Hen MjjJÉflÉeL Advertentie n. "PROTEST. De Voorzitter vijst op het groote ongerief, dat ontstaan zou, als de Gemeente-Bouwmees ter gedurende eenigen tyd niel in staat was, zijne functie waar te nemen. Na eenige dis cussie, waarby de heer Zur Mühlen het denk beeld aan do hand geeft om een tydelyken opzichter, b. v. voor den tyd van een jaar, te benoemen, met welk denkbeeld door eenige andere leden wordt ingestemd, wordt echter het voorstel van B. en W. om een permanen ten opzichter te benoemen, mét 9 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen stemden deheeren Klik, Zur Mühlen, Bakker, over de Linden, Hordijk, Van Twisk, Oudenhoven en Franken. Ter bevordering van een spoedige benoe ming van dien titularis, wordt, op voorstel van den heer over de Linden, overgegaan tot het vaststelion der jaarwedde van den opzichter. Op voorstel van het Dag. Best. wordt die wedde bepaald op f 900 's jaars, met uitzicht op een verhooging tot f 1100. Dit voorstel wordt met 15 tegen 2 stemmen aangenomen. Togen stemden de hoeren Klik en Zurmühlen Voorlezing geschiedt van een adres, inge zonden door den Raad der gemeente Schagen, houdende mededeeling, dat genoemd College in de zitting van 81 Mei 11. besloten heeft, zich te wenden tot den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, en tot de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, met het verzoek om, in 't belang van handel en ver keer, een scheepvaartkanaal tot stand te bren gen van Stolpen tot Schagen, onder aanbie ding, dat laatstgenoemde gemeente daarvoor de som van f60.000 zal bijdragen. De Gemeen teraad van Schagen, overtuigd dat ook de ge meente Helder belang heeft bij het tot stand komen van het gewenschte kanaal, noodigt uit tot inzending van adhaesie-adressen aan Z.Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid en aan de Staten der Provincie. Er volgt eenige discussie, waarbij de Voor- zittor de uitnoodiging, door den Gemeenteraad van Schagen gedaan, ondersteunt, er op wijst, dat in dit geval slechts zedelijke steun gevraagd en niet aan 't bevaren van het te stichten kanaal door schepen van grooten diepgang wordt gedacht, wordt met eenparige stemmen tot inzending der bedoelde adressen besloten. Thans zou, volgens de agenda aan de orde zijn de behandeling van reclames tegen aan slagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1892. Op voorstel des Voorzitters, wordt echter be sloten, daaraan een afzonderlijke zitting te wijden. Er geschiedt voorlezing van een door B. en W. opgemaakte regeling van de genees-, heel- en verloskundige diensten, door ieder der plaatselyke geneesheeren te bewyzen. Voor het verrichten dier diensten in de eerste af- deeling der gemeente, wordt daarin aangewe zen de heer dr. A. W. Drijver, in de 2de af- deeling de heer dr. H. Bitter Jr. en in de 3de afdeeling de heer H. Bitter Sr. Volgens deze regeling wordt dan tevens het genees kundig toezicht op de publieke vrouwen op gedragen aan laatstgenoemden geneesheer, tegen een toelage vau f100 's jaars. De hoor Korver verzekert, niet te kunnen méé gaan met het voorgestelde, in zooverre daarby sprako is van het onderzoek omtrent de pu blieke vrouwen. Kon dat onderzoek gebracht worden onder armenzorg, dan zou 't nog iets anders zijn. Nu is hij er stellig tegen. De heer Ovor de Linden doet uitkomen, dat