't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER NIEUWEDIEP EN TEXEL. No. 2056. Zaterdag 29 October 1892. Twintigite Jaargang. KALENDER DER WEEK. Gemeenteraad van Helder. NIEUWSTIJDINGEN. BLANCA's GEHEIM. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36. Opkomst der Zon 6 u. 55 m. Onderg. 4 u. 32 m. OCTOBER, Wijnmaand, 81 dagen. Zondag 30 Maandag 31 NOVEMBER, Slachtmaand, 80 dagen. Dinsdag 1 Allerheiligen. Woensdag 2 Donderdag 3 Vrydag 4 Volle Maan. Zaterdag 5 Zitting van Dinsdag 25 October 1892. Voorzitter de heer C. A. Beukenkamp. Tegenwoordig 15 leden afwezig de heeren Maalsteed, Oudenhoven, over de Linden en Van Neck. De tribune is slechts matig bezet. Na de opening van deze, worden de notulen der vorige zitting voorgelezen en goedgekeurd. Door den Voorzitter worden namens B. en W. ter tafel gebracht de begrootingen voor den dienst van 1893 van de gemeente, van het Algemeen Weeshuis, van het Burgerlyk Armbestuur en van de dd. Artillerie-Schut- tery, respectievelijk met deze eindcyfers f20 1 606,136, f 131.352,07, f 11.550,12 en f 1745. Tot onderzoek van deze stukken splitst zich de Raad by de loting in drie af- deelingen, volgenderwyzelste afdeeling de heeren Hoogenbosch, Klik, Verfailie, vanTwisk en Van Neck 2de afdeeling de heeren Kor- ver, Oortgijsen, Bakker, Oudenhoven en over de Linden 3de afdeeling de heeren Govers, Spruit, Franken, Zur Mühlen en Hordyk. De vergaderingen der afdeelingen zullen, ieder onder presidium van een lid van het Dagelijksch Bestuur, plaats hebben op 28 October, 2 en 4 November. Goedkeuring wordt geschonken aan de door B. en W. aangeboden 2de suppletoire be grooting voor 1892, ten bedrage van f3000. Ten deele is deze som bestemd voor de be strijding der uitgaven in 't belang van de ge zondheid der ingezetenen, genomen met het oog op eene gevreesde epidemie. Op hun daartoe gedaan verzoek, wegens vertrek uit de gemeente, wordt aan mevr. de Wed. Amons— de Jong en aan den heer S. P. Marinkelle eervol ontslag, met dankbetui ging voor veeljarige goede diensten, verleend uit hunne betrekking, respectievelijk als regentes en regent van het Algemeen Weeshuis. Door den Voorzitter wordt ter tafel ge bracht eene, in overleg met den Arrondisse- ments-sch ooiopziener en den Directeur der school opgemaakte aanbevelingslijst voor de benoeming van een onderwyzer aan de Her halingsschool. Op deze lijst waren geplaatst de heeren A. Deelder, L. van der Ploeg en P. iPieters, allen onderwijzers alhier. Bij de eerste •jUtemming verkreeg de heer Pieters 5, de hee- [ren Deelder en v. d. Ploeg ieder 4 stemmen en de heer A. Klerk Az. 1 stem. By eene daaropvolgende stemming verkregen de heeren Deelder, v. d. Ploeg en Pieters ieder 5 stem men. Er werd nu nog weder eene stemming (gehouden, met don uitslag, dat de heeren Pieters, Deelder en v. d. Ploeg, respectivelijk 6, 5 en 4 stemmen bekwamen. Nu eerstvolg- de eene herstemming de heer Pieters werd benoemd met 8, de heer Deelder verkreeg 7 stemmen. IMet 12 stemmen wordt daarop gekozen tot Commissaris van het Ziekenhuis en de Apo theek der gemeente de heer J. A. Rademaker, arts, officier van gezondheid der lste klasse 'by de Marine. Er wareu 3 briefjes in blanco. Op zijn daartoe gedaan verzoek wordt aan den heer W. Krijnen, benoemd te 's Graven- hage, met ingang van 1 December, een eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de ge meenteschool no. 3, alhier. In behandeling komt daarop een voorstel, ingediend door de heeren Korver, van Neck, Oortgysen, Govers, Hoogenbosch, Klik, Bak ker en Spruit, ten doel hebbende om de thans vigeerende Algemeene Politie-Verordening zoo danig te wijzigen, dat in afdeeling II van hel Vde Hoofdstuk de bepalingen wegvallen, die betrekking hebben op het sanitair toezicht op de publieke vrouwen, en dat het verleenen van vergunning door B. en W. tot het houden van een bordeel niet meer zal geschieden. De Voorzitter