met 10 stemmen. De heer van Dijk verkreeg 3 stemmen. c. Van een onderwijzeres aan School no. 2 (te Huisduinen). Voorgedragen worden de da mes A. C. van Juchem, te Kolhorn, D. Ha- verkorn, te Callantsoog en B. Emanuel, te Dinxperloo. Gekozen wordt mej. van Juchem met 9 stemmen. Op mej. Emanuel werden 3 stemmen uitgebracht en op mej. Haverkorn 1 stem. Op zijn daartoe gedaan verzoek, wordt, met ingang van 1 Juii a.s. een eervol ontslag ver leend aan den heer C. Visser, onderwijzer aan School no 5 (Weststraat). Voorlezing geschiedt: a. van een adres van een Vereeniging van Onderwijzers, die een subsidie van f 200 vragen, ten behoeve van een Cursus voor hunne opleiding voor 't verkrij gen der hoofdonderwijzers-acte; b. een Memorie van Toelichting op dat adres en c. een mis sive van den heer Van Voornveld, Voorzitter der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwys in deze gemeente, houdende aan beveling van het door adressanten gedaan verzoek. Op voorstel des Voorzitters wordt op dit adres gunstig beschikt. Voorloopig voor den tyd van 1 jaar wordt de subsidie toege staan, in afwachting dat de Vereeniging in dien tusschentyd rechtspersoonlijkheid zal heb ben verkregen. Een adres wordt gelezen van de onderwij zers, werkzaam aan School no. 7a, houdende verzoek, om in den vorm eener subsidie het bedrag te mogen genieten van de door een steeds voortdurende vacature aan die school vry vallende gelden. De Voorzitter over weegt, dat by vacatures door het Ryk geene bydrage in het tractement wordt verleend, en dat HH. onder wyzers ingeval van ziekte in 't behoud hunner jaarwedden worden gelaten en stelt voor het verzoek van de hand te wij zen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Na voorlezing, wordt de Concept-Verorde- ning tot regeling der genees-, heel- en verlos kundige hulp aan behoeftigen met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld. ^Op haar daartoe gedaan verzoek, wordt aan mevr. BeukenkampSwerver een eervol ont slag verleend uit hare betrekking van regentes van het Algemeen Weeshuis. Ter vervulling der vacature in 't Bestuur van genoemd gesticht, ontstaan door het ver trek van den heer Aberson, wordt de volgende nominatie, door het College van Regenten en Regentessen opgemaakt, ter tafel gebracht: 1ste cand. de heer C. Stammes, 2de candidaat de heer M. Witsenburg. Gekozen de heer Stammes met 10 stemmen. De heer Witsen burg verkreeg er 3. Voorlezing geschiedt van eene missive van de Commissie in zake een huldeblijk aan wijlen don heer Dr. Vogelpoel, waarin, onder mede- deeling van 't geen tusschen het Gemeente bestuur en eenige leden der Commissie heeft plaats gehad, de vraag wordt gedaan, dat de Raad het besluit neme, om de monumentale klok te aanvaarden. De Voorzitter verze kert, dat het bewuste monument, op zyn ver zoek, door den Gemeente-Bouwmeester is onder zocht en dat het voetstuk niet solide is be vonden. Bij de vrees, die er bestaat, dat dit monument, zoo gebouwd, veel reparatie zou noodig hebben, hebben B. en W. bezwaar ge maakt, het te aanvaarden. In de verdere discussie over dit onderwerp frischt de heer Zur Mühlen het geheugen zijner medeleden op, door de verzekering, dat van weigering in 't geheel geen sprake kon zyn, omdat de Raad indertyd tot aanvaarding der monumentale klok heeft besloten, 't Gevolg van deze opmerking is, dat in de volgende zitting de notulen zullen nagezien worden, ten einde omtrent de opmer king van den heer Zur Mühlen volkomen ze kerheid te erlangen. De noodige voorbereiding heeft plaats voor de op te maken rekening en verantwoording over het dienstjaar 1891. Er wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschry vin gen en tot kwijting van eenige posten van uitgaaf uit het