het bedoelde onderzoek uooodig is, met het oog op de gezondheid der ingezetenen. De heer Franken noemt het onderzoek, als middel om de gezondheid te bevorderen, onvoldoende. Z. i. zou men voor een bordeel dan ook wel een agent mogen plaatsen, die besmette per sonen tegenhield Hij geeft echter in over- weging, de voorgestelde regeling aan te nemen; zij is een gevolg van bepalingen in de bestaande Algemeene Politie-Verordening. Later kan op het onderwerp worden teruggekomen. Na nog eenige discussie, waarbij door eenige leden gewenscht wordt, dat de toelage van f 100 als een tijdelijke toelage worde beschouwd, wordt de voorgestelde regeling met 12 tegen 5 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren Bakker, Spruit, Korver, Oortgysen en Klik. De behandeling der reeds vroeger ingekomen en sedert by de leden rondgezonden stukkon van de vereeniging tot bestryding der pros titutie en van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond, wordt tot een volgende zitting verdaagd. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling dat HH. Gedep. Staten hunne goedkeuring hebben gehecht aan de besluiten van den Raad, in zijne zitting van 28 Juni 11. genomen, tot het doen van af en overschrij vingen op de begreoting van 1891 en tot vol- doeniug van den post van onvoorziene uitga ven dat bij Kon. besluit het gebruik van gronden is toegestaanen dat de onderwijzeres A. C. van Juchem, en de onderwyzers C. A. de Bruin en F. Stuit, in de vorige zitting benoemd om werkzaam te zyn aan openbare scholen in deze gemeente, die benoeming heb ben aangenomen. By de gewone omvraag vestigt de heer Klik do aandacht op de wenschelijkheid der ver- versching van het water in het Heldersche kanaal, en geeft hij als een eenvoudig en niet duur middel aan de handhet maken van een duiker in den Zeedijk nabij het Westplein. De Voorzitter wyst op de groote bezwaren en de enormo kosten, aan cfit plan verbonden. Ook gelooft hy niet aan do mogelykheid, dat de Regeering zou toostaan, een opening in den kostbaren Zeedyk te maken. De heer over de Linden herinnert er aan, dat dit plan, vroeger ook eens ter sprake gebracht en op de zeer groote bezwaren gewezen is. Met de aanbe veling van den heer Klik, om over zyn plan bij gelegenheid eenB met den opzichter van den Waterstaat te spreken, sluit de Voorzitter de discussie ovor dit onderwerp. Op eene deswege gedane vraag, krijgt de heer Zur Mühlen van den Voorzitter ten ant woord, dat het Vo^elpool-monument op't Mo lenplein door 't Gdhieentebostuur is aanvaard. Nadat de Voorzitter den heer Korver ge antwoord heeft op eene vraag, ten aanzien van de rioleering van uit don ouden Helder in de richting van de erven aan de Kergracht, wordt de zitting voor gesloten verklaard. Marine en Leger. De kapt. J. L. Heukelom is geplaatst bij de hier garnizoen houdende compagniën van het 4de reg. vest.