ORGELCONCERT Volks-Concert, DANSLES, Café „Rust", Advertentiën. m m I m HT Het 'op ZONDAG 18 JUNI aangekondigde in de Nieuwe Kerk, kan door geen genoegzame deel neming niet plaats hebben. „TIVOLI". Brnote Vsrliclitii van flei Tm Na afloop BAL. Thee-Speeltuin. BAL-MÏÏZIEK Goefis coDSQmptie et netle Mieni. GpastieüoM Weezenslraat. Het maobioekamer-penoneel ia samengesteld nit: den mach. Ie kl. F. H. J. Marlijn; id. Se kl. D. J. Menke en id. 3e kl. J. van Pelt en T. de Jonge. Hr. Ma. stoorafregat le kl. „Van Speyk," commandant de kapt. ter ree W. A. Arriëns, kwam heden in den vroegen morgen alhier ter reede, laatst komende van New-Iork. Stoomvaartberichten. Het stoomschip #Prins Hendrik* van Am sterdam, pass. 5 Juni Point de Galle. Het stoomschip #Merapi*, naar Rotterdam, arr. 6 Juni te Marseille. Het stoomschip «Gelderland", van Rotterd., vertrok 6 Juni van Suez. Het stoomschip .Prinses Amalia", naar Am sterdam, arr. 7 Juni te Suez. Het stoomschip Snmatra," van Amsterdam, pass. 7 Juni Ouessant. Het stoomsship «Voorwaartse, van Amsterd., arr. 7 Juni te Batavia. Het stoomschip .Courad", van Amsterdam, vertrok 7 Juni van Suez. Het stoomschip «Prinses Amalia", naar Amsterdam, vertrok 8 Jnni van Port-Said. Marktberichten. Purmerend, 6 Juni. Aangevoerd 354 run deren, 10 stieren, lager in prijs, 191 vette kalveren £0,50 a f0,80 per P., 158 nncht. dito f7 a 15, 44 paarden, - veulen, 1316 schapen, 1060 lammeren, hooger in prijs, 170 vette varkens f 0,40 a 0,46 per P., 68 magere dito f 15 a 26, 151 biggen £8 a 12, kleine kaas 30,50, middelbare 21, aangevoerd 427 stapels, Boter 1,05 a 1,10 per K.G., aan gevoerd 24241/, K>G., Kipeieren 3,25 a 3,75, Eendeneieren t 3,25 per 100. Sohagen, 8 JuniAangevoerd 12 paarden 50 a 200, - ossen f a 1 stier f 45, 25 geldekoeien f 80 a 230, 20 kalfkoeien f80 a 170, 6 vaarzen f80 a 110, hokkelingen a 47 nucht. kalveren 5 a 12, 381 schapen 6 a 19, 1024 lammeren 3 a 9, 38 magere varkens 15 a 18, 27 biggen 9 a 12, boter per kop £0,47" a 0,52', kipeieren f3 a 8,50, eendeneieren f8,10 3,20 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 6 Juni. Aangebracht door 1 kotter H. D. 68, schipper W. v. Marlt-, met 150 tongen, tarbot, schol, schar en ponen, besomming f 70. 7 Juni. 75-tal haring per tal f 1,30 a 1,50, 30-tal geep per tol f 3,25 a 3,70. Van Texelaars en vletten 250 roggen p. et. 65 a 70 cent. 20 korders met 20 tot 60 tongen p. st. 30 a 35 ct., 5 tot 15 kleine tongen p. at. 16 cent, 2 tarbotten p. st. f 5 a C. Schol eu schar geen vangst. 8 Jnni. 30-tal geep per tel f 8 a 3,25, 100-tal ha ring per lal f 1,60 a 1,80. Van Texelaars en vletten 150 roggen p. Bt. 50 a 60 ct. 60 korders met 20 tot 150 tongen p. st. 80 a 35 ct,, 5 tot 20 kleine tongen p. st. 15 cent, 10 tarbotten p. st. f 3 a 6, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. t'1,50, 1 tot 2 m. schar p. m. f 2,50. Burgerlijke Stand, getn. Helder. Van 5 tot en met 7 Juni 1898. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDB. Muller en J. M. Tabbers, BEVALLENH. S. E. de BruijnBach, d. A. BleijendaalSchilder, d. A. m. Ran Mul, d. OVERLEDENJa. Stammes, 2 jaar. W E. Rademaker, 2 jaar. T. Pruis 49 jaar. M Paans, 72 jaar. