§'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT B=ó»rr VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL Ho. 2110. Zaterdag 6 Mei 1893. 21ste Jaargang. Programma van het eerste Zomer-Concert, Burgerluie Stand gemeente Wieringea. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." De Zon, dio hier mag stralen, Beschijnt ook 't vreemde land De sterren, die hier pralen, Ziet m'n ook aan 't gindsche strand. Als hier, geldt in die dreven Hetzelfde groot gebod, Dat leerthet ware leven Vindt men altyd met God. op ZONDAG 7 MEI 1893, 's middags 21/* uur. 1. Friihlingalieder,Marsch, E. Beaudonck. 2. Ouverture zu dem Festspiel von A. von Kotzebue König Stephan," L. von Beethoven. 3. «Virgo Maria,* Prière, C. Oberthiir. 4. Grande Fantaisie sur des motifs de 1'opéra »l'Africaine,« Giacomo Meijerbeer. PAUZE 5. Ouverture comique," KélerBéla. 6. „Fan- taisie über beliebte Lieder," Eduard Strauss. 7. Angelo-Walzer," Alphonse Czibulka. No. 1, 2 en 4 eerste nitvoering. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Datum der ter Tijdat. d.laat poat-bezorg. bual.abPoatk 5 au 19 Mei. 12en 26 10 en 30 9 en 23 12 en 26 5 en 19 8 Ver zending* weg. p. zeepost »ia Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsche mail via Genna p. Holl. mail via Marseillc p. Fransche mail viaMarseille p. Engelsche mail via Brindisi p. Duitsche mail via Brindisi Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 17 Mei p. mail over Engeland8 en 22 Mei p. mail via St. Nazaire. 7 Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Eustatius en Saba 17 Mei p. zeepost via Amaterdam. eiken Dinsdag, p. mail via Southampton Donderdag en Zaterdag. Naar Hr. M». „Van Speyk" te New-York: via Southampton, 6 Mei 12.30 'snamidd. (aan komst der mail te New-York 15 Mei). 7.15 'sav. 7.15 'sav. 12,10's nam 12.30'snam. 715'. ar. 8.45'a mor. 8.45's mor. 7.15'anv. 7.15 's af. 7.15 'sav. 7.15'sav. 12.80 'a nam. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 1 tot en met 3 Mei 1893. ONDERTROUWD: J. H. Putman, ambt* bij de Holl. Spoorw. en M. B. Mulders. GETROUWD: P. Kroon eu M. Hoefnagel. BEVALLEN A. KoeneRieuwers z. A. WiersmaKikke z. B. M. KiljanKlerk z. M. van RielBakker z. J. MolenaarEs- bach d. T. M. KluftSpies d. A. M. Ver- burgtKindermans d. J. de Wiltvan de Graaff z. E. DirksRoomeyer d. A. Kraak Sterk z. OVERLEDEN: M. W. Ruygh, 81 iaar. H. Bruin, 11 maandeD. M. J. Remmers, 24 jaar. J. D. de Graaf, 77 jaren. W. D. Groet, 23 mnd. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 26 April 2 Mei. ONDERTROUWD: Pieter Zym en Jan netje de Vries. GETROUWD Pieter Bakelaar en Marina Blom. GEBORENCornelis Klaas, zoon van Si- mon Dogger en Alida Anna Smit. Marretje, dochter van Pieter Kuiper en Marretje Bruin. Cornelisje, dochter van Jan Dryver en Tetje de Leeuw. Grietje, dochter van Jacob Bas en Grietje Plaatsman. OVERLEDEN: Geene. Levenloos aangegeven één. Gedurende de maand April 1893. ONDERTROUWDDirk Lont en Sytje Kooyman. Cornelis Wit en Antje Half weeg. Cornelis Numeyer en Antje Bakker. Jacob Takes en Mietje ten Bokkel. Willem Takes en Dingena Geertruida Timmerman. Simon Halfweeg en Aaltje Muit. Arie Muit en Maartje Halfweeg. Dirk Wiegman en Grietje Stapel. Simon Wagemaker en Wijntje Luyt. Reijer Bakker en Neeltje Kalf. Pieter Bakker en Maartje Nieuwenburg. GEHUWD: Dirk Lont en Sytje Kooyman. Cornelis Numeyer en Antje Bakker. Cornelis Wit en Antje Halfweeg. Jacob Takes en Mietje ten Bokkel. Willem Takes en Dingena Geer truida Timmerman. GEBORENPieter Anthonie, zoon van P. A. Plooij en E. Omis. Cornelis, zoon van C. van Scboorl en A. Leen. Cornelis, zoon van D. Tijsen en M. Halfweeg. Neeltje, dochter E. Rotgans en. J. Halfweeg. OVERLEDEN Geene. Afloop der Openbare Verkooping ten overstaan van den Notaris HATTINGA RAVEN, op Woensdag 3 Mei 1893 lo. Een Woonhuis waarin slagery en vleeschhouwery, met erf, ruimeu steenen kel der, slachtplaats en aanhoorigheden, te Helder aan de Spoorgracht, kooper de heer P. Luytzen, qq. f3780. 