-artillerie. De majoor J. Regenbogen heeft het bevel over die compagniën op den len dezer aanvaard. Bij Kon. besluit zijn benoomd tot adelborst lste kl. bij de zeemacht de adelborsten 2de kl. lste afdeeling bij het Kon. Instituut voor de Marine alhierK. W. Van der Chijs, L. Van Verre, W. C. Loudon, A. N. Van Santen, A. C. Van Braam Houckgeect, J. R. Van der Mandele, F. A. Holleman, F. Van Manen, W. Lam, J. G. De Jongh, F. H. A. Greve, N. Van de Roe mer, J. P. Maller, G. R. J. Haentjens Dekker, O. A. Brugman, J. A. Bland van den Berg, J. N. De Ronde, W. L. Pilaar, J. Voogd, A. Goe- koop, N. Maats, R. H. Van Meerlant, H. C. Steffelaar, J. M. L. Gerken, Z. G. P. Marcella, P. E. K. Ebbinge Wubben, P. M. A. Bogaert, H. W. Verkerk, J. H. Commijs, W. F. Prins, A. E. Matthijsen, J. E. De Bruyne en W. F. Van der Hegge Spies. Het etat-major van Hr. Ms. fregat „Johan Willem Friso", bestemd den 9deu dezer te ver trekken, bestaat uit J. C. Joekes, kapt. ter zee, commandant, L. C. Rovers, kapt.-luit. ter zee, le officier, F. E baron Mulert, luit. t. z. le kl., G. S. H. Bur gerhout, id. le kl., J. F. Hosang, id. 2e kl., L. F. H. Tuckerman, id. id., A. C. Dunlop, id. id., W. H. Von Leschen, id. id., A. H. baron Van Heerdt tot Eversberg, id. id., C. N. Cazaux van Staphorst, le luit. mariniers, W. W. van der Vegt, officier van gezondh. le kl., W. 8chilper- oort, id. 2e kl., J. Vasseur, officier van adminis tratie le klC. Mucnik, offic.-mach. 2e kl. Adelborsten le kl.W. J. Tijl, C. H. Julius, W. R. H. Van LeerBum, H. P. A. Buising Dam- ste, G. J. te Winkel, W. A. van Aken, J. J. de Vries, C. van der Burg, G. J. Leverland, B. C. A. van Renderghem, F. J. van der Esch, W. M. de Waal, F. C. Brust, W. P. Erens, J. A. Bar- rau, A. van der 81uis, H. van Schreven en W. Obbes, adj.-administrateur. Machinekamer-personeel: W. C. Kamerbeek, mach- 2e kl., H. C. But, id. id., W. M. Broek, id. 3e kl., A. J. Grncq, id. id. Mach.-leerlingen le kl.J. A. Houbolt, P. Kruisheer, J. Eijsbroek, C. van Wachem, J. W. C. Cleijpool en P. W. Bal. Op morgen zullen van hier vertrekken twee detachementen van het 4e reg. vesting-artillerie, het eene naar 's Gravenhage, het andere naar Hellevoetsluis. Zij hebben aldaar in den dienst te voorzien gedurende den' tijd, dat de le en 5e comp. van dat korps afwezig zijn. Deze compag niën worden a. s. Maandag alhier verwacht voor de deelneming aan de vuuroefeningen met het vestinggeschut. Op een gelukwenseh aan H. M. de Koningin-Regentes door den lieer A. G. J. de Vries, als president der Vereeniging Ontwaakt bij Tijds", telegraphiscli ver zonden, is door den Adjudant van dienst Jhr. van de Pollnamens H. Majesteit hoogstderzelver dank gebracht. In de Binnenhaven alhier is het prachtige Engelsche jacht >Oceana", kapt. Gylston, gearriveerd. Aan boord zijn eenige Fransche heeren. De bestemming van 't jacht is Kopenhagen. Gisteren geraakte een knaapje, dat spelende was aan de Binnenhaven, in het diepe water. Hij ware verloren geweest, zoo niet G. Kroon toegesprongen was en het kind redde. Jl. Woensdag is uit 's Gravenhage alhier aangekomen de 18de comp. van het 4de reg vest.-artillerie, ten sterkte van 4 officieren en 90 minderen. Deze compagnie is bestemd om aan de schietoefeningen met bet kustgeschut deel te nemen. Dezer dagen is er bij de Pantser- fort-Compaguie alhier een Tooneel-veree- niging opgericht onder den naam »Thalia", bestaande voorloopig uit 14 leden. Tot voorloopig bestuur is gekozen: de heer Oostenbrug president en de heerMüselaar als regisseur. Twee Scheveningers hebben nabij het ververschingskanaal gevangen een visch, dien zij voor eeen jongen walvisch houden. Het dier is 1V9 meter lang en weegt 50 kilo. Het stierf een kwartier na de vangst en zal te Scheveningen worden