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 31 Mei 6 Juni. ONDERTROUWDReyer Buijsraan en Marreije Bakker. Reijer Vlaming en lmmetj< Kooger. Martinus Bakker en Neeltje Bakker. Johannes Keijaer en Immetje Keijser. GETROUWD Geene. GEBORENSouwtie, dochter van C. L. van Scharenberg en C. E. Eelman. Klaas, zoon van K. Burgman en A. Lammerts Dekker. Jacob, zoon van J. v. Heerwaarden en J. Bakker. Pieternella, dochter van S. Jonker en J. Breon. Jannetje, dochter van C. Koopman en T. C. de Waard. OVERLEDEN: Martje Boon, 75jaar,geh. met Jan Kok. Pieter de Jager, 45 jaar, g met Maria Hol. Ingeasonden. Mijnheer de Redacteur! Zooals men uit de dagbladen verneemt, hebben weder zeer verdachte ziekteverschijn selen zich voorgedaan, waaronder enkele ge vallen waarby geconstateerd werd Cholera- Nostras. Na is myn vraag dezezyn wy hier ter plaatse er op voorbereid, om, mocht deze gevaarlijke ziekte zich uitbreiden, met gerust geweten te kunnen zeggen, dat hier ter stede alles is gedaan, wat maar eenigszins mogelijk is ter beteugeling dezer uitbreiding, ea mijn tweede vraag is, zou het niet wen 8chclijk zyn dat het gemeentebestuur besloot voor dit jaar de kermis niet te laten doorgaan, en myn derde en wel de gewichtigste vraag wat moet er toch met het Heldersche Kanaal begonnen worden Ieder dte dezer dagen den Kanaalweg passeerde, heeft met volle teugen van den verpestenden stank kannen genieten die zich daaruit oplost. Zoo kan het toch niet blijven. Zou ik zoo vrij mogen zijn myn ge dachten omtrent het lot van dat overbodige kanaal hier weer te geven, die zyn deze men dempe het kanaal tot aan do Mosterd- of Molen brug, men vergrooto het Westplein tot aan het café van den heer Hofman, ook zou ik een flink plein tot aaD de Langesteeg wenschen, tusschen deze twee pieinen zou ik plantsoen willen aanleggen, de vrijkomende bazaltsteenen, die nu rondom het Kanaal aan het Westplein zijn, zouden gebruikt moeten worden om den wal rondom het kanaal by het Molonplein en aan de Molengracht te ver- grooten en dan een flink riool of door watering met toestemming van de daartoe bevoegde machten door de Schippersteeg naar de gracht rondom de Marine-werf, waardoor dit kanaal een stroomend water wordt. Nu zal dit wel geen goedkoope maar toch een radicale oplos sing zyn, vooral ter bevordering der plaatselijke gezondheid en de stad zou er een prachtige straat door verkrijgen voor een mooie wandeling. N. N. Altijd Bloemen. Altijd trekken ons de bloemen Door haar geur en kleuren aan, Altyd blijven wy haar roemen Waar of wij ze ook gadeslaan. Reeds de znig'ling strekt de handjes Naar een bloem begeerig uit, En de jonge dartle klantjes Kiezen haar zoo gaaru tot buit. Ook de schooljeugd in de dreven Zamelt bloemen bij elkaar Strengelt kransjes of vlecht even Bonte bloemen zich in 't haar. Later, in den tijd van 't minnen, Zijn de bloemen menigmaal Uiting van gemoed en zinnen, Fluisteren zij liefdetaal. Waar een feest is prijken bloemen, Dikwerf kostbaar, geurig, frisch, En haar zal men 't meest nog roemen Aan den rijk voorzienen disch. Hoe de dood ook velen griefde, Bloemen vindt men zelfs ook daar Want de vriendschap en de liefde Staan aan sterfbed, graf en baar. Altyd bloemen in het leven, Van de wieg tot aan het graf; God is 't, die ze ons heeft gegeven, Staan wy ze aan elkander af Vervolg der Berichten. Ds. Granpré Molière alhier heeft heden een beroep ontvangen naar de Herv. gemeente te Franeker. Het aangekondigde concert in de Nieuwe Kerk gaat niet door. (Zie annonce in dit blad). Dezer dagen is hier als zwerver op nomen zekere v. T. welke als agent van een assurantie-maatschappy eenigen tijd hier werk zaam was. Uit zijn papieren bleek, dat hij zes jaren burgemeester was geweest en nu was candidaat-notaris. Bij de 9e en 40e compagnie van het 4e reg. vest.