leidt de bespreking van dit on derwerp in door de mededeeling, dat het Dag. Best. de voorgestelde wijziging gevaarlijk acht. De Voorzitter wijst op het talrijk garnizoen hier ter plaatse en deelt mede. dat door B. en W. het gevoelen in deze van de bevel hebbers van zee- en landmacht is gevraagd. De Schout-by-nacht, Directeur en Comman dant der Marine heeft als zyne meening te kennen gegeven, dat het wenschelyk zou zijo de bestaande bepalingen te bly ven handhaven de waarn. plaatselijke Commandant verklaarde geen bezwaar te hebben tegen de voorgestelde wijziging der Verordening. De heer Kor ver treedt in uitvoerige beschouwingen over het onderwerp en beveelt de aanneming van dit voorstel ten zeerste aan en herinnert daar bij aan de op dit onderwerp betrekking heb bende stukken van Dr. Pierson en aan de meermalen geuite klachten over het voortwoe keren der prostitutie. Spreker keurt het af, dat het Dag. Bestuur der gemeente zich, vol gens de bestaande bepalingen, geroepen acht om vergunning tot uitoefening van 't bedrijf van bordeelhouder te geven. Hij erkent, ja, dat door de voorgestelde wijziging de clan- destine prostitutie er niet op zal verminderen. Met een warm woord van aansporing, om het voetspoor der voorstellers te volgen, besluit spreker zyn rede. Het bestendigen der bestaande bepalingen wordt daarop door den heer Van Twisk be pleit. Spreker merkt op, dat de toestand hier vroeger beter was, toen er meer bordeelen bestonden dan thans. Hy vreest slechte ge volgen, als het voorstel wordt aangenomen. De ervaring, onlangs door hem te Utrecht opgedaan, waar men een soortgelijk besluit als hier wordt voorgesteld, heeft aangenomen, leidt hem er toe de aanneming ten zeerste te ont raden. De heer Franken verzekert heel wat over het aanhangige onderwerp te hebben gelezen, 't Is zijne overtuiging dat het sani tair toezicht gerust kan wegvalleD, doch de overige bepalingen moeten z. i. blijven. Hij wil daarom het voorstel in tweeën gesplitst hebben. Zich aansluitende bij hetgeen door den heer Van Twisk is aangevoerd, verwacht hij verder slechts verbetering van den be- staanden toestand door de werkzaamheid der kerkgenootschap- en andere zedelijk-godsdien- stige vereenigingen. By opheffing der bor deelen vreest hij vermenigvuldiging van allerlei winkeltjes, met verdachte bestemming. Spreker eindigt met op splitsing van 't voorstel aan te dringen. De heer Zurmühlen sluit zich aan by 't aangevoerde door den heer Franken en deelt mede, dat in Berlijn fatsoenlijke vrou wen en meisjes des middags n& 12 niet rustig op straat kunnen loopen. Ook daar is het toezicht afgeschaft. De heer Verfailie steunt hetgeen door den heer Van Twisk de hr. Spruit hetgeen door den hr. Korver is aan gevoerd. De Voorzitter en de Wethouder, de hr. Vos, bevelen splitsing van het voorstel aan. In eene uitvoerige rede beantwoordt de hr. Korver daarop de verschillende spre kers. Hij kan niet ontkennen, dat door aan neming van 't voorstel de toestand niet zal verbeteren, doch hij stelt op den voorgrond, dat het niet aangaat tot een zoo verachtelyk bedrijf, als dat van bordeelhouder, de toestem ming te doen geven van het Dag. Best. der gemeente. Spreker handhaaft de eenheid van 't voorstel, dringt aan op een ernstig toezicht der politie op de ontucht en waar de heer Franken de kerk ter hulpe riep, meent hy, dat het aller streven moet zijn om het kwaad zooveel mogelijk te bestryden, De heer Franken dient den vorigen spreker van repliek en merkt o. a. op, dat het verleenen der bedoelde vergunning niet erger is dan die welke B. en W. moeten geven tot den verkoop van sterken drank. Spreker merkt verder op dat de hr. Korver zelf geen verbetering van den zedelijken toestand van de aanneming van het voorstel verwacht. Nog eens uit hij den wensch naar splitsing en waarschuwt hy tegen het nemen van een maatregel, zoo gevaarlijk als deze. Nog eonige discassie volgt, waarbij