tentoon- Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Hendrika naar Am sterdam, pass. 1 Aug. Gibraltar. Het stoomschip «Prinses Mariea, van Am sterdam, vertrok 2 Aug, van Southampton. Het stoomschip //Zuid-Holland,* van Rotter dam, vertrok 4 Augustus vau Marseillc. Het stoomschip «Koningin Emma," naar Hamburg, pass. 2 Augustus Kaap St. Vincent. Het stoomschip «Soenda", van Amsterdam, vertrok 4 Augustus van Suez. Het stoomschip //Prinses Sophie," van Am sterdam, vertrok 3 Augustus van Suez. Het stoomschip «Ardjoeno," naar Rotterdam, vertrok 4 Augustus vau Perim. Het stoomschip //Drenthe," van Rotterdam, arriv. 4 Aug. te Atjeh. Marktberichten. Purmerend, 2 Aug. Aangevoerd 290 runde ren, vette koeien, gelde- en melkkoeien, prijs houdend, 34 stieren, 256 vette kalveren f 0,50 a 0,70 per K.G., 141 ducht, dito f6 a 10, 1416 schapen eir lammeren, prijshoudend, 262 vette varkens f 0,40 a 0,54 per K.G., 145 magere dito f 14 a 26, 172 biggen f 6 a 10 per stuk. kleine kaas f 31, aangevoerd 334 stapels. Boter f 1,15 a 1,25 per K.G., aan- gevord 1871 K.G., Kipeieren f3,25 a 3,75, eenden dito f3,35. Schagen, 4 Aug. Aan gevoerd 8 paarden f80 a 150, 9 stieren f35 a 165, 39 gelde- koeien f60 a 330, 10 kalf koeien f190 a 230, 12 nuchtere kalveren f6 a 19, 386 schapen f7 a 21, 100 lammeren f 6 a 9, 16 magere varkens f 16 a 11, 35 biggen f 7 a8,50, boter per kop f0,525 a 0,575, kipeieren f3 a 3,25, eenden dito f 3,20 a 3,30. Visscherijberichten. Nieuwediep, 3 Aug. Aangebracht door 6 kor ders 20 tot 80 tongen p. st. 45 a 50 cent, 10 tot 30 kleine tongen p. st. 25 cent, 2 tot 4 kleine schol p. m. f 2,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50. 4 Aug. 44 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 45 a 50 cent, 10 tot 30 kleine tongen p. st. 25 cent, 3 tarbotten p. st. f 6 a 8, 1 tot 4 mand kleine schol p. m. f 3,60, 1 tot 5 roggen p. st. 75 cent. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 27 Juli 2 Aug. ONDERTROUWD: Jan Rab Jbz. enFrouw- tje Keyser. GETROUWDCornelis Zegel en Aaltje Krijnen. GEBORENMartje, dochter van Latnber- tus Johannes Weijdt en Martje Daalder. Aagje, dochter van Jan Hopman en Maria Witte. OVERLEDEN: Immetje Keyser, 79jaren, met Arie Dijksen. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 Kapotjes. Vervolg der Berichten. De uitslag der verkiezing voor oen lid der Prov. Staten in het hoofdkiesdistrict Hel der, is als volgt Aantal ingeleverde biljetten to Helder, lste stembureau 312, 2de stembureau 228. Te Texel 73, te Vlieland 36, te Torschelling 23. Uitgebrachte stemmen 672, van onwaarde 6. Geldige stemmen 666. Volstrekte meer derheid 334. Uitgebracht op de heerenC. A. Beuken kamp 334, C. D. Zurmühlen 175, Mr. M. Büchner 78, A. Slot 43, L. W. F. Oudenhoven 28 stemmen. Gekozen de heer C. A. BEUKENKAMP. in hechtenis hebben gesteld. Wij hebben om goede redenen tot heden het voorgevallene verzwegen. Nu echter de burgerij ongerust begint te worden, mee- nen wij ons tot haar tolk te moeten maken en de autoriteiten bescheiden in overwe ging te geven met den krachtigen arm tooneelen te beslechten, zooals men die in het land der kannibalen zou verwachten. De President der Vereenigde Staten, de heer Harrison, heeft Diusdag een wet onderteekend, waarby de achtuurs werkdag wordt ingevoerd voor mijnwerkers en alle arbeiders der