»'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. "SSfiST Ho. 2105. Woensdag*19 April 1893. 21ste Jaargang. HIEUWSTIJDINGEH. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." HELDER, 18 April 1893. Zaterdagavond gaf de Scherm- en Gym nastiek Vereeniging «Oefening kweekt Kunst," een uitvoering in Tivoli, onder leiding van de hh. R. v. Oostenveld, H. J. Seeboldt en de Jong. Met belangstelling werden de oefeningen met en zonder toestellen, alsmede de wapen oefeningen door de bezoekers gevolgd en toe gejuicht. In elke afdeeling der vereeniging was een opgewekt leven waar te nemen, als krachtige uiting van den turnergeest, die meer en meer doordringt, dank zij de ijverige volharding dor baanbrekers. Wist de hoofdafdeeling haar ouden roem in een paar nummers te handha ven, van de jeugdige leden mogen we ver wachten dat ze, steeds zoo goed geleid wor dende, eenmaal een waardige plaats in de rijen der afd. zullen innemen. De meisjesklasse, nu tot 28 gestegen, vormde, dat men gedeel telik aan de nieuwheid der zaak mag toeschrij ven, 't aantrekkelijkste punt, en toen zij in apotheose opgesteld, door Bengaalsch vuur wer den verlicht, klonk een daverend applaus door de zaal. We vertrouwen, dat die klasse een goede toekomst tegemoet gaat, want de lust tot deelneming wakkert meer en meer aan. Tot slot werd opgevoerd «Inkwartiering,» comédie gymnastique grand speclacle, die den lachlust wist gaande te houden, 't Stuk stelde voor de ontvangst van turners op een gewestelijke bijeenkomst in een der plaatsen van ons vaderland, een ontvangst die alles behalve net en humaan was. Na afloop werd den auteur, den president C. S. Jariug, onder een gepaste toespraak van den hr. D. M. Grunwald, een lauwerkrans aau- geboden. Aan den hr. Slort, lid van de schietelub dor vereeniging, werd 't eereteeken als schutterko- ning uitgereikt. J1 Woendagavond werd in het lokaal Tivoli alhier de "gewone jaarlijksche vergade ring gehouden van HH. Contribuanten van de Vereeniging voor het organiseeren van V olksb ij eenkomsten alhier. Een zaak rijk verslag werd door het Bestuur omtrent de werkzaamheid in 1892/93 uitgebracht. We stippen daaruit aan, dat de bijeenkomsten, 6 in getal, in den afgeloopen winter gehouden, door circa 2400 personen zyn bezocht, behalve nog door hen, die als contribuanten waren ingeschreven en van een doorloopend bewijs van toegang konden gebruik maken. Ondanks het zeer talryk bezoek, liet de orde in deze samenkomsten niets te wenschen. Met aandacht werden steeds de werkzaamheden gevolgd. Hulde wordt verder in het verslag gebracht aan de plaatselijke Vereenigingen «Vader land en Oranje," «Ernst en Scherts," «O. V." «Helder's Dilettanten-Club" en «Oefening kweekt kunst," voor hare zeer gewaardeerde medewerking, alsmede aan de sprekers, die in de verschillende samenkomsten optraden. De ontvangsten hebben in het afgeloopen sei zoen bedragen f328.42, de uitgaven f317.73, het batig saldo is alzoo f 10.69. Nog wordt in 't verslag erkentelijkheid betuigd aan den heer Maalsteed, die met het oog op de beperkte middelen, het Bestuur van de betaling van zaalhuur heeft ontheven. Het verslag besluitende, uit het Bestuur den wensch, dat de bijeenkomsten ook in 't ver volg mogen strekken, om het publiek te dezer plaatse genoegen en nut te bereiden, zoodat de Vereeniging, ofschoon dan ook niet in naam, maar dan toch inderdaad by voortduring eene instelling toont te zyn, die werkzaam is tot nut van 't algemeen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd, na onderzoek en accoord- bevinding, goedgekeurd en vastgesteld, 't Be stuur werd aangevuld en een vyftal leden werd aangewezen om het Uitvoerend Comité uit te maken. BEWERKT DO,OE AM O. (14 Daar werd zij uit haar droomeryen gewekt door luide stemmen in de gang. De deur ging open en juffrouw Nisser trad binnen, gevolgd door een jonkman, die slechts een