fimkUk. Advertentiën. Ned. Bond van Oud-Onder officieren; afd. Helder. Gym n asten-Sch ietclub „O. k. K." Ml in den Tuin van „Tivoli," KENNISGEVING ie Leden der Hnizen-Yereeniaina Café Alcazar. Casino-Gebouw, DONDERDAG 1 JUNI: met BAL, kkkkikkkkkkkkk WEGGEL00PEN Hr. Ms. schroefstoomsohip le kl. „Van 8peyk" welke bodem onder bevel van den kapt. ter «ee W. A. Arriëns een reis maakte in den Atlanti- sohen Oceaan heeft de terugreis naar Nederland aanvaard on wordt in het begin van Juni ter reede Texel verwaoht. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. inBtrnotieschip „Nautilus," onder bevel van den kapt.-luit. C. Vreede, den 87sien derer van Frederikshaven (Denemarken) vertrokken, ter voortsetting van den oefeningstooht. Half Juni worden Hr. Ms. „Ever" en „Gier" tot het houden van oefeningen met de adelborsten in dienst geBteld. den Eerw. heer Poantner. Het document, in t Latijn en in 't Duitsch opgesteld, is voorzien van de handteekening van den geestelijke en het zegel der kerk. Wordt bij dit stuk gevoegd het geboortebe wijs van den alhier wonenden neef, dan is, naar 't ons voorkomt, de identiteit van Johannes Andreas Hofer op voldoende wijze aangetoond. Stoomvaartberichten. Tiet stoomschip «Burgemeester den Tex,« naar Amsterdam, vertr. 26 Mei van Port-Said. Het stoomschip Batavia," naar Rotterdam, vertrok 26 Mei van Marseillo. Het stoomschip „Soerabaja" vertrok 27 Mei van Rotterdam. Het stoomschip »Conrad,« van Amsterdam, pass. 26 Mei Kaap Roca. Het stoomschip „Celebes,* van Amsterdam, vertrok 27 Mei van Suez. Het stoomschip „Prins Alexander" ai 28 Mei te Amsterdam. Her stoomschip Prinses Wilhelmina,* Amsterdam, arr. 29 Mei te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 27 Mei. Aangevoerd 11 paarden f 60 a 250, 36 koeien f 40 a 170, 65 nucht. kalveren f 4 a 9, 230 magere schapen f 12 a 20, 1216 lammeren f3 a f8, 153 magere varkens f 17 a 28, 238 biggen f 9 a 12, 7 bokken en geiten f 3 a f 8, 2 kleine bokjes f 0,50 a 1,25. Boter p. P., fO,55 a 0,60, kip eieren 13a 3,75, eenden dito f 3,25 per 100. Hoorn, 27 Mei. Aangevoerd tarwe f 5,50 a 8. Gerst f 4 a 5, Haver t 3,50 a f 4,50, witte erwten f 10,50 a 12, groene f 7,50 a 12, grauwe f 12 a 16, vale f 6,75 a 14, bruine boonen f 6,25 a 12, karweizaad f a mosterd f a 2 paarden 65 a 125, koeien f 135 a 215, 337 schapen f 12 a 21, 719 lammeren f6 a 11, 24 kalveren f8a22, 40 varkens f 12 a 24, - zeugen f a 121 biggen f 5 a 11, kipeieren f3 a 5,2100 kop boter f 0,60 a 0,65 per kop. Visscherijberichten. Nieuwediep, 27 Mei. Aangebracht door 60 korders 50 tot 250 tongen p. st. 30 a 35 ct., 10 tot 50 kleine tongen p. st. 10 a 15 cent, 25 tarbotten p. st. f 4 a 7, 2 tot 6 mand kleine schol p. m. f 1,50 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,25, 3 tot 10 roggen p. st. 70 cent. 10-tal geep per tal f 4. 20-tal haring per tal 75 cent. Van Texelaars en vletten 500 roggen p. st. 67 a 75 cent. 29 Mei. 1500 stuks ansjovis uit de hand verkocht. 350-tal haring per tal 40 a 50 cent. 30-tal geep per tal f 3,50 a 4. Van Texelaars en vletten 400 roggen p. st. 60 a 65 cent. 1 kotter H. D. 68, schipper W. v. Marle, met 250 groote tongen, 60 kleine tongen, tnrbotten en scholletjes, voor f 90. 30 Mei. v.m. 8 u. Niets binnen. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 paar Kousen, 1 ko peren Hondenhalsband. Adres Bureau II1 Dnif. Adres Bureau Raadhuis1 Boezelaar (bont), 1 Bril in étui. Ingezonden. Ter navolging. Voor eenige dagen vernamen we uit de groote bladen, dat te Amsterdam een bepaald gedeelte der gemeente is aangewezen, waar men fabrie ken, wasschingen en rookeryen mag stichten. Door deze bepaling vervalt het recht, dat an ders bestaat, om in iedere wyk der gemeente, waar men maar wil, zulk eene inrichting, vaak tot grooten last der buren, tot stand te bren gen. Hier ter plaats mist men zoodanige be paling, en vandaar is er niets aan te doen, als de oen of ander goedvindt, een voor de om- en nabijwonenden lastige inrichting tot stand en in werking te brengen. Ondanks in gebrachte bezwaren, geven B. en W. hunne toestemmingdaar is niets aan te veranderen. Een andere vraag is het echter, of het niet mogelijk en wenschelijk zou zyn, ook hier te bepalen, dat er een afzonderlijk terrein voor de stichting van fabrieken, enz. is aangewe zen. Zooals 't nu gaat, is het niet onmogelijk, dat, zelfs onmiddellijk naast het huis van een der leden van het Dag. Best. der gemeente, b. v. een bokkingrookerij wordt gesticht. Men zou er zeker evenveel last van hebben als thans de bewoners der Gravenstraat van de daar aanwezige vischdrogerijen moeten ver duren, en als weldra de huismoeders in de Wilhelminastraat van de door stoom gedreven wasschery zullen ondervinden. B. A. S. Johannes Andreas Hofer. Nadat het eerst door ons was mede gedeeld, dat hier ter plaatse woonachtig is een naneef van deri Tyroler vrijheidsheld Andreas Hofer, werd van verschillende zijden de vraag te berde gebracht, of de man de verwantschap wel zou kunnen bewijzen, waarop hy aan spraak maakt. Wo zyn in staat gesteld to kunnen verzekeren, dat het gevorderd bewijs door onzen plaatsgenoot Johannes Andreas Höfer wèl kan worden geleverd. Hy toch is in 't bezit van het doopbewijs, een met 't oog op den tijd der afgifte voldoend decument, van zijnen vader, Aloysius Hofer, wettigen zoon van bet echtpaar Joeephus Hofer, landbouwer en Maria Nagrin, geboren te Schoenmi, den 19 April 1767. Uit het doopbewijs blyktnog, dat de jonggeborene, in plaats van door een der ouders, ten doop is gehouden door Mar- garctha Yemerin, en dat hy gedoopt is door In de Sociëteit „Harmonie" zal morgen Woensdagavond het 2e Concert plaats hebben. Het Programma door de Kleine Marine-Kapel onder dir. van den hr. L. A. Schouten, alsdan uit te voeren, is als volgt: 1. „Mit Lust und Liebe", Marsch, C. L. Ludwig. 2. Ouverture de l'opdra„Les Dragons de Villars", Airaé Maillart. 3. „Italienische Serenade", Albort Jungman. 4. Fantaisie „Coeur et la main", Ch. Lecoeq. - Pauze. 5. Ouverture: „Sommerfest", C. Claerens. 6 Jung Werner's „Abschiod aus der Trompeter von Sackingen", Victor Nessier. Voor te dragen door den Heer W. B. Helman en C. Liefheid. 7. „Ein Concert-abend", potpourri, A. Conradi. 8. „DonauWellen",Walzer,I.Ivanovici.9.Finale. Introductie uitsluitend voor Vreemdelingen A 50 cents per persoon. Vervolg der Berichten. Door den eerstaanwezend Ingenieur te den Helder, zal, Zaterdag 10 Juni a. s. onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar bij enkele inschrijving worden aanbesteed Het doen van herstellingen en vernieu wingen aan Werken en Kazernegebouwen, enz. te den Helder en op Texel. (Raming f 3140. Aan den heer K. Zeeman alhier is het werk gegund van het bouwen van een wachterswoning voor de Holl. Spoor w. Mij voor de somma van f4080. De heer A. D. van Woerden is den 26sten dezer verkozen tot Commissaris der Gymnastiek- en Exerc.