*'t Vliedend Blaadie. <mr KLEINE COURANT voor helder, nieuwediep en texel. isrr No. 2102. Zaterdag 8 April 1-893 21ate Jaargang. KALENDER DER WEEK. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." C 1 J /■^SSpff dries Hartsinck, was dan ook een van het nuttigste, waardoor hem geen vrijen tijd overbleef om zich veel met andere zaken op te houden. Het is zeker een der oorzaken, waarom tot heden hier zoo weinig anders van deze familie bekend was. Toch is het niet onbelangrijk in weinig woorden te zeggen, dat deze eenvoudige molenaar de kleinzoon was van Andries Hartsinck, Opperkoopman en Resident van Soerakarta en Raad van Indië, welke in 1773 in eerstgenoemden graad naar Indië vertrok en wiens zoon Andries hetPro- curaat te Samarang waarnam. Een zuster van dien Raad van Indië, Johanna Susanna Hartsinck, was gehuwd met Ferdinand Louis Framjois Michel, Grave d'Oultremont de Wige- mont c. s. (Eene gravin flenriette d'Oultre mont, was de tweede gemalin van Koning Willem I). Deze bijzonderheden zyn sedert kort aan den stamvoerder van dezen familietak, den heer Louwrens Andries Hartsinck alhier, door een erfenis-procedure bekend geworden en door het Genealogisch Heraldisch archief te 's Gra- venhage werd deze ook in 't bezit gesteld van een afdruk van het adellijk wapen dezer aan zienlijke familie, hetwelk door hem en zijn nakomelingen mag worden gevoerd. Geeft het verwondering, dat de kleinzoon van den Resident van Soerakarta het mole naarsbedrijf uitoefende, bekend is het ook, dat in de troebelen bij het begin dezer eeuw vaak groote fortuinen en aanzienlijke familieën ten gronde zijn gegaan. Zaterdagmorgen vertrokken van de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden 180 jongens met bestemming naar Hr. Ms. op leidingsschip Admiraal Van Wassenaer,« te Amsterdam, om hunne verdere opleiding aldaar ten einde te brengen. Voor den cursus AprilOctober zijn reeds 100 jongens aanwezig. Nu de f 30 handgeld of premiegeld met 1 Januari zijn afgeschaft, is dit getal jon gens wel een bewijs, dat de lust voor ter zee te varen niets verminderd is bij vroeger. De Amst. Crt.ontving uit Medam (Deli) het bericht, dat onze troepen slaags zijn geweest. Het aantal dooden aan onze zyde bedraagt 5aan de zyde van den vijand 60. De bende werd uiteengeslagen en de vyand trok terug. Volgens door het »Hbl. ingewonnen inlichtingen, is te 's Gravenhage bericht ontvangen, dat het in Tamiang (op de Oostkust van Sumatra) tot een treffen is gekomen tusschen onze troepen en de At- jehsche bende, welke daar onder Nja-Makam rondzwierf, en dat de Nederlandsche wa penen daarbij de overwinning hebben be haald. Omtrent het aantal dooden en gewonden is niets naders bekend. Batavia, 1 Maart. Verleden week trachtten een tweetal gewapende sloepen van Hr. Ms. »Merapi« den Atjehers het visschen nabij Kwala Gigin te beletten en tevens eenige op het strand gehaalde prauwen door hun vuur te vernielen. De Atjehers, achter een dijk gezeten, beantwoordden dit vuur krachtig, zoodat onzerzijds de adelborst der le kl. G. den Berger in den linkerschouder ge wond werd. De »Merapi" zette hierop dadelijk koers naar Oleh-leh, waarna de gewonde in het hospitaal aldaar werd getransporteerd. (Java-Bode). De »Stct.