't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. "SJET No 2025. Woensdag 13 Juli 1892. Twintigste "Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. BLANCA's GEHEIM. HELDER, 12 Juli 1892. In het bericht van de aanbesteding der Boerenplaats van den heer Vader aan den Groote Keeten in een vorig nummer stond abuisiefC. Ruigh, Helder f 8140. dit moest zijn f 11140.Door deze fout scheen de heer Ruijgli als laagste inschrijver aannemer te zijn, terwijl inderdaad aan nemer is de heer L. Klein, te Helder, voor f 8398. B. en W. van Zaandam hebben aan den Raad voorgesteld te besluiten tot den bouw van een woning met kantoor enz., ten behoeve van het Rijksloodswezen. De kosten worden geraamd op f 10.000, waar van f 8000 voor het gebouw en f 2000 voor den grond. Tot bespoediging der werkzaamheden voor het te water laten van de „Koningin Wilhelmina der Nederlanden'' worden be kwame scheepstimmerlieden aan de Laüds- werf te Amsterdam tijdelijk te werk gesteld. Men leest in het „Sociaal Weekblad": Tot de zaken die voor veleu, en wij erkennen het, ook voor ons menigmaal een raadsel zijn, behoort deze, hoe zoo- velen, die het overigens niet breed heb ben, bij fraai weder zich onkosten voor uitgaan alstrammen, verteringen in uit spanningsplaatsen enz. kunnen veroorloven. Naar het schijnt, is de verklaring o.a. voor een gedeelte hierin te zoeken, dat de eetlust belangrijk genoeg vermindert, om besparing van eenige beteekenis op te leveren. Bij een van de groote broodfa brieken hier te lande gaat met groote warmte oogenblikkelijk vermindering van inkomsten gepaard, die bij daling van tem peratuur dadelijk weder eindigt. In zeven achtereenvolgende warme dagen in dezen zomer beliep de vermindering in de bedoelde fabriek f600, een bedrag, hetwelk, zoo het naar evenredigheid van het debiet bij alle bakkers, slagers enz. voorkomt, de uitgaande bevolking zeer zeker tot ver schillende verteringen buitenshuis in staat stelt." Men is in het Paleis voor Volksvlijt thans druk bezig met de toebereidselen voor de tentoonstelling der boekdrukkunst, die waarschijnlijk 18 dezer zal geopend worden. Men zal daar o. a. een geheele boek drukkerij in werking zien. De persen zullen door electriciteit in beweging wor den gebracht. De geheele groote zaal en een paar bijzalen plus het tooneel zul len voor de tentoonstelling in beslag worden genomen. Het schot van de tooneelzaal onder den koepel is weggenomen, zoodat ook de too neelzaal gebruikt kan worden. Het tooneel wordt in beslag genomen door de firma Frederik Muller en Co., die een hoogst belangrijke retrospectieve in zending zal te zien geven. Van het buitenland zal vooral Frank rijk goed vertegenwoordigd zijn. (Amst. Ct.) Nieuwe aardappelen Vele menschen eten zich dikwijls ziek aan nieuwe aardappelen. Ook zijn jonge aardappelen niet geschikt voor 's menschen darmgestel. Er is nochtans een goed middel om ze minder schadelijk en veel lekkerder te koken. Men handele als volgt Zet twee ketels water tegelijk op het vuurden eenen met de aardappelen. Wanneer de aardappelen beginnen te koken, dan giet men het vuile solanine- houdende water af en men doet de aard appelen in 't versche water, dat eveneens reeds aan 't koken is. Aldus bereid, bieden de aardappelen min der gevaar en zijn zij veel smakelijker. Woensdagavond is tusschen Zalk en Kampen een onbekend passagier van de nachtboot gevallenonmiddellijk werd achteruitgestoomd, maar men mocht er niet in slagen hem terug te vinden. De bekende roeier, de heer Ooms te Amsterdam, lid der roeivereeniging »Nep- tunus« die het vorige jaar in Frankrijk den eersten prijs won in den internationa len roeiwedstrijd, heeft de vorige week in Engeland alle bekende buitenlandsche roe iers geslagen en is overwinnaar geworden van den eereprps diamond sculls." De Engelsche bladen zijn vol lof en be