't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL Ho. 2098. Zaterdag 25 Maart 1893, 21ste Jaargang. KALENDER DER WEEKT NIEUWSTIJDINGEN, ïït file Winter-Concert, ,DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn". 36; Aan onze abonné's buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Blaadje eu Zondags blad, le kwartaal 1893 te willen over maken per Postwissel of in postzegels, vóór 5 April 1893, zullende an ders daarover met 5 Cts. verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 21/, Ct. beplakt te worden. Aan onze geabonneerden in Amerika ■wordt beleejd verzocht 't verschuldigde te willen overmaken. DE UITOEVÈRS. Opkomst der Zon 5 u. 50 m. Onderg. 6 u. 22 m. MAART, (Lentemaand, 31 dagen.) Zondag 26 Palm-Zondag. Maandag 27 Dinsdag 28 -5^^* bi Woensdag 29 Donderdag 80 Witte Donderdag. Vrydag 31 Goede Vrijdag. APRIL, (Grasmaand, 30 dagen.) Zaterdag 1 Israël. Paschen.-V. Maan. HELDER, 24 Maart 1893. De bewaking van 's rijks werven zal voortaan uitsluitend aan het politieperso neel dier werven en niet meer voor een gedeelte aan manschappen van het korps mariniers worden opgedragen. Genoemd politiepersoneel zal daartoe de noodige uitbreiding verkrijgen. Door den^ Militairen Bond »Voor Koningin en Vaderland" te Amsterdam, is een circulaire verspreid, waarbij de fi- nancieele steun onzer landgenooten wordt ingeroepen. Tegenover de propaganda der sociaal-democraten wil de Bond zich stel len en door maandelijksche militaire uit voeringen de ware krijgsmansdeugden bij onze jongens aankweeken. Het ledental van de Vereeniging van officieren tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijden, is thans gestegen tot 2150. De aanvankelijke uitkeering van f500 is sedert geruimen tijd op f 550 gebracht. Niet Ten Harmsen, doch B. J. Harm- sen is de naam van den persoon, aan wiens tegenwoordigheid van geest bij den brand op het Rokin te Amsterdam, het te danken is, dat het vuur geen slachtoffers gemaakt heeft. Omtrent een verraderlijken aanval op dr. Kern meldt de «Atjoh Crt." Op den namiddag van den 6den dezer wan delde de officier van gezondheid der 2de kl. J. W. C. Kern, op korten afstand van den benting Segli, toen by in de bakou-bakoo (houtgewas dat in de lagune welig tiert) eene gedaante bemerkte. Denkende dat het een ket tingjongen van de bezetting was, voegde hy hem toe: «wat doe jij hier.» Als antwoord bekwam de dokter een schot uit een donder bus, dat hem gelukkig slechts den linker wijs vinger wegnam en zijne pols verwondde. Tegelijkertijd sprongen twee Atjehers op, die, met den klewang zwaaiende, al tandak- kende op hem afkwamen. Dokter Kern wierp zyn wandelstok, waaraan een looden knop was, met kracht in het gelaat van den dichtst bij hem dansenden Atjeher, waardoor hij een klei- nen voorsprong verkreeg en in allerjjl de ben ting kon bereiken en daar, door bloedverlies uitgeput, bewusteloos neerzonk. Een patrouille, onder den 1ste luit. J. C. de Neve, rukte daarop onmiddellijk uit, ten einde de boosdoeners te vervolgen. De gouvernementsstoomer Havik,die toe vallig op de reede lag en klaar om te ver trekken, werd aangehouden en vyftien minuten daarna voerde genoemde stoomer den gewon den dokter naar Oleh-leh, waarna hij nog dien zelfden nacht por extra trein naar het hospi taal alhier werd overgebracht. Hoogst waarschijnlijk had deze hinderlaag het op den kapitein Van Heurn gerannt, wiens roem van onkwetsbaarheid bij den vyand hier door natuurlijk zeer gerezen is. Van de Oostkust ontving de »Atjeh Crt.