glimlach over had voor al de tot hem gerichte verwyten. De jonkman had geheel het voorkomen van een dier burgerlijke dandies, zooals men veel in de voorsteden van Weenen ziet. Hy droeg een lichtgryze pantalon, een laaguitgesneden zwart vest, een kort blauw jasje en een blauwe das. Zyn gelaat verried openhartigheid, het was met zorg geschoren, hij droeg alleen kne vels en kleine coquette coteletten alles samen genomen, maakte hij een aangenamen indruk. «Een leeglooper, een onnut ben je," ver volgde juffrouw Nisser vrij luid. «Een onnut, zeg ik. Wanneer ben je gisteren thuis ge komen «Wel, wanner zou dit geweest zijn?" ant woordde de jonkman, na Eefje goeden morgen gewenscht te hebben. «Ik geloof, dat het over twaalven was.« «Ja, over twaalven. Denk je, dat ik niet gehoord heb hoe je sluipende de trap ben op- Twee uur was het, twee uur!" »Nu twee uur, dan was het toch over twaalven, merkte de jonkman lachend op. 9Wat? Steek je er den draak nog mee?" Ten slotte werd het plan besproken, om in 't vervolg, behalve de gewone samenkomsten, i ook bijeenkomsten te organiseeren, waarin we- tenschappelijke onderwerpen op populaire wijze j zullen worden behandeld. Hr. Ms. schroefstoomscliip »Joban Willem Friso", liggende op 's Ryks werf alhier, is jl. Zondag op gebruikelijke wijze buiten dienst gesteld. Tot behoorlijke inrichting van het lager onderwjjs is, boven en behalve de bijdrage, bedoeld in art 45 der wet van 8 December 1889, subsidie verleeend o. a. aan de gemeentenTerschelling f 4350, Texel f 7000 en Vlieland f 2965. Tot binnenvader en moeder van het Diaconiehuis te Alkmaar zyn benoemd de beer A. Bruijn en echtgenoote te 's Gra- venhage, vroeger conciërge in het Militair Tehuis te Helder. Te Gouda heeft zich een ernstig geval van bloedvergiftiging met snel doode- ljjk verloop voorgedaan, na het gebruik van pleisters, tot genezing van fijt. Men schrjjft uit Leeuwarden Blykens alhier ontvangen bericht zou het lijk van den adjunct-yker der maten, gewichten en gasmeters, P. P. H. S. wiens zonderlinge verdwijning wij onlangs heb ben medegedeeld, in een der grachten te Amsterdam zyn gevonden. Een nieuwe regeling voor de marine ingenieurs is vastgesteld. Het korps be staat uit1 directeur van scheepsbouw, die belast kan worden met de betrekking 1 van chef van het materiëel, 4 hoofdinge nieurs, 4 ingenieurs le kl., 5 ingenieurs 2e kl. en 3 ads.-ingenieurs, welke allen burgerlijk ambtenaar zyn. De tractementen zyn in de verschillende rangen vastgesteld op 5400 a 6400 gld., 3900 a 4900 gld., 2700 a 3500 gld., 2000 a 2500 gld. en 1200 a 1600 gld, Brussel, 14 April. Het was hedenavond buitengewoon woelig in de stad. Herhaaldelijk kwam het tot botsingen tusschen het volk en de politie, waarbij velen gekwetst werden. Voor het lokaal «De Zwaan," waar een pro testmeeting werd gehouden, kwam het tot een hevige vechtparty. Op het St. Jansplein werd een bende socialisten, die naar de «Maison du Peuple* trokken, door de gendarmerie en de jagers te paard onder den voet gereden. De lantaarns werden uitgedraaider ontstond in de duisternis een woest tumult. De socialisten maakten zich meester van de materialen van een in aanbouw zijnd huis, om de straat, op het St. Jansplein uitkomende, te barricadeeren. De ruiterij wist dit te beletten. Tegen 9 uur hadden de burgerwacht en de gendarmes alle moeite om de orde te handhaven in den om trek van de «Maison du Peuple." Weldra kwam echter versterking van een dertigtal gendarmes. De menigte hield niet op met haar getier en met het uitjouwen der gendarmes. Dezen begonnen nu met de kolven der kara bijnen op de betoogers in te slaan de poli- tie-agenten volgden hun voorbeeld met den blanken sabel. Er ontstond een verschrikkelijke paniek oo het trottoir lag over een lengte van 10 meter een streep bloed. Uit een koffiehuis werd met luciferspotten naar de gendarmes geworpen. Dezen drongen