Birprle stand nemeente Wierinp. Advertentie n. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Sophie", van Am sterdam, vertrok 1 Deo. vau Genua. Het stoomschip //Prins Hendriks, naar Amsterdam, pass. lDec. Genua. Het stoomschip «Samarang," naar Rottcrd. vertrok 1 Dec. van Port-Said. Het stoomschip ^Burgemeester deu Tex« arr. 2 December te Batavia. Het stoomschip .Soerabaja," naar Rotterdam, pass. 3 Dec. Wight. Het stoomschip «Prinses Marie," van Am sterdam, arr. 4 Dec. te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 3 Dec. Aangevoerd 9 paarden f 50 a 120, 11 koeien en ossen f 40 a 150, 12 nucht. kalveren 16 a 16, 270 magere scha pen f 10 a 16, 55 magere varkens f 15 a 18, 242 biggen 1*6 a 9, 6 bokken en geiten f3a 8, boter per pond I 0,67® a 0,77®, eieren 16 a 7 per 100. Hoorn, 4 Dec. Aangevoerd tarwe 1 6,25 a 8, Gerst 14,25 a 5, Haver 13,25 a 4, witte erwten 110,50 a 12, groene f 11,50 a 14, grauwe 113,50 a 18, vale 1 7,50 a 16, bruine booueu 17,25 u 11,50, kurweizaad f 11,25, mosterd 128 a 29, 50 paarden 175 a 150, 40 schapen f15 a 23, 50 lammeren 19 a 16 5 kalveren 16 a 15, 40 varkens 18 a 17, 100 biggen f 5 a 9, kipeieren f 5,50, 1200 kop boter 1 0,65 a 0,67® per kop. Visscherijberichten. Nieuwailiep, 8 December. Aangebracht door 10 kor- ders 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 3 a 8,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1.50. 1 sloep Z. W. 10, schipper H. v. d. Hoeven, met 1000 scholv., waarvan 150 lev., per 100 f 37. 60-tal haring per tal f 3,50 a 4. 6 December v.tn. 1 sloop P. R. 6, schipper J. Nordzij met 1200 schelv., waarvan 400 lev. per 100 f 86. 4-tal haring per tal f 4. 6 December, v.rn. 8 u. Niets binnen, geen schuiten naar zee. Van 1 tot 30 November. ONDERTROUWD en GEHUWD: A. Dykshoorn en T. Vorver. GEBOREN Geertruida, d. v. B. Kaleveld en G. Tysen. Guurtje, d. v. A. Spaans en M. Meyer. Meyer, z. v. W. de Haan on H. Tijsen. Cornolis, z. v. J. B. Berhemeijer en T. Kaan. Cornelis, z. v. S. Vcerdig en A. Kooij. Cornolis, z. v. P. Visser eu M. Bak ker. Cornelis, z. v. P. de Haan en G. Tijsen. OVERLEDEN: G. Hellingman, 85 j., wed. v. J. Boursen. C. v. Savoyen, 75 j., echtge noot van N. Mulder. P. Mulder, 66 j., echt genoot van M. de Vries. P. Muijs, 47 j., echtgenoot van S. C. G. Schadee. POUTTK GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I1 Hondenhalsband met Penning. Adres Bureau H1 wollen Doek. Correspondentie. Op de vraag, ons van verscheidene kanten gedaan, om een duidelyk overzicht te geven van de regeling der onderwyzers-tractementen alhier, voorgedragen in de voorlaatste gemeen teraadszitting, kunnen we tot ons leedwezen, geen voldoend antwoord geven, daar, niette genstaande alle ingewonnen berichten, de zaak ons maar niet helder kon wonden. 't Gemeentebestuur zou belanghebbenden on getwijfeld ten hoogste verplichten, wanneer daaraan op oÜiciëele wyze publiciteit werd gegeveu. Red. Ingezonden. handeling der begrooting al op «eer zonderlinge manier uitgesproken, immers met een saldo van f 11.878,00 als restant van vroegere diensten be- gonnnen, sluit de gemeete rekening met Nihil, enkele uitgaven die geschieden moe ten, komen in de begrootiog niet voor, b. v. f 1600, als salaris voor marktmeester en afslager voor de eeevisscherij, plus de jaarlijks wederkeereude sub- sidiën vau timmorliedcu- en scbildersvereeniging, zoodat van f 3000, als post voor onverzieue uit gaven slechts !