't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL No. 2097. Woensdag 22 Maart 1893. 21ste Jaargang. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 42. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." HELDER, 21 Maart 1893. Vrijdagavond was de groote zaal van Tivoli stampvol. Geen wonder, want 't was de laatste volksbijeenkomst in dit winter seizoen en 't zou een buitengewoon genot rijke avond worden. De Onderofficiers- vereeniging Vaderland en Oranje" voerde ten tooneele Lichtvaardig oordeel," een stuk dat flink en degelijk werd afgespeeld en de aandaeht onafgebroken bezig hield. Daarna kwam de Scherm- en Gymnaatiek- vereeniging »Oefening kweekt Kunst" voor met een goed samengesteld programma, dat onder leiding van den heer H. J. See- boldt kranig werd afgewerkt't nummer Groeptn en Apotheose maakte een aangrij penden indruk. Zoowel bij 't tooneelspel als bij de werkzaamheden van >0. k. K." werd herhaaldelijk daverend geapplaudi- seerd. Na afloop werd door den Voorzitter der regelingscommissie een woord van waar deering en dank gewijd aan allen, die hunne talenten ten beste hadden gegeven tot op luistering der volksbijeenkomsten, en niet 't minst bjj gelegenheid van dezen avond. De heer R. Oostenveld is benoemd als onderwijzer aan de gymnastiekschool van de afd. Helder der mü. Tot nut van j 't Algemeen." Benoemd tot registratie-ontvangers te Helder de heer J. B. Coops en te Texel de heer Roodzant, laatstgenoemde thans controleur van het zegel te Amsterdam. Mej. C. J. Winter, van hier, heeft te Utrecht de acte voor nuttige handwer ken verkregen. Wie in het "ten einde spoedende sei zoen van uit de Spoor- of Keizerstraat het Spoorweg-Station wilde bereiken, vond daar heel dikwijls een modderigen, voor dames haast onbegaanbaren weg. 't Mag daarom als een belangrijke verbetering gelden, dat door de goede zorg van het Gemeentebestuur een bestrating is aan gelegd van den rijweg langs het Hótel Bel- levue naar het Stationsplein. Kleine dien sten onderhouden de vriendschapzegt het spreekwoord, en ook deze schjjnbaar niet gewichtige dienst, aan 't publiek be wezen, zal ongetwijfeld door zeer velen vooral bjj nat weder gewaardeerd worden. Naar wjj vernemen, zullen bij de in voering van den Zomerdienst op de lijnen der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij de uren van aankomst en vertrek aan het station Helder nagenoeg dezelfde zijn als die van den winterdienst. Er zal echter voor reizigers in de richting van Amsterdam naar hier een belangrijke verbetering komen in de regeling van den laatstaankomenden trein. Vertrekkende van Amsterdam 's avonds 9.45 ("10.5 stadstyd), zal men, terwijl van af Uitgeest, alleen te Alkmaar en te Schagen zal worden gestopt, te 11.35 ("11.55 stadsstijd) alhier aankomen. Ofschoon de wensch naar een sneltrein hierdoor wel niet geheel en al wordt be vredigd, blijkt het toch, dat de Spoorweg directie zich beijvert, om aan de geuite ver langens zooveel mogelijk tegemoet te komen. Des Donderdags zal nog een lokaal-trein loopen van hier naar Schagen, vertrekkende 's voormiddags 9.40, te Schagen aanko mende 10.10, onderweg stoppende zoowel te Oudesluis als te Anna Paulowna. De kapiteins Touckohara en Acki, van het Japansche leger, jl. Vrijdag alhier aangekomen en aan het Hotel Bellevue afgestapt, hebben dien dag en den volgen den, vergezeld van den kapitein der ar tillerie Hoogeveen, de militaire inrichtingen in deze stelling bezichtigd, en zijn jl. Zon dag weder van hier vertrokken. Naar wij vernemen, zullen genoemde officieren van uit ons land Duitschland en Scandinavië bezoeken, om daarna een bezoek te bren gen