« het bericht, dat een paar gewapende sloepen van Hr. "Ms. »Sindoro« by Seroeway slaags zijn geraakt met de bende van Nja Makam, bij welk gevecht wij drié gewonde matrozen kregen en de vyand vier dooden Voor eenige dagen werd door de ge zusters Wolters, te Beilen, wier moeder ~>ijna en die zelf geheel blind zyn, een schrij ven gericht aan de Koningin, om een jaar wedde of gratificatie, ten einde in hare dagelijksche behoeften te voorzien. De moe der is thans 81 jaar en het huisgezin be staat geheel uit blinde en halfblinde lieden. Maandag ontving de burgemeester een bank biljet groot f 40, met verzoek dit den on- gelukkigen uit te reiken en de bijvoeging, dat de familie zich na eenigen tijd weder met schriftelijk verzoek kan wenden tot Hare Majesteit. Te Rotterdam is proces-verbaal op gemaakt tegen een geneeskundige, die, of schoon hij herhaaldelijk bij een zieke ge roepen werd, niet daarheen is gegaan. De zieke is denzelfden dag overleden. Naar de »Arh. Ct.« verneemt, is door mr. G. W. baron van Dedem, kantonrechter te Wageningen, een vordering ingesteld voor de rechtbank te Arnhem tegen een der oud-wethouders van Wageningen, strek kende tot betaling eener schadevergoeding van f 25,000 en aanplakking van het von nis der rechtbank en zulks tot betering van eer, wegens door den gedaagde inge zonden en geplaatste beleedigende stukken in de Nieuwe Wageningsche Ct.« Mr. Th. Heemskerk, te Amsterdam, zal als advocaat voor den eischer optreden. Te Breda is overleden Marie Antoi- nette de Bourbon, dochter van wijlen den in Nederland wonenden Bourbon-pretendent (Lodewijk XVII). Zij was gehuwd met den te Breda wonenden Frauschen rechtsge leerde Deymonaz, die, evenals vroeger de Graaf Gruau de la Barre, steeds de belan gen dezer Bourbons heeft ter harte ge nomen. Ooggetuigen herinneren zich nog welk een effect 't maakte, wanneer vroeger, toen de familie nog te Delft woonde, op huise lijke feestjes de vleugeldeuren wijd openge slagen werden en een lakei aankondigde •La Reine!en dan deze Marie Antoinettein achttiende-eeuwsch gewaad en met gepoe derd haar binnentrad, allen verbijsterend door haar treffende gelijkenis met de on gelukkige Koningin, van wie zij een klein dochter heette te zijn. De matrozen der Thekla'' staan thans te Christiania terecht. Bij hun ver hoor verklaarden xij plechtig, dat de ge- doode en als voedsel gebruikte Hollander vrijwillig toegestaan had zich op te offeren, nadat hij tweemaal door het lot daarvoor was aangewezen. Aan twee dokters is op gedragen een onderzoek naar den geestes toestand der matrozen in te stellen. Ten huize van baron Schroeder, te Worlestou, Cheshire, is een aanzienlijke diefstal gepleegd. Inbrekers zijn daar dat onder Britsche inbrekers nog al eens gebrui kelijk is binnengedrongen terwijl de fa milie aan tafel zat, hebben ruim f 48,000 aan goud, juweelen en andere kostbaarhe den gestolen uit de slaapkamer der Barones en voorts nog een kostbaar horloge uit de slaapkamer van Generaal Owen Williams, die er logeerde. Een krankzinnig man in een Fransch gesticht heeft onlangs, in een vlaag van woede, een zilveren horloge ingeslikt. De man bleek niet het minst hinder te hebben van die ongewone versnapering, en na ver loop van zestien dagen raakte hij, dank zij de maatregelen, die men nam, het uur werk op de natuurlijke wijze weer kwijt. Een jonge Rus, Iwanoff Iwauooffski, heeft dezer dagen bij 't Trente et Quarante- spel te Monte-Carlo, de bank doen sprin gen door in minder dan twee uren 200,000 frs. te winnen. In de mijn Volkmansheller, bij Hüt- tenrode (Brunswijk), heeft een arbeider op zettelijk een dynamiet-ontploffiug veroor zaakt, waardoor hijzelf en acht zijner ka meraden van welke zeven huisvaders waren om het leven kwamen. De man liet een brief aan zijne vrouw na, waarin hij verklaarde, de afschuwelijke daad te plegen, omdat