Dansles en Bal. LEGER DES HEUS. Me HetoanMoist, Timnltina „DE WüMElD". Een SMIDSJONGEN praam, Programma van let 13de Zomer-Concerl, Advertentie n. PARK TIVOLI. op ZONDAG 4 SEPT. 1892, De kapt. ter zee P. C. Pabst heeft 31 dezer het bevel over Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl; „Van Galen" overgegeven aan den kapt. ter zee W. F. Blaauw. Donderdag zou eerstgenoemde het bevel over Hr. Ms. wachtschip alhier over nemen van den kapt. ter zee F. J. Beekman, die onder eervolle ontheffing van dat bevel op non- activiteit is gesteld. Aan den opperstuurman P. Winkster, gedeta cheerd aan boord van het lichtschip „Schouwen- bank," is de gouden medaille voor 36jarigen trouwen dienst uitgereikt. De officier-machinist 2e kl. J. Vegtel is Donder dag jl. alhier geplaatst aan boord van Hr.. Ms. Bohroefstoomschip le kl. „Van Speyk," terwijl te zijner vervanging bij 's rijkswerf te Amsterdam geplaatst is de oif.-mach. Ie kl. j. Buis. Aan boord van Hr. Ms. stoomschip Alkmaar" dat 6 dezer te Amsterdam in dienst wordt gesteld worden o. a. ook geplaatst de mach. 3e kl. J. A. Hoogenboezem van Hr. Ms. „Aruba", de mach.-leerling le kl. J. J. Weeda van Hr. Ms. „Guinea", terwijl de maoh. 2e kl. J. Verschoor wordt overgeplaatst van Hr. Ms. ramschip „Gui nea," naar Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetslnis ter detacheering aan boord van Hr. Ms. „Dog" als chef van de machinekamer, de machinist 3e kl. C. H. Te Kolf van non-act. op Hr. Ms. „Aruba" en de machinist 2e kl. L. J. J. Dor- nickse van non-act. op Hr. Ms. „Guinea". Naar de Zuiderzee vertrokken gisteren de mo nitors „Tijger" en „Panter", de kanonneerbooten „Hadda" en „Wodan" en 4 torpedobooten, als mede de transportscheepjeB voor den loodsdienst „Coertzen" en Schelde" om aan de manoeuvres deel te nemen. Met ingang van 1 Oct. a. s. zijn bevorderd tot- eerste-klerk bij het departement van marine, de tweede-klerken J. J. Mulder en T. D. C. Meijneke. Stuomvaartberichten. Het stoomschip „Soerabaja," van Rotterdam arriv. 30 Aug. te Marseille. Het stoomschip //Utrecht" vertrok 31 Aug. naar Rotterdam. Het stoomschip //Sumatra,« naar Amsterdam, pass. 31 Augustus Roca. Het stoomschip «Prins Hendrik,» van Am sterdam, pass. 31 Aug. Ouessant. Het stoomschip »Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, vertrok 1 Sept. van Suez. Marktberichten. Purmercnd 30 Aug. Aangevoerd 384 run deren, 40 stieren, pryshoudend, 134 vette kal veren f0,55 a 0,75 per K.G., 118 nucht. dito f5 a 16, 35 paarden, 2128 schapen en lam meren, hooger in prijs, 115 vette varkens f 0,42 a 0,54 per K.G., 136 magere dito 13 a 24, 211 biggen f5 a 9 per stuk, 100 mud peren f 4,50 a 5,50 p. mud. Kleine kaas f 32, aan gevoerd 367 stapels. Boter f 1,10 a 1,20 per K.G., aangevoerd 17471/a K.G., Kipeieren f 3,50 a 4, eenden dito f 3,50 per 100. Schagen, 1 Sept. Aangevoerd 10 paarden f55 a 75, 9 stieren f 50 a 140, 59 geldekoeien f80 a 270, 10 kalfkoeien f 150 a 255, 10 nuchtere kalveren f 10 a 17, 540 schapen f 5 a 21,50, 40 lammeren f 4,50 a 10, 35 magere varkens f 14 a 18, 38 biggen f 6 a 9, boter per kop f 0,60 a 0,65, kipeieren f 3 a 3,25. Visscherijberichten. Nieuwediep, 31 Aug. Aangebracht door 85 korders 20 tot 60 tongen p. st. 45 a 55 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. st. 25 cent, 6 tar botten p. et. f 8 a 10, 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 1,50, a 2,50, 1 tot 3 mand schar p. m. 3,50, 2 tot 10 roggen p. st. f 1 a 1,10. 