't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. Mo. 2107. Woensdag 26 April 1898. 21ste Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn0. 36; HELDER, 25 April 1893. Naar aanleiding der annonce, voor komende in dit no., vestigen we de aan dacht onzer lezers op de voordrachten, Woensdag en Donderdag in Tivoli te hou den door den hr. G. Dahne. Op populaire wijze zullen alsdan de nieuwste vorderingen op 't gebied van electriciteit en optica worden behandeld en opgehelderd door proeven. We vertrouwen dat vele belangstellenden van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Zaterdagavond hield de Gymn. en Exerc.-Ver. »Pro Patria" een feestelijke vergadering in Mussis Sacrum. Achtereenvolgens traden de leden der verschillende afdeelingen op en gaven proe ven van kracht, vlugheid en regelmaat bij de samenwerking. No. 7, gymnastische standen, was bijzonder fraai en viel zeer in den smaak der toeschouwers, die ditmaal niet talrijk waren opgekomen, waarschijnlijk ter oorzake van 't vergevorderd seizoen. Een paar geestige voordrachten gaven aan 't programma een aangename afwisseling en 't blijspel de »Charletan van Tutjehorn" was een goedgekozen slotnummer. Ds. Granpré Molière alhier komt o. a. voor op het zestal van predikanten bij de Herv. gem. te Sneek. Jl. Vrijdagavond werd in het lokaal Ti voli alhier een vergadering gehooden van het Departement Helder der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen." Door de vergadering werd kennis genomen van de rechtskundige adviezen, gegeven door den heer mr. J. C. de Vries, advokaat te Amsterdam, ter zake van de verhouding tusschen het Bestuur der Nuts- spaarbank en het Nutsdepartement, voor al wat betreft het voorstellen en vaststellen van wijzigingen in het spaarbank-reglement en het recht om de spaarbank, ook zonder noodzaak, op te heffen. Op voorstel van het departemen taal Bestaar, werd met eenparige stemmen besloten, naar aanleiding der ingekomen ad viezen van rechtsgeleerden, alsnog te trachten tot overeenstemming te geraken. Een Com missie werd, gedeeltelijk uit het Bestuur, ge deeltelijk uit de leden gekozen, met opdracht om te trachten met HH. Directeuren der Spaar bank tot een vergelyk te komen, en de reeds lang hangende quaestie tot een gewenscht einde te brengen. De behandeling van de vroe ger aangevangen voorstellen tot wijziging van het Spaarbank-reglement werd, in afwachting van het rapport der Commissie voor pacifica tie, onbepaald geschorst. Tot leden van het Bestuur der Spaarbank werden gekozen de heeren F. de Vries en A. Klik, tot afgevaar digde naar de dit jaar te houden algemeene vergadering der Maatschappij de heer G. E. Bron en tot plaatsvervangend-afgevaardigde de heer A. Klerk Az. Na eenige bespreking van den inhoud van den beschrijvingsbrief voor genoemde vergadering, werd voor de verkie zing van nieuwe leden in het Hoofdbestuur der Maatschappij de keuze van het departe ment bepaald tot de HH. mr. W. Boot, kan tonrechter, te Rotterdam en mr. H. Smeenge, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, te Hoogeveen. Op verzoek van een der leden verklaarde zich het Bestuur bereid, eene wijziging te brengen in de wijze, waarop tot nog toe de ballottage van nieuwe leden wat hl te open en bloot plaats vindt. Bij acclamatie worden de leden der Com missie voor het organiseeren der buitengewone wintervergaderingen herbenoemd. Overal in Noordholland, waar geen publieke pompen zijn die in de meeste dorpen ontbreken ljjdt men nu zeer door de droogte, wijl men daar niet anders dan regenwater kan drinken, omdat goed bronwater er ontbreekt. Met angst ziet men een drogen zomer te gemoet. Het is zeer wenscbeljjk dat de regeering de Gemeentebesturen der dorpen op hun