bet hem onmogelijk was langer te leven. De eenigen tijd geleden in Engeland gestorven predikant James Sparrell, wiens vermogen eenige millioenen bedraagt, heeft vermaakt: aan het Anglikaansche Zen delinggenootschap f 600,000, aan hel hos pitaal in Sussex f 300,000, aan het Britsch en Buitenl. Bijbelgenootschap f 250,000, aan het genootschap tot behartiging der belangen van de predikanten der Angli kaansche kerk f 250,000, aan de Monra- vische Zending f 120,000, aan het Genoot schap voor Anglik. kerken in de Koloniën en op het vaste land f 70,000, aan de weesinrichting te Wanstead f50,000, aan zes andere inrichtingen elk f 50,000 en aan negen elk van f 6000 tot f 35,000. Het overige kapitaal, dat ongeveer 6 rail- lioen bedraagt, moet worden verdeeld tus- schen een hospitaal te Londen, het ge nootschap voor stedelijke zendiug aldaar en het kindergasthuis te Brighton. Edison gaf onlangs een groote partij, waarop hij zijn gasten een eigenaardige verrassing bereidde. De »toovenaar van Menlo-Park« had in de feestzaal een wassen beeld van Franklin laten plaatsen, dat ar men, oogen en mond bewoog en door mid del van een daar ingeplaatsten phonograaf nu en dan sprak, om den lof van den een of ander der gasten te verkondigen. Er kwam echter aan het slot van den maaltijd een minder aangename verrassing. In een phantastisch licht verschenen twee geraamten, die een paar gedichten deden hooren, waarvan de hoofdinhoud was Wij waren eens wat gij nu zijt, en gij zult eens wezen wat wij nu zijn. Die onverwachte verschijning droeg niet bepaald bij tot verhooging van de feest vreugde. Verleden zomer ondernam een jonge Zweed, J. A. Björling, met een zoöloog, Hallstenius, een wetenschappelijke ontdek kingsreis naar Groenland en het vaarwater om Smiths Land. In het eind van Juli kwamen de laatste berichten van deze expeditie van de Deen- sche koloniën in West Groenland. Sinds dien tijd hoorde men niets. Op een schrij ven, door Nordenskjold aan den Ameri- kaanschen poolreiziger Peary hierover ge richt, antwoordde deze, dat hij Björling indertijd te Godhavn ontmoette, die met een slecht ingericht scheepje naar het noor den wilde zeilen. Dit is het laatste, wat men van de ar me reizigers hoorde. meezonden. Een woord van hulde. Als getrouw bezoeker der Volksbijeenkom sten, gevoel ik mij gedrongen, een woord van hulde te wijden aan 't Bestuur der alhier be staande Vereeniging tot het organisceren dier samenkomsten, 'k Houd mij overtuigd, dat zeer velen met mij deelen in de erkentenis, dat die bijeenkomsten op eene flinke wijze worden ge organiseerd. De zeer talrijke opkomst van 't publiek strekt ten bewijze, dat de Volksbijeen komsten in den smaak vallen. En wat wel zeer moet opvallen is, dat, terwijl andere in stellingen door den tyd verouderendeze sa menkomsten nk een ruim 20jarig bestaan zoo wel in belangstelling bij 't publiek als in be langrijkheid schijnen te winnen. Dit laatste de belangrijkheid is zeker mede een gevolg van het hoogere standpunt waarop de plaatse lijke Vereenigingen, die hunne medewerking verleeuen, in vergelyking met vroeger staan. Men vergelijke slechts «O. k. K.," nu optre dende, bij haar eersto optreden in eene der Volksbyeenkomsten, een jaar of 11 geleden, 't Verschil is groot. En dat verschil is bij de andere Vereenigingen evenzeer merkbaar. Bij zeer velen be3taat ongetwijfeld als bij my de wensch, dat het Bestuur op den steeds gevolgden weg moge voortgaan, om deze voor malige N uts-afdeeling op den weg van voor uitgang te doen blijven voortstreven, tot nut en genoegen van Helder's ingezetenen. Helder, 20 Maart 1893. V. Tevens wordt vastgesteld dat de Burgemeester bevoegd zal zyn om te gelasten dat alle bonden in de gemeente tijdelijk worden vastgelegd op ecne boete van fö. Bij de gewone rondvraag brengt een der leden een paar aangelegenheden van dagelijkscli bestuur ter sprake, de vergadering wordt gesloten. op DINSDAG 28 MAART 1893, 's avonds 8 uur. 1. „Der Eriksgang und Krönnngsmarsch," aus der Oper„Die Folkunger," Edmnnd Kretschraer. 