ADR. BIERSTEKER. - Advertentie n. 6 zindelijke DIENSTBODE, Een M KINDERMEISJE Bevraag, een flinke DAGMEID. Onder de cadets der Kon. Mil. Academie, die tot 8de luitenants bij het Oost-Indisch leger zijn bevorderd, behooren onte plaatsgenooten de hee- ren T. C. Mets en G. A. Vries. Bij het le reg. infanterie zijn bevorderd tot 8e luit. de cadets der Kon. Mil. Academie C. A. van Fenema en J. 8. Metz, cn bij het 4e reg. vest.-artillerie de cadets H. J. Verhulst en W. H. C. A. Seijn. Gisteren vertrok de divisie van binnenland- Bchen dienst uit deze haven om weldra terug te keeren tot het emburkeeren dor zeemiliciens. Zaterdag 1.1. werd Hr. Ms. stoomkanonneer- boot „Gier" buitendienst gesteld en is de machi nist Ie klasse v. k. J. J. Knotter, weder gede tacheerd bij de conservatie, terwijl de machinist 3e kl. J. Hardebol terugkeerde naar Hr. Ms. instructieschip „Marnix". Gisteren keerde Hr. Ms. „Dolfijn" in deze ha ven terug. Hr. Ms. „Geep" kwam Zaterdag te Hoorn en vertrok gisteren weder naar zee. De machinist 8e klasse D. Kikkert, behoorende tot de rolle van Hr. Ms. wachtschip te Helle- voetsluis is op nonactiviteit gesteld. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina," naar Amsterdam, pass. 22 Juli Kaap Roeca. Het stoomschip „Koningin Emma,« naar Hamburg, arriv. 23 Juli te Suez. Het stoomschip „Samarang*, naar Rotterdam, vertrok 23 Juli van Perim. Het stoomschip «Prins Hendrik," naar Am sterdam, arriv. 22 Juli te Suez. Het stoomschip «Burgemeester don Tex", van Amsterdam, arr. 24 Juli te Padang. Het stoomschip „Prinses Sophie, van Am sterdam, pass. 23 Juli Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Soerabaja", naar Rotterdam, arr. 24 Jali te Marseille. Het stoomschip „Zuid-Holland", van Rot terdam, arr. 24 Juli te Southampton. Visscherijberichten. Nieuwediep, 23 Juli. Aangebracht door Texe laars cn vletten 310 roggen p. st. 70 a 75 cent. 110 korders met 10 tot 60 tongen p. st. 45, 50 en 60 cent, 20 tot 60 kleine tongen p. st. 25 cent, 3 tarbotten p. st. f 6 a 8, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 3, 1 tot 8 mand schar p. m. f 4,50, 2 tot 8 roggen p. st. 75 eent. 25 Juli. Van Texelaars en vletten 60 roggen p. stuk 80 ets. 7 Korders 40 tongen per stuk 95 et- 30 tot 60 tongen p. st. 50 a 55 cent, 30 tot 60 kleine tongen p. st. 85 cent, 1 tot 8 mand kleine schol p. m. 1,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 4,50, 8 tot 8 roggen p. st. 80 cent. 86 Juli v.in. 8 u. Van vletten 30 roggen p. st. 80 cent. Vervolg der Berichten. Gisterenmorgen werd de jaarlyksche algemeene vergadering van de onderwijzers en onderwijzeressen in 't arrondissement Helder in Tivoli gehouden. De zaal zag er recht feestelijk uit. Een doelmatige versiering van groen en vlaggedoek was aangebracht en op een schild prijkten de woorden: 1842 25 Juli 1892. «Algemeene vergadering van onderwijzers en onderwijzeressen Arrondissement Hel der". Op eenige kleine schilden werden de namen aangegeven van de respectieve school opzieners in dit district als: J. J. A.Creygh- ton, Mr. G. van Leeuwen, Jhr. Mr. C. van Foreest, J. Schoon, P. J. Heijning en Mr. M. Bucliner. De bijeonkomst was druk bezocht, zoowel door dames als heeren. Onder de belangstel lenden merkten we op den burgemeester en de wethouders dezer gemeente, de leden der schoolcommissie, de hh. D. Spaans en Erichs, burgemeesters van Barsingerhorn en Petten, benevens de heeren H. Daarnhouwer en Hof stee, rustende onderwijzers. Met een woord van welkom werd de ver gadering door den voorzitter, den hr. schoolop ziener, geopend en de korte maar welgemeende toespraak eindigde met de