2o. Het van ouds bekende druk beklante koffiehuis met verguning, genaamd De Valk," met annex bierbottelarij, groot 2 aren 30 cen tiaren en steeg 75 centiaren. Kooper de heer N. L. ten Hacken voor f 12310. 8o. Een perceel bouwterrein naby het spoorwegstation. Kooper de heer C. J. But qq. voor f700. 4o. Een perceel id., kooper de heer W. Bakker voor f650. 5o. Een perceel id. Kooper dezelfde voor f 690. 6o. Een perceel id. Kooper de heer F. Th. de Haas voor f 660. 7o. Een perc. id. Kooper dezelfde voor f720. 8o. De opstal van een schuur op deze per- ceelen. Kooper de hr. J. Kikkert voor f 200. Ingezondon. Mijnheer de Redacteur! Bij voorbaat mijn dank voor do opname van onder staande regelen. Kleine oorsaken hebben-jdikwijla groote gevolgen i* Opgeruimd en vroolijk ging rajjn dochtertje met haar moeder Maandagmorgen naar de gem. school No. 7n, doch zy kwamen al spoedig onverrichter zake terug, het kind kon niet geplaatst worden voor 16 Mei of nog later. Daar begreep ik niets van, er had toch in de conrant gestaan aanneming van nieuwe leerlingen op genoemde school op 1 Mei. Ontevreden, als ik was, begaf ik my naar een mijner kennissen en vroeg hem «hoe dat kwam?" Dat zal ik je zeggen, antwoordde deze. De genieschool No. 5 is wel klaar, maar er zyn nog geen banken, «wat zeg je," riep ik verontwaardigd uit, ja man, vervolgde hy, de banken zijn zooveel later aanbesteed dan de verbou wing van genoemde school en ergo zyn die nu niet op 1 Mei gereed, als het spoedig gaat 15 Mei en andere 1 Juni. Maar wat hebben nn mijne kinderen met de gem. school No. 5 te maken Dat zal ik je ook vertellen. Op de gera.-school No. 7a, zitten nu nog allo kinderen, die door de wijkveraudering naar No. 5 moeten, en zoo is er geen plaats voor nieuwe leerlingen. Dus nn moeten al die kinderen maar wachten, omdat de banken niet op tyd gereed zyn, dat is treurig. Eu is er nn ook al meer personeel aangesteld aan de gem.-echool No. 5 Wel neen, maar maak je daar niet ongerust over, daar wacht men niet op, dat zal wel ge schipperd worden, denk maar eens ann het ingezonden stuk in «'t Vliegend Blaadje" van 29 April jl., dat zeilt wel. Nu ik moet je zeggen, het gaat hier vreemd op 't gebied van onderwys, doch ik vertrouw nn maar, dat de Raodsleden in eene volgende Raadazitting krachtig op verbetering zullen aandringen en doen zij dat niet, dan zullen we maar hopen op hnlp van district- of arrondis sement-schoolopziener. Het wordt nu ook eene gezellige rekendery voor onzen gemeente-ontvanger, vooral wanneer men zyn 2de of 3de kind naar school zendtnl. school geld voor 't 2de of 3de kind voor 2| of 2 maanden, naargelang de banken 15 Mei of 1 Juni gereed zyn. Correspondentie. N a r d u 8 vernam met genoogen uit het ver slag der vergadering van de plaatselyke af- deeling der Hollandsche Maatschappij van KALENDER DER WEEK. Opkomst der Zon 4 u. 14 m. Onderg. 