't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Me. 9687. Woensdag 15 Febrnari 1893 21ste Jaargang. WerEeWereeiiipis: i 0. e. S. t W. NIEUW STIjil N G EN. BLANCA's GEHEIM, Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 86: In de afgeloopen week werd de jaarsverga dering van bovengemelde Vereeniging in Tivoli gehouden op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag avond. 't Steeds klimmende aantal leden maakt tegenwoordig drie avonden noodig, terwijl men in 't begin aan een en later aan twee genoeg had. De president, de heer P. H. Bos, opende met een korte toespraak, waarin hij de aan wezigen welkom heette en gaf daarna 't woord aan den secretaris, den hr. J. Groeneveld, aan wiens verslag we 't volgende ontleenen 't Ledental bedroeg een jaar geleden 712 en is nu gestegen tot 7Ö5. 't Hoofdbestuur, waarvan 2 leden door andere zyn vervangen, bestaat thans uit de hh. P. H. Bos, president, J. Meskes vice-president, J. Groeneveld lste en J. J. Roukens 2de se cretaris, C. Wondergem lste en D. de Vries 2de penningmeester en verder uit de leden H. D. van der Laag, M. H. Klerk, J. van Da len, A. J. Meeuwse, G. Oudyk en E. de Wyn. De commissie van Toezicht is samengesteld uit de hh. P. Meyneke, H. Kerkhof, W. Wil- lemse, W. J. Aggenbach Jz., K. Middelkamp en J. B. Berkeljon. 't Aantal deelhebbers aan de Spaar- en Voor- schotkas bedroeg 165 leden en 21 kinderen. Door de leden werd ingebracht f 2956,89 en teruggehaald f 226,82. Door de kinderen f 69,98 en teruggehaald f 28,13. Voorschotten werden verstrekt ten bedrage van f2331,50, waarvan teruggebracht f 2293,99 't tegoed bedraagt dus f 37.51. Aan renten en boeten werd ontvangen f99,70. De uitgaaf bedroeg f 45,10 zoodat er te ver deden overbleef f 54,60. De afdeeling Begrafenisfonds telt thans 3255 contribueerende leden. Er kwamen 19 sterf gevallen voor boven de 15 jaar, een van 8 tot 15 en 1 daar benedeD, benevens 25 van niet contribueerende leden. Uitgekeerd -werd f 1956 en voor rouw- en volgkoetsen werd betaald f 420,18. Met inbe grip van andere noodzakelijke posten bedroeg de totale uitgaaf 6494,13£. Voor mogelijke gevallen bij epidemiën heeft dit fonds een reservekas van ruim f 6000, dio zal opgevoerd worden tot f 10,000. Terugbetaald werd aan de deelhebbers f 4244,65 of 59°/0 der gestorte gelden. 't Ledental van 't Dragersfonds is thans gestegen tot 180. De ontvangst bedroeg f 110,57 de uitgaaf f 110,55 zoodat een saldo van 2 cent in kas blyft. In de reserve- kaa bevond zich f 35. 't Kraamvrouwenfonds telt 61 leden en 31 donateurs en donatrices. Ontvangst f 292,09 uitgaaf f270,46. In kas gebleven f 21,43. Verder dankte de Secretaris de leden vau 't Zangkoor «Oefening baart Vooruitgang* voor de opluistering der vergadering en meldde dat de bibliotheek, waarvan door velen ge bruik wordt gemaakt, uit 422 nummers be staat. Voor aanvulling houdt men zich aan bevolen. Tusschen de verschillende nummers van 't programma liet 't orkest zyne welluidende tonen ter opwekking hooren. Staat van ontvangst en uitgaaf. Kas der Vereeniging: Ontvangst f8100,67 Uitgaaf f3660,356 Batig slot f4440,316. Winkelontvangst f29069,206 Winst f 1457,696. Bakkery-ont- vangst f 40703,32 Winst 3690,23. Steen kolen-ontvangst f 7917,876Uitgaa f 7154,626 Winst f 763,25. Schoenmakers Door den hr. A. Visser, geleverd f 1479,80 Teruggave tegen 6% 1 78,78. Door den hr. A. Adriaanse geleverd f2870,59 Teruggave tegen 6% 172,53. Door den hr. R. de Cock geleverd f 707,73 Teruggave tegen 6% f42,46. De gcheele omzet bedraagt f 82748,52. u winst f 6204,64. Met een aansporing een nog ruimer gebruik te