woorden: dat de leuze der onderwijzers mocht zijn Excelsior. De notnlen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan, dat de regee ring ook nu hare jaarlijksche bijdrage had geschonken voor de bibliotheek. De volgende algemeene vergadering zal gehouden worden te Schagen en wel in de maand Juni. By acclamatie werd de heer J. P. van Varik als lid van 't bestuur herkozen. Daarna trad als feestredenaar op de heer P. Uur ban up. Spreker achtte, met 't oog op 't verleden de feestviering gewettigd en gaf een kort overzicht van de geschiedenis der jaarlijksche bijeenkomsten, waarbij eenige bijzonderheden werden meegedeeld, aan de gedenkschriften der vergaderingen ontleend. Daaruit vernamen we, dat do eerste vergadering in 't destijds negende district van Noordholland had plaats gehad op 25 Juli 1842, hier ter plaatse, waarbij 43 onderwijzers tegenwoordig wareD. Een woord van hulde werd gewijd aan de mannen, die nog voordat de regeering derge lijke vergaderingen had verplichtend gesteld, uit eigen beweging ze hadden tot stand ge bracht, waarbij in herrinnering gebracht werd de verdienstelijke hoofdonderw. J. v. d. Haar. De lezing van 't destijds vigeerende regle ment bracht spreker er toe op de verdiensten te wijzen van de heer T. Mooy, die 30 jaren de betrekking van secretaris heeft bekleed en aan de notulen, gewoonlijk een droge opsom ming, steeds een poëtisch waas of humoris tisch tintje weet te geven. Als bijzonderheid, getuigende van den geest des tyds toenmaals, werd aangevoerd, dat by reglementaire bepaling was vastgesteld, dat de onderwijzers, ondanks hunne schrale be zoldiging verplicht waren, altyd op eigen kosten aan den feestmaaltijd deel te nemen. De onderwijzersgezelschappen, later opge nomen in de «Ned. Ond. Genootschap" had den coöperatie of samenwerking in de goede betcekeui8 van 't woord begrepen en toege past, waarvan kan getuigen de oprichting eener levensverzekering. In herinnering werden gobracht de ver dienstelijke leden W. J. Rooze, Quant en de Jong. Eindelyk deed spreker uitkomon, dat de onderwijzers niet hadden stilgezeten, maar de antoriteiten met aandrang hadden gewezen op de noodzakelijkheid van leerplicht voor de jeugd en lotsverbetering der onderwijzers. Met een woord van opwekking om in dezen tyd verdeeldheid te mijden en vastgesloten aaneen te staan, werd de toespraak besloten. Meermalen mocht spreker 't genoegen sma ken, dat zyne flinke voordracht werd onder broken door een welgemeend applaus. Daar door 't vervroegen van 't matinée- musicale geen pauseering werd gehouden, volgde de bespreking van «Hollands Noorder kwartier" ingeleid door den heer W. Kloeke, waarbij spreker 't bewijs leverde, dat ook een aardrijkskundige les, uit den aard droog, sma kelijk kan worden gemaakt. De werkzaamheden werden ingeleid en af gewisseld door de uitvoering van zangnummers, onder leiding van den heer W. Kuyk. Jïa de gewone rondvraag, werd de verga dering gesloten door den voorzitter, den hr. M. Bachner, die hulde bracht aan allen, die tot 't welslagen daarvan hadden medegewerkt en aan de autoriteiten, die door hunne tegenwoordigheid blijken van belangstelling hadden gegeven. Tegen 1 uur verzamelden de feestvierenden zich in den tuin tot't bijwonen vau een matinee musicale. Zaterdag is, van Zanzibar, laatst van Gibraltar, alhier aangekomen het Duitsche oorlogsfregat Sophie", commandant de korvetkapitein Kirchhof, 't welk hier eenige dagen zou vertoeven. Bij aankomst ont ving de commandant echter order onmid dellijk koers te zetten naar Wilhelmshaven, waar het door den Duitschen keizer, by diens terugkeer van de walvischvangst, zal