ADR. BIERSTEKER, CAFE „ALCAZAR." Advertentiën. een KLEERMAKERSJONGMAATJE, een flinke DIENSTBODE, DIENSTBODE gevraagd, DAGMEISJE terstonfl newaaji. verlamt een nette DIENSTBODE. een fatsoenlijke JONGEN, een net Burgermeisje, Gevraaii een 11 DAGMEISJE. Gevraag een flinle DAGMEID, een zijden DASJE, on den ZeeQjt een klein KRUIS voorKrïsverriclitinp, Te koop een klamp MEST. de ouders, zoowel als de meisjes en knapen, dat het hoogst wenschelijk en nuttig is, het vroeger ontvangen onderricht voort te zotten. Men begrijpt, dat het later in 't maatschap pelijk leven zoo uitnemend te pas komt, als men behoorlijk onderwijs heeft genoten. De klacht, die we uit den Haag vernemen, behoeft hier dus niet te worden aangeheven. Zonder dat er oenige invloed op wordt uit geoefend, melden zich 's jaarlijks bij 't begin van de Oogstmaand de jongelieden in grooten getale aan om 't onderwijs van den volgenden cursus to volgen, en het Gemeentebestuur, dat 's jaarlijks een niet onbelangrijke som aan dat onderwijs ten koste legt, ondervindt, zeker met onverdeeld genoegen, dat het geld, aan de her halingsschool besteed, geen weggeworpenjgeld is. Steller dezes meende goed te doen door het bovenstaande onder de aandacht der lezers van dit blad te brengen. Zoo vaak meent men, dat onze gemeente het in onderscheidene op zichten by andere plaatsen moot afleggen, als men den toestand daar bij dien van hier vergelijkt. Nu we in dit geval bij den Haag blijkbaar vooruit zijn, mag daarop weieens ge wezen worden. Mogelijk is dit bevorderlijk, om by sommigen onder ons, die het nut van dit onderwijs, tot hunne schade, nog niet beseffen, daarop opmerkzaam te maken. Grootendeels is zulks zelfs het doel van dit schrijven. Helder, 5 April 1893. H. Stoomvaartberichten. Het stoomschip //Prinses Sophie" van Am sterdam, pass. 1 April Oitavos. Het stoomschip „Bromo," naar Rotterdam, passeerde 31 Maart Gibraltar. Het stoomschip ,/Gedé« vertrok 1 April van Rotterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina," arr. 31 Maart te Amsterdam. Marktberichten. Alkmaar, 1 April. Aangevoerd 8 paarden f 60 a 350, 31 koeien f 80 a 175, 343 nncht. kalveren f4 a 13, 496 magere schapen f 8 a 20, 95 magere varkens f17 a 19, 258 biggen f9 a 11, 6 bokken en geiten f3 a 7, 2 kleine bokjes 20 a 30 ets. Boter per P. f 0,526 a 0,60, kippeneieren f 3 a 3,50, eenden dito f3,50 per 100. Hoorn, 1 April. Aangevoerd tarwe f 6, a 8, Gerst f4 a 5, Haver f 3,25, a f 4 witte erw ten f 10,25 a 11, groene f 10,50 a 12, grauwe f 12,50 a 18, vale f6,75 a 16, bruine boonen f4,75 8,50, karweizaad f 11,25 a 11,50, mosterd f28 a 29, 16 paarden f65 a 140, 86 koeien i 130 a 200, 413 schapen f 10 a 20, 185 kalveren f4 a 10, 45 varkens f 15 a 25, - zeugen fa 110 biggen f5 a 10, kipeieren f 3, 1875 kop boter f 0,55 a 0,575 por kop. Visscherijberichten. Nienwediep, 1 April. Aangebracht 300-tal haring per tal 40 a 60 cent. 2 Wieringcr korders met 130 roggen p. st. 80 cent. 70 korders met 10 tot 90 tongen p. at. 50, 60 a 75 oent, 5 tot 20 roggen per atnk 80 cent, 3 tot 30 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 1,75, 1 tot 2 mand schar per mand f 1,50. 3 April. 500-tal haring per tal 30 a 40 cent. 4 April. 200-tal haring per tal f 60 a 75 cent. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 30 Maart tot en met 1 April 1893. ONDERTROUWD C. H. Lumkeman, tim merman on J. Zoetelief. H. Kwast, torpedist bij de marine en A. Reuvers. GETROUWD: P. E. Bos en E. Ossel. A. v. d. Struys en C. C. Bruin. C. Snoerwang en A. C. Swaager. BEVALLEN: E. CommijsCarrière d. H. J. LorentzStark, z. S.P. PeschSterzenbach, z. T. HoogerwerfGroot, z. J. Meijer Geervliet, z. OVERLEDEN J. C. Lub, 4 weken. L. Wiering, 25 jaren. H. Visser, 6 weken. T. Schuuring, 20 jaren. Jacob Berg, echtgenoot van J. M. v. d. Berg. 44 jaren. 