« bevat de volgende be kendmaking De opper-kamerheer en de chef van het militaire huis der Koningin maken bekend, dat Hare Majesteit de Ko ningin-regentes, op Woensdag den 12en dezer, des morgens ten 10 uren, in het Paleis te Amsterdam, gelegenheid zal geven bij HoogstDezelve hunne opwachting te maken, aan militairen, civiele autoriteiten en commissiën, en op Donderdag den 13n daaraanvolgende te 10 uren, particuliere audiëntie zal verleenen. Haarlem was gedurende de Paasch- dagen haast te klein voor de duizende gasten, die, uitgelokt door het zeldzaam schoone lenteweder, haar een bezoek kwa men brengen. Dat bezoek gold vooral de prachtige bloemenvelden te Overveen en Bloemendaal. De weg daarheen was dan ook bezaaid met wandelaars, die opgetogen waren door zooveel natuurschoon. Het ver keer per spoor was zoo ongelooflijk druk, dat al het rollend materieel op de baan moest komen. De omnibussen werden te Haarlem bestormd en de stalhouders kon den aan de vele aanvragen niet voldoen. Toch hoorde men in weerwil van die men- schenmassa, geen enkelen wanklank. Ook te Amsterdam hadden de trams het in alle richtingen zeldzaam druk, het was op de verschillende standplaatsen bij vech ten af, om een plaats te krijgen. Maandagnamiddag had met den tram, die van Hillegom te 2.35 uren te Leiden moest aankomen, een vreeselijk ongeluk plaats. De 20jarige dochter van den Haar- lemschen schipper, te Leiden woonachtig, sprong nabij Sassenheim uit den in volle vaart zynden tram, met het noodlottig ge volg, dat zij er onder raakte en drie wagens over haar heengingen Toen de tram stil stond, bleek dat beide beenen even onder de knie zoo goed als afgereden waren. Aangezien geen geneeskundige hulp bij de hand was en de dokter van Sassenheim niet te huis was, werd het publiek uit een der wagens verwijderd en de ongelukkige daarin gelegd en naar Leiden vervoerd, waar zij per brancard van het station van 't Hollandsche Spoor naar het Academisch Ziekenhuis werd gebracht. Het bleek daar. dat zij door bloedverlies had opgehouden te leven. De ongelukkige zag, op het bal kon van den tram staande, haar zuster met dier vrijer, een sergeant, aankomen en deed toen den noodlottigen sprong, niet tegenstaande zij aanvankelijk nog door een reiziger werd tegengehouden. De officier van Justitie te 's Herto genbosch, de heer Van Bommel, daartoe in staat gesteld, heeft f 2500 uitgeloofd voor hem, die aanwijzingen weet te doen tengevolge waarvan de moordenaar of moordenaars van G. Hoekman, wachtmees ter der maréchaussees te Osch, wordt of worden ontdekt. Te Leeuwarden heeft zich een nieuw kerkgenootschap gevormd van lidmaten die niet willen medegaan met de vereeni- ging der Geref. Kerken, en besloten zijn de Christelijke gereformeerde gemeente aldaar te doen voortbestaan. De Prins-Hendrik-Stichting te Eg- mond aan Zee heeft ontvangen van wijlen den beer J. Weimans Ligtenberg, te Rot terdam, een legaat van f 2000, vrij van successierechten. Wegens poging tot moord stond Dins dag voor de Amsterdamsche rechtbank te recht H. C. v. d. H., oud 48 jaar, tabaks- werker, wonende aldaar en in voorloopige hechtenis. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op 5 Febr.ll., op de lste verdieping van Opkomst der Zon 5 n. 17 m. Onderg. 6 u. 47 m. APRIL, (Grasmaand, 30 dagen.) Zondag 9 Laatste Kwartier. Maandag 10 Dinsdag 11 Woensdag 12 Donderdag 13 Vrijdag 14 Zaterdag 15 HELDER, 7 April 1893. Jl. Woensdagavond hield 't gezelschap Ernst en Scherts" een buitengewone ver gadering in Tivoli. De opkomst der leden was niet groot, dat te bejammeren was, daar de werkende kring zich alle moeite had gegeven om iets goeds ten tooneele te brengen. De aanwezigen hebben zich uitmuntend geamuseerd bij 't opvoeren van 't tooneelspel »De rijzweep, of twintig jaren later.'' De rollen waren met zorg ingestu deerd en ieder der spelers bracht het zijne toe tot vorming van een goed geheel, 't Stuk werd dan ook met onverdeelde aan dacht gevolgd en de applaus waren wel gemeend. Op de voordracht voor h. d. s. te Westerland, Wieringen, komt o. a. voor de hr. C. W. H. Louws, onderwijzer aan de gemeenteschool No. 4 alhier. Dezer dagen werden twee knapen, alhier woonachtig, naar het bekende verbeterings gesticht »De