maken van de gelegenheid om zichzelf te bevoordeelen besloot de penningmeester zijn verslag. De Commissie van Toezicht bracht by monde van den hr. J. B. Berkeljon verslag uit, ver klaarde de boeken in de beste orde te hebben bevonden en wijdde een waardeerend woord aan 't gehouden beheer. Als bestuursleden waren de aftredenden her kozen, nl. de h.h. J. Groeneveld, D. de Vries, J. van Dalen en H. J. Meeuwsen, en als oommissie van toezicht de h.h. P. Meijneke en H. Kerkhof. De president bracht hulde aan den ijver van 't hoofdbestuur en sectiebesturen en dankte ook de leden der pers voor de getoonde be langstelling vervolgens werd door hem be sproken een onlangs in de /,H. en N. Ct.* voorgekomen ingezonden stuk, waarin werd aangespoord om de bestuursleden, die reeds zoolang in t gestoelte der eere* hadden ge zeten, do<y andere te vervangen, en wees op de laatstgehouden stemming, waaruit bleek dat verreweg 't meerendeel der leden bij ver nieuwing had getoond vertrouwen te stellen in de mannen, die reeds zoolang de zaken hebben bestuurd. Tot veraangenaming van den avond werden onder directie van den hr. Dol eenige zang nummers voorgedragen en ten slotte voerde men op 't blijspel «Parade op het Havenplein." HELDER, 14 Febr. 1893. De tooneelvoorsteiling, Zondagavond in Tivoli gegeven door de rederijkerskamer Wilhelmina," was vrij goed bezocht. Op gevoerd werden een paar bljjspeien en 't was merkbaar dat de leden der jeugdige vereeniging hun best hadden gedaan om goed voor den dag te komen. Zoowel in Een nieuwe manier van pof fen" als in »Weg met de Emancipatie," werd de lachlust opgewekt en mochten de spelers blijken van bijval inoogsten. Bij dit eerste optreden had »Wilhelmina" zich aan de liefdadigheid gewijd, daar de opbrengst der voorstelling moet strekken tot ondersteuning eener hulpbehoevende weduwe. Blijkens achterstaande aankondiging, zal de reeks der Volksbijeenkomsten in dit seizoen op a s. Vrij dagavond in Tivoli alhier worden voortgezet. Als sprekers zullen als dan optreden de heeren J. C. van Wijk, van Anna Paulowna en J. C. J. Graat. Vervolgens zal door leden van Helders Dilettanten-Club opgevoerd worden het blijspel: »De professor en zijne vrouw." Tot slot komt dan nog de opvoering van eene Pantomime. Meermalen is alhier de wensch verno men^ dat in deze gemeente een Hoogere Burgerschool mocht worden gesticht. Met het oog op de groote kosten, heeft men aan dien wensch geen gehoor verleend. Dezer dagen vernam men uit de nieuwsbladen, dat de ge meenteraden van Enkhuizen en Amesfoort bij den Minister van Binnenlandsche Zaken po gingen hadden aangewend om de Hoogere Burgerscholen, aldaar bestaande, door 't Ryk te doen overnemen. Op beide adressen van gelyke strekking werd afwjjzend geantwoord. Uit deze gevallen is de leering te trekken, dat het beter is, de dure H. B. Scholen niet te stichten, als men vooruit berekenen kan, dat de jaarlijksehe uitgaven daardoor al te zeer stygen. De te 's Gravenhage overleden kapi tein luitenant ter zee J. Haremaker, gebo ren te Medemblik 22 Mei 1843, begon zijn loopbaan bij de marine op 1 October 1858 als adelborst 3de klasse en diende sedert 16 Mei 1889 in zijnen tegenwoordigen rang. Deze hoofdofficier der zeemacht was, toen hij hier te lande in actieven dienst stond, o. a. geplaatst bij het korps torpe- disten, als lste officier aan boord van het wachtschip alhier, belast met het bevel over de instructiebrik «Castorc en later over de stoomkanonneerboot Havik* en commandant van het fregat >Evertsen.