't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Mo. 2052. Zaterdag 15 October 1892. Twintigate Jaargang. BLANCA's GEHEIM. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 86: KALENDEB DER WEEK. Opkomst der Zon 6 n. 29 m. Onderg. 5 u. 1 m. OCTOBER, Wijnmaand, 81 dagen. Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Nieuwe Maan. Vrydag 21 Zaterdag 22 NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 14 Oct. 1892. Dat 't vraagstuk betreffende de droogmaking der Zuiderzee levendige belangstelling wekt, bleek Woensdagavond op de vergadering "n Tivoli, uit gaande van de K.-V. „Burgerplicht". De heer P. A. A. Faure trad als spreker op en schetste in korte trekken de verschillende droogmakingsplannen, beginnende met dat van Van Diggelen in 1845, om eindelijk meer uit-i roerig te handelen over de werkzaamheden dar Zuiderzee-Vereeniging (1888). Elk dier plannen was in kaart gebracht, waardoor de zaak voor belangstellenden begrijpelijk werd. Volgens de laatste plannen wil men beginnen met een afsluitdijk te maken over Wieringen naar de Friesche kust en wenscht dat 't Rijk de kosten daarvan (40 millioen) zal dragen, daar 'tRijk ook vau de drooglegging vruchten zal plukken. Die dijk zou 8 jareu arbeid vereischen en men moet beginnen met een ondiepte, zoowat in 't midden gelegen, op te hoogen en er een eiland van te maken, tot stapelplaats voor 't materieel en verblijf voor 't werkvolk. Daarna wil men vier groote oppervlakten inpolderen't Wieringer- meer bij Wieringen, 't Hoornsche Hop, 't zuidelijk deel en eindelijk boven de uitmonding vandenIJsel. Er blijft dan in 't midden sen waterplas van groote diepte over, 't IJselmeer. De droogge legde polders bestaan algemeen uit besten grond. De geheele duur van 't werk zou 32 jaren zijn en de kosten 190 millioen gulden bedragen daarvoor zou men aanwinnen 232 duizend fl.A. grond, waarvan na aftrek van wegen enz. 216 H.A. konden berekend worden tegen 1032 de H.A. om kapitaal en intrest te kunnen dekkende bijdrage van 'tRijk zou dan p. m. f250 per H.A. ziju. Men zou de drooglegging en den verkoop der gronden bij gedeelten van 12000 H.A. moeten uitvoeren om redelijke prijzen te verkrijgen. De Zuiderzee-Vereeniging wenscht de gronden hoofdzakelijk aan landbouwers en niet aan kapi talisten te verkoopen. Dat de werkzaamheden bij de uitvoering van dit plan aan duixende handen eeB reeks van jaren werk en brood zullen geven, is buiten twijfel. Ook de plaats onzer inwoning zou door de droog legging groote voordeelen erlangeu. Arbeiders en benoodigdheden zouden voor een groot deel uit den Helder worden getrokkende producten die hier later worden aangevoerd, zullen tegen bilijke prijzen aftrek vinden en er is kans dat de scheep vaart in plaats van de lijn Harlingen de lijn Helder kieBt, te meer, daar we door den spoorweg, die op den afsluitdijk zou worden aangelegd, direct met Friesland gemeenschap hebben. Ook zou 't IJselmeer langzamerhand een zoetwaterpias wor den, zoodat de noordelijk gelegen polders, waar onder ook Koegras, meer vruchtbaarheid zullen verkrijgen. Spreker eindigde met den wensch dat we even zeer pal mochten staan in den SOjarigen strijd met den vijand, als onze voorouders eenmaal in den 80jarigen strijd met Spanje deden. Dokter Frowein opende 't debat met den wensch te uiten, dat 't Rijk de zaak zou ondernemen, de kosten dragen en de latere voordeelen genieten, waardoor onze belastingen zouden worden ver minderd. Deed 'trijk zulks niet, dan zou de onder neming wellicht ten bate van buitenlandsohe ka pitalisten komen. De heer Masieling, schipper, vreesde op grond van zijne ervaring, dat de haven van Nieuwediep allengs zou verzanden. Ook de heer Boot deelde die meening. De heer Oudenhoven, vindt dat de begeerte van