Kruisberg," nabij Deutichem, overgebracht. Zy hadden zich achtereenvolgens aan onderscheidene ontvreemdingen ten nadeele van anderen schuldig gemaakt, en waren door den strafrechter tot een verblyf voor eenige jaren in de genoemde" verblijfplaats voor jon gens veroordeeld. Hunne opsluiting was noodig, want onze gemeente zou werkelijk door hunne dieverijen onveilig gemaakt worden. De vermelding van het bovenstaande zij ande ren knapen, die vaak bij avond zonder toe zicht hunner ouders bij den weg loopeD, tot eene ernstige waarschuwing. Zij mogen zich aan 't geen met deze beide jongens gebeurd is, spiegelenEn zijn er geene hoogere en betere drijfveeren, die hun aansporen, om zich niet te vergrijpen aan den eigendom van an deren, wjj willen hun herinneren, dat onze politie, uitmuntend georganiseerd en geleid als zij is, zich steeds beijvert, om de daders van gepleegde misdrijven op te sporen. Heel dik wijls is het den ouders vaif bij den weg loo- pende knapen onbekend, wat hunne «lievelin gen" buiten's huis uitvoeren. Het bericht, dat we hierboven mededeelden, moge daarom aan vele vaders en moeders ten spoorslag verstrek ken, om hunne kinderen zooveel mogelijk in al hunne gedragingen na te gaan. Terwijl we hopen, dat het strenge toezicht, 't welk van nu af op de beide jongens zal worden uitgeoefend, hun tot verbetering zal strekken, wenschen we tevens, dat het ge beurde voor menigeen een waarschuwend voor beeld moge zijn. Er zullen nog velen onzer plaatsgenooten zyn, die zich herinneren dat op den Huisdui- nerweg, daar waar het pad rechts naar het aloude dorp leidt, een molen stond, die voor ettelijke jaren afgebroken, geen ander teeken heeft nagelaten dan alleen de herinnering aan den laatsten bewoner. Deze, Andries Hart sinck, bestuurde lange jaren dien molen, waar de bakkers van Huisduinen en den Helder het graan brachten om te worden gemalen. Vóór het jaar 1843 bestonden hier slechts twee meelmolens, in dien tijd toen geen meel ter markt kwam, zeker geen te groote weelde. Het bedrijf van den eerzamen molenaar An- BEWERKT DOOR AM O. (12 •TopAangenomen, mijnheer Vogel," sprak hij besloten. »Hier mjjn hand er op, dat het werk in vier-en-twintig uren gereed is." «En hier mijn hand er op, dat ge op het geld kunt rekenen. Hoe laat zoudt ge klaar zyn •Ik begin dezen nacht nog en ik denk mor genmiddag omstreeks vjjf of zes uur gereed te zyn." «Goed, kom dan morgen in de wijk Maria- hilf, in de Windmolenstraat no. 5 en vraag daar naar Baron Hoffmann, begrepen «Windmolenstraat no. 5, maar wat moet ik by dien baron Hoffman doen «Dat zult ge wel vernemen. Zorg slechts, dat ge tusschen vijf en zes uur daar zyt, dan zult ge den man aantreffen, dien gy kent als mynheer Vogel." •En het papier, waar ik op schrijven moet." •Schryf op een van de beide velles, die ik er by gedaan heb. Als het eerste niet goed gelukt, neem dan het tweede vel.» «Nog iets, mynheer Vogel," sprak de jonk man, die de papieren nog eens vluchtig door keek. «Hier op het origineel staat: »Kasteel Windeck, 19 Januari 1873 en hier op uw papier staat 18 Januari." f Verduiveld,* riep mynheer Vogel, dan heb ik me vergist! Goed, dat ge het bemerkt.» Hij nam zijn handschrift in de hand, haalde een potlood nit den zak en wilde de fout veranderen. Maar bliksemsnel vloog hem een gedachte door het hoofd, die hem het potlood in den zak deed steken. Juist zou hy het val- sche stuk laten maken met den datum van 18 Januari en zelf het echte honden van 19 Ja nuari. Het echte stuk kon dus wegens den lateren datum altyd het valBche stuk krachte loos maken. Minona kreeg dan het stuk met den datum van 18 Januari em hij zou het echte met den datam van 19 Januari in zijn bezit houden. Zoodoende had hij Minona en haar vijf millioen