het koffiéhuis binnen en sloegen met de kolven der karabijnen tusschen de bezoekers rond. De bezoekers van het koffiehuis namen toen de vlucht, voor het meerendeel aan het hoofd gewond. By den uitgang werden zij door de daar geposteerde agenten met sabelhouwen ontvangen. ging de oude voort. «Kan je den tijd niet beter besteden dan met in een koffiehuis te zitten Heilige goedheidriep de jonkman uit met een blik naar Eeije, die in stilte zat te lachen. «Moeder is slecht geluimd, als je geen goed woordje voor me doet, kryg ik vandaag niemendal te eten. En we hehben juist mijn lievelingskostje schapenbout «Eigenlijk verdien je het ook, dat je honger lijdt," voer de oude voort. «Is dat een leven voor een flinken jongen man van jou leeftyd Zoo den tyd met lanterfanten door te brengen Je lijkt volstrekt niet op je vader 1* «Maar toch ben ik een kind van myn vader schertste de jonkman. «Ja, spot maar. Je vaderDat was een ijverig man Van acht tot twaalf uur op het kantoor, dan kwam hij thuis voor het middag eten. Om twee uur zat hij weer aan den les senaar. En als hij 's avonds thuis kwam, trok hy zyn huisjasje en zijn pantoffels aan en na de avond-boterham las hij me uit de courant voor. En om tien uur lag de brave man onder de wol." «Hoe oud was hy, toen u met hem trouwde, moeder?» vroeg de jonkman. «Wel twee-en-veertig jaar, maarhy was nog ferm. Hij had altyd fatsoenlyk geleefd en hij begreep, dat een mensch niet enkel voor zyn pleizier in de wereld is." «Kom moeder, wacht u dan eens tot ik ook twee-en-veertig jaar ben. Wat zal ik dan ook een brave ziel zynMaar nu ben ik zes-en- twiatig jaar oud, het zou zonde wezen als ik Middernacht. In een socialistische meeting, te 11 uur in een der voorsteden gehouden, heeft Volders heftig uitgevaren tegen den bur gemeester Buis, en den werklieden aangeraden zich te verdedigen, daar zy honderdmaal ster ker zyn dan de vyand. De opschudding blyft aanhoudenoveral loopen benden betoogers, die met stcenen en stukken yzer naar de schutters gooien. De schutters maakten een charge, waarbij aan weerskanten velen gewond werden. Op dit oogenblik is een bende, 200 personen sterk, bezig de lantaarns in het centrum der stad stuk te slaan. Bij een opstootje, in den omtrek der beurs, zyn uit de menigte twee schoten gelost op de politie. Ook op andere plaatsen hebben er botsingen plaats gehad, maar [minder ernstig. Iude,Rue des Eperonnicrsa beproefde men een barricade op te richten. Een schutting voor een huis in aanbouw werd omvergehaald en deze werd als borstwering gebruikt en met straatkeien van achteren aaDgevuld. Het doel was blyk- baar, nadat de lantaarns waren uitgedraaid, daarheen de bereden gendarmes te lokken, die in de duisternis zonder twyfel neergestort en ontwapend zouden zyn. Maar de politie werd intyds gewaarschuwd. Bij een charge in de «Rue de la Violette,» waar de groote spiegelruiten van de apotheek en den drogeryenhandel «De Olifant" vernield werden, werden 4 personen ernstig gewond. Op de Groote Markt is de politie een huis binnengedrongen, uit welks bovenverdieping men sleenen wierp en emmers water op de agenten ledigde. Een vrouw, van beroep schoen poetster, en haar [geliefde, die op deze verdieping wonen, zijn in hechtenis genomen. Bergen, 14 April. Een vreeselijke opschud ding heerschte hedenmiddag te Wasmuel, toen meer dan duizend werkstakers een aanval de den op de aardewerkfabriek on de gebouwen in brand trachtten te steken. De politie nam een honderdtal werkstakers in hechtenis. Te Mariemont losten de werkstakers 25 revolverschoten op. de werklieden eener glas blazerij, om hen te dwingen eveneens te staken. De «Ridders van den arbeid" hebben een parig tot een algemeene werkstaking besloten. Dit besluit is zeer belangrijk, daar de «Ridders" niet by de werkliedenpartij zijn aangesloten. Gent, 14 April. Het aantal werkstakers bedraagt 20,000. Er