WAARSCHUWING. Advertentie n. GEMEND KOOR a CAPELLA, DAN DELANCE. „Onderling Genoegen." Geachte Redactie! 'tls zeker zeer goed, dat er allerlei pogin gen worden aangewend, om het gevreesde ge vaar van de verspreiding eener epidemische ziekte af te weren. Te midden van dat streven in 't belang der volksgezondheid, is het opval lend, dat het College van Commissarissen van 't Ziekenhuis en de apotheek der gemeente uit 3 leden bestaande tot op 1 lid geslon ken is. De heer Helderman heeft bedankt we gens vertrek; de heer Idzerda heeft reden geoonden om zijne functie neder te leggen, 't Eenigo lid dat overblijft is een niet-deskun- digo en bovendien bestemd om zichzelf te con- tróleeren. In deze dagen, waarin meer dan in gewone tijden, de aandacht is gevestigd en behoefte wordt gevoeld aan samenwerking en toezicht., in 't belang der ziekenverpleging, acht ik het jammer, dat zulk een belangrijk College zoo goed als geheel onbezet is. 't Is een zaak van algemeen en tevens van zeer groot belang en daarom neem ik de vrijheid, er de aandacht op te vestigen. Mogelijk geeft mijne opmer king aanleiding, dat ten spoedigste pogingen worden aangewend, om de bestaande vacaturen vervullen. Met dank voor de plaatsing dezer regelen. Uw dw. dien, Helder, 13 Sept. '92. G. Marine en Leger. Het detachement schepelingen der marine dat 5 November a.s. van Amsterdam naar Oost-Indië vertrekt, zal staan onder bevel van den luit. ter zee le kl. K. W. Allirol, terwijl de luit. ter zee 2e kl. Jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk en de adelborsten le kl. F. K. Weber, W. Bunge en B. Rakder als medegeleiders zijn aangewezen- Naar men verzekert, zal tot Magazijnmeester der artillerie alhier worden benoemd de kapitein van het 2de reg. vesting-artillerie W. P. Stakman, met bevordering tot majoor. De 2e luit. der genie L- H. van 'tSant, be stemd voor den dienst in Oost-Indië, zal den 19n November a. s. per stoomschip „Prinses 8ophie" naar Batavia vertrekken. Hr. Ms. ramschip „Guinea", belast geweest met het toezicht op de quarantaine te fDelfzijl, aldaar afgelost] door Hr. Ms. stoomkanonneer- boot „Thor'', kwam Zondag hier binnen en is, na den steenkolenvoorraad te hebben aangevuld, heden morgen naar Ylissingen vertrokken om al daar toezicht te houden op de quarantaine. Hr. Ms. stoomschip „Bonaire" kwam Zondag hier binnen en zal deze week vertrekken naar zee tot uitoefening van het politietoezicht op de zeevisscherij. Gisteren vertrok Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Hadda" naar Hoorn. Blijkens bij het departement van marine ont vangen berichten is Hr. Ms. sohroefstoomschip le kl. „Johan Willem Friso", den 18en dezer van Genua vertrokken en dienzelfden dag te Spezzia aangekomen. Door den machinist 3e klasse N. Langereis van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, is zeer voldoende afgelegd het examen voor machi nist 2e klasse. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Burgemeester den Tex," naar Amsterdam, arriv. 16 September te Suez. Het stoomschip »Morapi,« van Rotterdam, verir. 15 September van Marseille. Het stoomschip *Ardjoeno" vertrok 17 Sept. van Rotterdam. Het stoomschip //Burgemeester den Tex", naar Amsterdam, vertr. 17 Sept. van Port-Said. Het stoomschip //Koningin Emma», van Arasterdam, arriv. 17 Sept. te Port-Said. Het stoomschip //Soenda", van Hamburg arriv. 18 Sept. te Batavia. Het stoomschip «Conrad", van Amsterdam, pass. 18 Sept. Gibraltar. Het stoomschip //Prinses Wilhelmina", van Amsterdam, arr. 18 Sept te Padang. Het stoomschip o Prins Alexander" arriv. 