«'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. jfo. 2096. Zaterdag 18 Maart 1893. 21ste Jaargang. KALENDER DER WEES. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." 6). Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36; Opkomst der Zon 6 u. 7 m. Onderg. 6 u. 10 m. MAART, (Lentemaand, 31 dagen.) Zondag 19 Passie-Zondag. Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 Vrijdag 24 Eerste Kwartier. Zaterdag 25 Maria-Boodschap. HELDER, 17 Maart 1893. Jl. Woensdagavond werd onder presidium van den heer C. D. Zur Mühlen in het lokaal Tivoli de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van Contribuanten aan het Fonds tot ondersteuning, ter aanmoediging van red ders van schipbreukelingen. Aan het door den secretaris samengestelde verslag over 1892, ontleenen wij de volgende bijzonderheden Groote belangrijks gebeurtenissen, waarbij het Bestuur handelend zou moeten optreden, had den niet plaats. Aan een redder van schip breukelingen, die daarbij een ongesteldheid had opgedaan, werd een gratificatie van f 25 toe gestaan. De pogingen, aangewend om de redders bü zeerampen tegen ongevallen te verzekeren, waren, ondanks de door het Be stuur aangewende pogingen, afgestait bij den eisch dat de geheele combinatie van redding- stations hier te lande daarin moest worden op genomen. Van de toetreding eener plaatselijke instelling als het Heldersche Fonds kon dns wel geen sprake zyn. Met innig leedwezen werd vermeld het ontvreemden van twee ofter- bnssen met hunnen inhoud te Amsterdam. De eene geplaatst in het Zeemanshuis aldaar, de andere in de Zeil- en Roeivereeniging «For- tuna." Melding werd gemaakt van 't over lijden van een der beide Eere-voorzitters, den Vice-Admiraal- C. H. Bogaert en van zijne vervanging door den Schout-bij-nacht C. E. Uhlonbeck, die deze benoeming welwillend heeft aanvaard. De ontvangsten, waaronder aan contributiën f286.15 en als opbrengst der offerbussen f 173.33®, hadden bedragen f476.34®, de uitgaven, waaronder f 390 in de Nuts-spaar- bank belegd, f 465.96, saldo 10.38®. Op verschillende boekjes is thans, ten name van het Fonds, by de genoemde Spaarbank inge schreven de som van f 2423.57. De vergadering hechtte hare onverdeelde goedkenring aan het Jaarverslag en aan de re kening en verantwoording van den Penning meester, den heer W. Bakker Wz., wien door den Voorzitter een woord van dank werd toe gebracht. Als lid van het Dag. Best. werd herkozen de heer Bakker en gekozen de heer S. W. Stooker. Op voorstel van laatstge noemde, werd besloten, om in 't vervolg, bij zeerampen, ook wanneer de schipbreukelingen worden gered door personen, die niet van het materiëel der N. en Z.-hollandsche Redding- Maatschappy gebruik maken, pogingen aan te wenden, oip voor die redders de welverdiende belooningen te verwerven. Met een opwekkend woord, werd door den President deze jaarvergadering gesloten. K Mejuffrouw M. E. Louws—Siebes, alhier, heeft Dinsdag te Utrecht met goed gevolg examen afgelegd in de nuttige hand werken. Thans nu bijna ieder een courant leest, byna elk vak zijn eigen orgaan bezit, kunnen we ons moeielyk voorstellen hoe onze groot vaders en grootmoeders het in hun jeugd maakten. Zij toch ook waren begeerig te weten wat er in stad en land en verder in 't overige deel der wereld merkwaardigs gebeurde en wilden aan hunne nieuws- of weetgierigheid voldoening geven, 't Lezen van couranten was echter lang niet algemeen, en wie er een dagblad op na hield, mocht gerust onder de deftige lieden gerangschikt worden. In de begeerte onder de mindere burgers en plattelandbewoners om op de hoogte des tijds te zyn werd eenigermate voor zien door de Amsterdamsche firma Wed. Kok geb. Van Kolm, Tuinstraat, die