1 Sept. 10 korders met 12 tot 75 tongen p. st. 50 cent, 10 tot 40 kleine tongen p. st. 25 cent, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 2 tot 10 roggen p. st. f 1. 2 Sept. v.m. 8 u. Niets binnen, schuiten niet naar zee. 3408t6 Staats-Loterij. 4e Klasse. 2e Lyat. No. 8184 f1500. No. 15070 1200. No. 20109 f100. 4e Klasae. 3e Lyst. No. 18277 f 25,000. No. 6898 f 1000. Noa. 3280, 9320, 17443, elk f400. Nos. 5000, 6277, 9264, 11504, 11922, 15773, 17411 elk f 100. 4e klasse. 4e Lijst. No. 12189 f 5000. Nos. 7826 en 14736 elk f1000. No. 4258 f200. No. 3676 f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder Van af 28 tot en met 31 Augustus. ONDERTROUWD GETROUWDUeene* BEVALLENM. SchermerVader, d. J. v. d. WalKossen, d. M. Vink—Wessel, d. C. LindhoutBosma, d. A. I. BosKruijt, z. M. TelWiegel, d. J. PaschedagBlokhoff, d. N. ZwaagVeer, z. A. 1'IsteUeKwast, z. G. KuiperMooij, d. OVERLEDEN: M. J. Post, 7 maanden. K. Gutter, 70 jaren. D. Pranger, 3 weken. S. Bos, 1 dag. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 24 30 Aug. ONDERTROUWD:) GETROUWDJ Lreene- GEBORENJan, zoon van Maarten Boon en Jannetje Stark. Jacobus, zoon van Cornelis Witte Mz. en Theodora Spreeuw. Pieter, zoon van Johannes Pieter Dros en Aaltje Bakker. OVERLEDENWillem Roeper, 68 jaren,, geh. met Jaapje Koudenburg. Tryntje Koning, 67 jaren, geh. met Albert Koning Jz. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres P. SCHEER, Vischstraat1 Pa- r a p 1 u i e. Adres Bureau Raadhuis1 Pet en 1 Gulden. op ZONDAG 4 SEPT. 1892, 's middags 21/* uur. a. „Wilhelmus van Nassauen", (anno 1583), Marnix van St. Aldegonde. b. „Volkslied". 1. „Jubeltonen" (31 Augustus 1892) J. Koning. 2. Feest-Ouverture, Albert Lortzing. 3. a. Ro mance (Es Dur), b. Trot de Cavallerie, Anton Rubinstein. 4. „Hommage Felix" Mendels- sohn-Bartholdy, Fantasie, Emil Curth. Pauze. 5. Ouverture „Die schone Galathé", Franz von Suppé. 6. „Fliegende Bliitter", Grosses Tongemalde, A. Óouradi. 7. „Mein Traum", Concert Walzer, E. Waldteufel. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Wilt u nog eens adverteeren, Hoe hier, werkende in het graan, Na zoo menig, menig keeren, Weer onz' Wieringer oudjes staan. Nu de granen rijpend wachten, Zijn ook beiden weer present. 't Schijnt zoo waar of aan hun krachten Tot den arbeid, komt geen end. Pieter Halfweg, twee-en tachtig, Zie, hoe hij den sikkel zwaait En nog taam'lijk vlug en krachtig, 't Rijpend graan tot garven maait. Hoort men hem bij d' arbeid praten, Hoe voorheen, op de Citadel, Vlogen bommen en granaten, O dan is 't hem nog zoo wel. Jaoob Kaan, telt volle tachtig, Is nog vroolijk en gezond, Loopt nog taam'lijk vlug en krachtig, Vaak het gansche eiland rond. Bind het rijpend graan tot schoven, Loopt naar 't werk, wel drie kwartier, Wie het soms niet wil gelooven Of mocht twijf'len, komt maar hier. Hulde daarom, aan die oudjes, Die nog werken voor hun brood, En zoo, week'lijk8, aan hun vrouwtjes Nog ietB werpen in den schoot Die dan ook met ijver trachten En hun, als de klok slaat vijf, Reeds met brood en koffie wachten, Tot versterking van het lijf. Hulde dan ook aan .dien Bakker, Die zoo, zonder eigen baat, Zoo aan ieder' ouden stakker, Een stuk brood verdienen laat Daar hij toch wel vlugger handen Voor zijn granen vinden kon, En het gauwer kreeg in banden, En daar zeker ook bij won. Mocht hun jaartal nog vermeêren, Moog'lijk schrijf ik u dan weer, 'k Zeg u voor dit adverteeren, Thans, bij voorbaat, dank mijnheer. Gest op