worden geïnspecteerd. Ter opvolging van deze order, lichtte het schip in den na middag wedèr het anker, na vooraf van proviand te zijn voorzien. De hier ter reede eenige dagen geankerd liggende Duitsche oorlogsbodem Von Gnei- senau" vertrok 1.1. Zondagnamiddag. Bet fregat stoomde zoo dicht mogelijk nabij den zeedijk, zoodat men duidelijk de tonen der muziek kon waarnemen. Het Wien Neer- lands bloed" klonk ten afscheid aan Neder land, helder over het ruime water. Nabij het Badpaviljoen werd het saluut dezer inrichting op statige wijze beantwoord en ook alle op het dek aanwezigen, kon men zien, ontdekten, als laatsten afscheidsgroet een oogenblik hunne hoofden. Voor het groot aantal bezoekers in 't Badpaviljoen, toen aanwezig, was Bet een fraai schouw spel, toen het vaartuig voorbij stoomde. Blijkbaar zijn de herinneringen, door die equipage hier opgedaan, van aangenamen aard geweest. Na voldoend afgelegd examen zijn aan de K. M A. te Breda de volgende jongelui toegelaten: G. Dietz, genie h. t. 1., H. van Wely, infanterie id., P. Visser en H. de Bruyne, infanterie O. Indië. Allen zijn leerlingen van de school voor m. u. 1. onderwys al hier, directeur de heer D. A. G. Vastenou. Er waren 200 adspiranten voor slechts 50 plaatsen. De volontairs van het 2de studiejaar van den artillerie-cursus te Delft zijn, be stemd, om onder bevel van den len luit, P. T. Nepveu, aan de oefeningen met het kustgeschut alhier deel te nemen. Het politietoezicht op de vissclierij in de Noordzee, zoowel binnen als buiten de territoriale wateren, is voorloopig alléén opgedragen aan Hr. Ms. schepen Dol fijnen Argus. De bewapening van het nieuwge bouwde pantserdektorenschip Reinier Claes- zen zal bestaan uit: 1 kanon van 21 cM. A no. 2, 1 kanon van 17 cM. A no. 2, 1 kanon van 7,5 cM. A, 4 kanonnen van 5 en 3 cM benevens 1 oefenings-kanon van 3,7 cM. en 2 torpedokanonnen. Het programma voor den eersten grooten velddag van het Leger des Heils in Nederland op 4 Augustus beslaat met de daarin opgenomen dagorder 24 bladzij den kwarto formaat in 2 kolommen. Ne vens de algemeene aanwijzingen, en de liederen, bevat het de bijzondere bepalin gen voor ai de verschillende heiligingsby- eenkorasten, die daarbij zullen plaats heb ben. Generaal Booth en het muziekkorps uit Londen zullen de plechtigheid by wonen. Eén verjaardag in de 12 jaren Personen, die op 29 Februari geboren zijn, zullen dien dag in deze eeuw alleen nog in 1896 kunnen herdenken en in de 20ste eeuw voor het eerst weer in 1904. Het jaar 1900 telt niet mee, want eeuw jaren zijn geen schrikkeljaren. Voor velen van het thans levend geslacht is dus slechts ééu verjaardag in de 12 jaar weggelegd. Het er dan maar eens goed van genomen Weest voorzichtig met borgstellingen Een Oost-Indisch militair, gegageerd met f 238 die, toen hy in Indië diende ten behoeve van een vriend goed bleef voor f 1500, ontving dezer dagen van den rijks betaalmeester te Breda de tijding, dat hem van zijn gagement f 9.25 per kwartaal zal worden ingehouden, tot dat de borg tocht zal zyn aangezuiverd. De man zou dus 40 jaar lang moeten betalen. Met overlegging van de noodige bewij zen van onvermogen heeft de man zich echter tot den minister van Koloniën ge wend, met verzoek de korting op zijn gagement niet te doen plaats hebben. Thans heeft een Tilburger een brief ontvangen van den beruchten Spaanschen schatgraver, doch heeft er natuurlijk niet op geantwoord. In het vorig jaar werd een ander stadgenoot met het groote ge heim bekend gemaakt, en het blijkt dat beide brieven van denzelfden inhoud zijn, dat echter de handteekening en het adres