wekelijks een blaadje uitgaf voor den geringen prijs van een paar centen, Waarin men tal van belang wekkende gebeurtenissen kon lezen. Dat blaadje werd onder den titel van de «Reizende Nieuwsbod e", zoowel in de volksbuurten der hoofdstad als in de meest afgelegen dorpen verspreid en die Bode, aan 't hoofd van 't blaadje voorgesteld door een ruiter te paard, vond overal een gunstig onthaal. Met de grootste belangstelling lazen de boeren in Groningen of Zeeland de nieuwtjes, hoofdzakelijk in Amsterdam gebeurd, waar ze kind nog kraai kenden, als bijv. //van een overreden kind een uitgebroken brand een oude vrouw, die met haar vuurtest van de trappen was gevallen een man die zijn vrouw op een pak slaag had getracteerd" en derge lijke curiositeiten. Kon er een „verschrikkelijke moordin vermeld worden, dan was er alle reden om de oplaag te vermeerderen, daar 't blaadje in zulk een geval een buitengewonen aftrek vond. Helaas, evengoed als „De oprechte Haar lemmer,® moest de »Rei*endo Nieuwsbode® on dervinden, dat de journalistiek een nieuwe phase was ingetreden. Tal van algemeene en lokale nieuwspapieren drongen de „Nieuws bode® naar den achtergrond en deden hem de waarheid der oude spreuk gevoelen »3ic tran sit gloria mnndi.« Menigeen dacht reeds, waaronder ook wij, dat de .Reizende Nieuwsbodea aan ouderdom en verval van krachteu gestorven was, toen we, een paar dagen geleden, verrast werden door een exemplaar van dat blaadje, nu tot een blad van 8 pagina's vergroot, en we aan 't hoofd daarvan lazenUitgevers gebr. De Grauw, Ouderkerk by Amsterdam, 104e jaar gang. •De Nieuwsbode,' thans in een modern pak gestoken, rijdt weer lustig 't land door en zal, ook in 't nieuwe kleed, zyn best doen om zijn oude renommée te handhaven. We wenschen hem goed succes Moordaanslag. Voor een der pestholen van Amsterdam, een zoogenaamd café met vrouwelijke bedienden op den O.Z. Voorburgwal bij de Koestraat, ge naamd „Stadt Barmen," had Maandagavond een bloedig tafereel plaats. Een viertal jon gelieden, blijkens hun kleediDg arbeiders, wa ren er binnengegaan en hadden er vertering gemaakt. Toen het op betalen aankwam, rees er verschil tusschen hen en de kasteleines, over het verschuldigd bedrag. De knapen, want meer dan groote jongens waren het niet, maakcen van hun overmacht gebruik en verwijderden zich, schertsend over de bedreiging der waar din, dat zij een geladen revolver op hen zou lossen, als zij niet betaalden, wat zy schuldig waren. Plotseling zagen nu eenige voorbijgangers een vechtenden troep op straat. Er knalden achtereen vijf schoten en een meusch lag op den hoek der Bethaniestraat in zijn bloed te wentelen. Een der jongelieden was door de waardin, die achtereenvolgens al haar patronen verschoot, op verschillende plaatsen getroffen, terwyl een ander een schampschot aan den pols kreeg. Onder een onbeschrijfelijk tumult liep de buurt te hoop, maar de schuldigen hadden zich inmiddels in hun huis teruggetrokken. Het pu bliek drong op en ware de politie niet bijtijds gekomen, er zou door de verontwaardigde bu ren kort recht zyn gedaaa. Thans werd de ernstig gewonde jonge man voorloopig op een stoep gelegd en gewasschen, terwyl om een brancard gezonden werd naar het Gasthuis. Do politie drong het huis bin nen en verscheen weldra met de daderes, een klein maar brutaal vrouwspersoon, nog geen 30 jaar oud, op stföat. Reeds waren heel wat vuisten en nagels gereed, maar nNiks uitha len hoor' klonk het waarschuwend uit den mond der agenten, die het wijf op een drafje naar de Hal brachten. Even te voren was de getroffene naar het Gasthuis gebracht, waar zyn toestand buiten verwachting niet hopeloos werd bevonden. De instructie werd onmiddel lijk aangevangen. De