den heer Frowein reeds eenigszins door de Zuiderzee-Vereeniging wordt in de hand gewerkt. Dehr. Van Kempen, burgemeester van Wierin gen, wenscht dat Burgerplicht eeu circulaire zal zenden aan de omliggende gemeenten om van hare adhaesie te doen blijken, en later ontzenuwt hij 't bezwaar, dat de viascherij op de Zuiderzee moest ophouden en daardoor velen broodeloos worden door de opmerking, dat de visschers dat tijdstip buitendien vreezen te zien aanbreken en nu tijd hebben zich te verplaatsen of hunne kinderen tot een ander beroep op te leiden. De hr. I. Korver wenscht te weten of 't bepaald noodig is eerst den afsluitdijk te maken voor men de inpoldering begint. De hr. Buhse wensobt te beginnen met alhier een concessie te vragen tot 't leggen van een spoor naar de werken aan 't Amsteldiep. Nadat spreker de gestelde vragen en beden kingen had beantwoord, sloot de hr. C. D. Znr- mühlen met een woord van dank aan den heer Faure de bijeenkomst, uitzicht gevende op meer dergelijke nuttige samenkomsten, en voegde er de opwekking bij de plannen der Zuiderzee-Ver eeniging zooveel doenlijk te steunen. Jl. Woensdag hebben by de Directie der Marine alhier de aanbestedingen plaats gehad van de levering van Versch rund vleesch ten behoeve der equipages van Hr. Ms. oorlogsschepen, alhier verblijf houdende. Ingekomen 8 inschrij vingsbiljetten, als van de heeren: J. de Beurs Pz. f85.A. Keet f80.11. A. Koomen f79. H. van Twisk, te Alkmaar f77.77. B. Gom- pertz., te Haarlem f75.90. B. Opperheim, te Rotterdam f73.70, H. Wolff, te Rotterdam f71.70 en E. Kesler te Koog a/d Zaan f 71. per 100 K. G. Soepgroenten, mede voor de equipages der schepen, 5 biljetten, als van de heeren A. J. de Bunje f4.10, F. Th. de Haas f2.99, C. Postma f 2.93, J. Huysing f 2.90 en S. van Amesfoort f 2.82. Voor het Hospitaal der Marine Versch vleesch, 4 geldige biljetten, als van de heeren A. Koomen f 71.J. Zander en J. A. Korver f 69,80, I. A. van Gelder f 67,89 en A. Keet f 66,per 100 K. G. Wit brood, 5 biljeten, als van de heeren C. Bos f 11.25, P. Thomas f 10.98, P. Noorda f 10.95, J. Bruin Jz. f 10.80 en P. Verfaille f 10.80 per 100 K.G. Melk, 3 biljetten, als van mej. Wed. J. de Moei f 6.94, en van de heeren N. Jannes f6.94 en J. Gouwenberg f5.25 de 100 Liter. (Laatstgenoemde is tevens laagste inschryver voor de levering van karnemelk.) Aardappelen, 7 biljetten, als van de heeren J. Warnar f 2.A. J. de Bunje f 1.90, C. van Os f 1.87, G. Harjer f 1.84, C. Postma fl.60, F. Th. de Haas f 1.58 en S. van Ames foort f 1.53 de 50 K.G. Bier, 3 biljetten, als van den heer A. van Twisk f8,van de Alkm. Bierbrouwerij den Burg f 16.f 6.50 en 5.en van de Kon. Ned. Bierbrouwerij f 6.75 per 100 L. Voor diverse soorten van groenten werd door de heeren Postma, v. Amesfoort en de Haas ingeschreven. Naar we vernemen, zal 't plan om alhier gedurende den winter eenige opera voorstellingen te geven, wegens onvoldoende inteekening niet doorgaan. De heer R. H. lieerema, onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier, is in een dergelijke betrekking geplaatst te Amsterdam. Gelet op de adviezen van het col lege voorde zeevisscherijen, heeft de minis ter van Waterstaat ongunstig beschikt op het verzoek om subsidie, door het hoofd bestuur der Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche viascherij gedaan voor een internationale visscherij-tentoon stelling, in 1893 te Amsterdam te houden. De zeerooverijen op de Noordzee schijnen weer een aanvang te nemen. Ten nadeele van de reeders Den Duik en Pronk te Scheveningen werden door vreemde visschers haringnetten vernield,ter wijl hunne bomschuiten viaschende waren. De zaak is in handen gesteld van den waterschout te Scheveningen. Omtrent de redding van den werk man Tilburgs