wondering voor den kranigen roeier en bij het uitreiken van den prijs zinspeelde het jurylid er op, dat wat Amerika, Frankrijk en Duitschland nooit konden doen, thans door een Hollander was verricht. Heden, Dinsdagavond, wordt Ooms te Amsterdam verwacht en zal op feestelijke wijze worden ingehaald door alle leden van de roei- en zeilvereenigingen aldaar en onderscheidene liefhebbers van sport. Vrijdag stond voor de Arrond. Recht bank te Amsterdam (Kamer van vacantie) te recht de notaris Dirk Bonnerman, wiens ar restatie in de maand Maart 11. werd gemeld. Blijkens de dagvaarding werd hem ten laste gelegd I. dat hy, als notaris zyn ministerie ver leend hebbende bij het opmaken van de akten van hypotheek ten behoeve van de Onderwijzers- Spaarbank van het Nederl. Onderwijzers-Ge nootschap en door de directie van die Bank belast om de renten dier hypotheek en de gelden tot aflossing der hypothecaire schuld in ontvangst te nemen en te verantwoorden, in den loop der laatste drie jaren, althans na lo. Sept. 1886, herhaalde malen vau de hem door zijn ambt geschonken gelegenheid heeft ge bruik gemaakt, om gelden, door de hypothe caire dibiteuren der Bank afgedragen, zich op zettelijk en wederrechtelijk toe te eigenen en alzoo te verduistex-en. Drie-en-twintig verschillende feiten, bedre ven gedurende de jaren 1887, 1888, 1889 en 1890, gezamenlijk een bedrag van f 43,150 uit makend, worden in de dagvaarding omschreven. Daaronder komen o. a. vooreene aflossing ad f6600, gedaan door de wed. K. de Leeuw, geb. Bakels, f2500 in 1887/89 afgelost door K. H. C. Bartels, f4400 op 20 Juni 1887 afgelost door E. F. Duker, f 1700 afgelost door de wed. A. Gerrits, geb, Heeres, f 3500 op 20 Dec. 1888 afgelost door A. van Weerden, f 6200 afgelost door J. Meyer, te Oosterbeek, f2800 op 20 Juui 1889 betaald door de wed. A. P. de Vries, geb. Franszoon, en f800 be taald door D. E. Koning. Verder wordt beklaagde ad II ten laste ge legd, een aantal namens de directie der Bank behoorlijk geteekende quitanties te hebben ver- valscht in dier voege, dat die quitanties be helsden een geheele of gedeeltelijke kwijtschel ding dor hoofdschuld, en wel door in het rente bedrag, oorspronkeiyk in het stuk gemeld, in schrijfletters te vermelden een bedrag als af lossingssom, met bijvoeging der woorden ffin mindering van het kapitaal der hypothecaire obligatie» en door bijtrekking van dat bedrag onderaan de quitantie in cijfers, met vermel ding van het totaalbedrag van rente in hoofd som, en evenzeer in cijfers, zoodat uit het ge bruik der aldus vervalschte quitanties nadeel kon ontstaan. Van al deze quitanties heeft beklaagde ge bruik gemaakt, als waren ze echt en onver- valscht. Eiudelijk en ten III legt de dagvaar ding beklaagde ten laste, dat hij eene, ten laste van den heer Albert Helsloot, op 18 Juni 1890 door hem opgemaakte akte van toestem ming tot doorhaling van eene inschrijving ten behoeve van de Spaarbank van het Onderwij zers-Genootschap heeft doen vervalschen met 't oogmerk 't stuk als echt te gebruiken, door daaraan te doen bijvoegen de woorden »en ten laste van de echtelieden George Klinkert en Maria Egberta Veenendaal, alhier, in dato den 3en Juli 1882, deel 138, No. 179," zoodat door het gebruik der aldus vervalschte akte, nadeel kon ontstaan, en dat beklaagde, dit stuk heeft overgelegd ten hypotheek-kantore te Amsterdam, ten bewijze, dat de daarin ver melde inschrijving kon worden doorgehaald, zoodat uit dat gebruik nadeel kon ontstaan, hebbende hij by het plegen der feiten gebruik gemaakt 'van de gelegenheid hem als notaris verstrekt. In de Zaterdagochtend voortgezette zit ting van de vacantiekamer der rechtbank, nam het O. M., zijn requisitoir. Het O. M. meende, dat de valschheid en het opzet, zoomede het element van nadeel uit de verhooren en de erkentenis van bekl. voldoende waren