7 u. 85 m. MEI, (Bloeimaand, 31 dagen.) Zondag 7 Maandag 8 Vastendag. Dinsdag 9 id. L. K. Woensdag 10 id. Donderdag 11 Hemelvaartsdag. Vrydag 12 Zaterdag 13 NIEUWSTIJDING EN, HELDER, 5 Mei 1893. Aan den heer S. T. Land, lid der Tweede Kamer, is door de gepensionneerde loodsen in het district Helder een prach tige zilveren bokaal aangeboden, die ont worpen en vervaardigd is in de fabriek van de firma Van Kempen te Voorschoten. De gedreven beker, die gedragen wordt door een gracieus gevormden voet, vertoont aan de eene zijde een fraaie groep van maritieme attributen, terwijl daartegenover in keurig gegraveerde letters eene inscriptie is aangebracht. Op het deksel prijkt een kunstig bewerkte genius, die als bewijs van hulde eenen lauwerkrans aanbiedt, terwijl het wapen der gemeente Helder prjjkt aan deszelfs voet. De mode-litterature is in ons land met een nieuw orgaan vermeerderd en wel van een richting tot nu niet speciaal be kend. Het blad zal heeten »De Kindermo de, dus uitsluitend zal het de taille der kleinen bespreken. De moeders zullen nu in het rijk van platen voorziene week blad een schoone keuze kunnen doen om hun lievelingen met meer trots te kun nen presenteeren. Een knippatroon, aan elk blad toegevoegd, verhoogt niet weinig de waarde er van. De Kindermode zal haar weg zeker vinden. De firma Van Houten was onlangs voor de rechtbank te Parjjs gedaagd, be schuldigd van vervalsching met schadelijke bestanddeelen der door haar gefabriceerde cacao. De Parijsche rechtbank heeft Woens dag in dit geding, de firma Van Houten te Weesp, in alle opzichten ten gunste der Nederlandsche firma uitspraak gedaan, op gezag der gehoorde deskundigen ver klarende, dat er geen sprake kan zyn van vervalsching, noch van schadelijkheid voor de gezondheid. Onze Weesper fabrikanten zyn dus schit terend gerechtvaardigd. Zoowel voor de eer der Nederlandsche nijverheid in 't algemeen als voor deze wereldbekende fabriek in het byzonder, zal deze beslissing zeker door onze landgenooten met belangstelling worden vernomen. Door de vereeniging »Vol Oranje*, te Arasterdam, welker leden blijkens den naam volbloed-Orangisten zyn, werd Dins dagavond den Burgemeester een serenade gebracht. Voor diens woning werden eenige Lederen gezongen. Op den terugtocht kwam het troepje in de Hoogstraat in botsing met eenige soci alisten, waarvan een formeele vechtpartij met stokken het gevolg was. Op den Dam herhaalde zich de herrie, waaraan ten slotte door de politie een einde werd gemaakt. Een meisje te Sliedrecht is door aanhoudend touwtje-springen zoo ernstig ongesteld geworden, dat zy terstond onder BEWERKT DOOR AM O. (19 Is dat eigenlyk geen overdryving van de edelmoedigheid En verdient zalke belang- looze toewijding geen belooning? Een belooning met bewyzen van liefde?* „Die toewyding is niet zoo belangeloos, als ze aanspraak maakt op belooning,* antwoorde Minona met een glimlach. flk zeg niet, dat ze aanspraak maakt op belooning; ik zeg alleen, dat ze die verdient." •Dat is zoowat hetzelfde.' „En als dat zoo was, zou die aanspraak dan niet rechtmatig zijn Binen weinige weken bezit ge een kapitaal van vyf millioen! Zou het niet wreed zijn, Minona, als ge den man niet wilde beloonen, die den weg tot uw ge luk effende Is het dau te veel als ik een paar kussen van uw rozenlippen vraag op af korting Hij trok haar aan zyn borst en drukte zyn mond op haar lippen. Zij trachtte zich los te rukken en toen dit niet gelukte, wierp zy de puncb-bowl om. Deze viel in stukken en de inhoud vloeide over de tafel. Onwillekeurig liet hy haar los. Zij sprong op en gloeiend van verontwaardiging riep zy »Ga weg, nietswaardige!' Op datzelfde oogenblik werd aan de deur geklopt, de portière werd opengeslagen en geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Te Katendrecht is een meisje van 10 jaar, dochtertje van L. v. L., 's morgeus dood te bed gevonden. Men acht het niet onmogelijk, dat al te druk touwtjespringen de oorzaak van haar plotselingen dood is geweest. Te Jellum (Fr.) is Zondagmorgen de toren door het hemelvuur getroffen, ten gevolge waarvan kerk, toren en orgel zijn verbrandde klok is gesmolten, de graf- steenen zyn gebarsten. Alles was te Woud send verzekerd. De kleermaker Tengel te Amsterdam, thans