« Ook was hem opgedragen het verrichten van werkzaamheden voor de zeemilitie. Bij de zeemacht in Oost-Indië, alwaar hij o. a het stoomschip »Madura« com mandeerde, heeft hij zich onderscheiden in den oorlog tegen het Rijk van Atjeh, ter zake waarvan hij in 1874 benoemd werd tot ridder 4de klasse der Militaire Wil lemsorde. Een man, die met den trein naar den Helder moest en veel te vroeg aan het Centraal-station te Amsterdam geko men was, maakte het zich daar in de 3e klasse wachtkamer gemakkelijk. Hij ging in een hoekje op een bank zitten en viel weldra in slaap. Toen hij een poosje later wakker werd, deed hij de onaangename ontdekking, dat men hem zijn portemounaie met f 23 ontfutseld had. De Gymnastiek- en Exerc.-Ver. „Pro Patria", zal den 23sten dezer een buiten gewone feestelijke vergadering houden, met medewerking der heeren Polak en van een paar jonge dames. Amsterdam bij avond Bij avond zijn wederom een paar heeren op het Frederiksplein te Amsterdam aan gerand. Zij werden door een jonge vrouw aangesproken, die hen uitnoodigde mee te gaan en toen aan die invitatie niet vol daan werd, snelden twee mannelijke per sonen het vrouwmensch te hulp, blijkbaar met het doel om roof te plegen. Die hel pers kwamen echter thuis van een slechte markt en liepen een geducht pak slaag op. Wenschelijk ware het, dat de politie deze rooversbende, want aan het bestaan ervan behoeft nu niet langer getwijfeld te wor den, spoedig op het spoor kwam. Een diamanthandelaar te Amsterdam kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat hg een portefeuille met f 1000 bankpapier was kwijt geraakt hoe was hem een raadsel. Voor de rechtbank te Heeren veen heeft het hoofd der openbare school te Jubbenga terecht'gestaan, beschuldigd van beleediging van en verzet tegen de politie. Den lOen Januari was te Jubbega hard rijderij gehouden beklaagde was voorzitter der ijsclub, die dezen wedstrjjd hield. Des avonds bij de prijsuitdeeling ontstond on der het publiek oneenigheid, waarom de kasteleines de politie liet roepen, waarop de rijksveldwachter Scheidemans en de gemeente-veldwachter v. d. Brug versche nen, die het publiek kalmeerden. Op eens kwam bekl. uit de aangrenzende kamer de gelagkamer binnenstormen. Hij was zeer opgewonden en riep uit: «daar heb je de lui met gladde knoopen, die smeerlappen", terwijl hij meteen den rijksveldwachter een klap tegen het hoofd gaf. Ter terecht zitting verklaarde bekl. dat hij door het gebruik van sterken drank ontstemd over de onverschilligheid der politie tijdens de hardrijderij, des avonds in een toestand verkeerd had, grenzende aan krankzinnig heid. Hij gevoelde veel spijt over het ge beurde, de veldwachters waren altijd goede vrienden van hem geweest. Het O. M. eischte tegen hem een gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden. Uitspraak 16 dezer. Een juffrouw, die dezer dagen per spoor van Den Bosch naar Utrecht reisde, beleefde op die reis een aardig avontuurtje. Alleen gezeten in een coupé, zat zij half en half te dommelen, tot zij plotseling door een luid geraas werd opgeschrikt en zij vlak daarop twee vogels in haar gelaat voelde vliegen. Het waren een duif en een sperwer. Deze scheen de duif te hebben achtervolgd, zelfs nadat zij in den trein een schuilplaats was komen zoeken. Nau welijks echter had de sperwer gemerkt op welk een gevaarlijke plaats hij was ver zeild geraakt, of hij was in een oogwenk door het openstaande raampje verdwenen. De duif echter bleef meer dood dan levend in juffrouw's schoot liggen. De 103-jarige Betje Cohen, de op een na oudste ingezetene van Groningen, is overleden. Aanvaring in de Noordzee. Uit Vlissingen wordt gemeldEen ernstig ongeluk heeft in