aan de Tentoonstelling te Chicago, en vervolgens over San Francisco naar Ja pan terug te keeren. De Duinwater Maatschappij van den Helder en het Nieuwediep hield Zaterdag namiddag in het Nutsgebouw te Amsterdam hare jaarljjksche algemeene vergadering. Mest uit zee Nabij de haven van Texel houden zich weer eenige schuiten bezig met het korren van vijfhoeken of zeesterren. Reeds jaren achtereen wordt dit artikel te Rijnsburgen omstreken gebezigd bij de bemesting der bloemkoolvelden. Ook thans zijn van daar weer belangrijke aanvragen ingekomen naar de meststof, die van den bodem der zee moet worden verzameld. Uit het verslag der Noord- en Znidh. Redding-Maatschappij over 1892 stippen wij aan dat in genoemd jaar 13 personen door de stations der Maatschappij zijn gered, en dat daardoor het totaal der geredden sedert de stichting 3525 personen bedraagt. Te IJmui- den werd een nieuwe zelfrichtende reddings boot geplaatst, die bij de beproevingen goed voldeed. Omtrent de vuurpijlen, in de py- rotechnische inrichting te Delft vervaardigd, werd gunstig gerapporteerd. De financieele toestand der Maatschappij is, blijkens dit ver slag, niet rooskleurig. Do hooge eischen, aan het reddingswezen gesteld, vorderen voor ver betering en uitbreiding van 't materieel belang rijke uitgaven. In «Plancius» werd Vrijdagmiddag te Am sterdam onder leiding van den heer P. B. Bosch, voorzitter van het hoofdbestuur, de zesde jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van het Marinefonds. Deze wees er in zijn openingswoord op dat HH. MM. hare hooge ingenomenheid met het fonds betoonden en het streven der vereeniging bleken te waardeeren door het fonds een gift van f 1000 te schen ken. Hij stelde voor allereerst een driewerf hoera te uiten voor de vorstinnen, waaraan de aanwezigen gaarne staande voldeden. De toestand van het fonds was over 't ge heel gunstig te noemen de Amsterdamsche burgerij sehonk een gift van f 500. hh. offi cieren steunden mede altijd het fonds en de re servekas kan dit jaar weder met f 1500 wor den vermeerderd. De vergadering werd bijgewoond door enkele officieren, o. a. door den heer A. Schotburg, kolonel van het wachtschip de »Wassonaer" en den kapitein der mariniers C. J. Visser. De voorz. verleende daarop het woord aan den lsten secretaris van het hoofdbestuur, den heer N. van Paddenburg, tot het- uitbrengen van het jaarverslag. Daaruit bleek o. m. dat het fonds ook in het afgeloopen jaar weder nuttig werkzaam is geweest. Aan uitkeeringeu aan weduwen en gepensionneerde leden werd in het afge loopen jaar uitbetaald een bedrag van f 2419. De vereeniging bestond op 31 Nov. 1892 uit 69 beschermers, 14 beschermvrouwen, 349 do nateurs, 8 donatrices, 98 begunstigers, 42 be- gunstigsters. Uit'het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de totaal-ontvangsten over het afge loopen jaar bedroegen f 7555.22^het kas saldo bedraagt f 2742.08, waarvan f 2200 bij de Ronte-Cassa en f 462,21 op de Rijkspost spaarbank, terwjjl in Neder), schuld belegd is bij de Nederlandsche Bank een bedrag van f 6000 nominaal. De aftredende leden van het Hoofdbestuur, do heercn P. B. Bosch, R. Dijkstra en J. C. Abraham werden als zoodanig herkozen. Tot lid van verdienste werd by acclamatie gekozen de afgetreden ecre-voorzitter, de gepen sionneerde vice-admiraal W. F. H. Cramer. De volgende algemeene vergadering zal we der te Amsterdam worden gehouden. Aan een kon. besluit, houdende bepa lingen betredende de toelating van oorlogs schepen van vreemde mogendheden in 's rijks zeegaten, havens en binnenwateren, is het volgende ontleend Het is aan schepen en vaartuigen van oor log