Hoofdst. «Onvoorziene Uitgaven." Voor kennisgeving worden aangenomen de mededeelingen1. dat H.H. Gedep. Staten de ontvangst hebben erkend van de jongst gemaakte wijzigingen in de Algemeene Poli tie-Verordening, en 2. dat by de laatstgehou den verificatie van de boeken en de kas des Gemeente-Ontvangers een en ander in orde is bevonden, in kas zijnde de som van f11769.385. Er geschiedt voorlezing van een adres van den heer L. Klein, aannemer alhier, houdende verzoek om een gebouw aan de Spoorgracht, bestemd tot berging van steenkolen, 't welk aan de straatzijde van steen wordt gebouwd, aan de zyden van hout te mogen maken. B. en W. hadden hem dat, met het oog op de Politie-Verordening geweigerd. In dit adres komt hy in hooger beroep bij den Raad. De Voorzitter verzekert, dat B. en W. aan anderen bepaald verboden hebben, hetgeen nu door den heer Klein wordt gevraagd en dat zij het dus in geen geval aan hem kon den toestaan. 't Besluit tot weigering wordt met eenparige stemmen gehandhaafd. By de gewone rondvraag spreekt de heer Zurmühlen de wenschelykheid uit, dat de agen da voor Gemeenteraadszittingen in den vervolge wat minder omvangrijk mogen zijn. 't Is nu merkt hij op nagenoeg half 12. De Voorzitter belooft, op dezen wensch te zullen letten en verklaart daarop de zitting voor gesloten. een soort van Leger des Heils-zendings- feest of »Veiddag", zooals men het zal noemen. Er zullen bijzondere schikkin gen worden gemaakt om heilssoldaten en vrienden uit alle deelen van het land in de gelegenheid te stellen daarbij tegen woordig te zijn. De bijeenkomsten zulleu worden geleid door verschillende officieren, sommige al leen door vrouwen. Er zal voorts een revue over de troepen worden gehouden verder tentoonstellingen van het maatschap pelijk en ander werk er zal muziek zyn, enz. enz. Uit een heden ontvangen telegram van onzen correspondent te Batavia blykt dat de vulkanische uitbarsting op het ei land Groot-Sangir, waar het Handels blad" den 25en dezer over Singapore be richt van kreeg, thans ook te Batavia be kend is. Volgens onzen berichtgever heeft de uitbarsting echter niet den 23en of eenige dagen vroeger, maar reeds den 7n Juni jl. plaats gehad en zyn er een groot aautal menschenlevens by verloren gegaan. (»N. Rott. Ct.t) Chicago, 28 Juni. Het water stijgt in den omtrek der stad met schrikwek kende snelheid. Onder de bevolking heerscht groote ontsteltenis. In enkele wijken be reikt de vloed reeds de tweede verdieping. Verscheidene dorpen staan geheel onder water. Men zegt, dat de overstrooming veroorzaakt is door de kwaadwilligheid van eenige grondeigenaren, die eikaars erven trachtten te verwoesten en daarom den dijk der 87ste straat doorstaken, die het meer scheidde van het dal. De overstrooming doet alle zaken stil staan. 3500 personen zyn werkloos. Het verlies, dat houtkoopers en timmerlieden lijden, wordt op 10,000 ponden sterling geschat. (Hbld.) Een te Mentone vertoevend Engelsch- man, die aan de speelbank te Monte Carlo 40.000 had verloren, heeft zich in zyn wanhoop van het leven beroofd. Dit is de twaalfde zelfmoord, waartoe de speel bank in deze maand aanleiding gaf. Een werktuigkundige, Colleret, die een nieuw stelsel van luchtverversching voor duikerklokken had uitgevonden en te Marseille daarmee proeven nam, is by een van die proeven om het leven gekomen. Door slecht werken van het toestel stikte hij in de daikerklok. Toen men hem uit het water gehaald had, was by reeds dood. HELDER, 1 Juli 1892. Zelden hebben we hier zulke hevige onweders als in 't binnenland, daar de zee de bui gewoonlijk spoedig tot zich trekt. De nacht van Dinsdag op Woensdag maakte hierop echter een uitzondering. We herin neren ons niet zulk een zwaar onweder te