Staatswerkplaatsen. Keizer Wilhelm heeft te Cowes met zyn jacht «Meteor" deel genomen aan den wedstrijd om de Queens Cup, welke echter behaald werd door het jacht «Corsair. In den Romeinschen tijd was men beleef der voor keizers De Pruisische dienstmeisjes, die niet uitdrukkelijk genoemd zyn in de nieuwe Zondagswet, wenschen ook haar deel van de Sabbathsrust. Zij willen het recht heb ben, des Zondags om half zeven op te staan en van 3 uren 's middags tot 's avonds 8 uur volkomen vrijaf te hebben. Wordt aan deze verschillende eischen niet vol daan, dan zullen in sommige steden Frankfort a./M. o.a. de dienstmeisjes het werk staken. Ingezonden. Gisterenavond is te Zwolle de 18jarige De G., reiziger by den manufacturier den heer H., door de politie gearresteerd, ter zake van verschillende verduisteringen ten nadeele van zyn patroon, tot een gezamen lijk bedrag van pl. m. f 800. De plechtige opening van hetMerwede- kanaal, bet gedeelte nl. van Amsterdam tot Vreeswijk, is gisteren in tegenwoordigheid van HH. MM. de Koningin en Koningin- Regentes, op plechtige vryze geopend. Te 11 uren reed de koninklijke trein, die HH. MM. met groot gevolg overbracht, het Centraal-Station binnen. HH. MM. werden daar ontvangen door de spoorwegdirectie, de heeren mr. F. Tb. Westerwoudt, A. K. P. F. R. Van Hasselt en J. Boissevain. De vloot, die den tocht van Amsterdam naar Vreeswyk maakte, bestond uit 18 stoom- booten, waarvan 5 met genoodigden. De vyf salon booten waren met vlaggen ge tooid en de „Ceres" was natuurlijk het kwis- tigst versierd. De stuurstoel was achter groen verborgen en op de voorplecht stonden voor HH. MM. een tweetal fauteuils te midden van een versiering met planten. Over den steiger tot de brug der „Ceres'' waren loopers gelegd. Behalve de Koninginnen, bevonden zich op de „Ceres" de leden der Kamer van Koop handel, de Tweede Kamerleden voor Araster dam en eenige leden van den Gemeenteraad. De schout-bij-nacht, die zich by de ontvangst mede aan boord bevond, maakte met zijn ad judant den tocht in een stoomsloep mede. De vloot zette zich weldra in beweging. Voorop het vlugge bootje der havenpolitie, on middellijk daarachter de Koninginnen-boot, daarna een boot met de muziek van het 7de regiment en de overige vaartuigen. Het weder bleef gunstiger dan men, wegens het buiïge van den ochtend, had mogen hopen. Onderweg werd aan boord der „Ceres" een dejeuner aangeboden. Omstreeks 3l/% uur was het eindpunt van den tocht, Vreeswyk, bereikt. Daar werd aan wal gestapt en door den Voorzitter der Kamer van Koophandel te Am sterdam, de heer Cordos, een rede gehouden en aan H.M. verzocht de aldaar gebouwde groote schutsluis den naam te mogen geven van Koninginnen-Sluis", waaraau H.M. hare goedkeuring hechtte. Koningin Wilhelmina drukte alsnu op den knop ecner electrische geleiding, en aan den overkant viel op die beweging l>at doek. De gedenksteen was onthuld en de slok gedoopt. De marmeren steen vermeldt het feit der open stelling door de Koningin in gulden letteren, Na een korten rit door Vreeswijk, dat met vlaggen en eerepoorten was versierd, aan vaardden de Koninginnen in een rijtuig, met vier paarden bespannen, den verren tocht naar Socstdyk, terwyl haar gevolg tot Utrecht de koninklyke koets in de met draperieën en vlaggen getooide stoomtram volgde. Te Maassluis