Ons Zondagsblad. ADR. BIERSTEKER, ff. J. Blitz en Lion Blitz, Adverlentiën. I JroJjtó.." onderling genoegen. Maatschappij „Tot Net van 't k\iwm" BEKÏNDHAKIHG. Nederlandsche Bond stadsschouwburg HOLLANDSCH TONEELGEZELSCHAP Stisftcindertjes, In het voorvertrek van Zyne Excellentie. luit. ter zee G. H. vau Bteyu, den 29eu September jl* te Djeddab aangekomen. Aan boord was alles wel. Nu de divUie voor binnenlandschen dienst jl. Zaterdag is ontbonden, wordt Hr. Ms. monitor Panter naar IJmuiden gedirigeerd om aldaar toe zicht op de quarantaine to houden. Gisteren ver trok de „Panter" over de Zuiderzee naar zijn be- bestemming. Het bericht, dat de hoofdinspecteur van adm. bij de Marine Van Nuys zal vervangen worden door den inspecteur Vogel, is, naar wij nader vernemen, onjuist. De kapt. ter zee A. P. Tudetna beeft Zaterdag te Willemsoord de betrekking vun commandant en directeur van bet onderwijs bij het Kon. In stituut overgenomen van den luit. ter zee le kl. I). Stolp, leeraar in de stuurmanskunst, die tij delijk daarmede was belast. De werving van matrozen en schepelingen voor de Marine is tijdelijk gesloten. Zaterdag 1 October werd de divisie voor bin nenlandschen dienst ontbonden en de kapitein ter zee O. C. A. J. Moreau eervol ontheven van het door hem over die scheepsmacht gevoerde bevel. De „Heiligerlee", de „Panter"' en de „Tijger", vertrokken gisteren over de Zuiderzee naar Am sterdam. De „Heiligerlee" blijft daar, de „Pan ter" gaat door naar den Hoek van Holland (geeonvoyeerd door de „Dolfijn") ter aflossing van de „Dufa"; de „Tijger" wordt gestation- neerd te IJmuiden, de „Krokodil"en de „Wodan" blijven alhier tot den 2Baten October in dienst. De „Dolfijn" zal na terugkomst van den Hoek van Bolland, weder gaan kruisen op de visscherij. De „Hudda" keerde door het Noord-Hollandsch kanaal en via 't Merwede kanaal naar Helle- Toetsluis terug. De „Geep" keert weder naar hier terug om den dienst bij de hydrographie te hervatten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Willem III,vertrok 29 Sept. van Amsterdam naar Suriname. Het stoomschip «Gelderland", naar Rotter dam, vertr. 30 Sept. van Adon. Het stoomschip //Utrecht" naar Rotterdam, vertr. 30 Sept. van Marseille. Het stoomschip Batavia," van Rotterdam, arriv. 2 October te Southampton. Het stoomschip «Burgemeester den Tex" arriv. 2 October van Batavia te Amsterdam, Het stoomschip «Koningin Emma," van Ham burg, pass. 2 October Point de Galle. Het stoomschip «Prins Hendrik," van Am sterdam, arriv. 3 Oct. te Batavia. Het stoomschip «Sumatra," van Amsterdam, pass. 2 Oct. Kaap St. Vincent. Marktberichten. Alkmaar, 1 Oct. Aangevoerd 18 paaarden f80 a 240, 28 koeien en ossen f140 a 200, 25 nucbt. kalveren f6 a 16, 294 magero scha pen f10 a 18, 85 magere varkens f 14 a 19, 270 biggen f5 a 9, 8 bokken on geiten f 1,50 8, botor per p. 10,60' a 0,70 eieren f 3,7 5 a 4.50 per 100. Hoorn, 1 Oei. Aangevoerd tarwe f7,25 a 8,50, Gerst f 4,25 a 5, Haver f 3 a 4, witte erwten f 10,50 a 12, groene f 12,50 a 14, grauwe f 12,50 a 16, vale f8,25 a 16, bruine boonen f8,25 a 10, kavweizaad f 11 a 11,25, mosterd f24 a 24,50, 38 paarden f 65 a 180, 41 koeien f 180 a 250, 542 schapen f 13 a 24, 11 kalveren f9 a 15, 31 varkens f 10 a 20, 2 zeugen f20 a 50, 200 biggen f5,50 a „SJ, kipeieren f 3 a 5, 1977 kop boter f 0,676 a 0,70 per kop. 340ste Staats-Loterij. 