o. a. de Voorzitter wijst op deomstaudigheid, dat de politie tegenover de clandestine pros titutie geheel machteloos is. Zij mag die woningen, al acht zij die verdacht, in geen geval binnentreden, 't Voorstel wordt in stem ming gebracht en met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Vóór stemden de heeren, Govers, Spruit, Bakker, Hoogenbosch, Klik, Korver en Oortgysen. Voorlezing geschiedt van een voorstel van den hr. Korver, de strekking hebbende om over te gaan tot voorbereiding van do stichting eener ambachtsschool in deze gemeente, om daarvoor, evenals in audere plaatsen, subsi- diën van Ryk en Provincie aan te vragen. In eene Memorie van toelichting beveelt de heer Korver het door hem ingediende voorstel ten zeerste aan, er op wijzende, dat het toe staan van subsidiëo uit de gemeente-kas slechts een onvoldoende maatregel, en dat in deze gemeente, met eene zoo talrijke arbeiders-be volking, het tot stand komen van zulk een school hoogst wenschelijk is. De Voorzitter verzekert, dat het Dag. Best. jegens het voor stel zeer gunstig gezind is. Hij stelt voor, B. en W. te machtigen, de noodige inlichtingen te verkrijgen, die aanleiding kunnen geven om over de aanneming van het voorstel een goede beslissing te nemen. Voorlezing geschiedt van een adres van eigenaren van perceelen in de Schagen- en Kroonstraten, houdende verzoek om hulp tot het bestraten van de thans zoo modderige wegen. Als bydrage in de kosten bieden adres santen de som van f 620 aan. Een lijst der deelnemers aan deze aanbieding vorgczelt het adres. De Voorzitter verzekert, dat het Dag. Best. deze zaak nauwkeurig heeft nage gaan. Hij doet uitkomen, dat de aangeboden som slechts 1/s is van de kosten der gewenschte bestrating, terwyl het uitzicht bestaat dat, wordt in dit geval gunstig beschikt, terstond een alsdan rechtmatige aanvraag der eigenaars van perceelen in de Diaconiestraat zou volgen. Werden de huizen in die straten nu nog maar be woond door menschen, die een hoog bedrag aan plaats, directe belasting betaalden, maar de be woners dier perceelen kennen haast geen hoogere klasse dan de laagste. Hij doet opmerken, dat als myn heer Schagen bouw terrein verkoopten huizen bou wt, hy verplicht is om eerst voor riolen en straten te zorgen. Door den heer Korver wordt gepleit vóór het toestaan van het ver zoek, in het adres vervat. Hij doet opmerken, dat adressanten voldaan hebben aan de voor waarden, die voor anderen by den bouw van straten voor het aanleggen van een plaveisel zijn gevorderd. Hij meent, dat het Gemeente bestuur indertijd er tegen moest gewaakt heb ben, dat zulk een toestand kon ontstaan. Dit laatste geeft den Voorzitter aanleiding te wyzen op 't besluit ten vorigen jare geno men, om geene straten over te nemen die niet zyn gerioleerd en geplaveid en dat dus voor 't vervolg tegen het voortgaan op den verkeerden weg wordt gewaakt. Ook merkt de Voorzitter op, dat de door adressanten be doelde straten niet in eigendom aan de ge meente bohooren. Bij stemming verklaart zich de meerderheid 8 tegen 7 vóór de hand having van het besluit betreffende niet over genomen straten, tot afwijzing dus van het verzoek van adressanten. Vóór het toestaan van dat verzoek stemden de heeren Oortgysen, Govers, Korver, Spruit, Verfailie, Hordijk en van Twisk. Voorlezing geschiedt van een missieve van H.H. Gedep. Staten, houdende uitnoodiging om, met het oog op het ingezonden adhaesie- adres in zake het scheepvaartkanaal Stolpen Schagen, te doen blyken van de gezindheid van den Raad, door aan die zaak stoffelijken steun te verleenen. Op voorstel des Voor zitters wordt desloten, te antwoorden, dat de toestand der gemeente-financiën niet gedoogt, dat daartoe vanwege de gemeente daaraan gelden worden ten koste gelegd. Voor kennisgeving worden aaugenomen de mededeelingen,dat mej. N. Kiske alhier wenscht in aanmerking te komen voor de betrekking van