waarheen het antwoord te zenden een heel anderen naam dragen, zoodat men hier met een geheele bende oplichters te doen heeft. De schatgraver noemt zich thans Pedro Bussarull, en verzoekt te schrij ven aan het adres van Senor Don Lorenzo Villar. De zoogenaamde oogendokter Goo- lam Kader, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, was bij het beteekenen der dagvaarding aan zyn woning aan den Binnen-Amstel niet te vinden, en bleek de gemeente te hebben verlaten. Als de vermoedelijke inbreker ten huize van den heer P. C. van Vlissingen aan de Leidschevaart te Haarlem, is aan gehouden en naar het huis van bewaring overgebracht F. H. Rosier, oud 18 jaren, die reeds verschillende vonnissen wegens diefstal heeft ondergaan. Trouw van een koe. In de weide achter zyn woning had de veehouder A. de Jong. te Bovenknype, een aantal koeien loopen. Daar het gras hem echter wat te snel verminderde, bracht hij vijf koeien over naar eene weide in het meer by Heerenveen op ongeveer drie kwartier af stand. Vreemd keek echter de eigenaar op toen hy den volgenden morgen een dier beesteu, luid loeiende voor het hek zijner woning vond. Om daar te kunnen komen moest het beest minstens 38 vaarten en wijken door zwemmen. De zoo aan zyn »te huis" ge hechte koe kreeg weer een plaatsje in de oude weide en graast daar nu rustig. De l.eer K. Pieper, adsistent-haven- meester te Groningen, heeft van H. M. de Koningin-Regentes een geschenk van f 100 ontvangen voor het feit, dat hij reeds 32 maal het leven van een drenkeling redde. Bij het jongste bezoek der Vorstinnen is Pieper ter audiëntie geweest, waarbij H. M. de Koningin-Regentes met veel be langstelling naar zyne heldendaden infor meerde. Eene geheele bemanning vermoord. Een verschrikkelijke misdaad heeft in de Stille Zuidzee plaats gehad. Het schip >Undine" was met een bemanning van 8 matrozen en den kapitein Castella van San Francisco vertrokken. Te Honolulu werd een broeder van den eersten stuurman als passagier aan boord opgenomen. Beide broeders besloten zich van het vaartuig meester te maken. Eerst werd een complot gesmeed met de matrozen, waarvan het gevolg was, dat de kapitein door een hunner met een pistool werd doodgeschoten. De matrozen werden later uit den weg ge ruimd, door hen met strychnine vergiftigde drank te schenken Alleen de man, die het toezicht over de eetwaren had, ont snapte. Hy had reeds lang lont gerooken en zich verborgen gehouden. Toen men het eiland Ascension in 't zicht kreeg, wist hy den wal te bereiken en het schelmen- paar aan de justitie over te leveren. Volgens berichten uit Saratov zyn 300 personen gevangengenomen in verband met het cholera-oproer. Te Nisjni Novgo- rod beginnen nu ook al de onzinnige ge ruchten te loopen, welke aanleiding gaven tot de gruwelen te Saratov en te Astrakan. Uit nadere bijzonderheden omtrent het oproer aan boord van de Wolga-stoomboot >Niagara« blijkt, dat dit van zeer ernsti- gen aard was. De passagiers der stoom boot, welke van Astrakan naar Saratov voer, waren voor het meerendeel arbeiders, die de cholera-ongeregeldheden te Astrakan hadden bijgewoond. Velen van hen werden onderweg ziek en verscheidenen stierven. De kapitein heesch daarom, volgens de verordeningen, de gele vlag en wilde het anker uitwerpen, vóór men te Saratov was. De arbeiders eischten, dat hy verder zou varen. Vijftig van hen omsingelden de commandantsbrug en dreigden den kapitein overboord te werpen, als hy niet voort liet stoomen. Anderen snelden met bijlen en hamers naar de machine-kamers en dreigden de machinisten dood te slaan, als dezen de machines lieten stilstaan. De