1 Levenloos aangegeven. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen Naar Ooat-lndië: Verzendingsweg. Datum der ter i Tijdst. d.laat post-bezorg. bual.ah Poatlr p. zeepost vin Amsterdam. 7 en 21 p. zeepost vin Rotterdam 14 en 28 p. Hollnndschc mail via Gennn 18 p. Holl. mail vin Mavseille 11 en 25 p. Fransche mail viaMomillc 14 en 28 p. Engelsche mail viaBrindiei 7 en 21 p- DuiUche mail via Brindisi 10 Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via AmsterdamI 19 April. I p. mail over Engeland.10 en 24 p. mail via St. Nazaire. 7 j Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Amsterdam. I 5 en 26 Apr.j p. mail via Southampton 6 I 7.16 'sav. 7.15'sav. 12,30's nam. 12.30 'snam. 715's av. 8.45's mor, 8.45's mor. 7.16'sar. 7.15 's av. 7.16 'sav. 7.15 's av. 12.30'snam. Naar Hr. Ms. »Van Speyk" te Hampton-Roads, (in Virginië) via Southampton, 13 en 15 April 12.30 's namiddags (aankomst der mail to Hampton-Roads 23 en 25 April). Vervolg der Berichten. Zaterdagavond werden in Tivoli aan de leerlingen der Industrieschool de behaalde pry- zen uitgereikt. Als gewoonlijk waren aan de wanden de teekeningen tentoongesteld, gedu rende den. afgeloopen winter vervaardigd, welke proeven getuigden, zoowel van degelijk onder richt als van den ijver der leerlingen. De heer A. van Voornveld, voorzitter der Commissie van Toezicht, voerde 't woord en schetste in korte trekken 't ontstaan en de ge schiedenis der school. Spreker spoorde tot voort- durenden ijvor aan en wees er op, hoe de be kwame werkman, ook in tijden van werke loosheid, zyn weg door 't leven gewoonlijk wel weet te vinden. Was de commissie tevreden over 't schoolbezoek en den y ver der leerlingen, toch was er iets niet in den haak en werd mot nadruk gewezen op 't ongepaste van straat- schandaal, waaraan zij zich na 't eindigen der lessen vaak schuldig maakten, tot grooten last en ergernis der vreedzame burgery. In den volgenden winter zal daartegen met allen ernst worden gewaakt. Daarna werden do pryzen uitgereikt, waarby tot de bekroonden een welmeenend woord werd gericht. Ten slotte werd door den heer J. G. R. Vos een waardeorend woord gewijd aan de school, die sinds jaren in een bestaande behoefte heeft voorzien. We laten de lijst van bekroningen en loffe lijke vermeldingen hierbij volgen Prijzen en Getuigschriften. 4e jaar. M. Rijkers, le prys en getuigschrift. A. Tegel, 2e prys en get. H. Lastdrager, 3e prijs en get. P. Klercq JAz., 4e prys en get. P. Samwol, 5o prijs en get. J. Polderman, 6e prijs en got. L. Klein, H. de Wit, R. Bougeling, H. Huijsing, E. Verheij, P. W. Masseus, J. Jonker en C. Heijman, getuigschrift. Loffelijke vermeldingen. 3e jaar. Natuur- en ScheikundeW. Anderson, A. Jongstra, J. Brouwer, W. Akkerman, J. A. Broost, P. H. Quant, H. Beukers, H. Brons, J. G. Lastdrager, H. Akkerman, J. Roodt, F. G. Bischoff, A. Klok, J. Bomhoff, P. C. Jansen. Wis- en WerktuigkundeW. Anderson, A. Jongstra, J. Brouwer, J. A. Broest, P. H. Quant, H. Beukers, J. G. Lastdrager, J. Roodf en A. Klok. LijnteekenenW. Anderson, A. Jongstra, J. Brouwer, J. A. Broest, P. H. Quant, H. Beukers, H. Brons, J. Roodt, F. G. Bischoff, J. Bomhoff en P. C. Jansen. HandteekenenW. Anderson, A. Jongstra, J. Roodt, W. Reusche, J. Bomhoff, H. Beukers. LetterkundeW. Anderson, J. Brouwer, J. A. Broest, P. H. Quant, H. Beukers, J. Roodt, A. Klok, P. C. Jansen, J. G. Lastdrager, W, F. Hubregtsen. 