19 Sept. te Amsterdam. Marktberichten. Hoorn, 17 Sept. Aangevoerd tarwe f 6,75 a 9, Gerst f 4.50 a 5,25, Haver f 3,25 a 4, witte erwten f9,50 a 11, groene fll a 13, grauwe f 13,50 a 16,50, vale f8,25 a 15, bruine boonen f 8,50 a 10,50 karweizaad f 11,25 a 11,50 mosterd f 24 a 24,25,28 paarden f 75 a 140, 3 koeien f120 a 260, 140 schapen fll a 23, 6 kalveren f9 a 14, 27 varkens f 10 a 18, 2 zeugen f20 a 50, 180 biggen f5 a 8, kipeieren f3,25 a 3,50, 1125 kop boter f 0,675 a 0,70 per kop. Alkmaar, 17 Sept. Aangevoerd 18 paarden f 70 a 230, 26 koeien en ossen f 140 a 260, 87 nucht. kalveren f5 a 12, 312 magere scha pen f 12 a 25, 103 magere varkens f 14 a 20, 249 biggen f6 a 9,50, 9 bokken en geiten f150 a 5, Boter per pond f0,60 a 0,70, eie ren f3,75 a 4 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 17 September. Aangebracht door 134 korders 10 tot 80 tongen p. at. 40, 50 a 60 cent, 10 tot 50 kleine tongen p. st. 25 cent, 8 tarbotten p. st. f 7 a 10, 2 tot 10 mand kleine sohol p. m. f 1 a 2,50, 1 tot 5 mand achar p. m. f 2,50 a 3, 1 steur f 21, 2 tot 10 roggen p. st. f 1,10. 19 Sept. Niets binnen, enkele schuiten in zee. 20 Sept. v.m. 8 u. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 15 tot en met 17 September. ONDERTROUWDJ. C. Monnichman, kleermaker bij de marine en M. P. C. Piek. G. Schenk, matroos en A. Volkers. M. Jan- zon, stoker bij de marine en E. Visser. F. J. Besteman, stoker by de marine en C. W. Broekhuysen. GETROUWDJ. Ringnalda en J. v. d. Maas. J. C. Niesthoven en M. v. d. Maas. A. Wyker en A. de Beurs. BEVALLENN. GeusRoog d. T. Pool van Buren d. F. LugtigLangerais z. A* van BaarRijper z. B. BlomHorst z. OVERLEDENS. Peters, 3 dagen. D. Reuvers—van Berlo, 52 jaren. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 Onderoffic. Pet, (artillerie.) Adres Bureau H1 ko peren Ring met Sleutels. Vervolg der Berichten. Zondagmorgen werd de nieuwbe noemde predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier W. Beekhuis, in de Westerkerk bevestigd door denWeleerw. hr. A. G. Reede, predikant te Castricum, waarbij tot tekst werd gekozen was 1 Cor. 4, v. s. 1 en 2. Na de bevestiging werd door de gemeente gezongen Evang. gezang 213, vs. 3. Des avonds hield de weleerw. heer Beek huis in de Nieuwe kerk zijn intreepreek, naar aanleiding van Hand. 16 vs. 31. Geloof in den Heere Jezus Christus, en gij zult zalig worden, gij en uw huis." Beide keeren was kerk vol belangstel lenden. De heer A. Kooremans, opzichter bij 's Rijks waterstaat alhier, wordt met ingang van 1 Jan. a. s. bevorderd tot op zichter 3de klasse. Als een bewijs, hoe men aan de plek zijner woning gehecht kan zijn, diene 't volgende De wed. P. van Dalen, woonachtig op de werf de Hoop, bewoont thans nog al daar hetzelfde huisje, waar zij voor 50 ja ren intrek nam. Haar overleden man be kleedde 45 jaren aldaar de betrekking van onderbaas. De torpedisten, die hier gedurende eenigen tijd oefeningen hebben gehouden, zijn hedenmorgen met hun vaartuig en materieel weder naar hun garnizoen te Brielle vertrokken. Het oude „Floralia" alhier herleeft't Bleek indertijd, dat hier ter plaatse eene groote voor liefde bestaat voor het kweeken van planten en bloemen, en dit heeft er toe geleid, om een po ging te wagen, ten einde het vroeger bestaande, zij 't ook in gewijzigden vorm, te doen herleven. Er heeft zich een voorloopig Bestnnr gevormd, en dit Bestuur heeft dit jaar op kleine schaal een proef genomen. Of die proef zal blijken geslaagd te zijnP We zullen het op a.s. Zaterdag en Zondag ervaren. In 't voorjaar werden aan rnim een vijftigtal leerlingen der gemeenteschool no. 2 (te Huisdui nen) stekken uitgereikt, met opdracht ?,e in den loop van den zomer te kweeken. Met vreugde werd deze opdracht door de Huisduiner jeogd aanvaard. Opv a.s. Zaterdag en Zondag zullen die planten op het Bad-Pavüjoen te Huisduinen eene bloemententoonstelling