te Hilversum meldt men nader, dat deze 56 uren in den put heeft doorgebracht voor hij uit zijn benarde po sitie werd gered. Meermalen gedurende den dag was zijn toestand door nieuwe zand versch ui vingen hoogst gevaarlijk, doch Van Reenen gaf den moed niet op, en on afgebroken werkzaam geweest zijnde ge durende bijna 32 uren zonder rust te ne men, mocht hij de voldoening van zijn edel streven smaken. Tilburgs was bij zijn volle kennis, doch zeer verzwakt, echter, volgens voorloopige verklaring van de geneesheeren, ongedeerd. Hij werd onmiddellijk per brancard naar het pension »de Trompenberg" gebracht, waar het hem aan een zorgvuldige verple ging niet zal ontbreken. De deelneming in de gemeente was zon der onderscheid bnitengewoon groot, en het gejuich van de vele honderden, welke bui ten de omheining geschaard stonden, toen Van Reenen met Tilburgs in den arm bo ven kwam, was bovenmate hartelijk. Met genoegen zal men vernemen dat de waardeering van Hilversura's ingezetenen voor de heldendaad van Van Reenen zich ook in een tastbaren vorm uit, die aan het talrijk gezin van den redder kan ten goede komen. Een buitenkansje. Dezer dagen ont ving een dienstbode te Cortillod van haar broeder te Nenchatel een brief, waarin zjj werd uitgenoodigd naar huis terug te kee- ren, daar een oude oom, die in Egypte overleden was, aan de familie van het meisje, bestaande uit drie personen, een erfenis had vermaakt van ongeveer 16 millioen. Eenige maanden geleden berichtten we in ons blad, dat de Ned. Mij. tot bevordering van nijverheid aan de commissie tot veredeling van 't ambacht een subsidie had toegezegd. We richtten toen een opwekkend woord tot deel neming aan den te honden wijdstrijd tot jeug dige werklieden, maar zijn, helaas genoodzaakt mede te deelen, dat die subsidie niet kan worden nitgekeerd. Daardoor vindt die com missie zich genoodzaakt 't inleveren van proeven een jaar uit te stellen on drukt den wensch uit, dat dit uitstel niet moge ter nederslaan, maar daar de tijdsruimte nu zooveel grooter is, integendeel moge strekken tot nog meerdere inspanning. In verband hiermede worden candidaten uitgenoodigd zich voor 1 Sept. 1893 aan te melden bij den secretaris der commissie, den heer J. J. van Nieukerken, Elandstraat te 's Graven hage. Tot aanvulling van vroegere bekendmaking diene, dat voor 't onderzoek in de verschillende vakken de tijden zijn bepaald Voor 't timmeren op hoogstens 12 werkdagen 't meubelmaken h h 4 weken H smeden 12 werkdagen ii w koperwerken 8 schilderen 6 r Valt de Kerstmis op dien tyd in, dan kunnen de candidaten, zoo zij dit verlangen, zich op den 2de Kerstdag aan 't onderzoek onderwerpen. Ter aanvulling van het bericht om trent den Zaterdagavond te Leeuwarden gepleegden moordaanslag en zelfmoord meldt men nog, dat het onderzoek heeft aangetoond, dat de dader met de meeste koelbloedigheid heeft gehandeld. De jeug dige dader was, zooals dikwijls geschiedde, in de woonkamer gekomen en had zich aan de tafel nedergezet, waar zijn slacht offer met hare moeder, die een kind op den schoot hield, en eene van hare zusters zat te werken. Opeens stond hij op, zeggende Schrik nietc, en achtereenvolgens loste hij drie schoten, twee op het meisje en een op de moeder. De laatste bleef alleen ongedeerd doordien zij zich instinctmatig had gebukt. De kogel, dien hij zich zelf daarna in den tuin door het hoofd joeg, werd van boven af gelost en drong de her senen door, zoodat de dood onmiddellijk moet zijn gevolgd. Nadat het misdrijf was gepleegd, werd in het woonvertrek een sehrijven gevonden, waarin de dader van dag tot dag eenige aanteekeningen had gehouden en zoowel zijnen gemoedstoestand als het vaste voornemen om eerst het meisje en daarna zichzelf te doodên, benevens den