plaats, vroedvrouw; dat by dejongst- gehouden verificatie der boeken en van de kas des gemeente-ontvangers een en ander in orde is bevonden, in kas zijnde do som van f8239,47; en dat mevr. de Wed. Ven siervan Hoerde de benoeming tot regentes van het Algemeen Weeshuis heeft aangenomen. Namens het Dag. Best., wordt door den Voorzitter voorgesteld, het schoolgebouw aan de Weststraat (School no. 5) te vergrooten met het gedeelte thans tot onderwijzerswoning bestemd aan het Hoofd dier School de som van f 800 's jaars voor huishuur toe te staan en daardoor gelegenheid te geven om te voor zien in de behoefte aan plaatsruimte voor een 130-tal kinderen, terwijl tevens de kinderen uit het fort Erfprins naar Huisduinen ter school zullen gaan. De uitvoering van dit plan, dat door den Voorzitter, naar aanleiding van eenige bedenkingen, wordt toegelicht, zal de gemeente op f 1200 komen te staan, 't Voorstel wordt met 13 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Klik en Verfailie. Een schoolorde wordt ter tafel gebracht een uitvoerig stuk, zegt de Voorzitter. De be handeling er van wordt uitgssteld. Een adres van de vereeniging Vergunning" alhier, wordt voorgelezen. In dat adres wordt opgekomen tegen het exploiteeren van het lokaal voor de oefeningen der leden van de Timmerlieden-Vereeniging „Door Eendracht Welvaart" als bierlokaal, terwyl uit de ge meentekas aan die Vereeniging voor het be schikbaar krijgen van een lokaal een subsidie van f 100 's jaars is toegestaan. Adressanten zien daarin eene zeer ongewenschte concur rentie en vragen, 'tzij nu of later: intrekking der subsidie. Na eenige bespreking, wordt het adres voor kennisgeving aangenomen, ter- uijl een onderzoek in deze door het Dag. Bestuur wordt toegezegd. Met applaus wordt begroet het voorstel van het Dag. Best. om bij de Regeering ontheffing te vragen van de verplichting om in het vol gende jaar aan te vangen met de vrye- en ordeoefeningen op de gemeentescholen. Aan de Schilders-Vereeniging //Oefening kweekt kennis" alhier wordt, op haar verzoek om een subsidie van f 100 te verkrygen, gun stig beschikt. Er geschiedt voorlezing van een uitvoerig adres van een aantal kerkelyke en godsdien stige gezindten en vereenigingen, houdende verzoek, met redenen omkleed, om overtegaan tot de afschaffing der kermis. Er wordt beslo ten dit belangrijke stuk te behandelen, tegelijk met de begrooting in de afdeelingen. De zitting wordt verder met geslotene deu ren voortgezet tot behandeling van reclames tegen aanslagen in den hoofdelyken omslag. HELDER, 28 Oct. 1892. Door het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Be waarscholen alhier is benoemd tot regentes- se der Bewaarschool op de Vischmarkt mevrouw HajeeMarzella. Dinsdagavond begonnen in Tivoli de winter-concerten van 't stafmuziekkorps, onder directie van den kapelmeester J. Koning. De opkomst van belangstellenden was vrij groot. Een achttal nummers werd correct en met vereischte nuance voorgedragen, waar bij ieder nummer een applaus verkreeg. Den geheelen avond heerschte er groote aandacht. We noemen deze opening der winter-concerten een goed begin en de hoop nog veel schoons en goeds te hooren is daardoor verlevendigd. Blijkens achterstaande aankondiging, zal de eerste Volksbyeenkomst in dit sei zoen op Dinsdag 1 November e. k. in 't lokaal Tivoli alhier plaats hebben. Als sprekers zullen dien avond optreden de heeren A. B. Weber en F. de Gelder. Tot slot zal door de Onderofficiers-Vereeniging Vaderland en Oranje* worden opgevoerd het blijspel »Herkules.