van met Nederland bevriende mogendhe den vergund 's ryks zeegaten, met uitzondering van het zeegat van den Hoek-van-Holland, binnen te loopen en op de reede van de meest naby de zee gelegen plaats ten anker te komen, mits het aantal dier schepen en vaartuigen, onder dezelfde vlag, met inbegrip van de reeds aanwezig zijnde, niet meer dan drie bedraagt. De bovenbedoelde reeden zijndie van Vlissingen, Veere, Zieriksee, Brouwershaven, Hellevoetsluis, Brielle en Texel. Het is aan vreemde schepen en vaartuigen van oorlog verboden, zonder vooraf verkregen vergunning van den Minister van marine, '8 rijks versterkte havens binnen te loopen of 's rijks binnen watereu te bevaren. De versterkte havens zynde haven van Hellevoetsluis, de haven van IJmuideu, alsmede het Nieuwe diep. Tot de binnenwateren worden gerekend ook te behoorenhet Friescke zeegat, de gaten van Vlieland en Terschelling, de Zuiderzee met hare toegangen van de reede van Texel en het Marsdiep, benevens het zeegat van den Hoek van Holland. Geen van de in de eerste categorie bedoelde schepen en vaartuigen, of van die welke de in artikel twee vermelde vergunning hebben verkregen, mag langer dan 14 dagen binnen het rijk vertoeven. Dit is niet tocpasselyk a. op het schip, aan boord waarvan zich blijkens de gevoerd wordende standaard of vlag bevindt een regeerend vorst, een lid van een regeerend vorstenhuis, de president eener republiek, ook een by ous hof geaccrediteerd gezant of hoofd eener missie van een vreemde mogendheid b. ingeval van binnenloopen of ankeren wegens zeegevaar of averij, vóór den tijd dat wegens een van deze of wegens beide oor zaken, ter beoordeoling van den minister van marine, het verblijf noodaakelyk is. Vreemde schepen of vaartuigen van oorlog mogen binnen 's rijks zeegaten of territoriale wateren, en in het algemeen binnen de gren zen des ryks, geen hydrographische of terrein opnemingen doen, geen oefeningen in het doen van landingen en, zonder verkregen vergun- niog van den minister van marine, geen vuur- oefeningen houden. De kapitein-luitenant ter zee J. L. Hordijk, die adjudant is geweest van ver scheidene achtereenvolgende ministers van Marine, is Donderdagmiddag uit Den Haag vertrokken, ten einde zijne bestemming bij de zeemacht in Oost-Indië op te volgen. Bljjkens een schrijven, door de Ned.- Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij aan hare agenten verzonden, zijn de beper kingen ten aanzien van het derde-klasse- vervoer ingetrokken en kunnen derde klasse-passagiers weder onbeperkt worden aangenomen. Door het kantongerecht te Haarlem is uitspraak gedaan inzake de overtreding van de wet door 7 drogisten daar ter stede, betreffende het verkoopen aan het publiek van geneesmiddelen, in hoeveelheden bene den het geoorloofde minimum. Uitgezonderd een hunner, die werd vrij gesproken, op grond, dat zijn schuld niet wettig en overtuigend is bewezen, zyn allen veroordeeld tot een boete van f 3 subsi- dair 1 dag hechtenis. (De eisch was f 15 boete. subs. 4 dagen hechtenis.) De heer Gerard A. Heineken, de al om bij name bekende directeur der Hei - neken's Bierbrouwerij-Maatschappijis dezer dagen te Amsterdam plotseHng overleden. De melkboer K. A., te Nieuwenhoorn, is naar Noord-Amerika vertrokken, zijne vrouw en kinderen achterlatende. In alle stilte heeft hij echter zijne 15-jarige nicht medegenomen. Naar de »Amst.