Wieringen, Aug. '92. J. BAKKER. Vervolg der Berichten. Nu in de laatstverloopen dagen telkens nieuwe berichten tot ons kwamen van het heerschen en verspreiden eener epidemische ziekte en van verschillende zijden wordt aan gedrongen op het nemen van voorzorgsmaat regelen, is het zeker niet ongepast, te herin neren aan vroegere toestanden. Ouderen van dagen zullen het zich zeker te binnen brengen, dat toen ongeveer 25 jaren geleden de ge vreesde ziekte onze landpalen binnendrong en onderscheidene gemeenten des lands daardoor werden geteisterd, in deze gemeente slechts enkele gevallen voorkwamen. We herinneren daaraan, ten einde de vrees, die bij sommigen bestaat, eenigszins te temperen. Toch vereenigen we ons volgaarne met hen, die op het nemen van de noodige maatregelen van voorzorg aan dringen. En ofschoon deze gemeente aan drie zyden de zee tot grensscheiding heeft, en er dus licht een frissche zeewind waait, die min der goede uitdampingen verdrijft, gelooven we toch, dat het hoogst gewenscht is, dat men nauwlettend toeziet op alles, wat den bodem en de lucht zou kunnen verontreinigen, ten einde dat zoo spoedig mogelyk te verwyderen of onschadelijk 'te maken. En heeft ons Ge meentebestuur door het uitvaardigen eener publicatie desbetreffende de ingezetenen aan gespoord, om verzamelingen van voor de ge zondheid schadelijke stoffen op te ruimen, wij willen hopen, dat de noodige medewerking moge worden betoond bij dit voor aller welzijn weldadig streven. Ieder werke meê, om rein heid en versche lucht in en om zijne woning zooveel mogelijk te bevorderen. Gelijk we reeds vroeger mededeelden, zullen, tengevolge van het in werking treden der zoogenaamde noodwet van den Minister Seyffardt, de tijdstippen voor de loting en voor de indeeling van de mili ciens der lichting van het volgende jaar daaronder gerekend de plaatsvervangers nummer ver wisselaars ditmaal aanmer kelijk vervroegd worden. Sedert 1861 ge schiedde de indeeling steeds tusschen 1 en 15 Mei In 't vervolg zal zij plaats hebben tusschen 1 en 15 Maart, dus 2 maanden vroeger. Bij het aangaan van huurcon tracten, het stellen van nummerverwisse- laars, het aanvragen van ontheffing van werkelijken dienst, het aanvaarden van betrekkingen of het ontslag uit sommige bedieningen, het ondernemen van buiten- landsche reizen, enz. dient men met die gewijzigde tijdstippen rekening te houden, omdat de strafbepalingen der vigeerende militiewet onveranderd gebleven zijn en onbekendheid met naar den vorm gepubli ceerde wetten geen excuus voor hare over treding is. Naar wij vernemen, zijn voor de nog in dit jaar te houden loting voor de lich ting der nationale militie van 1893 inge schreven 220 personen. De Ned. bark Maria," kapt Kete laar, van Kotka naar Purmerend, is na op de reede in quarantaine te hebben gelegen, en na gezond verklaard te zijn. in de ha ven gekomen. Gisteren kwam hier binnen bet stoomschip »Brutus", van Stokholm naar Gent, wegens gebrek aan kolen. Tijdens het kinderfeest in het Casino van den heer M. P. Polak, werd door dezen uit naam der feestvierende kinderen een gelukwensch aan H. M. de Koningin per telegraaf afgezonden. Daarop ontving de heer Polak het vol gende antwoord Polak, Casino Helder." H. M. de Koningin-Regentes draagt mij op u en de kinderen Hoogstderzelver dank over te brengen, voor de wenschen H. M. de Koningin aangeboden. Adjudant van dienst, van den Bosch. L. Hoyack, eigenaar van den kotter ISIS bericht, dat hem op 31 Augustus des namiddags te 2^2 uur