vormen, en bij ee- nigszins gunstig weder bonden we een zeer talrijk bezoek voor zeker. Er is door 't Bestuur eene Commissie van beoordeeling benoemd, en door die Commissie zullen aan de kweekers of kweeksters van de best verzorgde planten prijsjes worden toegekend. Aan alle jongelui, die zich beijverd hebben om de verstrekte plantjes op te kweeken, zal door het bestuur op Maandag 26 dezer een gezellig samenzijn op het Bad-Paviljoen wor den aangeboden. De biljartzaal van het Paviljoen zal voor het houden der bloemen-tentoonstelling worden ingericht en versierd. De opening der expositie zal plaats hebben op Zaterdag 24 dezer des middags te half 3 uren. Bij de opening zullen door den Voorzitter der Jury de prijzen uitge reikt en zal een woord ter toelichting van bet streven van Bestuurderen gesproken worden. Zijn wij wèl ingelicht, dan is het doel van het voor loopig bestnnr om tegen het volgend voorjaar eene vereeniging in het leven te roepen, die het mogelijk maakt, dat de leerlingen van alle scho len in deze gemeente kunnen mededingen in den vreedzamen wedstrijd van het verzorgen en kwee ken van de lieve en schoone kinderen der natuur. De Heldersche Harmonie-Kapel, zal Zondag middag een uitvoering geven, ter opluistering dezer tentoonstelling. Het Ned. schip Antilope,kapt. Hut, arriv. 18 dezer van Nieuwediep te Sunds- wall. Alles wel. Oudeschild, 18 Sept. Het onderling begrafenisfonds alhier, hetwelk nu vijf jaren bestaat en reeds 232 leden telt, hield gis teren zijne algemeene vergadering tot het uitbrengen van jaarverslag en 't doen van rekening en verantwoording. In kas was een bedrag van f 703.5272- Er werd be sloten den leden tijdelijk vrijstelling van contributie te verleenen. Het reglement werd belangrijk gewijzigd. Er traden op nieuw personen als leden toe. Evenals andere fondsen op naburige dorpen, werkt deze Vereeniging Steunt elkaar gehee- ten, zeer gunstig en verheugt zich in toe- nemenden bloei. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Naar men verneemt, zal het bezoek der Koninginnen aan Haarlem deze week plaats hebben op een nader te bepalen dag. In het thans in 't licht verschenen verslag der op 30 Aug. 1.1. te 's Graven- hage gehouden algemeene vergadering van den Antidienstvervangingsbond, wordt o. a. de nagedachtenis gehuldigd van wijlen den heer H. G. F. Peltzer, in leven president der Heldersche afdeeling van dien Bond. Vóór ongeveer 5 weken wist een verpleegde in het krankzinnigengesticht »Voorburg« te Vueht aan de waakzaam heid der verplegers te ontsnappen. Al dien tijd heeft de man in de bosehrijke omge ving van Bokstel rondgezworven, zich voe dende met knollen en boonen, die hij van de velden wegnam. De nachten bracht hij door öf op het vrije veld öf onder een of ander afdak of schuur. De politie heeft hem gevonden en naar het gesticht terug gebracht. De politie te Utrecht is voor een belangrijk onderzoek gesteld, nl. of er moord of zelfmoord heeft plaats gehad op een dienstbode in een tapperij buiten de Weerd. Volgens den een heeft zij zich zelve met een vijl doodelyke wonden aan de linkerpols en 't hoofd toegebracht, volgens den ander is er van een andere misdaad sprake. De gewonde, nog levend gevon den, stierf op den weg naar 't ziekenhuis. Zaterdagnamiddag is in de nabijheid der Zaandammer spoorbrug een Urker vis- scher (schipper Teunis Post) overboord geslagen en verdronken. Door de overige bemanning der schuit is het lijk door mid del van hoekwant opgevischt en te Urk aangebracht. De man laat vrouw en een kind na. Te Rotterdam zijn sedert Zaterdag 4 gevallen van cholera Asiatica, en 1 van cholera nostras voorgekomen. Eén der aan getasten is overleden. Een schooljongen moest eens opschre ven wat de redacteur