/s beschikbanr blijft. De toestand is dan ook werkelijk treurig, in de meeste ge vallen ontbreekt kasgeld voor de richtige afbe talingen, wat leveranciers dan ook ter dege aan de weet komen. Waar gaan we dus naartoe P natuurlijk naar belastingverhooging, in welken vorm dan ook; tot beden drijven wij met onze gemeente-financiën op de kurk van het gedistilleerd, (16 gulden per Hectoliter), dat dit blijven zal is volstrekt niet zeker, integendeel de concequentie van ons han delssysteem eischt dat de tot nu toe voor den Helder genoten exeptie verdwijnen. De plotselinge overgang zou een onweders taan baren schok in de financiën te weeg brengen en om dit te voorkomen moet begonnen jaarlijks 11,00 minder per Hec toliter te heffen en pogingen aangewend worden om de daaruit voortvloeiende verliezen op andere wijze te dekken. In stede van dit alles blijft onze vroed- Bchap blind voor het naderend gevaar. Ze noteert uitgaven, alsof het geld op stapels in voorraad lag en als er voorstellen tot kasverbetering inko men, is er een stilzwijgeen als het gnH. Nog. eens, waar gaan wij heen P Burgemeesterjen Wet houders schuilen achter den Raad, en de Raad achter hen. De zich steeds uitbreidende gemeente vraHgt in meerdere mate om uitgaven, als dat door die uitbreiding het fonds der gemeente ver betert dat zou zoo niet zijn, als het */G van het personeel ook van den nieuwen aanbouw de ge meente ten goede kwam dit is echter niet zoo, het */5 blijft op het cijfer van 1886 staan en van de meerdere ontvangst krijgt de gemeente niets. Dat de bedrijfbelasting iets batenjzal, och, dat is puur illusie, men leze bet wetsontwerp desbetreffende„Self help" is ook voor ons het wachtwoord hoe bitter nu is met den geschetsten toestand de luxe der tractements-verhoogingen in strijd. Bij de behandeling der begrooting wordt noch van de bestuurstafel noch van de raadsleden het ernstige er van hesproken (eene enkele uitge zonderd). Allerlei werken worden genoemd, die dringend om uitvoering vragen. Toezeggingen voor dit en voor dat, o zoy mooi. Wat baat echter dat alles zonder geld P Vrage nu P is dit een gezonde toestand Een voorstel tot hooger tarief voor tooneeluitvoeringen en muziek (hoofdzakeiijk voor kermis) wordt ver worpen „men" zon er mee wachten tot Schrijver dezes deed onderzoek hoeveel er toch zoo wat betaald werd en kreeg tot bescheid o. a. diteen tooneelnitvoering in den stads P schouw burg, Koningstraat, f 4,00 per speelavond, p. m een cent per zitplauts. Tivoli voor muziek op Zondagavond fl,00. Deze bedragen zijn m. i. luttelhet politietoezicht kost nog meer. Oor deelt men de heffing verkeerd, schaf ze dan af, maar kom dan ook met iets beters, iets wat minder drnkt. Wil „men" geen belasting-verhooging, dan verhooge „men" ook de uitgaven niet. Helder, 3 December 1892. X. Helder, 28 Nov. 1892. Mijnheer de Redacteur! In de jongatgehouden zitting van den Ge meenteraad is bij de behandeling der begroo ting voor het dienstjaar 1893 o. a. besloten tot opheffing van het sanitair toezicht op de publieke vrouwen. In hoeverre het genomen besluit nuttig is, zal ik niet beslissen, doch ik wil wel verklaren, dat het m. i. minder goed is, zulko ingrijpende besluiten by de behande ling der gemeente-begrooting te nemen. Toen de bewueto beslissing genomen was, herinnerde de Voorzitter