gebleken, zoodat het misdrijf van bekl. valt onder de artt. 321 (verduistering) 225 en 226 (valschheid in geschriften) van het strafwetboek, terwijl ten aanzien van het laatste punt der be schuldiging nog de verzwarende omstan digheid van art. 44 (ambtsmisdrijf) aan wezig is. Het door bekl. toegebrachte nadeel be draagt wel f 100.000; maar alleen de feiten na 1886 voorgevallen, zijn aan het oordeel der 1 rechtbank onderworpen. Z Ed.Achtb. vorderde ten slotte veroor deeling van bekl. tot eene gevangenisstraf van 3 jaar. De uitspraak werd bepaald op Donder dag a. s des voormiddags te 10 uur. Tengevolge van het verschijnen der cholera is bevel gegeven aan de Engelsche •Caucasus Mercury stoomvaart-maat schappij" op de Kaspische zee den dienst te staken, en de regeering heeft de stoom- booten onteigend, teneinde ze als drijvende ziekenhuizen voor cholera-lijders in te rich ten. Voor elk schip zal een bestuur van geneeskundigen worden benoemd en alle zullen geheel met geneesmiddelen worden toegerust. In verband met het bericht uit Parijs, dat een bekend bankier plotseling krank zinnig was geworden, liep aldaar het ge rucht, dat baron Adolf Rothschild in een aanval van verstandsverbijstering, zijn weergalooze verzameliug van kunstvoor werpen vernield had. De familie verzekerde," dat hij slechts eenige kostbare voorwerpen had beschadigd. De toestand, waarin de heer Rothschild verkeert, zou volgens deze mededeeling het gevolg zijn van een hevig jichtlijden. (Hbl.) In het proces Buschhoff te Kleef heeft thans de zoonvan den beschuldigde het verhoor ondergaan. Het wederzien van vader en zoon was hartroerend. Nog steeds trachten de getuigen allerlei beschuldigin gen tegeuBuschhoff te vinden. Een hunner, Selma Rölen, vertelde, dat Buschhoff den 6n Juli op straat tot zijn zoon gezegd had Och wat, indien zij geen bewijzen hebben, kunnen zij ons niets maken." Selma Rö len stond voor een open raam. toen zij die worden hoorde. Een twaalfjarige knaap vertelt, dat hij op den dag van den moord een vreemden Israëliet met een zwarte tasch bij Buschhoff heeft zien binnengaan en 's avonds er weder zien uitkomen. Doch een kloosterbroeder der Franciscanen, die ook tot de getuigen behoort, wist niets dan goeds van hem te vertellen. In het proces kwam een merkwaardig incident voor. Buschhoff was te Xanten niet alleen slachter, maar hij had ook een werkplaats van grafzerken. Er is dan ook in de stukken van het proces spraak van de mogelijkheid, dat de vermoorde knaap Hegemann Buschhoff1 s toorn zou hebben opgewekt door het beschadigen van een paar afgewerkte zerken. Nu moest als getuige voorkomen de steenhouwersknecht Wesendrup, die vroeger bij Buschhoff in dienst was, maar kort voor de misdaad door hem werd ontslagen wegens onbehoor lijk gedrag. Wesendrup is niet ondereede gehoord, omdat het bleek, dat het O. M. onderzocht, in hoever deze getuige niet zelf de moordenaar van den veelbesproken knaap is. Bijna alle getuigen laten zich zeer gunstig uit over den beschuldigde, wiens gansche leven niet de minste aan leiding geeft hem in staat te achten tot zulk eene misdaad. Opmerkelijk is het ook dat de weinige voor hem bezwarende feiten die enkele getuigen meenen waargenomen te hebben, door hen eerst twee of drie weken na de misdaad aan het licht gebracht zijn, hoewel zij reeds dadelijk na de mis daad in verhoor genomen waren. Opstand te Pittsburg. Sedert twee weken is een groote werkstaking in de werkplaatsen en smederijen van het district Pittsburg (Penn- sylvanië) uitgebroken, tengevolge van ecu ver schil van gevoelen tusschen patroons en werk lieden over het loon. Een bloedige botsing heeft te Homestead plaats gehad. De werkstakers uit de metaal- warenfabriek van den heer Carnegic, waren niet geneigd zich door werklieden te doen vervangen, die niet tot het werklieden-syndi caat