plicht wjjze, om spoedig goede waterput ten te doen boren, ten dienste van het publiek, ter voorkoming van allerlei ziekten, welke uit het gebruik van slecht water zouden ontstaan. Men meldt van Terschelling, dd. 20 April Het Belgisch visscherschip Louise Ma- rie« met stoomvermogen O 30, gisteren op verboden territoir visschende, werd door Hr. Ms. stoomschip Dolfijne aangehouden en hier des avonds in de haven gebracht, waar het nog ligt. Men schrjjft uit IJmuiden van 21 April Zoo even kwam hier binnen de visch- sloep Pernis No. 7«, schipper H. van Vliet, welke het volgende rapporteert. Zondagnamiddag 16 April te 4.30 op 55 gr. 30 min. N.B., bij onstuimig weer en hooge zee zagen wij een scheepsboot drijven, welke naderbij komend bleek te zijn een boot van voren en achter scherp, vol water, waarin vier of vijf lijken lagen vastgebonden met zwemgordels om. De boot was gemerkt >S. S. Noranside.c Het slechte weer liet niet toe eigen boot uit te zetten om nader onderzoek in te stellenwij kwamen er dus zoo dicht mo gelijk by met ons schip, zoodat de naam op de sloep gelezen kon worden en de lij ken gezien. De milicien, die de roode vlag op de kazerne »Oranje-Nasgau«te Amsterdam ge plaatst heeft, is ontdekt. De zaak heeft zich op de volgende wijze toegedragenEen korporaal van de com pagnie waartoe de dader behoort, had ver moedens tegen dezen gekregen. Toen hg bemerkte, dat de verdachte een brief begon te schrijven, plaatste de korporaal zich naast hem, voorgevende in een dienst reglement wgzigingen te moeten aanbren gen. Hij kopiëerde evenwel letterlijk den geheelen brief, die in cijfers gesteld was. Deze kopie werd door hem aan den ka pitein N. van het 4de bataljon ter hand gesteld, die al spoedig den sleutel van dit schrift ontdekt had. De milicien is onmiddellijk in arrest ge steld en in voorloopig verhoor genomen. Hg heeft bekend het vergrijp gepleegd te hebben; hg weigert evenwel te verklaren op welke wijze de zaak zich heeft toege dragen of eenige verdere inlichtingen te geven. Aangezien het feit met het verbreken der sluitingen van afgesloten lokalen heeft plaats gehad, zal de schuldige voor den krijgsraad terechtstaan. De Rechtbank te Alkmaar heeft de koopHeden J. L. B. en M. de J., van Am sterdam, die ten nadeele van een landman uit Schermerhorn zich van drie pinken hebben weten meester te maken, deswege veroordeeld ieder tot l1/^ jaar gevangenis straf. Men meldt uit Atjeh Bij de expeditie van 1318 Febr. tegen de bende van Nja Makam (niet te verwar ren met de latere gevechten van Tamiang) is de lste luitenant der mariniers J. Copius Peereboom overleden aan de gevolgen van een zonnesteek. Met grootsche Indische pracht is te Solo den 18en Maart het stoffelijk over schot van Z. H. den Soesoehoenan met militaire honneurs als generaal-majoor naar het station gebraeht. Een ex tra-trein van twee locomotieven en veertig wag- gons volgelingen bracht de rouw-coupé, welke twee duizend gulden aan draperie heeft gekost, om twaalf uur naar Djocja. De resident heeft den kroonprins belast met het beheer van den kraton, zijn broe der Praboe Widjogo met het toezicht op de Pangerangs. Batavia, 2224 Maart. Tamiang. De kapitein van den Generalen Staf, La Feber, vertrok den 16en jl. met het gouv. stoomjacht »Anna" naar Seroeway, om zich op de hoogte van den toestand aldaar te stellen. Daar bericht was ontvangen, dat de Tamiang- rivier weder versperd zou z\jn, werd de hulp ingeroepen van de marine. Dientengevolge be stemde Hr. Ms. „Madura" haar stoombarkas en eenige sloepen voor dat doel, hetgeen te meer noodig was, omdat de „Soengei Rawa" van de gelegenheid gebruik zou maken om vivres en ververscbingen naar Seroeway te vervoeren. Bij hoogwater kwamen den 18en alle vaar