zeer terecht er aan, dat hier door opnieuw een wijziging der Algemeene Politie-Verordening noodig was geworden. Mij dunkt, liet was veel beter geweest, eerst tot die wyziging en dan tot weglating van den begrootingspost te besluiten, 't Zal nogal moeite kosten om in bedoelde Verordening de noodige wyziging aan te brengen, zonder het toezicht van het Dag. Bestuur en de politie geheel op zyde tc zetten. Afdceling II van het Vde Hoofdstuk dier Verordening handelt geheel over de «openbare huizen van ontucht." Is daarin opgenomen het sanitair toezicht, dan vormt dit met de overige bepalingen één ge heel doch zonder het bedoelde toezicht zal het moeilyk valleD de overige bepalingen te bandhaven. In ieder geval zou eene vooraf gaande herziening der Verordening wenschelijk zyn geweest, 'tl» niet te hopen, dat op den ingeslagen weg worde voortgegaan. Op dit voetspoor kon anders licht stoornis in sommige takken van dienst worden gebracht. En in elk geval komt er op dezo wijze verwarring. De Verordening mag tegen Nieuwjaar door den Raad gewijzigd zijn do vereischte goed keuring dier wyziging is dan stellig nog riet vorkregen. Volgens de alsdan nog vigeerende bepalingen moot het onderzoek geschieden, terwijl de begrooting daartoe geene gelden meer toestaat, 't Is zelfs zeer mogelyk, dat do goedkeuring der begrooting door 't College van Gedep. Staton daardoor zal worden tegen gehouden. Met dank voor de plaatsing. Uw dw. dn. X. Mijnheer de Redacteur! Onto Gemeente-begrooting, de wetgevende macht die als zoodanig door den Raad der gemeente wordt uitgeoefend, heeft zioh bij de jongst» be Vervolg der Berichten. Zondagavond 11. geraakte in de na bijheid van de Vischmarkt een man in 't Heldersche Kanaal, die met veel inspan ning is gered knnuen worden. Toen hij op het droge was, bleek hij reeds bewus teloos met toepassing van de bekende middelen kwamen echter de levensgeesten terug en kon hij tot de zijnen terugge bracht worden. De drank schijnt aan de oorzaak niet vreerad te zijn geweest. Mog< het daarom den man tot een ernstige les strekken, te meer voldoening zal dan het deel zijner redders zijn. De oudjes in het Diaconiehuis alhier werden, ter gelegenheid van St. Nicolaas, gisteren avond weder door liefdadige han den verrast met versnaperingen en ge schenken. Het voornemen bestaat om by de op richting van de 14e (pantserfort) comp. bij het 4de reg. vest.-art. de 4 voor genoem den dienst bestemde compagnieën van ge meld reg. te scheiden en er een afzonderlijk korps van te vormen, genaamd het korps pantserfort-artillerie,waarby het officie renpersoneel als volgt zal zyn samenge steld 1 luit.-kol. comm.een lste luit- adj.een lste luit.-kwart.4 kapts 7 le luits. en 5 2de luits. Dat het visschen tegenwoordig veel teleurstelling geeft, wordt bewezen uit de weinige vangsten. De tijd der schelvisch is er, en met inspanning beproeft men die visschery, doch met welke uitkomsten Een visscher deed dezer dagen een «schot" met de bengzestig lijnen wierp hij uit waaraan 5000 hoeken het binnenhalen beloonde hem slechts met één schelvisch. Als men nagaat de kosten van aas voor zoo'n «schot" dan was de uitkomst hier zeker allertreurigst. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur is tusschen Schagen en Noord-Scharwoude een goederentrein, komende van Helder, ontspoord. Er reed juist, by een overweg, een paard met Tilbury over de rails ver moedelijk heeft dus de opzichter den sluit boom niet bijtijds gesloten. Het paard was onmiddellijk dood, doch de bestuurder kwam met den schrik vrij. Van deu goederentrein viel een wagen van de rails, hetwelk tengevolge had dat de weg nog geruimen tijd versperd was. De eerste treinen kwamen daardoor te laat aan in Amsterdam en Helder, maar later deed men de reizigers op de plaats van het gebeurde overstappen om hen dan met een anderen trein hunne reis te doen vervolgen. Het «Rott. Nieuwsblad* bericht. De wachteres, door wier nalatigheid, Zaterdag een rijtuig door een trein te Zijdewind, tusschen Helder en Alkmaar, werd aan gereden, welk ongeluk echter vry goed afliep, moet, tengevolge van den schrik, krankzinnig zijn geworden. Hr. Ms. schroefstoomschip «Som- melsdijk," heeft te IJmuiden vischsloep No. 16 uit Middelharnis aangevaren, welke daardoor schade heeft beloopen. Aan den eervol ontslagen magazijn meester van 's Rijks werf te Amsterdam J. L. Pisuisse is een pensioen toegekend ten bedrage van f1995 'sjaars. Uit Schagen schrijft menDaar het sinds een paar dagen flink heeft gewaaid, hebben de molens der polders Neskaag, Barsingerhornerkaag en Hooglandspolder van Barsingerhorn het overtollige water uit die polders kunnen malen. Het water van verscheidene polders staat tegenwoor dig beneden het gewone winterpeil, zoodat men thans met gerustheid den winter tege moet kan zien. Een Belgisch visschersschip, te Ostende behoorende, heeft op de Noordzee moed willig de netten vernield van een bom schuit vau den reeder B. Pronk te Scheve- ningen. De schipper heeft het voorgeval lene gerapporteerd aan den waterschout. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vier uur vervoegde zich aan de school op de Markt te Vlissingen een persoon, ge kleed met bruine jas, grooten ronden hoed en een blanwe bril dragende, tot het af halen van een meisje. Dat kind is sedert spoorloos verdwenen. Een 16-tal werklieden uit Gouda hebben een waar kunststukje uitgevoerd, In de nabijheid dier gemeente stond name lijk een huisje, bewoond door den eigenaar, dat eenige jaren geleden nieuw werd op getrokken. De eigenaar weigerde grond lasten te betalen en nu kwam er hoog bevel om het geheele huis af te breken. Een 16-tal werklieden braken, onder bescherming vau een drietal veldwachters, het huis tot den grond af van 's morgens 8 tot 11 uur, dus in drie uren tyds. Vlugger kan 't al niet Zondagmorgen ten 91/» uur had een treurig ongeluk plaats. De dienstbode van den manufacturist hoek Haarlemmerdijk en Binnen Wieringerstraat te Amsterdam, ge raakte door een onbekende oorzaak in brand. In lichte laaie vloog zij van de trappen en de straat op. Eenige voorbijgangers wentelden haar. door het regenachtige weder begunstigd, door het slijk op de straat en begoten haar met melk, waardoor de vlammen gedoofd werden. In dien tijd was de brandweer aangerukt en door diens tusschenkomst werd zij, na voorloopig verbonden te zyn, per as naar het gasthuis gebracht. Mevrouw en mijnheer waren afwezig en bevonden zich in de kerk. Laatstleden Zaterdag strandde nabij Scheveningen een molensteenvischook wel genoemd maanvisch, zonnevisch, klomp- visch of zwemmende kop. Werkelyk ziet deze visch er uit alsof hij geen romp of staart heeft. Zyn lichaam is een rechtop staande eivormige schijfde punt van het ei is de snoetaan de