-art. alhier zyn de miliciens der lichting 1891 voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen gekomen. Gisterenavond werd een algeraeeDe vergadering gehouden door de afdeeling Helder der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, oneer presidium van den heer L. W. F. Oudenhoven. De vergadering ontving de mededeeling, dat het der meer derheid van den Gemeenteraad niet heeft behaagd, een subsidie voor het houden eener harddraverij toe te staan. Er werd besloten, aan 't plan tot het organiseeren van een Volksfeest geen verder gevolg te geven. Een Huishoudelijk Reglement voor deze afdeeling, door een daarvoor benoemde Commissie samengesteld, werd met enkele wijziging aangenomen, en, behoudens de nadere goedkeuring van het Hoofdbestuur, vastgesteld. Na bespreking van eenige niet den landbouw in verband staande onder werpen, werd de vergadering gesloten. De Vereeniging ter bevordering der Ned Visscherij, afd. Helder, vergaderde gisteren in het Locaal «Concordia," onder presidium van den heer W. Ten Harmsen. De heer J. C. Slis deed verslag van het door hem als afge vaardigde behandelde op de jongste algemeene vergadering, op 12 Mei 11. te Arasterdam ge- houden, waaruit met genoegen mag geconsta teerd worden, dat de voorstellen, toen ter be spreking voorgedragen, de algeheele instemming der Algemeene vergadericg verwierven. Het waren de belangen van het vischvervoer, gezel schapsbiljetten voor visschers, en betonning van het Kaap en Molengat. Het in de vorige vergadering besloten on derzoek naar de mogelijkheid van een vis- schersfonds kon, omdat de voorsteller niet ter vergadering was, niet behandeld worden. Bij de verdere bespreking der visBcherijbelangen, verstrekte de president inlichtingen, betreffende de Bedert korten tijd bestaande assurantie voor visBchersvaartuigen, gevestigd te Katwyk, onder beheer van den heer T. A. O. de Ridder, burgemeester van Katwijk. Agent alhier de heer W. J. van Neck. Voor den visscherman is het bestaan dezer maatschappij zeker van groot nut. omdat de premie slechts gering is tegenover de dikwijls voorkomende gevaren, waarvan groote schade het gevolg kan zyn. Op a.s. Woensdag zal te Huisduinen het badseizoen worden geopend. Natuurlijk geschiedt dit op feestelijke wijze. Muziek uitvoeringen mogen daarbij niet ontbreken, 'fcls te verwachten, dat, by gunstig weer, van deze gelegenheid om uitspanning te genieten druk gebruik zal worden gemaakt. De wensch, dat inmiddels de weg naar 't duin verbeterd worde, mag zeker bij deze gelegenheid dringend worden herhaald. Op a.s. Zondag zal in Tivoli alhier een avondfeest gegeven worden. De kleine kapel van het Staf muziekkorps der Marine zal in den verlichten tuin muziekuitvoe ringen geven, waarna een vuurwerk, ge leverd door den alhier bekenden vuur werkmaker Horsten, van Amsterdam, zal worden afgestoken. Bij gunstig weder belooft{dit een zeer aangenamen avond te worden. We maken onze lezers op dit zomerfeest attent. Aan boord van Hr. Ms. schroef- stoomschip «Van Galen*, van Batavia al hier aangekomen, zyn een groot aantal beri-beri lyders in het vaderland