tuigen zonder moeite door de geul van de Tamiang-rivieren tot Passar-Poetih, een half uur benedenstrooms van onze bentingSeroeway, ging de vaart goedhier was echter eene ver sperring in de rivier gelegd, die onder het vuur van den vijand door de marine moest worden opgeruimd en dit geschiedde ten koste van één lichtgewonden stoker, die te water was gegaan. Te Seroeway aangekomen, vernam men dat de benting van tyd tot tjjd was beschoten, zoowel by dag als bij nacht, maar verliezen werden onzerzijds niet geleden; alleen kreeg een Eur. fuselier een schampschot. Op den terugtocht kregen weder zoowel de marine als de »Anna" vuur bij de vernielde versperring, waarby wy een zeer licht ge wonde kregen. De „Anna" werd door twee lillaschoten getroffen. Den 20en keerde de kapitein La Feber te Medan terug. (»Deli Crt.") Omtrent de arrestatie van een heer die in het Victoria-hótel te Amsterdam logeerde, (zie ons vorig no.) meldt men nader De man, een Pool van origine, heet eigenlijk Noach Bienstock. Hy was vroeger in betrek king geweest by de in den juweeleuhandel zeer bekende firma Kadinsdy te Petersburg, welke firma hy wist, dat in handelsrelatie stond met het huis Caesar te Parijs. Van uit Amsterdam, waar de heer Kadinsky dikwijls voor zaken verwijlde, telegrafeerde de oplichter naar Parys om een zending sma ragd ter waarde van 62,000 francs, hierbij valschelijk gebruik makende van den naam Kadinsky. Hij deed dit, met de gebruiken trouwens volkomen op de hoogte, zoo handig, dat de firma Caesar zonder den minsten arg waan de bestelling overstuurde. Om de zaak nu nog meer vertrouwens- waardig te maken, zond hij de helft terug, voorgevende dat hjj die niet gebruiken kon, tegelijkertijd echter een nog veel grootere partij bestellende. Deze laatste was reeds onderweg, toen er iets van het bedrog uitlekte en de bedrieger, op de wyze als wij mededeelden gesnapt werd. Hy zal hier ter beschikking van de justitie gesteld worden. In een bovenwoning op den hoek van de Lijnbaansgracht en Egelantierstraat te Amsterdam had sedert korten tijd zekere Pieter T., oud 36 jaar en van beroep letter zetter, zyn intrek geuomen met een vrouw met wie hij samenwoonde. Woensdagavond ruim elf uur kregen deze beiden twist. De ruzie liep zoo hoog, dat de man met een mes gewapend op de vrouw aanvloog en haar een aantal verwondingen toebracht. Op het gegil en het hulpgeroep der gewonde, schoten dadelijk de buren toe en brachten de vronw naar het binnen-gast- huis. Haar wonden waren niet ernstig, want zy kon, nadat zij verbonden was, weer naar huis terugkeeren. De man had, onmiddellijk nadat de buren de vrouw hadden weggebracht, de deur gesloten en den sleutel in het slot omgedraaid. Toen na eenigen tyd de. politie, met het gebeurde in kennis gesteld, verscheen, kreeg zy eerst geen gehoor op haar herhaald klop pen. Eindelijk hoorde men eenig leven in de kamer, het slot ging over en de deur werd geopend. Daar stond, tegen den deurpost geleund, bleek als een doode en met moeite ademhalend, de man dien de politie zocht. Het bloed gudste hem uit een breede, gapende wond aan den hals. De agenten namen den zwaar gewonden man mede naar het BinDen Gasthuis, waar hy ter verpleging werd opgenomen. Zyn toe stand moet bedenkelijk wezen. Volgens eenparige getuigenis der buren was de man by de vechtpartij niet gewond en ook niet op het oogenblik dat men de gewonde vrouw wegbracht. Vermoedelijk heeft dus de man zichzelf die ernstige wond toegebracht. Het Westland zoo schrijft men is thans een ware lusthof. Tusschen het voorjaarsgroen golft het reine wit der wgd uitgespreide bloemen van pruime- en pereboomen, wat een schoon effect maakt met het uitbottend rood der appelbloesems. De bodem is overdekt met de