2e jaar. Algebra en RekenkundeM. Grooff, J. Kruze, W. B. Cruijff, T. Kemp, J. v. Zwijn- drecht, M. Bouma, K. F. Burman, H. J. Ma- hieu, A. Kater, J. Klaassen. LijnteekenenM. Grooff, W. B. Cruijff, T. Kemp, M. Bouma, H. J. Mahieu, A. Kater, H. W. Bakker, J. H. Morsink, K. Geus, A. Langhorst, J. v. Os. HandteekenenM. Grooff, H. J. Mahieu, H. W. Bakker, J. H. Morsink, K. Geus, J. v. Os, D. Piscaer. LetterkundeM. Grooff, W. B. Cruijff, T. Kemp, J. v. Zwijndrecht, A. Kater, H. W. Bakker, J. v. Os, M. Smit, J. F. de Haan, H. Grimijzer. 1 e jaar. RekenenJ. N. Tegel, J. Molenaar, M. Kaleveld, J. B. Boll, P. J. Lafeber, L. Rie- mers, W. H. Rietvelt, E. H. Held, L. Brands, C. F. Dnij vetter, J. Duij vetter, Bouchier. Lynteekenen J. N. Tegel, P. J. Smids, P. v. d. Leek, J. Molenaar, S. Koster, C. Pieter- sen, H. Droogendijk, J. P. E. v. Kalken, L. Riemers, W. H. Rietveld, A. Geus, C. F. Duij vetter, J. Duij vetter. HandteekenenJ. N. Tegel, J. Smit, J. Molenaar, W. H. Rietveld, W. P. Hintertur, M. F. Meercns, H. Gauw, L. Riemers, C. F. Dnijvetter, J. Duijvetter. Letterkunde J. N. Tegel. J. Molenaar, E. H. Held, M. Meerens, W. H. Rietveld, P. J. Smids, L. Janzen, E. v. Twisk, M. Kaleveld, A. W. Dijker, J. Smit, S. Koster, J. P. E. v. Kalken, F. C. Duijvetter, J. Duijvetter. De heeren M. Oortgijsen en C. de Jong hebben met goed gevolg examen afge legd voor opzichter bij 's Rijks waterstaat. J. Gomes en W. Heeroma, leerlingen van de gemeenteschool No. 4, hebben, na af gelegd examen, plaatsing bekomen op de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Maastricht. Beiden knapen waren tot 't examen voor bereid door den heer K. A. H. Heeroma, hoofd der school. We vestigen de aandacht onzer lezers op een voorstelling, bij genoegzame deelneming te geven in Tivofi, op Dinsdag 18 dezer, door 'tFransch operetten-gezel- schap van den heer Albert Chartier, waarbij zal opgevoerd worden de operette in 4 actes »Les 28 jours de Clairette." Meer dan 30 gunstige beoordeelingen in Fransche, Belgische en Zwitsersche bladen werden door ons gelezen, en uit die beoor deelingen kunnen we 't besluit trekken, dat de liefhebbers van 't tooneel een avond van meer dan gewoon kunstgenot wordt aange boden. Ook te Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht en in meer andere plaatsen van ons vaderland trad dit gezelschap met groot succes op. Zelden of nooit beleefden we Paasch- dagen in 't begin van April, die zich door zoo schoon lenteweder kenmerkten. En daar ook de voorafgaande dagen, in Maart zelfs, ons door heerlyk weêr verrasten, kon het wel niet anders, of zeer velen vonden daarin aanleiding tot het beramen van plannen voor korte uitstapjes naar elders. Van de bestaande reisgelegenheden is dan ook vóór en tijdens de feestdagen een druk gebruik gemaakt, niet het minst door de onlangs ingelijfde miliciens van zee- en landmacht. Groot was ook het aantal van hen, die van elders naar hier kwamen, om familieleden en kennissen te bezoeken. Het ondernemen dier reistochtjes werd door het fraaie weder zeker in groote mate begun stigd. Door onzen vroegeren plaatsgenoot, den gepensionneerden zeeofficier E. Kempe, is dezer dagen een brochure in het licht gegeven, onder den titel»De Atjeh-blok- kade mislukt." De belangrijkheid van dit vlugschrift wordt verhoogd, door de om standigheid, dat de schrijver Commandant is geweest van een der blokkade-schepen, 't Beleid in Atjeh wordt door hem op scherpe wijze veroordeeld. Omtrent de thans ingevoerde scheepvaartregeling hoopt de heer Kempe, dat zij door hare liefst vreed zame werking kans moge geven op de zoolang gewenschte pacificatie van Atjeh. Dezer dagen is door