ADR. BIERSTEKER, Hardrijderij Advertentie n. «Eendracht maakt Macht." J DE JONG, KanaalweË 89. een flinke Loopjongen. een flinke Dienstbode, sen knap DAGMEISJE, bekwame Keukenmeid, eene DIENSTBODE, (atambocknomiuer 87324), van dien bodem, is wegens verwonding in het hospitaal aldaar ach tergebleven. Hr' Ms. öchroefatoomschip le kl. „Johun Wil lem Friao", commandant kapt. ter zee J. C. Joe- kes, wordt over acht weken te Nieuwediep terug verwaoht. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina" van Amsterdam, vertrok 6 Jan. van Suez. Het stoomschip «Bromo», van Rotterdam, vertrok 6 Januari van Marseille. Het stoomschip «Soerabajaa vertrok 7 Jan. van Rotterdam. Het stoomschip »Prins Hendrik.' van Am sterdam, pass. 6 Jan. Kaap Roca. Het stoomschip «Sumatra» arriv. 7 Jan. te Amsterdam. Het stoomschip «Batavia", naar Rotterdam, vertrok 7 Jan. van Marseille. Marktberichten. Hoorn, 7 Jan. Aangevoerd tarwe f 6 a 8, Ger3t f 4,25 a 5, Haver f 3 a 4, witte erwten 111,50 a 12, groene f 12,50 a 14, grauwe f 14 a 18,50, vale f7 a 17, bruine buonen f5,75 a 10,50, karweizaad 110,75 a 11, mosterd 128, 6 paarden 175 a 150, 20 schapen f 15 a 26, 30 lammeren 110 a 25, 13 kalveren f9 a 16, 45 varkens 18 a 18, 2 zeugen f 20 a 60, 80 biggen f5 a 10, kipeieren 16, 975 kop boter 10,55 a 0,60 p. K. Alkmaar, 7 Jan. Aangevoerd 7 paarden 140 a 125, 19 nucht. kalv. f6 a 14, 149 ma gere schapen 110 a 16, 29 magere varkens 115 a 20. 145 biggen f8 a 10,50, 7 bokken en geiten 1 3 a 7, Boter per P. f 0,60 a 0,70, eieren 1 5 a 6,50. Visscherijberichten. Nieuwediep, 7 Jan. Aangebracht door 25 bcugers 30 tot 500 achelv. per 100 f 39 a 44, 5 tot 30 kabelj. p. et. i 1,20 a 1,50, 3 tot 30 roggen p. st. f 1,25. 10 korders met 10 tot 40 tongen p. st. 75 u 85 ct., 2 tot 20 rnnnd kleine schol p. m. f 2,50 a 3, 1 tot 3 mand ochur p. in. f 1,50, 2 tot 5 roggen p. st. f. 1.25. 9 Jan. 4 korders en beugers te zamen 20 tongen p. st. 85 cent, 25 mand kleine schol p. m. f 2,60 a 3. 15 8chclv. p. st. GO cent, 10 kabelj. p. st. f 2. 10 Jan. v.m. 8 u. Niets binnen. 341ste staats-Loterij. 5e Klasse. lste Lijst. No. 13552 11500. Nos 1705, 7020, 11482 en 20078 11000. Nos. 14905, 19174 f400. Nos. 13486, 13857 f200. Nos. 1308, 2735, 3058, 10081, 12285, 16026, 18834 f100. Tijdstippen van- verzending der Brievenmalen naar Nederlandsch Oost» en West-Indië en naar de buitenlandsche havenplaatsen, waarheen, voor zoover ons bekend is, oorlogsschepen der Koninklyke Nederlandscho Marine van hier vertrokken zijn. Naar Ooet-lndië: Verzendingsweg. Datum der ter Tijdst. d.laat post-bezorg. busl.ahPostk p. zeepoBt via Amsterdam, p. zeepost vin Rotterdam p. Holluudsche mail via Genna 24 p. Holl. mail via Marseille 17 en 81 p. Fransche mail viaMarseille 20 p. Engelsche mail via lirindisi 13 en 27 p. Duitsche mail via Brindisi 16 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam111 en 25 Jan. I p. muil over Engeland16 en 30 p. mail via St. Nazaive. 7 Febr.| Naar CuraQao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. .1 11 en 25 Jan. I p. mail via Queenstown 1 13 en 17 7.15's av. 7.15 's av. 12.30 'snam. 12.30 's nam. 7.15'sav. 8.45 'smor 8.45 'smor 7.15 'sav. 7.15 's av. 7.15 'sav. St. Martin, 7-15'sav. 12.30'snam. Naar Hr. Ms. «Johan Willem Friso"teTeneriffe: via Londen, 12 Jan., 3.30 'a nam. (Aankomst der mail te Teneriffe 22 Januari.) POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau II1 liuisdeursleutel, 1 ijsspoor. Correspondentie. Nardus, die gisterenmiddag een stevige buiteling maakte, toen hij op zijn tocht door de gemeente ergens op de voetstraat uitgleed, herhaalt den wensch, die onlangs in dit blad werd gedaan, dat