-Vereeniging »Pro Patria," ter vervanging van den heer M. F. Oortgijsen, die onze gemeente heeft ver laten. Tevens werd besloten de oudste adspi- ranten-afdeeling ëen turnmarsch te laten doen in de volgende maand. Texel, 29 Mei. Op de derde groote lammermarkt was veel aangevoerd, o.a. 4237 lammeren. De prgs liep van f 3 tot f 7.25 per stuk. Gisteren heeft een vertooning met beren, in het lokaal »De Vergulde Kik kert", heel wat consternatie teweeg ge bracht. Een der beren, een meisje willende likken op het tooneel, werd wat al te dartel en maakte zelfs van zijn gebit ge bruik. Gelukkig zijn de bekomen kwetsuren van geringe beteekenis. Natuurlijk zijn de verdere vertooningen met de gevaarlijke viervoeters hier gestaakt. Donderdag 1 Juni a.s. zal de heer J. K. G. Muller, 25 jaren hoofd zijn der openbare school te Oude-Schild. Aan de Koog, alhier, was hij voor dien tijd eenige jaren als zoodanig werkzaam. Een te Texel aangespoelde sloep, af komstig van het verongelukte schip Lucy March,* benevens een partij in zee opge- vischt hout, zijn aldaar voor de som van f 420 publiek verkocht. Bij de twee laatste transporten mili tairen naar O.-Indië moest de luit. ter zee detachements-commandant, de hulp inroe pen van de gendarmerie te Marseille, daar een aantal vuurstokers en mariniers waren gedeserteerd. Door den minister van ma- riue is nu gelast, dat voortaan, evenals bij oorlogsbodems, schildwachten bij de valreep zullen geplaatst worden. Heden werd te Hoorn 't standbeeld, op gericht voor Jan Pz. Coen, op plechtige wijze onthuld, in tegenwoordigheid van onderschei dene autoriteiten en een overgroote menigte belangstellenden, door spoortreinen en booten van verschillende kanten aangevoerd. Deze kloeke Nederlander uit 't begin der 17e eeuw ging in 1607, op twintigjarigen leeftyd als onder-koopman in dienst der O.-I. Compagnie na«r Indië en klom door dapper heid en kunde onder den eersten gouverneur- generaal Pieter Both en diens opvolger Lau- rens Reaal allengs op, totdat hy door bewind hebbers werd bekleed met de hoogste waar digheid, die iemand in de overzeeBche gewesten kon bereiken. In 1619 overwon hij de vloot der Engelschen in do Indische wateren en verwoestte de stad Jacatra, op wier puinhoopen hij de stad Bata via stichtte, die weldra de hoofdplaats onzer Indische bezittingen werd. Ook de Molukken en 'tryk van Mataram werden door hem ten onder gebracht, zoodat men hem in waarheid de man kan noemen, die de macht der Neder landers in Oost-lDdië heeft gevestigd en men aan hem te danken heeft, dat 't moederland later zulke groote schatten uit die bezittingen wist te halen. Voor de tweede maal als gouverneur-gene raal van Indië aangesteld, 1627, mocht hy 't bewind slechts kort voeren, daar hij twee jaren later, op 48jarigen leeftijd aan de cholera aldaar bezweek. Op den man, die onverschrokken de groot ste gevaren 't hoofd bood, die met ijzeren gestrengheid regeerde en tot spreuk voerde «Ende desespereert nimmer", werd later 't tweeregelig vers gemaakt „Koen in zfjn naam en kart, Koen in zyn helden daden. Koen zelfi tot in zijn dood, met lauwren over laden." Bij de onthulling van Coen's stand beeld te Hoorn zal onze marine op waar dige wijze vertegenwoordigd zijn. De Mi nister beeft een eskader van zes schepen aangewezen, om den luister dezer plech tigheid te verhoogen. Het zijn Hr. Ms. monitor »Tyger,« de stoomkanonneerboot »Udur« en de instructie-brikken »Castor« Pollux* van de directie Amsterdam, Hr. Ms. brik sUrania* en de stoomkanon neerboot »Vali« van de directie alhier. Alle bodems zullen des avonds worden ver licht. Bij de onthulling zullen saluut-scho- ten worden gelost. De leiding is opgedragen aan den Com mandant van de Tijger,* den kapt.