5o Klasse. Treking van 30 Sept. No. 20578 f 1500. Nos. 776 9081 f 1000. Nos. 7437 7550 14561 18770 20547 f400. Nos. 2511 2514 3000 8848 8610 14459 14732 18792 f300. Nos. 79 4748 5603 5668 7680 7755 8684 10571 12780 14238 15076 15363 16620 20807 f100. Uitslag der vsrkauping te (lasterend, van LAND en HU ZEN, op Zevenhuizen en Oost bij Oosterend op Texel, op 1 October jl., door Notaris DIKKEliS. Huis cu Erf te Zevenhuizen met divers Wei- en Hooiland, ter gczumentlijke grootte van 4, 85, 30 IIA.; gekocht door \V. A. Eelmon qq, voor f5825.—. Huisje en Erf te Zevenhuizcu 0, 02, 20 HA.; ge kocht door «Jb. Jb. Bruin, voor f350. Schuurtje tc Oost, 0, 01, 16 IIA.gekocht door Jb. Salto, voor f270. 1, 01, 10 HA. Weiland op Oost; gekocht door P.B. Vlaming, voor f985. 0, 80, 80 HA. Wcilnud bij Oost; gekocht door Jb. B. Vlaming, voor f1090. 0, 77, 50 Bouwland op Oost; gekocht door P. B. Vlaming, voor f650. 0, 63, 90 HA. Hooiland op Zevenhuizen; gekocht door Jb. B. Vlaming, voor f870. Huis van de wed. Koppen te Oosterend, opgehoudei voor f1415. school alhier, geplaatst in 't vorig nummer dezer courant, het belang der onderwijzers zonder hoofd- acte bad willen benadeelen, kon hij geen beter middel bedacht hebben dan de inzending van dal stukje. Geeu vun onze Raadsleden zal gedacht hebben, dat de aanstelling van een nieuwen on derwijzer aan genoemde school aanleiding moest geven tot zulk eea ongepast schrijven. Dat de Burgemeester gezegd heeft, dat de te benoemen onderwijzer in 't bezit der hoofdaohte moet zijn, is uiets vreemd bij de benoeming zullen de knapsten toch wel het eerst in aanmerking komen. Niets natuurlijker dan dat. Toch is het minder gepast, dat van een gezegde onder vier oogen in 't openbaar wordt melding gemaakt- Ongepast is niet minder hetgeen gezegd wordt omtrent den heer Klerk, die, 't wordt erkend door allen die hem kennen en beoordeelen knnnen, een der beste onderwijzers in deze gemeente is. De vorige maal toen eone benoeming moest plaats hebben, zou de Raad aan de Herhalingschoool een dienst hebben gedaan, als bij dezen bekwamen man als den benoemde had aangewezen. 't Bedoelde stukje is eigenlijk geene geregelde beantwoording waard. Bij eene zaak als de keuze van een onderwijzer aan de Herhalingschool is van geen bevoorrechting sprake. De Raad z&l wel kiezen dengene, die door de meerderheid voor den bekwaamste wordt gehouden, en is in dit geval niet eens aan de in te dienen voordracht gebonden. U dankende voor het opnemen dezer regelen en met betuiging mijner hoogachting Uw bestendige lezer Y. In Memokiam. P. C. VAN DER SANDE, gestorven 27 Sept '92. Een onzer kranigste onderofficieren, de op per torpedist gezagvoerder van Hr. Ms ffMer- cuur P. C. v. d. Sande, werd in den vroegen herfst des levens aan de zijnen ontrokt, en in hem verliest ook de Marine een harer meest getrouwe en geschikste onderhebbenden. Gedurende een aantal jaren was hy chef der equipage aan boord Hr. Ms. schepen «Vul- caan" en //Mai-nix", en een ieder die onder zijne orders gediend beeft, zal weten met welk een tact hy zich altijd van de bevelen, hem door zijne commandanten gegeven, ten opzichte van 'tvolk en den dienst kweet. Althans hij, die zelf eonige jaren den lande diende, bij zal eerst recht begrijpen dat er om een goed chef der equipage te zijn, en toch zoo bij uitstek ten genoege der comman danten werkzaam te wezen, veel kennis niet alleen, maar ook veel mcnschelijkheid vereischt wordt. Deze eigenschappen bezat Yan der Sande. Tegenover officieren getrouw, tegenover de equipage goed en flink genoeg om, zoo de dienst dit toeliet, iets door de vingers te laten giippen. Toen ik dan ook getuige was van de groote sympathie, hem getoond bij zijne begrafenis, toen kwam mij onwillekeurig een zwart beeld voor oogen. Ik dacht aan