er algemeen door de ingezetenen langs hunne huizen zand ge strooid moge worden. Nog pijnlijk aangedaan door de gevolgen van dien val, beveelt Nar dus ieder ten zeerste aan, terstond aan het voorschrift der Politie-Verordeuing te voldoen en hy noodigt dc Politie uit, om aan het be staande voorschrift in deze stipt de hand te houden. Vervoig der Berichten. Onder de leiding van den heer L. W. F. Oudenhoven, werd jl. Zaterdagavond op de bovenzaal van don heer F. J. Holmer, eene samenkomst gehouden van belangstellenden in eene alhier te houden hardrijderij op schaatsen voor bohoeftigen, die daardoor bons kunnen verkrygen tot het bokomen van levensbehoef ten (brood, erwten, spek, enz.) Deze byeen- komst was vrij talryk bezocht. Er werd be sloten, dat ys en weder dienende op a. s. Donderdag, 's morgens 10 ure, bedoelde hardrijdory op 't Heldersche Kanaal tusschen de Post- en Molonbrug zal plaats hebben dat de kaarten, die recht tot deelneming geven, a.8. Woensdagavond zullen worden uitgegeven dat eeoigo belangstellenden op 9 en 10 dezer de geldelyke bijdragen voor dit doel by de in gezeten zullen aanvragen en dat de noodige hulp en bijstand van autoriteiten en anderen zal worden aangevraagd, Diet twyfelende aan de noodige medewerking bij een zóó mensch- lieveud streven. Bijdragen, zoo in geld als in den vorm van levensbehoeften zullen door de Regelings-Com missie zeker volgaarne worden aanvaard, en do Penningmeester, de heer G. Bas, zal zich zeker gaarne met het in ontvangst nemen van zulke geschonken voor do armen, belasten. Op een der ijsbanen in deze gemeente zag men dezer dagen een 83-jarige. Be heer J. van der Laan was eertijds een bekend schaatirijder en ook nu nog was duidelijk te zien, dat deze kunst den ouden heer niet vreemd was. De haven het Nieuwediep is met elk vloedgetij vrij van ijs, ook is het Mars diep dan geheel ruim alleen bij eb is het binnenkomen moeielijk. De sleepboot »Her- cnles" heeft ligplaats genomen aan den mond der haven. De dienst der atoomboot Ada van Hol land is door het ys gestaakt. Het vervoer der brieven en paketten geschiedt per postvlet. Aan den onderwijzer der lste klasse bij het Lager Onderwijs in Ned. O.-Indië G. Lavell is, wegens ziekte, een tweejarig verlof naar Europa toegekend. De Rechtbank te Amsterdam heeft den 73-jarigen oud-burgemeester van's-Gra- veland schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde verduisteringen en valsch- heden, echter niet als ambtenaar gepleegd, en hem veroordeeld tot de tegen hem ge- eischte gevangenisstraf van één jaar. De Maatschappij tot opvoeding van weezen in 't huisgezin ontving f 1000 van mevrouw N. N.overeenkomstig den wensch van haar overleden echtgenoot." Nabij Halfweg zijn Zondag twee per sonen door het ijs gezakt en verdronken. Men schryft ons van IJmuiden, 8 Jan. Ijsvermaak behoorde hier tot dusver tot de groote zeldzaamheden. Door het graven van het kanaal in verbinding met de nieuwe sluis waardoor eene zeer groote vijver is ontstaan, verkregen wij dit jaar een mooie ijsbaan. Eenige beuren kwamen op het denkbeeld al daar een ysfeestje to organiseeren en belegden hiertoe jl. Donderdagavond in Hotel No. 1 een vergadering, waarop een aantal ingezete nen genoodigd waren. De belangstelling hier voor was zeer groot en de zaak vond veel bijval, zoodat direct uit hun midden een Com missie gevormd werd onder presidium van den heer Vansluis. Er werd besloten dat den volgenden Zondag het feest zou plaats hebben, en wel een hard rijderij op schaatsen, uitsluitend voor inge zetenen van IJmuiden. Op voorstel van één der heeren werd direct onder de 36 aanwe zigen een lyst gecirculeerd, waarop voor de