de Regeering bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal in gediend een wetsontwerp tot regeling van den dienst by de nationale militie, waarin het beginsel van den persoonlyken dienstplicht is nedergelegd. Met het bestaande stelsel van vrijstellingen wordt in dit ontwerp gebroken zooveel mogelijk moet ieder, die voor den dienst geschikt is, dienen. Vrijstelling wordt, volgens het ontwerp, alleen verleend aan be dienaars en aanstaande bedienaren van den godsdienst. Het vervullen van den werkelijken dienst in vredestyd wordt zoo weinig bezwa rend mogelijk gemaakt, en daarbij zal worden gelet op de maatschappelijke belangen en den toestand van 't gezin, waarvan de militie- plichtigen deel uitmaken. De ingelyfden by de militie zullen tot het aangaan van een huwelyk niet langer de toeslemming van wege de Re geering noodig hebben. Den verlofganger der militie zal worden vergund, zfch in de koloniën of elders buiten het Rijk op te houden. De jaarlijksche lichting der militie zal 11500 man bedragen. Tot de herhalingsoefeningen kunnen alleen de verlofgangers bij de militie worden opgeroepen, die hun zesde dienstjaar niet hebben volbracht. Bij de oproeping wordt door verschillende bepalingen rekening gehouden met de bijzondere belangen van den ingelijfde bij de militie. In hoofdzaak is in dit ontwerp de bestaande toestand van de zeemilitie on veranderd behouden. Het benoodigde jaarlijkseh contingent voor de zeemacht zal niet langer over de provineiën worden verdeeld, in reden van 't aantal, dat zich vrijwillig aanmeldt. En om de volledige beschikking over alle be schikbare elementen uit de zeevarenden van het militie-contingent te hebben, zal dat con tingent worden afgeleverd, voordat de inlijving bij de landmilitie geschiedt. Door herhalings oefeningen in te voeren, wenscht men de waarde van de zeemilitiens te verbeteren. Aan boord van een Engelsch stoom schip, te Ylissingen liggende, werd Zater dagmiddag een stoker door een matroos met een mes gewond. De dood volgde onmiddellijk. Maandagmiddag te ongeveer vijf uur had op den Buiten- Amstel ter hoogte van perceel 81 aan den Amsteldijk, behoorende onder de gemeente Ouder-Amstel, bij Am sterdam, een droevig onheil plaats. Van den Amsteldijk laveerde de in de sportwereld zeer bekende boeier »Annie,« behoorende aan den heer C. A. Volk, wo nende Koningsplein 2, naar den overkant, juist toen een van de booten der Leidsche maatschappij Volharding,* kapitein. C. Zekveld, van Amsterdam kwam aanstoomen. De boeier werd door den stooraer aan gevaren en sloeg om, waardoor de opva renden, 16 dames en heeren, onder wie twee Engelschen, te water geraakten. Twaalf hunner wisten elkaar in tijds te redden, doch de vier anderen, drie dames en een heer, verdronken, Zijn onze inlichtingen juist dan zou er te Scheveningen een maatschappij in wording zijn met een kapitaal van pl. m. f 200.000, ter exploitatie der zeevissche- rijen. Een zestal loggers zouden dan reeds in dit seizoen aan de haringvisscherij moe ten deelnemen. Wederom is te Rotterdam een be langrijke diefstal gepleegd. In het logement en koffiehuis »Stadt Nijmegen van Th. Engels, op het Spniwater, vervoegde zich een man, die zich daar als gewoon bezoe ker van het koffiehuis nederzette. Terwijl deze zich daar bevond is Engels, wiens vrouw ziek te bed lag, uitgegaan, en van deze gelegenheid werd door den bezoeker gebruik gemaakt om zich naar de binnen kamer te begeven en uit een daar ge plaatste kast een kiste te halen en mede te nemen. Dit kistje bevatte een som van f 1000.17 aan papier, goud- en zilvergeld, een postspaarboekje en twee gouden en vijftien