van een courant was, en hg gaf de volgende bepaling: Een redacteur is de gelukkigste mensch ter wereld. Hg kan 's middags en 's avonds naar elk paardenspel gaan, zonder dat het hem een cent kost, en ook naar de recht bank en ophangpartijen. Hg heeft vrgkaart- jes voor alle theaters, krijgt cadeautjes op zijn bureau, en hij krggt ook soms op zijn kop, maar niet dikwijls, want hg kan in een volgend nummer alles weer terug nemen, en dat doet hg ook meestal. Al andere menschen op bed liggen, blijft de redacteur eiken avond laat op, om te kij ken naar wat er gebeurt. Als ik groot ben word ik ook redacteur, dan kan ik ook opblgven. (»Zw. Ct.") Een mensch beleeft soms wat In een inrichting op het Rokin te Amster dam was een n stamgast" onder den invloed van een te ruim gebruik van sterke dranken geraakt en als »lyk" neergevallen. De eige naar wist geen beter middel dan den man door een bediende per rijtuig te laten thuisbrengen, Het adres, waar mynheer moest bezorgd wor den, was Haarlemmerdijk. Het opgegeven nummer werd opgezocht, maar was verkeerd, evenals eenige andere adressen waar men het nog steeds verdoofde heerschap wilde loodsen. Eindelijk vond men het goede adres, terwyl het onder de bedrijven twee nur was geworden. Er werd gescheld en na eenig wachten ging de huisdeur open, op een kier. De koetsier trad naar voren en vroeg//Juf frouw, hebt u niet een mannetje om te helpen, meneer is niet in orde.« »Wat blief!» klonk het op verbolgen toon, wis meneer weêr niet zuiver? Nou, weet je wat, ik neem den slampamper niet in huis, dan moet ie maar verkassen. Wel le rusten, hoor!" Tegelijk wierp de verontwaardigde juffrouw de deur dicht. Daar stonden ze. De koetsier wist echter raad. //Jan," zegt ie tegen den knecht uit het koffiehuis, //zit 't er by hem an Nou dat geloofde Jan wel, dubbel en dwars." »Dan is 't niks, vooruit Kees,» en hy legde de zweep over het paard en reed naar den stal, waar meneer eenvoudig met rijtuig en al neergezet en opgesloten werd. Nu was misschien alles goed gegaan, maar meneer knapte wat op en heelemaal ontwa kende, wist hij in 't eerst niet wat te den ken, daar hij zich op zulk terrein nooit had bevonden. Hij strompelde uit het rytuig en deed na tuurlijk pogingen om den stal te verlaten, maar.... had niet gerekend op een zenuwach tige juffrouw, die boven woonde en inbrekers meende te hooren. Ze schreeuwde om politie en jawel, daar kwamen twee agenten aan, die onmiddellijk door een zydeur een onderzoek instelden in den stal. Het duurde geen vijf minuten of eenige buren liepen vol drukte naar buiten, schreeuwende dat ze den inbreker hadden, 't Was een vreemde, want hy bad een hoogen dop op, maar meneer moest meê, daar de agenten niets begrepen van zyn verward ver haal. Eindelijk na een aan het bureau doorge- brachten nacht, werd de man om tien uur 's morgens vry gelaten, maar na dit lesje heeft hij vast besloten niet meer te veel te drinken, welke belofte hij gedurende twee avonden reeds is nagekomen. Een lijdensgeschiedenis Zondag werd uit het water aan de Stad houderskade te Amsterdam het lyk eener 30- jarige naaister opgehaald, die door een onbe kende oorzaak daar te water zou zijn geraakt. Aan deze korte mededeeling knoopt het G. P. N. volgende lijdensgeschiedenis vast Zaterdag, omstreeks middernacht, vond een voorbijganger aan den oever der Singelgracht een pakje en een parapluie, welke vondst in verband met eenig geborrel in het water, hem deed vermoeden, dat een ongeval moest hebben plaats gehad. De politie te waarschuwen was het werk van een oogenblik en deze kreeg weldra aan de dreg de drenkelinge, die even te voren in dit stille hoekje nitkomst gezocht had in den dood. Dr. Pijnappel, onmiddellijk aanwezig, kon slechts