zijn weduwe, die als 't ware geheel zonder hulp achterblijft met haar nog jeugdige kinderen. Ik dacht aan de vele diensten, die Yan der Sande den lande bewezen heeft. Ik dacht aan de laatste oogenblikken vaki den overledene, toen hij, worstelende met den dood, moet gepeinsd hebben over 'tlot van hem een trouwe gade eu dierbare kinderen. Zulk scheiden moet dubbel hard zijn en de doood zal in dit oogen- blik des te zwaarder slag veroorzaken. En toen ik de treurige tonen van zijn uit- vaartslied hoorde, toen was 't my alsof een kinderstem smeekte Dierbre Vader waarom gaat gij Toch van ons en Moeder scheiden In uw ziekte en uw lijden Vroeg ik toch aun u zoo dikwijls, Dat gij toch niet heen zoudt gaan. Weet gij dau niet, lieve Vader, Dat, als gy niet meer bij ons zjjt. Ik en al mijn lieve broerkens Armoed lijden met ons Moeder? Neen, dat kan niet uwen wil zijn Immers Vader, wij zijn allen Nog zoo klein, zoo zwak en teeder. Moeder zegt ons, dat gij spoedig Weer ons allen, bier beneden Gd kunt slaun van uit deu Hemel, Dat gij met de lieve Eng'len Hemelvreugde znlt genieten. Vader, zult gij dan dien Englen Zeggen dut ons Moeder schreit, llnn vertellen dat ook wij Treuren om een lieVe Vader. Dun, ik weet het, zullen zij Boden zenden uit den Hemel Om te troosten ons en Moeder. Zoo ook zullen goede menscbeu Helpen, en met d'Englen saam Zal de smart in vreê verkeeren Tot ook wy in hooger sfeeren U weer groeten, lieve Vader. Door George F. Haak. POLITIK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 koralen Armband, 1 mes en schee. Adres Bureau 11 huisdeursleutel. Ingezonden. Mijnheer de Reducteur! Met leedwezen zag ik Vrijdag jl. met militaire honneurs weder een man ten gruve brengen, die nog zoo moeielijk uit den kring der zijnen ge mist kon worden, nl. den oppertorpedist P. C. van der Sande. Aangenaam trof het mij echter, dat er van militaire zijde door de zeldzame deelname, getoond werd, dat de overledene een zeer verdienstelijk en geacht onderofficier der Marine bleek geweest te zijn niet alleen, maar ook do waardige ver tegenwoordiging dor onderofficiersvereeniging der zeemacht „Admiraal de Ruijier" met hare banier, bewees, dat hij een niet onbeduidend lid dier vereeniging was, getuige zijne vele bemoeiingen in zake een pensioenfonds voor weduwen van onderofficieren. De treurige voorbeelden door het gemis van een dusdanig fonds, zien wij hier ter plaatse dan ook helaas dikwijls, en is hot naar mijne be scheiden meening; hoog noodig, dat de Regeering hare aandacht eens sohenke aan dezen beklagen»- vaardigen toestand. U beleefd dank zeggende voor de afgestane pluutsruimte, noem ik mij Een getrouw lezer van uw blad. Mijnheer de Redacteur Wanneer de sohnjver van het stukje over de nanstdling van een onderwijzer bij de HerhuliHg- Vervolg der Berichten. De botter H. D. 3, schipper M. Mas tenmaker, Vrijdagnacht tijdens ruw weer en door 't breken van den baak aan 't zwaard op den Engelscbmanplaat (zuider- punt van Texel) gestrand, is Zondag jl. vlotgekomen en door 2 botters van dezelfde maatschappij binnengesleept. De bijzondere omstandigheden, waar onder bet overlijden van mejuffrouw K. alhier op jl. Vrijdag plaats vond, heeft aanleiding gegeven, dat door de justitie te dezer zake een ernstig onderzoek is ingesteld. Zondagmorgen kwamen daar toe uit Alkmaar alhier de officier van jus titie, de rechter-commissaris en een subst.