2. Ouverture»Don Juan," W. A. Mozart. 3. a. Entre act aus „Köoig Man- fred," Carl Reincckeb. „Bourrée", aus der Ilten Violin Sonate, J. S. Bach. 4. Grande Fantaisie de 1' opéra «Timbre d' argent," Ca naille Saint Saëus. PAUZE. 5. «Jubel-Ouver ture," Fraoz von Suppé. 6. a. »Ave Vcrum," W. A. Mozart; b. „Momens Musicals," (Hon- groise,) Franz Schubert. 7. Nach beriihmten Mustern. Humoreske über das Volkslied ,/Kommt ein Vogel geflogeu," Ernst Scberz. 8. «Pout Vienne," Valse, Johann Strauss. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 20 tot en met 22 Maart 1893. ONDERTROUWD: r tnnt% GETROUWD: j ÜCOnC" BEVALLENN. van LeeuwenBlom, d. IJ. de Graat*Bakker, z. G. H. Galenkamp Vos, d. D. VeldmanBos, d. A. C. Go- versRiemers, z. M. StoopKoppes, d. OVERLEDEN E. Sarlemyn, weduwe van J. Retemeyer, 45 j. G. L. Moutou, 3 m. G. Brouwer, 11 j- P. J. Willers, 23 j. W. Geertse, 43 j. K. Koningstcin, 66 j. N. B. In de vorige opgave is abusief ver meld J. A. KnavtnMyer 1., dit moet zijn S. M. KnavenMeyer, z. Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 21 Maart 1893. Voorzitter de Burgemeester. Do Voorzitter opent de vergadering. De notulen wor den na voorlezing vastgesteld. Van H.H. Gedeputeerde Staten is opnieuw ceusehrij- veu ingekomcu over de jaarlijksehc gratificatie van den heer T. Keulen, onderwijzer te Hypolituahoef, welke door dit college alleen kan worden goedgekeurd iu den vorm van verhooging van jaarwedde. De Raad besluit met algemeene stemmen, aan den wensch van HH. Gedep. te voldoen en de jaarwedde van dien onderwijzer alzoo te verhoogen tot f 750. waardoor de jaarlijkaehe gratificatie vervalt. De gemeente-begrooting voor 1893 is door hb. Gedep. Staten goedgekeurd. liet verzoek van den lieer S. Schimmelpenning oiu eervol ontslag tegen 6 A| ril a.a. als Ontvanger der gemeente, omdat hij als Rijksontvanger uaur elders is verplaatst, wordt met algemeene stemmen ingewilligd. Uit de gehouden besprekingen bleek dat de wijze waarop de heer Schimmelpenning de betrekking van gemeente ontvanger heeft vervuld, door den Raud zeer werd ge waardeerd. De Raad besloot dan ook om den heer Schimmelpen ning te verzoeken dat hij en degeeu die hem nis Rijks ontvanger vervangt, zich tijdelijk met de waarneming der betrekking van gemeente-ontvanger zullen belasten totdat opnieuw een gemeente-ontvanger zal zijn benoemd. Het kohier van de gemeente-belastÏDg wordt met algemeene stemmen vastgesteld op f 5 838,37J en van de hondenbelasting op f225. Daarna wordt besloten tot wijziging van een artikel in de Gemeente-Verordening wat betreft het rijden met hondenkarren. Dit artikel wordt alleen toepasselijk ver klaard op hen, die van Burgemeester cu Wethouders geene vergunning hebben verkregen om er van af te wijken. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 15 tot 21 dezer. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Leenden Aldcrliefste en Teuntjo Bakker. Cornelis Zutphen en Antje Vlaming. Pieter Willem Roeper en Albertina Jobanna Kvijaer. Tceke Boon en Cornelia Kok. GEBORENMaria, dochter van Gerardus Cornelius Maria Barhorst en Immetje Maas. OVERLEDEN: Geene. Tijdstippen van verzending der Brieveiiniulen Naar Oost-lndië: Verzendiogaweg. Dutum derter Tijdat. d.laat i post-bezorg. busl.ah Postk 24 Mrt. SI 1 4 Apr.i 28 Mrt. SI 7 Apr 10 1 p. zeepost vin Amsterdam. p. zeepost vin Rotterdam p. Hollnndsche mail via Genua p. Holl. mail via ilarseille p. Fransche mail via Murseille p. Engelsche mail via Brindisi p. Dnitsche mail via Brindisi Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam- 29 Mrt.j p. mail over Engeland27 p. mail via St. Nazairc. 