werden talrijke vergade ringen in de open lucht gehouden dank zij het optreden der militairen, werd de orde niet verstoord. Te Verviers hebben 12,000 arbeiders het werk gestaakt. Brussel, 15 April. Het aantal werksta kers door het gelieele land wordt door som migen op 180,000 geschat. In het «Centre" in Henegouwen zijn herhaalde botsingen voor gekomen tusschen politie en werkstakers. In de Borinage heerscht groote opgewondenheid en de burgemeesters dringen aan op hulp van het leger. Fabrieken zijn aangevallen en werk tuigen werden vernield. Te Gent trokken hedenochtend 20000 be toogers met roode vlaggen door de straten. In do open lucht werd een vergadering ge houden, waarin de sprekers op hardnekkig verzet aandrongen. De politie, de gendarmerie en de schuttery zijn op de been. Men gelooft dat de regcering maatregelen zal nemen voor morgen, daar de werkstakers in de provincie hebben kennis gegeven, dat zy naar Brussel zullen komen. Frameries, 15 April. Hedenmorgen werd een meeting van 3000 vrouwen gehouden, waarin met eene aan razernij grenzende geest drift de werkstaking werd toegejuicht. Bij het uitgaan heerschte een verschrikkelijk tumult. De gendarmes werden met steenen gewor pen in de charge, die daarop volgde, werden vele werklieden gewond. Een compagnie jagers is ter plaatse gekomen. 16 April. In den gespannen toestand is sinds het laatste bericht volstrekt goen veran dering gekomen. Het aantal werkstakers neemt toe, zij schijnen vast besloten het werk niet te hervatten, alvorens het parlement hun eisch heeft ingewilligd. Uit alle streken des lands komen berichten van groote troepenbewegingen in vele scho len hebben de leerlingen vryaf gehad, daar de scholen ovenals andere openbare gebouwen moesten dienen om do troepen te huisvesten. De poli de-maatregelen, door den burgemees ter van Brussel genomen, worden drnk be sproken en over het algemeen afgekeurd. Overal is een proclamatie aangeplakt, waarbij de burgers worden uitgenoodigd thuis te bly- ven. De talrijke vreemdelingen hebben een goed heenkomen gezocht. De burgerij is verontwaardigd over de ge welddadigheden, in de laatste dagen door de socialisten gepleegd. Wanneer die opnieuw mochten voorkomen, is het te vreezen dat de schuttery een bloedige weerwraak zou nemen. Het dagblad «Le Peuple* raadt den werk stakers ten sterkste aan kalm te blyven en geen geweld te plegen. De stad ziet er uit of zy in staat van beleg verkeert. Een groot aantal straten zyn ver sperd, vooral in de socialistische wyk, waar het parket heden huiszoeking heeft gedaan, in de hoop de kepi's en sabels te vinden, die gisteren aan politie-agenten werden ontnomen men heeft echter niets gevonden. De troepen zijn in de kazernes geconsigneerd en staan gereed op het eerste teekon uit te rukken. Brief van Betje Eenvoud aan hare vriendin Keetje. Medegedeeld door GERUIT J Keetjelief, wil niet ontstellen, By het nieuws, dat 'k zal vertellen Weet vriendin dan Woensdag ging Ik naar een vergadering. Daar zou mevrouw Drücker spreken, Was my uit de krant gebleken. Zoo iets had ik op myn woord, Heei, myn leven niet gehoord. 'k Daj.H />ij me zelve dat mevrouwen Eerst' -instaan na 't wettig trouwen; Maar men ziet, dat 't thans ook kan Zonder eêga, zonder man. Lieve Kee die weet te praten Als zy spreekt van mannen haten, Praat ze, dat is vast, een boel Advocaten van hun stoel. Denk eens aan, ze schold de mannen Vinnig, allen voor tirannen. Toen de spreekster zoover kwam, Dacht ik aan mijn Piet, dat lam Die zich steeds door mij liet leiden. 