*'t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL. 'ïïTT Ho. 2111. Woensdag 10 Mei 1898. 21ste Jaargang. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Get. waarschuwde een agent, die den bekl. aanhield en naar een bareel wilde brengen. De agent verklaart dat de tocht o. a. ging door do Pieter Jacobstraat, waar bekl. ont vluchten wilde en met den get. aan 't worste len geraakte. Andere agenten snelden ter hulpe, en gezamenlijk bracht men den arrestant naar het bureau. Onder 't worstelen uitte bekl. een kreet alsof hij iemand ter hulpe riep. Op 't politiebureau werd een onderzoek ingesteld, maar niets by bekl. gevonden, zoodat men hem losliet. Maar een oogenblik later verscheen al daar een man met zijn zoontje, brengende het gestolen horloge, 't Zoontje had namelyk het horloge gevonden in de Pieter Jacobstraat, op de plaats waar de agent en de bekl. gewor steld hadden. Opmcrkclyk is, dat de bekl. in de buurt bekend staat als «ZakkieDe Haan.* Nadat de zaak voor een uur geschorst was, werden eenige nieuwe getuigen gehoord, die nog enkele bijzonderheden nader vaststelden. Het O. M. meende dat bekl. zich aan den te laste gelegden diefstal had schuldig gemaakt en eischte drie jaar gevangenis. De verdedi ger achtte daarentegen het bewys niet gele verd en verzocht vryspraak. De Stoomfabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen te Beverwyk, van den heer Willem Sepp, zal op de in Augustus te Batavia te openen tentoonstelling een collectieve in zending doen van geconserveerde groenten enz. die uitmunt door volledigheid en cene eere plaats verdient tusschen de inzendingen van Nederlandsche industrie. Een sierlyke, smaak volle en met zorg bewerkte vitrine bevat een 200-tal witglazen stopflacons, die smaakvol gerangschikt, een keur van artikelen bevatten, welke door den heer Sep worden in den handel gebracht en naar Oost en West in steeds grootere hoeveelheden worden geëxporteerd. De ondernemende fabrikant, die reeds op ver schillende tentoonstellingen mot goud werd bekroond, zal met deze inzending eveneens niet weinig eer inleggon en er valt niet aan te twijfelen, dat de vitrine van deze firma op de tentoonstelling te Batavia, de algemeene aandacht tot zich trekken zal. Dinsdag zijn te Londen de eerste aard beien van den kouden grond ter markt gebrachtwegens het droge warme weder zijn ze dit jaar 5 weken vroeger dan ge woonlijk. Andere jaren kwamen ze eerst in het begin of zelfs in de helft van Juni. De snelste reis tusschen Engeland en Australië is de vorige maand door het nieuwe stoomschip «Australia* van de P. O. gemaakt. De boot vertrok den 7en April te 8L/9 uur 's avonds van Londen en kwam op 4 Mei te 1 uur 's nam. te Ade- laida. De reis heeft dus slechts 26 dagen 167a uur geduurd. Men kan nog maar altijd niet ge- looven aan den dood van Johan Orth (eenmaal Aartshertog Johan van Oosten rijk). Nu phantaseert men weder in Au stralië over den verdwenen prins. Hij moet, zoo bericht men uit Sydney, in Australië leven. Aan het Oostenrijksche Hof weet men waar hij verbljjf houdt en de Austra lische reis van den Aartshertog Frans Ferdinand zou voornamelijk een samenkomst met hem ten doel hebben. Yoor 14 dagen zullen overeenkomstige prijzen vastgesteld worden. Een sneeuwstorm is over Petersburg en de omstreken losgebroken. Yele paar den kwamen daarbij om. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlë: Verzen ding» weg. Datum der ter post-bezorg. Tijdat. d.laat buil.ah Postlc zeepost Tin Amsterdam. 19 Mei. 7.15'sar. zeepost via Rotterdam 12 en 26 7.15'sav. Hollnnd»che mail via Genua 16 en 80 12.80'snam. Holl. mail via Marseille 9 en 28 12.30'»nam. Fransche mail via Marseille 12 en 26 715's av. Engelsche mail via Brindisi 19 8.45'amor Dnitsche mail via Brindisi 5 Jnni 8.45'» mor. Naar Guyana (Suriname): zeepost via Amsterdam.1 17 Mei I 7.15 av. mail over Engeland22 Mei 7.15 'a av. p. mail via St. Nazaire. 