te Zutphen in preventieve hechtenis in zake den diefstal te Apeldoorn, heeft bekend, dat hij aan iemand te Amsterdam een pakje in bewaring had gegeven. De rechercheurs aldaar hebben daarop spoedig beslag gelegd en vonden 40 horloges, waaronder enkele gouden dames-horloges, 17 gouden ringen en 20 kettingen, alle van den diefstal afkomstig. Er bestaat kans dat er nog meerdere artikelen zallen terecht komen. Te Oud-Vroenhoven (Lis de land bouwer Ch. v. d. B. bij het uitgraven van kiezel onder afvallende aarde bedolven ge raakt en levenloos daaronder uitgehaald. Moord ts Echterbosch. Men schryft uit Echt (Limbnrg) aan „Het Centrum" Zondag is ter plaatrfe genaamd »De Sluflfert* ongeveer een half uur van 't gehucht Echter- boBch te midden van uitgestrekte dennebosschen een vreeselijk drama afgespeeld. Daar is waarschijnlijk omstreeks den middag de dochter van den landbouwer en winkelier A. Houben te Echterbosch op gruwelijke wyze vermoord. Die dochter, Anna, oud 27 jaar, woonde reeds meer dan 12 jaren by den wedr. Akkermans, in koloniale waren, op de Swalmorstraat te Roermond. Zy zou Zondag naar huis komen, vooral om een harer zusters, die reeds lang ziek is, te bezoeken. Doch men wachtte haar te vergeefs. Maandagmorgen ontvingen de ouders een brief, reeds in handen der justitie, waarvan de inhond hoofdzakelijk op 'tvolgende neerkomt: »lk heb Anna vermoord. Gij wildet niet, dat ik met haar verkeerde. De andere liefste zal ook de kans niet hebben haar te trouwen. In de richting waar ze ligt, heb ik een boom ontscbild tevens liggen er eenige takken, ook de parapluie heb ik bij haar neergelegdZorg gy nu maar voor de begrafenis. Daniël." Daniël zou zijn Daniël Smeets, knecht van den heer Hauser, geboortig uit Leeuwen, gom. Maasniel bij R., een oud liefste van do ver moorde. 't Is te begrijpen dat de familie rade loos werd by 't lezen van den brief. De vader snelde onmiddellijk naar Echt en stelde de marechaussees er mede in kennis. Er werd terstond naar Roermond getelegra feerd of Anna thuis was, waarop ontkennend geantwoord werd. Het hoofd der marechaus sees reed dadelijk naar R., om 't parket van de zaak te verwittigen. Op aanwijzing van den brief is men gaan zoeken, met het treurige gevolg, dat de brief van Daniël maar al te zeer waarheid bleek te bevatten. Tevens lag er nog op korten afstand van het lyk een touw met een strop er aan. Op last van de justitie is 'tlijk naar 'tou- derlyk huis vervoerd. Ik ben er van-middag om zes nor geweest. 'tLyk was er toen pas eenigen tyd in huis. Ik kan u onmogelyk de droefheid, de verslagenheid beschrijven, die er in huis heerschte. Verbeeld u, een moeder, een vader, broeders en zusters, kermeade en weenende om hunne zoo geliefde Anna. Annetta verscheen op den drempel. „Ge komt juist van pas,* zeide de baron, die zyn kalmte had teruggekregen. „Ik ben een beetje onhandig geweest, het bewijs daar van ziet ge hier op de tafel. Bekommer u maar niet om de schade, die ik heb aangericht, lieve Annetta, en breng ons nog een tweeden bowl met uw heerlijke punch. Ik ben dorstig en heb het voornemen me een kleinen roes te drinken.' Minona wilde daar iets tegen inbrengen, maar de kamenier had in een oogopslag alles be grepen en verdween. Alzoo bleef Minona weer alleen met den man, wiens vrijpostigheid haar had doen ontstellen. «Zie zoo, myn kind," sprak de baron, die intusschen de scherven bijeengeraapt en op den schoorsteenmantel gelegd had, «zie zoo, we zyn nu weer alleen kom nu eens by me zitten en laten we eens een ernstig woordje met mekaar spreken." „Ga weg,* riep zy, terwyl ze op de sofa neerzonk met de hand voor de oogen, alsof zij hare tranen terugdrong. Ga wegIk wil niets meer met u te doen hebben!» „Aha!