terug gekeerd. Over het algemeen genomen, komt de ziekte by de equipage niet in hevige mate voor. De opvarenden, die ernstig ongesteld zyn, werden dadelyk na binnenkomst van het schip naar het ma rine-hospitaal overgebracht. Op de reis zijn twee schepelingen overleden. Hr. Ms. «Van Galen* zal onderzocht worden, of die bodem nog geschikt blijkt te zijn voor een nieuwe reis naar Indië, en zoo niet, zal deze door Hr. Ms. «De Ruijter* voor dat doel vervangen worden. Men meldt uit Haarlem Een sigarenmaker had met een collega een twintigje in de loterij en trok daarop onlangs de f 20,000. Van zyn geluk ver telde hij niets aan Griet, zyn echtgenoote, een eerzame werkster, die van den prins geen kwaad wetende, Zaterdagmorgen naar haar werkhuis ging en, uitgezonden om schuurgoed te halen, toevallig in den win kel de vrouw van den collega aantrof, die haar alles haarfijn vertelde. Griet was woedend over het gedrag van haar man en de ware werklust zat er dien dag niet in. 's Avonds thuiskomende ging het er tamelijk hard naar toe, doch: «geld wat stom is, maakt recht wat krom is,zegt het spreekwoord, en spoedig waren de echt- genooten goede maatjes, toen de man voor Griet een kap en gouden medaillon, voor zichzelf een paar pakken en voor de doch ter ook een medaillon, een mantel, hoed met veer en schoenen had gekocht, terwijl Griet haar echtvriend een horlogeketting cadeau gaf. De man ging met zyn collega Zondag naar Alkmaar en de dames maakten thuis goede sier. Er werd advocaat gemaakt, er werden nieuwe aardappelen met ver- sche doperwten gegeten en 's avonds ging het in optocht naar de spoor om de echt vrienden te halen. Men streek neer voor een «grootelui's* koffiehuis op het Sta tionsplein, later nog eens voor een idem op de Groote Markt, en een ieder moest het weten, dat men nu daar óok eens had gezeten. Dinsdag intusschen waren er van de ruim f 400 by Griet nog slechts f 25 Men schryft uit Arnhem Zooals te begrijpen is, vervult het droe vige drama, waarvan met een kort woord werd melding gemaakt, (zie de lste blad zijde) een ieder alhier met groot afgrijzen. Ziehier, volgens mij van welingelichte zyde gedane mededeeling, in hoofdzaak de juiste toedracht der zaak De heer C. E. P., oud omstreeks 45 jaar, vroeger burgemeester te AnnaPaulowna en lid der Prov. Staten van N.-Holland, woont hier sedert eenigen tijd aan den Velper- weg, hoek Hoflaan, met zijn 33-jarige echt genoote, freule S. van L. Hun huwelyk was met éen kind (zoon) gezegend, dat omstreeks 7 jaar oud is. De echtgenooten leefden op vrij ruimen voet. Zy soupeerden Woensdagavond nog rus tig te zamen en gingen daarna naar bed, met het voornemen om Donderdagmorgen naar Hilversum te reizen. Toen nu de knecht hen wilde roepen, vond hy de deur der slaapkamer aan de binnenzijde gesloten, wat hem noopte de kamer van de buiten zijde, over een balkon, met verbreking eener glasruit, te betreden. Vreeselijk was het schouwspel, dat zich thans in de kamer voordeed. Man en vrouw lagen daar ziel loos op hun bed, terwijl in de nabijheid een pistool en een geweer gevonden werden. De vrouw lag bijna geheel onder de de kens verborgen, met verbrijzelden schedel, waaruit de hersenen aan verschillende zij den waren gespat. De man had zich met een geweer, dat hy met den voet moet afgetrokken hebben, onder de dekens dood geschoten, na alvorens met de pistool zyne