7 Jnni 7.15'aar. Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Martin, St. Euatatius en Saba I 17 Mei p. zeepost via Amsterdam, eiken Dinsdag, p. maü via Southampton Donderdag en Zaterdag. Naar Hr. Ma. «Van Speyk" te New-York: via Southampton, 11 Mei 12.30 'snamidd. (aan komst der mail te New-York 20 Mei). 7.15«v. 12.80's nam. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Vergun me s. v. p. in uw veelgelezen blad een klein plaatsje voor 't volgende Velen met mij waren, Maandag 1 dezer naar den Stads-Schouwburg gegaan, minder om 't tooneelstuk Jane Shore" te zien, dan wel om mej. Julia Kuypers te zien optreden. Nu hoor den we tot onze teleurstelling, dat deze dame door ongesteldheid was verhinderd. Daaraan kan niemand iets doen, maar wel had de di rectie dit tijdig kunnen laten bekend maken en dat niet een oogenblik voor 't ophalen van 't scherm behooren te doen. Zoo iets heeft den schyn alsof men 't pnbliek er wil laten i n 1 o o- p e n, temeer, wanneer mej. Julia Cuypers den volgenden dag weer in zooverre hersteld is, dat ze in Amsterdam kan optreden. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot en met 6 Mei 1893. ONDERTROUWD: A. Kwast, metselaar en A. M. Kooger. J. Gottmer, matroos b/d Marine en C. M. Dekker. J. N. Klaverstein, timmerman on A. E. Greeff. L. Pettinga, bootsman, en W. Kooiman. M. C. Zoet, sto ker, en L. de Vries. H. Nukoop, matroos en T. Goos. S. Lemstra, stuurman b/d Marine en J. Dienaar. A. van der Pol, schoenma ker en T. Gravemaker. GETROUWD F. Lavell en J. Rensmaag. W. Dekker en A. Kapteijn. P. Koning en H. Bronsma. BEVALLENG. RoosBreg, z. J. Bos Dekker, d. M. C. FennikLak, z. M. van der WalBlok, z. G. D. BosachaartLith, z. C. KleinHoff, z. OVERLEDENP. Minneboo, 76 j. D VosDuinker, 74 j. J. W. Stam, 3 m. J. van Meurs, 75 j. M. OudykGroot, 66 j. W. van PeltHesmerg, 59 j. Wet Vermogensbelasting. Binnen zeer kortenjtyd zullen de formulieren worden toegezonden, welke uitvoering zullen geven aan de nieuwe belastingwet, aan hen van wie verwacht wordt, dat de wet op hen van toepassing is. Velen, dat zijn zij die niet vol doende kennis namen van de bepalingen, zullen bij de ontvangst verrast zyn over de betee- kenis van dat formulier en hoe men zijn bezit ting naar juiste waarde moet schattenHet is noodzakelijk dat ieder, die meent een vermogen te bezitten van minstens f 13000, bestaande uit onroerende zoowel als roerende goederen, van den inbond dezer wet kennis neemt. Onder vermogen wordt begrepen alles wat eigendom is en waarvan men vruchtgebruik heeft voor zichzelf of waarvan men dat ten bate van anderen heeft afgestaan. Onder roerend ver mogen wordt verstaan liggende gelden, effec ten, hypothecaire en andere schuldvorderingen, schepen en vaartuigen met toebehooren, vaste en losse werktuigen, gereedschappen in fa brieken en werkplaatsen, paarden- en voertui gen, vee, voorwerpen van het landbouwbe drijf en handels- en winkelvoorraden. Niet wordt onder vermogen geschat, meu belen, kleederen, levensmiddelen, voorwerpen van kunst en wetenschap, goud- en zilverwerk, paarlen en edelgesteenten, als deze zaken geen handelsbestemming hebben, ook niet polissen of lyfrenten, waarvan nog de tyd van inning niet verschenen is, evenzoo van nog niet in vorderbare termynen van renten, van uitbee- ringen van bezoldigingers en van dienover eenkomstig andere inkomsten. De toepas sing dezer wet op hen die bezitters zijn van een vermogen van ten laagste f 13000, zal een verlichting geven aan allen die in minder voordeelige conditiën zyn en daarom mag deze belastingregeling een sociale verbetering geacht worden. De belasting van zeep is vervallen en die van zout