aankoop van een revolver had beschre ven. De toestand van het meisje is, ofschoon de beide kogels nog niet zijn gevonden, naar omstandigheden zeer bevredigend. Indertijd is melding gemaakt van een moordaanslag, te 's Gravenhage door een stucadoor, F. R. genaamd, die den 24sten Augustus jl. zijne vrouw, van wie hy gescheiden leefde, nabij het Paleis in het Noordeinde waar zij werkzaam was opwachtte en haar met een scheermes twee diepe wonden toebracht. Maandag stond hij deswege terecht voor de Haagsche Rechtbank, wegens poging tot moord. De beklaagde verklaarde, dat hij op den bedoelden ochtend toevallig een scheermes op straat had gevonden en daarmede had hij zyn vrouw hij wist dat ze om half- negen van het Paleis moest komen eens bang willen maken. Van die bedoeling is evenwel niets ge bleken. Een paar personen hadden be klaagde ongeveer een half uur in de na bijheid van het Paleis zien ronddrentelen en later zijn vrouw zien aanvallen en ver wonden. Vermelding verdient echter nog, dat beklaagde bij een tweetal barbiers op den bewusten ochtend een scheermes had ter leen gevraagd en dat bij een der bar biers een scheermes was vermist. De subst.-off. v. justMr. Piepte, aan nemende, dat bekl,, door jaloezie gedreven en door drank opgewonden, had gehan deld, vorderde 10 jaren gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger, Mr. H. De Ranitz, concludeerde, dat de rechtbank de poging tot moord niet bewezen zal achten, doch eenvoudige beleediging« zal aanne men en dus een lichte straf opleggen. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 25 October. Het ingewand van den visch bergt soms vreemde zaken, van den profeet Jonas af tot den ring van Polycrates toe. Maar grooter verrassing dan Maandag op dit gebied een eerzaam Amsterdammer ten deel viel, is wel niet denkbaar. Die vriend vond in het binnenste van eenen, door vrouwlief voor hem gehaalden, gemarineer- den haring een keurige ivoren dames-broche (hand met roosje), een weinig verkleurd door het verblijf in zout, zuur en duister, maar anders nog geheel gaaf. Te Hulsberg (L.) is nabij de herberg van D., aan de zoogenaamde heide, het zeer verminkte lijk gevonden van zekeren P. H. Habets, gepasporteerd Oost-Indisch militair. In de nabijheid waren sporen zichtbaar van een worstelingeen dicht- geknipt mes werd gevonden, waarvan het heft met bloed was bevlekt. De politie meent de bedrijvers van deze gruweldaad op het spoor te zijn. De justitie uit Maas tricht heeft een onderzoek ingesteld. Blijkens een nader bericht is reeds als vermoedelijke dader aangehouden de rond reizende muzikant Jan Breur, die reeds wegens heling tot 6 maanden gevangenis straf is veroordeeld geweest. De twist moet ontstaan zjjn in een herberg en werd voortgezet op straat. De verslagene, Peter Habets, had eene wonde aan het hoofd, welke met een bier glas, en twee steken in den buik, welke met een mes waren toegebracht. Er zijn bezwarende getuigen tegen den gearres teerde. Mertomidjo van de dessa Karangdoe- ren (Bantool) Ned.-Indië had een doch tertje van omstreeks zes jaar oud, dat zwaar ziek is geweest, en hij had de ge lofte gedaan om zoodra zij genezen zou zyn, een flink feest te geven. Dit feest, een waijangpartij, werd dan op Dinsdag jL gegeven en het kindje ter wier eere het feest plaats had, kostbaar gekleed, met gouden armbanden, halskettingen enz. enz. In de drukte van de ramé-ramé werd het meisje vermist en werd den volgenden morgen haar lijk aan den kant van een rivier gevonden, geheel naakt en beroofd van alle sieraden. Tot nu toe is men de laaghartige daders niet op het spoor, de opstand in de dessa is enorm en het me deleden algemeen met de arme ouders, die hun blijdschap in droefheid veranderd zagen. Yalsche bankbiljetten Zooals men weet zijn er valsche bank biljetten in omloop. Het is niet onwaar schijnlijk dat ze te Amsterdam vervaar digd worden. De vervalschers zijn echter sluw genoeg om hnn fabrikaat niet daar aan den man te brengen, maar daarvoor plaatsen uit te kiezen, eenigszins ver van de hoofdstad verwijderd. Men zy op zyn hoede. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 10 tot en met 12 October. ONDERTROUWDD. Schouten, koffie- huishonder en A. Bosman. GETROUWDC. F. Wildenburg eu A. S. S. Weers. BEVALLEN: D. RidderhofVeenstra, d. A. W. TimmermanBergmann, z. A. P. LeemansKrug, z. H. H. A. v. d. Braak Laurier, z. P. BroekhuijsenBoon, z. A. BoerBudde, d. J. GarstenveldHin, 2 z. E. HeeresKarman, z. H. ZwaaiTol, d. G. Muije—Hoogvorst, z. W. JonkmansKerk hof, d. A. C. E. v. d. Walvan Bueren, z. A. A. M. ZaninoAlofs, d. M. M. Boersen Bruin, d. R. BloemsmaDijk, z. OVERLEDEN W. C. LastdragerTed- des, 50 j. H. Bakker, 4 m. J. A. Schipper, 11 m Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 5 tot 11 October. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden geene. BB W BR KT DOOR AM O. 28.) Zij bof g het hoofd dieper, haar hart kromp van weedom. Neen, nooit zou hy haar gelaten hebben, had hij kunnen vermoeden, hoeveel het haar kostte zich aan hem voor te doen als een meisje zonder hart. Geef mij antwoord," drong hy. nAntwoord me, ik eisch het, ik heb er recht op. Bemin je me, of bemin je me niet Met inspanning fluisterde ze ffOh, Charles, waarom vraag je me dat Je weet, ik kan slechts eenmaal beminnen 1* Er volgde een diepe stilte. Hij nam de rie men op en roeide weer voort. //Dus, het is slechts een droom geweest! Het is goed, dat ik gesproken heb en dat je me antwoordde," zeide hij dof. Was dat dezelfde Charles, met wien zij den laatsten avond te Sandypoint aan het strand wandelde Zal je me niet verachten, smeekte zy, ter- wyl zy in snikken uitbarstte. Hij gevoelde diep, diep medelyden met haar. »Ik zal je altijd blijven beminnen, Bertha antwoordde hy en boog voorover om een blik van haar op te vangen. En op korten afstand van daar, in de tweede boot boog zich eveneens een man met ernstig gelaat naar het meisje tegenover hem, als verwachtte hy van haar lippen leven of dood, Beatrice had moeite genoeg gehad om het gesprek levendig te houden met den graaf, wiens gedachten elders vertoefden; maar zij wilde den graaf veroveren on toonde zich zoo beminnelyk, als slechts mogelyk was. Eindelyk echter wist zy niets meer te zeggen, om het gesprek aan den gang te houden. Er volgde een poos van stilte, die echter verbroken werd door den graaf. //Verschoon mij, miss Stuart," begon hy op tamelijk onvasten toon, //maar ik kan ditschoone avonduur niet voorbij laten gaan zonder met u te spreken over iets, dat my zeer nauw aan het hart ligt.' Als geëlectriseerd richtte Beatrice zich op in volle lengte op eens bonsde haar hart. //Ik was," vervolgde hy nog altijd twijfelend, z/ik was eigenlijk niet van plan te spreken, voordat wy in Engeland zouden zyn. Ik mag niet in overijling handelen 1 Ik ben zoo bevreesd voor een afwijzend antwoord, dat ik het nau welijks durf uitspreken Beatrice zat op heete kolen. Was hy niet goed by zijn verstand Hy een graaf welk meisje zou hij niet ten huwelijk durven vragen Eerst in de laatste dagen ben ik tot bewust zijn gekomen omtrent mijne gevoelensJa- loerschheid heeft eigenlijk mijn oogen geopend!" ■Hy doelt op kapitein Hammond,» dacht Beatrice. »Hij is jaloersch op hem! Kostelijk! Hoe heerlyk, dat wy dien vriend in Macroom ontmoet hebben fflk wanhoop echter nog niet geheel, ant woordde hy met een vertrouwelijk lachje. »Ik geloof wel, dat mijn vrees niet op degelyke gronden rust." Neen, dat geloof ik ook,' stamelde zij, terwijl ze vreeselijk kleurde. ■Denkt