« riep hy honend, „is dat ons bond genootschap Hebben wy ons daarom met zoo'n gevaarlyk stuk ingelaten Eu is dat dezelfde vrouw, die my weinige weken geleden zoo liefkoosde, en die mij nu de deur wyst? Ge loof je werkelyk, lief kind, dat je zoo gauw afkomt van een man, als ik Denk je, dat je het nu wel zonder me kan stellen, omdat js het valsche testament in handen heb Dat testament is niets waard, aoodra het my in den Het signalement van den verdachte, Daniël Smeots, iszwart uiterlyk, gezet, volle maar korte baard, vermoedelijk donker hoedje op. Hij is 51 jaar oud. In het circus te Lissabon is de Fran- sche dierentemmer Mauhimin, die bij vyf leeuwen in het hok was geweest, juist toen hy het hok wilde verlaten, door een leeu win aangevallen. Na een gevecht van 10 minuten werd het woedende dier door een schot van een clown gedood. Mauhimin was toen zoo deerlijk gewond, dat hij ster vend naar het hosptaal werd gebracht. Gedurende het gevecht had de dierentem mer Poisson de andere leeuwen in bedwang gehouden. In het begin van April werden te Berlyn twee 16-jarige jongens vermist, die, zooals uit een brief aan de ouders van een hunner bleek, samen de reis naar de nienwe wereld ondernomen hadden om de wereld tentoonstelling te Chicago te zien. De ouders verwittigden de politie te New-York van het plan der knapen en toen de stoomboot «Havel" uit Hamburg aldaar aankwam, bemerkte al spoedig de politie het reislus tige tweetal. Onnoodig te zeggen, dat de jongens Chicago niet te zien kregen, maar onmiddellijk naar hunne ouders terugge zonden werden. Huil, 3 Mei. Een nieuwe brand stichting heeft een onlangs door vrije ar beiders .gebouwde houtzagerij en acht hui zen in de asch gelegd. De werkstakers verklaren zich nu bereid om zes maanden weerstand te bieden. De vreeselyke brand, die het geheele dorp Klengen in het Schwarzwald nagenoeg verwoestte, moet geweten worden aan de baldadigheid van enkele kinderen, die een grooten hoop stroo in de nabijheid eener hofstede in brand staken. De schade beloopt V/3 millioen mark 500 personen zijn zon der dak. Een bloedige scène. Het centraal- bureau van politie te Stutfcgart, was ver leden Zaterdag het tooneel van een vree- selyk drama. Twee minnenden waren aan gehouden onder de beschuldiging te zamen en in vereeniging een diefstal te hebben gepleegd. Toen men bezig was met het verhoor, haalde de jonge man een pistool uit zyn zak, waarmede by zich voor het hoofd wilde schieten het wapen werd hem echter bijtijds ontrukt. Toen trok liy een dolk, waarmede hy het meisje doorstak, dat, zonder eenig geluid te geven, neerzeeg. Vervolgens stak hy het wapen tot aan het lemmet in zyn eigen borst. Hy overleed op weg naar het hospitaal. BU 't afscheid naar den vreemde. Daar rolt een traan bij 't scheiden; Het harte is o zoo week. „Moog God u veilig leiden Naar gindsche verre streek," Zoo klinkt het diepbewogen. Een handdruk nog, en voort Trekt men met vochtige oogen Op reis, naar 't verre oord. Al mocht men zich bereiden Op d'allerlaatsten groet, Toch valt het zwaar te scheiden, Omdat het lyden doet. Maar kom, vooruit nu I Moedig De verre reis aanvaard Wie weet hoe overvloedig Ginds 't lot u zegen baart. zin komt het echte testament te toonen, dat nog altijd in myn bezit is." Zy sloeg de oogen op en bemerkte een dui velachtige uitdrukking in zijn oogen, die boos aardig loerend op haar rustten. •Het echte testament?" vroeg ze. „Bestaat dat toch nog «Welzeker, lief kind." Annetta kwam binnen en zette een dam pende bowl punch op de tafel. Knipoogend zonder dat de baron dit bemerkte, gaf zij haar meesteres een teeken, dat beduidde dat zy (de kamenier) waakte om zoo noodig bij de hand te zyn. De