-luit. ter zee C. Hoffmann. Men schrijft ons uit Maassluis Haring in 't land Dokters aan kant," zoo klonk het weleer. Maar thans 't Mocht watHariug is er, ja, maar 't is er haring naarklein, mager, zout, o zoo zout Dan liever een Schotsche haring, die is zoo kwaad nog niet. Intusschen gaat, helaas de goede naam van het alom beroemde Hollandsche zee banket verloren, zeer ten nadeele van dien grooten tak van nijverheid, die aan zoo- velen een goedbestaan bezorgde. Ik zeg maar, jammer dat de jagerij, die instelling, die langer dan een eeuw bestond, geen reden van bestaan meer schijnt te hebben. Maar geen noodmisschien zal het spoe dig blgken, dat die oude instelling, de haringjagerij nog niet verouderd isde uitkomst van de vroege visscherij blijkt voorloopig niet bemoedigendwellicht zal bet werk onzer vaderen, die toch ook wel geweten zullen hebben wat zij deden, een volgend jaar weer worden ter hand geno men, en zal de jeugd in zomermaand 1894 weer zingen, zooals wij zongen voorheen Triomf, de vreugde stijgt ten top, Hgscht Hollands vlag en wimpel op, 'tls feest in Nederland Daar komt de kiel met goud belaan, Zij brengt ons d' eerste haring aan, 't Is feest in Nederland. Éij het Departement der Marine te Batavia is gedetacheerd als chef der 5de afdeeling de dirig. officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht dr. W. Schutte. De 18-jarige C. J. Boone, een der twee verdachten van den op Hemelvaarts dag te Middelburg gepleegden moord op den machinist van de Zeeuwsche spoorboot Burghardt, is op vrije voeteu gesteld. De andere, een 21jarig man, heeft be-. kend de doodelijke messteken te hebbeD toegebracht. Het mes, waarmede de moord werd gepleegd, is tot dusver, ondanks de ijverige nasporingen der politie, nog niet gevonden. Voor de weduwe en weezen van den vermoorde is aan kleine en groote giften reeds voor een bedrag van omstreeks f 2000 ingekomen. Te Hulst-Simpelveld (L) is zekere Graven, terwijl hij in een kiezelkuil werk zaam was, door het instorten van den kuil onder een groote hoeveelheid kiezel bedolven geraakt. De ongelukkige werd niet dan levenloos daaronder uitgehaald. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. De gemeenteraad van Alkmaar heeft met algemeene stemmen het houden van huizen van ontucht verboden. Uit Hilversum schrijft men Zaterdagavond is door de politie alhier aan het station een persoon aangehouden, die onder den naam van G. Rigberts bij vele handelaren te Amsterdam goederen had besteld om naar het station alhier te wor den verzonden. Hij gaf voor te Laren (Gooi land) een zuivelfabriek te hebben. »Een dezer handelaren vond een paar dagen na de afzending zijne goederen bij een uitdrager te Amsterdam en dit wekte zijn argwaan op, waarop hij zich hierheen begaf en aan de politie de zaak mede deelde. Door de tact van den hoofd-agent van politie J. van Essen en den agent lste kl. P. Ham werdjde (bedoelde persoon gearres teerd. Het bleek, dat zijn naam was Jan de Vries, wonende te Nieuwer-Amstel, Weesperzijde 33 en dat de naam Rigberts,* waaronder hij zich reeds goederen aan het station alhier had laten afgeven waarvoor nog verschillende goederen on afgehaald liggen volgens zijn verklaring is van een achterneef van hem, stukadoor te Crefeld. Een zuivelfabriek te Laren bestaat niet, wel had hg te Laren een kamer gehuurd, waarin zich slechts een meubelstuk (een tafel) bevond. De goederen, per Oosterspoor alhier aan gekomen en door hem in ontvangst geno meu, werden per Gooische stoomtram ter stond teruggezonden naar Amsterdam, aan het adres van zijn