hebben beleefd. Omstreeks drie uur kwam de bui opzetten, geruimen tyd zonder regen. De rosse bliksemstralen doorkliefden onop houdelijk de lucht, zoodat men een vuur zee meende zien, terwyl de eene donder slag nog niet had uitgerommeld, wanneer de andere begon. Eindelyk barstte de regen los en wel zoo overvloedig, dat de tuinen en velden spoedig blank stonden. Tegen 6 uur dreef de bui af. Op een paar plaatsen is de bliksem in geslagen gelukkig zonder veel schade te veroorzaken, nl. bij den heer Polak over de Molenbrug en bij den hr. Luytzen, Ka- naalweg. De hr. Roos, beambte by de pos terijen, die op dat oogenblik in de nabij heid van laatstgenoemde woning zich be vond, kreeg een hevigen schok. De jaarlyksche collecte ten behoeve van het Vaderlandsch Fonds tot aanmoe diging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden, in de vorige maand alhier gehouden, heeft opge bracht de som van f 37.40. Op Texel heeft de bliksem brand veroorzaakt aan den Burg, en wel in den manufacturenwinkel van den heer Ylessing, die voor een groot gedeelte is afgebrand. De arrondissementsrechtbank te Rotterdam veroordeelde den predikant W te Sommelsdyk, wegens het doodschieten van een duif, toebehoorende aan den naast hem wonenden burgemeester, tot f 25 boete. Op Donderdag 4 Augustus zal het Leger des Heils in Nederland zijn vijfde jaarfeest vieren, en wel op het landgoed van jhr. R. A. E. Barnaart te Vogelen zang bij Haarlem, hetwelk voor die ge legenheid door den eigenaar is afgestaan. Het feest zal het karakter hebben van op ZONDAG 3 JULI 1892, '8 middags 21/* uur. 1. «Général Boum Boum Marsch, Jacques Offenbach. 2. Ouverture zu der oper: »Czar und Zimmermau", Albert Lortzing. 3. «Songe d' amour après le Bal,* Intermezzo, Alphonse Czibulka. 4. Fantaisie de 1' opéra*La Bohé mienne*, Edmuud Balfe. PAUZE. 5. Ouver ture romantique,» Kéler, Béla. 6. «Der Mu- sikhumorist," Grosses Potpourri, LouisStetefeld. 7. .Les Violettes,* Valse de Concert, Emil Waldteufel. Burgerlijke Stand, gem. Helder, Van af 27 Juni tot en met 29 Juni. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: H. B. de Jong en R. G. Folmer. P. van der Staal en S. Boon. A. Go vers en A. C. Riemers. BEVALLEN N. Gladpootjes—-Thysse, d. J. PouliGeus, z. E. P. LafeberCollet, z. N. PfÏ8terBongers, d. D. M.BylWaayers,d. M. H. Groeneveldvan Viersen, z. W. C. MurksDoesburg, d. OVERLEDENP. J. v. d. Fluit, 19 dagen. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 22 28 Juni. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD: Wytze Kramer en Jannetje Buy's. P. Bakker en S. van den Berg. P. Huisman en G. Ras. GEBORENJan [Martinus, zoon van C. Vlaming Gz. en M. Kooger. OVERLEDEN: Anna Maria Maas, 14 maanden, dochter van K. Maas en A. van Heerwaarde. Afloop der Veiling vin Huizen en Erven, op Woensdag 29 Jnni in nMusis Sacrnm", ten overstaan van Notaris HATT1NGA RAVEN. Een Woonhuis, Erf en Tuin te Helder, Kanaalweg 182, en een Woonhuis en Erf aldaar, Dijkweg 65, kooper de heer Jb. Graaff, voor f8057. De helft in een stukje Grond aldaar, Dijkweg, groot 82 centiaren, kooper de hr. A. J. de Bunje, f90. Een Woonhuis en Erf aldaar, Lau- gestraat 11 en een Gebouw, ganaamd De Lindeboom", waarin Koffiehuis met recht van Vergunning, Erf en aan- hoorigheden aldaar, I.angestrnat 13, kooper de heer J. Kikkert, f 2950. Een Woonhuis en Erf aldaar, Blomstecg 2 en een WoonhiÜ3 en Erf aldaar, Blomsteeg 4, kooper de heer J. G. Bock, f1200. Een Woonhuis en Erf aldaar, Blomsteeg 6 en een Woonhuis en Erf Blotusteeg 8, kooper de heer S. M. Manheim, f1330. Een Woon- en Winkelhuis, met Slijterij en recht van Vergunning bene vens Erf aldaar, Middenstraat 62, kooper de heer G.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 1