heerlijke kleuren der in vollen bloei staande tulpen, waartusschen het jonge groen der vroege teelten verrukkelijk schoon uitkomt. En tusschen deze bloemen omhoog en omlaag wiegelt en trilt in het getemperd zonne licht de dof-gele pracht der rijkbloeiende bessenbooraen. Door den ongewoon weelderigen bloei bood in geen jaren Mei zoo'n schoon bloe men tafereel als thans April. Van een hooggelegen punt gezien, b.v. van Toren- zicht te Poeldijk, maakt dit tafereel een overweldigenden indruk. Wie een bloe- menland vol afwisseling wil bezoeken, spoede zich naar het Westland. In zake de terugvinding van een kind wordt uit Laren thans het volgende medege deeld, dat nogal afwijkt van de eerste lezing. Een vrouw te Amersfoort was voor onge veer 5 jaar door haren echtgenoot verlaten, die een zyner kinderen, een meisje van byna 4 jaar, met zich meenam. De vader leidde na dien tijd een zwervend leven en trok met zyn kind, in het gezelschap van eenige andere lie den, van gemeente naar gemeente. In December 11. werd de vader ziek, en toen hij zijn einde voelde naderen, gaf hy het meisje aan een kinderloos echtpaar, onder voorwaarde dat deze het nimmer aan de moeder zouden afstaan. De moeder, die nu bericht had ontvangen van het overlijden, van haren man en de aan wezigheid van haar kind in een kermiswagen, die toevallig nabij Laren stond, kwam Maan dagmorgen met een anderen man by den eige naar van den wagen en verzocht, in tegen woordigheid van den dorpsveldwachter, om het kind, aan welk verzoek onmiddellijk werd gevolg gegeven. Te Verviers, in België, zgn twee meisjes gestorven aan de gevolgen van het touwtjespringen, wijl de eene 't niet voor de andere wilde opgeven." Het eene meisje had 380 boogjes gemaaktbij onderzoek is gebleken dat het hart verplaatst was. Het andere bracht het tot 200 zij stierf aan ontsteking van het buikvlies. Het Britsche Huis der Gemeenten heeft Vrjjdag bij tweede lezing met 347 tegen 304 stemmen de Regeerings-voor- dracht goedgekeurd, strekkende om aan Ierland een eigen Parlement te geven, waaruit dus blijkt, dat er voor het begin sel van >Home Rule« in het Huis een meerderheid aanwezig is van 43 stemmen. Nieuwe wervelwinden hebben de Yer- eenigde Staten van Amerika geteisterd en in Alabama, Mississippi en Arkansas groote schade aangericht. Ook veel ver lies van menschenlevens. De oogst is ge heel verloren en op verscheidene honderd- duizende dollars begroot men de schade. Het Mississippi-dal is als bezaaid met doode dieren. Over het meer van Michigan woedde een hevige orkaan. Van het 21 man sterke personeel van het waterkantoor van Mil- waukee, aan het eind van het kanaal, ongeveer een mijl van het meer verwgderd gelegen, 't welk door de golven werd mee gesleurd en verzwolgen, mocht het slechts gelukken een enkele te redden. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oo»t«lndi5: Verzanding* weg. Datum der ter Tijdat. d.kat post-bezorg. bufl.ahPoatk p. zeepost via Amsterdam. 5 Mei. p. zeepost via Rotterdam 28 Apr. p. Hollandsehe mail via Genna 2 Mei. p. Holl. mail via Maraeille 9 p. Fransche mail riaMarseille 28 Apr. p. Engelscho mail ria Brindisi 5 Mei. p. Doitsehe mail ria Brindisi 8 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost ria Amsterdam.1 26 April.I 7.15'sar. p. mail over Engeland8 Mei 7.15 p. mail ria 8t. Nazaire. 7 7.15'atv. Naar Curayao, Bonaire en Aruba, SL Martin St. Eustatius en Saba p. zeepost ria Amsterdam. .1 26 Apr. I 7.15'sar. p. mail via Southampton 27 12.80 's nam. Naar Hr. M*. „Van Speyk" te New-York: via Southampton, 27 April 12.30 'snamidd. (aan komst der raail te New-York 6 Mei). Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 20 tot en met 22 April 1898. ONDERTROUWD: P. Kroon, winkelier en M. Hoefnagel. M. Smit, matroos en D. Hocque. F. Lavell, conducteur b/d posterijen en J. Rensmaag. H. Smit, stoker b/d Marine en H. Monsema. P. Koning, broodbakker en H. Bronsma. M. Dekker, visscherman enA. Kaptein. GETROUWDW. de Boer en H. van den Broek. P. Aggenbach en A. C. Kraak. C. Maret en G. Bakker. P. de Beurs en A. Kok. S. Harkes en S. Smak. J. de Beer en A. J. Roos. BEVALLENC. C. KylstraSchoonegevel, d. G. KindtVisser, d. J. C. WittBak ker, d. M. HomanDuyves, d. M. N. A. GrimmeKlinkert, d. A. P. Dierendonck— Boll, d. E. J. GladpootjesBurkunk, d. G. Pothde Bruin, z. T. van der Haagon Stipriaan, d. OVERLEDEN: A. C. BouverieSloot- mans, 59 j. J. A. Brandjes, 5 m. J. Hoog- weg, 4 m. P. van Vliet, 3 m. W. Hen- drikse, 82 j. Marine en Leger. Bij het Dep. van Marine hebben zich voor het vergelijkend examen voor mach.-leerling Se kl. BEWERKT DOOR AM O. (16 „Ja, het is daar veel mooier dan hier in de stoffige straten," besloot ze, »en ik ge voel me weer zoo gelukkig als een kind, wan neer wy zoo veld en bosch doorkruisen, maar men keert toch welgemoed terug naar het plekje, waar men thuis behoort. Wie in de week hard werkt, weet den vryen Zondag naar waarde te schatten en zoo geloof ik ook, dat wy stadsmenschen het meeste genot van het landleven hebben als wy van tyd tot tyd onze benauwde straten verlaten om in Gods vrye natuur rond te dolen." Bij die laatste woorden was haar haaknaald op den grond gevallen, en terwijl beiden buk ten om die op te rapen, streek zyn hoofdhaar langs de lokken van Eefje. Die aanraking werkte op hem als een electrische schok, hy gevoelde zich weer als een jongeling. Hjj vatte haar haud en zy liet hem begaan, toen hy daar een kus op drukte. Zy wilde echter haar hand weer wegtrekken, doch hy hield die vast en wat hij op dat oogenblik zeide, deed haar lichaam trillen door een geheel nienwe ge waarwording. »U is een goed lief meisje," zeide by op bedaarden mannelyken toon, »en ik kan moeilyk woorden vinden om uit te drukken hoe ge lukkig ik ben met u kennis gemaakt te hebben. God is myn getuige, dat ik niet met slechte gedachten hier gekomen ben, en zoo eerlyk meen ik met u, dat ik niet eens openbaar wat thans in mijn hart omgaat. Wat ik ook hoop en wensch, daarvan zal niets over myn lippen komen, maar als u slechts een weinigje vriendschap voor my gevoelt, weiger mij dan het verzoek niet, dat ik u doe. Als u mij wil toestaan van tyd tot tyd u een bezoek te brengen, zeg dan tot afscheid slechts deze woorden Tot wederziens Hy was opgestaan en terwyl ze hem vol vertrouwen aankeek, lispelde zy »Tot wederziens!" Zij zat nog een lange poos by het venster, nadat hij vertrokken was. In gedachten ver zonken zwierf haar blik droomerig rond. Ein delijk klaarde haar gelaat op en fluisterde zij God is mijn getuige, dat ik niet met slechte gedachten hier gekomen ben En een glimlach van geluk speelde om haar mond. TIENDE HOOFDSTUK. Terwyl Eefje daar in zalige droomen by het venster zat, was de jonkman, die op de zolder kamer boven haar woonde, aan de grootste onrust ten prooi. Nadat hy dienzelfden nacht nog aan het valsche testament was begonnen, had by tegen den morgen zyn legerstede opgezocht. Rust vond hy echter nietzoodra hij ingesluimerd was, zag hy politieagenten, die hem vervolg den. Toen hy eindelijk wat langer indommelde speelde zich voor zyn geest een geheel tooneel voor de rechtbank af, waarby hij als beschul digde figureerde. Met den uitroep«het is voor de laatste maal» was hy eindelyk uit het bed gesprongen om weer aan het werk te gaan. Daar zat hij nu den geheelen voormiddag te werken zonder iets te gebruiken dan een kop koffie, die de huisjuffrouw hem gebracht had. Met de grootste zorgvuldigheid kweet hij zich van zyn