gedeeltelijk weggenomen, voordeelen die het algemeen ten goede komen. Het geheim der aangifte is gewaarborgd art. 47 der wet zegt, dat hy die opzettelijk de geheimhouding schendt, zal worden gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden of met een geldboete van ten hoogste zeshonderd golden met of zonder ontzetting van het recht om ambten te bekleeden. Het formulier van aangifte kan door de be lastingplichtige eigenhandig in de daarvoor bestemde en gesloten bus worden geworpen. Het verder onderzoek is opgedragen aan In specteurs van Registratie. Uit hoofde der bier bovengenoemde goede maatregelen, kan het voor hem of haar die in de termen vallen'.om op deze wijze in 's Lands behoefte te moeten bijdragen, niet bezwaarlijk zyn de meest dui delijke opgaven te doen en den minsten twyfel aan oprechtheid te doen vermoeden. De wet heeft ook hierin voorzien en in art. 33, 34 en 47 strafbepalingen opgenomen tegen hen, die willens en wetens verklaringen afleggen, welke niet den waren stand van het vermo gen aangeven. Ze luiden als volgt: Hy, die in de gevallen, waarin een wettelijk voorschrift een verklaring onder eede vordert of daaraan rechtsgevolgen verbindt, mondeling of schriftelijk, persoonlijk of door een byzon der daartoe gemachtigde, opzettelijk een val- sche verklaring onder eede aflegt, wordt ge- straf met gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren. Ontzetting van de volgende rechten khn bo vendien worden uitgesproken lo. hot bekleeden van ambten of van be paalde ambten 2o. het dienen by de gewapende macht 3o. het verkiezen en de verkiesbaarheid by krachtens wettelyk voorschrift uitgeschreven verkiezingen 4o. het zyn van raadsman of gerechtelijk bewindvoerder en het zijn van voogd, toeziend voogd, curator of toeziend curator over andere dan eigen kinderen. Wanneer geen aangifte gedaan of de aan- BEWERKT DOOR AM O. (20 Hy kon niet verder spreken, zijn tong wei gerde den dienst, zyn oogen vielen dicht en in een staat van verdooving zakte hy in den hoek der sofa, waar Minona vlug weggesprongen was. «Hy is dronkenriep zy met blijkbaren afkeer van hem uit, «Annetta!' De kamenier verscheen onmiddellijk alsof ze achter de deur op post had gestaan. Met een tevreden lachje keek zy naar den slapen- den baron. »Het drankje heeft goed gewerkt, fluisterde zij haar meesteres in het Italiaansch toe. «U zal het my niet kwalijk nemen, hoop ik, maar toen ik zag, dat de baron het u lastig maakte «Hy is dronken," zei Minona zacht, als vreesde zij hem wakker te maken. «Hoe vroom en goed ziet de baron er uit, als hy slaapt, lachte Annetta. «Als een kind «Spreek niet zoo luid 1 Als hy wakker wordt, O, myn HemelWat moeten wy met hem aanvangen «Wees daar niet bezorgd voor, mevrouw. De baron zal zoo spoedig niet wakker worden. Een glas van myn drankje is voldoende voor drie h vier uren." yirWat beteekont dat gifte te laag gedaan is, wordt de aanslag, bij de uitspraak van den Raad vastgesteld of ge handhaafd, verhoogd met 25 pCt. van de hoofd som in het eerste geval, in het tweede met 25 pCt. van de verhooging der belasting in hoofdsom. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 9 Mei 1893. Wanneer we een wandeling doen langs de hoofdstraten onzer gemeente en we stellen ons die voor, zooals ze er voor een tien tal jaren uitzagen, dan is er een groot ver schil waar te nemen, een verschil dat zeer ten voordeele van den Helder uitvalt. Sedert dien tyd toch zijn er tal van woningen met twee verdiepingen verrezen, waarvan velen op den naam van fraaie burgerhuizen aanspraak ma ken, en tal van winkels hebben een voorko men gekregen, meer en meer strookende met de eischen van den modernen tijddatzelfde oordeel is ook op vele koffiehuizen van toe passing. Langs een der hoofdwegen, de Zuidstraat, vindt men