constateeren, dat de wetenschap hier niets meer vermocht en dat de ongeluk kige eerlang moeder zou geworden zyn. In een der zakken van de japon der ongelukkige vond men behalve twee portretten, haar naam en adres. Met beleid zorgde de hoofdinspecteur, de heer Scheltema, dat de zuster der overledene, met wie zij samenwoonde, voorzichtig kennis kreeg van de treurige gebeurtenis. De ongelukkige overledene, die niet op uiterlijk schoon kon bogen, bezat andere eigen schappen, die haar den weg door het leven vergemakkelijkten. Waar zij kwam was zy welkom, waar hulp noodig was, stelde zy zich gaarne beschikbaar, ja, by enkele familiën, werd de geheele zaak, bij tydelijke afwezig heid, aan haar goede zorgen toevertrouwd. Haar liefde en toewijding voor kinderen was inderdaad zeldzaam, zij wist de kleinen te koesteren en te leiden als eene goede moeder. Verleden jaar leerde zij een Engelschman kennen, die als muzikant zyn brood verdiende en haar het beste in de toekomst beloofde. De goede vrienden en vriendinnen waarschuw den haar, maar de stem der liefde zegevierde en toen zij den man moest achtervolgen, met het oog op haren toestand, werd de man steeds koeler, welke houding haar met angst vervulde. Zoo naderde de laatste Zaterdagavond, toen zy nog bij eene familie in de Paleisstraat een bezoek beeft gebracht, ook ten huize der we duwe by wie hij op kamers woont. Dien avond had de man gespeeld in het orkest in wDe Werkende stand» en met hem heeft zy toen die laatste treurige wandeling gedaan, bij welke gelegenheid zy de zekerheid schijnt verkregen te hebben, dat bij gehuwd en vader is. Sinds de opening van het Suez-kanaal zgn de haaien van jaar tot jaar talrijker geworden in de Middellandsche Zee, en thans zgn zij de schrik der badgasten in de plaatsen aan de kust der Adriatische Zee. In de golf van Fiume werd dezer dagen een haai gevangen, die 15 voet (ruim 4j/2 meter) lang was en in wiens maag men het geraamte van een geit en een zwaren steen vond. Maar een andere, nog veel grootere haai, zwemt nog in die wateren rond. Hamburg, 19 Sept. Wan gisteren tot hedenmiddag werden 241 zieken en 115 dooden aangegeven. Daarvan komen op gisteren 169 en 82. Vervoerd werden 148 zieken, 80 dooden. Het geheele aantal cholera-lijders tot 17 September bedraagt 15,663, terwijl 6764 personen overleden. Een luchtballon uit Berlijn, die in den omtrek van Prezedborrow en Clewo (Posen) neerkwam, heeft daar grootenschrik verwekt. Sommige boeren vielen op de knieën om te biddenanderen riepen in grooten angst»de cholera komten lie pen naar huis, om zich af te zonderen. De luchtreizigers hadden veel moeite met de landing", want men wilde hen niet helpen. Op verschillende andere plaatsen, waarover de ballon heendreef, sloegen de boeren een kruis, als zg hem zagen, niet anders denkende of daar zweefde de Dood zelf, met zgn zeis, afgezonden om hen te verdelgen. De heer Stanhope, reporter van de New-York Herald,die voor zijn blad naar Hamburg gaat en zich te Parijs in het Pasteur-gesticht liet inenten tegen de cholera, volgens de methode van dr. Haff- kine, is Donderdagavond uit Parijs naar de besmette stad vertrokken, met een brief van Pasteur als medisch paspoort. De beroemde geleerde, die wel vertrou wen heeft in de inënting, ried hem voor zichtig te zgn, »Maar dat zal ik niet", verklaarde Stanhope, »ik zal mg opzette lijk aan het gevaar blootstellen. Als ik sterf zijn er andere redacteurs van de Herald" die mg vervangen zullen.'