ronde zijde, den staart, bevinden zich de zeer groote rug- en de even groote aarsvin, vlak boven elkander. De borstvinnen zyn betrekkelyk klein en bevinden zich vlak achter de kieuwopening. De mond is voor dezen grooten visch zeer klein, en heeft zoowel in de boven- als in de onderkaak slechts één grooten tand De huid is met kleine, harde, scherpe, korrelvormige lichaampjes bezet, waaraan men al zeer spoedig de hand stuk schaaft. Deze visch heeft geen zwemblaas. De kleur is aan den rug loodgrys, aan den buik wit. Zyn vleesch wordt niet gegeten. Deze soort komt voor in tropische zeeën, en wordt van tijd tot tyd ook aan de kusten van Nederland aangetroffen; o. a. is ruim 30 jaar geleden een exemplaar te Helder aangespoeld, dat 158 kilo woog. Zij voeden zich met wier, en kunnen 27a M. lang worden. Over de levenswijze is weinig bekend. Het exemplaar, waarvan boven sprake is, meet van neus tot staarteinde 1 Meter 35 centimeter en van de punt van de rugvin tot aan de punt van de staartvin 1 Meter 62 centimeter, en weegt ruim honderd kilo. Vier man waren noodig om hem op een kar te laden en naar den dierentuin te 's Gravenhage te ryden, waar hij door den directeur voor het museum werd aangekocht. Aan de Vuursche, reeds bekend door het overoude steengevaarte «De Dolmin", werd dezer dagen een merkwaardige vondst gedaan. Een werkman, die bezig was met graven in het bosch van Jhr. Bosch van Drakesteijn, vond op een diepte van 3 voet de overblijfselen van drie lyken. In het middelste hiervan stak op de hoogte van de borst een bronzen voorwerp, veel ge lijkende op een beitel, breed, plat en aan het uiteinde zeer scherp, aan het andere einde zóó dat het verbonden aan een stok, een lans vormde. Het gebeente kon wegens hoogen ouderdom tot poeder gewreven wor den. Men heeft waarschijnlijk hier te doen met lyken, afkomstig uit de 3e of 4e eeuw. In een welvarend dorp naby Am sterdam is de woning van het hoofd der school zoo bouwvallig, dat zij feitelijk on bewoonbaar is. In de afgeloopen week gebeurde het, dat het hemelwater zich door dak en zol der een weg koos en melodisch maar vuil in de soepborden druppelde, die op tafel stonden. Meester was genoodzaakt, de parapluie op te steken en zoo zag men al de leden van het gezin met een regenscherm boven het hoofd den maaltijd gebruiken Tesselschade Door scheidslieden is thans uitgemaakt, dat het aanzienlijk legaat wy meenen f 200.000 ongeveer 4 jaar geleden door mej. Zegers Yeeckens aan «Tesselschade" vermaakt, in de algemeene kas dier ver- eeniging moet worden gestort en derhalve niet enkel ten goede komt aan de te Am sterdam gevestigde afdeeling. Londen, 4 Dec. Een vreeselyke ontplof fing heeft gisteren plaats gehad in een der grootste gasfabrieken van Bradford, door ontbranding der teerputten, over een uit gebreid oppervlak. Twee groote condensa tors en vele huizen zijn vernield. Er zyn 5 mannen gekwetst, van wie 3 doodelyk. Luik, 4 Dec. Hedenochtend is een dynamietpatroon ontploft die naast de denr van een der kantoren in de fabriek van Cockerill te Seraing was neergelegd. De deur werd tot splinters geslagen en groote schade aangericht. Yan de beide bedienden die aanwezig waren, werd een licht ge kwetst. De justitie heeft een onderzoek De Amerikaansche millionair Jay Gould, President der «Missouri Pacific* en de «Union Pacific* spoorwegmaatschappij is Vrijdag