'k Zei«Je moogt hem mij benijden 'k Zei het zacht, want 'k wist geen raad, Kreeg ik 't met dat mensch te kwaad. Mijn Piet, je weet, die beste, brave, Is voor tien jaren reeds begraven Maar keerde zeker, als hy 'twist, Zich driemaal om in zyne kist. Toen trachtte spreekster te bewijzen En ons het denkbeeld aan te prijzen De man en vrouw, 't zij arm of ryk, Ze zijn voor de natuur gelijk. Nu dacht ik daad'lijk aan myn Peter En fluisterde«dat weet ik beter, Al heb ik ook niet veel geleerd." Neen dame, jij bent glad verkeerd. Als jy behouden wilt je glorie, Leer dan natuurlijke historie, Die doet je heel wat anders zien En leert je meer nog bovendien. Wie heeft ooit in een boek gelezen, Dat kippen hanen kunnen wezen. 'k Wed, dat een echte, fiere haan Bij zulk een taal verbluft zou staan. Verbeeld je, dat een kip ging kraaien! De kuikens zouden 't hoofd omdraaien En roepen met een open bek «Mama wordt malMama wordt gek 1 En verder zei ze, dat de vrouwen Haar mond niet langer moesten houen Maar strijden allen, groot en klein, Zoolang totdat ze kiezers zijn. Verbeeld je, dat ook ik moest kiezen. Zou men niet zyn geduld verliezen Wie onzer toch heeft er verstand Van bet bestuur van stad en land Maar wel was 't onuitwisbre schande, Als ik mijn soeppot aan liet branden, Terwijl ik, Keetje, wat een ding! Met mijn biljet ter stembus ging. Myn Piet liet zich door mij regeeren Maar had ik 't durven te probeeren, Hij had gezegd «wel vrouw, wel vrouw Wat doe jij, stakkerd, in de kou I" Dat kiesrecht is maar de eerste schrede. Ook posten moeten wy bekleeden. 't Is moog'lijk dat ik Annemie Nog eens als burgemeester zie. Verbeeld je, Kee, jy werd eens rechter. De boel liep zeker slecht en slechter Werd het voor ons nog op het end, Verkoos men jou als president. Verbeeld je, oude tante Aaltje, In kleeding van een generaaltje, Of dat ik eens voor jou kwam staan, Met een professorstoga aan. Om zulk een toestand klaar te maken En tot dien heilsstaat te geraken, Riep spreekster vast voor het begin De hulp der slechte mannen in. Maar men heeft daarvoor niet te vreezen, De mannen zullen wjjzer wezen. Als vrouwlief meê het land regeert, Dan loopt de zaak gewis verkeerd. Ik eindig, lieve Kee, myn schrijven. 'k Zal voortaan in myn woning blyven, Als men hier over kiesrecht spreekt. Wordt weer die gekheid hier gepreekt, Dan zal men my er wis niet snappen, Ik houd niet van die vreemde grappen. Ik geef niets om dien mallen boel, Maar blyf aan 't breien op myn stoel. Bet je Eenvoud. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 12 tot en met 15 April 1893. ONDERTROUWDR. de Boer, landman en E. Biaukman. J. van Os, schoenmaker en J. Kroonstuiver. G. van Blankers, matroos bij de marine en C. Droog. P. Klein, brie venbesteller en F. Hoving. C. List, landman en M. Noot. GETROUWD: C. H. Lumkeman en J. Zoetelief. H. Kwast en A. Reuvers. C. van der Meer en R. J. Bonifacius. C. Hennink en J. Ras. BEVALLEN: M. Smit—Sinjewel, z. C. G. van der RoostGovers, d. M. C. Sturk Ebregt, d. G. HoutkoopRemmers, d. OVERLEDEN: P. C. van der Horst, 8 maanden. N. J. VermeulenMetzelaar, 78 jaren. IJf Blokker, 64 jaar. J. B. Stecher, 72 jaren. Marine en Leger. Bij Kon. besluit is de luit. ter see le kl. J. M. 8teers, pp een pensioen gesteld van f 1190 en van een verbooging van dat pensioen van f 675 'sjaars; bevorderd tot luit. ter zee lekl.de luit. ter zee 2e kl. G. WitBen Elias, en tot luit. ter zee 2de kl. de adelborst le kl. A. J. de GraafF. Ingevolge kon. besluit van 12 dezer no. 19 wordt met den 2den Mei a.s. Hr. Ms. schroef- gtoomscbip le kl. „Tromp", te Willemsoord in dienst gesteld met bestemming voor buitenland- schen dienst en het bevel over dien boden opge dragen aan den kapt. ter zee H. G. Hildebrandt, onder eervolle ontheffing van het thans door hem gevoerde bevel van Hr. Ma. ramschip „Schorpi oen". Voorts worden met dien datum aan boord van dat stoomschip geplaatst de luits. ter zee le kl. B. J. G. Volck, G. 8. H. Burgerhout en J. W. Doijer, eerstgen. als le officierde luits. ter zee 2e kl. R. J. Castendijk, F. J. Goedkoop, D. W. A. Pels Rijken en R. F. van Brakel Schimmel het leven niet wilde genieten. Als ik later mijn ambt en waardigheid moet ophouden, heb ik nog tijd