den nacht van Donderdag op Vrydag in de Noordzee tusschen Queensbo- rough en Vlissingen plaats gehad. Omstreeks 2 uur is de mailboot rPrins Hen drik,* van de Stoomvaartmaatschappij Vlis singenLonden in aanvaring gekomen met een Fransch schip, komende van Boulogne. De «Prins Hendrik* sneed de boot door midden. Dadelyk werden alle pogingen in het werk gesteld om de opvarenden te redden doch wegens de onstuimige zee en de duister nis ging dit met zeer veel moeite gepaard. Het Fransche schip zonk zoo snel weg dat het slechts met buitengewone krachtsinspaaning en levensgevaar gelukte den kapitein, den stuur man en zes matrozen te reddende vier an dere matrozen verdronken. Dit - jammerlijk tooneel duurde slechts vier minuten. Noch van het schip, noch van de per sonen die zich er op bevonden was toen iets meer te bespeuren. Blijkbaar waren zy in den slaap verrast, daar de geredden haast geen kleederen aan het lijf hadden. Treurig was het op het dek van de «Prins Hendrik. De Fransche kapitein weende als een kind en de andere geredden waren als verstomd. De passagiers van de mailboot, door den schok uit bun bed geslingerd, stormden eerst naar het dek in zinneloozeu angst, doch zoodra eïj vau den eersten schrik waren bekomen, weudden zij alles aan tor verpleging der ge redden. Zij namen de matrozen zelfs mede in de kajuit en boden hen ververschingen en droge kleederen aan. By aankomst te Vlissingen is door de ka piteins van deze noodlottige zeereis, waarbij vier menscheu het leven verloren, by de be voegde overheid aangifte gedaan. Onder de verongelukten bevondeD zich een vader en zoon laatstgenoemde maakte de reis voor het eerst mede. Omtrent deze ramp meldt de Middelb. Cou rant* nog, dat de aanvaring door de «Prins Hendrik" geschiedde midden in do Noordzee, dwars van Calais tusschen de vuurschepen «West Hinder" en «Tongue.* De Fransche viechsloep heet Jeanne Marie No. 1402* van Boulogne. Hoewel het sein vertoond werd dat de sloep voor hare netten lag, bleek het visschersvaar- tuig onder zeil te zijn, zoodat de aanvaring aan eigen nalatigheid der bemanning moet geweten worden. Toen de aanvaring geschiedde, was het helder vurenzicht: de commandant en de 2de-officier bevonden zich op de brug der mailboot en de gewone uitkijk van twee man was vooruit. De mailboot zelve bekwam geen schade. Te Leipzig heeft in de restauratie Schoffer een hevige brand gewoed. Het gebouw, dat een nauwe ingang heeft, was vol gasten. Zes bezoekers kwamen in de vlammen om en drie kregen ernstige ver wondingen. New-York, 10 Febr. Een brand ver woestte een krankzinnigengesticht bij Dover (New Hampshire). Vier-en-veertig ver- m kwamen in de vlammen om. Correspondentiepartij tusschen H. S. te Hel der en de Arnhemsohe Sohaakvereeniging. Wit (Arnhem). Zwart (Helder) 2 6R d3—f5 27 T dld8f Kb8—a7 28. h2hS Stand der partij na den 28sten zet van wit. Helder. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen naar Nederlandsch Oost- en West-Indië en naar de buitenlandsche havenplaatsen, waarheen, voor zoover ons bekend is, oorlogsschepen der Koninklyke Nederlandsche Marine van bier vertrokken zyn. Naar Oost-lndli: Verwndingt vng. Datum der tar poet-bezorg. 24 Feb 17 21 17 24 ISMrt. Tijdet. d.laat. boal.ab Poetk 7.1 B 'sav. 7.15ar. 12.S0 'e nam. 12.80'e nam. 7.15 ar. 8.45 'amor. 8.45 'amor. 22 Fob.l 7.16'aar. 16 18.30'anam. p. zeepost ria Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p. Fransche mail viaMaraoille p. Engelsche mail via Brindisi p. Dnitaohe mail via Brindisi Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam.1 22 Feb.l 7.15 'eav. p. mail over Engeland. 