gedurende storm weer op de Noordzee, dwars van Goeree de giek het onderst boven weggeslagen is. Dezelve is op beide boegen gemerkt met den wimpel der Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei-Vereeniging te Amsterdam, zijnde een witte driehoekige vlag met een blauw veld, waarin de letter W. en de Koninklijke kroon er boven en zal ver moedelijk met den vloed tusschen den Nieuwen Rotterdamsche Waterweg en het Nieuwediep aan land worden gespoeld. Texel, 1 Sept. Het dorp den Hoorn heeft gisteren luisterrijk feesr gevierd. De heer Schaap, hoofd der school aldaar, die zooveel voor het welslagen van een en ander heeft gedaan, mag met voldoening op zijne bemoeiingen terugzien. De blijde schooljeugd, voorafgegaan door een paar ruiters te paard met toepasselijke banieren, trok reeds 's morgens in optocht door het dorp. Hunne aardige liedjes getuigden van de liefde voor de jonge koningin. Aan spelen en versnaperingen was verder op den dag geen gebrek. Overal zag men de driekleur naast het Oranje prijken. Een gezellige bijeenkomst der rederij kerskamer verhoogde 's avonds niet wei nig het genoegen. Oud en jong heeft waar lijk genoten. Eere aan de feestcommissie, die dit alles zoo goed wist te regelen. Te Oudeschild werd door de schooljeugd een optocht door het dorp gehouden, onder leiding der onderwijzers. Het jonge volkje werd in de school op tal van versnape ringen onthaald. Uit vele woningen was de vlag uitgestoken. In de Singelstraat te Groningen was Zaterdagavond ten huize van een voermans knecht een feestelijk gestemd gezelschap bijeen. Eensklaps werd de gastheer ver mist. Men vond hem dood onder aan de trap van zijne bovenwoning liggen met gebroken nek. Bij de nieuw-in te voeren uniformen der landmacht zal, voor zooverre de onbe reden wapens betreft, de schako worden behouden, terwijl er ook geen epauletten zullen worden ingevoerd, zooals aanvan kelijk het plan was. De officieren zullen ook op den kraag dor overjas rangdistinc tieven krijgen. Alle schepen die te New-York aan komen, moeten 20 dagen in quarantaine liggen. Men gelooft dat daardoor de land verhuizing vooreerst geheel zal ophouden. De mijnwerkers die bij het vreese- lijke mijnongeluk in Zuid-Wales werden gered, hadden zich, naar thans blijkt, in hoeken van de mijn opgehouden, waar de verstikkende rook niet was doorgedrongen. Sommigen echter, die een uitgang hoop ten te vinden, wilden door den rook heen dringen, maar werden verstikt. Zelfs vie len enkelen flauw doordien de lucht, die nog overbleef, zoo zeer bedorven was. Ook toen men de mijugangen reeds ge deeltelijk van de bedorven lucht gezuiverd had, was het nog uiterst moeilijk de on- gelukkigen te vinden, daar overal de gan gen ingestort waren en men zeer voor zichtig, op handen en knieën, langzaam moest voortkruipen, aangezien men anders veel kans had, zelf te worden bedolven. Op deze wijze werden honderden meters afgelegd. De thans geredden werden gewoonlijk in troepen bij elkaar gevonden, geheel uit geput. Wanneer zij boven kwamen, zagen zij er uit als uit den doode opgestaan. 