taak. Twee driemaal, soms zelfs wel zeven of acht maal teekende hy een letter op een af zonderlijk blad papier na, voordat hy die in het valsche testament plaatste, dat gravin Minona Czerny tot eeuige erfgename van haar overleden echtgenoot moest maken. Hy hield de deur van zyn kamer gesloten en schrikte als hij gedruisch op de trap hoorde, ieder oogenblik vreesde hij, dat de politie kwam om hem gevangen te nemen. Zyn booze geweten liet hem geen rust, totdat hij eindelijk op weg ging naar den man, met wien hy in den afgeloopen nacht in het kof fiehuis had zitten praten, en dien hy nu in de woning van baron von Hoffmann ging opzoeken. Hy volgde de Theresiastraat, stak de Joseph- straat over en koos voortdurend de stilste stra ten. Het was een koude winderige dag, maar het zweet stond hem op het voorhoofd, toen hy in de Windmolenstraat voor het huis no. 5 stond. »Is mijuheer de baron thuis vroeg hy den portier, dien hy in de gang ontmoette. »Nu, dat treft u goed. Een kwartier geleden is hij thuis gekomen. Soms is hy dagen lang afwezig.' „Op de eerste verdieping, rechts, niet waar „Eerste verdieping, rechts H\j snelde de trap op en schelde aan de eerste deur rechts. Onmiddellyk werd een loket in de deur geopend en klonk hem een bekende stem tegen „Ah, is u het, myn vriend Kom binnen De deur werd opengedaan en mynheer Knablein herkende in den eleganten heer, die daar met gefriseerd haar in een fraaien cham- bercloack voor hem stond, slechts met moeite zyn vroegeren kennis, Vogel. «Ik ben het, mynheer baron moet ik nu wel zeggen." r Jonge vriend, mag ik u opmerken, dat Baron von Hoffmann de naam is, waaronder half Weenen my kent. Met mynheer Vogel heeft u niets meer te doen, reken maar, dat die dood is.' Mynheer Knablein bevond zich in een fraai gemeubeleerde kamer, die door de zware gor dijnen slechts een getemperd licht ontving. •Is het stuk gereed?" vroeg de baron, het oog gericht op de portefeuille, die Knablein op tafel legde. „Ik hoop mynheer baron Ik denk, dat ik geslaagd ben. Het was een zwaar stuk arbeid, en als het niet geweest was om de groote belooning, die u my beloofd heeft Hier is het origineel en hier het afschrift, of eigenlyk „Zeg maar gerust: het valsche stuk. Als u nooit slechtere dingen doet wel, het is prachtig, voortreffelijk. Ge hebt uaelven over troffen, waarde heerIk moet zeggen, ge zijt een kunstenaar in uw vak. En de datum ja alles is in orde. Waar is het stok, dat ik geschreven heb „Hier mynheer de baronantwoordde Knablein, zichtbaar gestreeld door den hem toegezwaaiden lof. Hy baalde uit een vakje vau de portefeuille het geschrift te voorschijn, dat de baron hem gegeven had om in het handschrift van den ouden graaf over te schry ven. De baron stak de lamp aan en verbrandde dit ontwerp aan den lucifer, dien hg nog in de hand hield. »Zoo," zeide hy toen, „laten wy nu by de lamp uw werk nog eens goed bekijken, O, het is inderdaad prachtig 1 Het schrift is juist als dat van den graaf, en de regels staan ook een beetje onregelmatig, als door de hand van een stervende op het papier geworpen. Ik maak u myn compliment, mynheer Knablein. Het is jammer, dat ge met uw belooning van vijf duizend gulden n in het particuliere leven wil terugtrekken. Ge hebt eigenlyk een schoone toekomst voor u. Zoo'n aangeboren talent kon u geld opbrengen. Maar n wil dat na een maal zoo, dus er is niets aan te veranderen. En eigenlyk vind ik het ook wel goed, datu zoo bang is om de wetten te overtreden, dat stelt me gerust. Hoe bedoelt u dat, baron »Wel, de vrees voor eene onaangename kennismaking met de politie zal uw mond ge sloten houden. Het eerste woord zou u op de bank der beschuldigden brengen." (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1