7 April.] Naar CuraQao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam, p. mail via Southampton 5 Apr.l 28 .Mrt. 7 15 W. 7.15 'sav. *2,30'b nam. 12.30 'snam. 715's av. S.45'smor. 8.45's mor. 7.15 'sav. 7.16 's av. 7.15 'sav. St. Martin, 7.15'sav. 12.30'» nam. Naar Hr. Ms. „Van Speyk" te Ireland-lsland Bermuda): via Queenstown, 24 Maart 12.30 's namiddag;» (aankomst dor mail te Ireland- Ialand (Bermuda) 10 April). Marine en Leger. Bij Kon. besluit zijn met 1 April a.s. bevor derd tot kapitein luitenant ter zee, de luit. ter zee le kl. H. F. Kouwenberg. en tot luit. ter zee 2e kl. D. A. van Droogo is aan den kamerbewaarder bij het departement van marine C. W. Neuman, verleend de zilveren eere-me daille der Orde van Oranje-Nassan. BEWERKT DOOR AM O. 8) «Ze is toch niet alleen „Zy zal haar duenna bij zich hebben, eene Italiaansche, kort donkerbruin haar, zwarte oogen en een arendsneus. Maar waarom zou ik je die duenna beschry ven, terwyl je bij den eersten aanblk haar zal herkennen, die ik voor je bestemd heb. Ik had je niet eens de loge moeten aanduiden, er is slechts ééne Minona in Weenen.» „Heet ze Minona? Een vreemde naam." „Die naam komt even weinig voor als haar zeldzame schoonheid." «Oom, oom, u dweept nog altijd. Haar schoon heid kan voor u nog gevaarlijker worden dan voor mij.» •Spot maar, mijn jongen. Als je haar eerst maar gezien hebt. Ik was daar straks bij haar om haar myn loge aan te bieden. Oh, wat een vrouwDat is werkelyk iets meer dan gewoon. En ze heeft de manieren van een volleerde dame uit de groote wereld. Tot haar geluk is haar jeugd in afgezonderde eenzaam heid tot bloei gekomen en nu treedt zy het leven in met de frissche ontvankelijkheid van een ongekunsteld vrouwelyk gemoed.» „Heeft u me niet verteld, dat haar echtge noot pas kort geleden gestorven is?" «Ja, drie of vier weken geleden.» „Vindt u het dan niet vreemd, dat ae hier in Weenen haar rouwtijd komt doorbrengen, en dat ze van avond een uitspanningsplaats gaat bezoeken, waar honderden oogen op haar zullen gevestigd zijn •Voor zoover ik weet, is ze hier om eenige aangelegenheden van de nalatenschap te rege len. Zy leeft teruggetrokken als weduwe, die wel niet uit droefenis maar toch uit plicht gevoel den rouwtyd houdt. Behalve haar no taris en haar bankier ben ik misschien de eenige, die verkeer met haar heeft.a „Heeft zij u hier opgezocht „Neen, ik heb haar toevallig in het schil- dery-museum aangetroffen, waar zij verdiept was in de beschouwing eener schilderij van Gabriel May. Ik sprak haar aan, en ze was zichtbaar verheugd een bekende aan te treffen." nis u zoo intiem met haar bekend •Intiem is het rechte woord niet. Ik was met haar man zeer goed bekend.» „En kende ik hem niet •Misschien alleen zijn naammaar dien noem ik je niet. Je moet haar eerst gezien hebben tot zoo lang moet zy de geheimzin nige onbekende voor je blijven." fDus van avond in de opera?" •Op den tweeden rang, rechts de derde loge van het tooneel." Dit gesprek werd tusschen oom en neef ge voerd gedurende het middagmaal, dat geregeld om vier uur werd opgediend. Na het maal deed de jonge graaf een wandelrit in het j Prater en vervolgens bezocht hy „Café Bauer" om de couranten in te zien. Toen hij eenige minuten voor zeven uur het café verliet en de Riogstraat overstak om naar de opera te gaan, werden zijn zwervende blikken plotseling zoo ernstig