in zyn macht 1 Een prach tig idéé •Schryf het maar, zooals ik het geschreven heb, mijnheer Knablein Kasteel Windeck, 18 Januari, hoort ge, 18 Januari. Kom laten we nu uitdrinken en naar huis gaan." Nauwelyks waren de beide mannen buiten de deur, of de man, die achter zijn courant had zitten luisteren, stond op en ging naar de juffrouw bij het buffet. •Kent u die twee, juffrouw vroeg hij. «Neen, mynheer de commissaris,» luidde het antwoord. Hnnne namen ken ik tenminste niet, ik ken ze alleen van gezicht, want ze zyn wel meer hier geweest.» Des te beter. Een van die twee ken ik wel, maar ik zal wel zorgen, dat ik ook spoedig weet wie de ander is. Goeden nacht, juffrouw Pinker." ZEVENDE HOOFDSTUK. «Welnu," vroeg Leo von Thurnfels, toen oom en .neef den volgenden morgen samen za ten te ontbijten, «ben je in de opera geweest Heb je haar gezien »Ja, oom." «En hoe bevalt ze je •Uitstekend," «Niet waar, ze is mooi." «Meer dan mooi, ze is betooverend.» •Zop, mijn jongenJe schijnt al half ver liefd te wezen." Als ik het niet reeds geheel ben." «Bravo, des te beter. Je ziet, dat ik geen slechten smaak heb. Ze is werkelyk een schoon heid. Herinnert ze niet aan CatharinaCornaro?# «Dat kan ik niet zeggen. Ik heb eens het portret gezien van Agnes Bernauer, en dit beeld kwam my gisteren in al zyn bekoor lijkheid voor den geest." «Maar die fijn besneden bleeke gelaatstrek ken, die donkere oogen, dat zwarte haar «Ge vergist u, oomHaar wangen hebben een gezonde roode kleur, haar oogen zyn don kerblauw en heur haar scheen me goudblond.» Maar wie heb je dan gezien «Een wonderschoon meisje oom! Misschien hadt u beter gedaan met me niet naar de opera te sturen, »maar» voegde hy er lachend bij, «misschien was het ook zoo goed." «Je bent toch niet op een ander verliefd geraakt en je hebt myn uitverkorene misschien niet eens gezien!» •Als de zon schijnt, bemerkt men de sterren niet, oom.» «Dat is toch sterk, zei de onde graaf. «Ik zou de zon wel eens willen zien, die deze ster perceel 274, in de Spuistraat, aan zijne huisvrouw Maria Aleide Lerkens, van wie hij krachtens rechterlijk vonnis van 6 Oct. 1892 van tafel en bed gescheiden was, ver schillende messteken heeft toegebracht, met het vooraf opgevatte voornemen haar te dooden. Het slachtoffer is niet overleden, maar gelukkig hersteld. De bekl. beweerde ter terechtzitting, dat hij niet weet wat hij gedaan heeft. Op den bewusten dag zou hij dronken geweest zyn en niet begrepen hebben wat hy deed. Alles is bij hem in vergetelheid geraakt. Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 5 jaar. Atjeh 1873—1893. De Indische Tolk drukt op den gedenkdag van de oorlogsverklaring aan Atjeh het mani fest af, waarmede, die oorlog nu twintig jaren geleden werd verklaard. Het blad herdenkt het eerste slachtoffer op den dag der landing van de expeditie, 8 April 1873, den adelborst Zimraer, en verder de mannen, die in den strijd op Noord-Sumatra onze krijgsmacht hebben aangevoerd: Kohier, Van Swieten, Pel, Demmeni en Van Teijn, allen thans overleden en met uitzondering van Van Swieten gevallen als offer vau hun toewijding, Wiggers Van Kerchem en Karei Van derHeyden; voorts Koopman, Van Gogh, Bogaert en Binkes, die als chefs van de marine de landmacht hebben bijgestaan. Na dezen blik op het verledene, de vraag voor de toekomst: ligt in het nu wat wezen zal? Voor de eer van Nederlands naam worde het luide uitgeroependit verhoede het Opper wezen Toen heden vóór twintig jaren de strijd op Noord-Sumatra geopend werd, geschiedde dat, gelijk het oorlogsmanifest doet kennen, ter kwijting van een nationalen plicht. Erkend moet het worden, dat ten deze is volbracht, wat in billijkheid kon worden gevorderd. Maar toen een jaar daarna, door een