overleden. Hy was de zoon van een onbemiddelden pachter en won, naar het algemeen oordeel, zyn groot ver mogen door niet zeer eervolle speculatiën. «Er worden echfer", zoo «chryft de New- Yorksche berichtgever van «The Standard" «by het eind van deze loopbaan minder harde woorden gesproken en geschreven dan men zou verwachten. Zyn naaste om geving schreef hem deugden toe, die in strijd waren met zijn slechte reputatie." Omtrent het vermogen, nagelaten door dezen «spoorwegkoning* die indertijd, toen men twijfelde aan zyn rijkdom, een tentoonstelling van zyn papieren hield, welke een waarde van 100 millioen dollars vertegenwoordigen loopen de berichten uiteen. Volgens sommigen bedraagt het 60 mil lioen volgens anderen 150 millioen dollars. By zulk een nalatenschap ziet men niet op een paar millioentjes. Een spoorwegongeluk, het eerste in de Zuid-Afnkaansche Republiek, is den 3den Nov. gebeurd te Bolejburg, een plaatsje, op 12 mijlen afstands van Johan- nesburg. Op het oogenbiik, dat daar een trein kwam aanstoomen, snelde een Kaffer naar den wissel en verzette dien, zoodat de trein op een zijspoor liep en een jon gen Hollaudschen machinist, v. S. genaamd, die daar met een locomotief bezig was, verpletterde. De Kaffer was, onmiddellijk na het plegen van zyn duivelachtige daad, spoorloos ver dwenen. De ellende te Londen. Dezer dagen zyn te Londen 4 personen van gebrek om gekomen. Twee slachtoffers waren kin deren, waarvan de moeders arme weduwen warende derde was een werkman, die onmiddellijk na zyn opname in het Work- house* overleed en de vierde was een Duitsch leeraar, die niet minder dan 7 talen kende, wat evenwel niet belette dat hy als een vagebond in het «Workhouse* een onderkomen zoeken moest. In de Londensche wijk «Whitecha- pel" is weder een moordaanslag gepleegd op een vrouw van dezelfde soort als «Jack the Ripper's* slachtoffers. Zekere Emma Johnson werd in hare kamer aangevallen door een jongen man, dien zy mee naar huis genomen had en die haar, zoodra hy binnen was, met een scheermes den hals trachtte af te snijden. Zy verzette zich heftigby de worsteling brak het mes en zij kwam vry met eene niet gevaarlijke wond aan den hals. De man, die op straat vluchtte, werd spoedig .gevat en in verzekerde bewaring gebracht. Hij heet Alb. Edw. Hawthorne. Charles Wells, de bekende speler, wiens fabelachtig geluk aan de bank te Monte-Carlo voor eenigen tyd allerwege werd besproken, is te Havre gearresteerd wegens te Londen gepleegd bedrog op groote schaal. Zyn uitlevering is aan gevraagd. Een Duitsch „Martelaar." In Berlyn is het proces begonnen tegen dr Ahlwardt, den grooten Jodenhater, het meest volkomen type van een soort, die hier nog Diet wordt aangetroffen, nl. de anti-semieten. Hy heeft in een brochure, getiteld «Juden- flinteu," de leveranciers van de nieuwe gewe ren aan het Duitscbe leger, beschuldigd van bedrog en het legerbestuur zelf van veilheid. Er zonden niets dan onbruikbare wapenen verkocht zyn, opdat in een volgenden oorlog met Frankryk, het Duitscho leger zou over wonnen worden en het legerbestuur had zich daartoe laten omkoopen. Veel sensatie en groote schrik, vooral by de anti-semieten na deze brochure, groot schan daal in de pers. Maar geweerfabrikanten noch legerbestuur wenachten straffeloos te worden verdacht ge maakt, lieten een onderzoek doen en dienden een aanklacht in. Vandaar