110 Personen kwamen om het leven. De regeeringsinspecteur der mijnen bi toonde zelf grooten moed: terstond na de ontploffing daalde hij in de mijn af, zijn eigen leven wagende voor dat van anderen. De nabestaanden der slachtoffers zullen door geldelijke bijdragen worden gesteund, Aan het hoofd der inzamelaars stelt zich de Lord-Mayor van Londen. Een dierentemster, Mme. Mars, die in haar beestenspel te Fiers (Frankrijk) een hok met beren binnentrad, werd door een dezer dieren gegrepen en op den grond geworden. De beer zette zijne klauwen in een harer schouders en reet den anderen schouder met zijne tanden open. De man van de deerlijk gehavende vrouw schoot in het hok toemaar toen wierp het dier zich op hem. Een nog jeugdige zoon van het echtpaar stak hierop door de opening tusschen de ijzeren staven van het hok den beer met een dolk, doch het verwoede dier werd niet eer gedood, dan toen een andere dierentemmer kwam met een geweer. Mme. Mars is op meer dan 40 plekken van haar lichaam gebeten en opengereten, en is zij, evenals haar man, reeds aan de bekomen wonden bezweken. Een te Hamburg verblij vend Neder lander, behoorende tot de tallooze vreem delingen, die vandaar gevlucht zijn op een dag vertrokken er 4000 deelt aan het »Vad.« mede, dat hij Donderdag uit Hamburg over de grenzen is gekomen, zonder ook maar eenigszins te zijn bemoei lijkt. In Duitschland zelf werd men overal onderzocht en gedesinfecteerd, op onze grenzen niet. Zooals men weet, zijn Don derdag eerst orders voor een geneeskundig onderzoek uitgevaardigd, veel later dan ergens elders naar wij slechts hopen kunnen, niet te laat. Dezelfde persoon deelde mede, dat tege lijk met hem een troepje Russische emi granten de grenzen overkwam, die te Ham burg waren gemeerd en nu n. b.onge hinderd doorreisden naar Amsterdam. Ze zagen er buitengewoon vies en onzinde lijk uit, maar de grensbeambten, die met hun herkomst in kennis gesteld werden, haalden de schouders op en zeiden, dat zij er niets aan konden doen. Dat is toch wel wat heel erg. Belet onze wellicht te milde wet op 't vervoer van landverhuizers deze lieden te weren. Zorgvuldig onderzoek en nauwlettend toe zicht zijn toch niet uitgesloten. Er wordt alweer bericht van een won derbare klok, welke op de wereldtentoonstelling te Chicago te zien zal zyn. Zy wordt inge zonden door een Fransch werktuigkundige te New-York, Terrien de Villeneuve, die eenigen tijd onder leiding van Edison heeft gewerkt. Die klok, waaraan een phonograaf verbonden is, voert in de twaalf uren brokstukken van vier opera's uit: »Lohengrin,« „Willem Teil,' -de Hugenoten" en „Faust," met het stemge luid van de beroemdste artisten die in deze opera's zongenPatti, Faure, enz. Het orkest moet een phonographische reproductie van het orkest der Groote Opera te Parijs wezen. De uitbarsting op Sangir. Uit Menado wordt ons van 18 Juli jl. geschreven «Het aantal dooden op Sangir is grooter dan men eerst vermoeddehet bedraagt volgens de laatste onderzoekingen meer dan 2000. De noodige maatregelen werden genomen om de lijken zooveel mogelyk te begraven, teneinde besmettelijke ziekte te voorkomen. Aangrijpend moet die teraardebestelling ge weest zijn in de negory Bahoe, waar alle be woners omgekomen waren. Ingesloten door twee vuurstroomen, was hun het vluchten on mogelijk, en schijnen zy door hevige zwavel dampen en andore gasontwikkelingen gestikt te zijn. Omringd door een vuurzee, van boven bestookt door een gloeienden asch en steenen regen, moet hun doodsstrijd ontzettend ge weest zijn. Van de meeste lijken waren de vingers krom getrokken evenals in hevige be nauwdheid. Een moeder werd gevonden, die twee kinderen in haren arm geklemd hield en ze met haar lichaam had pogen te bedekken. In het kerkgebouw, dat geheel ingestort was, werd een groot aantal lijken gevonden blijk baar hadden zij getracht daar een schuilplaats te vinden. Het lijk vau den Inlandschen