« verneemt, worden er pogingen aangewend tot oprichting van een comité, dat zal trachten een fonds te vormen ter ondersteuning van de vervolg de* socialisten en hunne betrekkingen in Friesland en elders. Aanstaande week zal van de samenstel ling en het optreden van dit comité blijken. Men schrijft uit Buiksloot Een huisgezin was voornemens met de Purmerender boot te vertrekken. De moe der met het jongste kind op den arm, een beetje laat zijnde voor de boot, die te half- tien in de richting van de Beemster zou afvaren, stuurde haar dochtertje van twaalf jaren vooruit, om den kapitein van de boot te verzoeken even te willen wachten. Het meisje spoedde zich vooruit en in haar ijver om het verzoek over te brengen, stapte zij naast de loopplank en viel tus- schen den steiger en de boot te water. Mol, de walknecht, bukte zich onmid dellijk voorover om het kind te grijpen, hetgeen hem gelukte, maar door den feilen westenwind werd de boot tegen den wal gedrukt, zoodat hij verplicht was hoofd en lichaam te bergen om niet bekneld te geraken. Hij moest het meisje loslaten, met het ongelukkig gevolg dat het kind door den stoot van de boot tegen den wal verpletterd werd. Zoo spoedig mogelijk werd het opgenomen en naar het in de onmiddellijke nabijheid gelegen huis van den geneesheer gebracht. Belaas, deze kon slechts den dood constateeren, die weinige oogenblikken te voren was ingetreden. Bij vonnis is Elbert Yan der Voort door de rechtbank te Amsterdam schuldig verklaard aan poging tot moord op zijne schoonzuster Jannetje Nap en (overeenkom stig den eisch) veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. Sedert Juni was voor het kantonge recht te Hoogeveen aanhangig een pro cedure over de teruggave van den koopprijs van een paard, dat gestorven was aan een verborgen gebrek, hetwelk vóór den ver koop bestaan zou hebben en door den koo- per niet kon worden opgemerkt. Deze zaak is thans bij eindvonnis beslist. De eisch is toegewezen, en de gedaagde mede veroor deeld in de kosten. De gedaagde, de ver- kooper van het paard, zal dus moeten te ruggeven den koopprijs f 170 en betalen de kosten waarin hij is veroordeeld ad f 346.747a, plus zijn advocaat en zeven door hem voorgebrachte getuigen. Voorzeker een duur paard voor hem. Het gezegde die pleit om een koe geeft er allicht een op toe, is in dezen meer dan dubbel bewaarheid. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36; Eeii Meter maar. Do Franschen zijn verbazend knap, Op het gebied der wetenschap Kan dit voldoende blijken Een teleskoop wordt dra gemaakt, Waardoor mon het genoegen smaakt De maan goed te bekijken. Een Meter schijnt zij maar van den aard Zoo'n kijkje is dus de moeite waard, Nooit bood men ons iets schooners. Wij zullen niet alleen hen zien Maar maken kennis ook misschien Met vele maanbewoners. Biedt die gelegenheid zich aan, Dan spreekt men hen, die naar de maan Van de aarde zijn getogen. Licht geven zy dan ook wel weer Wat met hen naar een hooger sfeer Van and'ren is gevlogen. En wie soms plannen heeft te gaan, Verhuizen naar de lieve maan, Kan dan zijn kans wel wagen. Een Meter scheidt haar slechts van do aard Wie voor geen beetje blykt vervaard, Kan dan gemakk'lijk slagen. Biedt de gelegenheid zich aan, Om al het slechte naar de maan Van de aard te doen vertrekken, Dan schiet er zeker plaats te kort, Tenzij het plan verraden wordt En Luna 't mocht ontdekken. Wij zullen zien 1 Een Meter maar Verwijderd ademen van haar, Met wie verliefden droomen, Dat voert de stoutste droom ten top, Korut wachten wij geduldig op De dingen, die daar komen Tijdstippen van verzending der Brievenmalen Naar Oost-Indië: Ver zeil di nga weg. Datum der ter Tijdat. d.laat. post-bezorg. busl.ahPostk p. zeepost via Arasterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genna p. Holl. mail via Marseille p. Fransche mail via Marseille p. Engeische mail via Brindisi p. Duitsche mail via Brindisi Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via ArasterdamI p. mail over Engeland p. mail via St. Nazaire. Naar Curagao, Bonaire er St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. p. mail via Engeland 24 Mrt-! 