broeder, die ze dan te gelde maakte. Deze broeder is door de politie opge spoord, herwaarts vervoerd en bevindt zieh op het oogenblik eveneens in arrest. De beide broeders hebben verklaard tot die handelingen gedreven te zijn wegens geldgebrek. De bestellingen geschiedden per gedrukten brief, met den lastzending per ommegaande station restant Hilversum. Een Kasteel-brand. Waarschijnlijk door onvoorzichtigheid van werkvolk, dat eenige herstellingen had te verrichten, is te Getsel bij Eindhoven het kasteel van Blaerthum geheel atge- brand. Alleen de zware muren, die doen zien, hoe hechtouze voorvaderen bouwden, zijn gedeeltelijk staande gebleven. Het kas teel werd waarschijnlijk in de 15de of 16de eeuw door een der jonkers Van Egk, heeren van Blaerthum-Zeelst en Velthoven gebouwd. Op het nabijgelegen kerkhof is nog een grafsteen aanwezig, liggende op het graf van jonker Rodolf van Egk en diens echt- genoote, de eerste overleden in het jaar 1580. In latere jaren waren de baronnen van Delmermol te Brussel de bezitters de zer heerlijkheid, van wie het door erving in eigendom overging aan de tegenwoor dige eigenaars, de familie Verduijne, nabij Luik woonachtig. Men wist nog een antieke deur in het bordes uit de vestibule, dat veel kunstwaarde bezit, uit het brandende gebouw te redden. De gebouwen waren bij de Utrechtscbe maatschappij voor f 11.000 tegen brandschade verzekerd. In de laatste jaren was het kasteel onbewoond. Te Neustadt bij Hamburg hebben zich Zaterdag bij een kantoorlooper, die reeds acht dagen aan lichte aanvallen van diarrhee geleden had, plotseling cholera- verschijnselen voorgedaan. De man, die onmiddellijk onder geneeskundige behan deling was genomen, stierf dienzelfden dag. ~ij het bacteriologisch onderzoek is cholera geconstateerd. In de munitiekamer van de kazerne der lijfwacht te Berlijn is een dynamiet- bom gevonden. Toen een onderofficier de lont wilde afsnijden, ontplofte de bom, waardoor hem de hand verbrgzeld werd. Vele soldaten werden aan de oogen en aan de handen gewond. Een treurige bruiloft is te Rome dezer dagen gevierd. Het bruidspaar stond voor het altaar, toen een vroegere ver loofde van het meisje plotseling naar voren drong en een revolverschot op haar loste. De kogel trof echter een der getuigen in den hals. De dader werd terstond in hech tenis genomen. In Amerika hebben eenige genees- heeren een beweging op touw gezet tegen het gebruik bij den kerkdienst, om een beker te laten rondgaan. Een geneeskundig geestelijke heeft door zijn kerkeraad een besluit doen aannemen, dat de kerk 400 kleine wijnglazen zal koopen, zoodat ieder der deelnemers aan het avondmaal een schoon glas zal kunnen gebruiken, terwijl tevens het brood op de schotels niet door den voorganger zal zijn aangeraakt. De Amerikanen zullen bg wijze van proef tusschen Brooklijn en New-York de brieven verzenden in electrische wagentji door een buis van 40 c.M. middellijn De wagentjee worden vervaardigd van staaldraad, zij zijn 1,20 M. lang en kunnen 3000 brieven bevatten. Zij worden voort bewogen door een kleinen motor, die den stroom van een draad tusschen de spoor staven ontvangt. Een eigenaardig reclamemiddel. Van een nieuw eigenaardig reclamemid del maakt het »Nbl. v. d. Boekh." mel ding. Men leest daar Van de lichtgeloovigheid der vrouw heeft onlangs een Duitsch uitgever misbruik gemaakt om het debiet van een bg hem verschenen roman tot een maximum te doen stijgen. Kort na 't verschijnen van den bedoel den roman, vond men namelijk in de groote Duitsche dagbladen een