- griffier der arrondissements-rechtbank. In het lokaal, bestemd voor de zittingen van het Kantongerecht, hebben dien dag," tot den avond toe, verhooren plaats gehad. Middelerwijl is het lijk, naar het Gemeente ziekenhuis overgebracht, op verlangen van de rechterlijke macht, door geneeskundigen onderzocht. Naar wij vernemen, heeft het verhoor en het geneeskundig onderzoek vooralsnog geen aanleiding gegeven, om een vervol ging in te stellen. Zondagavond werd in Tivoli de aan gekondigde séance gegeven door den heer Lané en echtgenoote. De opkomst van 't publiek was bevredigend, 't Geheimzin nige behoudt steeds zijne aantrekkelijkheid, dit werd ook nn wederom bewezen. Meer malen hebben we dergelijke séances bijge woond en 't meest deed deze ons denken aan die van de beroemde miss Fay. Al gemeen was men over de werkzaamheden van mevr. Lané tevreden en 't ontbrak nu en dan ook niet aan een welgemeend ap plaus. 't Meest verrassend was bier onge twijfeld 't zoogenaamde gedacbtenlezen. Op de voordracht voor de benoeming van een derden onderwijzer aan een der gemeente-scholen 1ste klasse te Amsterdam komen de namen voor van de heeren P. Dijkstra, te Koog op Texel en O. C. Boe lens, alhier. Staatsbej?rooting voor 1893. De Minister van Marine zet zyne denkbeel den uiteen omtrent de inrichting der zeemacht in verband met de aangevraagde gelden voor do verbetering van het materieel. Voor de verdediging van Nederland zijn noo dig 5 ramschepen, 15 monitors, 5 riviervaar tuigen (deze alle gepantserd, 30 stoomkanon- neerbooten, 15 groot model en 22 klein model torpedobooten. Voor Indië zyn bestemd 2 ramtorenschepen, 1 pantserdektorenschip, 6 ijzeren schroefstoomscbepen le kl., 1 houten schroefstoomschip le kl., 1 schroefstoomschip 3e kl. (composïte) en 4 schroefstoomschepen 4e kl. (composite of yzorgezinkt). De bescherming van en het politietoezicht op de visscherij is opgedragen aan een atoom- schooner en een zeilschooner waarbij eerlang gevoegd zal worden een stoomvaartuig, opzet- lyk voor dat doel aangebouwd. Voor Nederland worden nevens hetgeen nog bruikbaar is, nog noodig geacht6 schepen type A6 idem B 6 id. C 8 id. D13 groot model torpedobooten4 id. klein model en voor Oost-Indië 4 schepen type A (waar onder 1 voor aflossing), 1 aviso-eclaireur en 5 groot model torpedobooten. De totale kos ten daarvan bedragen f 36.330.000, waarvan f 900.000 afgetrokken kan worden voor de ar tillerie, die op bet bestaande materieel be schikbaar komt. De Min. wenscht de uitgaven voor de her vorming van het materieel over tien jaren te verdoelen. Op de tegenwoordige begrooting is al vast f 3.336.000 uitgetrokken voor nieuwen aanbouw. Men wenscht den bouw van de «Koningin Wilhelmina der Nederlanden" te voltooien en tevens 3 schepen van het type A op stapel te zetten, één op de rijkswerf te Amsterdam en twee op particuliere werven, by voorkeur wanneer billijke prijzen zijn te bedingen in Nederland. Het voornemen bestaat, eene nadere orga nisatie vast te stellen van het korps ingenieurs der marine, waarbij de minimum-bezoldigingen voor adspirant-ingenieurs en voor ingenieurs der le kl. met f 200 zullen verhoogd worden. De bezoldigingen zullen bedragen voor den directeur van scheepsbouw f' 5400f 6400 voor de hoofdingenieurs f 3900f 4900 voor de ingenieurs le kl. f 2700f 3500 voor die der 2e kl. f2000f2500; en voor de adjunct ingenieurs f 1200f 1600. Een bedrag van f 12.290 is uitgetrokken voor een algemeene traktementsverhooging van het lichtwachterspersoneel. Er zullen vier categoriën van licbtwachter zijn met bezoldi gingen vana. f 540600 met genot van vrije woningb. f 550 of 500 zonder vrije woningc. f 500 zonder en f 450 met vrije woning; en categorie d. naar omstandigheden. Aan vaste lichtwacbters zal na tien