behoorden. Ten getale van meer dan 2000 vereenigden zij zich om dit te verhin deren. Met karabijnen gewapend, kwamen 300 agenten uit Pittsburg aan, om de nieuwe werklieden naar de fabriek te brengen. Zy vonden echter do oevers der rivier bezet met duizenden mannen, vrouwen en kinderen, die allen met revolvers en stokken gewapend waren. Een poging om de nieuwe werklieden te ontschepen, mislukte. Een geregeld vuur gevecht ving aan, waarbij 7 werklieden en 4 politieagenten gedood werden. De werkstakers bleven meester van het terrein do agenten namen de wijk naar hun op 20 meter afstand geankerde vaartuigen. Te 7 uur 's morgens werd een nieuwe aanval gewaagd, eveneens te vergeefs. Toen volgden eenige uren van wapenstilstand, gedurende welke do werklieden inderhaast een verschansing opwierpen. Dui zend mannen, gereed om vuur te geven, wer den hier op post gesteld. Andere werklieden werden geposteerd aan den ingang der fabrie ken. Twee andere uitvallen van de zijde der politie deden do menigte slechts verbitteren, die uitriep«Wij zullen het vergoten bloed wreken !a Des avonds werd de aanwezige petroleum op de rivier uitgegoten, teneinde de schepen in brand te steken, terwijl aan den wal een kanon werd afgeschoten. De sheriff telegra feerde naar den gouverneur van Pennsylvanië om hulp. Toch verergerde de toestand nog steeds. Voor de stakers kwam hulp opdagen. Tweeduizend werklieden uit Pittsburg sloten zich bij hen aan en hielden een optocht met banieren en vaandels. Een stoomboot, die den agenten hulp wilde brengén, werd op geregeld snelvuur onthaaldde loods werd doodgescho ten een detective van de politie verdronk. Daarna verbonden de werkstakers buizen aan een der petroleumbronnende olie deden zij in de rivier loopen en staken de brandbare vloeistof daarna in brandeen der schepen werd een prooi der vlammen. Ton slotte moesten de agenten, blootgesteld aan geweer- en kanonvuur, petroleumvlammen en dyna- mietpatronen, zich overgeven. Zij werden terstond in de gevangenis opgesloten. Te Washington zal door den Senaat der volksvertegenwoordiging een commissie worden benoemd, die een gestreng onderzoek zal in stellen. Een later bericht meldt, dat de agenten door de werkstakers uit de gevangenis gehaald en op straat door de menigte afgeranseld zijn. Elf werklieden en negen agenten zyn gesneu veld 18 werklieden en 21 agenten ernstig gewond. Het getal der door de menigte mis handelde agenten bedraagt wel honderd. Iiigozonüen. Mijnheer de Redacteur! Een paar maanden slechts is de met veel moeite tot stand gekomen Algemeene Politie verordening in werking en reeds zijn daarin onderscheidene wijzigingen aangebracht. De beschreven vaderen, die het stuk samengesteld hebben, moeten nu telkens aan den arbeid om hun eigen werk to veranderen. Waar moet liet heen, als op deze wijze wordt voortgegaan En toch is het te voorzien, dat er onder het groot aantal bepalingen, op wier overtreding straf is bedreigd, nog een aantal is, dat aan- loiding geeft om wijziging uit te lokken. '6 Reinigen der voetstraat op bepaalde uren van den dag veroorzaakt o. a. aan onze huismoe ders, schoonmaaksters en dienstmeisjes heel veel last. Dit werk komt altijd niet evenzeer gelegen en jn den regel geschiedt deze operatie in vcrband*met andere huiselijke bezigheden, 't Geval is daarom niet buitengesloten, dat onze vroedschap, die al door voerlieden, schippers en kooplieden is lastig gevallen, nog eens te doen krijgt met het teedere geslacht, dat wèl van 't kiesrecht, doch niet van 't recht van petitie is verstoken. Komen er door een en ander nog meerdere wijzigingen in de Veror dening, dan zal nog de behoefte ontstaan aan een tweede, door de gesamentlyke auteurs veel te vermeerderen en te verbeteren óditie. Met achting, Uw dw. dn. Helder, Juli '1892. W 'tls noodig, dat de hand worde geslagen aan de