belangrijke som van ruim f130 werd geteekend. Daar dit bedrag niet toereikend was, werd den overigen ingezetenen een lijst ter teekeniug aangeboden en mocht men zich verheugen ruim 300 gulden voor dit dool te verzamelen. Jongstleden Zondag had deze ijsbaan een feestelijk aanzien vlaggen wapperden een aau- tal tenten waren opgeslagen alwaar chocolade, bier, enz. voldoende voor allen verkrijgbaar was. De ijsbaan was, dank zij de eoede zorgen der commissie, prachtig in orde en, opgeluisterd door muziek, vingten 10 ure de wedstrijd aan. Het programma bestond uit drie nummers. In de eerste afdeeling, hardrijderij voor jon gens beneden de 16 jaar, werden de prijzen behaald door de navolgende jongelui le Braams, 2e M. Visser, 3u Oerlemaas, 4e Soederbach, 5e W. Hofstede, 6e J. Huier, 7e H. Vos, 8e De Vreede, 9e P. v. d. Broeke, 10e Legebeke, lle A. Hofstede. In de 2e afdeeling, hardrijderij voor man nen, werd de le prijs behaald door den heer Scheepstra, 2e Veldman, 3e A. v. d. Wind, 4e J. de Ligt, 5e L. Wassenaar, 6e S. Meeu- weuoordt, 7e A. Lohraan, 8e P. de Graaf. In de 3e afdeelingr hardrijdery voor paren, werd de le prijs behaald door den heer Van der Kolk cn Mej. Héleua Boonekamp2e door de hr. Kolle en echtgenoote3e door den hr. Moot en Mej. C. Boon 4e door den hr. J. Visser en mej. Oosthuis5e de hr. A. Vos en mej. Dijkman6o de hr. Boonekamp en mej. Schelvischdo hr. en mej. Veldman (broer en zuster)8e de hr. De Jong en echtgenoote. Ten ongeveer rier uur was de wedstryd, die als zeer goed geslaagd genoemd mag wor den, ten einde. De uitreiking der prijzen had Zondagavond in Hótel No. 1 plaatsen de hier voor aangekochte voorwerpen waren zeer élégant en naar ieders welgevallen. Door den hr. Vansluis, president der commissie, werd een woord van dank gebracht aan allen voor de zoo welwillende medewerking en werd den jongeheer Vreede een eere-prys aangeboden voor zyn krachtig optreden in den wedstrijd voor mannen. Namens alle aanwezigen werd door den hr. Weimar in warme woorden huldo gebracht en dank betuigd voor de goede en zorgvolle taak, door de heeren leden der commissie volbracht. Men schryft van Terschelling dd. 7 Jan., aan het »Hbld." Deze dag is een dag van angst en span ning voor velen onzer plaatsgenooten. Niet minder dan 9 schuiten, ieder met 3 a 4 man, allen hier thuis behoorende, zitten in de nabijheid van een zandbank in het ijs. Reeds in den voormiddag ging de sleep boot »Adsistent" uit om hulp te verlee- nen, maar tot heden laat in den avond kon die niets (uitrichten, welke pogingen er ook werden aangewend. Als de vaar tuigen met het volgende tij niet los raken, loopen ze groot gevaar. Het vriest daarbij sterk, zoodat ook de postboot morgen niet op den gewonen tijd, maar met het getij vertrekt, en eerst den volgenden dag terug kan komen. Gisterenmorgen seinde men van Ter schelling: Acht schuiten zyn behouden binnengesleept, (Hbl.) De 82-jarige K. de Wit, van Mar ken, drager van het Metalen Kruis, heeft Vrijdag op schaatsen den tocht van Mar ken naar Monnikendam en terug zonder oponthoud volbracht. Urk is Vrijdag, na een week te zyn geïsoleerd, door de ijsvlet uit Kampen be reikt. Het vaartuig is sedert te Kampen teruggekeerd. De terugreis duurde 12 uur. Mevrouw C. is een van die onge lukkige dames, die nu eenmaal geen mei den kunnen houden. Telkens was er een ander, en de melkboer en de groentenman zagen ieder oogenblik een ander gezicht. Op zeker oogenblik, toen er door den een of ander gebeld werd, ging mevr. C. zelf naar beneden, en de deur openende bleek het de slagersjongen te zija. Eerst floot hij zyn deuntje uit, toen keek hij haar aan en men kan zich haar woede voorstel len toen hij zeide Zoo, alweer een ander Nou jij zult hier ook niet lang bly ven. 