zilveren horloges, zeven doekspel den, een paar diamanten oorknoppen, ver schillende gouden armbanden enz., een en ander een waarde van meer dan f 2000 vertegenwoordigende Aan de politie mocht het gelukken een drietal verdachten op te sporen en aan te houden. Deze verdachten, twee mannen en een vrouw (Duitschers), werden in hunne woning aan de Schiestraat No. 5 aange troffen, terwijl het kistje waarin het ont vreemde zich bevonden had, ledig op de Schiekade tegenover de Schiestraat terug gevonden werd. Het ontvreemde is tot op dit oogenblik nog niet teruggevonden. Het vergaan van een Fr arisch oorlogsschip. De ramp van wLa Bourdonnais», een aviso- jacht der Fransche marine, heeft rouw ge bracht in vele Fransche gezinnen. Drie-en twintig man, bij wie twee officieren, vonden in de golven den dood. Over het verongelukken van dit vaartuig zijn thans nadere berichten ontvangen. Op den avond van de ramp lag het schip bij prachtig weder op ongeveer 1000 M. afstand van het eiland Madame, middelpunt der ad ministratie van Sainte-Marie (West-Indië), voor anker. Omstreeks 0 iiur werd de lucht bedekt, een tweede anker werd uitgeworpen. Een uur later stak een hevige storm op, de barometer daalde 2 m m., de wind draaide naar het W.N.W. Het schip werkte vreeselijk het was in een cycloon geraakt. Op het dek kon men zich niet staande honden, de bevelen werden niet meer verstaan, ieder verwachtte een ramp. Te 4 u 40 braken de kettingen en niettegenstaande de bemanning bovenmen- schelijke pogingen aauwendde om het schip in zee te brengen, werd het op de kust ge worpen, dc stuurboordzijde geheel uit elkaar geslagen en in den achtersteven een groot gat, waardoor het water binnenstroomde. Een gedeelte der bemanning poogde in een boot het wrak te verlaten, zy werd verbry- zeld en de opvarenden verdronken, evenals zy, die zich in zee wierpen. De overgeble venen verzamelden zich op het voorschip en werden den volgenden morgen gered, en na hen de instrumenten en de provisie, die be houden gebleven waren. Op bet land moest men de ramp gadeslaan zonder hulp te kunnen bieden. Aan onze abonné's buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Blaadje en Zondags blad, le kwartaal 1893 te willen over maken per Postwissel of in postzegels, vóór 7 April 1893, zullende an ders daarover met 5 Cts. verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 21/, Ct. beplakt te worden. Heden herdenken wij den 74eu Verjaardag van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot-en Over jas grootvader J, S. BAKKER. 3® Helder, 4 April 1893. Ondertrouwd op dezen voor I ons zoo gelukkigen dag C. MARET G. BAKKER. ^,"1 April 1893. Namens de Familie. jÉê Algemeene kennisgeving. ak Ondertrouwd A. A. OVERTOOM en M. J. RIPPENS. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd W. RIPPENS, Wedr. van B. P. Madiol, en A. M. SMIT, Wed. van L. Dudij. Geboren: ANNA MARIAELISABETH. Dochter van P. J. VOS. A. M. E. VOS—Abbenes. Helder, 3 April 1893. Bevallen van een welgeschapen Zoon: M. NOMES—SMIT. Helder, 3 April 1893. Heden overleed onze jongste lieve ling HENDRIK, in den leeftijd van zes weken. Helder, 31 Maart 1893. G. VISSER. M. VISSER-PRONK. Heden overleed te Ahrweiler (Rijn- Pruissen) in de Inrichting voor Ze nuwlijders van Dr. Von Ehhenwald, onze veelgeliefde Broeder, aanbehuwd- Broeder en Oom, JOSEPHUS PETRUS JOHANNES, in leven Procuratiehouder aan de Rot- terdamsche Bank. Helder, 31 Maart 1893. B. F. VAN ECK. S. VAN ECK-v. d. Made. A. S. VAN ECK. De Heer en Mevrouw VAN TUINEN POLVLIET, betuigen hun dauk voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden bij de geboorte