dit proces wegens laster. Geblckon is, dat Ahlwardts beschul- f diging geen schyn van waarheid bevat. De i geweren zyn best, schieten zoover men maar l wil en verder. Ook is éen der fabrikanten geen Jood maar Christen. Dus onvermydelyk gevolg der procedure zooveel maanden gevangenisstraf. Maar de j vraag is of hem dit veel schelen kan en of er iemand door overtuigd wordt, die 't al van te I voren niet was. Zooals hy daar is, is dr. Ahl wardt een merkwaardig teeken van zyn tyd en van de geestesstroomingen in zyn land. Hoe kan T zyn, dat men zulke beschuldigingen uitspreekt zonder den minsten grond en hoe kan 't zijn, dat men geloofd wordt door dui zenden, nu, en ook na dat proces, dat van Ahlwardt alleen een martelaar maken zal? Dat wyst wel op een machtigen vloed van onberedoneerden haat, blinde vooringenomen heid, waartegen geen redeneering, geen bewys baat. En het gansche leven van Ahlwardt iB opgegaan in dien onzinnigen afkeer tegen al wat Jood is. Hy denkt, hy weet, hy kent maar dit ééne dat de Joden moeten verdelgd of ten minste verdreven worden nit Duitsch- land, zal het niet binnen kort gedaan zijn met Duitsche beschaving, vryheid en zedelykheid. Zy zyn in zyn oogde grootste vyanden van het Duitsche volk en eigenlyk ook der mensch- heid en een Bartholomeusnacht, waarin hun bloed by stroomen vloeide, zon zelfs een niet te versmaden middel zyn, als daarmee het groote doel kon worden bereikt. Zóo denkt Ahlwardt en denken duizenden met hem en zelfs is hy door die duizenden naar den Rijksdag afgevaardigd, om daar veel schandaal te maken als «ridder der Dnitsche beschaving,* als «licht der natie* en eindelyk weder te worden veroordeeld, hy, de «Duit sche martelaar Martelaar voor een wèl menschlievend doel Jodenmoord Een Dalziel-telegram uit Berlyn van 2 De cember 11. meldt, dat het proces verloopt zoo als te voorzien was. Alle getuigen, tot op dat tijdstip gehoord, verklaren de beweringen in Ahlwardt's brochure «Jodengeweren* voor Ondertrouwd H. J. TER HALL J. M. TEÜFERT. Anna-Paülownü, j 5 D lm Gerdauen, (Oostpruisen) Geboren HENDRIKA WILHELMINA, Dochter van M. PONS en T. PONS geb. Stuiveüs. Helder, 4 December 1892. Heden werd ons ouderhart opnieuw getroffen door het afsterven van onzen innig geliefden Zoon CORNELIS, in den jeugdigen leeftjjd van 22 jaar en 3 maanden. Een geduldig lyden van bijna 2 jaar, maakte een einde aan zyn voor ons zoo dierbaar leven. Wieringen, 3 Dec. '92. P. D. KOOY. G. KOOY geb. Knzin. Heden overleed plotseling onze ge liefde Moeder en Behuwdmoeder Wed. P. Dijker geb. T. Buijkes, in den ouderdom van byna 80 jaren. Helder, 4 Dec. 1892. Namens d» Familie, M. DIJKER. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lyden myn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgvolle Yader, PIETER ADR!ANUS RADIJS, in den ouderdom van 50 jaren en 9 maanden, my nalatende drie kinderen, te jong om het zoo smartelyk verlies te kunnen beseffen. Helder, 4 Dec. 1892. Wed. P. A. RADIJS, geb. Schmidt. Heden overleed tot ons innig leed wezen, onze geliefde Behuwdzoon PIETER ADRIANITS RADIJS, in den ouderdom van ruim 50 jaren, diep betreurd door my en myne kin deren. Leiden, 4 Dec. 1892. L. STOKVISCH. D. J. YAN GELDER en Echtgenoote. G. B. SCHMIDT, P. J. SCHMIDT. R. C. SCHMIDT en Echtgenoote. H. SCHMIDT. A. POT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1892 | | pagina 2