raad der gemeente Schagen be noemde tot gemeente-geneesheer aldaar, den heer A. C. Melchior te Noordwolde. Woensdagochtend is in het Noord zeekanaal drijvende gevonden het lijk van J. de Nys, den spoorwegarbeider die omge komen is bij de ramp op 3 Februari te Yelsen. Het lijk was nog onbeschadigd. Donderdag werd het ter aarde besteld. De leden van de afdeeling Nieuw- olda van den Sociaal-democratiscben Bond hebben zoo wordt aan de »N. R. C." medegedeeld besloten in geval van brand, eenvoudig toe te zien en niet meer de behulpzame hand te bieden. Naar wij vernemen, bestaan er plan nen, om de duinen in de omgeving van Alkmaar niet dennen te beplanten. De leiding van die beplanting is door den minister van waterstaat opgedragen aan de Nederlandsche Heide-Maatschappij. Ten einde een plaats te bepalen, waar met de aanplanting een begin kan worden ge maakt, is in de vorige week reeds door den voorzitter der Maatschappij, den heer A. J. Blydenstein, en den directeur een opneming van het terrein gedaan. In de zitting van de arrond.-recht- bank te Amsterdam is door het O. M. tegen Willem Sligting wegens opruiing geëischt de veroordeeling tot een jaar ge vangenis en de kosten van het geding. De toegevoegde verdediger, mr. C. A. Cosman, achtte de zaak niet voldoende bewezen en concludeerde tot vrijspraak. Ook vroeg hij ontslag uit de preventieve hechtenis. Tot dit laatste werd door de rechtbank besloten. De Duitsche barones, Maandag op verzoek -der Duitsche regeering ter uitle vering te 's Gravenhage aangehouden, be vond zich reeds sedert 2 Februari met twee zonen, Duitsche officieren, in de residentie. Zij wordt beschuldigd van poging tot oplichting tot een bedrag van 280.000 mark hypotheek, gegeven op goederen die zy niet bezit. In een weiland onder Vleuten, nabij Utreeht, werd Zondag door een buitenman een kievitsnest met drie eieren gevonden Het boertje bad een goed daggeld, daar hij het gevondene te Utrecht dadelijk ver kocht voor één gulden per stuk. Nabij de Deelsbrug onder Akkrum is Dinsdagmiddag op den trein, welke des middags om halftwee van Leeuwarden te Heerenveen aankomt, een schot gelost. Een kogel vloog door het raampje van een coupé 3de klasse. De majoor der Rijks-veld wacht De Jong, de- brigadier Godschalk, beiden van Heerenveen, en vier reizigers zaten er in, doch niemand werd getroffen. De beide Rijksveldwachters hadden de drie ar beiders uit Appelsga, die ieder tot 15 maan den gevangenisstraf waren veroordeeld en van dat vonnis in hooger beroep zyn ge komen, naar Leeuwarden overgebracht. De politie is op onderzoek uitgegaan. Men had in de richting van het schot in de verte twee mannen gezien. Te '8 Gravenhage is plotseling over leden de heer J. P. Hofstede, hoofd-direc- teur der posterijen en der telegraphie. Door zijn krachtig initiatief zyn beide takken van staatsdienst sterk ontwikkeld en is het internationaal verkeer uitgebreid. Hy ver tegenwoordigde Nederland steeds op'post- en telegraphie-congressen waar zyn woord veel invloed had, o. a. bij bet tot stand komen der »Union Postale.* Hij was in 1822 geboren en sedert 1864 hoofd-direeteur der posterijen en tele graphie. In de zitting van den Hoogen Raad concludeerde de advocaat-generaal, mr. Patijn, tot verwerping van het cassatiebe roep van den Groningschen politie-com- missaris. tegen zyn veroordeeling door het Hof te Leeuwarden, tot één maand gevan genisstraf wegens het aannemen van giften voor het verschaffen van plaats op de kermis te Groningen aan kermisreizigers. Met betrekking tot de bewering, dat uit het veroordeelend arrest niet blykt, dat de kermisreizigers met het geven van giften de bedoeling hadden om den beklaagde te bewegen in zyn betrekking iets te doen of na te laten, achtte hij het voldoende dat, gelijk het hof feitelijk beslist, de be klaagde hebbe geweten, dat de giften hem met gemeld doel worden verstrekt. Ook de bewering, dat de dagvaarding niet inhoudt, dat bekl. de ten laste gelegde feiten pleegde in zyn hoedanigheid van politie-ambtenaar, achtte adv.