27 7.15'eav. p. mail via St. Nazaire. 7 Mrtj 7.15'aar. Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Euatatius en Saba p. zeepost via Amsterdam, p. mail via Soutliampton Naar Hr. Ma. «Van Speyk" te St. Vinoent: vla Lissabon, 23 Februari 3.30 's namiddags (aan komst der mail te St. Vincent 5 Maart). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van af 9 tot en met 11 Feb. 1893. ONDERTROUWD: A. L. van der Ham, torpedist b/d. Marine en G. Strikker. PGrande werkmau en N. Schagen. GETROUWD: J. C. de Kok en M. Kas- telijn. P. Gerritsen en A. de Groot. BEVALLENM. P. C. Monnickman— Piek, d. C. J. W. Liphuijsenvan Geenhuy- 8en d. A. van ZwyndrechtvanWiDgerden d. BEWERKT DO O* AM O. 61) Charles keek haar over de tafel eens aan op de manier van iemand, die een vreemd voorwerp eens nauwkeurig bekykt, en zei toen koel Ik meende, dat gravin Norton onmogelijk nog schooner kon worden, maar ik beken myn dwaling. Aangezien het ons mannen echter slechts zelden geoorloofd is onze gedachten op dit punt uit te spreken, is het maar beter, dat ik zwyg Toen de maaltyd was afgeloopen, drong Beatrice by Bertha aan, dat ze een lied zou zingen. Zy voldeed aan het verzoek en nam plaats voor de piano, die de familie Stuart in huur had. «Je stem is ook mooier geworden," merkte Beatrice na eenige liedoren op. «Zing nu die Duitsche liederen nog eens, die Charles zoo gaarne hoorde, wil je en ter zyde wierp zy haar broeder een dartel plagenden blik toe, dien deze echter koeltjes opnam. Hij haalde de schouders op en zei »Je weet immers volstrekt niet, of die her inneringen aan het verledene mevrouw de gra vin wel aangenaam zyn." ^Telkens weer dat «gravin*Waarom noemde hy haar niet bij haar voornaam Waarom liet by haar telkens dat verschil in stand gevoelen Bertha stond op om afscheid te nemen. Beatrice sprak nog van bly ven, maar haar be sluit stond vast. Charles mengde zich daar niet in. Wil je, dat Charles een rijtuig voor je be stelt Of wil je te voet gaan vroeg Beatrice. «Gravin Norton gaat te voet!» sprak Charles onverwacht. «Het is een mooie avond, ik zal haar wel naar huis geleiden Zy beefde toen zy die woorden hoorde. Wel dra was ze gekleed en weder verliet zij met hem het buis, evenals vroeger wel gebeurd was. Haar band rustte op zijn arm, dat maakte haar reeds gelukkig. «Ach," sprak ze, «wat is hier alles weinig veranderd Die straten hier in New-York, die bekende gezichten en gijHet is, of ik gisteren Sandypoint heb verlaten, en of je me nu eens meeneemt om rond te kijken Hij keek haar eens van ter zijde aan. «Sandypoint," herhaalde hij. «Bertha, weet je nog, wat ik je toen gezegd heb Heb je nooit gewenscht, dat ik toen maar alleen naar New-York teruggekeerd ware?" «Neen, dat heb ik nooit gewenscht !a ant woordde zy openhartig. «Nooit heb ik verwijten gericht dan tot mezelve. Aan mezelve heb ik het ongeluk van mijn leven te wijten. Ik heb er voor geboet, maar ik heb het overleefd!* «Het doet me genoegen dit te hoorenIk heb me daar dikwijls bezorgd over gemaakt. Dit was ook de reden, waarom ik je naar het hotel wilde geleiden ik wilde uit je eigen mond vernemen, of je my eenig verwijt ervan maakte en dan ook wilde ik af scheid van je nemen.