stichting van nieuwe en aan de verbetering van bestaande urinoirs in deze gemeente. Wil men de politie-verordening handhaven, die verbiedt dat men op den openbaren weg aan eene natuurlyke behoefte voldoet, dan moeten nood wendig nog eenige urinoirs opverschillende plaat- son worden aangobracht. De Hoofdgracht komt daarvoor 't eerst in aanmerking. De bowoners dier gracht hebben er bovendien recht op te eischen, dat aan bedoelde behoefte niet in 't laantje worde voldaan, waar steeds by de boomen gelegenheid wordt gezocht. Ook in of bij de .Spoorstraat moesten noodig een paar urinoirs geplaatst zijn. 't Urinoir bij de Windsteeg is sedert den bouw der brug aldaar weggeruimd en toch mocht bij het drukke verkeer, daar ter plaatse wel zoo'n inrichting gevonden wor den. Het urinoir geplaatst achter het bouw vallige politiebureau op 't Molenplein is voor een vreemdeling niet te vinden, 't Urinoir aan de Molengracht bij de Landsteeg mist allo omheining. Er zijn nog wel meerdere aanmerkingen to maken doch 't aangevoerde BEWERKT DO OR AM O. wHoe heerlijk weer eens thuis te zijn," zei hij om een einde aan de stilte te maken. //Het is bijna niet te zeggen, Blanca, welk eene aangename aandoening ik kreeg bij het bin nentreden van deze blauwe kamer met zijn warmon haard. Het herinnert mij aan ver vlogen tijden. Hier had mama hare vaste plaats, zomer en winter voor den haard, en jy, lieve, met je donkere, zuidelijke tint, alles, alles zoo bekend !a Zy ging weer bij den haard staan, leunde met den arm op den schoorsteenmantel en keek den graaf doordringend aan. //Wel," zei ze, «het verheugt me te hooren, dat graaf Victor Norton nog denkt aan dien tyd dat hij zich zyne moeder en zijne vroegere woning nog herinnert. Maar ik word bijna aangedaan, als ik bedenk, dat ik nu en dan nog in mijn neefs gedachten als Zigeuner meisje kom opduiken. Op zijne handelwijze van den laatsten tijd afgaande, zou men dat nau welijks meer verwachten.* Er ging hem eene rilling door de leden, maar toch sloeg hy glimlachend hare cogen op, om haar aan te zien. wBen je getroffen door myn goed geheugen, lieve Blanca Wat my ne lange afwezigheid «Wat je afwezigheid betreft,o viel zij in, z/meen ik, dat je den eersten Juni hier hadt kunnen zijn, als je geheugen je niet in den steek laat. Het is nu einde Augustus. Elke dag later was voor mij eene beleediging en zelfs nu zou je moeielyk hier te vinden zijn zonder mijn laatsten brief, dien je niet durfde trotseeren. Je bent gekomen, omdat ik het je bevolen heb 1" Een kort oogenblik voelde hy zich tot verzet geprikkeld tegen deze woorden. Hij keek haar doordringend aan, al speelde het lachje nog om zijn mond. z/Dien ik niet durfde trotseeren herhaalde hy. »Die uitdrukking is sterk, Blanca! Maar je was altijd nog al prikkelbaar en aan dames laat men altijd het laatste woord." -t Als de man de daad maar voert, sprak zij, «de man, ja, als graaf Victor Norton dien naam nog verdient als hij geen verrader, geen lafaard geworden is Graaf Norton sprong ijlings op, zijn oogen rolden in hun kassen toen ging hij weer zitteD, keek in het vuur en lachte. Bedoel je mij daarmee »Ik bedoel jou." •Je gaat zeer ver, schoone nicht, eigenlijk te verZal je zoo goed willen zyn, eindelyk ter zake te komen en mij te zeggen, waarom ik een verrader, een lafaard zou moeten heeten Het zou goed zijn als wij elkaar geheel be grepen.» Hij verbleekte, maar bleef bedaardzelfs in zijn hevigsten toorn bewaarde hij altijd zyne kalmte. w Jui9tEn wij zullen elkaar goed begrijpen, voor wij weer scheiden, wees daar zeker van En wee over je, als je met my gespeeld hebt! Weet je het nog, of moet ik het je zeggen, welke beteekenis de drie-en-twintigste Septem ber voor ons heeft?» Hij keek haar aan en glimlachte nog steeds. z/Je behoeft mijn geheugen niet te hulp te komen," antwoordde hij koel, //dien