geboeid, dat hij bleef staan. Een jonge dame verliet een tram en hielp een bejaarde dame uitstappen. Hij meende nooit iets gezien te hebben, dat liefelijker en bekoorlyker was dan die jonge dame met haar blauw fluweelen hoedje, waar onder weelderige blonde lokken te voorschijn kwamen en wier fraaie lichaamsvorm zoo schoon uitkwam door baar nauwsluitend fln- weelen manteltje. De ruwe avondlucht had haar frissche wan gen een roode kleur gegeven, maar nog don kerder werd dat rood, toen zy bemerkte hoe de bewonderende blikken van den jongkman op haar rustten. Daar gebeurde onverwacht iets, dat den jonkman in weinige sprongen aan de zijde van het schoone meisje bracht. De paarden voor een sierlyk rijtuig, dat juist een voornaam gezelschap naar de opera had gebracht, kwamen in vollen galop op de plaats aan, waar de twee dames de tram verlieten. De menigte week uit naar links en rechts voor de paarden, die door den koetsier bijna niet meer in bedwaDg konden gehouden worden. Ook de jonge dame zou wel tijdig gevlucht zijn als ze zich niet met de ondere dame be moeid had, die haar by den arm greep. Juist koerde zy zich om, daar zag zij nauwelijks vyf schreden van zich verwijderd de woest snui vende rossen. De koetsier trok de leidsels aan. De paarden steigerden hoog en stormden toen weer voort. Zij zag het gevaar en uitte een kreet van ontzettingde ontsteltenis deed haar als vast- ageld op de plaats blijven. Opeens voelde zij een krachtige hand, die haar wegrukte, terwyl een andere hand met den wandelstok het naaste paard bedreigde. Dit alles ging zoo vlug, dat zij nauwelijks van den schrik bekomen was, toen zc aan den arm van den jonkman voor het opera-gebouw stond. •Scheelt er niets aan u, moeder ?a was haar eerste vraag. «Neen, God zy dank." antwoordde de oude. „Zie toch eens, wie onze redder is.» •Wij zijn u veel dank schuldig, mijnheer," stamelde het meisje, terwyl zij den jongen heer aankeek, die nu haar arm losliet en met een buiging tot afscheid wilde heengaan. •Ik ben verheugd u een kleinen dienst be wezen te hebben en ik hoop dat dit voorval voor u geen ernstige gevolgen zal hebben. Is u weer geheel van den schrik hersteld Of u ziet zoo bleek zou u soms een kleine verfrissching willen gebruiken ?a •Hartelijk dank,» antwoordde het meisje. •Ik ben geheel wel, alleen de arm doet my een weinig p\jn.« «Daar ik u zoo onzacht aan heb weggerukt," sprak de jonkman. «Ik bid u wel om ver schooning.» •Vraagt u nog om verschooning, terwyl u ons uit zulk een groot gevaar gered heeft?" «Zoo groot was het gevaar toch niet •O ja,» viel de oudere dame nu in. »Wio weet, wat er gebeurd zou zijn, als u, geachte heer mogen wij den naatn van onzen redder vernemen •Mijn naam is Thurnfels." „Ik heet Emilie Nisser, om u te dienen, mijnheer. En dit kind heet Genoveva een vreemde naam mijnheer, vindt u niet? Maar wij noemen haar kortweg Eefje. Ziet u mijn heer Thurnfels, ik ben altyd angstig als wij onze rustige woning in Wiihring verlaten om een reis naar de stad te doen, want voor ons is het een reis. Telkens als ik in den tram stap, bid ik een Onze-Vadertje, en vandaag heb ik nog tot Eefje gezegd, omdat zo dol- gaarna naar de opera wou maar daar zijn we aan de trap en mynheer gaat zeker niet op de galery zooals wij •Nogmaals hartelijk dank,« viel het meisje in, terwijl ze haar redder de hand toeslak. „Goeden avond, juffrouw Eefje," zeide by zacht, haar hand in de zijno drukkend. Het volgende oogenblik was het schoone meisje uit het gezicht verdwonon. „Zal ik het lieve kind ooit wederzien vroeg do graaf zichzelven af, terwijl hij zyn plaats in het parterre opzocht. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1