* «Afscheid nemen vroeg zij, verbleekende.' ,Ja, autwoordde hy, «en thans voor altijd, onze wegen gaan ver uit elkander. Ik heb een betrekking in St. Louis gekregen en vertrek morgen daarheen. Het is een mooie betrekking, niet alleen om de goede betaling, maar ook om het groote vertrouwen, dat in mij gesteld wordt. Met Kerstmis kom ik nog even hier. Je weet natuurlijk wel waarom dat zal Beatrice wel verteld hebben I" Zij dacht op dat oogenblik zoo weinig aan haar nicht, zij hing zoo geheel aan zijn lippen, omdat zijn slem haar als muziek in de ooren klonk, dat zy de bedoeling van zijn woorden volstrekt niet begreep. «Je zuster heeft me er niets van gezegd,* antwoordde ze eindelyk. «Niet? Heeft Beatrice dat groote geheim niet uitgebazuind? Wat een wonder! Nu, het is spoedig gezegd Ik kom terug voor de trouw partij. In dien tijd zal ik te St. Louis wel een woning gemakkelijk voor ons inrichtenMama gaat natuurlijk met my mee Nog altijd erd Bertha door haar gedachten zoo beziggehouden, dat zij de ware bedoeling van zijn woorden niet begreep. «Onze trouw partij.Daarmee bedoelde hy zeker zichzelven en dat meisjeEen woning inrichten Voor wie Voor Stella Seton Veel had zij reeds in het leven geleden, maar nog nooit zoo zwaar als nu. Er verliep langer dan een minnut voor zij kon antwoordeD. «Ik wensch je van harte geluk, Charles!" sprak ze. Haar stem klonk zoo onvast, dat Charles haar verwonderd aankeek en zijn stap inhield. «Ja,« zei hij, »het is zoo het gebruik, by een trouwparty een gelukwensch uit te spre ken. Zy heeft werkelijk getoond een moedige, beste meid te zyu. En wat zijn de plannou van gravin Norton Zij waren niet ver meer van het hotel. »Mag ik vragen, of u nog lang denkt te blyven «Ik vertrok morgen in de vroegte," ant woordde zy dof. Zy stonden nu voor het hotel. Al vaster klemde ze zich aan zijn arm als een drenkeling, die een plank grijpt om zich te redden. «Wij zyn er,« sprak hij ongedwongen. «Het bevrijdt me van een zwaren last, dat je my vryspreekt van alle schuld aau je ongeluk." fHoe zou ik je ooit iets verwijten, Charles Al was er nog zooveel gebeurd «Dan dank ik het toeval, waardoor ik je ontmoet heb. Het doet me goed te weten, dat je rijk en gelukkig bent en dat je een schit terende toekomst wacht.* Hy greep haar hand, drukte die hartelyk en besloot«God bewaar je, als wij elkaar nooit wederzien, en vaarwel, Bertha Toen las hij in haar diep treurige oogen de waarheid. Zy beminde hemnogaliyd. Er ging hem een glooiende pyl door het hart. Een voetganger liep hen bijna tegen het lijf. Dat deed hen bedenken, dat ze op straat ston den en de aandacht der voorbijgangers trokken. «Vaarwelsprak by nogmaals. Krampach tig drukte hy haar hand, liet ze op eens los en ging heen met de woorden«Vaarwel, Bertha, voor eeuwig 1* Zij sprak geen woord om hem terug te hou den hij ging heen. Maar zij kon niet spre ken, zy stond als vastgenageld aan den grond. Zij zag hem uit haar oog verdwijnen, haar laatste sprankje hoop vervloog. Met hem ver dween haar levensgeluk Het was voorby alles, alles! Ongeveer een week later was Charles Sta art in zijn nieuwe betrekking. Zijn bezigheden listen hem weinig tijd tot overdenkingen, of schoon Bertha's beeld hem telkens voor den geest zweefde. Dod zesden dag van zyn verblijf te St. Louis ontving hij een telegram uit New-York. Wat was er gebeurd Hy scheurde den omslag open en las: «New-York, 28 October 1870. «Bertha is stervende geen hoop meer. Kom dadelijk hier. Beatrice." XLI. Als wezenloos staarde Charles naar die JobstydingBertha stervende Dat beroofde hem bjjna van zyn verstand. En tegelykertyd zag hij in, dat zyn onverschilligheid slechts valsch was geweest, niets dan trots, gekwetste ijdelheid en kleingeestige wraak, die in rook vervloog, nu hij Bertha zou moeten verliezen 1 De oude liefde sluimerde in hemna greep ze zijn hart met grooter geweld aan. Zou h^j Bertha moeten verliezen t O. neendat mocht, dat kon niet zijn 1 (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1