nog een rij lage woningen, die de herinnering aan den vroegeren toestand leven dig houdeü, maar ook hier is de geest des tijds aireede werkzaam. Een paar dier gebouwtjes zyn gesloopt en in hnnne plaats zyn twee flinke woonhuizen van twee verdiepingen ver rezen, die er niet alleen solide, maar ook keu rig net uitzien en den bouwmeester en ont werper alleszins eer aandoen. Gaat 't zoo voort, dan zal onze gemeente na verloop van eenige jaren niet meer te herkennen zijn. Te Cocksdorp op Texel is overleden Jan Stark, sinds vele jaren schipper van de reddingsboot der Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding-Maatschappij. Meermalen volbracht hg, geholpen door een aantal kloeke mannen, stoute reddingen. Gedurende de laatste jaren genoot hg van het Bestuur der N. en Z.-H. R.-Mij. een vast weekgeld als bootsman. Op Ryks werf te Amsterdam is de kiel gelegd voor het nieuwe oorlogsschip Kortenaer. Naar men verneemt, zal de staats commissie voor het vraagstuk der droog making van de Zuiderzee, 16 en 17 dezer een bezoek brengen aan verschillende ha vens langs de Zuiderzee, in verband met een onderzoek naar de belangen der scheep vaart en der visscherij. Tot heemraad van den Anna Pau- lowna-polder is benoemd de heer Jhr. Mr. J. H. van Foreest van der Palm. De zeelieden Otto Klaassens de Vries, te Delfzijl, en Gerrit Mulder, te Farmsum, hebben ieder van de Amerikaansche Re geering eene zilveren medaille en een gra tificatie van 50 gulden ontvangen, wegens de hulp, welke zij verleend hebben bij het redden van de bemanning der «Emma Louisa,een Amerikaansch schip, dat den 27sten Januari jl. schipbreuk leed. Het aantal landverhuizers naar Ame rika, te Rotterdam aanwezig, is zóó groot, dat Zaterdag meer dan 500 personen moes ten achterblijven Een merkwaardige vondst. Bij het opgraven van den grond, benoo- digd voor de verbouwing van het vroegere ziekenhuis aan de Hoogstraat te Rotterdam, stuitten de werklieden op een gewelf. Terstond werd overgegaan tot het maken van een gat, waardoor een bedorven lucht naar boven kwam. Twee werklieden kro pen door het gat, maar door den damp in het gewelf gingen de kaarsen uit. Opnieuw «Wel, mevrouw, dat beteekent, dat ik zeer goed een slaapdrank weet gereed te maken. Ik heb slechts de helft van een glaasje In de I punch gemengd en hier ziet ge de uitwerking. Goeden nacht, heer baron, slaap wel 1 Wan neer wil u gewekt zijn Met een triomfeerend lachje keek de kame nier haar meesteres aan. «Je hebt me een grooten dienst bewezen, waarvoor ik je flink zal beloonen.". «Niet waarl Dat heb ik goed bedacht, toen ik hoorde, hoe u den baron afweerde. Maar, mynheer de baron, u moet ook zoo hartstoch telijk niet zyn. Nu zjjt ge braaf, zoo behoort het. Zoo moogt ge hier slapen tot morgenoch tend «Nu spoedig aan het werk, Annetta. Wij moeten van de gelegenheid gebruik maken. De baron heeft in zyn borstzak een geschrift, waar my zeer veel aan gelegen is." «Ha, dat moeten wij dadelijk hebben Zit het hier?' «Ja, maar pas op, dat je hem niet wakker maakt.' «Wees maar niet bang, hy slaapt als een mormeldier. Daar voel ik al wat." De slapende maakte een beweging, alsof hy voelde, dat een vreemde hand zyn borst aan raakte. Heb ik mijnheer in zyn slaap gestoord?" vroeg zy spottend. «Ik vraag u duizendmaal om verschooning, slaap nu rustig verder. Zoo, hier heb ik een papier 1 Is het dit, mevrouw Zy haalde een geschrift te voorschijn, dat Minona dadelyk herkende als het testament ontstoken, bleken zij zich te bevinden, in een ongeveer 6 meter groot booggewelf, en vonden zij de geraamten van acht men- schen op den vloer. Aan het einde van het gewelf werd we der op een muur gestooten, welk ook door gebroken zal worden. Met zekerheid valt omtrent deze vondst nog niets te zeggen. In de Engelscbe steeg