kapitein had echter in stilte een sloep met eenige manschappen naar Sa ratov gezonden en weldra kwam er een oorlogsschip opdagen, dat door een geweer salvo zijner soldaten den oproermakers schrik aanjoeg en de orde herstelde. Een weeshuis verbrand. Een tele gram uit New-York meldt, dat te La Paz in Bolivia een Weeshuis door brand is verwoest. Al de weeskinderen, de zusters en het personeel zyn in de vlammen omgekomen. Verdere by zonderheden ontbreken nog. By den mond der Bidassoa, echter nog in zee, is eene flesch gevonden met een briefje waarop de volgende woorden >21 Mei 1892. Laatste groet van de be manning en de passagiers van het stoom schip «Berlijn,* inden Atlantischen Oceaan. God helpe ons. De kapitein.* Waar schijnlijk heeft men met eene misplaatste aardigheid te doen. In de badplaats Spa heeft de politie de hand gelegd op een individu, van wien 't maar gelukkig is dat men hem nu achter slot heeft. In hechtenis genomen, wijl hij op een politie-agent had geschoten, bekende hij bij zyn verhoor, dat hij deel uitmaakt eener te Spa vertoevende bende, die van plan was eenige eigendommen daar te laten springen (als te Luik geschied is,) om dan in de verwarring hun slag te slaan en te stelen. Een pak dynamietpatronen, bij den arrestant gevonden, gaf aan zijn mededeelingen veel waarschijnlijkheid. Men hoopt de andere leden der bende nu spoedig in handen te hebben. Bij Bilin, in Bohemen, werden onlangs vijf mijnwerkers door eene aardstorting bedolven. Om hen gedurende de opgra ving in het leven te houden, werd hun lucht toegevoerd door gaten, die men daar toe boorde. Twee der mijnwerkers werden dan ook na verloop van 80 uren gevonden zij waren echter zeer uitgeput. De drie anderen zag men evenwel niet en wan hoopte er reeds aan, hen op te sporen, toen ze eindelijk, na 17 dagen, terecht kwamen. Ofschoon ze geen van allen voed sel noch drank hadden gebruikt gedurende dien tyd, behalve de olie uit hunne lampen, waren ze toch nog in leven. Ze verkeer den echter in een staat van de uiterste zwakheid. By Tiflis is de bliksem geslagen in een transport van artilleriemunitie, waar door 4 wagens van de 34 ontploften 20 soldaten werden gedood en 2 officieren zwaar gewond. Heden overleed in den ouderdom van 67 jaar, de HoogEdelGestr. Heer F. G. van Bloemen Waanders, Oud-Minister van Koloniën, Ridder der Orde van den Ned. Leeuw enz. Breda, 22 Juli 1892. J. G. KOOPS- Van Bloemen Waanders. A. L. KOOPS. Heden overleed mijn geliefde Echt- genoote en der kinderen liefhebbende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw JANNETJE JAKOBSSMIT, na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouderdom van bijna 57 jaren. Helder, 23 Juli 1892. A. RIEMERS. Ook namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed te Breda onze lieve Moeder en Behuwdmoeder, in den ouderdom van 61 jaren. D. A. G. VASTENOU. B. E. VASTENOU-STARK. Helder, 23 Juli 1892. Volstrekt eenige kennisgeving. Nog treurende over het verlies van mijn Zoontje, trof mij heden weder een zware slag door het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote GUURTJE WAGERAKER, in deii ouderdom van 31 jaren mij nalatende 2 kinderen, nog te jong om hun zoo zwaar verlies te beseffen. Wieringen, 22 Juli 1892. Uit naam harer diepbedroefde Echtgenoot, Jb. KORT. Strekkende deze tot algemeene DANKBETUIGING. Myn hartelijken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer A. W. DRIJVER, voorde zor gen gedurende de ziekte en het overlijden aan myn geliefde Echtgenoot A. C. HAM, bewezenalsmede aan H.H. Dragers en Vrienden, voor de laatste eer by de ter- aarde-bestelling betoond. Helder, 25 Juli 1892. Uit aller naam, de Wed. A. C. HAM, geb. Veen. Kinderen, Behuwdkinderen en verdere familie. VEREENIGING „VERGUNNING". Afdeeling HELDER. VERGADERING op Woensdag den 27en Juli 1892, 's avonds ten 9 ure, in het Lokaal van den Heer BLOOS. Algemeene opkomst wordt zeer gewenscht. Namens het Bestuur. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKGRACHT 47, te H e 1 d e r, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. Ter eere aan onzen geachten Portier, Plaats ik deez' versjes met pleizier. Vyf-en-twintig volle jaren Bij de Spoorweg-Maatschappij, Tusschen boog en vele snaren Schuif ik geenzins hier op zij. Hartelijk wensch ik den jubilaris, Steeds vereend met vrouw en kroost, Kan het zijn een rnim salaris, Dit zij voor hem een vreugde troost. Leef nog lang in uw betrekking. Leef immer steeds van zorgen vrij, Werk altyd in goede strekking Ter eer van U en Maatschappij. R. A. HIJLKEMA, Kruier H. IJ. S. M. Aan hen, die willen aansluiten in de te maken rioleering Dijkstraat-Laan-Midden- straat-Paardenstraat-Smidstraat-Breestraat Hartesteeg en Zwaanstraat, wordt verzocht zoo spoedig doenlijk hiervan kennis te willen geven aan den aannemer der boven genoemde rioleering, om de aanvraag in eens te doen en een tijdige aansluiting te verzekeren. J. SPRUIT Pz. Wordt gevraagd: die goed met de wasch kan omgaan. Adres: Mej. THOMAS, Wagenstraat. te Helder. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Helder brengen ter kennis, dat bovengenoemde inrichting, die met 1 Sep tember of 1 October a.s. zal worden ge opend, ten doel heeft, Jongelieden voor te bereiden voor de examens ter verkrij ging van een diploma als Stuurman voor de Kleine en Groote Zeil- en Stoomvaart en voor den Loods- dienst. Daartoe zal zij bestaan uit 2 afdeelingen a. een vasten tweejarigen cursus b een Stuurliedenafdeeling. Tot bedoelden tweejarigen cursus zul len worden toegelaten, jongelieden, die op den len Sept. van dit jaar den leeftijd van 14 jaar reeds, doch dien van 17 nog niet hebben bereikt, of wel dien hebben overschreden, mits zij reeds ter zee geva ren hebben en aan de vereischten van het toelatings-examen hebben voldaan. Het onderwys omvat alle vakken, welke noodig zyn ter verkrijging van een diploma, volgens de programma's A. B. en de Fransche, Engelsche en Hoogduitsche taal. Leerlingen van de stuurliedenafdeeling kunnen eiken maand worden toegelaten. Het schoolgeld voor den tweejarigen cursus bedraagt f2, voor de Stuurlieden afdeeling f4 per maand. Ouders of voogden, die verlangen hun zoon of pupil aan het toelatings-examen te doen deelnemen, worden uitgenoodigd zich tot en met den 15en Augustus ten Raadhuize aan te melden tusschen 1 en 4 uur. Nadere inlichtingen zullen dan op aan vrage worden verstrekt. Mevrouw SONNENBERG, Hoofdgracht» vraagt tegen September eene als Meid-alleen,van goede getuigen voorzien. Een SCHILDERSKNECHT gevraagd, bg T. SCHUITEMAKERS, te Anna Paulowna. gevraagd. Tevens te koop gevraagd een goede Handkar of onderstel. Adres Bureau van dit Blad. van '8 morgens 8 tót 12, en van 1 tot 's avonds 8 ure. Loon f 0.75, buiten den kost. Adres Bureau van dit Blad. Mevrouw ARRIËNS, Koningstraat, ver langd met 1 Augustus een Meid-alleen voor NOODHULP, of voorvast. Spreekuur 's morgens 1012 en '8 avonds tusschen 8 en 10 uur. LOOPJONGËÏTgevraagd. Adres M. Th. DE HAAS, Hoofdgracht. Met 1 Augustus gevraagd Spreekuur 's avonds na half acht. Adres Boekh. BERKHOUT. Gevraagd een flinke Dienstbode, van goede getuigen voorzien. Adres Advert.-Bureau van J. C. DE BUISONJÉ en Zn., Hoofdgr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2