heeft Woensdag een ongeluk plaats gehad. Op het feestterrein bevond zich ook een schiettent, waar eenige jongelieden zich vermaakten. Terwyl een hunner daar aan het schieten was, trof hy een daar voorbij loopenden jongeling van 18 a 19 jaar, waardoor deze zoodanig werd gewond, dat de dood er het gevolg van was. De verslagene was varensgezel en eerst Zaterdag van zee thuis gekomen. Te Nijmegen komen in de laatste dagen ongeregeldheden voor het daar ter stede verschijnend dagblad De Gelderlan der® schrijft daarover het volgende. »Er schijnt een booze geest gevaren in een gedeelte, gelukkig slechts een klein gedeelte, onzer bevolking. Sinds een paar dagen houden socialisten en eenige man schappen der koloniale reserve huis als bezetenen sinds Zaterdag is er avond op avond gevochten als onder wilden. De politie treedt flink op, maar is niet altijd in staat, de kwaadwilligen in bedwang te houden. Woensdagavond o. a. zijn weder hevige tooneelen voorgevallen. De belha mels schijnen te zitten ouder de reservisten. De commandant van dat korps speelt ech ter niet met de tucht en moet, naar men ons verzekerde, een dertigtal manschappen MET NIEUW Ia de zitting van den Raad dezer gemeente van 3 dezer werd door den heer Klik als een nieuw plan ter sprake gebracht: Het leggen van een duiker in den Zeedijk, met het doelhet water in het Heldersche Kanaal te ververschen. Tot naricht van den heer Klik en van an deren, die wellicht aan do vorschheid van dit ververschingsplan geloof zouden schenken, wil len we hier even mededeelen, dat de heer Von Brucken Fock, officier der genie, in de vergadering der voormalige kie3vereeniging „Helder", op 28 Januari 1885, het denk beeld, nu genoemd, bij zijne beschouwing van onderscheidene ververschingsplannon besproken heeft. Nadat de heer Fock een drietal andere plan nen behandeld had, zoide hij onder andere van het maken van een duik er het volgende: //Vollediger afvoer van de in het Heldersche Kanaal opgeloste en bezonken stoffen zal wor den verkregen door 't kanaal vak aan 't West plein met de zee in verbinding te stellen om zoodoende in de één of andere richting, doch steeds in denzelfden zin, een krachtige stroo ming te kunnen teweeg brengen. Van de ver schillende middelen, waardoor die verbintenis zou kunnen worden verkregen, schijnt een duikersluis onder den zeedijk met doorgraving, brug, enz. nog de meest doeltreffende inrich ting. Aan deze wijze vau handelen zouden hooge kosten verbonden zijn. Het zou gewenscht zijn vooraf uit te maken, in hoever het belang der zaak en do financieële draagkracht der gemeente deze uitgaven eischt en toelaat." De verzekering, dat van dit zeer belangrijk advies in der tijd in onze plaatselyke nieuws bladen mededeeling is gedaan, zal zeker ge noeg zijn, om ieder van de niet-verschheid van het aangevoerde te overtuigen. Heldersche Moppen. Terwijl een gierigaard aan tafel zit, komt een arme drommel hem spreken, die hot oog aanhoudend houdt gevestigd op een schotel met koude ham. //Hou je van koude ham vraagt eindelijk de gierigaard. wWat veel is 't antwoord des hongerenden. //Dan moet je ze daags van te voren koken!" A. //Zeg vriend, leen mij even 25 gulden, ik heb mijn portemonnaie vergeten." B. 25 gulden kan ik u op 't oogenblik niet geven, maar ik kan u wel een goed middel aan de hand doen om