vrouw, in haren slaap, ook vermoedelijk onder de dekens, a bout portant te hebben doodgeschoten. Door de bedienden werd geen gedruisch van het afgaan der vuurwapenen gehoord. Een door den heer P. achtergelaten brief deelt mede, dat hij het voornemen tot den zelfmoord had, doch dat hij eerst zyne vrouw zou vermoorden. Medelijdende buren hebben zich voor- loopig over het lot van het ongelukkige achtergebleven kind ontfermd. Men gist, dat financiëele achteruitgang de beweegreden dezer verschrikkelijke ge beurtenis is. Uit Arnhem meldt men nog nader Aangaande het droevige familie-drama, in een villa alhier afgespeeld, kan nog worden medegedeeld, dat de heer P. den avond te voren een telegram ontving, dat niet meer teruggevonden werd, en dat goede kennissen voor de dryfveer houden, niet verkeerde speculatie, maar jaloerschheid. Uit twee gevonden concept-telegrammen aan familieleden blykt, dat de heer P. na zyn moord, aan familieleden wilde hebben kenbaar gemaakt dat t re u r i g e redenen een overkomst beletten. Denkelyk zyn die na mevrouws dood geschreven. Bij het uithangen van de lantaarn aan de voorplecht van zyn vaartuig is D. Prins, visscher, 59 jaren oud, by IJmui- den in de Noordzee gevallen en verdronken. Ongeluk in de legerplaats bij Oldebroek. Door het springen van een gevonden pro jectiel in de legerplaats by Oldebroek werden de sergeanten Kastelein en Rottier, leerlingen van den boofdcursurs, aldaar gedetacheerd om de practische oefeningsn der artillerie by te wonen, zwaar gewond. Kastelein is reeds overleden, terwyl van Rottier eene hand is geamputeerd. Nader worden nog de volgende bijzonder heden meegedeeld: De sergeanten Kasteleyo en Rottier, van den hoofdcursus der infanterie, gingen na af loop van het middageten, vergezeld van nog een kameraad, een wandeling maken op het schietterrein, hoogstwaarschijnlijk met het doel, eenige onderdeelen van projectielen te zoeken, welke voor hun studie min of meer waarde hadden. Op een 2000 meter van de legerplaats von den zij een ongesprongen projectiel, naar men denkt een granaatkartets, waaraan zij moeten gedraaid hebben of iets hebben verricht, waar door dit projectiel eensklaps sprong. Beiden werden zwaar gewond. De kameraad, welke met hen was vertrokken en die op dat oogen- blik een 20 30 pas van hen verwyderd was, bleef ongedeerd. Hulp kon hij niet verleenen, maar zoo snel mogelijk begaf hij zich naar het kampement, waarop onmiddellijk het hospitaal- personeel met verbandkist uitrukte. Natuurlijk ging met het een en terug een goed half uur verloren, waardoor de gewon den veel bloedverlies hebben geleden. Sergt. K. had zyn linker-voorarm verloren, terwyl zijn linkerbeen zwaar was gekwet9t. De lin kerhand van sergt. R. was verbrijzeld en hij had nog eenige kleine wonden aan borst en beenen. Bij bet geneeskundig onderzoek bleek, dat sergeant K. ook nog in den bnik was getrof fen. Zyn toestand was hopeloos, en daarom bepaalde men zich tot do amputatie van de linkerhand van sergeant Rottier, op wiens be houd men nog hoop heeft. Kasteleijn verloor langzamerhand zyn bewustzyn en stierf des avonds ll'/j uur. De laatste dag voor de indiening der Vermogensbelasting-biljetten is Maan dag a.s. alsdan behooren ze ter bestemder plaatse ingeleverd te zijn. Op Zondag 11 Juni herdenken wy de 25-jarige Echtvereeniging I van onze geliefde Oom en Tante Covert Velt Johanua Elisabelh Valkenburg ÜS Helder, 9 Juni 1893. Hunne dankbare Nichten, S CATHARINA KERSBERGEN, g| geb. Oostendorp. sü gjGERRITJE OOSTENDORP. Voorspoedig bevallen van een Zoon: C. DE HAAS-HEERES. Amsterdam, 5 Juni 1893. Heden Vrijdag den 9en Juni hopen onze geliefde Ouders IIERMANUS SLOKT en CATHARINA FABER, hunne 40-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 9 Juni 1893. Namens hunne dankbare Kinderen-, Behuwd- en Kleinkinderen. 