voor ganger vond men nog staande op den preek stoel; waarschijnlijk had hy de ongelukkigen in die benauwde uren nog moed willen in spreken. Overal was het opsporen en begra ven der lijken een diep aangrijpend werk. „Het heeft te Sangir hevig geregenddit heeft veel goed gedaan en de asch en modder van de boomen weggespoeld. Toch zal het nog vele maanden duren eer een nieuwe aan planting van voedingsmiddelen vruchten opgele verd zal hebben in dien tijd moet in het onder houd van talryke noodlijdenden voorzien wor den. Het Sangir-comité heeft daardoor een zware taak, en het is daarom te hopen, dat de bijdragen mild zullen vloeien. «De krater werkt nog steeds en braakt voortdurend rookwolken uit, terwijl af en toe nog kokende modder langs de lavabeddingen naar beneden stroomt." Op Maandag 5 Septemb. 1892 m hopen mijn geliefde kinderen SIMON VAN TOL en mu? s SJOUKE VAN HOOLWERFF, g i hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. jp| Helder, 2 Septemb. 1892. i£& Uit naam hunner Moeder, Broeders en Zusters. W& Algemeene kennisgeving. i|j| g Op Maandag 5 September a.s. jj f hopen onze geliefde Ouders SIMON VAN TOL en SJOUKE VAN HOOLWERFF, hunne 25-jarige Echtvereeniging 8 te herdenken. Helder, 2 Septemb. 1892. Uit naam hunner dankb.jj kinderen. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd JOHANNES FRANCISCUS DURIVOU en CATHARINA JOHANNA HEEMAN. Helder, 1 Sept. 1892. Ondertrouwd K. J. LINDSTROM en N. DE BEURS. Helder, 1 September 1892. Ondertrouwd ALDERT WIJKER en AAFJE DE BEURS. Helder, 1 September 1892. GeborenCORNELIA, Dochter van Th. v. d. STERR en G. v. d. STERR geb. Zegel. Helder, 1 Sept. 1892. Eenige kennisgeving. Overleden: SIMON, Zoon van C. BOS en Echtgenoote. Helder, 30 Aug. 1892. Bij deze betuigen wij onzen innigen dank aan Familie, Buren en Vrienden, zoo wel buiten als binnen deze gemeente, voor de vele blijken van belangstelling, op ons 25-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Helder, J. G. C. BAITERMANN 2 Sept. 1892. en Echtgenoote. Bij mijn vertrek naar Amsterdam, roep ik aan Vrienden en Kennissen, een harte lijk vaarwel toe. Helder, 1 Sept. 1892. A. J. KLEIN, Serg. Mariniers. Aan belanghebbenden zij medegedeeld, dat in onze Bestuursverg. van gisteren, zyn uitgeloot de Aandeelen op het Evangelisatie-Lokaal Nos. 26, 80, 90, 38, 119 en 50, welke tegen overlegging van het bewijs, invorderbaar zyn bij den Penningmeester. Helder, 2 Sept. '92. Het Bestuur. vertrekt van ALKMAAR naar K.E VELAAR 12 September ten 7.2B h. spoortijd, en komt terug 14 September ten 5.45 u. Na 10 September worden geen kaarten meer afgegeven. HET BESTUUR. Zondagmiddag 3 uur: 9 in den Zaal van den Heer POLAK, aan den Kanaalweg. Onderwerp Het werk onder de Kinderen door het „Leger des Heils". Komt allen f Toegang 10 cent Des avonds 7Vs uur: in het Lokaal Spoorgracht No. 38. VERGADERING op Zondag den 4en September a.s., in bet lokaal Musis Sacrum, des voormiddags te 10 uur. OnderwerpIets over Multatuli. Belangstellenden vrijen toegang. te geven door het stafmuziekkorps der kon. ned. marine, onder directie van den Kapelmeester J. KONING, AANVANG 21/. CUE. Voor niet-leden is de Entree-prijs HEERENv ƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder -0.25. Namens de Commissie van beheer voor H Stafmuziekkorps der K. iV. Marine de kapelmeester, J. KONING. TIVOLI. Zondag September 1892 fi*" Aanvang ZES uur. met het vak bekend. ZOETELIEF, Kanaalweg.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2