81 4 Apr. 28 Mrt. 31 24 10 Apr. 29 Mrt.; 27 7 April. i Aruba, 7.15'sa*. 7.15 'sav. 12.80's nam. 12.30 nam. 7.15 's av. 8.45 '«mor. 8.45 's mor. 7.15'sav. 7.15 '8 av. 7.15 'tav. St Martin, 5 Apr.j 24 Mrt. 7.15 'sav. 12.80 's nam. Naar Hf. Ms. «Van Speyk" te Ireland-hland Bermuda): via Queenstown, 24 Maart 12.30 *8 namiddags (aankomst der mail te Ireland- Island (Bermuda) 10 April). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 16 tot en met 18 Maart 1893. ONDERTROUWD: A. v. d. Struis, werk man en C. C. Bruin. K. de Neeft', conducteur H. IJ. S. M. en T. Duinker. P. E. Bos, sto ker en E. Ossel. J. Lobman en T. Smit. GETROUWD: S. J. Pardoen en T. M. W. Pardoen. J. Pieters en L. P. Holïman. A. B. Ockeloen en G. Meijer. BEVALLENF. Knoijvcrsvan Dijk, d. E. KogerScheffer, z. J. A. Knaven Myer, 1. A. WurtzBolk, d. G. MosMooy- man, z. J. van Walravenvan Ryk z. A. van Dalenv. d. Hoeven z. G. Langerys Bosman d. J. C. van TuinenPolvliet, d. OVERLEDENJ. Mellema, 37 jaren. J. Wahlcn, 59 jaar. A. Pors, 28 jaar. Marine en Leger. Blijkens bij het departement van Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Van Speyk," onder bevel van den kapt. ter BEWERKT DOOR AM O. i) ■Je hebt gelijk Minona. Wy zullen samen nog eens onderzoeken. Ik heb verstand van zulke zaken. Maar vergis ik me niet, dan zeg je, dat nog niet alle hoop verloren is. «Ja, dat heb ik gezegd." ■En aan welken uitweg heb je gedacht «Aan den eenigen die nog mogelyk is.' ■Welke is dat?" Niemand heeft dit document nog gezien. ■Behalve wy. Wy kunnen het laten ver- dwynen, maar wat winnen wy daarby ■Wij kunnen het laten verdwynen en De gravin zweeg een oogenblik en vervelgde toen: «en een ander er voor in de plaats leggen." Bravo, Minona! Wy hebben juist hetzelfde gedacht." ■Is dat dus mogelijk? vroeg zy. «Je hebt je tot den rechten man gewond, dierbare Minona #Aan wien kon ik beter mijn vertrouwen schenken, myn vriend Ik kan de gedachte niet verdrageD, dat ik in armoede zou moeten verkeeren, terwyl ik sedert myn jeugd in glans en.. ^^dom leefde. Waarom opende de graaf my het nitzicht op een schitterende toekomst, eu liet hij my achter in omstandigheden, die ▼oor my slechts vergulde armoede zyn En was myn fout zóó groot, om er zulk een boete voor op te leggen Kan iemand het me dan kwalyk nemen om een onrechtvaardige be schikking te niet te doen, die een oud ziek man in ijlende koorts maakte Waarom je te verdedigen, Minona? Heb je een oogenblik getwyfeld, of ik de zaak an ders inzag Je bent de vrouw niet om gedul dig een onrecht te dragen, en ik ben de man niet om myn vriendin in den steek te laten, als zij me haar vertrouwen schenkt.» Zy reikte den baron de hand en vroeg ■Wat zal er gedaan worden Laat mij het document, Minona." Ik stel myn lot in je handen.» «Prent dit handschrift goed in je geheugen. Regel voor regel met even bevende hand ge schreven, ontvang je een document, waarin je tot algemeene erfgename wordt benoemd." «Bravo! Dus je hebt iemand ■Een kunstenaar in het vervalschen van handschriften mijn kindEen meester in zijn vak «En zal het je niet moeilyk vallen hem te winnen «Goedkoop zal het niet zyn maar als het om millioenen gaat ■En ben je zeker van zyn stilzwygen, zoo dat by geen aangifte «Wees onbezorgd, Minona! Ik heb je im mers gezegd, dat je je tot den rechten man gewend had. Misschien bezorg ik je morgen reeds de verbeterde uitgave van dit document in een omslag, dat eveneens in dezelde schrift trekken het opschrift bevat»Myn laatste wil." Heb je het zegel van den graaf nog «Zeker, ik heb het meegebracht.