< De werkzaam heden zullen, als gewoonlijk, worden in geleid en afgewisseld door muziekuitvoe ringen van de kleine kapel, onder directie van den heer L. A. Schouten. De levering van rundvleesch in 1893 aan het Hospitaal der Marine is gegund aan den heer J. A. van Gelder, vleesch- houwer alhier. Te Callantsoog is tot buitengewoon opzichter by de zeewerken in Noord-Hol land benoemd de heer Jn. Faber, aldaar. Met de schelvischvangst staat het in Friesland treurig. De visschers te Mod dergat, die andei's om dezen tijd van het jaar veel schelvisch per spoor vervoerden, ceerden nu met hunne schepen uit zee terug met een vangst van op zyn hoogst tien stuks. Sterke drank Te Middelburg is de vorige week, ter gelegenheid dat de afschaffingsvereeniging haar halve eeuwfeest vierde, een biljet aangeplakt van dezen inhoud Wat de sterke drank ons kost.c Ruim 80 millioen gulden per jaar wordt in Nederland uitgegeven voor sterken drank dat is in een dag 219,000 gulden, in een uur 9,000 in een minuut honderd vijftig gulden, in een seconde twee gulden vijftig cents. »Welk een verlies Een enkele dag in Nederland zonder gebruik van sterken drank zou tweehonderd negentig duizend gulden kunnen opleveren voor armen en werkloozen en zonder schade voor de gevers ja voor hen zeiven met directe winst. Wat dunkt u?" Te Tilburg hadden by de loting vier jongelieden, die op een uur afstand der kom wonen, een postduif meegenomen om den uitslag aan hunne ouders spoedig te kunnen mededeelen. Nadat zij na de loting een briefje met de vier nummers het waren toevallig alle vrye nummers aan een der pootjes hadden gebonden, vloog de duif recht naar huis. Binnen weinige minuten was de tijding reeds bij de belang hebbenden aangekomen. - BEWERKT DO OR AM O. 32.) Er giüg den graaf een rilling door de leden hij stond voor een raadsel. ■Tante,* zeide hij, «ik begryp niet, wat u met deze woorden bedoelt. U begreep toch wel, dat ik vroeger of later zou trouwen?" «Maar niet zoo spoedig,antwoordde zy mat. Drie-en-twintig jaar is toch zeker niet te vroeg. En ik héb haar onuitsprekelijk lief zonder haar zou het leven mij een last zyn «En wie is het, Barones Leonore Glim lachend schudde hy het hoofd. «Neen, beste tantehet is Bertha miss Bertha Darrell Lady Carley scheen versteend. «Miss Bertha Darrell Die Ameri- kaansche Yictor, je schertst immers »Hoe zou ik schertsen met zulk een ernstige zaak, tante Dezen morgen heb ik aanzoek bij haar gedaan en zij heeft mijn vurigsten wensch vervuld door de belofte, dat ze de mijne zou worden. U moet reeds lang bemerkt heb ben. dat ik haar beminde.* ■Neen, waarlijk, ik heb er niets van be merkt,* antwoordde zy, nog onder den indruk der verrassing. »Ik ben een oude vrouw, ik ben zwak en stomp geworden." Er volgde een poos stilte. Graaf Norton verbrak die eindelyk en zeide «Alleen met haar kan ik gelukkig worden, zonder haar, ik wil er zelfs niet aan denken I U is voor my altijd een zorgende moeder geweest, u zal zeker mijn geluk niet in den weg willen treden Dat moet ik wel, antwoordde zij op vasten toon. //Ik ben zoo beslist mogelijk tegen deze keuze Die arme Amerikaansche, die is niets voor je 1 Het is dwaas daar nog over te spre ken 1" Hy fronste het voorhoofd en keek haar zoo vastberaden aan, als ooit te voren. Zy zag dit en beefde. //Is dat alles vroeg hy heesch. »Laat mij alles in eens hooren, dan zal ik antwoorden." »Je zult alles hooren Dit meisje staat veel te laag. Het geslacht dor Nortons kan op hooge verbintenissen wyzen. Je grootmama was, evenals ik, de dochter van een markies ffEn myn mama was de dochter van een plebejer antwoordde hy bitter. //Laten wy dit niet vergeten." «Waarom spreek je daarvan Je weet, ik kan dit niet hoorenO, waarom moest je dat valsche schepsel ontmoeten!" Hy schudde het hoofd, hij begreep haar niet. ■Ik meende te bemerken, dat u haar wel mocht lijden. Waarom noemt u haar nu op eens valsch Als myn keuze op barones Leo nore gevallen was, zoudt u dan ook daarteg< geweest zyn Zij bedekte haar gelaat met beide handen. Zoo had hy zijn tante nog nooit gezien. «Yictor, het zou best voor je zijn, als je nooit trouwde en het geslacht der Nortons liet uitstervensprak zy op doffen toon. ■Tante Dat woord klonk als een kreet. Treurig en ernstig knikte zy. tlk weet zeer