't Is een tang Hij had haar voor een nieuwe meid aan gezien. Hoe Janus zyn ouwe raenseh vond. Wij, de schele en ik, waren de stad iogekuierd. We zouden de volgende week met de «Van Galen" uitgaan en hadden voor de laatste maal nachtperraissie. Op den Nicuwendijk ontmoe ten we Janus, die aan boord altijd Lap ge noemd werd, vanwege zijn doordraaien, als bij ergens binnen was. Ik zeg «dag Janusa en hij zeit: «Ik tracteer." We gingen een kroeg in eu Janus roept, «Annemie, drie zonder.* «Wat ben jij toch verdde roiaal, Lap," zeit de schele. En Janus pakt den schele bij zijn kraag en schreeuwt, «als jij my nog ereis Lap noemt, schrijf ik het woord Dwarskijker op je bakkes." «Bakzeil, Janus," zeg ik en Janus strijkt en we drinken het af. «Neen,» zegt Janus, »ze zullen me nou geen Lap meer noemen want ik heb mijn ouwe mensch gevonden en nou is het uit. En ik zal je vertellen, hoe ik haar gevonden heb. 't Is nou twaalf jaar ge leden, dat ik als kwajongen van myn ouwe mensch wegliep. Ze woonde toen aan het Nieuwediep en was weduwe. Wie me later mijn jekker uit- en een doods hemd aantrekt, zul zien wat voor handen myn ouwe mensch had. Zij hield niet op met me <8 schoppen en te ranselen dat verdraaide ik en daarom liep ik weg. Toen ik zes jaar later binnenkwam, was ze verhuisd en omdat ik zooveel rare din gen van haar hoorde, wou ik geen lijn met haar trekken. Ik dacht dat ze nou allang dood eu begraven was en heb niet eens de moeite genomen om haar doodceel to lichten. Nou loop ik gisterenavond in de Kalverstraat en boegseer naar een winkel, waar een heel© prullekraam van Sinterklaasgoed was uitgepakt. Aan den overkant staat een wurm voor een andere winkel te kijken. Daar komt een mo depop met een paar aangekleede apen en an kert voor datzelfde raam. «Gut juf," zegt een van die apen, „we kun- nen niets zien van die vieze meid, en met ze drieën schuiven ze het wurm op zij. Het wurm geeft den aap een stomp en daar had je het leven gaande Ik laveer naar den overkant en roep, «lange slierrnadam, hou je handen thuis.» Mot neem ik het wurm eens op en ze had zulke leuke kluisgaten, dat ik zin in een aar digheid kreeg. Ik zoek vier rijksdaalders uit mijn broekzak en zeg, «koop nou den winkel maar leeg.« Maar ze durfde niet en daarom neem ik haar op sleeptouw en douw haar de kraain in. Voor mijn vier rijksdaalders koop ik zooveel lorren dat het wurm en ik onze handen vol hebben. Toon we buiten kwamen, was ik met het spektakel verlegen. «Gooi de helft maar weg," zei ik, maar toen begon ze te dranzen. Eu daarom zoi ik «nou, vooruit, waar woon je «In de Willemstraat." zeit ze, 't was een keele parade zoo met die spullen, maar we kwamen in de Willemstraat. «Drie hoog," zei het wurm. Ik klim drie hoog, klop aan de deur en smijt de prullen op den vloer. Met wil ik me omkeeren, maar daar komt een oude vrouw en zegt «Ben jij bet Ma- rietje En het wurm roept, »ja, moeder en dit heb ik allemaal van dien mijnheer gekre gen.» Het oudje bedankt me en bogint te grienen en te lamenteeren. «Zoo groot kon mijn Janos ook wezen." Ik ruik lont en zeg, «wel ik heet Janus, Janus Pas. En toen kon ik niets meer zeggen want het oude mensch begon me te zoenen en vast te houden, dat ik er draaierig van werd. Ik heb het land aan narigheid en zeg daar om, «laat me los, aioeder.