samen loop van fataliteiten, de mogelijkheidj benomen werd om onder Nederlandsche auspiciën door eigen vorst in het zwaar geteisterd land een geordenden staat van zaken te doen scheppen en daarom Nederland in dat gebied het sou- vereiu gezag aanvaardde, toen nam het daar mede ook de verplichting op zich om voor. die strook Nederlandschen grond een beteren dage raad te doen aanbreken, om zijn bestuur een zegen te doen zyn voor de inheemsche bevol king daarginds. Die plicht bleef echter tot nog toe onver vuld. Waaraan dat is te wyten, kan onbesproken blyveD, maar op den gedenkdag van heden zy het ernstig afgevraagd, of het tijdperk om tot die vervulling te komen nog langer mag wor den uitgesteld. En als het antwoord, gelijk verwacht mag worden, ontkennend luidt, dan ook de handen ineengeslagen, met onbevangen blik het oog gewend naar Noord-Sumatra, terdege nagegaan wat nog verricht moet worden ter bereiking van het doel, en zoo het moet, ook niet ge schroomd opnieuw offers te brengen voor het beschavingswerk in dat deel van bet Indische Rijk, voor de taak waaraan het hnidige Neder land zyn voornaamste beteekenis in de ry der staten ontleent. Bij vonnis van Maandag werd Bong, tegen wien de vorige week drie jaren ge vangenisstraf wefden geëischt wegens dood slag, door de arr.-rechtbank te Amsterdam van dat misdrijf vrijgesproken, doch schul dig verklaard aan mishandeling met doo- delyken afloop en deswege veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Een groot aantal landverhuizers uit Friesland en Groningen ver over de door haar glans verduistert. Maar in ernst roken, heb je niet Daar de loge gekeken, ik je heb aangeduid «Ja wel, en ik heb de bedoelde dame ook gezien alle kijkers waren op haar gevestigd. Ze is werkelyk schoon, zeer schoon, maar ze is schoon, als een standbeeld, dat men be wondert, zonder er zich door aangetrokken te gevoelen, een schoonheid, welgevallig voor het oog, maar die het hart kond laat. Ik ken nu ook haar naam." •Zoo heeft zy je zooveel belangstelling ingeboezemd, dat je naar haar gevraagd heb •Toevallig heb ik haar naam gehoord. Na de opera souperde ik met eenige bekenden en toen werd er ook over haar gesproken. De schoone Minona Cherny heeft bij haar optre den in de hoofdstad natuurlijk opzien gewekt en de een weet dit, de ander dat te vertellen. Ik heb er echter niet veel naar geluisterd; mijn gedachten waren met een andere bezig." «Hoor eens, mijn jongen, je schynt werke lijk verliefd te zijn. Mag ik ook weten «Neen, waarde oom. Gisteren wilde n my een zekeren naam niet noemen, en vandaag heb ik op mijn beurt een geheim.# Mij goed, binnen korter of lauger tyd ver neem ik het toch weL De hoofdzaak is, dat je nu zin hebt in een meisjeik onderstel, dat tij je waardig is en het zal me aange naam zijn, als je kleine avontuur tot ernBtige gevolgen leidt." Op dit oogenblik bracht dc huisknecht den ouden graaf een brief, waarvan het adres voor zien was met het opschrift «dringend." honderd mannen, vrouwen en kinderen werden Zaterdag 11. ingescheept op de •Seahorse,# die hen zal overbrengen naar Huil, van waar zy verder zullen worden getransporteerd naar hun nieuw vaderland, anada. Volgens berichten nit Engeland, is daar het voorjaar byzonder vroeg ingevallen. Uit Cheltonham wordt aan »the Standard# ge schreven, dat men daar al op 25 Maart den koekoek heeft gehoord. Do pruimenboomen stonden reeds den 19 Maart in bloei en aan twee appelboomen in een tuin waren reeds bladeren. De plantengroei is een volle maand vooruit bij gewone jaren. Een aDder bericht gever heeft niet minder dan 33 bloemsoorten, geteld op een wandeling van ongeveer 3 my- len, die hij jl. Woensdag maakte. Eenige jaren geleden, toen Paschen reeds op 25 Maart