. Men verwacht met veel belangstelling den uitslag van het waagstuk. Dr. Haff- kine, dr. Roux en nog een twintigtal an deren hebben zich onderhuids laten inspui ten, zonder nadeelige gevolgen daarvan te ondervinden. Maar men weet niet zeker of de aldus ingespotenen gevrijwaard zgn voor de gevreesde ziekte, en dat zal nu, naar men hoopt, de heer Stanhope be wijzen. Een Italiaansche gravin heeft in haar vrees voor de cholera een toevlucht ge zocht bij Yader Rijn. Zg heeft voor 600 Mark per dag, een stoomboot gehuurd en vaart daarmee voortdurend heen en weer op de rivier, zonder ooit ergens te landen. Er is een man aan boord, die met in achtneming van alle mogelijke voorzich tigheidsmaatregelen zorg draagt voor de levensbehoeften der angstige Gravin. Een moderne Rijnsage Op Donderdag 22 September hopen onze geliefde Ouders SIJBRANT VAX SAVOIJEN, en GEERTJE SCHELTES, 3 hunne 25-jarige Echtvereeniging v te mogen herdenken. Wieringen, 22 Sept. 1892. Namens hunne dankbare kinderen. Donderdag, 22 September a.s., hopen onze geachte Zwager en j Zuster JACOB MANGEL en GRIETJE DE WIT hunne 50-Jarige Echtvereeniging S te herdenken. Helder, 20 Sept. 1892. Namens hunne Broeder en Zuster, G. BOMHOFF. A. BOMHOFF—DE WIT. Ondertrouwd (bij volmacht): JOHAN A. LEIJDING JOSINE J, WESSELS. Laboe-Dalam, i Gouda, j 15 Sept. '92. GeborenANNA GERHARDA THEO- DORA, Dochter van H. J. J. JANSEN, en A. JANSEN-SLIJKERMAN. Helder, 18 Sept. 1892. MiaiataSwi Donderdag. 22 September a.s., 3 hopen wij te her denk e J 50-Jarige Echtvereeniging p <j van onze geliefde Ouders, Be- d huwd-, Groot- en Overgroot- *j 5 Ouders JACOB MANGEL en GRIETJE DE WIT. Helder, 17 Sept. 1892. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en i Achterkleinkinderen. mm Bevallen van een Zoon M. JURG—VAN WOESIK. Helder, 19 Sept. 1892. Tot onze innige droefheid overleed den 14en September te Egmond a/Z., onze eenige Broeder en Behuwd- broeder, de Heer H. W IJKER, in den ouderdom van 49 jaar. Nieuwediep, 19 Sept. 1892. H. DE VRIJ—Wijker. E. DE VRIJ. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Yader, Be huwd, Groot- en Overgrootvader CORNELIS ZIJM, in den ouderdom van 81 jaar en ruim 6 maanden. Helder, 19 Sept. 1892. Mede uit naam der Familie, A. F. MOORMAN. Strekkende deze verder tot alge meene kennisgeving. Ouders, die hunne kin deren gebruik willen la ten maken van het On derwijs in een der Zon de Ned. Hervormde Ge meente, (Helder, öf Vischmarkt, öf Oostslootstraat,) worden uitgenoodigd zich daarvoor aan te melden, op Zon» dag 25 Sept.y in de Consistoriekamer der Nieuwe Kerk of in die der Westerkerk, en wel des namiddags tusschen 2 en 3 uur. Hun wordt tevens, hg deze, kennis ge geven, dat alleen in deze maand (Septem ber), en daarna eerst weder in de maand Januari, nieuwe Leerlingen kunnen wor den aangenomen. De Oommissie v. h. Godsd. Onderw. GRANPRÉ MOLIERE, Voorz. G. E. BRON, Secret.-Penningm. Allen die iets te vorderen hebben van den kapt. ter zee DE WAL, gelieven hunne rekeningen in te zenden vóór 25 Sept. a. s. ZONDAG 25 SEPTEMBER 1892, 's namiddags 3 uur, in de Ppotestantsche Kerk te SCHAGEN: UITVOERING van onder leiding van den Heer Uitgevoerd worden werken van Sweelinck, Dupay, Ockeghem, Orlandtjs, Lassus, Clembns non Papa, Obrecht en Hollander. De uittevoeren werken heb ben tevens gediend voor het Programmahetwelk in de maand Juli op de Muziek-Tentoonstelling te Weenen ten gehoore is gebracht. Entreebiljetten a f 1.en Tekstboekjes a f0.10, zijn, zoolang de voorraad strekt, te verkrijgen bg J. P. BLAUW, Noord- Holl. Koffiehuis, S c h a g e n. Entréekaarten zgn tot een beperkt getal verkrijgbaar bij den Heer A. B. WEBER, Kanaalweg 107. ZANGVEREENIGING Heden (Dinsdagavond) s nnr repetitie in „TIVOII." HET BESTUUR. Ieder wordt gewaarschuwd geen schul den of borgtochten aan myne huisvrouw: IMMETJE DEKKER, fce verleenen, want dezulke zullen niet door mg worden betaald. G. SMIT, Yuurstoker 1ste klasse.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2