goed wat ik zeg. Je zoudt misschien hetzelfde zeggen, als je alles wist Hij staarde haar verbluft aan. «Wat bedoelt u met dat allesvroeg hij. //Waarom beeft uzoo? Is mijn vraag zoo vrees- lyk O, wat is het toch, dat u mij te zeggen heeft Myn liefde is zoo groot, zoo machtig dat ik die zelfs voor u niet zou kunnen op offeren, als God zelf er mij niet toe dwingt Zij sloeg haar door tranen verduisterde oogen naar hem op. ffHeb je haar werkelijk zoo lief? Och myn arm kind «Waarom beklaagt u mij vroeg hij ver wonderd. ffWat verbergt u toch voor me. dat u zóo doet spreken Zeg my alles, de geheele waarheid, wat het ook zij, maar dan alles, zonder iets te verzwijgen Hoorde zij hem of hoorde zij hem niet Zij scheep geheel aan de wereld ontrukt, zoo zat zij daar, in smarten verzonken. z/Ik beloofde haar het te zeggen, als deze dag zou aanbreken en nu kan ik het niet!" mompelde zij zacht, doch hy verstond die woor den en een onbestemde vrees maakte zich van hem meester. »U moet, u zal,* drong hy. ;/Ik ben geen kind meer, ik kan alles hooren. Welk duistor raadssl schuilt daar achter uw woorden wWelk duister raadsel herhaalde zy. «Ja, dat is het, een duister, onopgelost raadsel ■Staat het in verband met den dood van myn arme mama vroeg hij in den grootsten angst. »Kent u misschien den moordenaar en hebt ge het geheim al die jaren bewaard Er volgde geen antwoord, zij hield haar ge laat met beide handen bedekt. ■Is het dat Is het dat vroeg hy dringend. In wanhoop sprong Lady Carley van haar stoel op. //Waarom kwel je mij zoo, Victor? Denk je my plotseling een geheim te ontrukken, dat ik zooveel jaren in mijn hart heb bewaard Welk recht heb je om mij te vragen, te be velen, wat ik zeggen moet of niet Jy, die niet eens het recht hebt op je leven, op den naam, dien je draagt Hij verbleekte en trad eenige schreden terug. Was zij by haar verstand of was haar geest verward Op dit ongelukkige oogenblik verbrak een geklop op de deur de vreeselijke stilte, die in de kamer heerschte. Werktuigelijk opende de graaf de deur. Een bediende reikte hem op een zilveren blad een brief over. z/Wat is er vroeg de graaf kortaf. #Een dame wenscht mylady wegens een dringende aangelegenheid te spreken!» ant woordde de bediende. Lady Carley had haar gelaat afgewend. Zij hield zich vast aan haar stoelalles aan haar lichaam beefde. ■Ik ben op het oogenblik voor niemad te sprekeD," bracht zy met moeite uit. Maar de bediende ging niet heen. ■Pardon, mylady, het is die dame in den rouw 1« zei hy. Onstuimig keerde de dame zich nu om, nam den brief, opende dien en zag de onderteekc- ning «BI.» Met een wenk zond zy den be diende weg. Toen las zij den brief en richtte het oog op den graaf. «Victor,» 8pra' zy, «de komst van deze dame is voor mij een vingerwijzing Gods. Ga nu heen! Morgen zal je alles vernemen alles!* Bijna zonder bewustzyn gehoorzaamde hij en ging heen. Wat hield men toch voor hem verborgen Wie was deze raadselachtige be zoekster? En wat had die met hem en zyn liefde uit te staan By het afgaan van de trap ontmoetto hy een zwaargesluierde dame. Zij was slank en groot. Hij keek haar scherp aan, doch de sluier verborg haar trekken geheel aan zijn oog. Onwillekeurig maakte haar vorstelijke gestalte indruk op hem. Hij boog voor haar en in het voorbijgaan beantwoordde zy zyn groet met een hoofdknikje. Hij kreeg een voor gevoel, alsof deze ontmoeting voor hem nood lottig zou zyn. Beneden gekomen, keek hij nog even Tiaar boven naar die dame in diepen rouw. Wie was zy welk duister geheim bracht zyn lot in betrekking met deze vreemde, die hem ver scheen als de wandelende nacht op het raid den van den helderen dag? Welk geheim was het toch, dat zyn bestaan, zijn liefde be dreigde Wat zou de dag van morgen hem brengen Wat zou hij vernemen, als de sluier werd opgelicht van hetgeen hem heden nog een raadsl was (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 1