advertentie, aldus geredigeerd»Een jong man, tot den adelstand behoorende en in 't bezit van een groot vermogen, wenscht in het hu welijk te treden met een meisje, dat in karakter eenigszins overeenstemt met de heldin van 't verhaaltiteldoor X onlangs in 't licht gegeven." Het spreekt vanzelf, dat op 't lezen dezer advertentie heel wat huwbare meisjes een onrustigen nacht doorbrachten en den volgenden morgen vroeg zich naar den boekverkooper spoedden, om een exem plaar van 't werk te bestellen. De eene zoowel als de andere zag natuurlijk in de heldin van 't verhaal een frappante gelijkenis. De uitgever ontving tallooze briefjesde roman werd bg duizenden verkocht. Bevallen van een Dochter J. A. TEN HACKEN—REIS. Helder, 30 Mei 1893. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon W. A. J. MAC. PHERSONklümpbr. Helder, 28 Mei 1893. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter M. MANNI—SEVENHUIJSEN. Helder. 27 Mei 1893. Heden overleed na een geduldig doch smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der stervenden, mijn geliefde Echtgenoot ADRIAXIS IREX REIXERÏ, in den ouderdom van 32 jaar en 8 maanden. Nieuwediep 28 Mei 1893. Wed. A. I. REINERI— Langendijk. Mede uit naam van Vader en Moeders. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Onzen hartelgken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, den 22 Mei jl. ons bewezen. Helder, 30 Mei 1893. J. J. SMIT. H. M. SMITWinter. Voor de deelneming, ons betoond bg 't overlijden van onzen Echtgenoot en Vader, den heer M. W. RUIJGH, betuigen wij onzen innigen dank. Helder, 30 Mei 1893. Wed. RUIJGHGeeelings. C. RUIJGH en Kinderen. Voor betoonde belangstelling bij het le ven en deelneming bij het overlijden van haar echtgenoot, wordt door ondergetee- kende ook namens de familie, hartelgk dank betuigddie dank ook aan hen, die de laatste eer aan den overledene hebben bewezen. Wed. C. WIJSVieweg. Door deze onzen oprechten dank aan allen, welke ons blgken van belangstelling gaven op den 14 Mei. Hoorn op Texel, 25 Mei 1893. F. KRIJNEN en Echtgenoote. Bij mijn vertrek naar de Transvaal, roep ik aan alle vrienden en kennissen een har telgk vaarwel tot weerziens toe. Helder, 27 Mei 1893. P. W. MASSEÜS, aan boord ss. »Bundesrath." De planten ter kweeking zullen aan de deelnemers, op vertoon van hun inschrij- vings-biljet en tegen betaling van nog 25 cents, worden uitgereikt in »Tivoli", op VRIJDAG 2 JUNI 1893, 's namidd. van 5 tot 8 uren, Het Bestuur. Vergadering op Woensdag 31 Mei a.S 's avonds 8Y2 uur, (Zaal 't Centrum). Het Bestuur versoekt s.v.p. BETERE OPKOMST. Voortaan zal de vergadering den laatsten Dinsdag vóór elke vergadering geadverteerd worden. Namens het Bestuur: De Secretaris, W. A. P. F. L BOOGH. des midd. van twaalf tot half twee uur. HET BESTÜUE. DE VOLHARDING. Vergadering op Donderdag a.s., 's avonds ten 81/3 uur, in het Lokaal van den Hr. VAN ROON, genaamd 't Centrum. Punten van behandeling Jaarverslag. Rekening en Verantwoording van den Boekhouder. Niet-Leden, die tot Lid dezer Vereeni- ging wenschen toe te treden, kunnen deze Vergadering bijwonen. lederen avond optreden van Hollandsche Duetlisten en verder Personeel. Groot succes! De Directeur: ar. O. SMIT. KANAAL WEG. GROOT door „Helder's Harmoniekapel". Introductie 10 ct. AANVANG 8 UUR. een zwart Hondje met witte vlek op de borst, teef, fiSSUBluisterende naar den naam MOOR, met nickelen halsband en penning no. 169. Tegen belooning terug te bezorgen bg G. VAN OS, Koningstraat 110,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2