te Amster dam is door de politie aangehouden een Duitscher, kleermaker van beroep, oud 32 jaar, die verdacht wordt van medeplich tigheid aan den horloge-diefstal te Apel doorn. Bij hem is nl. het grootste ge deelte der aldaar ontvreemde voorwerpen door de recherche in beslag genomen. Waarschijnlijk zijn zij daar achtergelaten door den reeds vroeger ter zake van meer gemelden diefstal gearresteerden Duitscher. De thans gearresteerde, die dus vermoe delijk in het komplot is, werd ter beschik king van den officier van justitie te Zutfen gesteld. De Hooge Raad heeft verworpen het vroeger vermelde cassatieberoep tegen de uitspraken van de rechtbank te Alkmaar en het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij de volgende beslissingen waren genomen 1. Waar de erflater aan de personen, door hem tot erfgenamen benoemd, opdraagt om hetgeen van zijne nalatenschap zal overblijven, na afbetaling van alle legaten en lasten in te schrijven op het Grootboek, ten einde met nog eenige onroerende goe deren tot een fonds te dienen tot nader door hem omschreven doeleinden, daar zijn die personen, ofschoon zij geen voor deel uit de nalatenschap verkrijgen, de erf genamen en is niet het fonds erfgenaam. 2. Zoodanige erfstelling valt niet onder het verbod van art. 926 Burgerlijk Wet boek. Opgepast voor zakkenrollers.... op de tram A. I. de Haan, een koffiehuishouder te Am sterdam, staat terecht omdat hy op den Dam een passagier, leeraar aan de H. B. S., diens gouden horloge zou gerold hebben. Puur verzinsel, zegt de man. Hy is volko men onschuldig. Hij weet er niets meer van dan dat een agent op hem is toegoschoten en hem naar 't bureau heeft gebracht. De heer, die zijn horloge verloor, begaf zich met de tram DamLinnaeusstraat naar de Plantage om een voorstelling by Prot bij te wonen. Eerst in 't theater miste hij zijn uur werk. Hij heeft op 't balkon vau de tram ge staan, na vooraf zeer veel moeite te hebben gehad zich een plaats te verwervea. Eerst den volgenden morgen zag hy zijn horloge terug by den commissaris van de eerste seetie. Over de reputatie van bekl. is men 't niet eenstwee rechercheurs weten van den man geen kwaadevenmin de inspecteur Batelt. Toch kende deze laatste den bekl., omdat hy meermalen der politie inlichtingen gaf. Het O. M. is eenigermate verrast over die onwe tendheid van den heer Batelt, want beklaagde is in de laatste jaren, dus deelt het O. M. mede, herhaaldelijk veroordeeld. Maar een in specteur van de Amsterd. Omnibus-maatschappij kent den bekl. welhem is deze afgeschilderd als een gevaarlijk zakkenroller, en inderdaad was bekl. dan ook herhaaldelijk 's avonds op den Dam te zien tegen den tijd dat de trams druk bezet worden, wanneer nl. de schouw burgen aangaan. Op den avond van 3 April was die inspecteur op den Dam, waar hy we der den bekl. zag, die een paar malén iets uit zyn zak haalde. Get. ging hem achterna en zag dat bekl. nog tweemaal iets uit zijn zak haalde en wel een horloge. Denkelijk gerold. Een interessante nieuwigheid op het gebied van personenvervoer zal eerst daags in België ingevoerd worden. Naast de tot dusverre gebruikelijke spoorweg kaarten zullen er nu namelijk ook uitge geven worden, welke recht geven om alle treinen in geheel België gedurende 8 en 14 dagen te gebruiken. Zulk een abon nement zal voor 7 dagen lste kl. 30, 2de klasse 22.50 en 3de kl. 15 francs kosten. Marine en Leger. Do le luit.-adj. F. Smith, van het 4c reg. vesting-artillerie is overgeplaatst van den Helder naar 's Gravenhage. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij het kon. besluit van 29 April jl., de som, welke jaarlijks tot tegemoetko ming in de kosten van de cadettenschool voor iederen leerling moet worden bijgedragen, is vast gesteld op vierhonderd gulden. vroeger in gezelschap met mijnheer Knablein bad gezien. Hij stak de straat over en kwam recht op de woning van Knablein af. «Wat zou hy in ons huis komen doen mom pelde de jonkman, en met verbazing zag juf frouw Nisser, dat haar zoon de laarzen uit trok en achter de deur ging staan, die hy op een kier gezet had om goed te kunnen luisteren. «Wat doe je nu weer I* vroeg zyn moeder. «Niets, moeder. Wees slechts een oogenblik stil. Daar komt hy aL" «Wie dan «Een verdachte kerel, die zaken heeft met den achrjjver, die boven woont.' «Maar wat gaat je dat aan «Meer dan u weet. Ik bid u, moeder, ga eenige oogenblikken bij Eefje in de andere kamer. Zoo straks zal ik u alles vertellen." De oude dame mompelde eenige onverstaan bare woorden en ging in de andere kamer by Eefje. De luisteraar achter de deur hoorde, hoe de voetstappen op de trap klonken en eindelijk stil hielden bij de kamerdeur van mijnheer Knableintoen hoorde hy een zacht aankloppen. Karei Nisser verliet de kamer en sloop zacht een paar treden de trap op. Hij hoorde, dat de deur van den schryver geopend en onmid dellyk daarna weer op slot gedraaid werd. Blijkbaar uit voorzichtigheid werd de deur weer gesloten, zoodra de bezoeker was binnen getreden. (Wordt vervolgd.) van den graaf. Haar oogen schitterden triom feerend. «Geef hier, dat stuk is voor mij vangroote waarde.* Zij liep haastig naar den haard en wierp het geschrift in het vuur. «Wat? Mevrouw? Is het voor u vun zoo groote waarde, dat u het verbrandt «Ja, het is voor mij millioenen waard, zoo dra het niet meer bestaat." Minona was by den haard gaan zitten en zag met genoegen hoe het papier in de vlam men tot asch verteerde. «Goddank,* riep zij uit, toen de laatste vonk in het papier gedoofd was. «En nu spoedig onze koffers gepakt, wy reizen weg «Reizen «Ja, op staanden voet." «Waarheen «Naar Windeck. Ik hoop dat er vanavond nog een trein gaat. Is dat niet het geval, dan brengen wy den nacht in een hotel door. Laat door den portier dadelyk een rijtuig bestellen." Toen de kamenier een half uur later met haar meesteres Minona's boudoir verliet, keerde zij zich nog even naar den slapenden baron en zei«Aangenamen nacht, heer baron." TWAALFDE HOOFDSTUK. Laten wy nu den baron rustig uitslapen en vet plaatsen wy ons naar de woning van Mooi- Eefje. Het meisje zit op haar gewone plaats aan het venster, maar zy heeft haar gewone werk nog niet ter hand genomen. Zy heeft een cou rant voor zich en leest daarinvan tyd tot tijd richt zy haar blikken naar de straat om naar de voorbijgangers tc zien, In de aangrenzende kamer is de jonge Karei Nisser bezig zich te kleeden, toen zyn moeder binnentreedt. »Wel,« zegt ze, «trek je nu je Zondagsche kleeren aan Wat ben je van plan «Moeder,* antwoordt de jonkman met ko- mischen ernst, «bereid je voor op groote dingen. Ik ga vandaag aanzoek doen by een ryke erf dochter." «Ja, wel zeker, je bent er juist de man voor, om met een rijk meisje te trouwen.* «Zy bemint me," zei Karei weer, zich hou dende alsof hy met ingenomenheid in don spiegel zichzelven bekeek. «Hmzy heeft een goeden smaak 1 Ik ben een knappe jongen, dat moet erkend worden.* «Je bent een gek," barstte juffrouw Nisser uit. «Hoe kom je aan zoo'n inbeelding 1" «Wel, de menscben zeggen, dat ik veel op myn moeder gelijk en vroeger is mij dikwijls verteld, dat u een mooi meisje was. Dat zeg gen de menscben, natuurlijk kan ik daar zelf niet over oordeelen, want toon u een jong meisje was, heb ik niet de eer gehad u te kennen.' «Loop naar de maan met die gekkenpraat,' riep de dame uit. «Zeg liever, hoe laat kom je eten De jonkman gaf op deze vraag geen ant woord, hy had op straat een persoon bemerkt, die zyn aandacht geheel in beslag nam. Goen twyfel, dat was de man, dien hy

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1