dag zouden wij getrouwd zijn." //Zouden wij Verder kwam zy niet. Terwijl hy koel, bijna wreed, die woorden uitsprak, waren de laatste droppels bloed uit haar gelaat geweken. De glaus van haar oogen verdoofde, uit haar blik sprak hevige ontzetting. Zoolang haar heugde, had zij den man lief gehad, dien zij nu met verwijten overstelpte. En nu nu zou alles slechts een droom ge weest zijn Haar gelaat was zoo aschgrauw geworden, dat graaf Norton verschrikt opsprong. //Om Gods wil, Blanca, je zult toch niet in zwijm vallen Je blikken ik kan ze niet ver dragen Wat heb ik gezegd Ik ben een dwaas!" Hij had hot meisje vroeger werkelijk be mind, maar ook gevreesd. Nu was zijne ver bittering verdwenen en de oude vrees kwam weer boven. Toen zij haar mond weder opende, had hare stem alle hardheid verloren. Ernstig keek zij hem aan en onwillekeurig sloeg hy de oogen neer. «Zouden wij getrouwd zijn,a herhaalde zij fluisterend. «Victor,zouden wy Beduidt dat, dat het nooit gebeuren zal Berouw en schaamte wisselden elkander af op zyn gelaat, dat hij van haar afgekeerd had. Zijn eene hand hield de leuning van den stoel vast. Blanca keek verlangend naar de andere hand, alsof daarin de hoop van haar volgend leven besloten lag. z/Neem den tijd om nog eens na te denken,* vervolgde zij even zacht, »ik kan wachten. Denk na, vóór je spreekter staat meer op het spel, dan je vermoedt. Van je antwoord hangt mijne geheele toekomst af. Hebt ge wel goed overdacht, wat je daareven gezegd heb Bedoeldetgc daarmee, dat het nooit zal ge beuren Nog altyd volgde er geen antwoord, en zijn gelaat bleef van haar afgewend. •Terwijl je nadenkt, zal ik liet verleden in je geheugen terugroepen," sprak zij verder. //Herinner je je nog den dag, dat ik en Joan uit Spanje hier op het Blot kwamen Ik zie je nog zoo duidelijk voor me, alsof het gisteren gebeurd iseen kleine jongen met blond haar in een donker fluwcelen pakje. Ik zie eene vrouw met engelachtige trekken over mij heen buigen zij schreit om myn gestorven vader en kust mij. Samen groeiden wij oper volg den jaren van ongestoord geluk. Zoo werd ik zestien jaar, jy twintig. Toen trof ons eene ernstige ramp de dood van mama.» Zij hield een oogenblik op. Graaf Victor haalde diep ademzijne hand liet de leuning los, om zijn gelaat to bedekken. »Kan nog je je den nacht herinneren, toen zy stierf, Victor Maar wat vraag ik nog Veel kan je vergeten hebben, maar dien eenen nacht niet. Wij knielden naast elkaar aan haar bed. Het was dien eenen nacht even storm achtig als nu. De kamer was slechts zwak verlicht. Wij met ons tweeën waren slechts by mama en knielend ontvingen wij haar laat- ston zegen, hoorden wij haar laatsten wensch Weet je dien wensch nog?" Zy breidde de armen naar hem uital haar hartepijn uitte zy in een jammerkreet, maar graaf Victor verroerde geen spier. Blanca vervolgde«Stervende vereenigde zij onze handen in de harehaar laatste blik rustte op jou en tot jou sprak zy Naast jou is Blanca mij het dierbaarste op-aarde. Zorg, dat zy nooit de ruwe zyde van het leven leert kennen Je bemint haar, mijn zoon I Beloof my, dat je haar altijd zult beminnen en be schermen. Haar hart hangt aan jou Beloof mij daarom, dat je haar binnen drie jaar na heden tot vrouw zult nemenZoo luidden haar woor den. Onder tranen kuste je hare hand en beloofde, wat zy verlangde. Zij werd begraven en wij scheidden van elkander. Jij ging naar Oxford en ik ging naar eene kostschool te Parijs. Toen het uur van scheiden sloeg, gingen wij nog eenmaal in do kamer, kv'on de kus sens, waarop zij gerust had en knie len samen aan het ledige bed. Je stak een ring aan myn vinger en herhaalde de belofte, mij binnen drie jaar na den drie-en-twintigsten September tot vrouw te nemen. Dag noch nacht heeft die ring my verlaten." (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 1