ze spoedig te hebben." A. O, u is wel goed." B. Hier hebt ge een dubbeltje, ga met de tram naar huis en haal uw portemonnaie." Door Gods goedheid hopen wij lid op Maandag den 8 Augustus a.s. de 2a-jarige Echtvereenigiiig; te herdenken van onze Zwager en |3| Zuster ARIE BRAAF M en 3§ MARIA CATHARINA H VALKENBURG, y Helder, 5 Aug. 1892. Uit naam hunner Broeder, Zwager en Zusters, C. J. VALKENBURG, en Echtgenoote. G. G. VELDT, en Echtgenoote. Wed. S. M. CORNELISSE, preb. Valkenburg. j_ Woensdag 10 Augustus a.s. lid hopen onze geliefde Ouders: 3f FOKKE PRUIMEBOOM TRIJNTJE TEN BOKKEL, d hunne 50-jurige Eclitvereeuiging te herdenken. |gf Wieringen, 5 Aug. 1892. SP» Namens hunne dankbare kinderen, Behuwd- en wt Kleinkinderen. 7 Augustus a.s onze geliefde Ouders HENDRIK DE BOER en KUNA VAN ASSEN, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 7 Aug. 1892. Namens hunne dankbare Kinderen en Behuwd- kinderen, J. P. DE BOEK. M. DE BOEKde Boer. W. J. KLEIJN. N. KLEIJNde Boer. D. DE BOER. H. DE BOER. B. DE BOER. M. DE BOER. Zondag 7 Augustus a.s hopen C onze geliefde Ouders Arie Braaf en Maria Catliariua Valkenburg 3hunne 25-jarige Echtvereeniging^ 2 te herdenken. Helder, 4 Aug. 1892. Hunne dankbare Kinderen^ en Behuwdzoon, A. SINJEWEL—Braaf. C. BRAAF. K. BRAAF. G. BRAAF. M. BRAAF. Ondertrouwd KLAAS DE VRIES en MARIA MUIJE. Huisduinen, 4 Augustus 1892. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd HENDRIK FREDERIK PHILLIPSON en NEELTJE RAAR. Amsterdam, ,AO Helder, j 4 A"gust,,s 92- Getrouwd M. Th. DE HAAS en M. H. HOOGENBOSCH, die tevens hunnen innigen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 3 Augustus 1892. Getrouwd 0. GOMES en M. HOOGERDUIJN, die ook namens wederzijdsche betrekkingen hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk betoond. Helder, 4 Augustus 1892. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg zyn hartelijken en welgemeenden dank aan Superieuren en verdere beamb ten, alsmede aan allen, voor de vele stof felijke bewyzen van belangstelling, ontvan gen op den dag zijner 25-jarige ambts vervulling. A. JOLEN, Portier, Station Helder. Hartelijken dank aan G. KROON, voor het redden van ons Zoontje, dat Donder dag in de Binnenhaven geraakte. E. STEEGERS, en Echtgenoote, Allen, die iets te vorderen hebben van verschuldigd zyn aan of borgtochten onder zich hebben van MICHIEL DE WAARD, in leven koopman te Oudeschild op Texel en aldaar overleden, worden ver zocht opgave of betaling te doen, vóór of op I September 1892, aan het sterf huis van genoemden M. DE WAARD, te Oudeschild, op Texel, of ten kantore van den Notaris G. DIKKERS, te Texel. De ondergeteekende verklaart bij deze, dat de advertentie, ter aanbeveling van den Heer C. A. BEUKENKAMP, in het nummer van jl. Zaterdag in de «Held. en Nieuwed. Court." voorkomende, is geplaatst zonder zijn medewetenen dat hy niemand gemachtigd heeft, daaronder zyn naam te vermelden. L. VERMEULEN. Onze nieuw-benoemde Godsdienst-Onder wijzer Hulpprediker, de heer J. W. NIES- SINK, van Eierland op Texel tot ons over gekomen, hoopt Zondag 7 Augus tus, des voormiddags ten 10 ure voor ons op te treden. Voortaan zal D. V. eiken Zondag, des voormiddags ten 10 ure, weder geregeld Godsdienstoefening gehouden worden. Namenden Kerkeraad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2