u, miss Stuart, dat ik niet zal wor den afgewezen, als ik mij tot uwe ouders wend, wat ik trouwens van plan ben ■AfgewezenWel, is hy wel bij zyn verstand dacht Beatrice, maar zy antwoordde luid»Dat denk ik niet, ik woet het, graaf Victor. Het zal ons een eer zijn ■Beatrice, als ik u zoo noemen mag, is u overtuigd, dat ik aangenomen wordt Hij is een dwaas, een onnoozele hals,» dacht zij. //Waarom komt hij niet rond en open met de zaak voor den dag Dat zou mannelyker zyn dan dit fladderen om de kaars!" ffU zwijgt?» vroeg hij. //Kom ik reeds te laat, miss Stuart? Bestaat er misschien reeds een andere teedere betrekking?' Beatrice richte het trotsche hoofd op en lachte allerbekoorlijkst, terwijl ze met trillende stem zeide ■Noem mij gerust Beatrice, graaf Victor. Dat hoor ik het liefst van myne vrienden en van u. Neen er heeft vroeger nooit een teedere betrekking bestaan en ik bon overtuigd, dat graaf Norton geen vrees behoeft te koesteren voor een afwijkend antwoord." O, dank, duizendmaal dank Er volgde een langere stilte. Beatrice's hart jubelde van vreugd. Was zij maar weer aan land om papa en mama, aan Charles, aan Bertha, aan allen het wonderschoono nieuws te vertellen Als in een droom sloot zy de oogen. De torenklok van Glengariff sloeg tien uur, toen men aan laud stapte. Graaf Norton hielp haar uit de boot en zwijgend richten zij hunne schreden naar het Victoria-Hotel. Voor den ingang bleef hij staan en wierp een bitteren droppel in den kelk van haar geluk. ■Nog een laatste verzoe"k, Beatricezeide hy met een blik vol hartelijkheid, ;/Laten wij voorlooopig zwygon, over hetgeen wij zooeven besproken hebben. Ik had ook gaarne, dat uw ouders vooreerst daar niets van te weten kwamen. Myu tante, die altijd als een moeder voor mij gezorgd heeft, weet nog niets van mijn plannen. Het is niets meer dan billyk, dat zij daarmee allereerst bekend wordt gemaakt door mij. Slechts weinige dagen nog en dan mag de geheele wereld het weten ■Als u dat wenscht, zal ik er natuurlijk geen woord over spreken," antwoordde zij een weinig gedrukt. //Goeden nacht, heer graaf!» Zy scheidden, Beatrice door een zoeten droom bevangen. Het was, of de aardmannetjes voor haar voeten dansten, haar toeknikten en steeds riepen Lady Norton Lady Norton Slapen kon zy nog niet. Zij wilde Bertha opzoeken, die zeker met Charles ook reeds teruggekeerd zou zijn. Zij snelde daarom naar Bertha's kamer en trad binnen. Er brandde geen lamp, maar in de schemering zag zij toch haar nicht zitten. Met een shawl om de schouders, zat ze by het venster en beschouwde den helderen ster renhemel. «Nog in 't donker, Bertha Bezig met mane schijnbe9chouwingen Het is werkelijk een schoone nacht, hé?» Bertha bewoog zich niet, terwijl zy sprak //Kom je alleen hier om me dat te zeggen iNu, wees niet zoo onvriendelijkIk wilde je zeggen, hoe f-elukkig ik ben, en hoe prettig wy gevaren hebuenOh, Bertha, het was al te schoon 1» Het was prachtig," bevestigde Bertha met onvaste stom. Beatrice kwam voor haar staan en keek haar eens goed in het gelaat. //Bertha, heb je geschreid ■Geschreid Ik schrei nooitIk ben ver moeid, ik heb hoofdpijn, ik moet naar bed Wacht nog één oogenblikje maar! Ik kan het geheim niet bewaren. Ik zou sterven, als ik niemand had, aan wie ik het kan mededeelen. Bertha, ja, jij mag het weten, jij alleen. Graaf Norton heeft aanzoek om me gedaan.» Beatrice!» Meer kon zo niet uitbrengen. ■Ach ja, Bertha, het is geen droom, maar werkelijkheid. Het geluk berooft my byna vau myn verstand. Ik zou mijn geluk wel luide willen uitjubelen. Stel je voor: Beatrice Stuart wordt gravin Norton!' Het bloed was Bertha geheel uit de wangen geweken. Als versteend keek zy haar nicht aan. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 1