jaren dienst f 50 verbooging worden toegekend. Hoe een stuivertje rollen kan Een jonge man te Amsterdam werd, ter wijl hij op zekeren nacht onlangs op een stoep zijn roes lag uit te slapen, zyn hor loge ontstolen. De dief beleende dit en verkocht later het beleenbriefje aan een meisje, werkzaam op een fabriek. Dat meisje loste bet horloge in, om het baar vrijer ten geschenke te geven. Zij vond het zulk een mooi geschenk voor haar aanstaande, dat zij bet vooraf aan de meis jes op de fabriek wilde laten zien. Doch, o noodlotDaar herkent een der meisjes het uurwerk als het eigendom van haar vrijer. Toen het bleek werkelijk zoo te zyn, was de dief spoedig gevonden en achter slot en grendel gebracht. De eigenaar van het horloge was ge lukkig, doch de beide meisjes zeer teleur gesteld. De eene omdat zy haar geld kwijt was en haar minnaar niet gelukkig kon makende andere doordat zij de er varing had opgedaan, dat haar vryer geen heilig boontje bleek te zyn. Officieel is thans geconstateerd dat te Amsterdam twee gevallen van Aziatische cholera met doodelyken afloop hebben plaats gehad. Een stoomboot uit Huil komende met landverhuizers uit Amerika en te Rotter dam aangekomen aan de Boompjes, is onder quarantaine gesteld. Geen der passagiers mag de boot verlaten. De noodige politie maatregelen zyn genomen. Zaterdag werden de choleralijders aan den Nieuwendyk, gemeente Goudswaard en Zuid-Beierland, door den geneeskundigen inspecteur bezocht, die aldaar het bestaan van verscheidene gevallen van Aziatische cholera constateerde. Het aantal overleden lijders bedraagt vijf, terwijl nog een drietal patiënten in behandeling en enkelen hersteld zyn. Verder komen op verschillende plaatsen in ons land enkele gevallen voor. Hamburg, 2 Oct. In de laatste 24 uur kwamen 43 ziekte- en 21 sterfgeval len voor, daarvan 12 en 14 gisteren. Het getal vervoerde zieken bedroeg 32. De inteekeiiing is opnieuw opengesteld, PR0EFSI0JIÏ1ERS zijn gratis verkrijg baar. De abonnementsprijs is per 3 maan den 30 Cent, franco per post 37 Cent. Voorspoedig bevallen van een Dochteri C. WESSEL-DE WIJN. Nieuwediep, 2 Oct. 1892. Voorspoedig bevallen van een Zoon, A. OOSTLIEVENSE KIKKERT. Helder, 2 October 1892. Geboren MARIA MAARTJE, Dochter van J. VLIEK geb. RAAP. Helder, 29 Sept. 1892. Overleden KAREL, Zoon van A. M. T. DE JAGER en M. F. DE JAGER— Bergmann. Helder, 1 Oct. 1892. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte, onze geliefde Vader, de Heer K; ANKER, in leven gepensionneerd Ópper-Stuur man by de Kon. Ned. Marine, We duwnaar van Mej. DIRKJE FASOL, in den ouderdom van circa 55 jaren. Rotterdam, 1 October 1892. Namens Kinderen en verdere Familie. De ondergeteekenden betuigen hun wel- gemeenden dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden by het overly- den van hun geliefden Vader en Behuwd- vader, den Heer J. VAN MEETEREN. Helder, 4 October 1892. E. MANIKUS— van Meeteren. H. M. MANIKUS. C. MULDER— van Meeteren. Fr. MULDER. De ondergeteekende betuigt haar harte- lijken dank aan den heer J. LUTER en zyn Zoon en aan diegene welke verder hulp hebben verleend tot bet redden van mijn lieveling van ruim drie jaar, die an ders gewis zou verdronken zyn. De Weduwe D. DISSEL. Ondergeteekende, door eer vol ontslag naar elders ver trekkende, verzoekt dengenen die nog iets van hem te vorderen hebben of verschuldigd zyn, hunne vorderingen vóór 1 Nov. a. s. in te leveren. J. VAN DER PLÜIJM, Opzichter-Machinist, Stationsplein. P. UDENMASMAN. p. p. c. Zoo God wil, Evangelieprediking, onder voorstelling der Tooverlantaarn- Platen, in