van hunne Dochter. Kraamvisites worden bij voorkeur af gewacht op Vrijdag 7 April. Voor de vele blijken van belangstelling bij het treurig verlies van myn dierbaren Echtgenoot, betuig ik bij deze mijne har- telijken dank. Helder, 1 April 1893. Wed. J. BERG—v. d. Berg. Mede namens Moeder, Broeders en Zusters. TANDARTS (Nieuwe wet), Amsterdam. is iederen WOENSDAG aan de KERKGRACHT 47, te Helder, te consulteeren voor Tandheelkundige Ope- ratiè'n en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren van 4 tot 71ft uur. Iederen avond optreden van Holland- sche, Fransche en Duitsche Artisten. ENTREE VRIJ. De Directeur J. C. SMIT. By den ondergeteekende bestaat gelegenheid bij na der overeen te komen voor waarden, voor 't aanstaande zomerseizoen, tot het laten weiden van een Paard of Ret, tusschen de Koeien op het Land, Brakke- veld of Helderscben polder. Gouweriberg, Bassingrachfc No. 2. Terstond gevraagd die f 4 a f 5 per week kan verdienenen een LEER- en LOOPJONGEN, by J. TISSING, Keizerstraat. Oovraagd die met de wasch kan omgaan. Adres Café REITSMA, Hoofdgracht. om direct in dienst te treden. Wordt gevraagd een flinke DIENST BODE, met goede getuigschriften, tegen hoog loon, wasch buiten's huis. Adres KANAALWEG No. 107. Terstond gevraagd een flinke JONGEN, by VAN EDE, Binnenhaven 115. Een KLEERMAKERSKNECHT gevraagd, bij L. PRINS, Weststraat 84. Gevraagd een zindelijke OAGMEID, die met de wasch kan omgaan. Adres KEIZERSTRAAT No. 42. Adres STATIONSTRAAT 12. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, die mei de wasch kan omgaan. Adres BERKHOUT en Co. Mevr. COHEX STUART, Havenplein lïo. 2It Aan te melden Donderdag voor 12 ure. Oevraagd. die lezen en schrijven kan. Adres Bureau van dit Blad. Ten spoedigste gevraagd 2 KLEERMA KERSJONGENS, die met het vak bekend zyn. H. J. SEEBOLDT, Mr. Kleermaker, Spoorstraat No. 6. Grevraagd ter assistentie van de vrouw des huizes in alle werkzaamheden. Brieven ond. lett. G., aan het Bureau Vliegend Blad, m. opgave van naam, leeftijd en vorige betrekking. Adres Boekh. A. J. MAAS, Dykstr. die goed met de wasch kan omgaan. Adres Boekhand. A. J. MAAS, Dykstr. GEVRAAGD: een zindelijk Dagmeisje, om met een kind om te gaan. Adres: ANKERPARK 33. "V erloren een Zilveren KNIPJE, inhoudende f4 00. Terug te bezorgen bij BERKHOUT &Co. V erloren Terug te bezorgen KANAALWEG 32. "V erloren een gouden Knopje, gaande van de Heldersche Kerk naar de Jonkerstraat. De eerlijke vinder zal beloond worden. Adres bij E. VAN OS, Gasbrug. PlQfprPn verloren op den Huis- UlMt/l "II duinerweg een snoer valsche parelen met gouden me daillon. De eerlijke vinder wordt ver zocht het tegen belooning terug te be- zorgen MOLENSTRAAT 72. Verloren een paar zwarte KOUSEN. De eerlijke vinder wordt verzocht ze terug te bezorgen by BERKHOUT en Co. VERMIST. een ZWARTE KIP. Terug te bezorgen bij P. KRAMER, Artilleriestraat No. 7. Gevonden mei Gesp 1873 - 1890. Terug te bekomen aan het Bureau van dit Blad. Adres BERKHOUT en Co. Te üoop een zoo ifoeil als nieuw zwart Kamgaren Heeren- Costuum, en een zijden Hoed voor billeken prijs. Adres Bureau van dit Blad. Te buur gevraagd een WINKELHUIS, geschikt voor kruideniers of andere affaire of ter overname gevraagd een zoodanige zaak. Brieven franco onder letter B. C. Burean van dit blad. Adres BERKHOUT Co., Boekhandel. To Koop 7 KIPPEN met grooten Loop en Hok. Te bevragen by G. OU DIJK Jr., in de Wilhelminastraat achter de R. K. Kerk. Wordt gevraagd: een gemeubeleerde Zit- en Slaap kamer of Aicoof en pension. Franco brieven onder letter C., bjj de Boekh. BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2