viel, lag de sneeuw voeten hoog en reed men eenige dagen te voren op schaatsen. Thans vreest men, dat de nachtvorsten in April en Mei aan de vruchtboomen veel schade zullen toebrengen Correspondentie. •Een huisvader,# beveelt der Plaatselijke Schoolcommissie aan, om, door tusschenkomst van B. en W., by den Raad dezer gemeente het voorstel in te dienen tot wijziging der Paasch-vacantie voor de gemeente-scholen al hier. Bedoelde «huisvader# meent niet alleen te staan met de uitdrukking van den wensch, dat deze vacantie zoodanig moge worden ge regeld, dat zij voortaan zal beginnen drie dagen vóór, en eindigen 3 dagen nè, Paschen. Het invoeren der begeerde regeling zou zyn zeer in 't belang zoowel van de jeugd en van 't personeel der scholen, als in dat van het on der wys. Op «Goeden Vrijdag» b. v. waren, tengevolge der kerkelyke viering van dien dag, groote ldassen in de scholen door slechts 4 of 5 leerlingen bevolkt. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot en met 5 April 1893. ONDERTROUWDQ GETROUWD: i toeon0, BEVALLEN W. KosterRieuwers, d. S. D. KrukGorter, z. W.C. PietersHendriks, z. A. M. E. VosAbbenes, d. A. A. Ver hoevenTritten, z. H. VerhageKamp, z. J. BuijsBal, z. M. NomesSmit, z. M. L. BedorfPaskata, z. W. A. Vosde Ridder, d. OVERLEDENA. Lub, 19 maanden. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 28 Maart 4 April. ONDERTROUWD S. Kuiper en A. Schaat- senberg. GETROUWD G. A. Janssen en N. Zegel. GEBORENPoulus, z. v. J. Kikkert en A. van Gurp. Jan Jacob, z. v. J. Vonk en N. Witvliet. OVERLEDENP. Nannings, 70 j., wedr. van K. Zeevat. Ingezonden. Helder, 3 April 1893. Geachte Redactie! Vergun mij s. v. p., de volgende opmerking door" middel van uw blad publiek te maken. Onze Gemeenteraad heeft onlangs aan eemge nieuwe straten namen gegeven. Nu schynt men, sinds den doop der beide Vroonstraten, wel voorliefde te hebben voor het vereeuwigen der namen van hen, die, hun weiland verka velen voor den verkoop als bouwterrein. De heeren Bas, Govers, Kikkert en Schagen ge nieten nu eenmaal deze eer, en aan wederdoop valt niet te denken, 'k Wil echter de aan dacht er op veBtigen, dat het, evenals in andere steden, toch zeker meer gepast zou zyn, als aan nieuwe straten de namen werden gegeven van beroemde plaatsgenooten. 'kNoem als zoodanig de namen der helden in stormgevaar Zoodra graaf Leo den brief even had inge zien, vertoonde zijn gelaat een pijnlijke opge wondenheid het papier trilde in zyn hand. Wat scheelt er aan, oom?" vroeg Brnno. «Zijn er slechte berichten «Ja, mijn jongen zeer slechte van myn bankier •Heeft u verliezen geleden .Meer dan dat. Hier lees dezen brief. De oude graaf reikte zyn neef het noodlot tige papier over, stond op en in de kamer heen en weer loopende, mompelde hy .Dat is. een slag, waar ik niet op voorbereid was." De brief, dien Bruno las, luidde Hooggeboren Heer Graaf 1 Morgen zal op de beurs myn faillissement bekend worden. De val van het huis Günther- berg te Berlijn is de oorzaak van den val van myn huis, dat de crisis van 1873 zoo glans rijk heeft doorstaan. Ik heb u toen diensten bewezen, heer graaf, waarvoor u mij meer malen uwen warmen dank hebt betuigd. Het doet my innig leed, dat uwe voordeelen van toen geheel worden opgewogen door het ver lies, dat u nu lijdt. Ik koester echter de hoop, n later te kunnen vergoeden, wat u thans door het faillisement van mijn huis verliest. Met den eerstvertrekkenden trein ga ik naar Parys, naar mijn broeder en ik vlei me, dat hij mij behulpzaam zal zyn om het verlorene terug te winnen. Natuurlyk zal ik u bij welslagen alles vergoeden, wat u thans door den val van myn huis verliest. Uw dienstw. Dien. Isidor Wolfsohn. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1