genoeg om het hoofd te laten hangen.» «Juist, maar daar denk je niet aan, datje moet zorgen om ambt en waardigheid te krij gen. Dat geeft me juist de meeste zorg. Dan zou dat lanterfanten wel ophouden." «Maar moeder, ik heb immers een betrek king. Ben ik dan niet by een voornaam heer geplaatst om het voorkomende schrijfwerk te verrichten «Larie Hoe kan je dan tijd hebben om den heelen dag in koffiehuizen door te brengen, soms tot laat in den nacht «Wie weet! Misschien behoort dat wel bij mijn betrekking," mompelde de jonkman zacht. «Een mooie betrekking,» bromde de oude. «Kom, moeder, nu heeft u hem genoeg be knord," mengde Eelje zich nu in het gesprek. «In den grond is hy toch goed, wij moeten hem wat toegeven." «Nu neem jij ook nog de party voor hem op," bromde de oude. «Je bent een engel, Eefje «Maar een beetje, lichtzinnig ben je wel, KareiJe mag de woorden van moeder wel ter harte nemen." «Dat doe ik ook Eefje, dat doe ik ook 1 Later zal het je misschien nog spijten als ik zoo'n «brave Hendrik" geworden ben als moe der wenscht. Ik zal met dikke Kee hierover trouwen en dan ga 'k kruidenier spelen in het winkeltje, dat zij geërfd heeft. Dan ga ik '8 morgens naar de vroegmis, help den ganschen dag de klanten aan meel, petroleum enz. en '8 avonds lees ik myn vrouw de branden en moorden uit «de kleine courant" voor. Maar wat zal jy je dan vervelenMenigmaal zal je dan nog zeggenhet was toch wel een prettige tyd, toen Karei nog thuis was en al tijd wat nieuws wist te vertellen, als hy uit de stad kwam. Zeg, is 't niet zooi* Och ja," mompelde de oude, wier gelaat tusschen meer opgehelderd was. «Welnu, moeder, knor dan niet langer en zorg, dat we vanmiddag eens lekker eten. Vandaag geef ik hier het maal, ik heb gisteren mijn tractement ontvangen, dus wij zullen eens royaal zijn. Dag moeder, dag Eefje Adieu 1" «Zorg dat je precies op tijd aan tafel komt, hoor riep zijn moeder hem na, toen hy op den drempel stond. «Precies één uur!c antwoordde hij en trok de deur dicht. «Men kan niet lang boos op hem zijn," mompelde de oude. •Omdat hy een goeden inborst heeft, meende Eefje. «Mettertijd zal hy wel ernstig worden.» «Ja, jong volk trekt altijd partij voor me kaar. Kom, ik moet naar de keuken!" «Zal ik u helpen, moeder?# «Dank je, kind Blyf maar aan je werk." Dit zeggende ging de oude naar de keuken. Eefje was weer alleen, en weer zwierven haar droomerige blikken in het rond, van het een naar het ander, zonder ergens een rustpunt te vinden. NEGENDE HOOFDSTUK. Weinige oogenblikken later werd Befje in haar droomerijen gestoord door een stem, die haar eerst vreemd in de ooren klonk, maar die haar in het vólgende oogenblik zoo bekend voorkwam, alsof ze die reeds dikwyls gehoord had. Haar wangen werden gloeiend rood, toen de deur openging en de man op den drempel stond, aan wien zij reeds dezen morgen meer malen gedacht had. Achter hem kwam de oude aan. «Ga binnen, mijnheer van Thurnfels, ga binnen," vervolgde de oude met haar gewone drukte in spreken en gebaren. «Zeer vrien delijk van u, mijnheer von Thurnfels, dat u ons niet vergeten heeft. Eefje zal ook wel bljj zyn, dat ze onzen redder van gisterenavond terugziet, niet waar. Eefje Maar Eefje was nog niet genoeg van haar verrassing bekomen om te kunneD antwoorden. Slechts weinige oogenblikken geleden dacht zy nog aan den man, die daar voor haar Btond, en vroeg ze zich af, of zy hem nog wel ooit in haar leven zou terugzien. En daar stond nu die edele persoonlijkheid voor haar, en zy moest de oogen neerslaan voor den blik uit zyn donkere oogen. «Mejuffrouw,» begon hy, «ik moet u zoowel als uw mama verschooning vragen, dat ik het gewaagd heb u een bezoek te brengen. Maar natuurlijk wilde ik gaarne vernemen, of het ongeval van gisteren geen schadelijke gevolgen voor de damos heeft gehad." (Wordt vervolgA)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1