het lokaal in de Vijzelstraat, Woensdagavond zes uur, voor onze Zondagsscholieren, en Donderdagavond half acht, voor bejaarden. Toegang vrij. c jjRËET Azn. Helder, 4 Oct. 1892. GYMNASTIEK- en EXERCITIE-VER. Achtste Jaarlij ksche Algemeene Verga dering op Dinsdag 11 October a, s., des avonds ten acht uur, in Musis Sacrum. De Secretaris H. J. A. VERHOEVE BRUINVIS. Zangvereeniging Bijeenkomst a. s. Woensdagavond ten 8 ure, in »Tivoli«. HET BESTUUR. Gymnastiekschool, Helder. De Lessen beginnen WOENSDAG 13 OCTOBER 1893. Voor Jongens: Woensd. en Zaterd. van 131/*I1/* uur. Voor Meis jes: idem en idem van l1/*21/4 uur. J. C. REIJERS, Koningstraat 33. De Burgemeester der Gemeente Helder maakt by deze aan de daarbij belang hebbenden bekend, dat de voljaars- pateuten en de patenten van het le kwar- taals-kokier, over het dienstjaar 1892/1893, aan de Secretarie der gemeente te beko men zijn van Woensdag tot en met Donderdag 13 October 1893, van des mor gens 9 tot des namiddags 3 uur, den in vallenden Zondag uitgezonderd. Patenten, die niet worden afgehaald, worden, overeenkomstig de Wet, tegen betaling van 10 cents, door den Deur waarder bezorgd. De Burgemeester voornoemd, O. A. BEUKENKAMP. Eén of twee Lezers gevraagd, in of nabij de Spoorstraat. AdresSpoorstraat 108. Goedgekeurd door wijlen Z.M. den Koning. E ere-Voorzitter Z. E. de Gep. Luitenant-Generaal A. W. Ph. WEITZEL, Oud-Minister van Oorlog. Aan de Oud- Onder officier en van Land- en Zeemachtalsmede aan die van het Leger in Oost- en West-Indiëf bene vens de actief-dienende Onderofficieren van Land- en Zeemachtwoonachtig of in garnizoen te den Helder, Nieutoe- diep en Omstreken. Het Hoofdbestuur heeft de eer U mede te deelen, dat voor de te houden vergade ring van ZATERDAG den Sen OCTOBER a,s., het volgende programma is vastgesteld le. Opening door den algemeenen onder voorzitter H. B. WEIJLAND Sr. 2". De stichting van den Bond door den voorzitter van de Afdeeling Amster dam A. B. MICHELS 3e. Het doel van den Bond door H. B. WEIJLAND Sr. 4®. Verslag en resultaten van ons werk gedurende de vijf afgeloopen jaren, alsmede waarom aansluiting aan den Bond, uit een financieel oogpunt be schouwd, gewenscht is, door den secretaris van de afdeeling Amsterdam C. F. SIERIG. PAUZE. 5e. Gelegenheid tot debat of het vragen van inlichtingen. Zoo daartoe termen bestaan, zal ZON DAG den 9en OCTOBER d. a. v. nog een vergadering worden gehouden, tot het zoo mogelyk constitueeren der Afdeeling den Helder en O., en het kiezen van een voor- loopig Bestuur. Namens deu Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren: De Secretaris van de Afdeeling Amsterdam en Omstreken, C. F. SIERIG. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAC aan de KERKCRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. Den Helder, Koningstraattegenover Musis Sacrum Directie A. VAN LIËR, van Amsterdam. Eerste Abonnementsvoorstelling, Donderdag 6 October Lachen I Lachen I 19" Lachen! LachenI Blijspel in 3 bedry ven naar het Engelsch. NOOIT VERTOOND. Voorafgegaan door Dramatische schets uit het Duitsch. Aanvang 8 uur. iW* Prijzen: f0.99, f0.75, f0.50, f0.30. 8 Abonnementskaarten f6, verkrygbaar dagelijks bij den hr. Grieshaver, Kanaalw. Plaatsbespreking aan den Schouwburg voor Abonnés van 121/*l1/, uur, voor het publiek van l1/*3 uur k 10 ets. extra per plaats. Tandartsen Nieuwendijk 41 b/d. Dam, Amsterdam. Eiken Donderdag van 12.30 tot 3 uur, in het Hotel DE TOELAST te Nieuwe diep, te consulteeren voor Tandheelkunde en Kunsttanden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2