1 m i m Op Zondag 11 Juni herdenken onze waarde Zuster en Zwager GOVERT VELT en JOHANNA ELISABETH VALKENBURG, hunne 2h-jarige Echtvereeniging. Helder, 9 Juni 1893. Uit naam van Broeder, Zwager en Zusters: C. VALKENBURG en Echtgenoote. A. BRAAF en Echtgenoote. SOPHIA VALKENBURG. Ondertrouwd WILLEM FREDERIK KORBER en MARIA FREDERIKA HÜBREGTSEN. Helder, 8 Juni 1893. Algemeene kennisgeving. Getrouwd BASTIAAN MULLER en JOHANNA MARIA TABBERS. Helder, 7 Juni 1893. Die tevens bedanken voor de vele be wijzen van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Na een langdurig doch geduldig lijden, overleed heden zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de heer M. PAANS, in den ouderdom van 72 jaren. Helder, 0 Juni 1893. Wed. M. PAANS- Bbonnek. Kinderen en Behuwdkinderen. Den 6den Juni jl., overleed ten huize van den Heer H. J. WINKEL, te Rotterdam, JACOB BLOM, in den ouderdom van 57 jaren. Helder, 9 Juni 1893. Namens de Familie. Hiermede vervul ik den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden mijner innig geliefde Echt genoote en der kinderen zorgvolle Moeder, Mejuffrouw J. HANEKROOT, geb. MINDEROP, in den ouderdom van circa 52 jaren. Arasterdam, 7 Juni 1893. Uit aller naam, H. HANEKROOT, Geldersche kade 52. Heden overleed, na een korte on gesteldheid van drie dagen, myn ge liefde Zoon PIETER KLOP, in den ouderdom van ruim 41 jaar. Amsterdam, 4 Juni 1893. Wed. P. KLOP, geboren De VaooMEa. Mede namens A. KLOP en Echtgenoote. A. VOGELEZANG en Echtgenoote. {Herplaatst wegens misstelling). De Heer en Mevrouw BACKERCRA- MER, betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bjj de geboorte van hunnen zoon. Nieuwediep, 9 Juni 1893. Kraamvisites worden by voorkeur afge wacht op 14 Juni e. k. Aan de leden der Herv. Kerk. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. ZONDAG 11 JUNI voormidd. 10 ure: Os. VAN DER HORST, van Amsterdam. ZONDAG 11 JUNI 1893: te geven door de Kleine Kapel van het Stafmuziekkorps der K. N. Marine, onder directie van den Stafmuzikant-Solist M. P. GIJS WIJT. Groot compleet Brillant vervaardigd en afgestoken door den Kunstvuurwerkmaker J. B. HORSTEN, van Amsterdam. Entree voor een Heer 0.30, voor een Dame ƒ0.15. Het Bureau is geopend ten 6 ure. Aanvang van het Concert ten 7 ure. Afsteken van het Vuurwerk ten 9 ure. Aanvang van het Bal ten 9.30 ure. Entréekaarten zijn van af heden verkrijgbaar. Bij ongunstig weder wordt het Een- eert en Vuurwerk uitgesteld tot Zondag 18 Jnni a.s., doch heeft het BAL voortgang. Rustoord „Tillenhof", nabij Huisduinen. op ZONDAG 11 JUNI a. s., des middags 8 ure. gelegen aan het N.-H -Kanaal, tegenover het fort Oostoever, opnieuw gerestaureerd, met fraai uitzicht op het Kanaal en Omstreken en schaduw rijke zitplaatsen, noodigt Wandelaars t. een bezoek uit. AanbevelendT. L. TEENSMA. des ZONDAGSAVONDS van af 7 uur.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2