-generaal onaannemelijk, terwyl hij zich ten slotte ook, voor wat de derde grief (dat is aangenomen dat bekl. in zijne voormelde boedanigheid handelde en werk zaam was, terwyl hem de opdracht tot de door hem vereisebte werkzaamheden niet door den burgemeester als uitsluitend hoofd der politie was gegeven) betreft, vereenigde met 's Hofs arrest, waarin z. i. deze grief wordt nedergelegd. Men herinnert zich de zaak van den gewezen O.-I. militair Bossart, aan wien tengevolge eener administratieve vergissing pensioen werd onthouden, en voor wien de Tweede Kamer, toen hij zich tot haar wendde, krachtige redenen van billijkheid pleitte, maar die juist overleden was toen zijn recht werd erkend en het onrecht hersteld. Naar de •Haagsche Crt." verneemt, heeft het Departement van koloniën het gebeurde nu schitterend goedgemaaktaan de weduwe B. is nl. op haar verzoek om een gratificatie, toegekend de som van f 1925, d. i. het volle bedrag van het pen sioen, dat haar man had moeten missen. Door sterrekundigen van verschil lende landen worden toebereidselen ge maakt om de zonsverduistering van 16 April de laatste in deze eeuw zoo nauwkeurig mogelijk waar te nemen. Een Engelsche expeditie is reeds op weg naar Brazilië, en eerstdaags gaat er een tweede naar Senegambië. Er vertrekt ook een Fransche expeditie naar Senegambië en een Amerikaansche gaat naar Chili en Peru. De zonsverduistering zal buitengewoon lang duren in Brazilië 4 min. 43 sec., zoodat er ruim tijd is voor photographische opnemingen. Daarenboven kan men in Chili en Senegambië bijna vast rekenen op een onbewolkten hemel, en ook in Bra zilië is daar wel kans op. Bij den grooten brand te Boston zyn» volgens nadere berichten, zes menschen om het leven gekomen. Onder de 30 zwaar gewonden zyn 15 werksters van de Singer- naaimachinefabriek, die op een bovenver dieping bezig waren en in haar angst naar beneden sprongen, op straat. Ver- scheidenen van liaar liggen zeer bedenkelijk. Vijf brandweermannen, die op een dak door de vlammen werden ingesloten, spron gen ook naar beneden en werden door den val deerlijk gewond. De brand heeft een vierkant blok hui zen verwoest, welke na den grooten brand van 1889 werden gebouwd. De schade moet 4l/3 millioen dollars (f11,250,000) bedragen. Te Karlsbad heeft een ernstig onge luk plaats gehad. Een huis dat in aan bouw was in de Sprudelstrasse stortte in, zoodat alle werklieden onder de puinhoopen werden bedolveu. Tot dusver zyn reeds de lijken van 7 werklieden opgedolven. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen Naar Oost-I ndi5: Verzendingsweg. Datum der ter Tijdat. d.laat. post-buzorg. busl.uh Poatk p. zeepost vin Amsterdam. 24 Mrt. p. zeepost via Rotterdam .17 en 31 w p. llollandsche mail via Geuna 21 u p. Holl. mail via Marscille j 28 p. Fransche tnnil viaMarseille i 17 en 31 p. Engelsche mail via Brindisi 24 p. Duitsche mail via Brindisi I 10 Apr. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam1 p. mail over Engeland p. mail via St. Nazaire. Naar CuraQao, Bonaire en St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam, p. mail via Engeland 7.15 's av. 7.15 av. 12.80 nam- 12.80'«nam- 7.15's av. 8.45 mor. 8,45 mor. 29 Mrt.| 7.15'»av. 27 7.16'sav. 7ApriL| 7.16'aav. Aruba, St. Martin, 5 Apr.1 7.15 'a av. 21 Mrt. 12.80'snam. Naar Hr. Ms. „Van Speyk" te Ireland-lsland Bermuda)via Queenstown, 24 Maart 12.30 's namiddags (aankomst der mail te Iroland- Island (Bermuda) 10 April). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 13 tot en met 15 Maart 1893. ONDERTROUWD:) p GETROUWD: j Ueöne* BEVALLEN J. M. Veen—Bosch, d. M. SchrierIitgelse, z. C. HeijboerVerberne, z. P. Potde Vries, z. A. C. v. d. SpekVer stegen, d. M. Bakker-^-Geas, d. F. Kort Houtkoop, d. M. VrugtmanHenning, d. G. van den BorgHondje, z. M. de Klerk Oostendorp, d. G. v. d. BruggeKlein, d. E. BergmannVlam, d. OVERLEDEN J. de Groot, 4 jaar. J. C. Holl, 6 maanden. N. Schouten, weduwe van P. de Bruin, 67 jaar, 1 onbekend manspersoon. 1 levenloos aangegeven. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 8 tot 14 dozer. ONDERTROUWDG. A. Janssen en N. Zegel. W. Vlas en N. Hemelrijk. GETROUWD: S. Bethlehem en D. Dyker. GEBORENReyer Cornelis, z v. C. Eel- man en C. Daalder. Jannetje, d. v. B. Dros en T. Eelman. Hillegonda Adriana Chrislina, d, v. C. Zoetelief en M. A. S. H. Vinke. Jannetje, d. v. S. Timmer en M. Kalis. OVERLEDEN: A. Koorn, 59jaren,wedu we van A. Koopman. Elisabeth Rcuzenaar, 1 jaar, d. v. M. J. Reuzenaar en C. Halsema. BEWERKT DOOR AM O. Uit ieder woord bemerkte ik, dat hem nog duidelyk voor den geest stond, wat hij gezien bad, en als een schuldige, dat was ik.... •Daar kom ik tegen op, viel de baron haar in de reden, »maar ga voort." «Als eon schuldige sloop ik weg. Spoedig daarna kwam de dokter. Ik bracht hem bij den ziekedeze liet zich onderzoeken en een recept voorschrijven en sprak ondertusschen vriendelyk mot my. De dokter vertrokde voorgeschreven drank deed zijn werking en de zieke verviel in een rustigen slaap. Ik ging naar myn kamer, die slechts door een portière van de zyne gescheiden was, en begaf me ook ter ruste. Tegen den morgen ontwaakte ik door een roode schemering voor mijn oogen, die verdween zoodra ik de oogen opende. Waar schijnlijk had de graaf met een kaars in myn bed gelicht om te zien of ik sliep. Ik hoorde zachte schreden in de aangrenzende kamer, en meende tnsschen de vouwen der portière door een vlam te zien flikkeren. In groote on gerustheid Btond ik op en sloop naar de portière. Tnsschen de plooien door zie ik dat de graaf een geschrift aan de kaars aansteekt en toen in den haard werpt. Hij zet het licht op den schoorsteenmantel, gaat in een leunstoel zitten en wacht tot het papier geheel verbrand is. Bliksemsnel begreep ik alleshet geschrift, dat daar verbrandde, beduidde voor mij vyf millioen, dat papier was het testament van een stervende." Minona Is het mogelijk Heeft hij zich zoo gewroken En welke bewijzen heb je «Luister verder. Ik bleef rustig verscholen alsof het de onverschilligste zaak der wereld gold. En na zag ik het volgendeHij stODd op, nam het licht en sloop zacht naar de schryf- tafel. Hij nam een blad papier, schreef onge veer tien minuten, vouwde het papier dicht, verzegelde het en sloot het weg op dezelfde plaats waar het testament gelegen had. Toen ging hij stil weer te bed en zonk met een zucht in de kussens.' Hier hield zy een oogenblik op, en hield de hand voor de oogen, alsof zij haar tranen wilde bedwingen. „Nu volgt een akelig oogenblik, waar ik niet gaarne aan denk,' vervolgde zij. »Laten wy daar over heenstappen. Twee uren later was de graaf dood." «Stierf hij by zijn volle bewustzyn «Neen." „En wie was by hem •Niemand dan ik.® «Die gunstige omstandigheid zal je niet on gebruikt hebben gelaten. „Natuurlijk dacht ik aan myn eigen belan gen. Ik opende het vakje in de schryftafel.i •En het papier, dat de graaf dien nacht verzegelde „Dat heb ik in handen." „Bevat het zijn testament «Zoo luidt het opschrift van den omslag.' „En de inhoud? Heb je den omslag geopend?" «De inhoud bevat mijn ontervingik word weggezonden met een jaargeld van tienduizend gulden. •Dat papier kan verdwijnen." «Tot heden denkt het gerecht, dat dit het geval is. Dan krijg ik de tweemaal honderd duizend galden, dio de graaf my vóór het hu welijk als bruidschat heeft te goed laten schrijven." •HmDat zou een vergoeding wezen voor de tienduizend gulden 'sjaars, volgens het tes tament." •Juist.