* Nou en toen heeft ze mij verteld, dat ze 10 jaar geleden naar Amsterdam gegaan en met een marinier hertrouwd was en daar had ze nou Marietje vau. Die mariuier is dood en nou houdt ze commensaals. En non ik weet, dat myn ouwe mensch leeft en fatsoenlijk is, wil ik geen Lap hecten En de schele en ik, we zullen een handj< helpen als er een komt, die zegt, «Janus, je bent een Lap." Berichten uit Fqrrol melden dat het aldaar gestrande Fransche pantserschip «Home," vermoedelijk verloren zal zyn. Alle pogingen om het schip vlot te krij gen zijn vruchteloos. De bevelvoerende of ficier, admiraal Fairfax, is door den zee krijgsraad vrijgesproken van onachtzaam heid. Een wielreis van belang hebben twee jonge Amerikanen Allen en Sachtleben, uit St. Louis, volbracht. Zij hebben per tweewieler het geheele vasteland van Azië doorgereden. In het najaar van 1891 reden zij van Constantinopel, over Teheran, As- kabad, Merw en Bokhara naar Taschkend, waar zij overwinterden. In Mei reisden zij verder naar Kuldscha, waar zij een paar maanden moesten blijven om op proviand te wachten, vervolgens naar Harai, door de woestijn Gobi, waar het zand bijna altijd hard genoeg was om te berijden, van Suntschan langs den Chineeschen muur naar Lantsjoe, de hoofdstad van Kansoe en eindelijk over Singansoe en Pantingsoe naar Peking en Tientsin. De reizigers wekten vooral by de Chi- neezen groot opzien met hun snelle wie- Iers, Zij brengen ongeveer 2000 photogra- phische opnamen uit het hoogland van Azië mede. Een treurig geval werd een paar dagen geleden voor de Rechtbank te Wee- nen behandeld. Een socialistisch werkman, Geauber genaamd, was beschuldigd van opruiende taal gesproken te hebben in een vergadering van werkeloozen. De man ontkende niet, dat hij de hon- gerigen had aangespoord te nemen wat zij noodig hadden, maar hij voegde met be vende stem er by, dat hij negen maanden zonder werk was geweest, dat een zijner kinderen van honger gestorven was en dat zijne vrouw en drie andere kinderen de grootste ellende en honger leden in het kleine bedompte vertrek, waar zij woonden en waar zij op verrot stroo sliepen. Het verhaal van zyne ellende roerde de rechters zoozeer, dat zy den man vrij spraken. Een treurig ongeluk wordt uit Phi- ladelphia gemeld. Een duiker zou in de, rivier de Hudson naar beneden gaan, om een aantal dynainietpatronen te leggen in een vooraf in een rots geboorde opening. Weinige oogenblikken nadat de duiker was afgedaald, hoorde men onder water een doffen knal. Men zag aan de oppervlakte van het water kringen te voorschijn ko men, weldra gevolgd door het lijk van den duiker, dat geen andere sporen der ont ploffing droeg dan een zwarten ring aan den hals. In den omtrek van Szegedin (Hon garije) heeft men weer grooten last van hongerige wolven, die door de vorst uit de bosschen worden gedreven naar de dor pen, om voedsel te zoeken. Te Asbod werd een 4jarig kind door een wolf verscheurd. Een grillig gevormde ijsbrug was dezer dagen onder aan den Niagara-wa- terval ontstaan uit bevroren schuim. Die kristallen brug zag er phantastisch en zeer schilderachtig uit. Ze bleef ongeveer an derhalf uur vastdaarna begon zij lang zaam de rivier af te drijven, maar weldra werd ze door de rotsen gestuit. Toen kwamen twee jonge dames op den inval, die ijsbrug over te gaan van den Canadaschen oever naar dien der Yereenigde Staten en zij volbrachten dit waagstuk ten aanschouwe van een groote menigte kijkers aan de beide oevers. De brug was op haar hoogste punt on geveer 12 meter hoog. Tegen den avond stortte het ijsgevaarte in en de stukken ijs, meer en meer verbrokkeld, werden medegevoerd door den snellen stroom. GeborenBIEM, Zoon van CHR. C. VISMAN en DIEUWERTJE VISSER. Helder, 7 Jan. 1893. Algemeene kennisgeving. GeborenJAN GERRIT, Zoon van P. J. BAKKER en W. J. BAKKER-HENNING. Amsterdam, 7 Jan. 1893, Voorspoedig bevallen van een flinken Zoon: M. E. Th. LUIJCKX—MEIJER. Eenige kennisgeving. Heden overleed in het Plaatselijk Ziekenhuis alhier, na een langdurig en smartvol lijden, in den ouderdom van ruim 62 jaren, JOHANNES GOUDSBLOM. Helder, 6 Januari 1893. Namens Zwager, Zusters en verdere Familie: C. VAN DER BRUGGE. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Moeder A. VAN DER WAL, geb. HUISMAN, in den ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. Cocksdorp, (Texel) 8 Jan. 1893. Uit naam der Kinderen: A. VAN DER WAL. De ondergeteekende betuigt zyn dank aan allen, die hem bij den aanvang van den nieuwen jaarkring bewijzen van be langstelling gaven. HORDIJK. Helder, 6 Januari 1893. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van mijn geliefde Echt genoote en onze dierbare Moeder, zoowel binnen als buiten deze gemeente onder- dervonden, betuigen wy onzen hartelijken dank. Helder, 9 Jan. 1893. Uit aller naam A. N. KRUG. Bij myn vertrek naar N.-Indië, roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden, een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. P. J. v. STEENBERGEN, Vuurstoker le kL, K.N.M. Rotterdam, 7 Jan. 1893. Hartelijke Dankbetuiging aan den Directeur en het verdere Perso neel van de Plaatselijke Ziekeninrichting, voor de vele opofferingen en zorgvolle moeite aan onzen Broeder JOHANNES GOUDSBLOM, tijdens zyn smartvol lijden en by zyn afsterven betoond. Helder, 9 Jan. 1893. Namens Zwager, Zusters en verdere Familie: C. VAN DER BRUGGE. Wij ondergeteekenden verklaren volmondig, dat de onwelvoegelijke oneerbare woorden, toegevoegd aan C. v. d. KUIJL, geheel laster en onwaar zijn gesproken. F. SCHOÈFFELENBERGER. JB. SCHOEFFELENBERGER. De ondergeteekende waarschuwt ieder, geen crediet te verleenen aan, goederen te koopen of in pand te nemen van zijne Echtgenoote FRANCINA HOELANDT, wordende de door haar gemaakte schulden door den on dergeteekende niet betaald, noch de door haar gedane verkoop of inpandgeving erkend. NANNING DEKKER Teuniszoon, Timmerman a/d Marinewerf, te Helder, nabij de Schagenstraat. Afdeeling te Willemsoord. Algemeene Vergadering op DONDER DAG 12 JANUARI 1893, des avonds ten 7 ure in de Marine-Cantine. Punten van behandelingBespreking voorstel tot wijziging der Statuten. Verkiezen van Bestuursleden. Verkiezen van Afgevaardigden naar de Jaarlijksche Algemeene Vergadering. HET BESTUUR. Onderl. Ondersteuningsfonds Bestuursvergadering op DONDERDAG 12 JANUARI, 's avonds 8 uur. De leden worden attent gemaakt op Art. 2 van het Reglement. De Penningm. A. J. DE BUNJE. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKCRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiën en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 12 tot 3 uur. Nommers voor deelname worden WOENSDAG 11 JAN. a.s. aan 8e- hoeftigen uitgereikt, des avonds 6'A uur, ten huize van den heer DE COMMISSIE. Wordt gevraagd, een flinke BAKKERSJONGEN, liefst eenigszins met het vak bekend. Adres Bureau van dit Blad. Oevraaga Magazijn ,,DE ZON," Kanaalweg. Wordt gevraagd die met de wasch kan omgaan. Adres BINNENHAVEN No. 118. Wordt gevraagd: niet beneden de 16 jaar, die goed 't huis werk kan verrichten. Adres WESTSTRAAT 76. O evraagcL een fatsoenlijke Dienstbode, om dadelijk in dienst te treden; liefst van buiten. Adres Café REITSMA, Havenplein no. 12. Mevrouw UHUENBECK vraagt een ook genegen om huiswerk te verrichten. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Spreekuur tusschen 6 en 8 uur 's avonds. Grevraagd. die kan wasschen en koken. Goede get. Adres BERKHOUT en Co. Verloren: I paar nieuwe Stof fen Vrouwen PANTOFFELS. Terug te bezorgen bij E. C. KWIST, Molengracht.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2