* ■BravoMaar nu nog wat En dat is Hoe zullen wy deze laatste beschikking van den graaf te voorschijn brengen »Ik begryp je niet." «Er zyn sedert den dood van den graaf drie weken verloopen. Zal het geen opzien baren als je na plotseling voor den dag komt met zoo'n testament, waarvan je tot heden nog geen woord hebt gesproken «Ik zal het in de schrijftafel van den graaf vinden." ■Die heeft men reeds doorzocht." •Ja, maar het geheime vak heeft men ook niet gevonden. En op de plek, waar nu nog de inlichtingen liggen omtrent dien geheimzin- nigen erfgenaam, kan dit testament ook ge legen hebben." ■Je hebt gelijk,» zei de baron. »Maar in ieder geval moet er nn geen tyd verloren gaan. Je vertrouwt me dus dit document toe en ik beloof je Op dat oogenblik hoorde men achter de portière een zacht kuchje en naderende voet stappen. Ben jy daar, Anetta?" vroeg de gravin in het Italiaansch. «Ja wel, mevrouw. Mijnheer de graaf is in den salon. Hier is zyn kaartje." Tusscben de vouwen der portière door kwam een zilveren presenteerblad met een kaartje, waarop te lezen stond«Leo graaf von Thurn- fels.» «Heb je hier reeds kennissen Minona?' vroeg de baron eenigszins verwonderd. «Een oude kennis. Bloot toevallig heb ik den ouden graaf von Thurnfels ontmoet." Den ouden graaf von Thurnfels «Ja, hij was een vriend van mijn overledene echtgenoot. Hij heeft ons een paar keeren op Windeck bezocht, eens toen ik nog een kind was, en eens kort nadat ik met den onden graaf getrouwd was." De oude graaf von Thurnfels dat stalt me gerust, Minona 1 al zie ik dat je voor den ouden heer nog toilet maakt.o Minona was voor den toiletspiegel getreden en bracht haar verwarde lokken in orde. De baron stond nu op, reikte haar de hand en vertrok. ■Vaarwel, myn vriend 1* zeide Minona. «Laat je door Anetta langs de zykamer uit geleide doen, zoodat je niet samentreft met deu oudeu graaf in den salon. Adieu «Vaarwel, mevrouw."; Hij kusto haar de hand en verdween in do aangeduide zykamer. Toen de baron op straat was, keek hij nog eenmaal uaar haar vensters om en mompelde Ik verlang niet veel van je, myn kind: een beetje liefde en veel, heel veel geld. Ik ben nu zeker, dat ik dit allebei van je krygen zal.* VIERDE HOOFDSTUK. Wel, mijn jongen, van avond zal je haar zien. «Wie, oom?" «Wel, je aanstaande vrouw." «Ah, daar u gisterenavond van gesproken hebt.» «Natuurlyk." «Dus u heeft uw plan nog niet opgegeven «Volstrekt niet. Vandaag maak je de eerste kennis." ■Oom, in myn afwezigheid heeft u toch geen huwelijksbureau opgericht. ■Oh neen, maar het is nu eenmaal myn vaste voornemen jelui samen te brengen.' ■En waar zal ik haar zien «Van avond in de opera." «Ah zoo! en ik heb zoo weinig aan de opera gedacht, dat ik niet eens weet, wat er gespeeld wordt." ■Hamlet. Mevrouw Nilson zingt de Ophelia, Faure speelt als Hamlet, Je hebt dus nog oenig kunstgenot op deu koop toe.« «En gaan we samen, oom «Neen, ik heb weer pijn in myn linkerknie en daarom blijf ik liever thuis. Ik heb myn loge ter beschikking van de schoone vrouw gesteld en hier is een kaartje parterre voor jou. »Je ziet, dat ik voor alles 'gezorgd heb.* En waar zal ik die ster vinden?» «Als je in de pauze je omkeert, zal je op den tweeden rang, rechts de derde loge van het tooneel ■Tweeden rang, rechts de derde loge van het tooneel." «Juist 1 Daar kan je een schoone Catharina Cornaro met oogen en haar van een Beatrice Cenci zien.» (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1