baron vulde onmiddellyk twee glazen, nam het zyne op en sprak„Op je welzyn, myn kindLaten wy drinken op onze goede vriendschap. Goede vriendschap tusschen een man en een vrouw voert meermalen tot liefde. En liefde, al is het maar voor weinige oogen- blikken hoop ik ééns nog tenminste van je te ondervinden, Op je welzyn, lief kind Hij zette het glas aan de lippen en dronk het half ledig, toen kwam hij naast haar op de sofa zitten. Zy keek hem niet aan en slechts van tyd tot tijd wierp zy een steelschen blik op hem. Hij nam haar hand in de zijne, doch zy trok haastig terug. „Wees maar niet zoo schuw, myn duifje," vervolgde hy. „Ik begryp wel, dat je hooger strevende plannen in het hoofd hebt en dat ik niet zou aangenomen worden, als ik je hand vroeg. Doch heb daar maar geen zorg voor, ik heb er nooit aan gedacht onze romantische verhouding te laten eindigen in een prozaïsch huwelyk. Ik ben een dolende ridder en behoor niet tot die bestendige lui, wier ideaal het is kinderen op te voeden en een goed staatsbur ger te worden. Ik verlang niets van je dan een heerlijk uurtje eu een bescheiden aandeel in den buit, dien wy samen maken. Als je mij van de vyf millioen, die je door myn hulp in bezit krijgt, slechts een half millioen uitbetaalt, dan ben je niet noemenswaardig armer ge worden." «Laten wij over het testament spreken, zeide zy, het voorhoofd fronsende. «Dat hebt gy dus nog in uw bezit «Natourlijk, mijn kind, en als je het zien wil, hier is het!' Hy tastte in zyn zak en ontvouwde voor haar oogen een papier, dat zij onmiddellyk herkende. „Ik ben nog al voor zichtig en je zal wel begrijpen, dat dit papier voor my een onschatbare waarde heeft, zoodra je de dagteekening ziet. Het testament van den graaf draagt do dagteekening van 19 Januari 1878wanneer je het valsche testa ment, dat je in handen hebt, wat nauwkeu riger bekykt, zal je zien, dat het gedagteekend is op 18 Januari." Welnu, wat beteekent dat rOh, zeer veel, lief kindDat beteekent, dat je geheel in myn macht ben. Een testa ment verliest alle waarde als het herroepen wordt door een ander testament van latere dagteekoning. Begryp je het nu, kindlief?* „Dan hebt ge my bedrogenriep zy uit op verwytenden toon. „Toch nietverzekerde de baron, nadat hy weer eens gedronken had. «Alleen heb ik aan mijn eigen voordeel gedacht, terwyl ik voor het uwe zorgde. Ik kon me-zelven het genoegen niet ontzeggen je lot geheel in myn macht te hebben. Je kan nu kiezen, kindliefAan de eene zijde een jaarlijksch inkomen van tien duizend gulden volgens het echte testament van den graaf. Het is waar, honger zal je niet lijdenje kan fatsoenlyk stil leven, nu en dan eens naar de opera, 's zomers naar een kleine badplaats gaan. waar burgerlieden komen. En misschien trouw je dan wel met een raads heer, er zyn menschen, die dat een gelnk noemen. Aan de andere zyde opent zich met die vijf millioen een schitterende toekomst, waarin je als een koningin den toon in de salons der.groote wereld kunt aangeven." Hier hield hy even op om nog eens van de heer lijken punch te drinken en vervolgde toen weer: «Kom, wees nu geen zottinnetje, speel geen rol, die je niet goed afgaat. Wees nu eens lief! Je bent zoo schoon! Heerlyke Mi nona, ik bemin je!« Hy schoof nader bij en wilde den arm uit strekken om haar aan zijn borst te drnkken, maar hoe vreemd 1 zyn arm scheen zoo zwaar als lood, hy moest hem weer laten zak ken. Hy gevoelde opeens een zware vermoeid heid in al zijn ledematen, nauwelyks kon hy zijn oogen openhouden. «Wat is dat?" stamelde hy. «Die vervloekte punch ik geloof dat ik te veel heb gedronken Maar neen Minona ik bemin je ik (Wordt vervolgd.}

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1