® „Wil je me dat papier eens laten zien «Dadelyk De gravin opende een vakje van haar schryf- tafel, die ineen hoek van het boudoir stond, nam daaruit een cassette en nam daaruit een ver zegelden omslag. „De omslag is nog verzegeld,' zeide de baron verrast. „Maar de zijkant is opengesneden. Hier is het document. Lees het maar eens." De baron las het volgende: Dit is myn laatste wil. I. Op het oogenblik, dat ik mij voorbereid op den dood, denk ik met smart aan myn kind, waar naar ik zoo lang te vergeefs heb laten zoeken. Ik welke omstandigheden dit kind ook verkeeren moge, ik vermaak daaraan mijn ge heele vermogen, met uitzondering van het stam goed en van het kapitaal voor de later te noemen legaten. In een geheim vak van mijn schrijttafel zal men nadere aanwijzingen om trent dit kind vinden, dat in Juli 1859 gebo ren werd en dus nu 20 jaar oud moet zijn. In datzelfde geheime vak zijn ook nog familie papieren en oenige aanteekeningen over den oorlog van 1859. Hy, die het spoor van mijn kind vindt en zyn afkomst kan bewijzen uit mijn verbinding met de moeder, Louise Kocb, die by de geboorte stierf, moet een vergoeding van twintigduizend gulden uit myn nalaten schap ontvangon. II. Indien mijn kind niet meer leeft, of bin nen een jaar na mijn dood niet gevonden is, vervalt bovenbedoelde erfenis voor de helft aan de stad Weenon, voor de andere helft aan de stad Brünn, om daarmede inrichtingen van weldadigheid te ondersteunen. III. Voor mijn vrouw Minona, geboren von Bjela Ferrari, wordt een rente van tienduizend gulden 's jaars vastgezet, uit te betalen op den tweeden Januari van elk jaar. IV. De erfgenamen, onder I en II genoemd, hebben voor mijne 'bedienden te zorgen, zoo- dat ze myn nagedachtenis dankbaar in eere houden. Aan myn kamerdienaar Jacob Sallai vermaak ik een rente van duizend gulden 'sjaars. Aldus eigenhandig opgemaakt, kort voor myn dood, nog geheel helder van vorstand, doch niet meer in staat om de hulp van een no taris in te roepen. Myn ziel zy God genadig! Kasteel Windeck, 19 Januari 1878. Michael graaf Czerny. »Nu, wat zegje er van?" vroeg de gravin, nadat de baron het stuk tweemaal gelezen had, De baron zweeg nog steeds toen antwoordde hij met een wedervraag: VreemdWat is dat voor een kind, waarvan hier gesproken wordt „Ik weet het niet, ik heb er nooit van ge hoord. Ik herinnor me slechts een paar woor den van eon oude dienstbode, die me moer zou kunnen vertellen, maar ze is dood. Ze vertelde me eens, dat de graaf zooveel van me hield, omdat ik bij hem de plaats innam van een kind, dat hy verloren had.® •Een kind, dat in 1859 geboren werd, dus een kind uit zijn tweede huwelyk?' rNeon, zijn tweede vrouw heeft nooit een kind gehad. Hij was slechts twee jaar met haar getrouwd. Na zijn terugkeer uit den veld tocht vond hy haar lydende en ze is daarvan niet hersteld." „Het kind, dat op raadselachtige wyze voor den graaf verloren ging, was dus de vracht van ccn onwettige genegenheid. Hm, dat is een vreemde zaak. Maar de nadere ophelde ringen zyn te vinden in de papieren, die ge borgen zijn in het geheime vak van do schryf- tafel. Heb je dat geheime vak geopend Menig uur van den nacht-heb ik er naar gezocht, maar ik heb niets gevonden." •Je had een meubelmaker te hulp moeten roepen.® „Ik wilde niemand in myn vertrouwen nemen." (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1